2023 Texas 7-on-7 high school football scores from State Qualifying Tournaments around the state.
DIVISION I
Grapevine SQT
Pool A
Irving MacArthur 26, Grapevine 18
Sherman 20, Flower Mound 12
Flower Mound 26, Grapevine 19
Sherman 19, Irving MacArthur 6
Sherman 40, Grapevine 14
Flower Mound 21, Irving MacArthur 13
Pool B
Trophy Club Nelson 21, Denison 14
Frisco Wakeland 33, Prosper Rock Hill 12
Trophy Club Nelson 20, Prosper Rock Hill 13
Frisco Wakeland 34, Denison 6
Trophy Club Nelson 33, Frisco Wakeland 28
Denison 28, Prosper Rock Hill 21
Pool C
Allen 28, Plano East 21
Allen 25, Frisco Centennial 13
Plano East 27, Frisco Centennial 19
Pool D
McKinney 25, Denton 14
Keller Timber Creek 40, Plano West 7
McKinney 26, Keller Timber Creek 26
Plano West 20, Denton 18
McKinney 26, Plano West 6
Keller Timber Creek 26, Denton 7
Pool E
Justin Northwest 20, Coppell 6
Haslet Eaton 27, Frisco Lebanon Trail 18
Coppell 20, Frisco Lebanon Trail 14
Justin Northwest 28, Haslet Eaton 25
Coppell 28, Haslet Eaton 27
Frisco Lebanon Trail 14, Justin Northwest 13
Pool F
Richardson Berkner 32, Carrollton Smith 20
Flower Mound Marcus 34, Carrollton Smith 26
Richardson Berkner 29, Flower Mound Marcus 28
Cross-Over Games
Flower Mound Marcus 28, Frisco Centennial 21
Plano East 26, Richardson Berkner 6
Carrollton Smith 27, Allen 18
State Qualifying Round
Frisco Wakeland 28, Flower Mound 27
Haslet Eaton 27, Richardson Berkner 20
Keller Timber Creek 33, Allen 27 OT
Austin Westlake SQT
Pool A
Austin Westlake 38, Cedar Park 33
Bastrop 34, Buda Hays Consolidated 28
Austin Westlake 39, Bastrop 0
Cedar Park 41, Buda Hays Consolidated 6
Austin Westlake 41, Buda Hays Consolidated 13
Cedar Park 38, Bastrop 12
Pool B
Lake Travis 28, Round Rock 25
San Antonio Pieper 27, San Marcos 15
Lake Travis 25, San Antonio Pieper 7
Round Rock 38, San Marcos 7
Lake Travis 25, San Marcos 13
Round Rock 33, San Antonio Pieper 27
Pool C
Dripping Springs 26, Austin Bowie 24
Austin LBJ 19, Cedar Park Vista Ridge 6
Cedar Park Vista Ridge 27, Dripping Springs 6
Austin LBJ 27, Austin Bowie 6
Dripping Springs 26, Austin LBJ 21
Cedar Park Vista Ridge 14, Austin Bowie 13
Pool D
Hutto 40, Round Rock Westwood 19
Austin Anderson 31, Liberty Hill 26
Austin Anderson 30, Round Rock Westwood 6
Hutto 33, Liberty Hill 13
Round Rock Westwood 25, Liberty Hill 12
Austin Anderson 27, Hutto 19
State Qualifying Round
Round Rock 27, Cedar Park 21
Dripping Springs 25, Austin Anderson 21
Dickinson SQT
Pool A
Dickinson 27 Clear Creek 8
Pasadena Memorial 26, LaPorte 20
Dickinson 20, La Porte 19
Pasadena Memorial 19, Clear Creek 6
Dickinson 26, Pasadena Memorial 12
La Porte 26, Clear Creek 0
Pool B
Clear Falls 28, Pasadena Rayburn 12
Pearland Dawson 21, Texas City 6
Texas City 15, Clear Falls 12
Pearland Dawson 35, Pasadena Rayburn 7
Pearland Dawson 12, Clear Falls 6
No score Texas City/Pasadena Rayburn
Pool C
Clear Springs 35, Fort Bend Ridge Point 6
Alvin Shadow Creek 27, Angleton 6
Alvin Shadow Creek 13, Clear Springs 12
Angleton 27, Fort Bend Ridge Point 18
Clear Springs 21, Angleton 0
Fort Bend Ridge 28, Shadow Creek 27
Pool D
Friendswood 24, Clear Brook 13
Seguin 38, Pasadena Dobie 20
Seguin 27, Friendswood 25
Clear Brook 24, Pasadena Dobie 13
Seguin 22, Clear Brook 19
Pasadena Dobie 28, Friendswood 26
