The 2019 Texas high school football season is off and running, with Week 4 of the action in the books. So, how does each team stack up?
In conjunction with our partner Jerry Forrest at PigskinPrep.com, we're proud to bring you computer rankings of every Texas high school football team!
CLASS 6A
Rank | Team (Record) | LW | Week 5 |
1 | Katy (4-0) | 1 | Open |
2 | Duncanville (3-0) | 2 | at *Richardson Berkner (0-3) |
3 | Longview (4-0) | 3 | vs *Rockwall (3-1) |
4 | Austin Westlake (4-0) | 4 | vs *Kyle Lehman (1-2) |
5 | Galena Park North Shore (2-1) | 5 | vs *La Porte (1-2) |
6 | Converse Judson (4-0) | 6 | vs *San Marcos (0-4) |
7 | Southlake Carroll (3-0) | 7 | vs *Keller (2-1) |
8 | Allen (4-0) | 10 | vs *McKinney (2-2) |
9 | DeSoto (4-0) | 8 | vs *Mansfield Lake Ridge (2-2) |
10 | Denton Guyer (3-0) | 9 | vs *Keller Central (3-0) |
11 | Dickinson (3-1) | 15 | vs *Clear Lake (2-2) |
12 | Humble Atascocita (2-1) | 12 | at *Pasadena Sam Rayburn (0-4) |
13 | Cedar Hill (2-2) | 11 | vs *Waxahachie (1-3) |
14 | Beaumont West Brook (3-0) | 13 | vs *Sheldon C.E. King (3-0) |
15 | Arlington Martin (2-1) | 14 | vs *Arlington Lamar (3-0) |
16 | Rockwall (3-1) | 17 | at *Longview (4-0) |
17 | Midland Lee (4-0) | 22 | vs San Benito (2-2) |
18 | Spring Westfield (2-1) | 18 | at *Spring (2-1) |
19 | Schertz Cibolo Steele (3-1) | 20 | at *Schertz Clemens (3-1) |
20 | Cypress-Fairbanks (4-0) | 19 | Open |
21 | Lake Travis (3-1) | 23 | vs *Austin High (2-2) |
22 | Arlington (3-0) | 28 | at *Fort Worth Trimble Tech (2-1) |
23 | Pearland (3-0) | 24 | at *Alief Taylor (1-2) |
24 | The Woodlands (3-1) | 21 | at *Klein Oak (3-1) |
25 | Austin Vandegrift (4-0) | 16 | at *Cedar Park Vista Ridge (4-0) |
26 | Euless Trinity (4-0) | 27 | at *Hurst Bell (2-2) |
27 | Prosper (4-0) | 34 | vs *Plano East (1-3) |
28 | Schertz Clemens (3-1) | 42 | vs *Schertz Cibolo Steele (3-1) |
29 | Arlington Lamar (3-0) | 30 | at *Arlington Martin (2-1) |
30 | Lewisville Hebron (2-1) | 31 | vs *Irving Nimitz (1-2) |
31 | Klein Collins (4-0) | 33 | at *The Woodlands College Park (2-2) |
32 | San Antonio Brandeis (4-0) | 29 | at *San Antonio Brennan (4-0) |
33 | Katy Tompkins (4-0) | 40 | at *Katy Seven Lakes (3-1) |
34 | San Antonio Brennan (4-0) | 32 | vs *San Antonio Brandeis (4-0) |
35 | Bridgeland (4-0) | 80 | at *Cypress Woods (2-2) |
36 | El Paso Franklin (4-0) | 38 | vs El Paso Chapin (0-4) |
37 | Smithson Valley (2-2) | 26 | at *New Braunfels Canyon (0-4) |
38 | Fort Bend Ridge Point (2-1) | 41 | at *Fort Bend Kempner (2-1) |
39 | Cypress Creek (1-3) | 92 | vs *Houston Stratford (3-1) |
40 | Houston Lamar (0-3) | 43 | Open |
41 | South Grand Prairie (2-2) | 62 | vs *Mansfield (1-3) |
42 | Mesquite Horn (1-3) | 39 | vs *Mesquite (4-0) |
43 | San Antonio O'Connor (3-1) | 36 | vs *San Antonio Taft (2-2) |
44 | Hewitt Midway (2-2) | 37 | vs *Waco (0-3) |
45 | Clear Springs (1-3) | 46 | vs *Clear Falls (3-0) |
46 | Fort Bend Travis (3-0) | 47 | vs *Fort Bend Elkins (3-0) |
47 | Temple (3-1) | 44 | Open |
48 | Cypress Falls (4-0) | 45 | at *Houston Memorial (1-2) |
49 | Tomball Memorial (3-1) | 56 | Open |
50 | Beaumont United (3-0) | 49 | at *Baytown Sterling (1-2) |
51 | Round Rock (3-0) | 58 | vs *Round Rock Westwood (2-2) |
52 | Houston Strake Jesuit (2-1) | 51 | at *Pearland Dawson (2-1) |
53 | San Antonio Reagan (1-3) | 35 | at *San Antonio Churchill (1-3) |
54 | Klein Oak (3-1) | 52 | vs *The Woodlands (3-1) |
55 | McAllen Memorial (3-0) | 57 | at *Mission (2-1) |
56 | Amarillo Tascosa (3-1) | 66 | at Brownsville Hanna (2-2) |
57 | Wolfforth Frenship (3-1) | 73 | at Canyon Randall (1-3) |
58 | Fort Bend Elkins (3-0) | 60 | at *Fort Bend Travis (3-0) |
59 | Pearland Dawson (2-1) | 61 | vs *Houston Strake Jesuit (2-1) |
60 | El Paso Americas (3-1) | 50 | vs El Paso El Dorado (0-4) |
61 | RR Cedar Ridge (2-2) | 53 | vs *Round Rock Stony Point (3-0) |
62 | Laredo United (3-1) | 69 | at *Eagle Pass (3-1) |
63 | San Antonio Johnson (2-2) | 89 | vs *San Antonio Lee (1-3) |
64 | Cypress Ranch (2-2) | 25 | vs *Cypress Lakes (3-1) |
65 | Spring DeKaney (2-1) | 65 | vs *Aldine MacArthur (1-2) |
66 | Garland Sachse (2-2) | 48 | vs *Garland Naaman Forest (0-4) |
67 | Lewisville (3-0) | 67 | at *Flower Mound (2-1) |
68 | San Benito (2-2) | 63 | at Midland Lee (4-0) |
69 | Mesquite (4-0) | 88 | at *Mesquite Horn (1-3) |
70 | Edinburg Vela (3-1) | 64 | vs *Edinburg North (0-4) |
71 | Pasadena Dobie (3-0) | 96 | vs *Pasadena (0-4) |
72 | Tyler Lee (3-1) | 54 | at *Rockwall-Heath (3-1) |
73 | Klein Cain (2-1) | 125 | vs *Conroe (2-2) |
74 | Sheldon C.E. King (3-0) | 71 | at *Beaumont West Brook (3-0) |
75 | Byron Nelson (0-3) | 75 | at *Keller Fossil Ridge (0-3) |
76 | Cypress Woods (2-2) | 79 | vs *Bridgeland (4-0) |
77 | Dallas Jesuit (2-2) | 78 | at *McKinney Boyd (1-3) |
78 | Abilene (1-3) | 81 | at *Fort Worth Richland (0-4) |
79 | Dallas Skyline (1-2) | 76 | vs *Richardson Lake Highlands (2-1) |
80 | Coppell (1-2) | 77 | at *Irving MacArthur (0-3) |
81 | Mansfield Lake Ridge (2-2) | 59 | at *DeSoto (4-0) |
82 | San Antonio Warren (2-2) | 74 | at *San Antonio Stevens (2-2) |
83 | Mansfield Summit (4-0) | 91 | vs *Grand Prairie (0-4) |
84 | San Antonio Roosevelt (4-0) | 83 | vs *San Antonio Madison (2-2) |
85 | Buda Hays Consolidated (3-0) | 98 | vs *Austin Bowie (2-2) |
86 | Klein (2-2) | 55 | Open |
87 | New Braunfels (4-0) | 82 | at *San Antonio East Central (3-1) |
88 | Harlingen (3-1) | 104 | vs Midland (1-3) |
89 | Arlington Bowie (2-1) | 85 | vs *North Crowley (0-3) |
90 | Spring (2-1) | 86 | vs *Spring Westfield (2-1) |
91 | Mansfield (1-3) | 84 | at *South Grand Prairie (2-2) |
92 | Katy Taylor (2-2) | 70 | at *Katy Morton Ranch (3-1) |
93 | San Antonio Madison (2-2) | 87 | at *San Antonio Roosevelt (4-0) |
94 | Flower Mound (2-1) | 93 | vs *Lewisville (3-0) |
95 | Belton (2-2) | 72 | at *Killeen Shoemaker (1-2) |
96 | Pflugerville Hendrickson (1-3) | 106 | vs *Leander (0-4) |
97 | Humble (4-0) | 112 | at *Pasadena Memorial (1-2) |
98 | Weslaco (3-1) | 94 | vs *Edinburg Economedes (1-3) |
99 | Killeen Shoemaker (1-2) | 100 | vs *Belton (2-2) |
100 | Round Rock Stony Point (3-0) | 97 | at *RR Cedar Ridge (2-2) |
101 | Odessa Permian (1-3) | 99 | vs Los Fresnos (1-3) |
102 | Brownsville Hanna (2-2) | 102 | vs Amarillo Tascosa (3-1) |
103 | Plano (2-2) | 101 | at *Plano West (0-4) |
104 | Austin Bowie (2-2) | 115 | at *Buda Hays Consolidated (3-0) |
105 | Humble Kingwood (1-3) | 127 | vs *Pasadena South Houston (2-2) |
106 | McKinney (2-2) | 95 | at *Allen (4-0) |
107 | Mission (2-1) | 107 | vs *McAllen Memorial (3-0) |
108 | Channelview (2-1) | 108 | at *Deer Park (2-1) |
109 | Aldine Eisenhower (0-3) | 109 | vs *Aldine (1-2) |
110 | Keller Central (3-0) | 110 | at *Denton Guyer (3-0) |
111 | Keller (2-1) | 111 | at *Southlake Carroll (3-0) |
112 | Flower Mound Marcus (2-1) | 114 | vs *Irving (0-3) |
113 | Katy Morton Ranch (3-1) | 105 | vs *Katy Taylor (2-2) |
114 | San Angelo Central (2-2) | 113 | vs *Weatherford (4-0) |
115 | Northwest Eaton (2-1) | 116 | at *Keller Timber Creek (1-2) |
116 | Cypress Ridge (3-1) | 68 | vs *Houston Spring Woods (0-3) |
117 | Keller Fossil Ridge (0-3) | 117 | vs *Byron Nelson (0-3) |
118 | Cedar Park Vista Ridge (4-0) | 136 | vs *Austin Vandegrift (4-0) |
119 | Clear Falls (3-0) | 118 | at *Clear Springs (1-3) |
120 | Killeen Ellison (1-3) | 133 | at *Copperas Cove (1-3) |
121 | PSJA North (2-1) | 119 | vs *La Joya Juarez-Lincoln (1-2) |
122 | San Antonio Stevens (2-2) | 129 | vs *San Antonio Warren (2-2) |
123 | Fort Worth Haltom (2-2) | 126 | Open |
124 | Richardson Lake Highlands (2-1) | 121 | at *Dallas Skyline (1-2) |
125 | Alief Hastings (2-1) | 122 | at *Alief Elsik (0-3) |
126 | Deer Park (2-1) | 123 | vs *Channelview (2-1) |
127 | Alief Taylor (1-2) | 124 | vs *Pearland (3-0) |
128 | Conroe (2-2) | 135 | at *Klein Cain (2-1) |
129 | Wylie (1-3) | 163 | at *Garland (3-1) |
130 | San Antonio Churchill (1-3) | 131 | vs *San Antonio Reagan (1-3) |
131 | Weatherford (4-0) | 141 | at *San Angelo Central (2-2) |
132 | Humble Summer Creek (1-3) | 103 | Open |
133 | Houston Chavez (3-1) | 144 | vs *Houston Westside (2-1) |
134 | North Garland (4-0) | 130 | at *Garland Rowlett (1-3) |
135 | Katy Seven Lakes (3-1) | 134 | vs *Katy Tompkins (4-0) |
136 | Katy Mayde Creek (4-0) | 138 | vs *Katy Cinco Ranch (0-4) |
137 | Conroe Oak Ridge (1-3) | 128 | vs *Klein Forest (0-3) |
138 | Cypress Lakes (3-1) | 140 | at *Cypress Ranch (2-2) |
139 | Langham Creek (0-4) | 143 | at *Bryan (1-2) |
140 | Fort Bend Bush (2-1) | 147 | at *Fort Bend Clements (1-2) |
141 | Weslaco East (1-3) | 120 | at *Donna North (0-4) |
142 | Eagle Pass (3-1) | 151 | vs *Laredo United (3-1) |
143 | Houston Memorial (1-2) | 154 | vs *Cypress Falls (4-0) |
144 | Garland Rowlett (1-3) | 146 | vs *North Garland (4-0) |
145 | Houston Stratford (3-1) | 182 | at *Cypress Creek (1-3) |
146 | Round Rock Westwood (2-2) | 137 | at *Round Rock (3-0) |
147 | San Antonio East Central (3-1) | 145 | vs *New Braunfels (4-0) |
148 | McAllen Rowe (3-0) | 152 | vs *McAllen (2-1) |
149 | The Woodlands College Park (2-2) | 159 | vs *Klein Collins (4-0) |
150 | Bryan (1-2) | 142 | vs *Langham Creek (0-4) |
151 | Clear Lake (2-2) | 148 | at *Dickinson (3-1) |
152 | Houston Bellaire (1-2) | 155 | at *Houston Westbury (0-3) |
153 | Harlingen South (2-2) | 157 | at Odessa (1-3) |
154 | Pharr-San Juan-Alamo (1-2) | 156 | at *La Joya (2-1) |
155 | Copperas Cove (1-3) | 139 | vs *Killeen Ellison (1-3) |
156 | Plano East (1-3) | 166 | at *Prosper (4-0) |
157 | San Antonio John Jay (2-2) | 171 | at *San Antonio Holmes (0-4) |
158 | Austin Anderson (3-1) | 149 | Open |
159 | Laredo United South (1-3) | 173 | vs *Laredo Nixon (4-0) |
160 | Austin Del Valle (2-2) | 158 | vs *Austin Akins (1-3) |
161 | McKinney Boyd (1-3) | 153 | vs *Dallas Jesuit (2-2) |
162 | Richmond George Ranch (0-3) | 160 | vs *Clute Brazoswood (0-3) |
163 | San Antonio MacArthur (1-3) | 161 | at *South San Antonio (3-1) |
164 | Clear Creek (1-3) | 150 | at *Clear Brook (0-4) |
165 | Jersey Village (1-3) | 90 | at *Houston Northbrook (0-4) |
166 | Waxahachie (1-3) | 162 | at *Cedar Hill (2-2) |
167 | La Porte (1-2) | 164 | at *Galena Park North Shore (2-1) |
168 | El Paso Pebble Hills (2-2) | 167 | at El Paso Eastlake (1-3) |
169 | Houston Heights (0-4) | 168 | at *Houston Sam Houston (1-3) |
170 | Rockwall-Heath (3-1) | 132 | vs *Tyler Lee (3-1) |
171 | North Mesquite (2-2) | 169 | Open |
