The 2019 Texas high school football regular season is wrapping up, with just one more week until the playoffs.
So, how does each team stack up?
In conjunction with our partner Jerry Forrest at PigskinPrep.com, we're proud to bring you computer rankings of every Texas high school football team!
CLASS 6A
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | Katy (9-0) | 1 | vs *Katy Taylor (5-4) |
2 | Longview (9-0) | 3 | at *Mesquite (7-2) |
3 | Galena Park North Shore (8-1) | 2 | at *Channelview (4-5) |
4 | Southlake Carroll (9-0) | 4 | at *Keller Timber Creek (3-6) |
5 | Austin Westlake (8-1) | 5 | at *Austin Bowie (5-4) |
6 | Duncanville (9-0) | 7 | vs *Dallas Molina (1-8) |
7 | Humble Atascocita (8-1) | 6 | at *Humble (8-1) |
8 | Dickinson (8-1) | 8 | at *Alvin (0-9) |
9 | Allen (9-0) | 12 | at *Plano West (1-8) |
10 | Converse Judson (9-0) | 10 | at *Schertz Clemens (8-1) |
11 | Lake Travis (8-1) | 13 | at *Austin Anderson (6-3) |
12 | Arlington Martin (8-1) | 9 | vs *Arlington Bowie (7-2) |
13 | Midland Lee (9-0) | 11 | at *Odessa Permian (5-4) |
14 | Denton Guyer (8-1) | 14 | vs *Keller Fossil Ridge (1-8) |
15 | Cedar Hill (7-2) | 15 | vs *DeSoto (8-1) |
16 | San Antonio Brandeis (9-0) | 16 | vs *San Antonio Taft (3-6) |
17 | Cypress-Fairbanks (9-0) | 21 | vs *Cypress Creek (6-3) |
18 | Rockwall (8-2) | 19 | Open |
19 | DeSoto (8-1) | 17 | at *Cedar Hill (7-2) |
20 | Spring Westfield (8-1) | 20 | vs *Aldine Davis (3-6) |
21 | Katy Tompkins (9-1) | 22 | Open |
22 | Schertz Cibolo Steele (7-2) | 18 | at *San Antonio East Central (5-4) |
23 | Schertz Clemens (8-1) | 25 | vs *Converse Judson (9-0) |
24 | Arlington (7-2) | 24 | at *Arlington Lamar (8-1) |
25 | Fort Bend Ridge Point (7-2) | 27 | vs *Fort Bend Dulles (2-7) |
26 | Austin Vandegrift (9-0) | 26 | vs *Round Rock Stony Point (7-2) |
27 | Fort Bend Travis (9-0) | 31 | at *Fort Bend Bush (5-4) |
28 | Cypress Ranch (7-2) | 29 | at *Tomball Memorial (8-1) |
29 | Cypress Creek (6-3) | 30 | at *Cypress-Fairbanks (9-0) |
30 | Arlington Lamar (8-1) | 35 | vs *Arlington (7-2) |
31 | Klein Collins (9-1) | 28 | Open |
32 | Pearland Dawson (8-1) | 36 | at *Alief Elsik (2-7) |
33 | Beaumont West Brook (7-2) | 23 | vs *Baytown Sterling (1-8) |
34 | Cypress Falls (8-1) | 39 | vs *Cypress Ridge (5-4) |
35 | Smithson Valley (5-4) | 33 | vs *New Braunfels (5-4) |
36 | Pearland (7-2) | 34 | vs *Richmond George Ranch (4-5) |
37 | El Paso Americas (8-1) | 46 | at *El Paso Montwood (7-2) |
38 | Hewitt Midway (6-3) | 68 | at *Belton (3-6) |
39 | Tomball Memorial (8-1) | 47 | vs *Cypress Ranch (7-2) |
40 | Euless Trinity (8-1) | 38 | vs *Fort Worth Richland (4-5) |
41 | San Antonio O'Connor (7-2) | 44 | vs *San Antonio Stevens (5-4) |
42 | Lewisville Hebron (7-2) | 51 | at *Irving (0-9) |
43 | Houston Strake Jesuit (7-2) | 42 | vs *Alief Taylor (3-6) |
44 | Clear Springs (5-4) | 37 | vs *Clear Creek (4-5) |
45 | Klein Oak (8-1) | 45 | at *Klein Cain (5-4) |
46 | Wolfforth Frenship (7-2) | 52 | at *Amarillo Tascosa (6-3) |
47 | Fort Bend Elkins (7-2) | 54 | vs *Fort Bend Austin (3-6) |
48 | Odessa Permian (5-4) | 48 | vs *Midland Lee (9-0) |
49 | San Antonio Brennan (7-2) | 49 | vs *San Antonio Holmes (0-9) |
50 | The Woodlands (5-4) | 55 | vs *Klein Forest (0-9) |
51 | Bridgeland (7-2) | 58 | vs *Cypress Park (3-6) |
52 | Lewisville (7-2) | 43 | vs *Flower Mound Marcus (8-1) |
53 | Amarillo Tascosa (6-3) | 50 | vs *Wolfforth Frenship (7-2) |
54 | Arlington Bowie (7-2) | 53 | at *Arlington Martin (8-1) |
55 | Dallas Jesuit (5-4) | 41 | vs *Plano East (1-8) |
56 | San Antonio Madison (7-2) | 59 | at *San Antonio Johnson (6-3) |
57 | Temple (7-2) | 32 | vs *Copperas Cove (3-6) |
58 | Spring (7-2) | 62 | at *Aldine MacArthur (5-4) |
59 | Prosper (7-2) | 56 | vs *Plano (5-4) |
60 | Flower Mound Marcus (8-1) | 61 | at *Lewisville (7-2) |
61 | Houston Lamar (5-3) | 60 | vs *Houston Chavez (5-4) |
62 | Sheldon C.E. King (6-3) | 57 | vs *La Porte (4-5) |
63 | Pasadena Dobie (8-1) | 75 | vs *Pasadena Memorial (4-5) |
64 | RR Cedar Ridge (5-4) | 63 | at *Round Rock Westwood (4-5) |
65 | South Grand Prairie (4-5) | 71 | vs *Waxahachie (2-7) |
