The 2019 Texas high school football regular season is hitting the home stretch, with Week 8 in the books.
So, how does each team stack up?
In conjunction with our partner Jerry Forrest at PigskinPrep.com, we're proud to bring you computer rankings of every Texas high school football team!
CLASS 6A
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | Katy (8-0) | 1 | vs *Katy Mayde Creek (7-1) |
2 | Galena Park North Shore (7-1) | 4 | vs *Beaumont United (5-3) |
3 | Longview (8-0) | 3 | vs *Tyler Lee (5-3) |
4 | Southlake Carroll (8-0) | 2 | vs *Northwest Eaton (4-4) |
5 | Austin Westlake (7-1) | 7 | vs *Austin Anderson (6-2) |
6 | Humble Atascocita (7-1) | 6 | vs *Pasadena (0-8) |
7 | Duncanville (8-0) | 5 | vs *Richardson (5-3) |
8 | Dickinson (8-1) | 8 | Open |
9 | Arlington Martin (7-1) | 9 | at *Fort Worth Paschal (2-6) |
10 | Converse Judson (8-0) | 10 | vs *San Antonio East Central (5-3) |
11 | Midland Lee (8-0) | 13 | vs *Midland (1-7) |
12 | Allen (8-0) | 12 | at *Prosper (7-1) |
13 | Lake Travis (7-1) | 14 | vs *Buda Hays Consolidated (7-1) |
14 | Denton Guyer (7-1) | 17 | at *Byron Nelson (0-8) |
15 | Cedar Hill (6-2) | 18 | at *Mansfield (3-5) |
16 | San Antonio Brandeis (8-0) | 15 | at *San Antonio John Jay (5-3) |
17 | DeSoto (7-1) | 11 | vs *South Grand Prairie (4-4) |
18 | Schertz Cibolo Steele (6-2) | 22 | vs *New Braunfels Canyon (0-8) |
19 | Rockwall (7-2) | 16 | vs *Mesquite (7-1) |
20 | Spring Westfield (7-1) | 19 | at *Aldine Nimitz (2-6) |
21 | Cypress-Fairbanks (8-0) | 20 | at *Cypress Ridge (5-3) |
22 | Katy Tompkins (8-1) | 23 | vs *Katy Cinco Ranch (0-8) |
23 | Beaumont West Brook (7-1) | 21 | at *Deer Park (5-3) |
24 | Arlington (6-2) | 25 | vs *Arlington Sam Houston (2-6) |
25 | Schertz Clemens (7-1) | 24 | at *New Braunfels (5-3) |
26 | Austin Vandegrift (8-0) | 27 | at *Leander (0-9) |
27 | Fort Bend Ridge Point (6-2) | 29 | at *Fort Bend Clements (1-7) |
28 | Klein Collins (8-1) | 28 | vs *The Woodlands (5-3) |
29 | Cypress Ranch (6-2) | 83 | vs *Bryan (2-6) |
30 | Cypress Creek (5-3) | 30 | vs *Houston Memorial (5-3) |
31 | Fort Bend Travis (8-0) | 32 | vs *Fort Bend Kempner (4-4) |
32 | Temple (7-1) | 35 | at *Hewitt Midway (5-3) |
33 | Smithson Valley (4-4) | 26 | at *San Marcos (0-8) |
34 | Pearland (6-2) | 43 | at *Clute Brazoswood (0-8) |
35 | Arlington Lamar (7-1) | 31 | at *Arlington Bowie (7-1) |
36 | Pearland Dawson (7-1) | 40 | vs *Alief Hastings (3-5) |
37 | Clear Springs (4-4) | 33 | vs *Clear Lake (3-5) |
38 | Euless Trinity (7-1) | 41 | at *Abilene (3-6) |
39 | Cypress Falls (7-1) | 44 | at *Houston Spring Woods (1-7) |
40 | Mansfield Summit (7-1) | 63 | at *Waxahachie (1-7) |
41 | Dallas Jesuit (5-3) | 37 | at *McKinney (4-4) |
42 | Houston Strake Jesuit (6-2) | 45 | at *Richmond George Ranch (4-4) |
43 | Lewisville (7-1) | 46 | at *Lewisville Hebron (6-2) |
44 | San Antonio O'Connor (6-2) | 49 | vs *San Antonio Brennan (7-1) |
45 | Klein Oak (8-1) | 36 | Open |
46 | El Paso Americas (7-1) | 50 | vs *El Paso Coronado (2-6) |
47 | Tomball Memorial (7-1) | 34 | at *Cypress Springs (0-8) |
48 | Odessa Permian (5-3) | 66 | at *Wolfforth Frenship (6-2) |
49 | San Antonio Brennan (7-1) | 58 | at *San Antonio O'Connor (6-2) |
50 | Amarillo Tascosa (5-3) | 48 | at *Odessa (2-6) |
51 | Lewisville Hebron (6-2) | 42 | vs *Lewisville (7-1) |
52 | Wolfforth Frenship (6-2) | 59 | vs *Odessa Permian (5-3) |
53 | Arlington Bowie (7-1) | 54 | vs *Arlington Lamar (7-1) |
54 | Fort Bend Elkins (6-2) | 51 | at *Fort Bend Dulles (2-6) |
55 | The Woodlands (5-3) | 55 | at *Klein Collins (8-1) |
56 | Prosper (7-1) | 52 | vs *Allen (8-0) |
57 | Sheldon C.E. King (5-3) | 80 | at *Baytown Sterling (1-7) |
58 | Bridgeland (6-2) | 60 | at *Cypress Lakes (5-4) |
59 | San Antonio Madison (6-2) | 53 | vs *South San Antonio (4-4) |
60 | Houston Lamar (4-3) | 39 | at *Houston Sam Houston (1-7) |
61 | Flower Mound Marcus (7-1) | 65 | vs *Irving MacArthur (2-6) |
62 | Spring (6-2) | 76 | vs *Aldine Eisenhower (3-5) |
63 | RR Cedar Ridge (4-4) | 96 | vs *Round Rock McNeil (3-5) |
64 | Round Rock (6-2) | 38 | at *Pflugerville Hendrickson (2-6) |
65 | Laredo United (7-1) | 61 | at *Laredo United South (5-3) |
66 | McAllen Memorial (7-1) | 72 | at *PSJA North (4-4) |
67 | Spring DeKaney (5-3) | 57 | vs *Aldine (1-7) |
68 | Hewitt Midway (5-3) | 75 | vs *Temple (7-1) |
69 | Klein Cain (5-3) | 70 | at *The Woodlands College Park (4-4) |
70 | Harlingen (7-1) | 64 | vs *Harlingen South (3-5) |
71 | South Grand Prairie (4-4) | 62 | at *DeSoto (7-1) |
72 | Mansfield Lake Ridge (3-5) | 68 | vs *Grand Prairie (1-7) |
73 | San Antonio Johnson (5-3) | 73 | at *San Antonio Churchill (4-4) |
74 | Mesquite (7-1) | 71 | at *Rockwall (7-2) |
75 | Pasadena Dobie (7-1) | 74 | at *Pasadena South Houston (3-5) |
76 | Tyler Lee (5-3) | 87 | at *Longview (8-0) |
77 | Mesquite Horn (2-6) | 47 | vs *North Mesquite (2-6) |
78 | San Antonio Roosevelt (7-1) | 77 | at *San Antonio Lee (1-7) |
79 | Flower Mound (5-3) | 79 | vs *Coppell (3-5) |
80 | San Antonio Reagan (3-5) | 84 | vs *San Antonio MacArthur (1-7) |
81 | Beaumont United (5-3) | 82 | at *Galena Park North Shore (7-1) |
82 | Mansfield (3-5) | 88 | vs *Cedar Hill (6-2) |
83 | Weatherford (6-2) | 125 | at *Fort Worth Richland (3-5) |
84 | Cypress Lakes (5-4) | 85 | vs *Bridgeland (6-2) |
85 | Weslaco (7-1) | 86 | vs *Weslaco East (5-3) |
86 | Katy Taylor (5-4) | 81 | Open |
87 | Conroe (4-4) | 92 | at *Klein Forest (0-8) |
88 | Buda Hays Consolidated (7-1) | 69 | at *Lake Travis (7-1) |
89 | Cedar Park Vista Ridge (7-2) | 91 | Open |
90 | Garland Sachse (6-2) | 89 | at *South Garland (1-7) |
91 | Plano (5-3) | 99 | vs *McKinney Boyd (2-6) |
92 | Richardson Lake Highlands (5-3) | 97 | at *Dallas Molina (1-7) |
93 | El Paso Franklin (6-2) | 56 | at *El Paso Pebble Hills (4-4) |
94 | Rockwall-Heath (4-5) | 138 | Open |
95 | Katy Morton Ranch (4-4) | 95 | at *Katy Seven Lakes (3-5) |
96 | Dallas Skyline (5-3) | 90 | at *Richardson Berkner (1-7) |
97 | New Braunfels (5-3) | 104 | vs *Schertz Clemens (7-1) |
98 | San Benito (4-4) | 116 | vs *Brownsville Rivera (2-6) |
99 | Deer Park (5-3) | 114 | vs *Beaumont West Brook (7-1) |
100 | San Antonio Warren (4-4) | 106 | vs *San Antonio Marshall (2-6) |
101 | El Paso Montwood (6-2) | 144 | at *El Paso Socorro (0-8) |
102 | Humble Kingwood (5-4) | 98 | vs *Humble (7-1) |
103 | Richmond George Ranch (4-4) | 94 | vs *Houston Strake Jesuit (6-2) |
104 | Keller Central (6-2) | 113 | vs *Keller Timber Creek (3-5) |
105 | Edinburg Vela (6-2) | 111 | vs *Edinburg (3-5) |
106 | Keller (5-3) | 100 | at *Keller Fossil Ridge (1-7) |
107 | Round Rock Stony Point (6-2) | 67 | vs *Round Rock Westwood (4-4) |
108 | Pflugerville Hendrickson (2-6) | 107 | vs *Round Rock (6-2) |
109 | Mission (7-1) | 109 | vs *Pharr-San Juan-Alamo (5-3) |
110 | Klein (3-5) | 103 | at *Conroe Oak Ridge (2-6) |
111 | Humble (7-1) | 110 | at *Humble Kingwood (5-4) |
112 | Coppell (3-5) | 115 | at *Flower Mound (5-3) |
113 | Austin Del Valle (5-4) | 105 | Open |
114 | Katy Mayde Creek (7-1) | 112 | at *Katy (8-0) |
115 | Pharr-San Juan-Alamo (5-3) | 108 | at *Mission (7-1) |
116 | Killeen Shoemaker (5-3) | 102 | at *Copperas Cove (3-5) |
117 | San Antonio John Jay (5-3) | 121 | vs *San Antonio Brandeis (8-0) |
118 | Channelview (4-4) | 93 | at *La Porte (3-5) |
119 | San Angelo Central (5-4) | 123 | Open |
120 | Houston Memorial (5-3) | 126 | at *Cypress Creek (5-3) |
121 | Weslaco East (5-3) | 117 | at *Weslaco (7-1) |
122 | Northwest Eaton (4-4) | 118 | at *Southlake Carroll (8-0) |
123 | Lakeview Centennial (5-3) | 129 | at *Garland Rowlett (4-4) |
124 | Cypress Ridge (5-3) | 122 | vs *Cypress-Fairbanks (8-0) |
125 | Houston Bellaire (5-3) | 130 | vs *Houston Heights (3-5) |
126 | The Woodlands College Park (4-4) | 143 | vs *Klein Cain (5-3) |
127 | Clear Creek (4-4) | 128 | at *Clear Falls (6-2) |
128 | Fort Worth Richland (3-5) | 156 | vs *Weatherford (6-2) |
129 | Laredo United South (5-3) | 119 | vs *Laredo United (7-1) |
130 | McKinney (4-4) | 136 | vs *Dallas Jesuit (5-3) |
131 | Alief Taylor (3-5) | 134 | vs *Alief Elsik (1-7) |
132 | San Antonio Stevens (4-4) | 120 | vs *San Antonio Taft (3-5) |
133 | San Antonio Churchill (4-4) | 133 | vs *San Antonio Johnson (5-3) |
134 | San Antonio East Central (5-3) | 132 | at *Converse Judson (8-0) |
135 | Keller Fossil Ridge (1-7) | 131 | vs *Keller (5-3) |
136 | Killeen (2-6) | 139 | at *Killeen Ellison (2-7) |
137 | Humble Summer Creek (2-6) | 137 | vs *Pasadena Sam Rayburn (0-8) |
138 | Copperas Cove (3-5) | 158 | vs *Killeen Shoemaker (5-3) |
139 | Abilene (3-6) | 101 | vs *Euless Trinity (7-1) |
140 | Wylie (4-4) | 145 | at *North Garland (5-3) |
141 | Houston Heights (3-5) | 141 | at *Houston Bellaire (5-3) |
142 | La Porte (3-5) | 146 | vs *Channelview (4-4) |
143 | Garland Naaman Forest (2-6) | 140 | vs *Garland (3-5) |
144 | Cypress Woods (6-3) | 78 | Open |
145 | Killeen Harker Heights (4-5) | 127 | Open |
146 | Clear Falls (6-2) | 154 | vs *Clear Creek (4-4) |
147 | Fort Bend Bush (5-3) | 149 | at *Fort Bend Austin (2-6) |
148 | Killeen Ellison (2-7) | 142 | vs *Killeen (2-6) |
149 | Aldine Eisenhower (3-5) | 147 | at *Spring (6-2) |
150 | Fort Worth Haltom (3-5) | 124 | at *Hurst Bell (3-5) |
151 | McAllen Rowe (6-2) | 148 | vs *La Joya (3-5) |
152 | Round Rock McNeil (3-5) | 186 | at *RR Cedar Ridge (4-4) |
153 | Katy Seven Lakes (3-5) | 150 | vs *Katy Morton Ranch (4-4) |
154 | Langham Creek (1-7) | 155 | at *Cypress Park (2-6) |
155 | Laredo Alexander (5-3) | 175 | vs *Del Rio (2-6) |
156 | Keller Timber Creek (3-5) | 161 | at *Keller Central (6-2) |
157 | Richardson Pearce (4-4) | 152 | vs *Dallas White (3-5) |
158 | McKinney Boyd (2-6) | 166 | at *Plano (5-3) |
159 | Conroe Oak Ridge (2-6) | 153 | vs *Klein (3-5) |
160 | Austin Bowie (4-4) | 135 | at *Kyle Lehman (1-7) |
161 | Houston Westside (3-4) | 160 | at *Houston Westbury (1-6) |
162 | Round Rock Westwood (4-4) | 165 | at *Round Rock Stony Point (6-2) |
163 | Austin Anderson (6-2) | 157 | at *Austin Westlake (7-1) |
164 | Byron Nelson (0-8) | 164 | vs *Denton Guyer (7-1) |
165 | PSJA North (4-4) | 167 | vs *McAllen Memorial (7-1) |
166 | Plano East (1-7) | 163 | vs *Plano West (0-8) |
167 | Belton (3-5) | 169 | at *Waco (0-8) |
168 | Brownsville Hanna (3-5) | 151 | vs *Los Fresnos (2-6) |
169 | Garland Rowlett (4-4) | 162 | vs *Lakeview Centennial (5-3) |
170 | North Garland (5-3) | 176 | vs *Wylie (4-4) |