172 | Austin High (2-2) | 170 | at *Lake Travis (3-1) |
173 | Richardson Pearce (1-2) | 174 | at *Dallas Molina (1-2) |
174 | Laredo Alexander (2-2) | 165 | vs *Laredo Johnson (2-2) |
175 | San Antonio Taft (2-2) | 179 | at *San Antonio O'Connor (3-1) |
176 | Baytown Sterling (1-2) | 175 | vs *Beaumont United (3-0) |
177 | Killeen (1-3) | 189 | at *Killeen Harker Heights (0-4) |
178 | Fort Bend Dulles (1-2) | 177 | at *Fort Bend Austin (0-3) |
179 | Midland (1-3) | 176 | at Harlingen (3-1) |
180 | Killeen Harker Heights (0-4) | 194 | vs *Killeen (1-3) |
181 | El Paso Montwood (2-2) | 200 | vs El Paso Eastwood (1-3) |
182 | Garland Naaman Forest (0-4) | 186 | at *Garland Sachse (2-2) |
183 | Aldine Davis (1-2) | 181 | vs *Aldine Nimitz (2-1) |
184 | Fort Worth Richland (0-4) | 184 | vs *Abilene (1-3) |
185 | Lakeview Centennial (2-2) | 183 | vs *South Garland (1-3) |
186 | Hurst Bell (2-2) | 172 | vs *Euless Trinity (4-0) |
187 | South San Antonio (3-1) | 191 | vs *San Antonio MacArthur (1-3) |
188 | Arlington Sam Houston (1-2) | 185 | at *Fort Worth Paschal (1-2) |
189 | Houston Westside (2-1) | 187 | at *Houston Chavez (3-1) |
190 | Richardson (2-1) | 188 | vs *Dallas White (2-1) |
191 | Katy Cinco Ranch (0-4) | 180 | at *Katy Mayde Creek (4-0) |
192 | Fort Bend Austin (0-3) | 192 | vs *Fort Bend Dulles (1-2) |
193 | Fort Bend Kempner (2-1) | 195 | vs *Fort Bend Ridge Point (2-1) |
194 | North Crowley (0-3) | 196 | at *Arlington Bowie (2-1) |
195 | Fort Bend Clements (1-2) | 197 | vs *Fort Bend Bush (2-1) |
196 | Pasadena South Houston (2-2) | 178 | at *Humble Kingwood (1-3) |
197 | Los Fresnos (1-3) | 205 | at Odessa Permian (1-3) |
198 | Garland (3-1) | 198 | vs *Wylie (1-3) |
199 | Grand Prairie (0-4) | 203 | at *Mansfield Summit (4-0) |
200 | Round Rock McNeil (1-3) | 190 | Open |
201 | La Joya (2-1) | 199 | vs *Pharr-San Juan-Alamo (1-2) |
202 | Aldine Nimitz (2-1) | 201 | at *Aldine Davis (1-2) |
203 | Keller Timber Creek (1-2) | 202 | vs *Northwest Eaton (2-1) |
204 | El Paso Coronado (1-3) | 193 | at Canutillo (3-1) |
205 | New Braunfels Canyon (0-4) | 207 | vs *Smithson Valley (2-2) |
206 | Clear Brook (0-4) | 208 | vs *Clear Creek (1-3) |
207 | San Marcos (0-4) | 210 | at *Converse Judson (4-0) |
208 | San Antonio Clark (0-4) | 211 | vs *San Antonio Marshall (1-3) |
209 | San Antonio Marshall (1-3) | 206 | at *San Antonio Clark (0-4) |
210 | Austin Akins (1-3) | 209 | at *Austin Del Valle (2-2) |
211 | Edinburg (2-2) | 213 | Open |
212 | Cypress Springs (0-4) | 212 | vs *Cypress Park (0-3) |
213 | Pasadena Memorial (1-2) | 219 | vs *Humble (4-0) |
214 | Plano West (0-4) | 214 | vs *Plano (2-2) |
215 | Odessa (1-3) | 204 | vs Harlingen South (2-2) |
216 | Del Rio (0-4) | 230 | Open |
217 | San Antonio Holmes (0-4) | 218 | vs *San Antonio John Jay (2-2) |
218 | Irving MacArthur (0-3) | 215 | vs *Coppell (1-2) |
219 | La Joya Juarez-Lincoln (1-2) | 216 | at *PSJA North (2-1) |
220 | Dallas White (2-1) | 217 | at *Richardson (2-1) |
221 | Richardson Berkner (0-3) | 220 | vs *Duncanville (3-0) |
222 | Laredo Nixon (4-0) | 228 | at *Laredo United South (1-3) |
223 | Fort Worth Paschal (1-2) | 222 | vs *Arlington Sam Houston (1-2) |
224 | Aldine MacArthur (1-2) | 223 | at *Spring DeKaney (2-1) |
225 | Cypress Park (0-3) | 224 | at *Cypress Springs (0-4) |
226 | San Antonio Lee (1-3) | 221 | at *San Antonio Johnson (2-2) |
227 | Alief Elsik (0-3) | 225 | vs *Alief Hastings (2-1) |
228 | Brownsville Rivera (1-3) | 231 | at La Feria (4-0) |
229 | Irving Nimitz (1-2) | 226 | at *Lewisville Hebron (2-1) |
230 | McAllen (2-1) | 227 | at *McAllen Rowe (3-0) |
231 | Kyle Lehman (1-2) | 229 | at *Austin Westlake (4-0) |
232 | Laredo Johnson (2-2) | 237 | at *Laredo Alexander (2-2) |
233 | Aldine (1-2) | 232 | at *Aldine Eisenhower (0-3) |
234 | Waco (0-3) | 233 | at *Hewitt Midway (2-2) |
235 | Leander (0-4) | 240 | at *Pflugerville Hendrickson (1-3) |
236 | Edinburg Economedes (1-3) | 238 | at *Weslaco (3-1) |
237 | Klein Forest (0-3) | 234 | at *Conroe Oak Ridge (1-3) |
238 | Clute Brazoswood (0-3) | 235 | at *Richmond George Ranch (0-3) |
239 | Irving (0-3) | 236 | at *Flower Mound Marcus (2-1) |
240 | Edinburg North (0-4) | 239 | at *Edinburg Vela (3-1) |
241 | Fort Worth Trimble Tech (2-1) | 241 | vs *Arlington (3-0) |
242 | South Garland (1-3) | 242 | at *Lakeview Centennial (2-2) |
243 | Alvin (0-4) | 244 | Open |
244 | Pasadena (0-4) | 243 | at *Pasadena Dobie (3-0) |
245 | Houston Sam Houston (1-3) | 247 | vs *Houston Heights (0-4) |
246 | Houston Northbrook (0-4) | 248 | vs *Jersey Village (1-3) |
247 | El Paso Socorro (0-4) | 245 | at El Paso Parkland (4-0) |
248 | Houston Spring Woods (0-3) | 249 | at *Cypress Ridge (3-1) |
249 | Donna North (0-4) | 246 | vs *Weslaco East (1-3) |
250 | Houston Westbury (0-3) | 250 | vs *Houston Bellaire (1-2) |
251 | Pasadena Sam Rayburn (0-4) | 251 | vs *Humble Atascocita (2-1) |
252 | Dallas Molina (1-2) | 252 | vs *Richardson Pearce (1-2) |
CLASS 5A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 5 |
1 | Frisco Lone Star (3-0) | 1 | vs *Little Elm (1-2) |
2 | Alvin Shadow Creek (3-0) | 2 | at *Angleton (2-0) |
3 | Denton Ryan (3-0) | 3 | at *Denton (1-2) |
4 | Highland Park (3-1) | 4 | at *Dallas Wilson (0-4) |
5 | Lufkin (2-1) | 5 | vs *Willis (1-2) |
6 | Lancaster (3-1) | 8 | at *Dallas Samuell (2-2) |
7 | Hutto (3-0) | 7 | at *Pflugerville Connally (0-4) |
8 | Mansfield Timberview (2-2) | 6 | at *Mansfield Legacy (0-4) |
9 | College Station (2-1) | 9 | at *Conroe Caney Creek (1-2) |
10 | Cedar Park (3-1) | 12 | at *Leander Rouse (0-4) |
11 | Richmond Foster (2-1) | 10 | at *Galveston Ball (3-0) |
12 | CC Flour Bluff (2-1) | 19 | vs *Corpus Christi Ray (2-2) |
13 | Angleton (2-0) | 13 | vs *Alvin Shadow Creek (3-0) |
14 | The Colony (3-0) | 14 | at *Frisco Centennial (0-3) |
15 | San Antonio Wagner (3-1) | 11 | at *San Antonio Edison (1-3) |
16 | Frisco Independence (3-0) | 17 | at *Frisco Liberty (0-3) |
17 | Crowley (4-0) | 18 | vs *Saginaw (4-0) |
18 | Azle (3-1) | 15 | at *FW Arlington Heights (1-3) |
19 | Abilene Cooper (4-0) | 16 | vs *Lubbock Monterey (2-2) |
20 | Manor (2-2) | 24 | vs *Pflugerville (1-3) |
21 | Corpus Christi Miller (3-0) | 21 | at *Victoria West (1-3) |
22 | SA Veterans Memorial (3-1) | 23 | at *San Antonio Brackenridge (3-1) |
23 | Austin LBJ (3-1) | 34 | Open |
24 | New Caney (3-0) | 22 | at *Houston Wisdom (0-3) |
25 | Lubbock Coronado (2-2) | 26 | at *Lubbock (1-3) |
26 | Port Arthur Memorial (1-2) | 28 | at *Galena Park (1-2) |
27 | CC Veterans Memorial (3-1) | 20 | Open |
28 | Lubbock Monterey (2-2) | 27 | at *Abilene Cooper (4-0) |
29 | Tyler John Tyler (0-4) | 30 | vs *Texarkana Texas (3-1) |
30 | N. Richland Hills Birdville (1-2) | 31 | at *Carrollton Turner (0-3) |
31 | Magnolia West (1-2) | 32 | vs *Tomball (1-2) |
32 | Colleyville Heritage (1-2) | 33 | at *Carrollton Smith (0-3) |
33 | Texarkana Texas (3-1) | 40 | at *Tyler John Tyler (0-4) |
34 | Grapevine (2-1) | 35 | vs *Carrollton Creekview (2-1) |
35 | El Paso Del Valle (1-3) | 45 | vs El Paso Hanks (3-0) |
36 | Magnolia (2-1) | 36 | at *Waller (0-2) |
37 | Northside Harlan (4-0) | 25 | at *San Antonio McCollum (0-4) |
38 | Mesquite Poteet (1-3) | 47 | Open |
39 | Saginaw Boswell (1-2) | 39 | vs *Fort Worth Brewer (0-4) |
40 | Dripping Springs (3-1) | 29 | Open |
41 | Fort Bend Hightower (1-2) | 37 | at *Rosenberg Terry (1-2) |
42 | New Caney Porter (2-1) | 38 | vs *Humble Kingwood Park (1-2) |
43 | Amarillo (2-2) | 46 | Open |
44 | Georgetown (3-0) | 41 | vs Stephenville (2-2) |
45 | McKinney North (3-1) | 50 | vs *Sherman (3-1) |
46 | Frisco Wakeland (2-1) | 42 | at *Frisco Heritage (1-2) |
47 | Friendswood (3-0) | 44 | at *Texas City (0-3) |
48 | Mission Memorial (3-1) | 43 | at *Brownsville Porter (2-2) |
49 | Sherman (3-1) | 55 | at *McKinney North (3-1) |
50 | Tomball (1-2) | 48 | at *Magnolia West (1-2) |
51 | Little Elm (1-2) | 49 | at *Frisco Lone Star (3-0) |
52 | Humble Kingwood Park (1-2) | 52 | at *New Caney Porter (2-1) |
53 | El Paso Eastwood (1-3) | 53 | at El Paso Montwood (2-2) |
54 | Saginaw (4-0) | 56 | at *Crowley (4-0) |
55 | Granbury (1-2) | 57 | at *Fort Worth South Hills (1-3) |
56 | Victoria West (1-3) | 51 | vs *Corpus Christi Miller (3-0) |
57 | Rosenberg Terry (1-2) | 58 | vs *Fort Bend Hightower (1-2) |
58 | San Antonio Southwest (1-3) | 54 | vs *SA Southwest Legacy (3-1) |
59 | Seguin (1-3) | 62 | Open |
60 | Brownsville Veterans Memorial (3-1) | 66 | at *Rio Grande City (3-1) |
61 | Amarillo Caprock (0-4) | 60 | vs *Amarillo Palo Duro (2-2) |
62 | West Mesquite (0-4) | 61 | vs *Wylie East (2-2) |
63 | El Paso Bel Air (2-2) | 73 | at El Paso Ysleta (3-1) |
64 | Eagle Pass Winn (2-2) | 64 | at *Laredo Martin (2-2) |
65 | Victoria East (1-3) | 81 | at *Corpus Christi Carroll (0-4) |
66 | FW Arlington Heights (1-3) | 65 | vs *Azle (3-1) |
67 | Mansfield Legacy (0-4) | 59 | vs *Mansfield Timberview (2-2) |
68 | Brownsville Pace (3-1) | 70 | vs *PSJA Memorial (0-4) |
69 | El Paso Eastlake (1-3) | 83 | vs El Paso Pebble Hills (2-2) |
70 | Rio Grande City (3-1) | 71 | vs *Brownsville Veterans Memorial (3-1) |
71 | San Antonio Sam Houston (0-3) | 67 | at *San Antonio Lanier (0-4) |
72 | San Antonio Harlandale (2-1) | 68 | Open |
73 | San Antonio Brackenridge (3-1) | 78 | vs *SA Veterans Memorial (3-1) |
74 | Carrollton Creekview (2-1) | 72 | at *Grapevine (2-1) |
75 | Frisco Centennial (0-3) | 76 | vs *The Colony (3-0) |
76 | Galveston Ball (3-0) | 77 | vs *Richmond Foster (2-1) |
77 | PSJA Southwest (3-1) | 69 | vs *La Joya Palmview (2-2) |
78 | Waller (0-2) | 80 | vs *Magnolia (2-1) |
79 | Fort Worth South Hills (1-3) | 87 | vs *Granbury (1-2) |
80 | Laredo Martin (2-2) | 84 | vs *Eagle Pass Winn (2-2) |
81 | Fort Worth Chisholm Trail (1-3) | 79 | Open |
82 | SA Southwest Legacy (3-1) | 82 | at *San Antonio Southwest (1-3) |
83 | Baytown Goose Creek Memorial (1-2) | 85 | vs *Houston Austin (1-2) |
84 | Austin Crockett (2-2) | 97 | Open |
85 | Willis (1-2) | 86 | at *Lufkin (2-1) |
86 | Pflugerville (1-3) | 74 | at *Manor (2-2) |
87 | Corpus Christi Ray (2-2) | 63 | at *CC Flour Bluff (2-1) |
88 | Leander Rouse (0-4) | 96 | vs *Cedar Park (3-1) |
89 | Corpus Christi Moody (2-2) | 90 | at *Corpus Christi King (1-3) |
90 | Austin McCallum (1-3) | 75 | Open |
91 | Frisco Heritage (1-2) | 88 | vs *Frisco Wakeland (2-1) |
92 | Donna (1-3) | 91 | vs *Brownsville Lopez (0-4) |
93 | Wylie East (2-2) | 108 | at *West Mesquite (0-4) |