66 | Deer Park (6-3) | 99 | at *Beaumont United (5-4) |
67 | San Antonio Roosevelt (8-1) | 78 | vs *San Antonio Churchill (4-5) |
68 | Mansfield Summit (7-2) | 40 | vs *Mansfield Lake Ridge (4-5) |
69 | McAllen Memorial (8-1) | 66 | vs *McAllen Rowe (6-3) |
70 | Mesquite (7-2) | 74 | vs *Longview (9-0) |
71 | Flower Mound (6-3) | 79 | at *Irving MacArthur (2-7) |
72 | Beaumont United (5-4) | 81 | vs *Deer Park (6-3) |
73 | San Antonio Johnson (6-3) | 73 | vs *San Antonio Madison (7-2) |
74 | Tyler Lee (5-4) | 76 | vs *Mesquite Horn (3-6) |
75 | Spring DeKaney (6-3) | 67 | at *Aldine Eisenhower (3-6) |
76 | Round Rock (6-3) | 64 | vs *Cedar Park Vista Ridge (7-2) |
77 | San Antonio Reagan (4-5) | 80 | at *South San Antonio (4-5) |
78 | Harlingen (8-1) | 70 | at *Brownsville Rivera (2-7) |
79 | Mansfield (3-6) | 82 | at *Grand Prairie (1-8) |
80 | Klein Cain (5-4) | 69 | vs *Klein Oak (8-1) |
81 | Mansfield Lake Ridge (4-5) | 72 | at *Mansfield Summit (7-2) |
82 | Laredo United (7-2) | 65 | vs *Laredo Alexander (6-3) |
83 | Mesquite Horn (3-6) | 77 | at *Tyler Lee (5-4) |
84 | Conroe (5-4) | 87 | vs *Conroe Oak Ridge (2-7) |
85 | Edinburg Vela (7-2) | 105 | at *Weslaco East (6-3) |
86 | Katy Taylor (5-4) | 86 | at *Katy (9-0) |
87 | Dallas Skyline (6-3) | 96 | at *Richardson Pearce (5-4) |
88 | Buda Hays Consolidated (7-2) | 88 | vs *Austin Del Valle (5-4) |
89 | Pflugerville Hendrickson (3-6) | 108 | at *Round Rock McNeil (3-6) |
90 | Humble (8-1) | 111 | vs *Humble Atascocita (8-1) |
91 | Cypress Lakes (5-5) | 84 | Open |
92 | Richardson Lake Highlands (6-3) | 92 | vs *Richardson (5-4) |
93 | Cedar Park Vista Ridge (7-2) | 89 | at *Round Rock (6-3) |
94 | New Braunfels (5-4) | 97 | at *Smithson Valley (5-4) |
95 | Keller (6-3) | 106 | vs *Keller Central (7-2) |
96 | Rockwall-Heath (4-5) | 94 | at *North Mesquite (2-7) |
97 | Weatherford (6-3) | 83 | vs *Hurst Bell (3-6) |
98 | Keller Central (7-2) | 104 | at *Keller (6-3) |
99 | Pharr-San Juan-Alamo (6-3) | 115 | vs *La Joya Juarez-Lincoln (2-7) |
100 | Katy Morton Ranch (5-4) | 95 | vs *Katy Mayde Creek (7-2) |
101 | El Paso Franklin (7-2) | 93 | vs *El Paso Socorro (0-9) |
102 | San Benito (5-4) | 98 | at *Los Fresnos (3-6) |
103 | Weslaco (7-2) | 85 | at *Edinburg North (3-6) |
104 | Richmond George Ranch (4-5) | 103 | at *Pearland (7-2) |
105 | McKinney Boyd (3-6) | 158 | vs *McKinney (5-4) |
106 | Round Rock Stony Point (7-2) | 107 | at *Austin Vandegrift (9-0) |
107 | San Antonio Warren (5-4) | 100 | at *San Antonio Clark (2-7) |
108 | Klein (4-5) | 110 | vs *The Woodlands College Park (5-4) |
109 | Weslaco East (6-3) | 121 | vs *Edinburg Vela (7-2) |
110 | El Paso Montwood (7-2) | 101 | vs *El Paso Americas (8-1) |
111 | Garland Sachse (7-2) | 90 | vs *Garland Rowlett (4-5) |
112 | McKinney (5-4) | 130 | at *McKinney Boyd (3-6) |
113 | Laredo United South (6-3) | 129 | at *Laredo Johnson (2-7) |
114 | Katy Mayde Creek (7-2) | 114 | at *Katy Morton Ranch (5-4) |
115 | Austin Del Valle (5-4) | 113 | at *Buda Hays Consolidated (7-2) |
116 | Clear Falls (7-2) | 146 | Open |
117 | Killeen Shoemaker (6-3) | 116 | vs *Killeen Harker Heights (4-5) |
118 | San Antonio John Jay (5-4) | 117 | at *San Antonio Marshall (2-7) |
119 | Lakeview Centennial (6-3) | 123 | vs *Garland Naaman Forest (3-6) |
120 | The Woodlands College Park (5-4) | 126 | at *Klein (4-5) |
121 | Coppell (3-6) | 112 | vs *Irving Nimitz (2-7) |
122 | Houston Bellaire (6-3) | 125 | Open |
123 | Fort Worth Richland (4-5) | 128 | at *Euless Trinity (8-1) |
124 | Humble Kingwood (5-5) | 102 | Open |
125 | San Angelo Central (5-4) | 119 | at *Fort Worth Haltom (4-5) |
126 | Northwest Eaton (4-5) | 122 | vs *Byron Nelson (0-9) |
127 | Houston Memorial (5-4) | 120 | vs *Houston Northbrook (0-9) |
128 | Mission (7-2) | 109 | at *La Joya (4-5) |
129 | La Porte (4-5) | 142 | at *Sheldon C.E. King (6-3) |
130 | San Antonio Churchill (4-5) | 133 | at *San Antonio Roosevelt (8-1) |
131 | Killeen Ellison (3-7) | 148 | Open |
132 | San Antonio Stevens (5-4) | 132 | at *San Antonio O'Connor (7-2) |
133 | Cypress Ridge (5-4) | 124 | at *Cypress Falls (8-1) |