171 | Houston Chavez (5-4) | 178 | Open |
172 | San Antonio MacArthur (1-7) | 180 | at *San Antonio Reagan (3-5) |
173 | Houston Stratford (4-5) | 172 | vs *Jersey Village (2-6) |
174 | Cypress Park (2-6) | 188 | vs *Langham Creek (1-7) |
175 | Alief Hastings (3-5) | 168 | at *Pearland Dawson (7-1) |
176 | San Antonio Taft (3-5) | 170 | at *San Antonio Stevens (4-4) |
177 | Aldine Davis (3-5) | 179 | vs *Aldine MacArthur (4-4) |
178 | North Crowley (1-7) | 171 | at *Fort Worth Trimble Tech (2-6) |
179 | Fort Bend Austin (2-6) | 177 | vs *Fort Bend Bush (5-3) |
180 | Eagle Pass (5-4) | 159 | Open |
181 | Fort Bend Kempner (4-4) | 184 | at *Fort Bend Travis (8-0) |
182 | Jersey Village (2-6) | 181 | at *Houston Stratford (4-5) |
183 | Clear Lake (3-5) | 174 | at *Clear Springs (4-4) |
184 | Waxahachie (1-7) | 173 | vs *Mansfield Summit (7-1) |
185 | Grand Prairie (1-7) | 190 | at *Mansfield Lake Ridge (3-5) |
186 | Hurst Bell (3-5) | 185 | vs *Fort Worth Haltom (3-5) |
187 | El Paso Pebble Hills (4-4) | 182 | vs *El Paso Franklin (6-2) |
188 | South San Antonio (4-4) | 189 | at *San Antonio Madison (6-2) |
189 | Bryan (2-6) | 187 | at *Cypress Ranch (6-2) |
190 | Los Fresnos (2-6) | 194 | at *Brownsville Hanna (3-5) |
191 | Richardson (5-3) | 193 | at *Duncanville (8-0) |
192 | Austin High (3-6) | 204 | vs *Austin Akins (1-7) |
193 | Baytown Sterling (1-7) | 183 | vs *Sheldon C.E. King (5-3) |
194 | San Antonio Marshall (2-6) | 198 | at *San Antonio Warren (4-4) |
195 | North Mesquite (2-6) | 192 | at *Mesquite Horn (2-6) |
196 | Aldine MacArthur (4-4) | 191 | at *Aldine Davis (3-5) |
197 | New Braunfels Canyon (0-8) | 201 | at *Schertz Cibolo Steele (6-2) |
198 | El Paso Coronado (2-6) | 202 | at *El Paso Americas (7-1) |
199 | Harlingen South (3-5) | 199 | at *Harlingen (7-1) |
200 | Pasadena Memorial (3-5) | 209 | at Conroe Grand Oaks (5-3) |
201 | Katy Cinco Ranch (0-8) | 213 | at *Katy Tompkins (8-1) |
202 | Odessa (2-6) | 195 | vs *Amarillo Tascosa (5-3) |
203 | Irving MacArthur (2-6) | 212 | at *Flower Mound Marcus (7-1) |
204 | Clear Brook (0-8) | 207 | vs *Alvin (0-8) |
205 | Plano West (0-8) | 205 | at *Plano East (1-7) |
206 | Fort Bend Dulles (2-6) | 203 | vs *Fort Bend Elkins (6-2) |
207 | Pasadena South Houston (3-5) | 197 | vs *Pasadena Dobie (7-1) |
208 | Aldine Nimitz (2-6) | 206 | vs *Spring Westfield (7-1) |
209 | San Marcos (0-8) | 200 | vs *Smithson Valley (4-4) |
210 | Garland (3-5) | 210 | at *Garland Naaman Forest (2-6) |
211 | Del Rio (2-6) | 215 | at *Laredo Alexander (5-3) |
212 | Alief Elsik (1-7) | 211 | at *Alief Taylor (3-5) |
213 | Midland (1-7) | 196 | at *Midland Lee (8-0) |
214 | Arlington Sam Houston (2-6) | 224 | at *Arlington (6-2) |
215 | Austin Akins (1-7) | 214 | at *Austin High (3-6) |
216 | Fort Bend Clements (1-7) | 217 | vs *Fort Bend Ridge Point (6-2) |
217 | La Joya Juarez-Lincoln (2-6) | 208 | vs *McAllen (2-6) |
218 | McAllen (2-6) | 220 | at *La Joya Juarez-Lincoln (2-6) |
219 | Waco (0-8) | 219 | vs *Belton (3-5) |
220 | La Joya (3-5) | 216 | at *McAllen Rowe (6-2) |
221 | Edinburg (3-5) | 223 | at *Edinburg Vela (6-2) |
222 | Dallas White (3-5) | 226 | at *Richardson Pearce (4-4) |
223 | San Antonio Lee (1-7) | 225 | vs *San Antonio Roosevelt (7-1) |
224 | San Antonio Clark (1-7) | 218 | at *San Antonio Holmes (0-8) |
225 | Richardson Berkner (1-7) | 221 | vs *Dallas Skyline (5-3) |
226 | Brownsville Rivera (2-6) | 222 | at *San Benito (4-4) |
227 | Klein Forest (0-8) | 228 | vs *Conroe (4-4) |
228 | Cypress Springs (0-8) | 227 | vs *Tomball Memorial (7-1) |
229 | Kyle Lehman (1-7) | 231 | vs *Austin Bowie (4-4) |
230 | Laredo Nixon (4-5) | 233 | vs *Laredo Johnson (2-6) |
231 | Fort Worth Paschal (2-6) | 229 | vs *Arlington Martin (7-1) |
232 | Edinburg North (2-6) | 232 | at *Edinburg Economedes (2-7) |
233 | San Antonio Holmes (0-8) | 230 | vs *San Antonio Clark (1-7) |
234 | Irving Nimitz (1-7) | 234 | vs *Irving (0-8) |
235 | Leander (0-9) | 235 | vs *Austin Vandegrift (8-0) |
236 | Edinburg Economedes (2-7) | 237 | vs *Edinburg North (2-6) |
237 | Laredo Johnson (2-6) | 236 | at *Laredo Nixon (4-5) |
238 | Fort Worth Trimble Tech (2-6) | 239 | vs *North Crowley (1-7) |
239 | Houston Westbury (1-6) | 245 | vs *Houston Westside (3-4) |
240 | Clute Brazoswood (0-8) | 238 | vs *Pearland (6-2) |
241 | Alvin (0-8) | 243 | at *Clear Brook (0-8) |
242 | Houston Spring Woods (1-7) | 241 | vs *Cypress Falls (7-1) |
243 | South Garland (1-7) | 240 | vs *Garland Sachse (6-2) |
244 | Irving (0-8) | 242 | at *Irving Nimitz (1-7) |
245 | Aldine (1-7) | 244 | at *Spring DeKaney (5-3) |
246 | Pasadena (0-8) | 246 | at *Humble Atascocita (7-1) |
247 | Houston Northbrook (0-9) | 249 | Open |
248 | Donna North (0-9) | 247 | Open |
249 | El Paso Socorro (0-8) | 248 | vs *El Paso Montwood (6-2) |
250 | Dallas Molina (1-7) | 251 | vs *Richardson Lake Highlands (5-3) |
251 | Pasadena Sam Rayburn (0-8) | 252 | at *Humble Summer Creek (2-6) |
252 | Houston Sam Houston (1-7) | 250 | vs *Houston Lamar (4-3) |
CLASS 5A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | Frisco Lone Star (8-0) | 1 | at *Frisco Liberty (0-8) |
2 | Alvin Shadow Creek (8-0) | 2 | at *Fort Bend Hightower (5-3) |
3 | Highland Park (7-1) | 3 | at *Lancaster (7-1) |
4 | Lancaster (7-1) | 5 | vs *Highland Park (7-1) |
5 | Lufkin (7-1) | 6 | at *Conroe Caney Creek (2-6) |
6 | Denton Ryan (8-0) | 4 | vs *Grapevine (5-3) |
7 | San Antonio Wagner (8-1) | 7 | vs *SA Veterans Memorial (7-1) |
8 | Richmond Foster (5-3) | 8 | at *Texas City (1-7) |
9 | Cedar Park (7-1) | 9 | at *Pflugerville (2-7) |
10 | Azle (8-1) | 10 | vs *Saginaw (6-2) |
11 | Hutto (6-1) | 13 | at *Manor (5-3) |
12 | College Station (6-2) | 11 | at *Tomball (3-5) |
13 | The Colony (7-1) | 16 | vs *Frisco Independence (6-2) |
14 | Mansfield Timberview (5-3) | 12 | vs *Dallas Adams (2-6) |
15 | New Caney (8-0) | 15 | at *Baytown Goose Creek Memorial (3-5) |
16 | Corpus Christi Miller (8-0) | 18 | vs *Corpus Christi Ray (2-6) |
17 | Abilene Cooper (9-0) | 14 | Open |
18 | Crowley (8-1) | 21 | Open |
19 | McKinney North (8-1) | 19 | Open |
20 | Colleyville Heritage (5-3) | 22 | vs *N. Richland Hills Birdville (6-2) |
21 | Frisco Independence (6-2) | 20 | at *The Colony (7-1) |
22 | N. Richland Hills Birdville (6-2) | 23 | at *Colleyville Heritage (5-3) |
23 | SA Veterans Memorial (7-1) | 24 | at *San Antonio Wagner (8-1) |
24 | Amarillo (6-2) | 27 | at *Lubbock (1-7) |
25 | CC Veterans Memorial (6-2) | 26 | at *Victoria West (4-4) |
26 | Friendswood (7-1) | 33 | at *Rosenberg Terry (2-6) |
27 | Angleton (4-3) | 29 | vs *Galveston Ball (3-5) |
28 | Austin LBJ (6-2) | 28 | at *Austin Travis (2-6) |
29 | Tyler John Tyler (3-5) | 32 | vs *Mesquite Poteet (4-4) |
30 | Magnolia (5-3) | 35 | at *Magnolia West (5-3) |
31 | Dripping Springs (7-1) | 40 | at *Austin Northeast (2-6) |
32 | Fort Bend Hightower (5-3) | 30 | vs *Alvin Shadow Creek (8-0) |
33 | Georgetown (5-3) | 44 | at *Leander Rouse (1-7) |
34 | Lubbock Coronado (4-4) | 36 | at *Amarillo Palo Duro (3-6) |
35 | CC Flour Bluff (5-3) | 17 | at *Corpus Christi Carroll (0-8) |
36 | Northside Harlan (8-0) | 31 | at *San Antonio Southwest (4-4) |
37 | Frisco Wakeland (4-4) | 34 | at *Frisco Centennial (2-6) |
38 | New Caney Porter (7-1) | 37 | vs *Galena Park (3-5) |
39 | Magnolia West (5-3) | 38 | vs *Magnolia (5-3) |
40 | Victoria West (4-4) | 57 | vs *CC Veterans Memorial (6-2) |
41 | Mesquite Poteet (4-4) | 25 | at *Tyler John Tyler (3-5) |
42 | Granbury (5-3) | 43 | vs *Fort Worth Brewer (1-7) |
43 | Mission Memorial (7-1) | 41 | at *La Joya Palmview (6-2) |
44 | Grapevine (5-3) | 42 | at *Denton Ryan (8-0) |
45 | Lubbock Monterey (3-5) | 46 | at *Amarillo Caprock (2-6) |
46 | West Mesquite (2-6) | 56 | vs *Sherman (4-4) |
47 | Manor (5-3) | 39 | vs *Hutto (6-1) |
48 | El Paso Del Valle (4-4) | 47 | at *El Paso Eastlake (4-4) |
49 | Humble Kingwood Park (4-4) | 54 | at *Houston Austin (2-6) |
50 | El Paso Eastwood (3-5) | 55 | vs *El Paso Bel Air (3-5) |
51 | Port Arthur Memorial (3-5) | 45 | at *Houston Wisdom (0-8) |
52 | Saginaw Boswell (3-5) | 51 | at *FW Arlington Heights (2-6) |
53 | Texarkana Texas (4-4) | 50 | at *Wylie East (2-7) |
54 | La Joya Palmview (6-2) | 52 | vs *Mission Memorial (7-1) |
55 | Seguin (4-4) | 48 | vs *Austin Navarro (1-7) |
56 | San Antonio Southwest (4-4) | 60 | vs *Northside Harlan (8-0) |
57 | Tomball (3-5) | 49 | vs *College Station (6-2) |
58 | Sherman (4-4) | 53 | at *West Mesquite (2-6) |
59 | Little Elm (3-5) | 61 | at *Frisco Heritage (3-5) |
60 | Rio Grande City (7-1) | 62 | at *PSJA Southwest (3-5) |
61 | Saginaw (6-2) | 58 | at *Azle (8-1) |
62 | El Paso Eastlake (4-4) | 63 | vs *El Paso Del Valle (4-4) |
63 | Amarillo Caprock (2-6) | 59 | vs *Lubbock Monterey (3-5) |
64 | Victoria East (4-5) | 66 | vs *Corpus Christi Moody (4-4) |
65 | Mansfield Legacy (2-6) | 64 | at *Dallas Samuell (2-6) |
66 | Frisco Centennial (2-6) | 65 | vs *Frisco Wakeland (4-4) |
67 | Texas City (1-7) | 67 | vs *Richmond Foster (5-3) |
68 | Brownsville Veterans Memorial (6-2) | 69 | at *Brownsville Pace (5-3) |
69 | Denton (3-5) | 76 | at *Carrollton Smith (1-7) |
70 | Corpus Christi Moody (4-4) | 71 | at *Victoria East (4-5) |
71 | Rosenberg Terry (2-6) | 83 | vs *Friendswood (7-1) |
72 | Brownsville Pace (5-3) | 81 | vs *Brownsville Veterans Memorial (6-2) |
73 | FW Arlington Heights (2-6) | 68 | vs *Saginaw Boswell (3-5) |
74 | Willis (2-6) | 80 | at *Waller (0-7) |
75 | San Antonio Brackenridge (6-3) | 88 | Open |
76 | SA Southwest Legacy (5-4) | 91 | vs *Eagle Pass Winn (3-5) |
77 | Eagle Pass Winn (3-5) | 79 | at *SA Southwest Legacy (5-4) |
78 | Leander Rouse (1-7) | 85 | vs *Georgetown (5-3) |
79 | Laredo Martin (5-3) | 84 | vs *San Antonio Harlandale (4-3) |
80 | San Antonio Harlandale (4-3) | 70 | at *Laredo Martin (5-3) |
81 | Pflugerville Connally (1-8) | 78 | Open |
82 | Carrollton Creekview (2-6) | 77 | at *Carrollton Turner (0-8) |
83 | Galveston Ball (3-5) | 73 | at *Angleton (4-3) |
84 | Baytown Goose Creek Memorial (3-5) | 74 | vs *New Caney (8-0) |
85 | El Paso Chapin (1-7) | 75 | vs *El Paso El Dorado (1-7) |
86 | Pflugerville (2-7) | 86 | vs *Cedar Park (7-1) |
87 | Fort Worth Brewer (1-7) | 90 | at *Granbury (5-3) |
88 | Galena Park (3-5) | 95 | at *New Caney Porter (7-1) |
89 | Corpus Christi Ray (2-6) | 82 | at *Corpus Christi Miller (8-0) |
90 | Fort Worth Chisholm Trail (2-6) | 89 | at *Fort Worth South Hills (1-7) |