State Qualifying Round
Pearland Dawson 32, Dickinson 15
Shadow Creek 19, Seguin 13
College Station SQT
Pool A
College Station 19, Huntsville 14
Waco Midway 28, Houston Strake Jesuit 6
College Station 19, Waco Midway 12
Huntsville 33, Houston Strake Jesuit 6
College Station 25, Houston Strake Jesuit 20
Waco Midway 18, Huntsville 14
Pool B
Buda Johnson 20, A&M Consolidated 12
Temple 19, Bridgeland 14
Buda Johnson 20, Temple 19
A&M Consolidated 21, Bridgeland 14
Buda Johnson 27, Bridgeland 26
A&M Consolidated 27, Temple 12
Pool C
The Woodlands 27, Belton 24
Bryan 34, Georgetown East View 12
The Woodlands 39, Bryan 20
Georgetown East View 19, Belton 13
The Woodlands 33, Georgetown East View 12
Bryan 32, Belton 0
Pool D
Bryan Rudder 20, Cy Falls 13
Brenham 32, Elgin 8
Brenham 21, Cy Falls 20
Elgin 32, Bryan Rudder 14
Cy Falls 26, Elgin 6
Bryan Rudder 21, Brenham 12
State Qualifying Round
Buda Johnson 34, Waco Midway 14
Bryan 30, Bryan Rudder 6
River City SQT
Pool A
San Antonio Jay 31, Alamo Heights 13
Buda Hays Consolidated 18, San Antonio Stevens 0
Alamo Heights 19, San Antonio Stevens 0
San Antonio Jay 18, Buda Hays Consolidated 0
Buda Hays Consolidated 26, Alamo Heights 25
San Antonio Jay 15, San Antonio Stevsns 6
Pool B
San Antonio Madison 26, San Antonio Clark 6
San Antonio Pieper 12, San Antonio Warren 6
San Antonio Madison 28, San Antonio Pieper 19
San Antonio Warren 29, San Antonio Clark 21
San Antonio Warren 19, San Antonio Madison 13
San Antonio Piper 22, San Antonio Clark 21
Pool C
San Antonio Johnson 14, San Antonio Brandeis 6
Seguin 36, Kyle Lehman 20
Seguin 24, San Antonio Brandeis 21
San Antonio Johnson 34, Kyle Lehman 24
San Antonio Johnson 35, Seguin 18
San Antonio Brandies 27, Kyle Lehman 14
Pool D
Killeen Chaparral 21, Lockhart 0
No Score Reported Buda Johnson vs Medina Valley
Medina Valley 26, Killeen Chaparral 13
No Score Reported Lockhart vs Buda Johnson
Lockhart 28, Medina Valley 6
No Score Reported Killeen Chaparral vs Buda Johnson
State Qualifying Round
San Antonio Jay 34, San Antonio Madison 14
San Antonio Johnson 27, Killeen Chaparral 13
Katy Tompkins SQT
Pool A
Katy Seven Lakes 22, Richmond Foster 14
Katy Mayde Creek 14, Conroe Oak Ridge 7
Katy Mayde Creek 13, Katy Seven Lakes 6
Conroe Oak Ridge 19, Richmond Foster 6
Conroe Oak Ridge 20, Katy Seven Lakes 19
Katy Mayde Creek 7, Richmond Foster 0
Pool B
Katy Tompkins 26, Spring DeKaney 13
Katy Taylor 21, Waller 7
Katy Tompkins 31, Waller 14
Katy Taylor 21, Spring Dekaney 13
Katy Tompkins 21, Katy Taylor 13
Waller 25, Spring Dekaney 6
Pool C
Alief Taylor 26, Fort Bend Clements 6
Katy 13, Shadow Creek 12
Katy 25, Alief Taylor 13
Shadow Creek 25, Fort Bend Clements 7
Shadow Creek 32, Alief Taylor 13
Katy 27, Fort Bend Clements 12
Pool D
Klein Cain 13, Conroe Grand Oaks 12
Katy Jordan 22, Katy Cinco Ranch 19
Katy Jordan 28, Conroe Grand Oaks 21
Katy Cinco Ranch 35, Klein Cain 6
Katy Cinco Ranch 21, Conroe Grand Oaks 20
Katy Jordan 36, Klein Cain 25
State Qualifying Round
Katy Tompkins 18, Katy Mayde Creek 14
Katy Jordan 29, Katy 21
Tyler SQT
Pool A
Terrell 13, Greenville 0
Tyler Chapel Hill 31, Tyler Legacy 26
Tyler Chapel Hill 27, Greenville 21 OT
Terrell 33, Tyler Legacy 27
Terrell 27, Tyler Chapel Hill 7
Tyler Legacy 25, Greenville 0
Pool B