94 | Denton (1-2) | 92 | vs *Denton Ryan (3-0) |
95 | La Joya Palmview (2-2) | 93 | at *PSJA Southwest (3-1) |
96 | Corpus Christi King (1-3) | 107 | vs *Corpus Christi Moody (2-2) |
97 | Fort Worth Brewer (0-4) | 95 | at *Saginaw Boswell (1-2) |
98 | Pflugerville Connally (0-4) | 89 | vs *Hutto (3-0) |
99 | Dallas Wilson (0-4) | 103 | vs *Highland Park (3-1) |
100 | Texas City (0-3) | 99 | vs *Friendswood (3-0) |
101 | San Antonio Burbank (3-1) | 98 | at *San Antonio Highlands (0-3) |
102 | El Paso Chapin (0-4) | 94 | at El Paso Franklin (4-0) |
103 | Brownsville Porter (2-2) | 101 | vs *Mission Memorial (3-1) |
104 | Houston Austin (1-2) | 100 | at *Baytown Goose Creek Memorial (1-2) |
105 | Amarillo Palo Duro (2-2) | 104 | at *Amarillo Caprock (0-4) |
106 | El Paso El Dorado (0-4) | 102 | at El Paso Americas (3-1) |
107 | Lubbock (1-3) | 122 | vs *Lubbock Coronado (2-2) |
108 | Dallas Adams (1-3) | 105 | vs *Dallas Sunset (0-4) |
109 | Carrollton Smith (0-3) | 106 | vs *Colleyville Heritage (1-2) |
110 | Galena Park (1-2) | 109 | vs *Port Arthur Memorial (1-2) |
111 | Dallas Samuell (2-2) | 115 | vs *Lancaster (3-1) |
112 | San Antonio McCollum (0-4) | 111 | vs *Northside Harlan (4-0) |
113 | Frisco Liberty (0-3) | 112 | vs *Frisco Independence (3-0) |
114 | San Antonio Jefferson (1-3) | 114 | Open |
115 | San Antonio Lanier (0-4) | 117 | vs *San Antonio Sam Houston (0-3) |
116 | San Antonio Edison (1-3) | 113 | vs *San Antonio Wagner (3-1) |
117 | PSJA Memorial (0-4) | 110 | at *Brownsville Pace (3-1) |
118 | Conroe Caney Creek (1-2) | 116 | vs *College Station (2-1) |
119 | San Antonio Highlands (0-3) | 118 | vs *San Antonio Burbank (3-1) |
120 | Corpus Christi Carroll (0-4) | 121 | vs *Victoria East (1-3) |
121 | Austin Northeast (0-4) | 119 | Open |
122 | Austin Travis (0-4) | 123 | Open |
123 | Austin Navarro (1-3) | 120 | Open |
124 | Carrollton Turner (0-3) | 124 | vs *N. Richland Hills Birdville (1-2) |
125 | Brownsville Lopez (0-4) | 125 | at *Donna (1-3) |
126 | Houston Wisdom (0-3) | 126 | vs *New Caney (3-0) |
127 | Dallas Sunset (0-4) | 127 | at *Dallas Adams (1-3) |
CLASS 5A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 5 |
1 | Aledo (2-1) | 1 | at *Everman (1-3) |
2 | Manvel (4-0) | 5 | vs *Houston Northside (2-2) |
3 | A&M Consolidated (3-0) | 2 | at *Huntsville (2-1) |
4 | Fort Bend Marshall (3-1) | 3 | at *Houston Sterling (2-2) |
5 | CC Calallen (3-0) | 4 | vs *Floresville (1-2) |
6 | Huntsville (2-1) | 6 | vs *A&M Consolidated (3-0) |
7 | Port Neches-Groves (2-1) | 8 | vs *Baytown Lee (3-0) |
8 | Port Lavaca Calhoun (2-1) | 9 | at *Gregory-Portland (3-0) |
9 | Lubbock-Cooper (3-1) | 14 | vs Clovis, NM |
10 | Burleson Centennial (3-1) | 12 | at *Midlothian (4-0) |
11 | Boerne Champion (3-1) | 11 | vs *Castroville Medina Valley (1-3) |
12 | Midlothian (4-0) | 13 | vs *Burleson Centennial (3-1) |
13 | Dallas South Oak Cliff (2-2) | 7 | Open |
14 | Lamar Consolidated (3-0) | 15 | at *Montgomery Lake Creek (2-1) |
15 | Kerrville Tivy (3-1) | 18 | at *San Antonio Kennedy (0-4) |
16 | Red Oak (3-1) | 25 | Open |
17 | Ennis (3-1) | 19 | at *Terrell (1-3) |
18 | Sharyland Pioneer (3-1) | 16 | Open |
19 | Marshall (0-3) | 17 | vs *Lindale (2-1) |
20 | Frisco (4-0) | 22 | at *Frisco Reedy (3-1) |
21 | Burleson (4-0) | 21 | vs *Arlington Seguin (0-4) |
22 | Fort Bend Willowridge (2-1) | 20 | vs *Houston Sharpstown (0-3) |
23 | Wichita Falls Rider (2-2) | 10 | vs Dumas (4-0) |
24 | San Antonio Southside (3-0) | 24 | vs *Somerset (2-1) |
25 | Lucas Lovejoy (2-1) | 26 | at *Denton Braswell (2-2) |
26 | Frisco Reedy (3-1) | 27 | vs *Frisco (4-0) |
27 | Corsicana (3-1) | 23 | at *North Forney (3-1) |
28 | El Paso Parkland (4-0) | 38 | vs El Paso Socorro (0-4) |
29 | Denton Braswell (2-2) | 33 | vs *Lucas Lovejoy (2-1) |
30 | Barbers Hill (2-1) | 29 | vs *Dayton (1-2) |
31 | San Antonio Alamo Heights (1-3) | 35 | at *Uvalde (2-2) |
32 | Katy Paetow (3-0) | 30 | vs *Cleveland (0-3) |
33 | Dallas Kimball (4-0) | 37 | Open |
34 | Nederland (0-3) | 32 | at *Santa Fe (1-2) |
35 | Denison (2-2) | 28 | at *Princeton (2-1) |
36 | Mission Sharyland (2-2) | 34 | at *Laredo Cigarroa (1-3) |
37 | Brenham (2-1) | 36 | vs *Bastrop Cedar Creek (3-0) |
38 | Baytown Lee (3-0) | 40 | at *Port Neches-Groves (2-1) |
39 | North Forney (3-1) | 39 | vs *Corsicana (3-1) |
40 | Crosby (0-2) | 41 | vs *Vidor (1-1) |
41 | Georgetown East View (3-0) | 43 | at *Marble Falls (0-3) |
42 | Leander Glenn (1-2) | 44 | vs *Elgin (1-2) |
43 | Nacogdoches (0-3) | 45 | vs *Jacksonville (1-2) |
44 | Lindale (2-1) | 46 | at *Marshall (0-3) |
45 | Everman (1-3) | 52 | vs *Aledo (2-1) |
46 | Cleburne (3-0) | 48 | vs *Joshua (0-4) |
47 | Bastrop Cedar Creek (3-0) | 47 | at *Brenham (2-1) |
48 | Royse City (3-0) | 54 | vs *Forney (2-2) |
49 | Gregory-Portland (3-0) | 50 | vs *Port Lavaca Calhoun (2-1) |
50 | Alice (3-0) | 51 | vs *CC Tuloso-Midway (2-1) |
51 | Justin Northwest (0-4) | 31 | vs *Fort Worth Southwest (0-4) |
52 | El Paso Burges (3-1) | 55 | Open |
53 | Bryan Rudder (2-1) | 56 | at *Montgomery (1-2) |
54 | El Paso Austin (3-1) | 58 | vs *El Paso Andress (3-1) |
55 | Dayton (1-2) | 59 | at *Barbers Hill (2-1) |
56 | Bastrop (3-0) | 61 | vs *Pflugerville Weiss (2-1) |
57 | Mercedes (2-2) | 57 | at *Edcouch-Elsa (2-2) |
58 | Whitehouse (1-2) | 62 | vs *Mount Pleasant (2-1) |
59 | Canutillo (3-1) | 53 | vs El Paso Coronado (1-3) |
60 | Longview Pine Tree (1-2) | 63 | vs *Hallsville (2-1) |
61 | Princeton (2-1) | 73 | vs *Denison (2-2) |
62 | Edcouch-Elsa (2-2) | 65 | vs *Mercedes (2-2) |
63 | El Paso Andress (3-1) | 49 | at *El Paso Austin (3-1) |
64 | Canyon Randall (1-3) | 60 | vs Wolfforth Frenship (3-1) |
65 | Castroville Medina Valley (1-3) | 42 | at *Boerne Champion (3-1) |
66 | Lockhart (3-1) | 89 | vs *San Antonio Memorial (1-3) |
67 | Elgin (1-2) | 66 | at *Leander Glenn (1-2) |
68 | Houston Sterling (2-2) | 69 | vs *Fort Bend Marshall (3-1) |
69 | CC Tuloso-Midway (2-1) | 67 | at *Alice (3-0) |
70 | Vidor (1-1) | 70 | at *Crosby (0-2) |
71 | Floresville (1-2) | 71 | at *CC Calallen (3-0) |
72 | Lake Dallas (1-3) | 64 | Open |
73 | Dallas Seagoville (3-1) | 85 | Open |
74 | Montgomery (1-2) | 75 | vs *Bryan Rudder (2-1) |
75 | Santa Fe (1-2) | 78 | vs *Nederland (0-3) |
76 | Wichita Falls (1-3) | 74 | at Lubbock Estacado (4-0) |
77 | Waco University (2-2) | 76 | Open |
78 | Greenville (1-2) | 80 | at *Kaufman (0-4) |
79 | Pflugerville Weiss (2-1) | 81 | at *Bastrop (3-0) |
80 | Frisco Lebanon Trail (2-2) | 72 | vs *Frisco Memorial (1-3) |
81 | El Paso Bowie (2-1) | 102 | vs *El Paso (0-4) |
82 | Hallsville (2-1) | 82 | at *Longview Pine Tree (1-2) |
83 | Mount Pleasant (2-1) | 92 | at *Whitehouse (1-2) |
84 | Somerset (2-1) | 83 | at *San Antonio Southside (3-0) |
85 | Frisco Memorial (1-3) | 79 | at *Frisco Lebanon Trail (2-2) |
86 | El Paso Hanks (3-0) | 84 | at El Paso Del Valle (1-3) |
87 | Sulphur Springs (0-4) | 77 | Open |
88 | Dallas Spruce (2-2) | 91 | Open |
89 | Forney (2-2) | 90 | at *Royse City (3-0) |
90 | Jacksonville (1-2) | 88 | at *Nacogdoches (0-3) |
91 | Uvalde (2-2) | 68 | vs *San Antonio Alamo Heights (1-3) |
92 | Terrell (1-3) | 93 | vs *Ennis (3-1) |
93 | Houston Waltrip (0-4) | 95 | Open |
94 | Houston Northside (2-2) | 87 | at *Manvel (4-0) |
95 | Montgomery Lake Creek (2-1) | 96 | vs *Lamar Consolidated (3-0) |
96 | Abilene Wylie (0-4) | 98 | vs Brownwood (4-0) |
97 | Houston Milby (2-2) | 106 | vs *Houston Madison (0-3) |
98 | Fort Worth Polytechnic (2-2) | 94 | at *Fort Worth Eastern Hills (2-2) |
99 | Fort Worth Eastern Hills (2-2) | 104 | vs *Fort Worth Polytechnic (2-2) |
100 | San Antonio Memorial (1-3) | 117 | at *Lockhart (3-1) |
101 | Arlington Seguin (0-4) | 101 | at *Burleson (4-0) |
102 | El Paso Riverside (2-2) | 114 | vs El Paso Cathedral (1-3) |
103 | Fort Worth Wyatt (0-4) | 110 | Open |
104 | Roma (0-4) | 100 | vs *Pharr Valley View (2-2) |
105 | Pharr Valley View (2-2) | 105 | at *Roma (0-4) |
106 | Clint Horizon (2-2) | 97 | at Santa Teresa, NM |
107 | Dallas Adamson (2-2) | 99 | Open |
108 | El Paso Irvin (1-2) | 108 | vs *El Paso Jefferson (1-3) |
109 | El Paso Ysleta (3-1) | 86 | vs El Paso Bel Air (2-2) |
110 | Fort Worth Southwest (0-4) | 107 | at *Justin Northwest (0-4) |
111 | Houston Madison (0-3) | 112 | at *Houston Milby (2-2) |
112 | Kaufman (0-4) | 118 | vs *Greenville (1-2) |
113 | Joshua (0-4) | 111 | at *Cleburne (3-0) |
114 | Marble Falls (0-3) | 116 | vs *Georgetown East View (3-0) |
115 | Plainview (1-3) | 113 | vs Hereford (2-2) |
116 | Laredo Cigarroa (1-3) | 115 | vs *Mission Sharyland (2-2) |
117 | El Paso Jefferson (1-3) | 109 | at *El Paso Irvin (1-2) |
118 | Fort Worth North Side (1-3) | 103 | vs *FW Carter-Riverside (0-4) |
119 | San Antonio Kennedy (0-4) | 119 | vs *Kerrville Tivy (3-1) |
120 | Houston Sharpstown (0-3) | 120 | at *Fort Bend Willowridge (2-1) |
121 | Cleveland (0-3) | 121 | at *Katy Paetow (3-0) |
122 | El Paso (0-4) | 122 | at *El Paso Bowie (2-1) |
123 | Dallas Jefferson (0-4) | 123 | Open |
124 | FW Carter-Riverside (0-4) | 124 | at *Fort Worth North Side (1-3) |
125 | Dallas Conrad (0-4) | 125 | Open |
CLASS 4A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 5 |
1 | Argyle (3-0) | 1 | vs Texarkana Liberty-Eylau (0-4) |
2 | Carthage (4-0) | 2 | Open |
3 | Waco La Vega (3-1) | 5 | vs Midlothian Heritage (2-2) |
4 | Sealy (3-0) | 3 | at *Fulshear (0-4) |
5 | Paris (3-1) | 4 | at *Melissa (2-2) |
6 | Brownwood (4-0) | 15 | at Abilene Wylie (0-4) |
7 | Henderson (3-1) | 10 | at Rusk (0-4) |
8 | Decatur (4-0) | 7 | vs Glen Rose (0-4) |
9 | Springtown (4-0) | 8 | at Graham (2-2) |
10 | West Columbia (4-0) | 19 | vs *Bay City (0-3) |
11 | Van (3-1) | 6 | at Brownsboro (1-3) |
12 | Needville (3-1) | 14 | vs *El Campo (4-0) |
13 | Lampasas (3-1) | 11 | at Gatesville (0-4) |
14 | La Feria (4-0) | 9 | vs Brownsville Rivera (1-3) |
15 | Liberty Hill (2-2) | 17 | Open |
16 | El Campo (4-0) | 16 | at *Needville (3-1) |
17 | Midlothian Heritage (2-2) | 12 | at Waco La Vega (3-1) |
18 | Dumas (4-0) | 21 | at Wichita Falls Rider (2-2) |
19 | Canyon (4-0) | 20 | at Borger (1-3) |
20 | Melissa (2-2) | 13 | vs *Paris (3-1) |
21 | Andrews (3-1) | 23 | vs Clint Mountain View (3-1) |
22 | Alvarado (2-2) | 27 | vs *Carrollton Ranchview (4-0) |
23 | China Spring (2-2) | 18 | at Argyle Liberty Christian (0-4) |
24 | Wichita Falls Hirschi (2-1) | 22 | at Aubrey (1-3) |
25 | Boerne (3-0) | 24 | at Fredericksburg (1-3) |