91 | Austin McCallum (3-5) | 87 | at *Austin Crockett (2-6) |
92 | Waller (0-7) | 72 | vs *Willis (2-6) |
93 | Dallas Wilson (2-6) | 96 | at *Dallas Sunset (0-8) |
94 | El Paso El Dorado (1-7) | 92 | at *El Paso Chapin (1-7) |
95 | Frisco Heritage (3-5) | 93 | vs *Little Elm (3-5) |
96 | San Antonio Lanier (3-5) | 97 | vs *San Antonio Jefferson (2-6) |
97 | Fort Worth South Hills (1-7) | 94 | vs *Fort Worth Chisholm Trail (2-6) |
98 | Amarillo Palo Duro (3-6) | 98 | vs *Lubbock Coronado (4-4) |
99 | Conroe Caney Creek (2-6) | 113 | vs *Lufkin (7-1) |
100 | Wylie East (2-7) | 102 | vs *Texarkana Texas (4-4) |
101 | San Antonio Burbank (5-3) | 100 | at *San Antonio Sam Houston (2-6) |
102 | San Antonio Sam Houston (2-6) | 99 | vs *San Antonio Burbank (5-3) |
103 | Dallas Adams (2-6) | 103 | at *Mansfield Timberview (5-3) |
104 | Donna (2-6) | 101 | vs *Brownsville Porter (3-5) |
105 | Corpus Christi King (2-7) | 112 | Open |
106 | Lubbock (1-7) | 107 | vs *Amarillo (6-2) |
107 | Frisco Liberty (0-8) | 104 | vs *Frisco Lone Star (8-0) |
108 | El Paso Bel Air (3-5) | 110 | at *El Paso Eastwood (3-5) |
109 | Brownsville Porter (3-5) | 105 | at *Donna (2-6) |
110 | Austin Northeast (2-6) | 109 | vs *Dripping Springs (7-1) |
111 | Carrollton Smith (1-7) | 106 | vs *Denton (3-5) |
112 | Houston Austin (2-6) | 111 | vs *Humble Kingwood Park (4-4) |
113 | San Antonio Jefferson (2-6) | 115 | at *San Antonio Lanier (3-5) |
114 | Dallas Samuell (2-6) | 108 | vs *Mansfield Legacy (2-6) |
115 | San Antonio McCollum (0-9) | 114 | Open |
116 | PSJA Southwest (3-5) | 116 | vs *Rio Grande City (7-1) |
117 | PSJA Memorial (0-8) | 117 | at *Brownsville Lopez (1-7) |
118 | Austin Travis (2-6) | 118 | vs *Austin LBJ (6-2) |
119 | Austin Crockett (2-6) | 119 | vs *Austin McCallum (3-5) |
120 | San Antonio Highlands (0-8) | 120 | at *San Antonio Edison (1-7) |
121 | Brownsville Lopez (1-7) | 122 | vs *PSJA Memorial (0-8) |
122 | San Antonio Edison (1-7) | 121 | vs *San Antonio Highlands (0-8) |
123 | Corpus Christi Carroll (0-8) | 123 | vs *CC Flour Bluff (5-3) |
124 | Carrollton Turner (0-8) | 126 | vs *Carrollton Creekview (2-6) |
125 | Austin Navarro (1-7) | 125 | at *Seguin (4-4) |
126 | Houston Wisdom (0-8) | 124 | vs *Port Arthur Memorial (3-5) |
127 | Dallas Sunset (0-8) | 127 | vs *Dallas Wilson (2-6) |
CLASS 5A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | Aledo (7-1) | 1 | vs *Joshua (1-7) |
2 | A&M Consolidated (8-0) | 2 | vs *Bryan Rudder (5-3) |
3 | Fort Bend Marshall (7-1) | 3 | at *Houston Northside (4-5) |
4 | Manvel (8-0) | 4 | vs *Fort Bend Willowridge (6-2) |
5 | Port Lavaca Calhoun (6-2) | 5 | at *San Antonio Southside (6-2) |
6 | CC Calallen (8-0) | 6 | vs *Alice (7-1) |
7 | Red Oak (7-1) | 7 | at *Dallas Spruce (3-5) |
8 | Lubbock-Cooper (7-1) | 9 | at *Abilene Wylie (1-7) |
9 | Kerrville Tivy (7-1) | 11 | vs *Lockhart (5-3) |
10 | Barbers Hill (7-1) | 13 | at *Port Neches-Groves (6-2) |
11 | Huntsville (5-3) | 8 | vs *Montgomery Lake Creek (3-5) |
12 | Midlothian (6-2) | 10 | vs *Cleburne (5-3) |
13 | Ennis (7-1) | 14 | at *Corsicana (7-2) |
14 | Burleson Centennial (8-1) | 12 | vs *Arlington Seguin (1-7) |
15 | Boerne Champion (7-1) | 15 | at *San Antonio Memorial (1-7) |
16 | Dallas South Oak Cliff (6-2) | 17 | vs *Dallas Kimball (6-2) |
17 | Katy Paetow (7-1) | 26 | at *Montgomery (2-6) |
18 | Lamar Consolidated (6-2) | 19 | vs *Cleveland (0-8) |
19 | Sharyland Pioneer (7-1) | 16 | at *Roma (2-6) |
20 | Port Neches-Groves (6-2) | 18 | vs *Barbers Hill (7-1) |
21 | Marshall (5-3) | 22 | at *Whitehouse (6-2) |
22 | Denton Braswell (6-2) | 20 | vs *Lake Dallas (2-6) |
23 | Crosby (3-4) | 21 | vs *Nederland (4-4) |
24 | Frisco (7-1) | 25 | at *Frisco Memorial (1-8) |
25 | El Paso Parkland (8-0) | 27 | vs *El Paso Riverside (4-4) |
26 | Fort Bend Willowridge (6-2) | 28 | at *Manvel (8-0) |
27 | Lucas Lovejoy (6-2) | 24 | vs *Denison (6-2) |
28 | Denison (6-2) | 23 | at *Lucas Lovejoy (6-2) |
29 | Royse City (7-1) | 29 | at *North Forney (5-3) |
30 | Frisco Reedy (5-4) | 33 | Open |
31 | Nederland (4-4) | 30 | at *Crosby (3-4) |
32 | Pflugerville Weiss (7-1) | 31 | at *Marble Falls (1-7) |
33 | San Antonio Southside (6-2) | 35 | vs *Port Lavaca Calhoun (6-2) |
34 | Wichita Falls Rider (4-4) | 36 | at *Canyon Randall (3-5) |
35 | Whitehouse (6-2) | 44 | vs *Marshall (5-3) |
36 | Everman (2-6) | 32 | vs *Waco University (4-4) |
37 | Burleson (5-4) | 41 | Open |
38 | El Paso Burges (7-1) | 38 | at *El Paso Irvin (2-5) |
39 | Cleburne (5-3) | 52 | at *Midlothian (6-2) |
40 | Lindale (5-3) | 37 | at *Longview Pine Tree (5-3) |
41 | El Paso Andress (6-2) | 43 | at *El Paso Bowie (4-3) |
42 | Alice (7-1) | 39 | at *CC Calallen (8-0) |
43 | Dallas Kimball (6-2) | 46 | at *Dallas South Oak Cliff (6-2) |
44 | Houston Sterling (5-4) | 50 | Open |
45 | Mercedes (5-3) | 47 | at *Laredo Cigarroa (1-7) |
46 | Corsicana (7-2) | 40 | vs *Ennis (7-1) |
47 | Vidor (3-4) | 49 | vs *Baytown Lee (5-3) |
48 | Brenham (6-2) | 34 | vs *Leander Glenn (5-3) |
49 | Justin Northwest (4-4) | 51 | at *FW Carter-Riverside (0-9) |
50 | Gregory-Portland (5-3) | 57 | vs *CC Tuloso-Midway (3-5) |
51 | Lockhart (5-3) | 55 | at *Kerrville Tivy (7-1) |
52 | Georgetown East View (5-3) | 56 | vs *Bastrop Cedar Creek (5-3) |
53 | San Antonio Alamo Heights (3-5) | 45 | vs *Castroville Medina Valley (4-4) |
54 | Mission Sharyland (4-5) | 54 | vs *Pharr Valley View (2-6) |
55 | Leander Glenn (5-3) | 48 | at *Brenham (6-2) |
56 | Longview Pine Tree (5-3) | 42 | vs *Lindale (5-3) |
57 | Castroville Medina Valley (4-4) | 59 | at *San Antonio Alamo Heights (3-5) |
58 | North Forney (5-3) | 60 | vs *Royse City (7-1) |
59 | Edcouch-Elsa (6-3) | 53 | Open |
60 | Greenville (5-3) | 63 | vs *Forney (2-6) |
61 | Bastrop Cedar Creek (5-3) | 64 | at *Georgetown East View (5-3) |
62 | Baytown Lee (5-3) | 58 | at *Vidor (3-4) |
63 | Nacogdoches (1-7) | 62 | vs *Hallsville (2-6) |
64 | Floresville (2-6) | 72 | at *Somerset (2-6) |
65 | Princeton (3-5) | 65 | at *Frisco Lebanon Trail (3-5) |
66 | Canutillo (7-1) | 66 | at *Clint Horizon (2-6) |
67 | Bryan Rudder (5-3) | 67 | at *A&M Consolidated (8-0) |
68 | Dallas Seagoville (6-2) | 69 | vs *Dallas Jefferson (0-8) |
69 | El Paso Austin (7-2) | 71 | Open |
70 | Canyon Randall (3-5) | 77 | vs *Wichita Falls Rider (4-4) |
71 | CC Tuloso-Midway (3-5) | 61 | at *Gregory-Portland (5-3) |
72 | Elgin (2-6) | 68 | at *Bastrop (4-4) |
73 | El Paso Hanks (4-3) | 73 | vs *El Paso Ysleta (4-4) |
74 | Montgomery (2-6) | 70 | vs *Katy Paetow (7-1) |
75 | Lake Dallas (2-6) | 78 | at *Denton Braswell (6-2) |
76 | Uvalde (3-5) | 75 | vs *San Antonio Kennedy (0-8) |
77 | Bastrop (4-4) | 92 | vs *Elgin (2-6) |
78 | Sulphur Springs (1-7) | 74 | at *Kaufman (1-7) |
79 | Jacksonville (2-6) | 88 | vs *Mount Pleasant (3-5) |
80 | Houston Northside (4-5) | 82 | vs *Fort Bend Marshall (7-1) |
81 | Wichita Falls (2-6) | 79 | vs *Plainview (1-7) |
82 | Mount Pleasant (3-5) | 81 | at *Jacksonville (2-6) |
83 | Santa Fe (1-7) | 83 | vs *Dayton (1-7) |
84 | Waco University (4-4) | 76 | at *Everman (2-6) |
85 | Frisco Memorial (1-8) | 91 | vs *Frisco (7-1) |
86 | Somerset (2-6) | 84 | vs *Floresville (2-6) |
87 | Dayton (1-7) | 86 | at *Santa Fe (1-7) |
88 | Montgomery Lake Creek (3-5) | 90 | at *Huntsville (5-3) |
89 | El Paso Bowie (4-3) | 87 | vs *El Paso Andress (6-2) |
90 | Frisco Lebanon Trail (3-5) | 85 | vs *Princeton (3-5) |
91 | Abilene Wylie (1-7) | 80 | vs *Lubbock-Cooper (7-1) |
92 | Houston Waltrip (2-6) | 93 | at *Houston Milby (3-5) |
93 | Roma (2-6) | 100 | vs *Sharyland Pioneer (7-1) |
94 | Dallas Spruce (3-5) | 99 | vs *Red Oak (7-1) |
95 | Forney (2-6) | 101 | at *Greenville (5-3) |
96 | Hallsville (2-6) | 89 | at *Nacogdoches (1-7) |
97 | Arlington Seguin (1-7) | 95 | at *Burleson Centennial (8-1) |
98 | Marble Falls (1-7) | 102 | vs *Pflugerville Weiss (7-1) |
99 | Terrell (1-8) | 98 | Open |
100 | El Paso Ysleta (4-4) | 103 | at *El Paso Hanks (4-3) |
101 | Fort Worth Polytechnic (3-5) | 107 | at *Fort Worth North Side (4-4) |
102 | Fort Worth Southwest (2-6) | 110 | vs *Fort Worth Wyatt (2-6) |
103 | El Paso Riverside (4-4) | 96 | at *El Paso Parkland (8-0) |
104 | Fort Worth Wyatt (2-6) | 97 | at *Fort Worth Southwest (2-6) |
105 | Joshua (1-7) | 105 | at *Aledo (7-1) |
106 | Houston Milby (3-5) | 104 | vs *Houston Waltrip (2-6) |
107 | Dallas Adamson (3-5) | 106 | at *Dallas Conrad (1-7) |
108 | Fort Worth Eastern Hills (5-4) | 94 | Open |
109 | Fort Worth North Side (4-4) | 113 | vs *Fort Worth Polytechnic (3-5) |
110 | Kaufman (1-7) | 108 | vs *Sulphur Springs (1-7) |
111 | Pharr Valley View (2-6) | 109 | at *Mission Sharyland (4-5) |
112 | Houston Madison (0-8) | 112 | vs *Houston Sharpstown (0-8) |
113 | Clint Horizon (2-6) | 114 | vs *Canutillo (7-1) |
114 | El Paso Jefferson (2-6) | 115 | at *El Paso (0-9) |
115 | Plainview (1-7) | 111 | at *Wichita Falls (2-6) |
116 | San Antonio Memorial (1-7) | 116 | vs *Boerne Champion (7-1) |
117 | El Paso Irvin (2-5) | 117 | vs *El Paso Burges (7-1) |
118 | Laredo Cigarroa (1-7) | 118 | vs *Mercedes (5-3) |
119 | San Antonio Kennedy (0-8) | 119 | at *Uvalde (3-5) |
120 | Cleveland (0-8) | 120 | at *Lamar Consolidated (6-2) |
121 | El Paso (0-9) | 121 | vs *El Paso Jefferson (2-6) |
122 | Houston Sharpstown (0-8) | 122 | at *Houston Madison (0-8) |
123 | Dallas Conrad (1-7) | 123 | vs *Dallas Adamson (3-5) |
124 | Dallas Jefferson (0-8) | 124 | at *Dallas Seagoville (6-2) |
125 | FW Carter-Riverside (0-9) | 125 | vs *Justin Northwest (4-4) |
CLASS 4A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | Carthage (8-0) | 1 | vs *Henderson (6-2) |
2 | Waco La Vega (7-1) | 2 | at *Brownwood (8-0) |
3 | Argyle (8-0) | 3 | at *Anna (4-4) |
4 | Lampasas (7-1) | 4 | vs *Fischer Canyon Lake (6-2) |
5 | El Campo (7-1) | 5 | at *Bay City (0-8) |
6 | Springtown (7-1) | 7 | at *Wichita Falls Hirschi (4-3) |
7 | Brownwood (8-0) | 9 | vs *Waco La Vega (7-1) |
8 | Melissa (5-3) | 6 | vs *Sanger (1-7) |
9 | Decatur (8-0) | 8 | at *Burkburnett (3-5) |
10 | Beeville Jones (9-0) | 13 | vs *Pleasanton (6-2) |
11 | Needville (7-1) | 10 | vs *Freeport Brazosport (5-3) |
12 | Celina (6-3) | 12 | Open |
13 | West Columbia (7-1) | 11 | vs *Sealy (5-2) |
14 | Alvarado (6-2) | 21 | vs *Wilmer-Hutchins (5-3) |
15 | Sealy (5-2) | 16 | at *West Columbia (7-1) |
16 | Midlothian Heritage (5-3) | 19 | at *Waxahachie Life (6-2) |
17 | Kennedale (6-3) | 14 | vs *Fort Worth Benbrook (4-4) |