134 | San Antonio East Central (5-4) | 134 | vs *Schertz Cibolo Steele (7-2) |
135 | Channelview (4-5) | 118 | vs *Galena Park North Shore (8-1) |
136 | Humble Summer Creek (3-6) | 137 | at *Pasadena South Houston (3-6) |
137 | Wylie (5-4) | 140 | vs *South Garland (1-8) |
138 | Richardson Pearce (5-4) | 157 | vs *Dallas Skyline (6-3) |
139 | Copperas Cove (3-6) | 138 | at *Temple (7-2) |
140 | Keller Fossil Ridge (1-8) | 135 | at *Denton Guyer (8-1) |
141 | Abilene (3-7) | 139 | Open |
142 | Cypress Woods (6-3) | 144 | at *Bryan (2-7) |
143 | Laredo Alexander (6-3) | 155 | at *Laredo United (7-2) |
144 | Killeen Harker Heights (4-5) | 145 | at *Killeen Shoemaker (6-3) |
145 | Garland Naaman Forest (3-6) | 143 | at *Lakeview Centennial (6-3) |
146 | Katy Seven Lakes (3-6) | 153 | vs *Katy Cinco Ranch (0-9) |
147 | Plano (5-4) | 91 | at *Prosper (7-2) |
148 | Fort Worth Haltom (4-5) | 150 | vs *San Angelo Central (5-4) |
149 | Round Rock McNeil (3-6) | 152 | vs *Pflugerville Hendrickson (3-6) |
150 | Waxahachie (2-7) | 184 | at *South Grand Prairie (4-5) |
151 | Houston Heights (3-6) | 141 | vs *Houston Westbury (1-7) |
152 | Aldine Eisenhower (3-6) | 149 | vs *Spring DeKaney (6-3) |
153 | Austin Bowie (5-4) | 160 | vs *Austin Westlake (8-1) |
154 | Killeen (2-7) | 136 | vs *Waco (1-8) |
155 | PSJA North (4-5) | 165 | at *McAllen (3-6) |
156 | Austin Anderson (6-3) | 163 | vs *Lake Travis (8-1) |
157 | Cypress Park (3-6) | 174 | at *Bridgeland (7-2) |
158 | Keller Timber Creek (3-6) | 156 | vs *Southlake Carroll (9-0) |
159 | Houston Westside (4-4) | 161 | vs *Houston Sam Houston (1-8) |
160 | Fort Bend Bush (5-4) | 147 | vs *Fort Bend Travis (9-0) |
161 | Clear Creek (4-5) | 127 | at *Clear Springs (5-4) |
162 | Conroe Oak Ridge (2-7) | 159 | at *Conroe (5-4) |
163 | Alief Taylor (3-6) | 131 | at *Houston Strake Jesuit (7-2) |
164 | Byron Nelson (0-9) | 164 | at *Northwest Eaton (4-5) |
165 | Round Rock Westwood (4-5) | 162 | vs *RR Cedar Ridge (5-4) |
166 | Fort Bend Austin (3-6) | 179 | at *Fort Bend Elkins (7-2) |
167 | Jersey Village (3-6) | 182 | vs *Houston Spring Woods (1-8) |
168 | North Crowley (2-7) | 178 | vs *Fort Worth Paschal (2-7) |
169 | North Garland (5-4) | 170 | at *Garland (3-6) |
170 | Langham Creek (1-8) | 154 | vs *Cypress Springs (0-9) |
171 | Houston Chavez (5-4) | 171 | at *Houston Lamar (5-3) |
172 | Grand Prairie (1-8) | 185 | vs *Mansfield (3-6) |
173 | Los Fresnos (3-6) | 190 | vs *San Benito (5-4) |
174 | Garland Rowlett (4-5) | 169 | at *Garland Sachse (7-2) |
175 | San Antonio MacArthur (1-8) | 172 | vs *San Antonio Lee (1-8) |
176 | San Antonio Taft (3-6) | 176 | at *San Antonio Brandeis (9-0) |
177 | Clear Lake (3-6) | 183 | vs *Clear Brook (1-8) |
178 | Eagle Pass (5-4) | 180 | at *Del Rio (2-7) |
179 | Plano East (1-8) | 166 | at *Dallas Jesuit (5-4) |
180 | Belton (3-6) | 167 | vs *Hewitt Midway (6-3) |
181 | McAllen Rowe (6-3) | 151 | at *McAllen Memorial (8-1) |
182 | Brownsville Hanna (3-6) | 168 | at *Harlingen South (3-6) |
183 | Alief Hastings (3-6) | 175 | vs *Clute Brazoswood (0-9) |
184 | El Paso Pebble Hills (4-5) | 187 | at *El Paso Coronado (2-7) |
185 | Fort Bend Kempner (4-5) | 181 | vs *Fort Bend Clements (1-8) |
186 | Aldine MacArthur (5-4) | 196 | vs *Spring (7-2) |
187 | Houston Stratford (4-6) | 173 | Open |
188 | Aldine Davis (3-6) | 177 | at *Spring Westfield (8-1) |
189 | Hurst Bell (3-6) | 186 | at *Weatherford (6-3) |
190 | Baytown Sterling (1-8) | 193 | at *Beaumont West Brook (7-2) |
191 | New Braunfels Canyon (0-9) | 197 | vs *San Marcos (0-9) |
192 | North Mesquite (2-7) | 195 | vs *Rockwall-Heath (4-5) |
193 | South San Antonio (4-5) | 188 | vs *San Antonio Reagan (4-5) |
194 | Harlingen South (3-6) | 199 | vs *Brownsville Hanna (3-6) |
195 | San Antonio Marshall (2-7) | 194 | vs *San Antonio John Jay (5-4) |
196 | Austin High (4-6) | 192 | Open |
197 | Bryan (2-7) | 189 | vs *Cypress Woods (6-3) |
198 | Richardson (5-4) | 191 | at *Richardson Lake Highlands (6-3) |
199 | Alief Elsik (2-7) | 212 | vs *Pearland Dawson (8-1) |
200 | Plano West (1-8) | 205 | vs *Allen (9-0) |
201 | La Joya (4-5) | 220 | vs *Mission (7-2) |