26 | Celina (2-2) | 29 | vs *Sanger (1-3) |
27 | La Vernia (2-2) | 25 | vs Rockport-Fulton (2-2) |
28 | Stephenville (2-2) | 30 | at Georgetown (3-0) |
29 | Waxahachie Life (3-1) | 34 | vs Farmersville (0-4) |
30 | Kilgore (3-1) | 26 | at Pittsburg (1-3) |
31 | Freeport Brazosport (3-1) | 38 | Open |
32 | Kennedale (1-3) | 28 | at *Fort Worth Castleberry (3-1) |
33 | Huffman Hargrave (4-0) | 31 | at Tomball Concordia Lutheran (1-2) |
34 | Beeville Jones (4-0) | 32 | vs San Antonio Antonian Prep (4-0) |
35 | Hereford (2-2) | 35 | at Plainview (1-3) |
36 | Palestine (2-2) | 45 | vs Crandall (2-2) |
37 | Gonzales (3-1) | 33 | vs Hondo (1-3) |
38 | Gainesville (4-0) | 36 | vs Bridgeport (3-1) |
39 | Pampa (3-1) | 37 | at Perryton (1-3) |
40 | Lumberton (3-0) | 43 | vs Silsbee (1-2) |
41 | Splendora (1-1) | 39 | at Liberty (2-1) |
42 | Fischer Canyon Lake (3-1) | 63 | vs Blanco (2-2) |
43 | Tyler Chapel Hill (2-2) | 53 | vs Texarkana Pleasant Grove (4-0) |
44 | Little Cypress-Mauriceville (1-2) | 42 | vs Hardin-Jefferson (0-3) |
45 | Fredericksburg (1-3) | 40 | vs Boerne (3-0) |
46 | Athens (3-1) | 46 | vs Bullard (1-3) |
47 | Dallas Hillcrest (4-0) | 47 | vs *Dallas Pinkston (1-3) |
48 | Burnet (3-1) | 44 | at Sonora (2-2) |
49 | Dallas Carter (3-1) | 48 | vs *North Dallas (2-2) |
50 | Seminole (3-1) | 41 | vs Denver City (4-0) |
51 | Quinlan Ford (3-1) | 51 | vs Canton (1-3) |
52 | Wilmer-Hutchins (2-2) | 57 | Open |
53 | Carrollton Ranchview (4-0) | 49 | at *Alvarado (2-2) |
54 | Clint (2-1) | 52 | vs Chaparral, NM |
55 | Crandall (2-2) | 50 | at Palestine (2-2) |
56 | Mabank (4-0) | 56 | vs Ferris (1-3) |
57 | Houston Wheatley (2-2) | 62 | at *Houston North Forest (1-3) |
58 | Navasota (0-4) | 54 | at *Houston Furr (2-2) |
59 | Anna (3-1) | 55 | vs *Paris North Lamar (0-4) |
60 | Pleasanton (4-0) | 65 | at Carrizo Springs (1-3) |
61 | Clint Mountain View (3-1) | 58 | at Andrews (3-1) |
62 | Hidalgo (3-1) | 73 | at Progreso (2-2) |
63 | RGC La Grulla (2-2) | 64 | vs Rio Hondo (2-2) |
64 | Houston Furr (2-2) | 61 | vs *Navasota (0-4) |
65 | Stafford (0-4) | 69 | Open |
66 | Fort Worth Castleberry (3-1) | 71 | vs *Kennedale (1-3) |
67 | Bay City (0-3) | 67 | at *West Columbia (4-0) |
68 | Houston North Forest (1-3) | 60 | vs *Houston Wheatley (2-2) |
69 | Lake Worth (2-2) | 59 | vs *FW Diamond Hill-Jarvis (3-1) |
70 | Fort Worth Western Hills (2-2) | 66 | vs *Fort Worth Benbrook (2-2) |
71 | Burkburnett (1-3) | 74 | vs Vernon (0-3) |
72 | Zapata (0-4) | 68 | at Robstown (2-2) |
73 | Houston Yates (0-3) | 72 | at *Houston Worthing (2-1) |
74 | Houston Worthing (2-1) | 75 | vs *Houston Yates (0-3) |
75 | Fulshear (0-4) | 76 | vs *Sealy (3-0) |
76 | San Angelo Lake View (3-1) | 70 | at Llano (3-1) |
77 | Fort Worth Benbrook (2-2) | 80 | at *Fort Worth Western Hills (2-2) |
78 | Gatesville (0-4) | 79 | vs Lampasas (3-1) |
79 | Fort Worth Dunbar (0-4) | 77 | Open |
80 | Bridge City (1-2) | 81 | vs West Orange-Stark (2-1) |
81 | Kingsville King (1-3) | 83 | vs Raymondville (3-1) |
82 | Taylor (0-4) | 87 | vs La Grange (3-1) |
83 | Paris North Lamar (0-4) | 88 | at *Anna (3-1) |
84 | Livingston (1-2) | 85 | vs Huntington (0-4) |
85 | Fabens (2-1) | 86 | vs Cobre, NM |
86 | Sanger (1-3) | 91 | at *Celina (2-2) |
87 | Mineral Wells (0-3) | 82 | vs Iowa Park (3-1) |
88 | Big Spring (1-3) | 78 | vs Wall (4-0) |
89 | FW Diamond Hill-Jarvis (3-1) | 90 | at *Lake Worth (2-2) |
90 | North Dallas (2-2) | 84 | at *Dallas Carter (3-1) |
91 | Dallas Pinkston (1-3) | 89 | at *Dallas Hillcrest (4-0) |
92 | San Elizario (0-4) | 92 | at Anthony (2-2) |
CLASS 4A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 5 |
1 | Texarkana Pleasant Grove (4-0) | 1 | at Tyler Chapel Hill (2-2) |
2 | West Orange-Stark (2-1) | 3 | at Bridge City (1-2) |
3 | Midland Greenwood (4-0) | 4 | at *Sweetwater (1-3) |
4 | Geronimo Navarro (4-0) | 13 | vs Giddings (1-3) |
5 | Silsbee (1-2) | 7 | at Lumberton (3-0) |
6 | Lubbock Estacado (4-0) | 5 | vs Wichita Falls (1-3) |
7 | Gilmer (2-2) | 10 | vs Newton (3-0) |
8 | Jasper (2-1) | 2 | vs La Marque (2-2) |
9 | Waco Connally (4-0) | 6 | vs *Salado (3-1) |
10 | Lorena (3-1) | 8 | at *Fairfield (3-1) |
11 | Sunnyvale (4-0) | 12 | vs Dallas Madison (4-0) |
12 | Robinson (4-0) | 9 | Open |
13 | Graham (2-2) | 11 | vs Springtown (4-0) |
14 | Wimberley (4-0) | 15 | vs Austin Regents School (3-1) |
15 | Bellville (3-1) | 16 | at Sweeny (2-2) |
16 | Caddo Mills (3-1) | 17 | Open |
17 | Iowa Park (3-1) | 21 | at Mineral Wells (0-3) |
18 | Raymondville (3-1) | 26 | at Kingsville King (1-3) |
19 | Pittsburg (1-3) | 29 | vs Kilgore (3-1) |
20 | Glen Rose (0-4) | 18 | at Decatur (4-0) |
21 | Giddings (1-3) | 22 | at Geronimo Navarro (4-0) |
22 | Madisonville (2-2) | 28 | at *Mexia (1-2) |
23 | Wharton (1-3) | 23 | at Cuero (1-3) |
24 | Llano (3-1) | 19 | vs San Angelo Lake View (3-1) |
25 | La Grange (3-1) | 14 | at Taylor (0-4) |
26 | Rockport-Fulton (2-2) | 40 | at La Vernia (2-2) |
27 | Cuero (1-3) | 33 | vs Wharton (1-3) |
28 | Fort Stockton (4-0) | 38 | at *Pecos (2-2) |
29 | Salado (3-1) | 25 | at *Waco Connally (4-0) |
30 | Levelland (1-3) | 34 | vs Bushland (4-0) |
31 | Fairfield (3-1) | 20 | vs *Lorena (3-1) |
32 | Liberty (2-1) | 35 | vs Splendora (1-1) |
33 | Hamshire-Fannett (2-1) | 36 | vs Cleveland Tarkington (2-1) |
34 | Center (1-3) | 24 | vs Tyler Grace Community (3-1) |
35 | Caldwell (1-3) | 31 | at Lexington (0-4) |
36 | Longview Spring Hill (2-2) | 44 | vs Malakoff (3-1) |
37 | Mexia (1-2) | 37 | vs *Madisonville (2-2) |
38 | Texarkana Liberty-Eylau (0-4) | 47 | at Argyle (3-0) |
39 | Godley (3-1) | 32 | vs Clifton (3-1) |
40 | Bandera (4-0) | 58 | at Crystal City (2-1) |
41 | Sweeny (2-2) | 42 | vs Bellville (3-1) |
42 | La Marque (2-2) | 30 | at Jasper (2-1) |
43 | Perryton (1-3) | 46 | vs Pampa (3-1) |
44 | Dalhart (3-1) | 52 | at Friona (4-0) |
45 | Hillsboro (1-3) | 41 | at Eustace (1-3) |
46 | Aubrey (1-3) | 43 | vs Wichita Falls Hirschi (2-1) |
47 | Sinton (0-3) | 48 | at Yoakum (1-3) |
48 | Ferris (1-3) | 45 | at Mabank (4-0) |
49 | Nevada Community (2-2) | 39 | at Venus (1-3) |
50 | Bridgeport (3-1) | 62 | at Gainesville (4-0) |
51 | Wills Point (1-3) | 50 | vs Krum (0-4) |
52 | Smithville (2-2) | 27 | at Luling (0-4) |
53 | Hondo (1-3) | 56 | at Gonzales (3-1) |
54 | Bullard (1-3) | 51 | at Athens (3-1) |
55 | Crystal City (2-1) | 61 | vs Bandera (4-0) |
56 | Rusk (0-4) | 54 | vs Henderson (3-1) |
57 | Brownsboro (1-3) | 59 | vs Van (3-1) |
58 | Devine (1-3) | 53 | at San Antonio Central Catholic (2-2) |
59 | Sweetwater (1-3) | 57 | vs *Midland Greenwood (4-0) |
60 | Port Isabel (1-3) | 60 | vs Brownsville St. Joseph (2-2) |
61 | Dallas Roosevelt (3-1) | 55 | vs Dallas Life Oak Cliff (4-0) |
62 | Rio Hondo (2-2) | 49 | at RGC La Grulla (2-2) |
63 | Pearsall (0-3) | 64 | vs San Antonio St. Anthony's (2-2) |
64 | Pecos (2-2) | 76 | vs *Fort Stockton (4-0) |
65 | Vernon (0-3) | 65 | at Burkburnett (1-3) |
66 | Corpus Christi West Oso (1-3) | 63 | vs Bruni (0-3) |
67 | Shepherd (1-2) | 68 | at Shelbyville (3-1) |
68 | Dallas Lincoln (0-4) | 74 | vs Fort Worth Nolan Catholic (4-0) |
69 | Ingleside (1-3) | 66 | Open |
70 | Monahans (0-4) | 67 | at *Lamesa (0-4) |
71 | Brookshire Royal (2-2) | 69 | at Houston Washington (0-3) |
72 | Cleveland Tarkington (2-1) | 71 | at Hamshire-Fannett (2-1) |
73 | Poteet (1-2) | 73 | vs Natalia (3-1) |
74 | Hardin-Jefferson (0-3) | 75 | at Little Cypress-Mauriceville (1-2) |
75 | Snyder (0-4) | 70 | Open |
76 | Borger (1-3) | 72 | vs Canyon (4-0) |
77 | Carrizo Springs (1-3) | 79 | vs Pleasanton (4-0) |
78 | Canton (1-3) | 80 | at Quinlan Ford (3-1) |
79 | Krum (0-4) | 81 | at Wills Point (1-3) |
80 | Orange Grove (0-4) | 77 | Open |
81 | Progreso (2-2) | 78 | vs Hidalgo (3-1) |
82 | Farmersville (0-4) | 83 | at Waxahachie Life (3-1) |
83 | Huntington (0-4) | 86 | at Livingston (1-2) |
84 | Robstown (2-2) | 85 | vs Zapata (0-4) |
85 | Houston Kashmere (0-4) | 82 | Open |
86 | Venus (1-3) | 88 | vs Nevada Community (2-2) |
87 | Houston Washington (0-3) | 87 | vs Brookshire Royal (2-2) |
88 | Lamesa (0-4) | 84 | vs *Monahans (0-4) |
89 | Houston Scarborough (1-3) | 89 | at Houston KIPP Northeast (0-3) |
90 | Austin Eastside Memorial (0-4) | 90 | Open |
CLASS 3A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 5 |
1 | Wall (4-0) | 1 | at Big Spring (1-3) |
2 | Grandview (4-0) | 3 | at *West (0-4) |
3 | Malakoff (3-1) | 4 | at Longview Spring Hill (2-2) |
4 | Jefferson (4-0) | 2 | vs *New Boston (0-4) |
5 | Bushland (4-0) | 5 | at Levelland (1-3) |
6 | Diboll (4-0) | 24 | Open |
7 | Rockdale (4-0) | 9 | Open |
8 | Columbus (3-1) | 8 | vs Hallettsville (2-1) |
9 | Crockett (2-1) | 10 | at *Trinity (0-4) |
10 | Cameron Yoe (3-0) | 14 | vs *Troy (3-1) |
11 | Gladewater (2-2) | 6 | vs *Winnsboro (3-1) |
12 | Dallas Madison (4-0) | 15 | at Sunnyvale (4-0) |
13 | Eastland (4-0) | 13 | vs Jacksboro (2-2) |
14 | Brock (3-1) | 12 | at *Pilot Point (3-1) |
15 | Atlanta (2-2) | 7 | vs *Redwater (1-3) |
16 | Tuscola Jim Ned (4-0) | 18 | at Brady (1-3) |
17 | Pottsboro (4-0) | 16 | vs *Commerce (1-3) |
18 | Hughes Springs (4-0) | 36 | at *Mount Vernon (4-0) |
19 | Yoakum (1-3) | 11 | vs Sinton (0-3) |
20 | Jourdanton (4-0) | 25 | Open |
21 | George West (3-0) | 21 | at *Lyford (0-3) |
22 | Franklin (2-1) | 23 | vs *Coldspring-Oakhurst (2-1) |
23 | Mount Vernon (4-0) | 19 | vs *Hughes Springs (4-0) |
24 | Edna (3-1) | 17 | at Boling (1-2) |
25 | Troy (3-1) | 27 | at *Cameron Yoe (3-0) |
26 | Gladewater Sabine (4-0) | 30 | Open |
27 | Denver City (4-0) | 26 | at Seminole (3-1) |
28 | Lago Vista (3-1) | 35 | at *Jarrell (3-1) |
29 | Pilot Point (3-1) | 22 | vs *Brock (3-1) |
30 | New London West Rusk (4-0) | 28 | at *Mineola (2-2) |
31 | East Chambers (2-1) | 29 | vs *Woodville (1-2) |
32 | Whitney (3-1) | 32 | vs *McGregor (2-2) |
33 | Boyd (3-1) | 34 | vs *Ponder (2-2) |
34 | Shallowater (1-3) | 31 | vs Brownfield (1-3) |
35 | Palacios (4-0) | 38 | vs Vanderbilt Industrial (3-1) |
36 | Tatum (1-3) | 20 | at *White Oak (0-4) |
37 | Vanderbilt Industrial (3-1) | 40 | at Palacios (4-0) |
38 | Altair Rice Consolidated (1-2) | 37 | vs Wallis Brazos (1-3) |
39 | Hitchcock (1-3) | 46 | vs Houston Kipp Academy (0-3) |
40 | San Diego (2-1) | 41 | vs *Santa Gertrudis Academy (0-3) |
41 | Elkhart (3-1) | 39 | at *Palestine Westwood (1-3) |
42 | Goliad (0-4) | 33 | at Shiner (4-0) |
43 | Clyde (2-1) | 42 | vs Colorado City (0-4) |
