Rowlett SQT
Pool A
Rowlett 26, Richardson Pearce* 19
North Forney 40, Wylie East 20
Wylie East 29, Rowlett 28
North Forney 33, Richardson Pearce* 19
North Forney 40, Rowlett 24
Richardson Pearce* 39, Wylie East 25
Pool B
Dallas Wilson 34, Plano East 25
Colleyville Heritage 30, Lake Dallas 12
Plano East 25, Lake Dallas 18
Dallas Wilson 26, Colleyville Heritage 25
Colleyville Heritage 33, Plano East 13
Dallas Wilson 42, Lake Dallas 0
Pool C
Plano West 26, Mesquite Horn 6
Grapevine 12, Frisco Lebanon Trail 6
Grapevine 27, Plano West 26
Mesquite Horn 26, Frisco Lebanon Trail 20
Frisco Lebanon Trail 26, Plano West 18
Mesquite Horn 37, Grapevine 14
Pool D
McKinney 19, North Garland 0
Lovejoy* 22, West Mesquite 22
Lovejoy* 24, North Garland 19
McKinney 38, West Mesquite 20
North Garland 39, West Mesquite 13
Lovejoy* 42, McKinney 37
Pool E
Belton 39, Marshall 14
Coppell* 18, Greenville 12
Belton 44, Greenville 18
Marshall 20, Coppell* 19
Belton 40, Coppell* 13
Marshall 19, Greenville 12
Pool F
Sulphur Springs 33, Lindale 20
Rockwall-Heath* 39, Midland Lee 24
Midland Lee 46, Lindale 13
Rockwall-Heath* 53, Sulphur Springs 21
Rockwall-Heath* 31, Lindale 20
Midland Lee 42, Sulphur Springs 41
Pool G
Denison 26, Tyler Lee 25
Kaufman 18, Wylie 14
Tyler Lee 45, Wylie 8
Denison 32, Kaufman 20
Tyler Lee 45, Kaufman 18
Wylie 26, Denison 20
Pool H
Waco Midway 33, Mansfield* 28
Waco Midway 34, Corsicana 19
Mansfield* 38, Corsicana 36
State Qualifying Round
North Forney 31, Dallas Wilson 30
Waco Midway 34, McKinney 14
Mesquite Horn 39, Denison 12
Belton 27, Midland Lee 6
Houston Athlete and Training SQT
Spring Farm League Bracket
Pool A
Pearland Dawson 30, Channelview 12
Cypress Woods* 48, Magnolia West 26
Cypress Woods* 24, Pearland Dawson 6
Magnolia West 32, Channelview 19
Cypress Woods 27, Channelview 20
Pearland Dawson 32, Magnolia West 13
Pool B
Klein Collins 31, Clear Lake 21
Katy Paetow 25, Katy Mayde Creek 24
Klein Collins 53, Katy Paetow 7
Katy Mayde Creek 35, Clear Lake 26
Klein Collins 19, Katy Mayde Creek 18
Katy Paetow 48, Clear Lake 32
Pool C
Spring Westfield 32, PSJA 21
Richmond George Ranch 32, Bellaire Episcopal 7
PSJA 33, Bellaire Episcopal 14
Spring Westfield 32, Richmond George Ranch 21
Spring Westfield 26, Bellaire Episcopal 20
PSJA 26, Richmond George Ranch 19
Pool D
Klein Oak 25, Katy Tompkins 20
College Station 49, Tomball Memorial 37
Katy Tompkins 54, Tomball Memorial 20
Klein Oak 38, College Station 13
Klein Oak 25, Tomball Memorial 24
Katy Tompkins 39, College Station 18
Semi-Finals
Klein Collins 26, Pearland Dawson 19
Klein Oak 26, Spring Westfield 19
State Qualifying Round
Klein Oak 19, Klein Collins 12
Grand Oaks Bracket
Pool A
Pasadena Dobie 34, Conroe Grand Oaks 7
Houston Lamar 26, Texas City 12
Houston Lamar 26, Conroe Grand Oaks 20
Pasadena Dobie 39, Texas City 14
Conroe Grand Oaks 28, Texas City 18
Pasadena Dobie 18, Houston Lamar 12
Pool B