202 | Pasadena Memorial (4-5) | 200 | at *Pasadena Dobie (8-1) |
203 | Odessa (2-7) | 202 | at *Midland (1-8) |
204 | El Paso Coronado (2-7) | 198 | vs *El Paso Pebble Hills (4-5) |
205 | Clear Brook (1-8) | 204 | at *Clear Lake (3-6) |
206 | Midland (1-8) | 213 | vs *Odessa (2-7) |
207 | Irving MacArthur (2-7) | 203 | vs *Flower Mound (6-3) |
208 | Waco (1-8) | 219 | at *Killeen (2-7) |
209 | Fort Bend Dulles (2-7) | 206 | at *Fort Bend Ridge Point (7-2) |
210 | Katy Cinco Ranch (0-9) | 201 | at *Katy Seven Lakes (3-6) |
211 | Garland (3-6) | 210 | vs *North Garland (5-4) |
212 | Aldine Nimitz (2-7) | 208 | at *Aldine (1-8) |
213 | San Marcos (0-9) | 209 | at *New Braunfels Canyon (0-9) |
214 | Arlington Sam Houston (2-7) | 214 | at *Fort Worth Trimble Tech (2-7) |
215 | McAllen (3-6) | 218 | vs *PSJA North (4-5) |
216 | Austin Akins (1-8) | 215 | vs *Kyle Lehman (1-8) |
217 | Pasadena South Houston (3-6) | 207 | vs *Humble Summer Creek (3-6) |
218 | Del Rio (2-7) | 211 | vs *Eagle Pass (5-4) |
219 | Fort Bend Clements (1-8) | 216 | at *Fort Bend Kempner (4-5) |
220 | La Joya Juarez-Lincoln (2-7) | 217 | at *Pharr-San Juan-Alamo (6-3) |
221 | Laredo Nixon (5-5) | 230 | Open |
222 | Brownsville Rivera (2-7) | 226 | vs *Harlingen (8-1) |
223 | San Antonio Clark (2-7) | 224 | vs *San Antonio Warren (5-4) |
224 | Fort Worth Paschal (2-7) | 231 | at *North Crowley (2-7) |
225 | Richardson Berkner (1-8) | 225 | at *Dallas White (3-6) |
226 | Klein Forest (0-9) | 227 | at *The Woodlands (5-4) |
227 | Edinburg North (3-6) | 232 | vs *Weslaco (7-2) |
228 | Dallas White (3-6) | 222 | vs *Richardson Berkner (1-8) |
229 | Edinburg (3-6) | 221 | vs *Donna North (0-9) |
230 | San Antonio Lee (1-8) | 223 | at *San Antonio MacArthur (1-8) |
231 | Kyle Lehman (1-8) | 229 | at *Austin Akins (1-8) |
232 | Cypress Springs (0-9) | 228 | at *Langham Creek (1-8) |
233 | Irving Nimitz (2-7) | 234 | at *Coppell (3-6) |
234 | San Antonio Holmes (0-9) | 233 | at *San Antonio Brennan (7-2) |
235 | Leander (0-10) | 235 | Open |
236 | Clute Brazoswood (0-9) | 240 | at *Alief Hastings (3-6) |
237 | Edinburg Economedes (2-8) | 236 | Open |
238 | Houston Westbury (1-7) | 239 | at *Houston Heights (3-6) |
239 | Laredo Johnson (2-7) | 237 | vs *Laredo United South (6-3) |
240 | South Garland (1-8) | 243 | at *Wylie (5-4) |
241 | Fort Worth Trimble Tech (2-7) | 238 | vs *Arlington Sam Houston (2-7) |
242 | Alvin (0-9) | 241 | vs *Dickinson (8-1) |
243 | Aldine (1-8) | 245 | vs *Aldine Nimitz (2-7) |
244 | Pasadena (0-9) | 246 | vs *Pasadena Sam Rayburn (0-9) |
245 | Houston Spring Woods (1-8) | 242 | at *Jersey Village (3-6) |
246 | Irving (0-9) | 244 | vs *Lewisville Hebron (7-2) |
247 | Houston Northbrook (0-9) | 247 | at *Houston Memorial (5-4) |
248 | Donna North (0-9) | 248 | at *Edinburg (3-6) |
249 | El Paso Socorro (0-9) | 249 | at *El Paso Franklin (7-2) |
250 | Dallas Molina (1-8) | 250 | at *Duncanville (9-0) |
251 | Houston Sam Houston (1-8) | 252 | at *Houston Westside (4-4) |
252 | Pasadena Sam Rayburn (0-9) | 251 | at *Pasadena (0-9) |
CLASS 5A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | Frisco Lone Star (9-0) | 1 | vs *Frisco Heritage (4-5) |
2 | Alvin Shadow Creek (9-0) | 2 | vs *Rosenberg Terry (2-7) |
3 | Highland Park (8-1) | 3 | vs *Mansfield Timberview (6-3) |
4 | Lufkin (8-1) | 5 | vs *Waller (0-8) |
5 | Denton Ryan (9-0) | 6 | at *N. Richland Hills Birdville (7-2) |
6 | Lancaster (7-2) | 4 | at *Dallas Wilson (3-6) |
7 | San Antonio Wagner (9-1) | 7 | Open |
8 | Richmond Foster (6-3) | 8 | vs *Fort Bend Hightower (5-4) |
9 | Azle (9-1) | 10 | Open |
10 | Hutto (7-1) | 11 | vs *Leander Rouse (1-8) |
11 | Cedar Park (8-1) | 9 | vs *Manor (5-4) |
12 | Mansfield Timberview (6-3) | 14 | at *Highland Park (8-1) |
13 | Corpus Christi Miller (9-0) | 16 | at *Corpus Christi Moody (4-5) |
14 | New Caney (9-0) | 15 | vs *New Caney Porter (8-1) |
15 | Frisco Independence (7-2) | 21 | vs *Frisco Centennial (2-7) |
16 | Abilene Cooper (9-0) | 17 | at *Amarillo (7-2) |
17 | The Colony (7-2) | 13 | at *Little Elm (3-6) |
18 | Crowley (8-1) | 18 | at *Saginaw Boswell (4-5) |
19 | McKinney North (8-1) | 19 | at *Mesquite Poteet (5-4) |