44 | Marion (2-2) | 43 | at *Universal City Randolph (3-1) |
45 | Hempstead (4-0) | 44 | vs Teague (0-3) |
46 | Slaton (3-1) | 47 | at Post (4-0) |
47 | Universal City Randolph (3-1) | 54 | vs *Marion (2-2) |
48 | Boling (1-2) | 78 | vs Edna (3-1) |
49 | Woodville (1-2) | 45 | at *East Chambers (2-1) |
50 | Breckenridge (0-4) | 48 | at Dublin (3-1) |
51 | McGregor (2-2) | 50 | at *Whitney (3-1) |
52 | Van Alstyne (1-3) | 49 | at *Emory Rains (2-2) |
53 | Winnsboro (3-1) | 52 | at *Gladewater (2-2) |
54 | Hallettsville (2-1) | 65 | at Columbus (3-1) |
55 | Coldspring-Oakhurst (2-1) | 51 | at *Franklin (2-1) |
56 | Teague (0-3) | 55 | at Hempstead (4-0) |
57 | Mineola (2-2) | 56 | vs *New London West Rusk (4-0) |
58 | Aransas Pass (1-2) | 53 | vs *Bishop (0-3) |
59 | Littlefield (2-2) | 64 | vs Abernathy (3-1) |
60 | Little River Academy (1-3) | 62 | vs *Manor New Tech (1-3) |
61 | Orangefield (3-0) | 57 | vs *Buna (2-1) |
62 | Mathis (1-2) | 59 | vs *Falfurrias (3-0) |
63 | Hooks (3-1) | 67 | Open |
64 | Paradise (3-1) | 61 | vs *Whitesboro (2-2) |
65 | Emory Rains (2-2) | 58 | vs *Van Alstyne (1-3) |
66 | Whitesboro (2-2) | 60 | at *Paradise (3-1) |
67 | Karnes City (3-1) | 76 | at *San Antonio Cole (2-2) |
68 | San Antonio Cole (2-2) | 70 | vs *Karnes City (3-1) |
69 | Cotulla (4-0) | 66 | at *Lytle (1-3) |
70 | Warren (2-1) | 68 | vs *Hardin (2-1) |
71 | Bonham (1-3) | 63 | vs *Howe (1-3) |
72 | West (0-4) | 71 | vs *Grandview (4-0) |
73 | Brownfield (1-3) | 69 | at Shallowater (1-3) |
74 | Jarrell (3-1) | 81 | vs *Lago Vista (3-1) |
75 | Hardin (2-1) | 72 | at *Warren (2-1) |
76 | Palestine Westwood (1-3) | 74 | vs *Elkhart (3-1) |
77 | Buna (2-1) | 75 | at *Orangefield (3-0) |
78 | Maypearl (2-2) | 80 | vs *Groesbeck (2-2) |
79 | White Oak (0-4) | 79 | vs *Tatum (1-3) |
80 | Amarillo River Road (1-3) | 83 | vs Sanford-Fritch (0-4) |
81 | Falfurrias (3-0) | 77 | at *Mathis (1-2) |
82 | Kemp (1-3) | 84 | at Dallas Christian School (4-0) |
83 | Redwater (1-3) | 97 | at *Atlanta (2-2) |
84 | Dallas Life Oak Cliff (4-0) | 89 | at Dallas Roosevelt (3-1) |
85 | Commerce (1-3) | 73 | at *Pottsboro (4-0) |
86 | New Boston (0-4) | 82 | at *Jefferson (4-0) |
87 | Lyford (0-3) | 87 | vs *George West (3-0) |
88 | Groesbeck (2-2) | 85 | at *Maypearl (2-2) |
89 | Anahuac (0-3) | 88 | vs *Kirbyville (0-3) |
90 | Luling (0-4) | 90 | vs Smithville (2-2) |
91 | Lone Oak (1-3) | 86 | Open |
92 | Kermit (0-3) | 92 | at Alpine (2-2) |
93 | Lytle (1-3) | 104 | vs *Cotulla (4-0) |
94 | Bowie (0-4) | 99 | Open |
95 | Early (2-2) | 91 | vs Hico (0-3) |
96 | Howe (1-3) | 94 | at *Bonham (1-3) |
97 | Trinity (0-4) | 96 | vs *Crockett (2-1) |
98 | Manor New Tech (1-3) | 93 | at *Little River Academy (1-3) |
99 | Ponder (2-2) | 103 | at *Boyd (3-1) |
100 | Bishop (0-3) | 95 | at *Aransas Pass (1-2) |
101 | Eustace (1-3) | 98 | vs Hillsboro (1-3) |
102 | Muleshoe (0-4) | 101 | vs Idalou (2-2) |
103 | Kirbyville (0-3) | 100 | at *Anahuac (0-3) |
104 | Santa Gertrudis Academy (0-3) | 105 | at *San Diego (2-1) |
105 | Dallas A+ Academy (1-3) | 102 | at Tyler All Saints (2-2) |
106 | Tornillo (0-4) | 106 | Open |
CLASS 3A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 5 |
1 | Newton (3-0) | 1 | at Gilmer (2-2) |
2 | Canadian (4-0) | 2 | vs Grapevine Faith Christian (4-0) |
3 | East Bernard (4-0) | 3 | at *Van Vleck (2-1) |
4 | Gunter (3-1) | 8 | at *Nocona (2-2) |
5 | Cisco (2-1) | 6 | at *Ballinger (3-0) |
6 | Abernathy (3-1) | 4 | at Littlefield (2-2) |
7 | Holliday (3-1) | 5 | Open |
8 | Rogers (4-0) | 10 | at Crawford (3-1) |
9 | Clifton (3-1) | 11 | at Godley (3-1) |
10 | Poth (3-1) | 9 | Open |
11 | Van Vleck (2-1) | 12 | vs *East Bernard (4-0) |
12 | Crane (4-0) | 14 | at Stanton (1-3) |
13 | Daingerfield (2-2) | 7 | vs *Elysian Fields (3-1) |
14 | Friona (4-0) | 13 | vs Dalhart (3-1) |
15 | Idalou (2-2) | 18 | at Muleshoe (0-4) |
16 | Buffalo (2-1) | 19 | vs *Dallas Gateway Charter (0-3) |
17 | Childress (0-4) | 17 | Open |
18 | Paul Pewitt (4-0) | 28 | at *Ore City (1-3) |
19 | Ballinger (3-0) | 20 | vs *Cisco (2-1) |
20 | Ganado (3-1) | 21 | Open |
21 | Tidehaven (1-3) | 15 | vs *Danbury (0-3) |
22 | Anson (1-2) | 27 | at *Bangs (2-1) |
23 | Sonora (2-2) | 29 | vs Burnet (3-1) |
24 | Coahoma (3-1) | 25 | at Iraan (0-4) |
25 | Dublin (3-1) | 31 | vs Breckenridge (0-4) |
26 | Blanco (2-2) | 16 | at Fischer Canyon Lake (3-1) |
27 | Corrigan-Camden (3-1) | 26 | vs Alto (4-0) |
28 | DeKalb (4-0) | 53 | at *Queen City (0-4) |
29 | Elysian Fields (3-1) | 32 | at *Daingerfield (2-2) |
30 | Wichita Falls City View (3-1) | 22 | at *Sadler S&S Consolidated (0-4) |
31 | Alpine (2-2) | 39 | vs Kermit (0-3) |
32 | Anderson-Shiro (4-0) | 43 | at Granger (3-1) |
33 | Comanche (2-2) | 42 | vs Mason (2-2) |
34 | Palmer (3-0) | 34 | at *Rice (2-1) |
35 | New Diana (3-1) | 35 | at *Waskom (1-3) |
36 | Edgewood (2-1) | 38 | vs *Blooming Grove (2-1) |
37 | Comfort (2-2) | 24 | vs Conroe Grand Oaks (3-1) |
38 | Gilmer Harmony (0-3) | 40 | at *Alba-Golden (1-2) |
39 | Spearman (3-1) | 30 | vs Stinnett West Texas (2-2) |
40 | Odem (3-1) | 37 | vs *Santa Rosa (3-1) |
41 | Natalia (3-1) | 33 | at Poteet (1-2) |
42 | Hemphill (2-1) | 49 | vs San Augustine (3-0) |
43 | Santa Rosa (3-1) | 48 | at *Odem (3-1) |
44 | Winona (2-1) | 41 | at *Frankston (1-1) |
45 | Millsap (3-1) | 59 | vs Santo (3-1) |
46 | Jacksboro (2-2) | 57 | at Eastland (4-0) |
47 | Waskom (1-3) | 36 | vs *New Diana (3-1) |
48 | Arp (0-3) | 44 | at *Quitman (0-3) |
49 | Brady (1-3) | 47 | vs Tuscola Jim Ned (4-0) |
50 | Troup (1-2) | 45 | vs *Grand Saline (2-1) |
51 | Corpus Christi London (2-1) | 46 | at *Hebbronville (2-2) |
52 | Hebbronville (2-2) | 51 | vs *Corpus Christi London (2-1) |
53 | Schulenburg (2-2) | 52 | vs *Bloomington (2-2) |
54 | Bangs (2-1) | 55 | vs *Anson (1-2) |
55 | Tulia (3-1) | 58 | Open |
56 | Ingram Moore (3-1) | 61 | vs San Saba (4-0) |
57 | Grand Saline (2-1) | 56 | at *Troup (1-2) |
58 | Paris Chisum (1-3) | 91 | vs *Whitewright (3-1) |
59 | Cooper (1-3) | 54 | at *Pattonville Prairiland (1-3) |
60 | Lexington (0-4) | 23 | vs Caldwell (1-3) |
61 | Rice (2-1) | 62 | vs *Palmer (3-0) |
62 | Hamilton (3-1) | 65 | at Goldthwaite (1-3) |
63 | Whitewright (3-1) | 72 | at *Paris Chisum (1-3) |
64 | Blue Ridge (2-1) | 64 | at Arlington Pantego Christian (3-1) |
65 | Nixon-Smiley (2-2) | 63 | vs Falls City (3-1) |
66 | Bells (1-3) | 69 | vs *Leonard (2-2) |
67 | Tolar (2-2) | 68 | at Willow Park Trinity Christian (0-4) |
68 | Leonard (2-2) | 70 | at *Bells (1-3) |
69 | New Waverly (3-1) | 67 | at Normangee (1-3) |
70 | Colorado City (0-4) | 50 | at Clyde (2-1) |
71 | Skidmore-Tynan (2-2) | 73 | vs Runge (0-4) |
72 | Henrietta (2-2) | 60 | at *Callisburg (0-4) |
73 | Nocona (2-2) | 66 | vs *Gunter (3-1) |
74 | Corsicana Mildred (3-0) | 74 | vs *Scurry-Rosser (2-1) |
75 | Merkel (0-3) | 75 | vs *San Angelo TLCA (0-3) |
76 | Blooming Grove (2-1) | 76 | at *Edgewood (2-1) |
77 | Johnson City (0-4) | 85 | vs Florence (0-4) |
78 | Stockdale (0-4) | 77 | vs Louise (0-4) |
79 | Lubbock Roosevelt (0-4) | 86 | vs Floydada (2-2) |
80 | Stanton (1-3) | 87 | vs Crane (4-0) |
81 | Alba-Golden (1-2) | 78 | vs *Gilmer Harmony (0-3) |
82 | Ore City (1-3) | 80 | vs *Paul Pewitt (4-0) |
83 | Frankston (1-1) | 82 | vs *Winona (2-1) |
84 | San Angelo Grape Creek (1-2) | 83 | at *Coleman (1-2) |
85 | Danbury (0-3) | 84 | at *Tidehaven (1-3) |
86 | Taft (1-3) | 71 | at *Monte Alto (2-2) |
87 | Scurry-Rosser (2-1) | 89 | at *Corsicana Mildred (3-0) |
88 | Callisburg (0-4) | 90 | vs *Henrietta (2-2) |
89 | Rio Vista (1-3) | 96 | vs Kerens (0-4) |
90 | Pattonville Prairiland (1-3) | 88 | vs *Cooper (1-3) |
91 | Coleman (1-2) | 94 | vs *San Angelo Grape Creek (1-2) |
92 | Banquete (1-3) | 92 | Open |
93 | Dilley (0-4) | 81 | Open |
94 | Reagan County (0-4) | 93 | at Forsan (2-2) |
95 | Quitman (0-3) | 95 | vs *Arp (0-3) |
96 | Monte Alto (2-2) | 102 | vs *Taft (1-3) |
97 | Sadler S&S Consolidated (0-4) | 97 | vs *Wichita Falls City View (3-1) |
98 | Bloomington (2-2) | 101 | at *Schulenburg (2-2) |
99 | Dallas Gateway Charter (0-3) | 99 | at *Buffalo (2-1) |
100 | Dimmitt (1-3) | 100 | at Farwell (2-2) |
101 | Florence (0-4) | 98 | at Johnson City (0-4) |
102 | Queen City (0-4) | 103 | vs *DeKalb (4-0) |
103 | Anthony (2-2) | 79 | vs San Elizario (0-4) |
104 | Kountze (0-3) | 104 | at Hull-Daisetta (2-1) |
105 | San Angelo TLCA (0-3) | 105 | at *Merkel (0-3) |
CLASS 2A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 5 |
1 | Shiner (4-0) | 2 | vs Goliad (0-4) |
2 | San Augustine (3-0) | 3 | at Hemphill (2-1) |
3 | Refugio (4-0) | 1 | vs Mart (2-2) |
4 | Panhandle (4-0) | 4 | vs Wellington (3-1) |
5 | San Saba (4-0) | 5 | at Ingram Moore (3-1) |
6 | Holland (4-0) | 8 | at *Hearne (2-2) |
7 | Alto (4-0) | 12 | at Corrigan-Camden (3-1) |
8 | Weimar (4-0) | 14 | vs Shiner St. Paul (3-1) |
9 | Tenaha (3-1) | 7 | at *Timpson (2-2) |
10 | Mason (2-2) | 9 | at Comanche (2-2) |
11 | Hawley (4-0) | 11 | vs Windthorst (3-1) |
12 | Stinnett West Texas (2-2) | 6 | at Spearman (3-1) |
13 | Post (4-0) | 17 | vs Slaton (3-1) |
14 | Hearne (2-2) | 33 | vs *Holland (4-0) |
15 | Garrison (1-2) | 10 | at *Joaquin (3-1) |
16 | Crawford (3-1) | 15 | vs Rogers (4-0) |
17 | Thorndale (3-1) | 16 | vs *Rosebud-Lott (0-4) |
18 | New Deal (4-0) | 13 | Open |
19 | Ozona (3-1) | 20 | at Junction (2-2) |
20 | Bogata Rivercrest (4-0) | 19 | at Maud (1-2) |
21 | Sundown (2-2) | 18 | vs Tahoka (3-1) |
22 | Shelbyville (3-1) | 28 | vs Shepherd (1-2) |
23 | Joaquin (3-1) | 24 | vs *Garrison (1-2) |
24 | Valley View (2-2) | 27 | vs Muenster (3-1) |
25 | Groveton (3-1) | 21 | at Centerville (1-2) |
26 | Price Carlisle (2-2) | 23 | vs Simms Bowie (1-3) |
27 | Stamford (3-1) | 30 | at DeLeon (1-3) |
28 | Bosqueville (1-3) | 25 | at *Itasca (2-2) |
29 | Wolfe City (3-1) | 29 | vs Tioga (2-2) |
30 | Lindsay (2-2) | 22 | at Celeste (1-3) |
31 | Honey Grove (4-0) | 31 | vs Clarksville (2-2) |
32 | Collinsville (3-1) | 34 | at Seymour (1-3) |
33 | Winters (3-1) | 40 | vs Christoval (4-0) |
34 | Centerville (1-2) | 36 | vs Groveton (3-1) |
35 | Normangee (1-3) | 38 | vs New Waverly (3-1) |
36 | Wallis Brazos (1-3) | 39 | at Altair Rice Consolidated (1-2) |
37 | Olton (3-1) | 60 | vs Lockney (0-4) |
38 | Bruceville-Eddy (3-1) | 53 | at *Axtell (1-3) |
39 | Brackettville (2-2) | 26 | vs Rocksprings (3-1) |
40 | Thrall (3-1) | 44 | at *Milano (0-4) |
41 | Timpson (2-2) | 41 | vs *Tenaha (3-1) |
