7on7 State Tournament Scores

The Texas State 7-on-7 Tournament is set for June 23-25 at Veterans Memorial Park in College Station where 128 teams are set to compete.

Pool play for Division II and Division III begins at 1 p.m. Thursday, with Division I pool play beginning on Friday at 1 p.m.

We'll update this page as soon as we get scores, so keep it locked right here for the most up-to-date scores in the state!

 

SCORES

DIVISION I

Pool A

Cypress Falls 20, FW Brewer 26

Longview 31, Coronado 19

FW Brewer 12, Coronado 26

Cypress Falls 13, Longview 33

Coronado 18, Cypress Falls 27

Longview 33, FW Brewer 21

 

Pool B

Cinco Ranch 27, Harker Heights 32

Hebron 13, WF Rider 18

Harker Heights 33, WF Rider 22

Cinco Ranch 19, Hebron 25

WF Rider 32, Cinco Ranch 25

Hebron 25, Harker Heights 21

 

Pool C

Anderson 27, Crandall 20

Dickinson 33, McAllen Rowe 27

Crandall 28, McAllen Rowe 21

Anderson 14, Dickinson 28

McAllen Rowe 6, Anderson 35

Dickinson 20, Crandall 26

 

Pool D

Buda Johnson 32, EP Franklin 19

Wakeland 21, Klein Collins 26

EP Franklin 19, Klein Collins 44

Buda Johnson 25, Wakeland 15

Klein Collins 21, Buda Johnson 14

Wakeland 34, EP Franklin 25

 

Pool E

Desoto 33, EP Eastlake 0

FB Hightower 21, Lake Travis 19

EP Eastlake 19, Lake Travis 21

Desoto 26, FB Hightower 6

Lake Travis 6, Desoto 32

FB Hightower 26, EP Eastlake 14

 

Pool F

Westlake 33, EP Coronado 20

FB Marshall 14, McKinney 26

EP Coronado 27, McKinney 33

Westlake 20, FB Marshall 27

McKinney 36, Westlake 28

FB Marshall 28, EP Coronado 13

 

Pool G

Austin LBJ 33, Episcopal 27

Colleyville 33, Katy Jordan 27

Episcopal 36, Katy Jordan 28

Austin LBJ 21, Colleyville 22

Katy Jordan 25, Austin LBJ 12

Colleyville 18, Episcopal 20

 

Pool H

Byron Nelson 33, PSJA North 12

Westwood 7, Shadow Creek 14

PSJA North 24, Shadow Creek 20

Byron Nelson 41, Westwood 20

Shadow Creek 27, Byron Nelson 20

Westwood 12, PSJA North 13

 

Pool I

EP Eastwood 26, Klein Cain 33

Lake Dallas 27, North Crowley 13

Klein Cain 30, North Crowley 14

EP Eastwood 20, Lake Dallas 26

North Crowley 19, EP Eastwood 18

Lake Dallas 21, Klein Cain 12

 

Pool J

Eisenhower 14, Midlo Heritage 28

Red Oak 26, San Benito 18

Midlo Heritage 26, San Benito 27

Eisenhower 13, Red Oak 37

San Benito 14, Eisenhower 6

Red Oak 20, Midlo Heritage 27

 

Pool K

Abilene 6, Drip Springs 30

Mesquite Horn 28, Willis 13

Drip Springs 19, Willis 14

Abeliene 6, Mesquite Horn 21

Willis 34, Abeliene 13

Mesquite Horn 39, Drip Springs 26

 

Pool L

Clear Brook 12, Midlothian 31

Plano 24, Angelo Central 26

Midlothian 19, Angelo Central 18

Clear Brook 13, Plano 14

Angelo Central 20, Clear Brook 15

Plano 22, Midlothian 24

 

Pool M

Grand Oaks 14, Heath 34

Sharyland 6, Temple 14

Heath 6, Temple 26

Grand Oaks 31, Sharyland 13

Temple 26, Grand Oaks 28

Sharyland 26, Heath 29

 

Pool N

Amarillo 20, College Station 27 

Coppell 20, Houston Lamar 33 

College Station 12, Houston Lamar 14

Amarillo 15, Coppell 33

Coppell 26, College Station 33

Houston Lamar 32, Amarillo 21

 