20 | College Station (6-3) | 12 | vs *Magnolia West (5-4) |
21 | N. Richland Hills Birdville (7-2) | 22 | vs *Denton Ryan (9-0) |
22 | Colleyville Heritage (5-4) | 20 | at *Denton (4-5) |
23 | Amarillo (7-2) | 24 | vs *Abilene Cooper (9-0) |
24 | SA Veterans Memorial (7-2) | 23 | vs *San Antonio Sam Houston (3-6) |
25 | Magnolia (6-3) | 30 | vs *Conroe Caney Creek (2-7) |
26 | Mesquite Poteet (5-4) | 41 | vs *McKinney North (8-1) |
27 | Austin LBJ (7-2) | 28 | vs *Seguin (5-4) |
28 | Friendswood (8-1) | 26 | vs *Angleton (5-3) |
29 | CC Veterans Memorial (6-3) | 25 | vs *Corpus Christi Carroll (0-9) |
30 | Lubbock Coronado (5-4) | 34 | vs *Amarillo Caprock (2-7) |
31 | Northside Harlan (9-0) | 36 | vs *Laredo Martin (6-3) |
32 | Georgetown (6-3) | 33 | vs *Pflugerville Connally (1-8) |
33 | Dripping Springs (8-1) | 31 | vs *Austin Crockett (2-7) |
34 | Angleton (5-3) | 27 | at *Friendswood (8-1) |
35 | New Caney Porter (8-1) | 38 | at *New Caney (9-0) |
36 | Frisco Wakeland (5-4) | 37 | vs *Frisco Liberty (0-9) |
37 | Victoria West (5-4) | 40 | at *Corpus Christi Ray (2-7) |
38 | Fort Bend Hightower (5-4) | 32 | at *Richmond Foster (6-3) |
39 | CC Flour Bluff (6-3) | 35 | vs *Corpus Christi King (2-7) |
40 | Lubbock Monterey (4-5) | 45 | vs *Lubbock (1-8) |
41 | Sherman (5-4) | 58 | vs *Tyler John Tyler (3-6) |
42 | Tomball (4-5) | 57 | at *Willis (3-6) |
43 | Magnolia West (5-4) | 39 | at *College Station (6-3) |
44 | Tyler John Tyler (3-6) | 29 | at *Sherman (5-4) |
45 | Mission Memorial (7-2) | 43 | vs *Brownsville Lopez (2-7) |
46 | Granbury (6-3) | 42 | at *Saginaw (6-3) |
47 | Manor (5-4) | 47 | at *Cedar Park (8-1) |
48 | Grapevine (5-4) | 44 | vs *Carrollton Turner (0-9) |
49 | Port Arthur Memorial (4-5) | 51 | vs *Houston Austin (2-7) |
50 | El Paso Eastwood (4-5) | 50 | at *El Paso El Dorado (1-8) |
51 | Humble Kingwood Park (5-4) | 49 | vs *Baytown Goose Creek Memorial (3-6) |
52 | Texarkana Texas (5-4) | 53 | vs *West Mesquite (2-7) |
53 | La Joya Palmview (7-2) | 54 | at *Brownsville Veterans Memorial (6-3) |
54 | Seguin (5-4) | 55 | at *Austin LBJ (7-2) |
55 | Saginaw Boswell (4-5) | 52 | vs *Crowley (8-1) |
56 | El Paso Del Valle (4-5) | 48 | vs *El Paso Chapin (2-7) |
57 | El Paso Eastlake (5-4) | 62 | at *El Paso Bel Air (3-6) |
58 | Mansfield Legacy (3-6) | 65 | vs *Dallas Sunset (0-9) |
59 | San Antonio Southwest (4-5) | 56 | at *Eagle Pass Winn (3-6) |
60 | West Mesquite (2-7) | 46 | at *Texarkana Texas (5-4) |
61 | Rio Grande City (8-1) | 60 | vs *Brownsville Pace (6-3) |
62 | Victoria East (5-5) | 64 | Open |
63 | Saginaw (6-3) | 61 | vs *Granbury (6-3) |
64 | Denton (4-5) | 69 | vs *Colleyville Heritage (5-4) |
65 | Little Elm (3-6) | 59 | vs *The Colony (7-2) |
66 | Frisco Centennial (2-7) | 66 | at *Frisco Independence (7-2) |
67 | Amarillo Caprock (2-7) | 63 | at *Lubbock Coronado (5-4) |
68 | Brownsville Veterans Memorial (6-3) | 68 | vs *La Joya Palmview (7-2) |
69 | Texas City (1-8) | 67 | at *Galveston Ball (3-6) |
70 | Corpus Christi Moody (4-5) | 70 | vs *Corpus Christi Miller (9-0) |
71 | Brownsville Pace (6-3) | 72 | at *Rio Grande City (8-1) |
72 | FW Arlington Heights (2-7) | 73 | at *Fort Worth Chisholm Trail (3-6) |
73 | Rosenberg Terry (2-7) | 71 | at *Alvin Shadow Creek (9-0) |
74 | Willis (3-6) | 74 | vs *Tomball (4-5) |
75 | Laredo Martin (6-3) | 79 | at *Northside Harlan (9-0) |
76 | SA Southwest Legacy (6-4) | 76 | Open |
77 | Carrollton Creekview (3-6) | 82 | vs *Carrollton Smith (1-8) |
78 | Austin McCallum (4-5) | 91 | vs *Austin Travis (2-7) |
79 | San Antonio Brackenridge (6-3) | 75 | at *San Antonio Highlands (1-8) |
80 | El Paso Chapin (2-7) | 85 | at *El Paso Del Valle (4-5) |
81 | Fort Worth Brewer (1-8) | 87 | vs *Fort Worth South Hills (1-8) |
82 | Pflugerville (2-8) | 86 | Open |
83 | Galveston Ball (3-6) | 83 | vs *Texas City (1-8) |
84 | Frisco Heritage (4-5) | 95 | at *Frisco Lone Star (9-0) |
85 | Pflugerville Connally (1-8) | 81 | at *Georgetown (6-3) |
86 | Eagle Pass Winn (3-6) | 77 | vs *San Antonio Southwest (4-5) |
87 | Leander Rouse (1-8) | 78 | at *Hutto (7-1) |
88 | Dallas Wilson (3-6) | 93 | vs *Lancaster (7-2) |