Hallsville 20, Tyler Legacy B 0
Crandall 20, Marshall 19
Crandall 25, Tyler Legacy B 6
Hallsville 12, Marshall 0
Marshall 25, Tyler Legacy B 0
Crandall 12, Hallsville 6
Pool C
Rockwall 33, Longview 31
Garland Naaman Forest 27, Whitehouse 20
Rockwall 27, Whitehouse 26
Longview 20, Garland Naaman Forest 12
Longview 22, Whitehouse 14
Rockwall 28, Garland Naaman Forest 20
Pool D
North Forney 40, Whitehouse B 6
Mount Pleasant 27, Lufkin 7
Mount Pleasant 34, Whitehouse B 20
North Forney 21, Lufkin 20
Lufkin 31, Whitehouse B 7
North Forney 26, Mount Pleasant 21
State Qualifying Round
Crandall 13, Terrell 7
North Forney 21, Rockwall 20
Dayton SQT
Pool A
Fulshear 13, Humble 12
Dayton 32, Cleveland 14
Humble 27, Cleveland 6
Fulshear 21, Dayton 14
Fulshear 26, Cleveland 8
Humble 13, Dayton 6
Pool B
Humble Kingwood Park 25, Huntsville 21
Barbers Hill 27, Montgomery 25
Humble Kingwood Park 20, Montgomery 13
Barbers Hill 20, Huntsville 13
Barbers Hill 34, Humble Kingwood Park 27
Montgomery 14, Huntsville 6
Pool C
Manvel 26, Baytown Lee 6
Willis 21, Houston Heights 12
Manvel 26, Willis 21
Houston Heights 13, Baytown Lee 0
Willis 25, Baytown Lee 12
Houston Heights 28, Manvel 20
Pool D
Tomball 41, Channelview 25
Bellaire Episcopal 41, Clear Lake 6
Tomball 28, Clear Lake 6
Bellaire Episcopal 34, Channelview 16
Bellaire Episcopal 32, Tomball 20
Channelview 13, Clear Lake 12
State Qualifying Round
Barbers Hill 33, Fulshear 20
Manvel 27, Bellaire Episcopal 15
Mid-Valley SQT
No Scores Reported
DIVISION II
Kingsville SQT
Pool A
Robstown 28, Kingsville 14
Bay City 40, Port Isabel 13
Port Isabel 25, Kingsville 18
Bay City 28, Robstown 26
Bay City 27, Kingsville 16
Robstown 20, Port Isabel 7
Pool B
Goliad 13, Beeville Jones 7
Jourdanton 18, Ingleside 16
Ingelside 14, Beeville Jones 7
Goliad 6, Jourdanton 0
Beeville Jones 26, Jourdanton 0
Goliiad 13, Ingleside 8
State Qualifying Round
Goliad 14, Robstown 13
Celina SQT
Pool A
Celina 33, Sanger 12
Frisco Panther Creek 48, McKinney Christian 26
Celina 35, McKinney Christian 27
Frisco Panther Creek 34, Sanger 18
Celina 25, Frisco Panther Creek 22
McKinney Christian 13, Sanger 7
Pool B
Carrollton Ranchview 20, Grapevine Faith 6
Ponder 35 Celina B 16
Carrollton Ranchview 21, Ponder 13
Celina B 26, Grapevine Faith 7
Carrollton Ranchview 21, Celina B 19
Grapevine Faith 26, Ponder 21
Pool C
Aubrey 20, Paris 9
Graham 32, Sulphur Springs 13
Aubrey 34, Sulphur Springs 21
Graham 26, Paris 13
Graham 24, Aubrey 18
Sulphur Springs 13, Paris 7
Pool D
Anna 25, Decatur 6
Alvarado 27, Sulphur Springs B 7
Anna 28, Alvarado 6
Devatur 26, Sulphur Springs B 6
Anna 44, Sulphur Springs B 6
Alvarado 19, Decatur 14
State Qualifying Round
Celina 25, Carrollton Ranchview 12
Anna 35, Aubrey 14
Big Country SQT
Pool A
Brownwood 35, Roscoe 6
Tuscola Jim Ned 41, San Angelo Lake View 6
Brownwood 26, Tuscola Jim Ned 13
Roscoe 25, San Angelo Lake View 12
Brownwood 43, San Angelo Lake View 14
Tuscola Jim Ned 20, Roscoe 14
Pool B
Snyder 33, Midland Christian 20
Big Spring 28, Breckenridge 14
Big Springs 34, Midland Christian 12
Snyder 20, Breckenridge 0
Midland Christian 20, Breckenridge 13
Snyder 33, Big Spring 28
Pool C
Stephenville 29, Wichita Falls 18
Kaufman 26, Alpine 13
Wichita Falls 31, Kaufman 26
Stephenville 39, Alpine 7
Wichita Falls 38, Alpine 6