18 | Dumas (8-0) | 20 | at *Pampa (7-1) |
19 | Andrews (7-1) | 18 | at *San Angelo Lake View (3-5) |
20 | La Feria (9-0) | 15 | vs *Hidalgo (7-1) |
21 | Van (5-3) | 17 | vs *Tyler Chapel Hill (2-6) |
22 | Paris (5-4) | 23 | vs *Paris North Lamar (1-7) |
23 | Stephenville (4-4) | 22 | at *Gatesville (0-8) |
24 | Henderson (6-2) | 27 | at *Carthage (8-0) |
25 | Pampa (7-1) | 29 | vs *Dumas (8-0) |
26 | Kilgore (5-3) | 32 | at *Palestine (3-5) |
27 | Canyon (6-2) | 24 | at *Hereford (4-4) |
28 | Huffman Hargrave (8-0) | 31 | at *Little Cypress-Mauriceville (5-2) |
29 | Fredericksburg (5-3) | 28 | at *Burnet (5-3) |
30 | Palestine (3-5) | 25 | vs *Kilgore (5-3) |
31 | Boerne (5-2) | 26 | at *La Vernia (4-4) |
32 | Crandall (5-3) | 33 | vs *Quinlan Ford (4-4) |
33 | China Spring (3-6) | 36 | Open |
34 | Wichita Falls Hirschi (4-3) | 30 | vs *Springtown (7-1) |
35 | Gonzales (6-2) | 40 | Open |
36 | Freeport Brazosport (5-3) | 39 | at *Needville (7-1) |
37 | Gainesville (7-1) | 38 | vs *Mineral Wells (0-7) |
38 | La Vernia (4-4) | 34 | vs *Boerne (5-2) |
39 | Hereford (4-4) | 37 | vs *Canyon (6-2) |
40 | Liberty Hill (2-5) | 35 | vs *Taylor (0-8) |
41 | Carrollton Ranchview (7-1) | 42 | vs *North Dallas (3-6) |
42 | Navasota (5-4) | 49 | vs *Houston Wheatley (5-3) |
43 | Fischer Canyon Lake (6-2) | 41 | at *Lampasas (7-1) |
44 | Burnet (5-3) | 52 | vs *Fredericksburg (5-3) |
45 | Waxahachie Life (6-2) | 44 | vs *Midlothian Heritage (5-3) |
46 | Lumberton (5-2) | 47 | at *Splendora (4-3) |
47 | Dallas Carter (5-3) | 43 | vs *Dallas Pinkston (1-7) |
48 | Little Cypress-Mauriceville (5-2) | 45 | vs *Huffman Hargrave (8-0) |
49 | Wilmer-Hutchins (5-3) | 54 | at *Alvarado (6-2) |
50 | Splendora (4-3) | 46 | vs *Lumberton (5-2) |
51 | Mabank (6-2) | 50 | vs *Athens (5-3) |
52 | Tyler Chapel Hill (2-6) | 48 | at *Van (5-3) |
53 | Stafford (3-5) | 51 | at *Houston North Forest (2-6) |
54 | Houston Wheatley (5-3) | 53 | at *Navasota (5-4) |
55 | Athens (5-3) | 55 | at *Mabank (6-2) |
56 | Seminole (6-2) | 56 | vs *Big Spring (1-7) |
57 | Hidalgo (7-1) | 57 | at *La Feria (9-0) |
58 | Pleasanton (6-2) | 59 | at *Beeville Jones (9-0) |
59 | Lake Worth (5-4) | 61 | Open |
60 | Clint (4-3) | 58 | at *Fabens (4-3) |
61 | Quinlan Ford (4-4) | 60 | at *Crandall (5-3) |
62 | Anna (4-4) | 62 | vs *Argyle (8-0) |
63 | Burkburnett (3-5) | 64 | vs *Decatur (8-0) |
64 | Bay City (0-8) | 65 | vs *El Campo (7-1) |
65 | Fulshear (1-8) | 67 | Open |
66 | Clint Mountain View (6-2) | 63 | at *San Elizario (3-5) |
67 | Houston Furr (4-4) | 66 | at *Houston Yates (1-6) |
68 | Fort Worth Castleberry (5-3) | 69 | vs *FW Diamond Hill-Jarvis (3-5) |
69 | Fort Worth Dunbar (3-5) | 71 | at *Fort Worth Western Hills (2-6) |
70 | RGC La Grulla (3-5) | 75 | at *Kingsville King (1-7) |
71 | Dallas Hillcrest (6-3) | 68 | Open |
72 | Fort Worth Benbrook (4-4) | 70 | at *Kennedale (6-3) |
73 | Zapata (3-6) | 72 | Open |
74 | Houston North Forest (2-6) | 74 | vs *Stafford (3-5) |
75 | Bridge City (1-6) | 76 | at *Livingston (2-5) |
76 | Houston Yates (1-6) | 73 | vs *Houston Furr (4-4) |
77 | Kingsville King (1-7) | 78 | vs *RGC La Grulla (3-5) |
78 | San Angelo Lake View (3-5) | 77 | vs *Andrews (7-1) |
79 | Livingston (2-5) | 79 | vs *Bridge City (1-6) |
80 | Paris North Lamar (1-7) | 81 | at *Paris (5-4) |
81 | Taylor (0-8) | 80 | at *Liberty Hill (2-5) |
82 | Gatesville (0-8) | 82 | vs *Stephenville (4-4) |
83 | North Dallas (3-6) | 88 | at *Carrollton Ranchview (7-1) |
84 | Big Spring (1-7) | 86 | at *Seminole (6-2) |
85 | Mineral Wells (0-7) | 87 | at *Gainesville (7-1) |
86 | Houston Worthing (2-6) | 85 | Open |
87 | Sanger (1-7) | 84 | at *Melissa (5-3) |
88 | Fort Worth Western Hills (2-6) | 83 | vs *Fort Worth Dunbar (3-5) |
89 | Fabens (4-3) | 89 | vs *Clint (4-3) |
90 | San Elizario (3-5) | 90 | vs *Clint Mountain View (6-2) |
91 | FW Diamond Hill-Jarvis (3-5) | 92 | at *Fort Worth Castleberry (5-3) |
92 | Dallas Pinkston (1-7) | 91 | at *Dallas Carter (5-3) |
CLASS 4A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | Texarkana Pleasant Grove (8-1) | 1 | vs *Longview Spring Hill (4-4) |
2 | Gilmer (6-3) | 2 | Open |
3 | West Orange-Stark (5-1) | 3 | at *Liberty (3-4) |
4 | Sunnyvale (8-0) | 5 | vs *Dallas Lincoln (1-7) |
5 | Midland Greenwood (9-0) | 6 | vs *Monahans (2-6) |
6 | Geronimo Navarro (8-0) | 8 | vs *Cuero (2-6) |
7 | Jasper (5-1) | 7 | at *Cleveland Tarkington (3-5) |
8 | Lubbock Estacado (9-0) | 4 | Open |
9 | Waco Connally (9-0) | 9 | Open |
10 | Longview Spring Hill (4-4) | 10 | at *Texarkana Pleasant Grove (8-1) |
11 | Iowa Park (7-1) | 11 | vs *Bridgeport (5-3) |
12 | Salado (6-2) | 12 | at *Mexia (4-3) |
13 | Mexia (4-3) | 17 | vs *Salado (6-2) |
14 | Silsbee (4-4) | 13 | at *Hamshire-Fannett (6-1) |
15 | Raymondville (7-1) | 21 | vs *Progreso (3-6) |
16 | Caddo Mills (6-2) | 15 | vs *Nevada Community (4-4) |
17 | Graham (4-4) | 16 | at *Aubrey (3-5) |
18 | Glen Rose (4-5) | 23 | Open |
19 | Lorena (4-4) | 18 | at *Madisonville (2-7) |
20 | Wimberley (6-2) | 14 | vs *Llano (5-3) |
21 | Sweeny (6-2) | 19 | vs *Houston Kashmere (2-6) |
22 | Giddings (4-4) | 22 | at *Smithville (4-4) |
23 | Dalhart (5-4) | 39 | vs *Borger (1-7) |
24 | Pittsburg (3-5) | 24 | vs *Texarkana Liberty-Eylau (0-8) |
25 | Robinson (5-3) | 20 | at *Fairfield (5-3) |
26 | La Grange (7-1) | 26 | vs *Bellville (5-3) |
27 | Bellville (5-3) | 32 | at *La Grange (7-1) |
28 | Rockport-Fulton (5-3) | 27 | at *Orange Grove (3-5) |
29 | Fairfield (5-3) | 33 | vs *Robinson (5-3) |
30 | Wharton (4-4) | 28 | at *La Marque (4-4) |
31 | Center (5-3) | 30 | vs *Huntington (1-7) |
32 | Aubrey (3-5) | 35 | vs *Graham (4-4) |
33 | Hamshire-Fannett (6-1) | 34 | vs *Silsbee (4-4) |
34 | Llano (5-3) | 29 | at *Wimberley (6-2) |
35 | Godley (6-2) | 31 | vs *Venus (1-7) |
36 | Bandera (7-1) | 41 | at *Austin Eastside Memorial (0-8) |
37 | Madisonville (2-7) | 36 | vs *Lorena (4-4) |
38 | Sinton (3-5) | 40 | at *Ingleside (2-6) |
39 | Rusk (2-6) | 38 | at *Canton (2-6) |
40 | Rio Hondo (4-4) | 47 | vs *Port Isabel (3-5) |
41 | Texarkana Liberty-Eylau (0-8) | 42 | at *Pittsburg (3-5) |
42 | Caldwell (2-6) | 37 | at *Brookshire Royal (3-5) |
43 | Hillsboro (3-5) | 43 | at *Ferris (2-7) |
44 | Smithville (4-4) | 46 | vs *Giddings (4-4) |
45 | Cuero (2-6) | 50 | at *Geronimo Navarro (8-0) |
46 | La Marque (4-4) | 51 | vs *Wharton (4-4) |
47 | Liberty (3-4) | 44 | vs *West Orange-Stark (5-1) |
48 | Levelland (3-5) | 25 | at *Perryton (1-7) |
49 | Fort Stockton (6-2) | 45 | at *Sweetwater (2-6) |
50 | Wills Point (5-4) | 48 | Open |
51 | Devine (4-4) | 49 | vs *Poteet (2-6) |
52 | Bridgeport (5-3) | 53 | at *Iowa Park (7-1) |
53 | Ferris (2-7) | 56 | vs *Hillsboro (3-5) |
54 | Perryton (1-7) | 61 | vs *Levelland (3-5) |
55 | Nevada Community (4-4) | 59 | at *Caddo Mills (6-2) |
56 | Pecos (5-4) | 55 | Open |
57 | Hondo (3-5) | 60 | at *Pearsall (2-6) |
58 | Bullard (2-6) | 54 | at *Brownsboro (1-8) |
59 | Port Isabel (3-5) | 52 | at *Rio Hondo (4-4) |
60 | Shepherd (2-6) | 57 | Open |
61 | Monahans (2-6) | 58 | at *Midland Greenwood (9-0) |
62 | Poteet (2-6) | 75 | at *Devine (4-4) |
63 | Dallas Roosevelt (4-4) | 62 | vs *Farmersville (1-7) |
64 | Hardin-Jefferson (0-8) | 64 | Open |
65 | Sweetwater (2-6) | 63 | vs *Fort Stockton (6-2) |
66 | Brownsboro (1-8) | 65 | vs *Bullard (2-6) |
67 | Ingleside (2-6) | 67 | vs *Sinton (3-5) |
68 | Orange Grove (3-5) | 69 | vs *Rockport-Fulton (5-3) |
69 | Snyder (2-6) | 66 | at *Lamesa (0-8) |
70 | Pearsall (2-6) | 71 | vs *Hondo (3-5) |
71 | Canton (2-6) | 70 | vs *Rusk (2-6) |
72 | Borger (1-7) | 73 | at *Dalhart (5-4) |
73 | Corpus Christi West Oso (2-6) | 74 | at *Robstown (2-6) |
74 | Brookshire Royal (3-5) | 77 | vs *Caldwell (2-6) |
75 | Farmersville (1-7) | 76 | at *Dallas Roosevelt (4-4) |
76 | Huntington (1-7) | 84 | at *Center (5-3) |
77 | Crystal City (4-4) | 68 | vs *Carrizo Springs (2-6) |
78 | Vernon (0-7) | 78 | vs *Krum (0-8) |
79 | Carrizo Springs (2-6) | 79 | at *Crystal City (4-4) |
80 | Dallas Lincoln (1-7) | 80 | at *Sunnyvale (8-0) |
81 | Cleveland Tarkington (3-5) | 72 | vs *Jasper (5-1) |
82 | Krum (0-8) | 81 | at *Vernon (0-7) |
83 | Houston Kashmere (2-6) | 82 | at *Sweeny (6-2) |
84 | Progreso (3-6) | 83 | at *Raymondville (7-1) |
85 | Houston Washington (0-7) | 85 | at *Houston Scarborough (2-6) |
86 | Robstown (2-6) | 86 | vs *Corpus Christi West Oso (2-6) |
87 | Venus (1-7) | 87 | at *Godley (6-2) |
88 | Lamesa (0-8) | 88 | vs *Snyder (2-6) |
89 | Houston Scarborough (2-6) | 90 | vs *Houston Washington (0-7) |
90 | Austin Eastside Memorial (0-8) | 89 | vs *Bandera (7-1) |
CLASS 3A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | Diboll (8-0) | 1 | at *Franklin (6-1) |
2 | Wall (8-0) | 2 | at *Breckenridge (1-7) |
3 | Malakoff (7-1) | 3 | vs *Eustace (2-6) |
4 | Cameron Yoe (7-1) | 10 | vs *Manor New Tech (1-7) |
5 | Troy (8-1) | 6 | vs *Lago Vista (6-2) |
6 | Grandview (8-0) | 4 | at *Whitney (7-1) |
7 | Bushland (8-0) | 5 | vs *Amarillo River Road (3-5) |
8 | Jefferson (6-2) | 7 | vs *Hooks (7-1) |
9 | Brock (6-2) | 11 | at *Boyd (6-2) |
10 | Columbus (6-2) | 19 | at *Altair Rice Consolidated (4-3) |
11 | Vanderbilt Industrial (7-1) | 12 | vs *Hallettsville (6-1) |
12 | Eastland (7-1) | 15 | vs *Clyde (6-2) |
13 | Franklin (6-1) | 16 | vs *Diboll (8-0) |
14 | Pottsboro (9-0) | 14 | Open |
15 | Dallas Madison (6-2) | 18 | vs *Dallas Life Oak Cliff (7-1) |
16 | Whitney (7-1) | 21 | vs *Grandview (8-0) |
17 | Pilot Point (8-1) | 17 | Open |
18 | Mount Vernon (6-2) | 8 | vs *Redwater (1-7) |
19 | George West (8-0) | 24 | vs *Bishop (1-7) |
20 | Tuscola Jim Ned (6-2) | 13 | at *Early (3-5) |
21 | Gladewater Sabine (8-0) | 23 | at *Gladewater (5-3) |
22 | Hooks (7-1) | 34 | at *Jefferson (6-2) |
23 | Denver City (7-1) | 20 | vs *Kermit (2-4) |
24 | Hallettsville (6-1) | 27 | at *Vanderbilt Industrial (7-1) |
25 | Crockett (6-2) | 22 | at *Palestine Westwood (2-6) |
26 | Atlanta (5-4) | 29 | Open |
27 | Rockdale (6-2) | 9 | at *Jarrell (4-4) |
28 | Clyde (6-2) | 30 | at *Eastland (7-1) |
29 | Lago Vista (6-2) | 25 | at *Troy (8-1) |
30 | Jourdanton (7-1) | 28 | at *Universal City Randolph (6-2) |
31 | East Chambers (7-1) | 26 | vs *Anahuac (5-3) |
32 | Gladewater (5-3) | 33 | vs *Gladewater Sabine (8-0) |
33 | Hughes Springs (7-2) | 31 | vs *New Boston (1-7) |
34 | Edna (6-2) | 32 | at *Goliad (1-7) |
35 | Palacios (6-2) | 35 | vs *Hempstead (5-3) |
