DIVISION I
Midland SQT
Pool A
El Paso Eastwood 33, Abilene 27
El Paso Americas 28, Odessa 12
Abilene 20, El Paso Americas 0
El Paso Eastwood 26, Odessa 19
Abilene 31, Odessa 8
El Paso Americas 31,El Paso Eastwood 27
Pool B
Abilene Wylie 36, Midland Legacy 20
Plainview 40, Lubbock 27
Midland Legacy 35, Plainview 34
Lubbock 29, Abilene Wylie 21
Abilene Wylie 28, Plainview 26
Midland Legacy 27, Lubbock 19
Pool C
Midland 25, Pecos 0
El Paso Eastlake 20, Lubbock Monterey 6
Midland 19, Lubbock Monterey 12
El Paso Eastlake 32, Pecos 6
El Paso Eastlake 23, Midland 7
Lubbock Monterey 26, Pecos 0
Pool D
San Angelo Central 20, Midland Greenwood 14
Abilene Cooper 20, Midland Greenwood 12
Abilene Cooper 20, San Angelo Central 16
State Qualifying Round
El Paso Eastwood 38, Abilene Wylie 22
El Paso Eastlake 35, Abilene Cooper 32
Colt Classic SQT
Pool A
Grapevine 27, Burleson 26
Colleyville Heritage 27, Hebron 20
Colleyville Heritage 20, Grapevine 13
Hebron 33, Burleson 26
Hebron 26, Grapevine 20
Colleyville Heritage 25, Burleson 6
Pool B
Austin Anderson 28, North Crowley 27
Temple 20, Arlington Lamar 0
Austin Anderson 27, Temple 19
North Crowley 26, Arlington Lamar 0
Austin Anderson 19, Arlington Lamar 14
North Crowley 33, Temple 13
Pool C
Arlington 13, Mansfield Timberview 12
Azle 32, Ft Worth All Saints 26
Azle 19, Mansfield Timberview 18
Arlington 26, Ft Worth All Saints 13
Mansfield Timberview 14, Ft Worth All Saints 12
Azle 27, Arlington 20
Pool D
Belton 32, Irving MacArthur 26
Midlothian Heritage 27, Denton Guyer 16
Midlothian Heritage 27, Belton 14
Denton Guyer 33, Irving MacArthur 26
Denton Guyer 20, Belton 6
Midlothian Heritage 27, Irving MacArthur 0
State Qualifying Round
Midlothian Heritage 32, Austin Anderson 7
Hebron 34, Azle 20
DIVISION II
Paris SQT
Pool A
Paris 32, McKinney Christian 12
Celina 25, Ponder 13
Ponder 31, Paris 26
Celina 33, McKinney Christian 0
Celina 28, Paris 13
Ponder 20, McKinney Christian 13
Pool B
Kilgore 32, Tyler Chapel Hill 6
Texarkana Pleasant Grove 27, Sulphur Springs 12
Tyler Chapel Hill 32, Texarkana Pleasant Grove 21
Kilgore 26, Sulphur Springs 14
Tyler Chapel Hill 46, Sulphur Springs 20
Kilgore 18, Texarkana Pleasant Grove 14
State Qualifying Round
Celina 33, Kilgore 13
Hitchcock SQT
Pool A
Hitchcock 41, Sweeny 0
Fort Bend Christian 33, Houston Furr 20
Hitchcock 37, Houston Furr 20
Fort Bend Christian 32, Sweeny 0
Fort Bend Christian 27, Hitchcock 27
Sweeny 20, Houston Furr 19
Pool B
Hamshire-Fannett 34, West Columbia 20
Palestine Westwood 12, Hardin 6
Hamshire-Fannett 21, Hardin 13
West Columbia 18, Palestine Westwood 14
Hamshire-Fannett 19, Palestine Westwood 6
West Columbia 21, Hardin 7
State Qualifying Round
Fort Bend Christian 21, West Columbia 6
DIVISION III
Brazos SQT
Pool A
Ganado 20, Wallis Brazos 18
New Waverly 28, Ganado 27
New Waverly 27, Wallis Brazos 12
Pool B
East Bernard 37, Tidehaven 18
Tidehaven 25, Rice Consolidated 19 OT
East Bernard 40, Rice Consolidated 6
State Qualifying Round
New Waverley 26, Tidehaven 20
East Bernard 32, Ganado 7
This article is available to our Digital Subscribers.
Click "Subscribe Now" to see a list of subscription offers.
Already a Subscriber? Sign In to access this content.