42 | DeLeon (1-3) | 35 | vs Stamford (3-1) |
43 | Seymour (1-3) | 48 | vs Collinsville (3-1) |
44 | Freer (3-1) | 47 | at CC John Paul II (4-0) |
45 | Three Rivers (2-2) | 32 | vs Kenedy (3-1) |
46 | Pineland West Sabine (1-1) | 45 | vs Beaumont Legacy Christian (0-3) |
47 | Forsan (2-2) | 67 | vs Reagan County (0-4) |
48 | Yorktown (3-1) | 51 | at Flatonia (4-0) |
49 | Valley Mills (2-2) | 52 | vs Meridian (0-4) |
50 | Center Point (3-1) | 43 | at La Pryor (1-3) |
51 | Big Sandy (1-3) | 42 | Open |
52 | Harleton (3-1) | 61 | at *Linden-Kildaire (1-3) |
53 | Cayuga (2-2) | 54 | at Hubbard (3-1) |
54 | Celeste (1-3) | 37 | vs Lindsay (2-2) |
55 | Kenedy (3-1) | 59 | at Three Rivers (2-2) |
56 | Trenton (3-1) | 49 | Open |
57 | Alvord (1-3) | 55 | vs Petrolia (1-2) |
58 | Italy (2-2) | 56 | vs *Moody (1-3) |
59 | Riesel (1-3) | 46 | Open |
60 | Santa Maria (2-1) | 57 | at La Villa (0-4) |
61 | Floydada (2-2) | 50 | at Lubbock Roosevelt (0-4) |
62 | Itasca (2-2) | 68 | vs *Bosqueville (1-3) |
63 | Ben Bolt (3-1) | 66 | at Premont (2-2) |
64 | Jewett Leon (0-4) | 58 | at Bremond (4-0) |
65 | Hull-Daisetta (2-1) | 64 | vs Kountze (0-3) |
66 | Milano (0-4) | 65 | vs *Thrall (3-1) |
67 | Sanford-Fritch (0-4) | 69 | at Amarillo River Road (1-3) |
68 | Beckville (1-3) | 63 | Open |
69 | Junction (2-2) | 71 | vs Ozona (3-1) |
70 | Gladewater Union Grove (3-1) | 62 | at Mount Enterprise (3-0) |
71 | Linden-Kildaire (1-3) | 70 | vs *Harleton (3-1) |
72 | Sunray (0-4) | 73 | vs Vega (3-1) |
73 | Amarillo Highland Park (2-2) | 72 | vs Gruver (3-1) |
74 | Marlin (0-4) | 76 | Open |
75 | Deweyville (2-1) | 75 | Open |
76 | Hale Center (2-2) | 81 | vs Bovina (2-2) |
77 | Chico (2-2) | 74 | at Tom Bean (0-4) |
78 | Hawkins (0-4) | 83 | at Como-Pickton (1-3) |
79 | Goldthwaite (1-3) | 80 | vs Hamilton (3-1) |
80 | Cushing (1-2) | 82 | Open |
81 | Como-Pickton (1-3) | 86 | vs Hawkins (0-4) |
82 | Harper (0-4) | 77 | vs Menard (2-2) |
83 | Riviera-Kaufer (1-3) | 78 | vs Benavides (1-3) |
84 | Hico (0-3) | 79 | at Early (2-2) |
85 | Kerens (0-4) | 87 | at Rio Vista (1-3) |
86 | Moody (1-3) | 91 | at *Italy (2-2) |
87 | Axtell (1-3) | 85 | vs *Bruceville-Eddy (3-1) |
88 | Tom Bean (0-4) | 88 | vs Chico (2-2) |
89 | Quinlan Boles (0-4) | 84 | vs Overton (0-4) |
90 | Sabinal (0-4) | 89 | at Charlotte (3-1) |
91 | Rosebud-Lott (0-4) | 90 | at *Thorndale (3-1) |
92 | Malakoff Cross Roads (0-4) | 92 | vs Wortham (3-1) |
93 | Boys Ranch (0-4) | 93 | Open |
94 | Olney (0-4) | 94 | Open |
CLASS 2A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 5 |
1 | Stratford (3-1) | 3 | vs Hamlin (3-1) |
2 | Mart (2-2) | 2 | at Refugio (4-0) |
3 | Wellington (3-1) | 5 | at Panhandle (4-0) |
4 | Hamlin (3-1) | 1 | at Stratford (3-1) |
5 | Gruver (3-1) | 4 | at Amarillo Highland Park (2-2) |
6 | Falls City (3-1) | 13 | at Nixon-Smiley (2-2) |
7 | Albany (2-2) | 6 | vs Peaster (2-2) |
8 | Muenster (3-1) | 7 | at Valley View (2-2) |
9 | Flatonia (4-0) | 8 | vs Yorktown (3-1) |
10 | Wheeler (3-1) | 12 | Open |
11 | Windthorst (3-1) | 9 | at Hawley (4-0) |
12 | Bremond (4-0) | 15 | vs Jewett Leon (0-4) |
13 | Burton (2-2) | 10 | at Iola (3-1) |
14 | Vega (3-1) | 11 | at Sunray (0-4) |
15 | Eldorado (3-1) | 14 | vs McCamey (2-2) |
16 | Grapeland (3-1) | 16 | at *Evadale (2-1) |
17 | Christoval (4-0) | 18 | at Winters (3-1) |
18 | Ralls (4-0) | 22 | vs Booker (1-3) |
19 | Granger (3-1) | 17 | vs Anderson-Shiro (4-0) |
20 | Santo (3-1) | 20 | at Millsap (3-1) |
21 | Archer City (2-1) | 21 | at Quanah (0-3) |
22 | Tahoka (3-1) | 19 | at Sundown (2-2) |
23 | La Pryor (1-3) | 27 | vs Center Point (3-1) |
24 | Wink (1-3) | 23 | at New Home (2-2) |
25 | Sudan (4-0) | 25 | Open |
26 | Cumby (3-1) | 28 | at Detroit (2-2) |
27 | Evadale (2-1) | 24 | vs *Grapeland (3-1) |
28 | Dawson (3-1) | 26 | vs Ranger (1-3) |
29 | Van Horn (2-2) | 50 | vs Seagraves (1-3) |
30 | McCamey (2-2) | 32 | at Eldorado (3-1) |
31 | Clarendon (2-2) | 37 | vs Memphis (1-2) |
32 | Miles (4-0) | 36 | vs Munday (1-1) |
33 | Mount Enterprise (3-0) | 30 | vs Gladewater Union Grove (3-1) |
34 | Cross Plains (3-1) | 34 | at Plains (0-3) |
35 | Snook (1-3) | 29 | vs Chilton (3-1) |
36 | Hubbard (3-1) | 33 | vs Cayuga (2-2) |
37 | Lovelady (1-3) | 45 | at *Burkeville (0-3) |
38 | Iola (3-1) | 42 | vs Burton (2-2) |
39 | Agua Dulce (3-0) | 40 | vs Harlingen Marine Military (0-4) |
40 | Haskell (2-2) | 38 | at Lubbock Christian (4-0) |
41 | Shamrock (1-3) | 44 | vs Smyer (2-1) |
42 | La Villa (0-4) | 35 | vs Santa Maria (2-1) |
43 | Roscoe (1-3) | 48 | Open |
44 | D'Hanis (2-2) | 62 | at SA Texas Military Institute (1-3) |
45 | Tioga (2-2) | 58 | at Wolfe City (3-1) |
46 | Detroit (2-2) | 46 | vs Cumby (3-1) |
47 | Electra (2-2) | 41 | vs Era (0-4) |
48 | Farwell (2-2) | 47 | vs Dimmitt (1-3) |
49 | Quanah (0-3) | 43 | vs Archer City (2-1) |
50 | Memphis (1-2) | 53 | at Clarendon (2-2) |
51 | Chilton (3-1) | 59 | at Snook (1-3) |
52 | Saratoga West Hardin (2-2) | 49 | vs Houston Legacy (1-2) |
53 | New Home (2-2) | 57 | vs Wink (1-3) |
54 | Somerville (2-2) | 55 | Open |
55 | Wortham (3-1) | 52 | at Malakoff Cross Roads (0-4) |
56 | Smyer (2-1) | 56 | at Shamrock (1-3) |
57 | Charlotte (3-1) | 61 | vs Sabinal (0-4) |
58 | Menard (2-2) | 60 | at Harper (0-4) |
59 | Bovina (2-2) | 39 | at Hale Center (2-2) |
60 | Clarksville (2-2) | 31 | at Honey Grove (4-0) |
61 | Munday (1-1) | 51 | at Miles (4-0) |
62 | Seagraves (1-3) | 64 | at Van Horn (2-2) |
63 | Bruni (0-3) | 54 | at Corpus Christi West Oso (1-3) |
64 | Maud (1-2) | 63 | vs Bogata Rivercrest (4-0) |
65 | Frost (1-3) | 66 | vs Bartlett (0-4) |
66 | Simms Bowie (1-3) | 70 | at Price Carlisle (2-2) |
67 | Era (0-4) | 65 | at Electra (2-2) |
68 | Premont (2-2) | 68 | vs Ben Bolt (3-1) |
69 | Rocksprings (3-1) | 69 | at Brackettville (2-2) |
70 | Iraan (0-4) | 74 | vs Coahoma (3-1) |
71 | Booker (1-3) | 85 | at Ralls (4-0) |
72 | Runge (0-4) | 67 | at Skidmore-Tynan (2-2) |
73 | Colmesneil (1-2) | 71 | vs Acadiana Christian, LA |
74 | Woodsboro (0-4) | 73 | Open |
75 | Petrolia (1-2) | 75 | at Alvord (1-3) |
76 | Lockney (0-4) | 72 | at Olton (3-1) |
77 | Louise (0-4) | 83 | at Stockdale (0-4) |
78 | Crosbyton (0-4) | 80 | vs Springlake-Earth (0-3) |
79 | Benavides (1-3) | 78 | at Riviera-Kaufer (1-3) |
80 | Pettus (0-4) | 76 | vs San Antonio Brooks Academy (1-3) |
81 | Bartlett (0-4) | 82 | at Frost (1-3) |
82 | Ranger (1-3) | 77 | at Dawson (3-1) |
83 | Overton (0-4) | 84 | at Quinlan Boles (0-4) |
84 | Meridian (0-4) | 79 | at Valley Mills (2-2) |
85 | Burkeville (0-3) | 86 | vs *Lovelady (1-3) |
86 | Springlake-Earth (0-3) | 81 | at Crosbyton (0-4) |
87 | Plains (0-3) | 87 | vs Cross Plains (3-1) |
CLASS 1A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 5 |
1 | Balmorhea (4-0) | 1 | at Grandfalls-Royalty (4-0) |
2 | Sterling City (4-0) | 4 | vs Bronte (1-3) |
3 | Ira (4-0) | 6 | vs El Paso Immanuel Baptist (0-3) |
4 | McLean (3-1) | 2 | at Lefors (2-1) |
5 | Milford (4-0) | 3 | vs Strawn (3-1) |
6 | White Deer (4-0) | 7 | vs Borden County (4-0) |
7 | Borden County (4-0) | 5 | at White Deer (4-0) |
8 | Rankin (4-0) | 8 | at Garden City (3-1) |
9 | Avalon (4-0) | 11 | at Mount Calm (0-4) |
10 | May (3-1) | 14 | at Zephyr (1-3) |
11 | Garden City (3-1) | 13 | vs Rankin (4-0) |
12 | Paducah (3-1) | 12 | vs Motley County (3-1) |
13 | Ropesville Ropes (4-0) | 15 | vs Spur (3-1) |
14 | Leakey (4-0) | 10 | vs Kerrville Our Lady of the Hills (1-1) |
15 | Blum (2-2) | 17 | at Penelope (3-1) |
16 | Gilmer Union Hill (3-1) | 16 | vs Campbell (1-2) |
17 | Gorman (2-2) | 20 | vs Lometa (2-2) |
18 | Crowell (2-2) | 9 | at Claude (2-2) |
19 | Roscoe Highland (3-1) | 22 | at Robert Lee (2-1) |
20 | Knox City (2-2) | 19 | at Bryson (3-1) |
21 | Spur (3-1) | 23 | at Ropesville Ropes (4-0) |
22 | Coolidge (2-2) | 32 | vs FW THESA H/School (2-2) |
23 | Turkey Valley (2-2) | 21 | at Groom (3-1) |
24 | Jonesboro (3-1) | 18 | vs Temple Holy Trinity (1-2) |
25 | Aspermont (2-2) | 28 | vs Roby (0-3) |
26 | Happy (3-1) | 27 | vs Silverton (0-4) |
27 | Saint Jo (3-0) | 24 | at Wichita Falls Christian (1-2) |
28 | Nazareth (1-2) | 26 | Open |
29 | Lamesa Klondike (3-1) | 29 | vs Imperial Buena Vista (1-3) |
30 | Eden (2-2) | 40 | vs Water Valley (3-1) |
31 | Perrin-Whitt (3-1) | 31 | vs Wichita Falls Notre Dame (2-0) |
32 | Aquilla (0-4) | 35 | vs Wylie Prep Academy (4-0) |
33 | Evant (2-2) | 25 | at Round Rock Concordia (3-1) |
34 | Nueces Canyon (2-1) | 33 | at Fort Davis (4-0) |
35 | Water Valley (3-1) | 30 | at Eden (2-2) |
36 | O'Donnell (2-1) | 34 | at Anton (1-3) |
37 | Covington (4-0) | 36 | at Walnut Springs (1-3) |
38 | Newcastle (1-3) | 41 | vs Forestburg (1-3) |
39 | Petersburg (1-2) | 37 | vs Jayton (4-0) |
40 | Leverett's Chapel (4-0) | 44 | vs Trinidad (2-1) |
41 | Fort Davis (4-0) | 38 | vs Nueces Canyon (2-1) |
42 | Bryson (3-1) | 45 | vs Knox City (2-2) |
43 | Abbott (1-3) | 47 | vs Waco Live Oak (0-4) |
44 | Zephyr (1-3) | 43 | vs May (3-1) |
45 | Hermleigh (1-3) | 46 | at Blackwell (4-0) |
46 | Robert Lee (2-1) | 50 | vs Roscoe Highland (3-1) |
47 | Westbrook (1-3) | 51 | at Lenorah Grady (2-2) |
48 | Meadow (1-3) | 49 | vs Hart (1-3) |
49 | Lenorah Grady (2-2) | 48 | vs Westbrook (1-3) |
50 | Gholson (3-1) | 42 | vs Buckholts (0-3) |
51 | Lometa (2-2) | 56 | at Gorman (2-2) |
52 | Penelope (3-1) | 52 | vs Blum (2-2) |
53 | High Island (1-2) | 53 | at Chester (2-2) |
54 | Medina (1-3) | 54 | vs Fredericksburg Heritage Sch. (3-0) |
55 | Lorenzo (2-2) | 39 | at Guthrie (1-3) |
56 | Miami (2-1) | 57 | at Higgins (1-3) |
57 | Wellman-Union (2-2) | 55 | at Ackerly Sands (0-4) |
58 | Whiteface (1-3) | 58 | vs Lubbock Home School Christian (1-3) |
59 | Vernon Northside (2-1) | 59 | at Bowie Gold-burg (0-4) |
60 | Chillicothe (2-1) | 60 | vs Throckmorton (1-3) |
61 | Paint Rock (1-3) | 65 | at Brookesmith (4-0) |
62 | Savoy (0-2) | 61 | at Ladonia Fannindel (1-3) |
63 | Hart (1-3) | 63 | at Meadow (1-3) |
64 | Lingleville (2-2) | 67 | vs Cherokee (0-4) |
65 | Rotan (1-3) | 66 | vs Lueders-Avoca (1-3) |
66 | Morton (0-4) | 62 | vs Amherst (3-1) |
67 | Veribest (1-3) | 64 | at Irion County (3-1) |
68 | Prairie Lea (2-2) | 68 | Open |
69 | Bronte (1-3) | 71 | at Sterling City (4-0) |
70 | Ackerly Sands (0-4) | 69 | vs Wellman-Union (2-2) |
71 | Fruitvale (2-2) | 70 | vs Tyler Willowbend (0-3) |
72 | Marfa (1-3) | 73 | vs EP Faith Christian (2-2) |
73 | Santa Anna (0-4) | 72 | vs Mullin (1-3) |
CLASS 1A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 5 |