36 | Shallowater (4-4) | 40 | at *Littlefield (4-4) |
37 | Yoakum (2-6) | 38 | at *Luling (0-8) |
38 | Boyd (6-2) | 37 | vs *Brock (6-2) |
39 | Winnsboro (5-3) | 39 | at *New London West Rusk (6-3) |
40 | New London West Rusk (6-3) | 36 | vs *Winnsboro (5-3) |
41 | Universal City Randolph (6-2) | 44 | vs *Jourdanton (7-1) |
42 | Mineola (4-4) | 41 | vs *Tatum (3-5) |
43 | Marion (5-3) | 42 | at *Cotulla (7-2) |
44 | Emory Rains (4-4) | 45 | vs *Lone Oak (2-6) |
45 | Tatum (3-5) | 48 | at *Mineola (4-4) |
46 | Mathis (5-3) | 49 | at *Aransas Pass (2-6) |
47 | Altair Rice Consolidated (4-3) | 63 | vs *Columbus (6-2) |
48 | Hempstead (5-3) | 46 | at *Palacios (6-2) |
49 | San Diego (5-3) | 51 | vs *Falfurrias (6-2) |
50 | Teague (3-5) | 47 | at *Maypearl (3-5) |
51 | Littlefield (4-4) | 52 | vs *Shallowater (4-4) |
52 | Elkhart (5-4) | 53 | vs *Coldspring-Oakhurst (3-4) |
53 | Van Alstyne (4-4) | 54 | at *Howe (3-6) |
54 | Orangefield (7-1) | 58 | at *Warren (2-6) |
55 | Slaton (4-4) | 55 | vs *Muleshoe (0-8) |
56 | Hitchcock (3-5) | 43 | at *Boling (1-6) |
57 | Breckenridge (1-7) | 61 | vs *Wall (8-0) |
58 | Cotulla (7-2) | 50 | vs *Marion (5-3) |
59 | Coldspring-Oakhurst (3-4) | 57 | at *Elkhart (5-4) |
60 | Whitesboro (4-4) | 59 | at *Ponder (3-6) |
61 | Goliad (1-7) | 56 | vs *Edna (6-2) |
62 | McGregor (3-6) | 65 | vs *Groesbeck (2-6) |
63 | Lyford (3-5) | 62 | vs *Santa Gertrudis Academy (0-8) |
64 | Boling (1-6) | 64 | vs *Hitchcock (3-5) |
65 | Paradise (4-4) | 68 | vs *Bowie (0-8) |
66 | Little River Academy (2-7) | 60 | Open |
67 | Anahuac (5-3) | 70 | at *East Chambers (7-1) |
68 | West (3-6) | 67 | Open |
69 | Dallas Life Oak Cliff (7-1) | 75 | at *Dallas Madison (6-2) |
70 | Amarillo River Road (3-5) | 69 | at *Bushland (8-0) |
71 | Karnes City (4-4) | 79 | at *Lytle (1-7) |
72 | Brownfield (2-6) | 73 | vs *Tornillo (1-7) |
73 | Buna (4-4) | 71 | at *Hardin (3-5) |
74 | Woodville (2-6) | 66 | vs *Kirbyville (2-6) |
75 | Jarrell (4-4) | 81 | vs *Rockdale (6-2) |
76 | Maypearl (3-5) | 74 | vs *Teague (3-5) |
77 | New Boston (1-7) | 76 | at *Hughes Springs (7-2) |
78 | San Antonio Cole (4-5) | 72 | Open |
79 | Commerce (3-5) | 80 | at *Bonham (1-7) |
80 | Howe (3-6) | 77 | vs *Van Alstyne (4-4) |
81 | Falfurrias (6-2) | 84 | at *San Diego (5-3) |
82 | Aransas Pass (2-6) | 82 | vs *Mathis (5-3) |
83 | Palestine Westwood (2-6) | 83 | vs *Crockett (6-2) |
84 | Kemp (2-6) | 78 | at *Dallas A+ Academy (1-7) |
85 | Kermit (2-4) | 89 | at *Denver City (7-1) |
86 | White Oak (0-9) | 86 | Open |
87 | Early (3-5) | 87 | vs *Tuscola Jim Ned (6-2) |
88 | Hardin (3-5) | 88 | vs *Buna (4-4) |
89 | Kirbyville (2-6) | 92 | at *Woodville (2-6) |
90 | Warren (2-6) | 85 | vs *Orangefield (7-1) |
91 | Luling (0-8) | 90 | vs *Yoakum (2-6) |
92 | Trinity (0-9) | 91 | Open |
93 | Groesbeck (2-6) | 93 | at *McGregor (3-6) |
94 | Eustace (2-6) | 99 | at *Malakoff (7-1) |
95 | Redwater (1-7) | 94 | at *Mount Vernon (6-2) |
96 | Ponder (3-6) | 96 | vs *Whitesboro (4-4) |
97 | Lone Oak (2-6) | 98 | at *Emory Rains (4-4) |
98 | Lytle (1-7) | 95 | vs *Karnes City (4-4) |
99 | Bishop (1-7) | 97 | at *George West (8-0) |
100 | Muleshoe (0-8) | 100 | at *Slaton (4-4) |
101 | Bowie (0-8) | 102 | at *Paradise (4-4) |
102 | Bonham (1-7) | 101 | vs *Commerce (3-5) |
103 | Manor New Tech (1-7) | 104 | at *Cameron Yoe (7-1) |
104 | Tornillo (1-7) | 103 | at *Brownfield (2-6) |
105 | Santa Gertrudis Academy (0-8) | 105 | at *Lyford (3-5) |
106 | Dallas A+ Academy (1-7) | 106 | vs *Kemp (2-6) |
CLASS 3A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | Canadian (8-0) | 2 | vs *Dimmitt (1-7) |
2 | Newton (7-1) | 1 | vs *Corrigan-Camden (6-2) |
3 | East Bernard (9-0) | 3 | vs *Danbury (1-6) |
4 | Abernathy (7-1) | 5 | vs *Lubbock Roosevelt (3-5) |
5 | Cisco (7-1) | 4 | at *Anson (6-2) |
6 | Gunter (7-1) | 7 | at *Henrietta (5-4) |
7 | Rogers (8-0) | 6 | at *Florence (1-7) |
8 | Daingerfield (6-2) | 8 | at *Paul Pewitt (8-0) |
9 | Poth (7-1) | 9 | at *Dilley (0-8) |
10 | Ganado (6-2) | 11 | at *Tidehaven (3-5) |
11 | Anson (6-2) | 17 | vs *Cisco (7-1) |
12 | Wichita Falls City View (6-2) | 13 | at *Callisburg (0-8) |
13 | Holliday (5-3) | 10 | at *Nocona (4-4) |
14 | Clifton (6-3) | 15 | Open |
15 | Crane (7-1) | 16 | at *Anthony (2-6) |
16 | Palmer (8-0) | 12 | vs *Dallas Gateway Charter (0-8) |
17 | Childress (2-6) | 14 | vs *Spearman (5-3) |
18 | Paul Pewitt (8-0) | 18 | vs *Daingerfield (6-2) |
19 | Buffalo (6-2) | 21 | vs *Edgewood (6-2) |
20 | Idalou (5-3) | 23 | at *Stanton (1-7) |
21 | Ballinger (6-2) | 24 | vs *Coleman (3-5) |
22 | Tidehaven (3-5) | 19 | vs *Ganado (6-2) |
23 | Corrigan-Camden (6-2) | 31 | at *Newton (7-1) |
24 | Friona (6-2) | 20 | vs *Tulia (4-4) |
25 | Coahoma (6-2) | 26 | vs *Colorado City (0-8) |
26 | Lexington (2-7) | 25 | vs *Hamilton (5-3) |
27 | Alpine (6-2) | 33 | vs *Reagan County (0-8) |
28 | Jacksboro (5-3) | 29 | vs *Millsap (4-4) |
29 | Schulenburg (6-3) | 34 | Open |
30 | Comfort (6-2) | 27 | vs *Brady (4-4) |
31 | Gilmer Harmony (5-3) | 39 | at *Frankston (3-4) |
32 | Dublin (6-2) | 28 | vs *Comanche (4-4) |
33 | Hemphill (4-4) | 35 | vs *New Waverly (4-4) |
34 | Sonora (3-5) | 32 | vs *Johnson City (2-6) |
35 | Anderson-Shiro (7-1) | 22 | at *Kountze (1-6) |
36 | Brady (4-4) | 40 | at *Comfort (6-2) |
37 | Blanco (3-5) | 30 | vs *Ingram Moore (3-5) |
38 | Comanche (4-4) | 41 | at *Dublin (6-2) |
39 | Natalia (6-2) | 36 | vs *Nixon-Smiley (3-5) |
40 | Waskom (3-5) | 37 | vs *Queen City (0-8) |
41 | Spearman (5-3) | 44 | at *Childress (2-6) |
42 | New Diana (6-2) | 49 | vs *Elysian Fields (4-4) |
43 | Van Vleck (2-5) | 38 | vs *Bloomington (2-6) |
44 | Hebbronville (4-4) | 51 | vs *Banquete (1-7) |
45 | Edgewood (6-2) | 45 | at *Buffalo (6-2) |
46 | Odem (7-1) | 47 | vs *Taft (4-4) |
47 | Elysian Fields (4-4) | 46 | at *New Diana (6-2) |
48 | Corpus Christi London (6-1) | 48 | at *Santa Rosa (5-4) |
49 | Winona (5-3) | 55 | at *Troup (4-4) |
50 | Grand Saline (6-2) | 42 | vs *Arp (2-6) |
51 | Bells (5-3) | 59 | vs *Whitewright (4-4) |
52 | Leonard (5-4) | 50 | vs *Cooper (3-5) |
53 | Bangs (5-3) | 56 | vs *San Angelo TLCA (1-7) |
54 | Troup (4-4) | 53 | vs *Winona (5-3) |
55 | Hamilton (5-3) | 52 | at *Lexington (2-7) |
56 | DeKalb (5-3) | 43 | vs *Ore City (2-6) |
57 | Taft (4-4) | 72 | at *Odem (7-1) |
58 | Tulia (4-4) | 58 | at *Friona (6-2) |
59 | Millsap (4-4) | 60 | at *Jacksboro (5-3) |
60 | Tolar (4-4) | 67 | vs *Rio Vista (2-6) |
61 | Henrietta (5-4) | 61 | vs *Gunter (7-1) |
62 | Whitewright (4-4) | 65 | at *Bells (5-3) |
63 | Cooper (3-5) | 66 | at *Leonard (5-4) |
64 | Arp (2-6) | 62 | at *Grand Saline (6-2) |
65 | Santa Rosa (5-4) | 54 | vs *Corpus Christi London (6-1) |
66 | New Waverly (4-4) | 68 | at *Hemphill (4-4) |
67 | Nixon-Smiley (3-5) | 79 | at *Natalia (6-2) |
68 | Blue Ridge (4-4) | 57 | at *Pattonville Prairiland (2-6) |
69 | Lubbock Roosevelt (3-5) | 64 | at *Abernathy (7-1) |
70 | Frankston (3-4) | 73 | vs *Gilmer Harmony (5-3) |
71 | Stockdale (3-5) | 74 | vs *Skidmore-Tynan (4-4) |
72 | Rice (4-4) | 70 | vs *Scurry-Rosser (3-5) |
73 | Ingram Moore (3-5) | 63 | at *Blanco (3-5) |
74 | Johnson City (2-6) | 84 | at *Sonora (3-5) |
75 | Coleman (3-5) | 71 | at *Ballinger (6-2) |
76 | Alba-Golden (2-6) | 75 | at *Quitman (0-8) |
77 | Blooming Grove (4-4) | 80 | at *Corsicana Mildred (5-3) |
78 | Nocona (4-4) | 78 | vs *Holliday (5-3) |
79 | Ore City (2-6) | 77 | at *DeKalb (5-3) |
80 | Corsicana Mildred (5-3) | 76 | vs *Blooming Grove (4-4) |
81 | Skidmore-Tynan (4-4) | 69 | at *Stockdale (3-5) |
82 | Paris Chisum (3-6) | 92 | Open |
83 | Rio Vista (2-6) | 81 | at *Tolar (4-4) |
84 | Danbury (1-6) | 83 | at *East Bernard (9-0) |
85 | Scurry-Rosser (3-5) | 86 | at *Rice (4-4) |
86 | Merkel (1-7) | 85 | vs *San Angelo Grape Creek (1-7) |
87 | Stanton (1-7) | 87 | vs *Idalou (5-3) |
88 | Colorado City (0-8) | 89 | at *Coahoma (6-2) |
89 | Reagan County (0-8) | 88 | at *Alpine (6-2) |
90 | Sadler S&S Consolidated (1-8) | 90 | Open |
91 | Banquete (1-7) | 91 | at *Hebbronville (4-4) |
92 | Pattonville Prairiland (2-6) | 82 | vs *Blue Ridge (4-4) |
93 | Dimmitt (1-7) | 97 | at *Canadian (8-0) |
94 | San Angelo Grape Creek (1-7) | 98 | at *Merkel (1-7) |
95 | Florence (1-7) | 94 | vs *Rogers (8-0) |
96 | Kountze (1-6) | 93 | vs *Anderson-Shiro (7-1) |
97 | Bloomington (2-6) | 100 | at *Van Vleck (2-5) |
98 | Dilley (0-8) | 96 | vs *Poth (7-1) |
99 | Callisburg (0-8) | 101 | vs *Wichita Falls City View (6-2) |
100 | Monte Alto (2-7) | 95 | Open |
101 | Quitman (0-8) | 99 | vs *Alba-Golden (2-6) |
102 | Queen City (0-8) | 102 | at *Waskom (3-5) |
103 | Dallas Gateway Charter (0-8) | 103 | at *Palmer (8-0) |
104 | Anthony (2-6) | 104 | vs *Crane (7-1) |
105 | San Angelo TLCA (1-7) | 105 | at *Bangs (5-3) |
CLASS 2A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | Shiner (9-0) | 1 | Open |
2 | San Augustine (7-0) | 3 | vs *Deweyville (5-3) |
3 | Refugio (8-0) | 2 | at *Ben Bolt (4-4) |
4 | San Saba (8-0) | 4 | vs *Crawford (6-2) |
5 | Holland (8-0) | 5 | at *Thrall (6-3) |
6 | Hawley (8-0) | 7 | vs *Forsan (3-5) |
7 | Panhandle (7-1) | 6 | at *Stinnett West Texas (6-2) |
8 | Alto (8-0) | 8 | vs *Hawkins (3-5) |
9 | Post (8-0) | 9 | at *New Deal (8-0) |
10 | Mason (6-2) | 11 | vs *Harper (2-6) |
11 | Weimar (8-1) | 12 | vs *Yorktown (3-5) |
12 | Stinnett West Texas (6-2) | 10 | vs *Panhandle (7-1) |
13 | Thorndale (7-2) | 19 | Open |
14 | Groveton (6-2) | 20 | vs *Shelbyville (7-1) |
15 | New Deal (8-0) | 13 | vs *Post (8-0) |
16 | Sundown (5-3) | 14 | at *Olton (5-3) |
17 | Valley View (6-2) | 17 | vs Founders Classical Academy (0-8) |
18 | Joaquin (7-1) | 15 | vs *Tenaha (4-4) |
19 | Crawford (6-2) | 18 | at *San Saba (8-0) |
20 | Honey Grove (9-0) | 21 | Open |
21 | Hearne (4-4) | 16 | vs *Marlin (2-6) |
22 | Ozona (6-2) | 22 | at *Winters (5-4) |
23 | Lindsay (7-2) | 24 | vs *Seymour (4-4) |
24 | Shelbyville (7-1) | 23 | at *Groveton (6-2) |
25 | Garrison (4-4) | 31 | vs *Harleton (6-2) |
26 | Wolfe City (6-2) | 25 | vs *Quinlan Boles (1-8) |
27 | Price Carlisle (5-3) | 26 | at *Big Sandy (2-6) |
28 | Harleton (6-2) | 28 | at *Garrison (4-4) |
29 | Bogata Rivercrest (7-1) | 27 | vs *Como-Pickton (4-4) |
30 | Brackettville (5-3) | 32 | vs *Junction (4-4) |
31 | Bruceville-Eddy (8-1) | 30 | vs *Bosqueville (4-4) |
32 | Three Rivers (6-2) | 34 | vs *Freer (5-3) |
33 | Valley Mills (4-4) | 33 | at *Hico (0-8) |
34 | Tenaha (4-4) | 29 | at *Joaquin (7-1) |