89 | San Antonio Harlandale (4-4) | 80 | vs *San Antonio McCollum (0-9) |
90 | Fort Worth Chisholm Trail (3-6) | 90 | vs *FW Arlington Heights (2-7) |
91 | Baytown Goose Creek Memorial (3-6) | 84 | at *Humble Kingwood Park (5-4) |
92 | Waller (0-8) | 92 | at *Lufkin (8-1) |
93 | Corpus Christi Ray (2-7) | 89 | vs *Victoria West (5-4) |
94 | Galena Park (3-6) | 88 | vs *Houston Wisdom (0-9) |
95 | El Paso El Dorado (1-8) | 94 | vs *El Paso Eastwood (4-5) |
96 | Brownsville Porter (4-5) | 109 | vs *PSJA Southwest (3-6) |
97 | San Antonio Lanier (4-5) | 96 | at *San Antonio Burbank (5-4) |
98 | Fort Worth South Hills (1-8) | 97 | at *Fort Worth Brewer (1-8) |
99 | San Antonio Sam Houston (3-6) | 102 | at *SA Veterans Memorial (7-2) |
100 | Conroe Caney Creek (2-7) | 99 | at *Magnolia (6-3) |
101 | Frisco Liberty (0-9) | 107 | at *Frisco Wakeland (5-4) |
102 | Wylie East (2-8) | 100 | Open |
103 | Dallas Adams (2-7) | 103 | vs *Dallas Samuell (2-7) |
104 | Corpus Christi King (2-7) | 105 | at *CC Flour Bluff (6-3) |
105 | Amarillo Palo Duro (3-7) | 98 | Open |
106 | Lubbock (1-8) | 106 | at *Lubbock Monterey (4-5) |
107 | Austin Northeast (2-7) | 110 | at *Austin Navarro (1-8) |
108 | San Antonio Burbank (5-4) | 101 | vs *San Antonio Lanier (4-5) |
109 | El Paso Bel Air (3-6) | 108 | vs *El Paso Eastlake (5-4) |
110 | Houston Austin (2-7) | 112 | at *Port Arthur Memorial (4-5) |
111 | San Antonio Jefferson (2-7) | 113 | vs *San Antonio Edison (1-8) |
112 | Carrollton Smith (1-8) | 111 | at *Carrollton Creekview (3-6) |
113 | PSJA Southwest (3-6) | 116 | at *Brownsville Porter (4-5) |
114 | San Antonio McCollum (0-9) | 115 | at *San Antonio Harlandale (4-4) |
115 | Donna (2-7) | 104 | at *PSJA Memorial (0-9) |
116 | Austin Travis (2-7) | 118 | at *Austin McCallum (4-5) |
117 | Dallas Samuell (2-7) | 114 | at *Dallas Adams (2-7) |
118 | San Antonio Highlands (1-8) | 120 | vs *San Antonio Brackenridge (6-3) |
119 | Brownsville Lopez (2-7) | 121 | at *Mission Memorial (7-2) |
120 | PSJA Memorial (0-9) | 117 | vs *Donna (2-7) |
121 | Austin Crockett (2-7) | 119 | at *Dripping Springs (8-1) |
122 | San Antonio Edison (1-8) | 122 | at *San Antonio Jefferson (2-7) |
123 | Corpus Christi Carroll (0-9) | 123 | at *CC Veterans Memorial (6-3) |
124 | Carrollton Turner (0-9) | 124 | at *Grapevine (5-4) |
125 | Austin Navarro (1-8) | 125 | vs *Austin Northeast (2-7) |
126 | Houston Wisdom (0-9) | 126 | at *Galena Park (3-6) |
127 | Dallas Sunset (0-9) | 127 | at *Mansfield Legacy (3-6) |
CLASS 5A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | Aledo (8-1) | 1 | at *Arlington Seguin (1-8) |
2 | Fort Bend Marshall (8-1) | 3 | vs *Houston Madison (1-8) |
3 | A&M Consolidated (9-0) | 2 | at *Cleveland (0-9) |
4 | Manvel (9-0) | 4 | at *Houston Waltrip (3-6) |
5 | Port Lavaca Calhoun (7-2) | 5 | vs *CC Calallen (9-0) |
6 | Red Oak (8-1) | 7 | vs *Dallas Seagoville (7-2) |
7 | CC Calallen (9-0) | 6 | at *Port Lavaca Calhoun (7-2) |
8 | Lubbock-Cooper (8-1) | 8 | vs *Canyon Randall (3-6) |
9 | Kerrville Tivy (8-1) | 9 | at *Castroville Medina Valley (5-4) |
10 | Barbers Hill (8-1) | 10 | vs *Santa Fe (2-7) |
11 | Huntsville (6-3) | 11 | at *Bryan Rudder (5-4) |
12 | Ennis (8-1) | 13 | vs *Greenville (6-3) |
13 | Boerne Champion (8-1) | 15 | vs *San Antonio Alamo Heights (3-6) |
14 | Midlothian (7-2) | 12 | at *Waco University (4-5) |
15 | Marshall (6-3) | 21 | vs *Longview Pine Tree (5-4) |
16 | Dallas South Oak Cliff (7-2) | 16 | at *Dallas Jefferson (0-9) |
17 | Burleson Centennial (9-1) | 14 | Open |
18 | Katy Paetow (8-1) | 17 | at *Lamar Consolidated (7-2) |
19 | Frisco (8-1) | 24 | vs *Lucas Lovejoy (7-2) |
20 | Sharyland Pioneer (8-1) | 19 | vs *Edcouch-Elsa (6-3) |
21 | Port Neches-Groves (6-3) | 20 | at *Nederland (4-5) |
22 | Lamar Consolidated (7-2) | 18 | vs *Katy Paetow (8-1) |
23 | Crosby (4-4) | 23 | at *Baytown Lee (5-4) |
24 | Fort Bend Willowridge (6-3) | 26 | vs *Houston Sterling (5-4) |
25 | Denton Braswell (7-2) | 22 | at *Denison (6-3) |
26 | Lucas Lovejoy (7-2) | 27 | at *Frisco (8-1) |
27 | Denison (6-3) | 28 | vs *Denton Braswell (7-2) |