1 | Strawn (3-1) | 1 | at Milford (4-0) |
2 | Jayton (4-0) | 2 | at Petersburg (1-2) |
3 | Oakwood (3-1) | 4 | at Calvert (2-1) |
4 | Motley County (3-1) | 9 | at Paducah (3-1) |
5 | Richland Springs (3-0) | 3 | Open |
6 | Grandfalls-Royalty (4-0) | 6 | vs Balmorhea (4-0) |
7 | Blackwell (4-0) | 5 | vs Hermleigh (1-3) |
8 | Groom (3-1) | 7 | vs Turkey Valley (2-2) |
9 | Calvert (2-1) | 8 | vs Oakwood (3-1) |
10 | Blanket (3-1) | 10 | vs Gordon (3-1) |
11 | Brookesmith (4-0) | 11 | vs Paint Rock (1-3) |
12 | Gordon (3-1) | 13 | at Blanket (3-1) |
13 | Whitharral (3-1) | 12 | at Southland (1-3) |
14 | Cranfills Gap (3-1) | 17 | at Bynum (2-1) |
15 | Loraine (3-1) | 14 | Open |
16 | Sanderson (2-1) | 18 | at Midland Trinity (3-1) |
17 | Amherst (3-1) | 19 | at Morton (0-4) |
18 | Bynum (2-1) | 21 | vs Cranfills Gap (3-1) |
19 | Trinidad (2-1) | 20 | at Leverett's Chapel (4-0) |
20 | Iredell (1-3) | 16 | at Granbury NCTA (0-4) |
21 | Apple Springs (2-2) | 31 | at Tyler Kings Academy (2-1) |
22 | Loop (3-1) | 40 | vs Afton Patton Springs (1-2) |
23 | Throckmorton (1-3) | 30 | at Chillicothe (2-1) |
24 | Imperial Buena Vista (1-3) | 23 | at Lamesa Klondike (3-1) |
25 | Lefors (2-1) | 24 | vs McLean (3-1) |
26 | Sierra Blanca (2-2) | 33 | at Fort Hancock (0-3) |
27 | Anton (1-3) | 44 | vs O'Donnell (2-1) |
28 | Rochelle (3-1) | 15 | at Rising Star (1-2) |
29 | Lueders-Avoca (1-3) | 27 | at Rotan (1-3) |
30 | Ladonia Fannindel (1-3) | 25 | vs Savoy (0-2) |
31 | Lazbuddie (3-1) | 36 | at Hedley (0-4) |
32 | Moran (3-1) | 22 | Open |
33 | Silverton (0-4) | 35 | at Happy (3-1) |
34 | Follett (0-3) | 29 | Open |
35 | Woodson (1-2) | 28 | at Rule (2-2) |
36 | Morgan (1-3) | 32 | vs Bluff Dale (2-2) |
37 | Bluff Dale (2-2) | 26 | at Morgan (1-3) |
38 | Wilson (1-3) | 42 | Open |
39 | McDade (1-2) | 39 | at Austin Achieve (2-2) |
40 | Cherokee (0-4) | 41 | at Lingleville (2-2) |
41 | Gustine (3-1) | 37 | vs Kopperl (1-3) |
42 | Sidney (0-4) | 38 | at Three Way (0-4) |
43 | Chester (2-2) | 51 | vs High Island (1-2) |
44 | Walnut Springs (1-3) | 48 | vs Covington (4-0) |
45 | Kopperl (1-3) | 46 | at Gustine (3-1) |
46 | Forestburg (1-3) | 43 | at Newcastle (1-3) |
47 | Kress (1-3) | 45 | at Lubbock Christ The King (0-3) |
48 | Buckholts (0-3) | 47 | at Gholson (3-1) |
49 | Rising Star (1-2) | 61 | vs Rochelle (3-1) |
50 | Harrold (0-0) | 52 | Open |
51 | Rule (2-2) | 34 | vs Woodson (1-2) |
52 | Southland (1-3) | 53 | vs Whitharral (3-1) |
53 | Guthrie (1-3) | 54 | vs Lorenzo (2-2) |
54 | Afton Patton Springs (1-2) | 50 | at Loop (3-1) |
55 | Lohn (0-0) | 55 | vs Oglesby (0-3) |
56 | Oglesby (0-3) | 56 | at Lohn (0-0) |
57 | Valera Panther Creek (2-2) | 49 | Open |
58 | Mount Calm (0-4) | 59 | vs Avalon (4-0) |
59 | Higgins (1-3) | 62 | vs Miami (2-1) |
60 | Mullin (1-3) | 57 | at Santa Anna (0-4) |
61 | Bowie Gold-burg (0-4) | 60 | vs Vernon Northside (2-1) |
62 | Benjamin (0-3) | 63 | Open |
63 | Cotton Center (0-4) | 64 | Open |
64 | Trent (0-4) | 65 | vs Abilene Christian JV |
65 | Three Way (0-4) | 58 | vs Sidney (0-4) |
66 | Hedley (0-4) | 66 | vs Lazbuddie (3-1) |
PRIVATE SCHOOLS — 11-MAN
Rank | Team (Record) | LW | Week 5 |
1 | Cedar Hill Trinity Christian (3-1) | 1 | at Houston St. Thomas (2-2) |
2 | Houston Second Baptist (4-0) | 4 | at Houston Kipp Generations (0-3) |
3 | Fort Worth Nolan Catholic (4-0) | 3 | at Dallas Lincoln (0-4) |
4 | Dallas Parish Episcopal (2-1) | 2 | vs Addison Trinity Christian (0-4) |
5 | Dallas Plano Prestonwood (3-1) | 5 | at Houston St. Pius X (1-3) |
6 | Dallas Bishop Lynch (3-1) | 6 | vs San Antonio Cornerstone (4-0) |
7 | Austin Regents School (3-1) | 9 | at Wimberley (4-0) |
8 | Fort Worth All Saints Episcopal (3-0) | 13 | vs Dallas Bishop Dunne (2-2) |
9 | Dallas Bishop Dunne (2-2) | 7 | at Fort Worth All Saints Episcopal (3-0) |
10 | Dallas Christian School (4-0) | 10 | vs Kemp (1-3) |
11 | Grapevine Faith Christian (4-0) | 8 | at Canadian (4-0) |
12 | Midland Christian (2-2) | 12 | vs Fort Worth Christian (3-1) |
13 | The Woodlands Christian (4-0) | 33 | vs *League City Bay Area Christian (2-2) |
14 | San Antonio Cornerstone (4-0) | 17 | at Dallas Bishop Lynch (3-1) |
15 | San Antonio Antonian Prep (4-0) | 14 | at Beeville Jones (4-0) |
16 | Houston St. Thomas (2-2) | 11 | vs Cedar Hill Trinity Christian (3-1) |
17 | Episcopal School of Dallas (2-0) | 15 | vs *Houston Kinkaid (1-3) |
18 | Plano John Paul II (3-1) | 20 | at McKinney Christian (4-0) |
19 | San Antonio Holy Cross (2-2) | 16 | at Austin St. Michael's (1-3) |
20 | Bellaire Episcopal (2-1) | 19 | at *Dallas Greenhill Prep (1-3) |
21 | Fort Worth Country Day (1-3) | 27 | vs Fort Worth Southwest Christian (3-1) |
22 | Houston Lutheran South (3-1) | 26 | at Magnolia Legacy Prep (1-3) |
23 | Argyle Liberty Christian (0-4) | 31 | vs China Spring (2-2) |
24 | San Antonio Central Catholic (2-2) | 23 | vs Devine (1-3) |
25 | Houston Legacy (1-2) | 29 | at Saratoga West Hardin (2-2) |
26 | Tomball Concordia Lutheran (1-2) | 30 | vs Huffman Hargrave (4-0) |
27 | The Woodlands John Cooper (3-1) | 22 | vs *Irving Cistercian Prep (2-2) |
28 | Dallas St. Mark's (2-1) | 18 | at *Houston St. John's (2-1) |
29 | Frisco Legacy Christian (3-1) | 25 | at Colleyville Covenant Christian (1-3) |
30 | Houston Kinkaid (1-3) | 39 | at *Episcopal School of Dallas (2-0) |
31 | Lubbock Christian (4-0) | 32 | vs Haskell (2-2) |
32 | Houston St. John's (2-1) | 34 | vs *Dallas St. Mark's (2-1) |
33 | Arlington Pantego Christian (3-1) | 37 | vs Blue Ridge (2-1) |
34 | Tyler Grace Community (3-1) | 40 | at Center (1-3) |
35 | Fort Worth Southwest Christian (3-1) | 38 | at Fort Worth Country Day (1-3) |
36 | Irving Cistercian Prep (2-2) | 24 | at *The Woodlands John Cooper (3-1) |
37 | Fort Worth Christian (3-1) | 36 | at Midland Christian (2-2) |
38 | Austin Brentwood Christian (4-0) | 41 | at Schertz John Paul II (2-2) |
39 | Houston St. Pius X (1-3) | 35 | vs Dallas Plano Prestonwood (3-1) |
40 | Austin Saints (3-1) | 53 | vs *Fort Worth Trinity Valley (1-3) |
41 | Flower Mound Coram Deo (1-3) | 43 | vs Bullard Brook Hill (2-1) |
42 | Boerne Geneva School (1-3) | 28 | at San Antonio Christian (0-3) |
43 | Dallas Shelton School (4-0) | 42 | Open |
44 | McKinney Christian (4-0) | 45 | vs Plano John Paul II (3-1) |
45 | Katy St. John XXIII (4-0) | 44 | vs Spring Frassati Catholic (1-3) |
46 | Victoria St. Joseph (1-1) | 46 | at Hallettsville Sacred Heart (2-2) |
47 | Shiner St. Paul (3-1) | 47 | at Weimar (4-0) |
48 | Addison Trinity Christian (0-4) | 48 | at Dallas Parish Episcopal (2-1) |
49 | Arlington Oakridge (2-1) | 49 | vs *Oklahoma City (Okl.) Casady (0-3) |
50 | Fort Worth Lake Country (3-1) | 21 | Open |
51 | Fort Worth Trinity Valley (1-3) | 50 | at *Austin Saints (3-1) |
52 | Bullard Brook Hill (2-1) | 51 | at Flower Mound Coram Deo (1-3) |
53 | League City Bay Area Christian (2-2) | 52 | at *The Woodlands Christian (4-0) |
54 | CC John Paul II (4-0) | 57 | vs Freer (3-1) |
55 | Cypress Community Christian (1-3) | 54 | at Beaumont Msgr. Kelly (3-0) |
56 | Beaumont Msgr. Kelly (3-0) | 55 | vs Cypress Community Christian (1-3) |
57 | Houston The Village (4-0) | 61 | at Fort Bend Christian (2-1) |
58 | Dallas Covenant (2-2) | 56 | vs *Dallas First Baptist Academy (1-3) |
59 | Arlington Grace Prep (2-1) | 58 | at Waco Reicher (1-3) |
60 | Conroe Grand Oaks (3-1) | 59 | at Comfort (2-2) |
61 | Temple Central Texas Chr. (3-1) | 60 | vs Fort Worth Calvary Academy (2-1) |
62 | Houston Christian (2-2) | 62 | at Houston Westbury Christian (1-3) |
63 | Oklahoma City (Okl.) Casady (0-3) | 63 | at *Arlington Oakridge (2-1) |
64 | Austin Texas Sch for the Deaf (1-2) | 69 | at Maryland Sch for the Deaf, MD |
65 | Lubbock Trinity Christian (1-2) | 67 | at Carrollton Prince of Peace (2-2) |
66 | Tomball Rosehill Christian (3-1) | 70 | vs Tomball Christian H/School (0-3) |
67 | Austin St. Dominic Savio (4-0) | 66 | Open |
68 | Colleyville Covenant Christian (1-3) | 68 | vs Frisco Legacy Christian (3-1) |
69 | SA Saint Mary's Hall (0-0) | 71 | Open |
70 | Muenster Sacred Heart (4-0) | 72 | vs Fort Worth Temple Christian (0-4) |
71 | Brownsville St. Joseph (2-2) | 65 | at Port Isabel (1-3) |
72 | Austin St. Michael's (1-3) | 73 | vs San Antonio Holy Cross (2-2) |
73 | Carrollton Prince of Peace (2-2) | 78 | vs Lubbock Trinity Christian (1-2) |
74 | Fort Bend Christian (2-1) | 77 | vs Houston The Village (4-0) |
75 | Dallas Greenhill Prep (1-3) | 76 | vs *Bellaire Episcopal (2-1) |
76 | Peaster (2-2) | 79 | at Albany (2-2) |
77 | Beaumont Legacy Christian (0-3) | 80 | at Pineland West Sabine (1-1) |
78 | Bryan Brazos Christian (2-2) | 74 | vs Houston Northside HomeSchool (0-3) |
79 | DasCHE (3-1) | 84 | vs Waco Texas Wind (1-3) |
80 | Houston ProVision Academy (1-2) | 81 | at *Dallas Inspired Vision (0-4) |
81 | Fort Worth Calvary Academy (2-1) | 93 | at Temple Central Texas Chr. (3-1) |
82 | Cedar Hill Newman (2-1) | 83 | at Dallas Home School AA (2-1) |
83 | San Marcos Baptist Academy (3-1) | 85 | vs San Antonio St. Gerard (1-3) |
84 | San Antonio Christian (0-3) | 88 | vs Boerne Geneva School (1-3) |
85 | Willow Park Trinity Christian (0-4) | 86 | vs Tolar (2-2) |
86 | Austin Hyde Park Baptist (0-4) | 87 | Open |
87 | Hallettsville Sacred Heart (2-2) | 82 | vs Victoria St. Joseph (1-1) |
88 | Houston Lutheran North (2-0) | 90 | at Sabine Pass (0-3) |
89 | San Antonio St. Anthony's (2-2) | 94 | at Pearsall (0-3) |
90 | Tyler T. K. Gorman (0-3) | 75 | at Atlas HomeSchool (0-4) |
91 | Houston Northland Christian (1-3) | 92 | vs *Pasadena First Baptist (2-1) |
92 | Magnolia Legacy Prep (1-3) | 91 | vs Houston Lutheran South (3-1) |
93 | Houston Westbury Christian (1-3) | 64 | vs Houston Christian (2-2) |
94 | Dallas Home School AA (2-1) | 102 | vs Cedar Hill Newman (2-1) |
95 | Buda Johnson (2-2) | 95 | vs Dripping Springs JV |
96 | Schertz John Paul II (2-2) | 100 | vs Austin Brentwood Christian (4-0) |
97 | Dallas First Baptist Academy (1-3) | 89 | at *Dallas Covenant (2-2) |
98 | Tomball Christian H/School (0-3) | 96 | at Tomball Rosehill Christian (3-1) |
99 | El Paso Cathedral (1-3) | 97 | at El Paso Riverside (2-2) |
100 | Tyler All Saints (2-2) | 99 | vs Dallas A+ Academy (1-3) |
101 | Waco Reicher (1-3) | 98 | vs Arlington Grace Prep (2-1) |
102 | SA Texas Military Institute (1-3) | 101 | vs D'Hanis (2-2) |
103 | Fort Worth Temple Christian (0-4) | 103 | at Muenster Sacred Heart (4-0) |