35 | Timpson (4-5) | 38 | Open |
36 | Bosqueville (4-4) | 36 | at *Bruceville-Eddy (8-1) |
37 | Stamford (5-4) | 35 | Open |
38 | Centerville (4-3) | 44 | at *Kerens (1-7) |
39 | Thrall (6-3) | 39 | vs *Holland (8-0) |
40 | Italy (6-3) | 41 | Open |
41 | Wallis Brazos (3-5) | 37 | at *Kenedy (4-4) |
42 | Winters (5-4) | 43 | vs *Ozona (6-2) |
43 | Seymour (4-4) | 40 | at *Lindsay (7-2) |
44 | Olton (5-3) | 51 | vs *Sundown (5-3) |
45 | Santa Maria (5-3) | 47 | vs *Riviera-Kaufer (2-6) |
46 | Freer (5-3) | 54 | at *Three Rivers (6-2) |
47 | DeLeon (2-6) | 53 | at *Goldthwaite (2-6) |
48 | Kenedy (4-4) | 55 | vs *Wallis Brazos (3-5) |
49 | Trenton (4-3) | 45 | vs *Tom Bean (3-5) |
50 | Yorktown (3-5) | 52 | at *Weimar (8-1) |
51 | Normangee (3-5) | 42 | at *Malakoff Cross Roads (0-8) |
52 | Forsan (3-5) | 48 | at *Hawley (8-0) |
53 | Pineland West Sabine (2-5) | 50 | vs *Hull-Daisetta (2-5) |
54 | Deweyville (5-3) | 49 | at *San Augustine (7-0) |
55 | Alvord (3-5) | 56 | at *Chico (3-5) |
56 | Riesel (3-5) | 60 | at *Itasca (3-5) |
57 | Jewett Leon (2-6) | 57 | vs *Cayuga (3-5) |
58 | Beckville (2-6) | 59 | at *Linden-Kildaire (2-6) |
59 | Big Sandy (2-6) | 46 | vs *Price Carlisle (5-3) |
60 | Center Point (4-4) | 58 | vs *Sabinal (0-8) |
61 | Cayuga (3-5) | 61 | at *Jewett Leon (2-6) |
62 | Celeste (2-7) | 64 | vs *Collinsville (3-5) |
63 | Marlin (2-6) | 68 | at *Hearne (4-4) |
64 | Hawkins (3-5) | 72 | at *Alto (8-0) |
65 | Amarillo Highland Park (3-5) | 74 | vs *Sunray (1-7) |
66 | Ben Bolt (4-4) | 63 | vs *Refugio (8-0) |
67 | Collinsville (3-5) | 67 | at *Celeste (2-7) |
68 | Floydada (2-6) | 62 | vs *Hale Center (3-5) |
69 | Junction (4-4) | 70 | at *Brackettville (5-3) |
70 | Goldthwaite (2-6) | 77 | vs *DeLeon (2-6) |
71 | Itasca (3-5) | 65 | vs *Riesel (3-5) |
72 | Linden-Kildaire (2-6) | 66 | vs *Beckville (2-6) |
73 | Hale Center (3-5) | 75 | at *Floydada (2-6) |
74 | Tom Bean (3-5) | 69 | at *Trenton (4-3) |
75 | Milano (0-8) | 71 | vs *Rosebud-Lott (0-8) |
76 | Como-Pickton (4-4) | 76 | at *Bogata Rivercrest (7-1) |
77 | Gladewater Union Grove (3-5) | 78 | vs *Cushing (1-7) |
78 | Sunray (1-7) | 79 | at *Amarillo Highland Park (3-5) |
79 | Sanford-Fritch (1-7) | 73 | vs *Boys Ranch (0-8) |
80 | Harper (2-6) | 81 | at *Mason (6-2) |
81 | Hull-Daisetta (2-5) | 83 | at *Pineland West Sabine (2-5) |
82 | Riviera-Kaufer (2-6) | 80 | at *Santa Maria (5-3) |
83 | Cushing (1-7) | 82 | at *Gladewater Union Grove (3-5) |
84 | Kerens (1-7) | 84 | vs *Centerville (4-3) |
85 | Moody (1-7) | 85 | at *Axtell (1-7) |
86 | Chico (3-5) | 86 | vs *Alvord (3-5) |
87 | Axtell (1-7) | 88 | vs *Moody (1-7) |
88 | Boys Ranch (0-8) | 91 | at *Sanford-Fritch (1-7) |
89 | Quinlan Boles (1-8) | 89 | at *Wolfe City (6-2) |
90 | Hico (0-8) | 87 | vs *Valley Mills (4-4) |
91 | Rosebud-Lott (0-8) | 90 | at *Milano (0-8) |
92 | Sabinal (0-8) | 92 | at *Center Point (4-4) |
93 | Malakoff Cross Roads (0-8) | 93 | vs *Normangee (3-5) |
94 | Olney (0-8) | 94 | Open |
CLASS 2A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | Stratford (7-1) | 1 | at *Booker (1-7) |
2 | Wellington (7-1) | 2 | vs *Memphis (1-7) |
3 | Mart (5-3) | 3 | vs *Dawson (7-1) |
4 | Hamlin (5-2) | 4 | at *Cross Plains (6-2) |
5 | Falls City (7-1) | 5 | vs *D'Hanis (5-3) |
6 | Wheeler (7-1) | 6 | at *Quanah (3-5) |
7 | Albany (6-2) | 7 | vs *Haskell (3-6) |
8 | Muenster (7-2) | 11 | vs *Era (0-8) |
9 | Gruver (6-2) | 8 | vs *Clarendon (5-3) |
10 | Flatonia (8-1) | 9 | Open |
11 | Eldorado (7-1) | 10 | at *Menard (3-6) |
12 | Windthorst (6-2) | 14 | vs *Electra (5-3) |
13 | Vega (6-3) | 12 | Open |
14 | Christoval (8-0) | 16 | vs *Miles (6-2) |
15 | Tahoka (6-2) | 23 | vs *Lockney (0-8) |
16 | Bremond (8-1) | 19 | vs *Iola (3-5) |
17 | Burton (4-4) | 17 | at *Somerville (2-6) |
18 | Grapeland (7-2) | 18 | at *Saratoga West Hardin (4-5) |
19 | Santo (6-2) | 13 | vs *Petrolia (3-5) |
20 | Sudan (8-0) | 21 | vs *Plains (0-8) |
21 | La Pryor (4-4) | 22 | vs *Pettus (1-7) |
22 | Ralls (7-1) | 15 | at *Crosbyton (1-7) |
23 | Wink (5-3) | 20 | vs *Van Horn (4-4) |
24 | Dawson (7-1) | 26 | at *Mart (5-3) |
25 | Archer City (5-3) | 25 | vs *Ranger (1-7) |
26 | Cross Plains (6-2) | 24 | vs *Hamlin (5-2) |
27 | Clarendon (5-3) | 28 | at *Gruver (6-2) |
28 | Cumby (5-3) | 27 | vs *Tioga (3-5) |
29 | Agua Dulce (8-0) | 29 | vs *Premont (4-4) |
30 | Granger (6-3) | 31 | Open |
31 | Mount Enterprise (7-0) | 32 | vs *Detroit (5-3) |
32 | Lovelady (4-4) | 34 | Open |
33 | Haskell (3-6) | 36 | at *Albany (6-2) |
34 | Evadale (4-3) | 33 | vs *Colmesneil (1-6) |
35 | Van Horn (4-4) | 44 | at *Wink (5-3) |
36 | Electra (5-3) | 35 | at *Windthorst (6-2) |
37 | Quanah (3-5) | 39 | vs *Wheeler (7-1) |
38 | McCamey (2-6) | 30 | at *Iraan (0-8) |
39 | Hubbard (4-4) | 38 | at *Wortham (6-2) |
40 | Chilton (5-3) | 37 | at *Bartlett (0-8) |
41 | Snook (3-5) | 40 | vs *Louise (1-7) |
42 | D'Hanis (5-3) | 41 | at *Falls City (7-1) |
43 | Detroit (5-3) | 42 | at *Mount Enterprise (7-0) |
44 | Farwell (6-2) | 45 | at *Bovina (3-5) |
45 | Seagraves (3-5) | 43 | vs *Springlake-Earth (2-6) |
46 | La Villa (2-6) | 50 | vs *Woodsboro (0-8) |
47 | Shamrock (2-6) | 51 | at *Munday (1-5) |
48 | Charlotte (5-3) | 48 | at *Runge (1-7) |
49 | Tioga (3-5) | 49 | at *Cumby (5-3) |
50 | Miles (6-2) | 52 | at *Christoval (8-0) |
51 | Simms Bowie (2-6) | 60 | vs *Clarksville (4-4) |
52 | Wortham (6-2) | 54 | vs *Hubbard (4-4) |
53 | Saratoga West Hardin (4-5) | 46 | vs *Grapeland (7-2) |
54 | Roscoe (1-7) | 47 | Open |
55 | Smyer (5-3) | 55 | at *New Home (4-4) |
56 | Bovina (3-5) | 57 | vs *Farwell (6-2) |
57 | Iola (3-5) | 56 | at *Bremond (8-1) |
58 | Bruni (2-6) | 59 | at *Benavides (1-7) |
59 | New Home (4-4) | 63 | vs *Smyer (5-3) |
60 | Frost (3-5) | 53 | at *Meridian (0-8) |
61 | Clarksville (4-4) | 62 | at *Simms Bowie (2-6) |
62 | Munday (1-5) | 58 | vs *Shamrock (2-6) |
63 | Memphis (1-7) | 65 | at *Wellington (7-1) |
64 | Menard (3-6) | 64 | vs *Eldorado (7-1) |
65 | Somerville (2-6) | 61 | vs *Burton (4-4) |
66 | Premont (4-4) | 68 | at *Agua Dulce (8-0) |
67 | Maud (2-6) | 66 | vs *Overton (0-8) |
68 | Runge (1-7) | 67 | vs *Charlotte (5-3) |
69 | Iraan (0-8) | 71 | vs *McCamey (2-6) |
70 | Louise (1-7) | 76 | at *Snook (3-5) |
71 | Era (0-8) | 72 | at *Muenster (7-2) |
72 | Rocksprings (3-6) | 77 | Open |
73 | Lockney (0-8) | 70 | at *Tahoka (6-2) |
74 | Colmesneil (1-6) | 73 | at *Evadale (4-3) |
75 | Booker (1-7) | 69 | vs *Stratford (7-1) |
76 | Petrolia (3-5) | 74 | at *Santo (6-2) |
77 | Springlake-Earth (2-6) | 75 | at *Seagraves (3-5) |
78 | Ranger (1-7) | 79 | at *Archer City (5-3) |
79 | Crosbyton (1-7) | 80 | vs *Ralls (7-1) |
80 | Bartlett (0-8) | 78 | vs *Chilton (5-3) |
81 | Pettus (1-7) | 81 | at *La Pryor (4-4) |
82 | Burkeville (0-7) | 82 | Open |
83 | Overton (0-8) | 85 | at *Maud (2-6) |
84 | Benavides (1-7) | 84 | vs *Bruni (2-6) |
85 | Woodsboro (0-8) | 83 | at *La Villa (2-6) |
86 | Meridian (0-8) | 86 | vs *Frost (3-5) |
87 | Plains (0-8) | 87 | at *Sudan (8-0) |
CLASS 1A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | McLean (7-1) | 3 | at *Turkey Valley (5-3) |
2 | Balmorhea (8-0) | 1 | vs *Fort Davis (5-3) |
3 | Sterling City (9-0) | 5 | Open |
4 | Ira (8-0) | 4 | at *Aspermont (6-3) |
5 | Garden City (6-2) | 2 | at *Roscoe Highland (5-3) |
6 | Borden County (8-0) | 7 | vs Lubbock Home School Christian (2-7) |
7 | Rankin (7-1) | 8 | at *Marfa (2-6) |
8 | Gilmer Union Hill (8-1) | 9 | vs *Fruitvale (3-5) |
9 | Paducah (6-2) | 6 | at *Crowell (4-4) |
10 | Blum (7-2) | 13 | vs *Abbott (3-5) |
11 | White Deer (6-2) | 10 | at *Miami (5-3) |
12 | Knox City (7-2) | 17 | vs *Chillicothe (3-4) |
13 | May (7-1) | 12 | vs *Gorman (6-2) |
14 | Spur (6-2) | 15 | at *Hermleigh (3-5) |
15 | Milford (6-2) | 14 | vs *Coolidge (5-3) |
16 | Leakey (7-1) | 11 | vs *Prairie Lea (3-5) |
17 | Avalon (8-0) | 16 | at *Penelope (3-4) |
18 | Gorman (6-2) | 18 | at *May (7-1) |
19 | Jonesboro (7-1) | 20 | at *Zephyr (3-5) |
20 | Coolidge (5-3) | 19 | at *Milford (6-2) |
21 | Saint Jo (8-0) | 21 | at *Newcastle (4-5) |
22 | Ropesville Ropes (6-2) | 24 | vs *Meadow (3-5) |
23 | Happy (6-2) | 22 | at *Petersburg (4-3) |
24 | Nueces Canyon (6-2) | 29 | at *Medina (2-6) |
25 | Crowell (4-4) | 26 | vs *Paducah (6-2) |
26 | Newcastle (4-5) | 31 | vs *Saint Jo (8-0) |
27 | Aspermont (6-3) | 23 | vs *Ira (8-0) |
28 | Lamesa Klondike (6-2) | 25 | vs *Lenorah Grady (3-5) |
29 | Turkey Valley (5-3) | 27 | vs *McLean (7-1) |
30 | Eden (5-3) | 28 | at *Veribest (4-5) |
31 | Perrin-Whitt (7-1) | 32 | vs *Bryson (4-4) |
32 | Roscoe Highland (5-3) | 30 | vs *Garden City (6-2) |
33 | Nazareth (4-3) | 33 | at *Hart (2-7) |
34 | Westbrook (3-6) | 37 | vs *Water Valley (4-4) |
35 | Aquilla (2-6) | 40 | vs *Gholson (5-3) |
36 | Petersburg (4-3) | 36 | vs *Happy (6-2) |
37 | Water Valley (4-4) | 38 | at *Westbrook (3-6) |
38 | Zephyr (3-5) | 47 | vs *Jonesboro (7-1) |
39 | Abbott (3-5) | 39 | at *Blum (7-2) |
40 | Evant (4-4) | 34 | at *Lometa (3-5) |
41 | Covington (7-2) | 35 | Open |
42 | Fort Davis (5-3) | 42 | at *Balmorhea (8-0) |
43 | O'Donnell (3-4) | 44 | at *Ackerly Sands (0-9) |
44 | Lometa (3-5) | 43 | vs *Evant (4-4) |
45 | Leverett's Chapel (6-1) | 45 | vs *High Island (4-3) |
46 | Bryson (4-4) | 41 | at *Perrin-Whitt (7-1) |
47 | High Island (4-3) | 48 | at *Leverett's Chapel (6-1) |
48 | Hermleigh (3-5) | 49 | vs *Spur (6-2) |
49 | Meadow (3-5) | 46 | at *Ropesville Ropes (6-2) |
50 | Robert Lee (4-3) | 54 | vs *Paint Rock (1-7) |
51 | Gholson (5-3) | 52 | at *Aquilla (2-6) |
52 | Penelope (3-4) | 50 | vs *Avalon (8-0) |
53 | Medina (2-6) | 57 | vs *Nueces Canyon (6-2) |
54 | Veribest (4-5) | 58 | vs *Eden (5-3) |
55 | Chillicothe (3-4) | 55 | at *Knox City (7-2) |
56 | Rotan (2-7) | 53 | Open |
57 | Miami (5-3) | 56 | vs *White Deer (6-2) |
58 | Vernon Northside (5-3) | 51 | Open |
59 | Morton (2-7) | 62 | vs *Wellman-Union (3-5) |
60 | Lorenzo (4-5) | 60 | Open |
61 | Whiteface (4-5) | 59 | Open |
62 | Hart (2-7) | 61 | vs *Nazareth (4-3) |
63 | Lenorah Grady (3-5) | 67 | at *Lamesa Klondike (6-2) |
64 | Lingleville (4-4) | 63 | at *Santa Anna (1-7) |
65 | Wellman-Union (3-5) | 64 | at *Morton (2-7) |
66 | Fruitvale (3-5) | 68 | at *Gilmer Union Hill (8-1) |
67 | Savoy (0-6) | 66 | Open |
68 | Paint Rock (1-7) | 65 | at *Robert Lee (4-3) |
69 | Santa Anna (1-7) | 72 | vs *Lingleville (4-4) |
70 | Marfa (2-6) | 71 | vs *Rankin (7-1) |