Humble Atascocita 34, Clear Brook* 6
Willis 27, Goose Creek Memorial 26
Clear Brook* 21, Goose Creek Memorial 6
Humble Atascocita 20, Willis 14
Humble Atascocita 28, Goose Creek Memorial 12
* Clear Brook 26, Willis 18
Pool C
Huntsville 41, Humble Kingwood Park 20
Fort Bend Ridge Point* 40, Aldine MacArthur 20
Fort Bend Ridge Point* 26, Humble Kingwood Park 0
Huntsville 41, Aldine MacArthur 33
Fort Ridge Point* 33, Huntsville 26
Aldine MacArthur 33, Humble Kingwood Park 27
Pool D
Friendswood 35, Conroe Oak Ridge 13
Manvel 39, Spring 18
Manvel 38, Conroe Oak Ridge 19
Friendswood 38, Spring 16
Manvel 24, Friendswood 20
Spring 40, Conroe Oak Ridge 18
Semi-Finals
Humble Atascocita 32, Pasadena Dobie 19
Manvel 31, Huntsville 25
State Qualifying Round
Manvel 37, Humble Atascocita 32
Sam Brown SQT
Spring Farm League Bracket
Pool A
Katy Tompkins, 28 Fort Bend Elkins 20
Klein 21, Houston Stratford 7
Klein 27, Fort Bend Elkins 14
Katy Tompkins 32, Houston Stratford 6
Fort Bend Elkins 44, Houston Stratford 14
Katy Tompkins 26, Klein 16
Pool B
Cy Creek 27, Houston Sam Houston 20
Cypress Bridgeland* 38, Waller 18
Houston Sam Houston 19, Waller 18
Cypress Bridgeland* 21 , Cy Creek 14
Cy Creek 20, Waller 13
Cypress Bridgeland* 25, Houston Sam Houston 13
Pool C
Klein Collins 19, Bellaire Episcopal 13
Bryan 20, Bryan Rudder 6
Klein Collins 27, Bryan 6
Bryan Rudder 38, Bellaire Episcopal 6
Bellaire Episcopal over Bryan (no score submitted)
Bryan Rudder 26, Klein Collins 22
Pool D
Klein Cain* 46 College Station 33
Pearland Dawson 46, Lockhart 6
Klein Cain* 34, Pearland Dawson 20
College Station 67, Lockhart 14
Klein Cain* 46, Lockhart 29
College Station 49, Pearland Dawson 19
Semi-Finals
Katy Tompkins 32, Cy Creek 12
College Station 46, Bryan Rudder 32
State Qualifying Round
College Station 40, Katy Tompkins 34
Grand Oaks Bracket
Pool A
Aldine Eisenhower 33, Conroe Grand Oaks 12
Nederland 32, Spring 13
Aldine Eisenhower 38, Nederland 33
Conroe Grand Oaks 26, Spring 24
Nederland 53, Conroe Grand Oaks 27
Spring 19, Aldine Eisenhower 13
Pool B
Magnolia 39, Santa Fe 19
Houston Heights 21, Manvel* 19
Magnolia 39, Houston Heights 27
Santa Fe 24, Manvel* 21
Manvel* 26, Magnolia 26
Houston Heights 32, Santa Fe 6
Pool C
Houston Lamar 28, Humble Summer Creek 6
Friendswood 34, Fort Bend Bush 27
Houston Lamar 34, Friendswood 19
Fort Bend Bush 18, Humble Summer Creek 12
Fort Bend Bush 40, Houston Lamar 33
Friendswood 34, Humble Summer Creek 21
Pool D
Richmond George Ranch 19, McAllen Rowe 13
Richmond George Ranch 20, Goose Creek Memorial 0
McAllen Rowe 39, Goose Creek Memorial 20
Semi-Finals
Aldine Eisenhower 21, Magnolia 19
Richmond George Ranch 27, Houston Lamar 7
State Qualifying Round
Aldine Eisenhower 32, Richmond George Ranch 0
This article is available to our Digital Subscribers.
Click "Subscribe Now" to see a list of subscription offers.
Already a Subscriber? Sign In to access this content.