104 | Arlington Newman (0-3) | 104 | at Founders Classical Academy (0-3) |
105 | Spring Frassati Catholic (1-3) | 105 | at Katy St. John XXIII (4-0) |
106 | Pasadena First Baptist (2-1) | 108 | at *Houston Northland Christian (1-3) |
107 | Kennedale Fellowship (1-2) | 109 | Open |
108 | Houston KIPP Northeast (0-3) | 110 | vs Houston Scarborough (1-3) |
109 | Waco Texas Wind (1-3) | 106 | at DasCHE (3-1) |
110 | Houston KIPP Sunnyside (1-2) | 107 | vs Grand Oaks JV |
111 | Founders Classical Academy (0-3) | 113 | vs Arlington Newman (0-3) |
112 | Galveston O'Connell (0-3) | 112 | at Houston Cristo Rey Jesuit (0-3) |
113 | San Antonio St. Gerard (1-3) | 111 | at San Marcos Baptist Academy (3-1) |
114 | Atlas HomeSchool (0-4) | 114 | vs Tyler T. K. Gorman (0-3) |
115 | San Antonio Brooks Academy (1-3) | 115 | at Pettus (0-4) |
116 | Houston Kipp Generations (0-3) | 116 | vs Houston Second Baptist (4-0) |
117 | Houston Kipp Academy (0-3) | 117 | at Hitchcock (1-3) |
118 | Sabine Pass (0-3) | 119 | vs Houston Lutheran North (2-0) |
119 | Houston Northside HomeSchool (0-3) | 118 | at Bryan Brazos Christian (2-2) |
120 | Houston Cristo Rey Jesuit (0-3) | 121 | vs Galveston O'Connell (0-3) |
121 | Harlingen Marine Military (0-4) | 120 | at Agua Dulce (3-0) |
122 | Dallas Inspired Vision (0-4) | 122 | vs *Houston ProVision Academy (1-2) |
PRIVATE SCHOOLS – 6-MAN
Rank | Team (Record) | LW | Week 5 |
1 | Bastrop Tribe Consolidated (3-1) | 3 | vs Williamson County Home School (3-1) |
2 | Watauga Harvest Christian (4-0) | 7 | vs Waco Parkview Christian (3-1) |
3 | Houston Emery-Weiner School (3-0) | 5 | vs Lakeland Christian (2-2) |
4 | Baytown Christian (4-0) | 1 | at SA Jubilee (1-2) |
5 | Gainesville State School (2-1) | 4 | at *Dallas Lakehill Prep (2-0) |
6 | New Braunfels Christian (3-1) | 2 | vs San Antonio Castle Hills (0-4) |
7 | Dallas Lakehill Prep (2-0) | 6 | vs *Gainesville State School (2-1) |
8 | Weatherford Christian (3-1) | 9 | Open |
9 | Abilene Christian (4-0) | 8 | vs West Texas Homeschool (0-3) |
10 | Haslet Heritage Christian (2-1) | 10 | Open |
11 | Austin Veritas Academy (2-2) | 19 | vs Cedar Park Summit Christian (3-1) |
12 | Bulverde Bracken Christian (2-1) | 12 | vs Giddings State School (1-1) |
13 | Fredericksburg Heritage Sch. (3-0) | 13 | at Medina (1-3) |
14 | Bryan Allen Academy (4-0) | 14 | at Bryan Christian Homeschool (2-2) |
15 | Huntsville Alpha Omega (2-1) | 15 | at Sugar Land Logos Prep (1-3) |
16 | San Antonio FEAST Homesch. (3-0) | 16 | at Austin NYOS Charter School (2-2) |
17 | Giddings State School (1-1) | 18 | at Bulverde Bracken Christian (2-1) |
18 | Seguin Lifegate Christian (3-1) | 20 | vs Smoking for Jesus Ministry (2-2) |
19 | Spring Branch Living Rock (3-0) | 17 | Open |
20 | FW THESA H/School (2-2) | 21 | at Coolidge (2-2) |
21 | Bryan St. Joseph (3-1) | 27 | at *Houston Grace Christian (2-1) |
22 | Baird (3-1) | 11 | vs Marshall River Crossing HS |
23 | Midland Trinity (3-1) | 35 | vs Sanderson (2-1) |
24 | Cedar Park Summit Christian (3-1) | 23 | at Austin Veritas Academy (2-2) |
25 | Wylie Prep Academy (4-0) | 24 | at Aquilla (0-4) |
26 | Garland Christian Academy (3-1) | 28 | at Plano Coram Deo (1-3) |
27 | Irion County (3-1) | 25 | vs Veribest (1-3) |
28 | Waco Methodist Children's Home (4-0) | 22 | vs Waco Vanguard College Prep (2-2) |
29 | FW Covenant Classical (4-0) | 29 | vs Azle Christian School (3-1) |
30 | Wichita Falls Notre Dame (2-0) | 26 | at Perrin-Whitt (3-1) |
31 | Red Oak Ovilla Christian (1-3) | 46 | at Arlington St. Paul Prep (1-2) |
32 | Westlake Academy (4-0) | 31 | at Nazarene Christian Academy (0-4) |
33 | Lakeland Christian (2-2) | 41 | at Houston Emery-Weiner School (3-0) |
34 | Lake Jackson Brazosport (2-2) | 30 | vs *Conroe Covenant (2-1) |
35 | Waco Parkview Christian (3-1) | 50 | at Watauga Harvest Christian (4-0) |
36 | Stephenville Faith (2-1) | 36 | at Joshua Johnson County (1-3) |
37 | Lubbock Kingdom Prep (4-0) | 40 | vs Lubbock All Saints (1-3) |
38 | Irving Faustina Academy (1-1-1) | 33 | vs *Greenville Christian (3-1) |
39 | Azle Christian School (3-1) | 37 | at FW Covenant Classical (4-0) |
40 | Round Rock Concordia (3-1) | 45 | vs Evant (2-2) |
41 | Claude (2-2) | 47 | vs Crowell (2-2) |
42 | Denton Calvary (2-1) | 56 | at *Dallas Lutheran (1-3) |
43 | Greenville Christian (3-1) | 49 | at *Irving Faustina Academy (1-1-1) |
44 | Conroe Covenant (2-1) | 44 | at *Lake Jackson Brazosport (2-2) |
45 | Austin Hill Country (1-2) | 42 | vs San Marcos Hill Country (2-2) |
46 | Williamson County Home School (3-1) | 53 | at Bastrop Tribe Consolidated (3-1) |
47 | Waco Vanguard College Prep (2-2) | 39 | at Waco Methodist Children's Home (4-0) |
48 | Bryan Christian Homeschool (2-2) | 34 | vs Bryan Allen Academy (4-0) |
49 | Dallas Tyler Street Christian (1-1-1) | 54 | vs *Dallas Fairhill School (0-2) |
50 | McKinney The Cornerstone (2-1) | 51 | at Irving Universal Academy (0-3) |
51 | Kerrville Our Lady of the Hills (1-1) | 59 | at Leakey (4-0) |
52 | Marble Falls Faith Academy (3-1) | 55 | Open |
53 | Victoria Home School (2-1) | 57 | vs Fort Bend Chargers Home Sch (1-2) |
54 | Nazarene Christian Academy (0-4) | 52 | vs Westlake Academy (4-0) |
55 | Dallas UME Prep (1-3) | 58 | Open |
56 | Amarillo San Jacinto Christian (2-2) | 32 | vs *Lucas Christian Academy (2-2) |
57 | Waco Live Oak (0-4) | 62 | at Abbott (1-3) |
58 | Tyler Kings Academy (2-1) | 60 | vs Apple Springs (2-2) |
59 | Campbell (1-2) | 38 | at Gilmer Union Hill (3-1) |
60 | Austin NYOS Charter School (2-2) | 61 | vs San Antonio FEAST Homesch. (3-0) |
61 | Arlington St. Paul Prep (1-2) | 66 | vs Red Oak Ovilla Christian (1-3) |
62 | CC Coastal Christian (2-2) | 64 | vs Corpus Christi Annapolis (0-4) |
63 | Tyler HEAT (2-2) | 48 | vs Longview Christian Heritage (3-1) |
64 | Plano Coram Deo (1-3) | 67 | vs Garland Christian Academy (3-1) |
65 | Roby (0-3) | 80 | at Aspermont (2-2) |
66 | Longview Trinity S/of TX (2-2) | 63 | at *Tyler East Texas Christian (0-3) |
67 | Dallas Lutheran (1-3) | 68 | vs *Denton Calvary (2-1) |
68 | Rockwall Heritage Christian (1-3) | 96 | Open |
69 | Irving The Highlands School (1-2) | 43 | vs Carrollton T.A.C.A (1-3) |
70 | Longview Christian Heritage (3-1) | 65 | at Tyler HEAT (2-2) |
71 | Eagle Christian Academy (2-2) | 79 | at Austin Royals (1-3) |
72 | San Marcos Hill Country (2-2) | 71 | at Austin Hill Country (1-2) |
73 | Melissa CHANT (2-2) | 81 | at Mesquite Founders Classical (1-3) |
74 | San Antonio Lutheran (1-3) | 74 | Open |
75 | Austin Royals (1-3) | 77 | vs Eagle Christian Academy (2-2) |
76 | Joshua Johnson County (1-3) | 109 | vs Stephenville Faith (2-1) |
77 | Fort Bend Chargers Home Sch (1-2) | 75 | at Victoria Home School (2-1) |
78 | Sugar Land Logos Prep (1-3) | 76 | vs Huntsville Alpha Omega (2-1) |
79 | C.C. Arlington Heights (3-1) | 90 | Open |
80 | Houston Mount Carmel (1-2) | 69 | at Orange Community Christian (1-1-1) |
81 | Houston Grace Christian (2-1) | 92 | vs *Bryan St. Joseph (3-1) |
82 | Austin Achieve (2-2) | 73 | vs McDade (1-2) |
83 | EP Faith Christian (2-2) | 70 | at Marfa (1-3) |
84 | The Brigade of St. Michael (0-0) | 82 | Open |
85 | SA Atonement Academy (0-0) | 83 | Open |
86 | Wichita Falls Christian (1-2) | 72 | vs Saint Jo (3-0) |
87 | Temple Holy Trinity (1-2) | 84 | at Jonesboro (3-1) |
88 | Orange Community Christian (1-1-1) | 85 | vs Houston Mount Carmel (1-2) |
89 | Lucas Christian Academy (2-2) | 102 | at *Amarillo San Jacinto Christian (2-2) |
90 | Plainview Christian (0-0) | 86 | Open |
91 | C.C. WINGS Home School (0-0) | 87 | Open |
92 | Dallas Academy (2-1) | 98 | at Fort Worth Hill School (0-3) |
93 | Granbury Cornerstone Christian (0-0) | 88 | Open |
94 | SA Jubilee (1-2) | 110 | vs Baytown Christian (4-0) |
95 | Killeen Memorial Christian (0-0) | 93 | Open |
96 | Dime Box (3-1) | 78 | Open |
97 | Lubbock Home School Christian (1-3) | 89 | at Whiteface (1-3) |
98 | Katy Faith West Academy (0-3) | 91 | Open |
99 | Haslet Legacy Classical (1-1) | 108 | at Decatur Victory Christian (0-3) |
100 | Bellville Faith Academy (1-2) | 99 | vs Victoria Faith Academy (0-4) |
101 | Granbury NCTA (0-4) | 97 | vs Iredell (1-3) |
102 | Carrollton T.A.C.A (1-3) | 100 | at Irving The Highlands School (1-2) |
103 | Mineral Wells Community (2-2) | 94 | at Strawn JV |
104 | Alvin Living Stones Christian (0-1) | 106 | Open |
105 | Fort Hancock (0-3) | 112 | vs Sierra Blanca (2-2) |
106 | San Antonio Winston (0-4) | 105 | vs SA Brooks Collegiate Academy (1-1) |
107 | Decatur Victory Christian (0-3) | 95 | vs Haslet Legacy Classical (1-1) |
108 | SA Brooks Collegiate Academy (1-1) | 101 | at San Antonio Winston (0-4) |
109 | Henderson Full Armor (0-0) | 111 | Open |
110 | Arlington TLCA (1-2) | 113 | at Garland Christian JV |
111 | Wildorado (3-0) | 114 | vs Kress JV |
112 | San Antonio River City (0-0) | 115 | Open |
113 | Lubbock All Saints (1-3) | 107 | at Lubbock Kingdom Prep (4-0) |
114 | Smoking for Jesus Ministry (2-2) | 103 | at Seguin Lifegate Christian (3-1) |
115 | Olfen (0-1) | 116 | Open |
116 | San Antonio Castle Hills (0-4) | 125 | at New Braunfels Christian (3-1) |
117 | Temple Centex H/Sch (1-3) | 119 | vs Austin Royals JV |
118 | West Texas Homeschool (0-3) | 117 | at Abilene Christian (4-0) |
119 | Tyler East Texas Christian (0-3) | 120 | vs *Longview Trinity S/of TX (2-2) |
120 | Victoria Faith Academy (0-4) | 122 | at Bellville Faith Academy (1-2) |
121 | Irving Universal Academy (0-3) | 121 | vs McKinney The Cornerstone (2-1) |
122 | Dallas Fairhill School (0-2) | 118 | at *Dallas Tyler Street Christian (1-1-1) |
123 | Houston Sanchez (0-4) | 127 | at Fayette County HomeSchool (0-3) |
124 | Tyler Willowbend (0-3) | 123 | at Fruitvale (2-2) |
125 | Mesquite Founders Classical (1-3) | 104 | vs Melissa CHANT (2-2) |
126 | Lubbock Christ The King (0-3) | 128 | vs Kress (1-3) |
127 | Corpus Christi Annapolis (0-4) | 129 | at CC Coastal Christian (2-2) |
128 | Fort Worth Hill School (0-3) | 126 | vs Dallas Academy (2-1) |
129 | New Braunfels Calvary Baptist (0-3) | 130 | at SA FEAST JV |
130 | Houston Texas Christian (1-3) | 124 | Open |
131 | El Paso Immanuel Baptist (0-3) | 131 | at Ira (4-0) |
132 | Round Rock Christian (0-4) | 132 | Open |
133 | Fayette County HomeSchool (0-3) | 133 | vs Houston Sanchez (0-4) |
This article is available to our Digital Subscribers.
Click "Subscribe Now" to see a list of subscription offers.
Already a Subscriber? Sign In to access this content.