71 | Ackerly Sands (0-9) | 69 | vs *O'Donnell (3-4) |
72 | Prairie Lea (3-5) | 70 | at *Leakey (7-1) |
73 | Bronte (1-8) | 73 | Open |
CLASS 1A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | Richland Springs (7-0) | 1 | vs *Cherokee (1-7) |
2 | Jayton (9-0) | 3 | vs *Lueders-Avoca (3-5) |
3 | Grandfalls-Royalty (8-1) | 4 | vs *Imperial Buena Vista (1-6) |
4 | Motley County (5-3) | 2 | vs *Kress (5-3) |
5 | Calvert (5-3) | 5 | at *Buckholts (3-5) |
6 | Gordon (7-1) | 6 | vs *Gustine (5-3) |
7 | Blackwell (9-0) | 7 | vs *Trent (0-7) |
8 | Strawn (5-3) | 8 | vs *Bluff Dale (3-5) |
9 | Groom (6-2) | 9 | at *Follett (1-5) |
10 | Oakwood (4-4) | 12 | vs *Apple Springs (4-4) |
11 | Blanket (6-2) | 10 | at *Mullin (1-8) |
12 | Brookesmith (8-1) | 13 | Open |
13 | Trinidad (3-5) | 19 | vs *Chester (3-4) |
14 | Sanderson (4-3) | 15 | vs Irion County (6-2) |
15 | Whitharral (7-2) | 14 | vs *Anton (5-3) |
16 | Apple Springs (4-4) | 11 | at *Oakwood (4-4) |
17 | Loop (8-1) | 16 | vs *Wilson (2-5) |
18 | Anton (5-3) | 17 | at *Whitharral (7-2) |
19 | Cranfills Gap (6-2) | 18 | vs *Iredell (1-7) |
20 | Rochelle (7-1) | 20 | at Smoking for Jesus Ministry (4-5) |
21 | Amherst (4-4) | 22 | at *Cotton Center (0-8) |
22 | Woodson (5-2) | 23 | at *Benjamin (2-6) |
23 | Lefors (4-4) | 21 | vs *Hedley (1-7) |
24 | Throckmorton (4-5) | 24 | Open |
25 | Loraine (5-3) | 25 | at *Moran (4-4) |
26 | Lueders-Avoca (3-5) | 29 | at *Jayton (9-0) |
27 | Sierra Blanca (3-4) | 26 | Open |
28 | Gustine (5-3) | 27 | at *Gordon (7-1) |
29 | Rule (4-5) | 28 | Open |
30 | Follett (1-5) | 31 | vs *Groom (6-2) |
31 | Kress (5-3) | 33 | at *Motley County (5-3) |
32 | Silverton (1-7) | 30 | at *Afton Patton Springs (1-5) |
33 | Bynum (4-3) | 32 | vs *Morgan (2-6) |
34 | Lazbuddie (5-4) | 38 | Open |
35 | Cherokee (1-7) | 35 | at *Richland Springs (7-0) |
36 | Moran (4-4) | 37 | vs *Loraine (5-3) |
37 | Ladonia Fannindel (3-4) | 40 | Open |
38 | Sidney (2-6) | 36 | vs *Rising Star (2-4) |
39 | Morgan (2-6) | 39 | at *Bynum (4-3) |
40 | Walnut Springs (2-6) | 54 | vs *Three Way (1-7) |
41 | Chester (3-4) | 41 | at *Trinidad (3-5) |
42 | Iredell (1-7) | 34 | at *Cranfills Gap (6-2) |
43 | McDade (2-5) | 42 | vs *Oglesby (1-6) |
44 | Valera Panther Creek (2-4) | 45 | at Eden JV |
45 | Southland (2-6) | 43 | Open |
46 | Oglesby (1-6) | 46 | at *McDade (2-5) |
47 | Kopperl (1-6) | 47 | at *Mount Calm (1-7) |
48 | Imperial Buena Vista (1-6) | 44 | at *Grandfalls-Royalty (8-1) |
49 | Mount Calm (1-7) | 48 | vs *Kopperl (1-6) |
50 | Buckholts (3-5) | 55 | vs *Calvert (5-3) |
51 | Harrold (0-0) | 49 | Open |
52 | Bluff Dale (3-5) | 52 | at *Strawn (5-3) |
53 | Forestburg (2-6) | 50 | at *Bowie Gold-burg (0-8) |
54 | Lohn (0-4) | 53 | Open |
55 | Rising Star (2-4) | 56 | at *Sidney (2-6) |
56 | Hedley (1-7) | 57 | at *Lefors (4-4) |
57 | Benjamin (2-6) | 51 | vs *Woodson (5-2) |
58 | Wilson (2-5) | 58 | at *Loop (8-1) |
59 | Three Way (1-7) | 59 | at *Walnut Springs (2-6) |
60 | Afton Patton Springs (1-5) | 62 | vs *Silverton (1-7) |
61 | Guthrie (1-8) | 60 | Open |
62 | Cotton Center (0-8) | 61 | vs *Amherst (4-4) |
63 | Bowie Gold-burg (0-8) | 63 | vs *Forestburg (2-6) |
64 | Trent (0-7) | 65 | at *Blackwell (9-0) |
65 | Higgins (1-8) | 64 | Open |
66 | Mullin (1-8) | 66 | vs *Blanket (6-2) |
PRIVATE SCHOOLS — 11-MAN
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | Cedar Hill Trinity Christian (7-1) | 1 | at *Tyler Grace Community (5-3) |
2 | Dallas Parish Episcopal (7-1) | 2 | vs *Plano John Paul II (6-2) |
3 | Fort Worth Nolan Catholic (8-0) | 3 | vs *Fort Worth All Saints Episcopal (5-2) |
4 | Austin Regents School (7-1) | 5 | vs *Austin St. Michael's (2-6) |
5 | Houston Second Baptist (8-0) | 6 | vs *Fort Bend Christian (4-3) |
6 | Dallas Plano Prestonwood (6-2) | 4 | vs *Dallas Bishop Lynch (4-4) |
7 | Midland Christian (5-4) | 7 | Open |
8 | Dallas Christian School (7-1) | 8 | at *McKinney Christian (4-4) |
9 | San Antonio Cornerstone (6-2) | 9 | vs Houston Legacy (3-4) |
10 | Dallas Bishop Lynch (4-4) | 17 | at *Dallas Plano Prestonwood (6-2) |
11 | Grapevine Faith Christian (6-1) | 12 | at *Fort Worth Southwest Christian (5-3) |
12 | Bellaire Episcopal (7-1) | 11 | vs *Houston Christian (4-5) |
13 | Fort Worth All Saints Episcopal (5-2) | 14 | at *Fort Worth Nolan Catholic (8-0) |
14 | Plano John Paul II (6-2) | 13 | at *Dallas Parish Episcopal (7-1) |
15 | Houston St. Thomas (6-3) | 15 | Open |
16 | Dallas Bishop Dunne (4-5) | 10 | Open |
17 | The Woodlands Christian (9-0) | 19 | Open |
18 | Houston Kinkaid (5-4) | 18 | vs *Houston St. John's (6-2) |
19 | San Antonio Antonian Prep (5-3) | 20 | vs *Houston St. Pius X (2-6) |
20 | Episcopal School of Dallas (5-2) | 16 | vs *Dallas St. Mark's (3-4) |
21 | Bullard Brook Hill (6-2) | 22 | vs Houston ProVision Academy (4-4) |
22 | San Antonio Central Catholic (4-4) | 23 | vs *Tomball Concordia Lutheran (1-7) |
23 | San Antonio Holy Cross (5-3) | 25 | Open |
24 | Houston Lutheran South (7-1) | 24 | vs *Cypress Community Christian (2-6) |
25 | Frisco Legacy Christian (7-2) | 26 | Open |
26 | Argyle Liberty Christian (2-7) | 21 | vs *Addison Trinity Christian (0-8) |
27 | Fort Worth Country Day (4-5) | 27 | at *Fort Worth Trinity Valley (3-6) |
28 | Houston Legacy (3-4) | 29 | at San Antonio Cornerstone (6-2) |
29 | Houston St. John's (6-2) | 33 | at *Houston Kinkaid (5-4) |
30 | Arlington Pantego Christian (7-1) | 30 | at *Colleyville Covenant Christian (3-4) |
31 | Lubbock Christian (8-0) | 28 | vs *Willow Park Trinity Christian (1-7) |
32 | Fort Worth Southwest Christian (5-3) | 32 | vs *Grapevine Faith Christian (6-1) |
33 | The Woodlands John Cooper (6-2) | 31 | at *Austin Saints (4-5) |
34 | Victoria St. Joseph (4-3) | 34 | vs *Houston Westbury Christian (1-7) |
35 | Houston St. Pius X (2-6) | 37 | at *San Antonio Antonian Prep (5-3) |
36 | Tyler Grace Community (5-3) | 38 | vs *Cedar Hill Trinity Christian (7-1) |
37 | Arlington Oakridge (5-3) | 36 | at *Irving Cistercian Prep (4-4) |
38 | Boerne Geneva School (4-4) | 39 | at *San Marcos Baptist Academy (6-3) |
39 | Oklahoma City (Okl.) Casady (2-6) | 44 | at Dallas Greenhill Prep (1-8) |
40 | Austin Brentwood Christian (7-2) | 40 | at *Austin Hyde Park Baptist (0-8) |
41 | Colleyville Covenant Christian (3-4) | 47 | vs *Arlington Pantego Christian (7-1) |
42 | Houston Christian (4-5) | 43 | at *Bellaire Episcopal (7-1) |
43 | Tomball Concordia Lutheran (1-7) | 35 | at *San Antonio Central Catholic (4-4) |
44 | Dallas Shelton School (5-2) | 42 | Open |
45 | Fort Worth Christian (4-4) | 41 | vs *Carrollton Prince of Peace (4-4) |
46 | Addison Trinity Christian (0-8) | 45 | at *Argyle Liberty Christian (2-7) |
47 | Conroe Grand Oaks (5-3) | 46 | vs Pasadena Memorial (3-5) |
48 | Shiner St. Paul (5-3) | 48 | at *Hallettsville Sacred Heart (3-5) |
49 | CC John Paul II (7-1) | 49 | vs *San Antonio Christian (4-4) |
50 | Muenster Sacred Heart (8-0) | 55 | at *Fort Worth Lake Country (5-3) |
51 | Dallas St. Mark's (3-4) | 51 | at *Episcopal School of Dallas (5-2) |
52 | League City Bay Area Christian (5-3) | 52 | vs *Spring Frassati Catholic (2-7) |
53 | Fort Worth Trinity Valley (3-6) | 54 | vs *Fort Worth Country Day (4-5) |
54 | Austin Saints (4-5) | 50 | vs *The Woodlands John Cooper (6-2) |
55 | Katy St. John XXIII (7-2) | 56 | vs *Houston The Village (7-1) |
56 | McKinney Christian (4-4) | 53 | vs *Dallas Christian School (7-1) |
57 | DasCHE (7-1) | 59 | Open |
58 | Carrollton Prince of Peace (4-4) | 57 | at *Fort Worth Christian (4-4) |
59 | Houston The Village (7-1) | 64 | at *Katy St. John XXIII (7-2) |
60 | Tomball Rosehill Christian (7-1) | 62 | vs *Bryan Brazos Christian (6-2) |
61 | Beaumont Msgr. Kelly (6-2) | 58 | vs *Houston Cristo Rey Jesuit (1-7) |
62 | San Antonio Christian (4-4) | 66 | at *CC John Paul II (7-1) |
63 | Arlington Grace Prep (4-4) | 60 | at Tyler All Saints (6-2) |
64 | Fort Bend Christian (4-3) | 65 | at *Houston Second Baptist (8-0) |
65 | Cypress Community Christian (2-6) | 67 | at *Houston Lutheran South (7-1) |
66 | Austin St. Dominic Savio (7-0) | 69 | at Houston Northland Christian (3-5) |
67 | Fort Worth Lake Country (5-3) | 61 | vs *Muenster Sacred Heart (8-0) |
68 | SA Saint Mary's Hall (0-0) | 68 | Open |
69 | Bryan Brazos Christian (6-2) | 71 | at *Tomball Rosehill Christian (7-1) |
70 | Austin Texas Sch for the Deaf (4-4) | 70 | vs *Waco Reicher (4-4) |
71 | Fort Worth Calvary Academy (5-2) | 63 | vs *Dallas Covenant (4-4) |
72 | Lubbock Trinity Christian (3-4) | 74 | at *Fort Worth Temple Christian (1-8) |
73 | Cedar Hill Newman (4-2) | 75 | at *Dallas Inspired Vision (2-6) |
74 | Houston Lutheran North (5-1) | 76 | at *Pasadena First Baptist (2-5) |
75 | Dallas Covenant (4-4) | 80 | at *Fort Worth Calvary Academy (5-2) |
76 | Brownsville St. Joseph (2-6) | 73 | vs San Antonio St. Anthony's (5-3) |
77 | Irving Cistercian Prep (4-4) | 77 | vs *Arlington Oakridge (5-3) |
78 | Waco Reicher (4-4) | 78 | at *Austin Texas Sch for the Deaf (4-4) |
79 | Temple Central Texas Chr. (4-4) | 72 | at *San Antonio St. Gerard (1-5) |
80 | Austin St. Michael's (2-6) | 84 | at *Austin Regents School (7-1) |
81 | Tyler All Saints (6-2) | 87 | vs Arlington Grace Prep (4-4) |
82 | Flower Mound Coram Deo (3-6) | 79 | Open |
83 | Houston ProVision Academy (4-4) | 81 | at Bullard Brook Hill (6-2) |
84 | San Antonio St. Anthony's (5-3) | 82 | at Brownsville St. Joseph (2-6) |
85 | Peaster (3-4) | 83 | Open |
86 | Dallas Greenhill Prep (1-8) | 85 | vs Oklahoma City (Okl.) Casady (2-6) |
87 | Austin Hyde Park Baptist (0-8) | 86 | vs *Austin Brentwood Christian (7-2) |
88 | Hallettsville Sacred Heart (3-5) | 88 | vs *Shiner St. Paul (5-3) |
89 | Magnolia Legacy Prep (2-6) | 89 | vs *Galveston O'Connell (0-7) |
90 | San Marcos Baptist Academy (6-3) | 90 | vs *Boerne Geneva School (4-4) |
91 | Willow Park Trinity Christian (1-7) | 91 | at *Lubbock Christian (8-0) |
92 | Houston Westbury Christian (1-7) | 94 | at *Victoria St. Joseph (4-3) |
93 | Dallas First Baptist Academy (2-7) | 97 | Open |
94 | Buda Johnson (4-3) | 93 | at Seguin JV |
95 | Tomball Christian H/School (1-7) | 95 | Open |
96 | Beaumont Legacy Christian (2-6) | 92 | Open |
97 | Schertz John Paul II (2-7) | 99 | Open |
98 | El Paso Cathedral (3-6) | 98 | at SA Texas Military Institute (2-5) |
99 | Dallas Home School AA (4-3) | 101 | Open |
100 | Houston Northland Christian (3-5) | 96 | vs Austin St. Dominic Savio (7-0) |