Pool O

Mission 19, Prosper 7

SA Brandeis 32, Woodlands 13

Prosper 14, Woodlands 25

Mission 26, SA Brandeis 28

Woodlands 41, Mission 27

SA Brandeis 24, Prosper 12

 

Pool P

A&M Consol 31, CC Miller 14

FM Marcus 26, Hou Heights 24

CC Miller 20, Hou Heights 19

A&M Consol 13, FM Marcus 12

Hou Heights 19, A&M Consol 26

FM Marcus 24, CC Miller 0

DIVISION II

Championship Bracket

_

Pool A

Graham 6, Hamshire 14

Pleasanton 21, Ponder 27

Hamshire 27, Ponder 14

Graham 29, Pleasanton 14

Ponder 20, Graham 34

Pleasanton 33, Hamshire 34

Pool B

Anna 24, Brownwood 7

Silsbee 29, Smithville 19

Brownwood 26, Smithville 13

Anna 13, Silsbee 33

Smithville 25, Anna 26

Silsbee 32, Brownwood 27

Pool C

Clyde 25, Davenport 15

Pleasant Grove 13, West Orange 6

Davenport 20, West Orange 0

Clyde 6, Pleasant Grove 21

West Orange 22, Clyde 30

Pleasant Grove 14, Davenport 20

Pool D

FB Christian 13, Goliad 20

Kaufman 32, Laurena 26

Goliad 13, Lorena 27

FB Christian 25, Kaufman 14

Lorena 13, FB Christian 12

Kaufman 21, Goliad 20

Pool E

Cameron 21, Columbus 24

Jim Ned 13, Wichita Falls 21

Columbus 27, Wichita Falls 26

Cameron 34, Jim Ned 14

Wichita Falls 25, Cameron 40

Jim Ned 12, Columbus 21

Pool F

Breckenridge 27, Hitchcock 34

Lago Vista 20, Sunnyvale 7

Hitchcock 28, Sunnyvale 27

Breckenridge 20, Lago Vista 31

Sunnyvale 13, Breckenridge 18

Lago Vista 13, Hitchcock 27

Pool G

Bay City 27, Celina 35

Dumas 28, Rockdale 6

Celina 27, Rockdale 12

Bay City 12, Dumas 40

Rockdale 41, Bay City 39

Dumas 19, Celina 25

Pool H

China Spring 38, Hereford 0

 Lindale 26, Sealy 20

Hereford 12, Sealy 26

China Spring 18, Lindale 13

Sealy 26, China Spring 25

Lindale 19, Hereford 13

_

 

DIVISION III

Championship Bracket

_

Pool A

Garrison 20, Lexington 14

Miles 7, Stratford 14

Lexington 18, Stratford 6

Garrison 18, Miles 35

Stratford 19, Garrison 7

Miles 18, Lexington 20

Pool B

Alpine 21, Dublin 27

New Waverley 25, Tidehaven 20

Dublin 34, Tidehaven 20

Alpine 12, New Waverley 34

Tidehaven 26, Alpine 20

New Waverley 26, Dublin 24

Pool C

Brady 14, Harmony 20

Marlin 6, Poth 15

Harmony 33, Poth 6

Brady 26, Marlin 21

Poth 16, Brady 26

Marlin 27, Harmony 12

Pool D

Daingerfield 0, East Bernard 26

Tolar 29, Wink 40

East Bernard 21, Wink 25

Daingerfield 26, Tolar 6

Wink 14, Daingerfield 26

Tolar 21, East Bernard 27

Pool E

Dawson 6, Flatonia 18

Gunter 41, San Angelo TLC 25

Flatonia 6, San Angelo TLC 0

Dawson 14, Gunter 33

San Angelo TLC 20, Dawson 6

Gunter 33, Flatonia 6

Pool F

Hawley 21, Hearne 0

Stamford 18, Three Rivers 15

Hearne 19, Three Rivers 20

Hawley 19, Stamford 7

Three Rivers 12, Hawley 26

Stamford 14, Hearne 20

Pool G

Childress 19, Chilton 20

Henrietta 14, Santa Rosa 35

Chilton 26, Santa Rosa 19

Childress 27, Henrietta 15

Santa Rosa 19, Childress 25

Henrietta 18, Chilton 28

Pool H

Crane 13, Eastland 21

Ganado 35, Millsap 45

Eastland 31, Millsap 18

Crane 31, Ganado 7

Millsap 40, Crane 36

Ganado 21, Eastland 28