Kaufman 34, Stephenville 21
Pool D
Shallowater 21, Clyde 13
Andrews 31, Lubbock Christian 27
Clyde 27, Andrews 14
Lubbock Christian 26, Shallowater 13
Shallowater 19, Andrews 12
Clyde 22, Lubbock Christian 21
State Qualifying Round
Snyder 20, Tuscola Jim Ned 13
Lubbock Christian 25, Kaufman 22
Cameron SQT
Pool A
Cameron Yoe 28, Troy 18
Mexia 26, Robinson 14
Cameron Yoe 14, Robinson 7
Mexia 26, Troy 25
Cameron Yoe 19, Mexia 0
Troy 20, Robinson 19
Pool B
China Spring 33, Palestine Westwood 6
Rockdale 6, Smithville 0
Rockdale 34, Palestine Westwood 14
China Spring 34, Smithville 24
Palestine Westwood 34, Smithville 6
China Spring 27, Rockdale 26
Pool C
Yoakum 6, Franklin 0
Sweeny 20, La Grange 13
Sweeny 14, Franklin 10
Yoakum 28, La Grange 21
Franklin 29, La Grange 27
Yoakum 7, Sweeny 6
Pool D
Taylor 18, Lago Vista 13
Lorena 20, Hallettsville 19
Lorena 25, Taylor 19
Hallettsville 20, Lago Vista 14
Taylor 28, Hallettsville 14
Lorena 14, Lago Vista 14
State Qualifying Round
Cameron Yoe 28, Rockdale 22
Taylor 20, Yoakum 19
DIVISION III
Piney Woods SQT
Pool A
Price Carlise 32, Corrigan-Camden 16
Somerville 12, Corrigan-Camden 6
Price Carlisle 25, Somerville 21
Pool B
Garrison 20, Beckville 7
Beckville 19, Italy 13
Garrison 28, Italy 12
Pool C
New Waverly 18, Buffalo 9
Gilmer Harmony 43, New Waverly 12
Gilmer Harmony 27, Buffalo 18
Pool D
Winona 14, Crockett 12
Daingerfield 22, Winona 6
Daingerfield 13, Crockett 0
Cross-Over Games
Somerville 12, Italy 0
Daingerfield 13, Gilmer Harmony 8
Garrison 25, Corrigan-Camden 2
New Waverly 25, Winona 7
Beckville 26, Price Carlise 14
Buffalo 27, Crockett 0
State Qualifying Round
Gilmer Harmony 27, Garrison 18
Daingerfield 25, Price Carlisle 6
Abilene SQT
Pool A
Hawley 26, Odessa Compass 12
Brady 14, Ballinger 13
Hawley 21, Ballinger 13
Odessa Compass 20, Brady 6
Pool B
Jacksboro 21, Albany 0
Goldthwaite 19, Coleman 14
Albany 33, Goldthwaite 6
Jacksboro 27, Coleman 12
Pool C
San Angelo TLC 39, Dublin 0
Tolar 35, Wink 0
San Angelo TLC 31, Wink 29
Tolar 34, Dublin 25
Pool D
Eastland 25, Stamford 19
Hamilton 18, Comanche 13
Final four games scores not submitted
State Qualifying Round
Albany 32, Odessa Compass 7
Eastland 39, Tolar 13
Ganado SQT
Pool A
Ganado 32, Kenedy 6
George West 14, Kenedy 0
Ganado 26, Three Rivers 25
Three Rivers 28, Kenedy 6
Ganado 20, George West 14
Three Rivers 34, George West 18
Pool B
Wallis Brazos 19, Tidehaven 12
Rice Consolidated 20, Louise 13
Tidehaven 32, Rice Consolidated 12
Wallis Brazos 13, Louise 6
Wallis Brazos 19, Rice Consolidated 14
Tidehaven 38, Louise 6
State Qualifying Round
Wallis Brazos 34, George West 12
Three Rivers 19, Rice Consolidated 16
Corrigan-Camden SQT
Pool A
Corrigan-Camden 19, Warren 12
Grapeland 26, Kountze 13
Corrigan-Camden 25, Kountze 6
Grapeland 22, Warren 20
Grapeland 21, Corrigan-Camden 12
Warren 27, Kountze 26 OT
Pool B
San Augustine 18, Lovelady 7
Groveton 27, Elkhart 26 OT
Elkhart 19, San Augustine 7
Groveton 29, Lovelady 12
Groveton 27, San Augustine 26
Elkhart 28, Lovelady 13
State Qualifying Round
Elkhart 30, Grapeland 14
Groveton 19, Corrigan-Camden 13
This article is available to our Digital Subscribers.
Click "Subscribe Now" to see a list of subscription offers.
Already a Subscriber? Sign In to access this content.