101 | Fort Worth Temple Christian (1-8) | 100 | vs *Lubbock Trinity Christian (3-4) |
102 | Pasadena First Baptist (2-5) | 103 | vs *Houston Lutheran North (5-1) |
103 | SA Texas Military Institute (2-5) | 102 | vs El Paso Cathedral (3-6) |
104 | Spring Frassati Catholic (2-7) | 104 | at *League City Bay Area Christian (5-3) |
105 | Tyler T. K. Gorman (1-7) | 105 | Open |
106 | Houston KIPP Northeast (2-4) | 107 | Open |
107 | Arlington Newman (2-5) | 106 | at Atlas HomeSchool (0-9) |
108 | San Antonio St. Gerard (1-5) | 108 | vs *Temple Central Texas Chr. (4-4) |
109 | Sabine Pass (1-5) | 109 | Open |
110 | Houston KIPP Sunnyside (1-5) | 111 | vs Houston Kipp Generations (0-7) |
111 | Kennedale Fellowship (2-5) | 110 | Open |
112 | Houston Kipp Generations (0-7) | 113 | at Houston KIPP Sunnyside (1-5) |
113 | Houston Cristo Rey Jesuit (1-7) | 114 | at *Beaumont Msgr. Kelly (6-2) |
114 | Galveston O'Connell (0-7) | 115 | at *Magnolia Legacy Prep (2-6) |
115 | Founders Classical Academy (0-8) | 112 | at Valley View (6-2) |
116 | Houston Northside HomeSchool (1-7) | 117 | Open |
117 | San Antonio Brooks Academy (2-7) | 119 | Open |
118 | Waco Texas Wind (1-8) | 116 | Open |
119 | Dallas Inspired Vision (2-6) | 120 | vs *Cedar Hill Newman (4-2) |
120 | Atlas HomeSchool (0-9) | 118 | vs Arlington Newman (2-5) |
121 | Houston Kipp Academy (0-5) | 121 | Open |
122 | Harlingen Marine Military (0-6) | 122 | Open |
PRIVATE SCHOOLS – 6-MAN
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | Bastrop Tribe Consolidated (8-1) | 1 | vs Victoria Home School (6-1) |
2 | Watauga Harvest Christian (8-0) | 2 | vs *Lubbock All Saints (1-7) |
3 | Dallas Lakehill Prep (7-0) | 4 | at *Amarillo San Jacinto Christian (3-5) |
4 | Baytown Christian (7-0) | 3 | Open |
5 | Gainesville State School (6-2) | 5 | Open |
6 | Houston Emery-Weiner School (7-1) | 6 | vs *San Antonio Castle Hills (0-8) |
7 | New Braunfels Christian (7-1) | 7 | vs *Bulverde Bracken Christian (7-1) |
8 | Weatherford Christian (7-1) | 11 | at *Tyler East Texas Christian (0-7) |
9 | Fredericksburg Heritage Sch. (7-0) | 10 | vs *Cedar Park Summit Christian (7-2) |
10 | Garland Christian Academy (8-1) | 16 | vs *Haslet Legacy Classical (3-4) |
11 | Abilene Christian (9-0) | 8 | Open |
12 | Huntsville Alpha Omega (6-1) | 9 | at *Conroe Covenant (5-2) |
13 | Baird (6-2) | 25 | at Roby (1-6) |
14 | Austin Veritas Academy (6-2) | 12 | vs *Round Rock Christian (1-7) |
15 | San Antonio FEAST Homesch. (6-2) | 14 | at Houston Mount Carmel (2-6) |
16 | Wylie Prep Academy (7-1) | 21 | vs *Fort Worth Hill School (0-7) |
17 | Conroe Covenant (5-2) | 34 | vs *Huntsville Alpha Omega (6-1) |
18 | Williamson County Home School (7-2) | 23 | vs Bryan Christian Homeschool (2-7) |
19 | Bulverde Bracken Christian (7-1) | 17 | at *New Braunfels Christian (7-1) |
20 | Cedar Park Summit Christian (7-2) | 22 | at *Fredericksburg Heritage Sch. (7-0) |
21 | Haslet Heritage Christian (3-2) | 19 | Open |
22 | Seguin Lifegate Christian (7-2) | 20 | vs Houston Texas Christian (4-3) |
23 | Waco Methodist Children's Home (8-1) | 18 | vs *Nazarene Christian Academy (2-7) |
24 | FW Covenant Classical (9-0) | 26 | Open |
25 | Irion County (6-2) | 13 | at Sanderson (4-3) |
26 | Westlake Academy (8-1) | 28 | Open |
27 | Midland Trinity (5-2) | 24 | vs West Texas Homeschool (0-6) |
28 | Bryan St. Joseph (5-4) | 27 | vs *Lake Jackson Brazosport (4-4) |
29 | FW THESA H/School (5-4) | 30 | vs Waco Parkview Christian (4-5) |
30 | Bryan Allen Academy (7-1) | 15 | vs *Houston Grace Christian (3-4) |
31 | Giddings State School (3-4) | 29 | at *Katy Faith West Academy (3-4) |
32 | Azle Christian School (5-3) | 32 | Open |
33 | Spring Branch Living Rock (5-2) | 33 | vs *San Marcos Hill Country (3-5) |
34 | Dallas Tyler Street Christian (6-1-1) | 31 | Open |
35 | Lubbock Kingdom Prep (6-1) | 40 | vs Claude (4-4) |
36 | Lakeland Christian (4-4) | 35 | Open |
37 | Tyler HEAT (7-2) | 43 | at Tyler Willowbend (0-6) |
38 | Irving Faustina Academy (4-2-1) | 38 | at *Longview Trinity S/of TX (4-4) |
39 | Denton Calvary (4-3) | 36 | at *Lucas Christian Academy (4-5) |
40 | Victoria Home School (6-1) | 44 | at Bastrop Tribe Consolidated (8-1) |
41 | Lake Jackson Brazosport (4-4) | 41 | at *Bryan St. Joseph (5-4) |
42 | Waco Vanguard College Prep (5-3) | 42 | vs *Round Rock Concordia (5-3) |
43 | Red Oak Ovilla Christian (3-5) | 37 | vs Irving The Highlands School (4-4) |
44 | Wichita Falls Notre Dame (3-3) | 39 | vs *Wichita Falls Christian (1-5) |
45 | Austin Hill Country (3-5) | 46 | at *Marble Falls Faith Academy (4-4) |
46 | Round Rock Concordia (5-3) | 47 | at *Waco Vanguard College Prep (5-3) |
47 | Kerrville Our Lady of the Hills (2-4) | 49 | at *Victoria Faith Academy (2-6) |
48 | Austin Royals (4-4) | 58 | vs Austin Achieve (5-3) |
49 | Stephenville Faith (4-3) | 45 | at Austin NYOS Charter School (3-6) |
50 | Campbell (2-5) | 48 | Open |
51 | Eagle Christian Academy (5-4) | 52 | Open |
52 | Claude (4-4) | 50 | at Lubbock Kingdom Prep (6-1) |
53 | McKinney The Cornerstone (4-2) | 51 | vs *Dallas Academy (4-4) |
54 | Nazarene Christian Academy (2-7) | 62 | at *Waco Methodist Children's Home (8-1) |
55 | Marble Falls Faith Academy (4-4) | 56 | vs *Austin Hill Country (3-5) |
56 | CC Coastal Christian (5-3) | 54 | at Fayette County HomeSchool (1-7) |
57 | Dallas Lutheran (2-6) | 80 | at *Rockwall Heritage Christian (2-6) |
58 | Greenville Christian (4-4) | 53 | at *Dallas Fairhill School (0-6) |
59 | Waco Live Oak (1-7) | 63 | vs *Temple Holy Trinity (1-7) |
60 | Katy Faith West Academy (3-4) | 67 | vs *Giddings State School (2-4) |
61 | Irving The Highlands School (4-4) | 61 | at Red Oak Ovilla Christian (3-5) |
62 | Longview Trinity S/of TX (4-4) | 64 | vs *Irving Faustina Academy (4-2-1) |
63 | Waco Parkview Christian (4-5) | 55 | at FW THESA H/School (5-4) |
64 | Plano Coram Deo (3-6) | 60 | at *Longview Christian Heritage (3-4) |
65 | Melissa CHANT (4-4) | 57 | vs Carrollton T.A.C.A (2-6) |
66 | Rockwall Heritage Christian (2-6) | 68 | vs *Dallas Lutheran (2-6) |
67 | Lucas Christian Academy (4-5) | 66 | vs *Denton Calvary (4-3) |
68 | Arlington St. Paul Prep (2-5) | 74 | at *Mineral Wells Community (4-4) |
69 | Carrollton T.A.C.A (2-6) | 110 | at Melissa CHANT (4-4) |
70 | Austin Achieve (5-3) | 69 | at Austin Royals (4-4) |
71 | Dime Box (4-1) | 70 | Open |
72 | Austin NYOS Charter School (3-6) | 75 | vs Stephenville Faith (4-3) |
73 | Roby (1-6) | 72 | vs Baird (6-2) |
74 | Bryan Christian Homeschool (2-7) | 65 | at Williamson County Home School (7-2) |
75 | EP Faith Christian (4-4) | 78 | Open |
76 | Longview Christian Heritage (3-4) | 77 | vs *Plano Coram Deo (3-6) |
77 | Granbury NCTA (1-7) | 71 | Open |
78 | C.C. Arlington Heights (5-2) | 79 | Open |
79 | San Marcos Hill Country (3-5) | 76 | at *Spring Branch Living Rock (5-2) |
80 | Orange Community Christian (2-3-1) | 87 | vs *Bellville Faith Academy (2-4) |
81 | Fort Bend Chargers Home Sch (3-4) | 85 | Open |
82 | The Brigade of St. Michael (0-0) | 83 | Open |
83 | SA Atonement Academy (0-0) | 86 | Open |
84 | Sugar Land Logos Prep (2-6) | 82 | vs *San Antonio Lutheran (1-6) |
85 | Dallas Academy (4-4) | 81 | at *McKinney The Cornerstone (4-2) |
86 | SA Jubilee (2-5) | 84 | Open |
87 | Plainview Christian (0-0) | 88 | Open |
88 | C.C. WINGS Home School (0-0) | 89 | Open |
89 | Granbury Cornerstone Christian (0-0) | 90 | Open |
90 | Killeen Memorial Christian (0-0) | 93 | Open |
91 | Wichita Falls Christian (1-5) | 94 | at *Wichita Falls Notre Dame (3-3) |
92 | Joshua Johnson County (2-7) | 91 | at Dallas UME Prep (3-5) |
93 | Houston Grace Christian (3-4) | 95 | at *Bryan Allen Academy (7-1) |
94 | San Antonio Lutheran (1-7) | 97 | at *Sugar Land Logos Prep (2-6) |
95 | Fort Hancock (1-5) | 92 | Open |
96 | Haslet Legacy Classical (3-4) | 100 | at *Garland Christian Academy (8-1) |
97 | Tyler Kings Academy (4-4) | 98 | Open |
98 | Dallas UME Prep (3-5) | 59 | vs Joshua Johnson County (2-7) |
99 | Mineral Wells Community (4-4) | 96 | vs *Arlington St. Paul Prep (2-5) |
100 | Lubbock Home School Christian (2-7) | 104 | at Borden County (8-0) |
101 | Wildorado (7-0) | 99 | Open |
102 | Amarillo San Jacinto Christian (3-5) | 73 | vs *Dallas Lakehill Prep (7-0) |
103 | Bellville Faith Academy (2-4) | 101 | at *Orange Community Christian (2-3-1) |
104 | San Antonio Winston (1-7) | 106 | vs Corpus Christi Annapolis (0-8) |
105 | Victoria Faith Academy (2-6) | 103 | vs *Kerrville Our Lady of the Hills (2-4) |
106 | SA Brooks Collegiate Academy (2-4) | 102 | Open |
107 | Houston Mount Carmel (2-6) | 105 | vs San Antonio FEAST Homesch. (6-2) |
108 | Henderson Full Armor (0-0) | 107 | Open |
109 | Lubbock All Saints (1-7) | 115 | at *Watauga Harvest Christian (8-0) |
110 | Houston Texas Christian (4-3) | 116 | at Seguin Lifegate Christian (7-2) |
111 | Alvin Living Stones Christian (0-3) | 109 | Open |
112 | San Antonio River City (0-0) | 111 | Open |
113 | Temple Holy Trinity (1-7) | 108 | at *Waco Live Oak (1-7) |
114 | Temple Centex H/Sch (4-4) | 112 | vs Austin Harmony HS |
115 | Olfen (0-1) | 113 | Open |
116 | Decatur Victory Christian (0-5) | 118 | Open |
117 | San Antonio Castle Hills (0-8) | 114 | at *Houston Emery-Weiner School (7-1) |
118 | Tyler East Texas Christian (0-7) | 119 | vs *Weatherford Christian (7-1) |
119 | Smoking for Jesus Ministry (4-5) | 121 | vs Rochelle (7-1) |
120 | West Texas Homeschool (0-6) | 117 | at Midland Trinity (5-2) |
121 | Mesquite Founders Classical (2-5) | 120 | Open |
122 | Dallas Fairhill School (0-6) | 122 | vs *Greenville Christian (4-4) |
123 | Tyler Willowbend (0-6) | 124 | vs Tyler HEAT (7-2) |
124 | Arlington TLCA (3-3) | 125 | vs Irving Universal Academy (0-7) |
125 | Lubbock Christ The King (0-6) | 127 | at Spur JV |
126 | New Braunfels Calvary Baptist (1-6) | 123 | Open |
127 | El Paso Immanuel Baptist (0-3) | 129 | Open |
128 | Round Rock Christian (1-7) | 128 | at *Austin Veritas Academy (6-2) |
129 | Irving Universal Academy (0-7) | 130 | at Arlington TLCA (3-3) |
130 | Corpus Christi Annapolis (0-8) | 126 | at San Antonio Winston (1-7) |
131 | Fort Worth Hill School (0-7) | 131 | at *Wylie Prep Academy (7-1) |
132 | Houston Sanchez (0-8) | 133 | Open |
133 | Fayette County HomeSchool (1-7) | 132 | vs CC Coastal Christian (5-3) |
This article is available to our Digital Subscribers.
Click "Subscribe Now" to see a list of subscription offers.
Already a Subscriber? Sign In to access this content.