28 | El Paso Parkland (9-0) | 25 | at *Canutillo (8-1) |
29 | Everman (3-6) | 36 | at *Joshua (1-8) |
30 | Frisco Reedy (5-4) | 30 | at *Princeton (4-5) |
31 | Wichita Falls Rider (5-4) | 34 | vs *Wichita Falls (3-6) |
32 | Nederland (4-5) | 31 | vs *Port Neches-Groves (6-3) |
33 | Pflugerville Weiss (8-1) | 32 | vs *Brenham (7-2) |
34 | El Paso Andress (7-2) | 41 | vs *El Paso Irvin (2-6) |
35 | San Antonio Southside (6-3) | 33 | at *Floresville (2-7) |
36 | Lindale (6-3) | 40 | at *Jacksonville (2-7) |
37 | Royse City (7-2) | 29 | vs *Terrell (1-8) |
38 | Burleson (5-4) | 37 | at *Cleburne (5-4) |
39 | Cleburne (5-4) | 39 | vs *Burleson (5-4) |
40 | Brenham (7-2) | 48 | at *Pflugerville Weiss (8-1) |
41 | Whitehouse (6-3) | 35 | at *Hallsville (2-7) |
42 | Alice (7-2) | 42 | vs *Gregory-Portland (6-3) |
43 | Dallas Kimball (6-3) | 43 | vs *Dallas Conrad (1-8) |
44 | North Forney (6-3) | 58 | at *Sulphur Springs (1-8) |
45 | Mercedes (6-3) | 45 | vs *Roma (2-7) |
46 | Corsicana (7-3) | 46 | Open |
47 | Vidor (4-4) | 47 | at *Dayton (1-8) |
48 | Houston Sterling (5-4) | 44 | at *Fort Bend Willowridge (6-3) |
49 | Justin Northwest (5-4) | 49 | vs *Fort Worth North Side (5-4) |
50 | El Paso Burges (8-1) | 38 | vs *El Paso Austin (7-2) |
51 | Castroville Medina Valley (5-4) | 57 | vs *Kerrville Tivy (8-1) |
52 | Lockhart (5-4) | 51 | vs *Uvalde (4-5) |
53 | Greenville (6-3) | 60 | at *Ennis (8-1) |
54 | Georgetown East View (6-3) | 52 | at *Elgin (2-7) |
55 | Gregory-Portland (6-3) | 50 | at *Alice (7-2) |
56 | Mission Sharyland (5-5) | 54 | Open |
57 | Nacogdoches (2-7) | 63 | at *Mount Pleasant (4-5) |
58 | Edcouch-Elsa (6-3) | 59 | at *Sharyland Pioneer (8-1) |
59 | Bryan Rudder (5-4) | 67 | vs *Huntsville (6-3) |
60 | San Antonio Alamo Heights (3-6) | 53 | at *Boerne Champion (8-1) |
61 | Bastrop Cedar Creek (5-4) | 61 | vs *Marble Falls (1-8) |
62 | Baytown Lee (5-4) | 62 | vs *Crosby (4-4) |
63 | Canutillo (8-1) | 66 | vs *El Paso Parkland (9-0) |
64 | Longview Pine Tree (5-4) | 56 | at *Marshall (6-3) |
65 | Leander Glenn (5-4) | 55 | vs *Bastrop (5-4) |
66 | Princeton (4-5) | 65 | vs *Frisco Reedy (5-4) |
67 | Floresville (2-7) | 64 | vs *San Antonio Southside (6-3) |
68 | Montgomery (2-7) | 74 | at *Montgomery Lake Creek (3-6) |
69 | Dallas Seagoville (7-2) | 68 | at *Red Oak (8-1) |
70 | Lake Dallas (2-7) | 75 | vs *Frisco Lebanon Trail (3-6) |
71 | El Paso Austin (7-2) | 69 | at *El Paso Burges (8-1) |
72 | CC Tuloso-Midway (3-6) | 71 | vs *Somerset (3-6) |
73 | Uvalde (4-5) | 76 | at *Lockhart (5-4) |
74 | Canyon Randall (3-6) | 70 | at *Lubbock-Cooper (8-1) |
75 | Elgin (2-7) | 72 | vs *Georgetown East View (6-3) |
76 | Bastrop (5-4) | 77 | at *Leander Glenn (5-4) |
77 | Mount Pleasant (4-5) | 82 | vs *Nacogdoches (2-7) |
78 | Somerset (3-6) | 86 | at *CC Tuloso-Midway (3-6) |
79 | Santa Fe (2-7) | 83 | at *Barbers Hill (8-1) |
80 | Wichita Falls (3-6) | 81 | at *Wichita Falls Rider (5-4) |
81 | El Paso Hanks (4-4) | 73 | at *El Paso Riverside (4-5) |
82 | Houston Northside (4-6) | 80 | Open |
83 | Jacksonville (2-7) | 79 | vs *Lindale (6-3) |
84 | Montgomery Lake Creek (3-6) | 88 | vs *Montgomery (2-7) |
85 | Sulphur Springs (1-8) | 78 | vs *North Forney (6-3) |
86 | Frisco Lebanon Trail (3-6) | 90 | at *Lake Dallas (2-7) |
87 | Houston Waltrip (3-6) | 92 | vs *Manvel (9-0) |
88 | Frisco Memorial (1-9) | 85 | Open |
89 | Abilene Wylie (1-8) | 91 | at *Plainview (1-8) |
90 | Dayton (1-8) | 87 | vs *Vidor (4-4) |
91 | Waco University (4-5) | 84 | vs *Midlothian (7-2) |
92 | El Paso Ysleta (5-4) | 100 | vs *Clint Horizon (2-7) |
93 | Roma (2-7) | 93 | at *Mercedes (6-3) |
94 | Arlington Seguin (1-8) | 97 | vs *Aledo (8-1) |
95 | El Paso Bowie (4-4) | 89 | at *El Paso Jefferson (3-6) |
96 | Joshua (1-8) | 105 | vs *Everman (3-6) |
97 | Fort Worth Southwest (3-6) | 102 | at *Fort Worth Polytechnic (3-6) |
98 | Dallas Spruce (3-6) | 94 | at *Dallas Adamson (4-5) |
99 | Marble Falls (1-8) | 98 | at *Bastrop Cedar Creek (5-4) |
100 | Terrell (1-8) | 99 | at *Royse City (7-2) |
101 | El Paso Riverside (4-5) | 103 | vs *El Paso Hanks (4-4) |
102 | Hallsville (2-7) | 96 | vs *Whitehouse (6-3) |
103 | Forney (2-7) | 95 | vs *Kaufman (2-7) |
104 | Kaufman (2-7) | 110 | at *Forney (2-7) |
105 | Fort Worth Polytechnic (3-6) | 101 | vs *Fort Worth Southwest (3-6) |
106 | Dallas Adamson (4-5) | 107 | vs *Dallas Spruce (3-6) |
107 | Fort Worth Wyatt (2-7) | 104 | vs *Fort Worth Eastern Hills (5-4) |
108 | Fort Worth Eastern Hills (5-4) | 108 | at *Fort Worth Wyatt (2-7) |
109 | Fort Worth North Side (5-4) | 109 | at *Justin Northwest (5-4) |
110 | Pharr Valley View (2-7) | 111 | vs *Laredo Cigarroa (1-8) |
111 | Houston Madison (1-8) | 112 | at *Fort Bend Marshall (8-1) |
112 | Houston Milby (3-6) | 106 | at *Houston Sharpstown (0-9) |
113 | El Paso Jefferson (3-6) | 114 | vs *El Paso Bowie (4-4) |
114 | El Paso Irvin (2-6) | 117 | at *El Paso Andress (7-2) |
115 | Plainview (1-8) | 115 | vs *Abilene Wylie (1-8) |
116 | Clint Horizon (2-7) | 113 | at *El Paso Ysleta (5-4) |
117 | San Antonio Memorial (1-8) | 116 | vs *San Antonio Kennedy (0-9) |
118 | Laredo Cigarroa (1-8) | 118 | at *Pharr Valley View (2-7) |
119 | San Antonio Kennedy (0-9) | 119 | at *San Antonio Memorial (1-8) |
120 | Cleveland (0-9) | 120 | vs *A&M Consolidated (9-0) |
121 | El Paso (0-10) | 121 | Open |
122 | Houston Sharpstown (0-9) | 122 | vs *Houston Milby (3-6) |
123 | Dallas Conrad (1-8) | 123 | at *Dallas Kimball (6-3) |
124 | Dallas Jefferson (0-9) | 124 | vs *Dallas South Oak Cliff (7-2) |
125 | FW Carter-Riverside (0-10) | 125 | Open |
CLASS 4A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | Carthage (9-0) | 1 | at *Kilgore (5-4) |
2 | Waco La Vega (8-1) | 2 | vs *Gatesville (0-9) |
3 | Argyle (9-0) | 3 | vs *Celina (6-3) |
4 | Lampasas (8-1) | 4 | at *Fredericksburg (6-3) |
5 | Springtown (8-1) | 6 | vs *Burkburnett (3-6) |
6 | El Campo (8-1) | 5 | vs *West Columbia (8-1) |
7 | Decatur (9-0) | 9 | vs *Gainesville (8-1) |
8 | Brownwood (8-1) | 7 | at *China Spring (3-6) |
9 | Melissa (6-3) | 8 | at *Paris North Lamar (1-8) |
10 | West Columbia (8-1) | 13 | at *El Campo (8-1) |
11 | Celina (6-3) | 12 | at *Argyle (9-0) |
12 | Needville (8-1) | 11 | at *Sealy (5-3) |
13 | Dumas (9-0) | 18 | vs *Hereford (5-4) |
14 | Beeville Jones (10-0) | 10 | Open |
15 | Alvarado (7-2) | 14 | at *Dallas Pinkston (1-8) |
16 | Midlothian Heritage (5-4) | 16 | vs *Mabank (6-3) |
17 | Sealy (5-3) | 15 | vs *Needville (8-1) |
18 | Andrews (8-1) | 19 | vs *Seminole (7-2) |
19 | Kennedale (7-3) | 17 | Open |
20 | Van (6-3) | 21 | at *Henderson (6-3) |
21 | Paris (6-4) | 22 | Open |
22 | La Feria (10-0) | 20 | Open |
23 | Henderson (6-3) | 24 | vs *Van (6-3) |
24 | Huffman Hargrave (9-0) | 28 | vs *Livingston (2-6) |
25 | Stephenville (5-4) | 23 | Open |
26 | Palestine (4-5) | 30 | at *Tyler Chapel Hill (2-7) |
27 | Fredericksburg (6-3) | 29 | vs *Lampasas (8-1) |
28 | Kilgore (5-4) | 26 | vs *Carthage (9-0) |
29 | Pampa (7-2) | 25 | at *Canyon (6-3) |
30 | Boerne (6-2) | 31 | vs *Gonzales (6-2) |
31 | Canyon (6-3) | 27 | vs *Pampa (7-2) |
32 | Crandall (7-2) | 32 | at *Athens (6-3) |
33 | Wichita Falls Hirschi (4-4) | 34 | at *Mineral Wells (0-8) |
34 | China Spring (3-6) | 33 | vs *Brownwood (8-1) |
35 | Liberty Hill (3-5) | 40 | at *Fischer Canyon Lake (6-3) |
36 | Hereford (5-4) | 39 | at *Dumas (9-0) |
37 | Gonzales (6-2) | 35 | at *Boerne (6-2) |
38 | Freeport Brazosport (5-4) | 36 | vs *Fulshear (1-8) |
39 | Navasota (6-4) | 42 | Open |
40 | Gainesville (8-1) | 37 | at *Decatur (9-0) |
41 | La Vernia (4-5) | 38 | at *Pleasanton (6-3) |
42 | Fischer Canyon Lake (6-3) | 43 | vs *Liberty Hill (3-5) |
43 | Burnet (5-4) | 44 | at *Taylor (0-9) |
44 | Athens (6-3) | 55 | vs *Crandall (7-2) |
45 | Carrollton Ranchview (8-1) | 41 | vs *Dallas Carter (6-3) |
46 | Waxahachie Life (6-3) | 45 | at *Quinlan Ford (4-5) |
47 | Dallas Carter (6-3) | 47 | at *Carrollton Ranchview (8-1) |
48 | Lumberton (5-3) | 46 | vs *Little Cypress-Mauriceville (5-3) |
49 | Splendora (5-3) | 50 | at *Bridge City (2-6) |
50 | Little Cypress-Mauriceville (5-3) | 48 | at *Lumberton (5-3) |
51 | Wilmer-Hutchins (5-4) | 49 | vs *Dallas Hillcrest (6-3) |
52 | Stafford (4-5) | 53 | vs *Houston Worthing (2-6) |
53 | Tyler Chapel Hill (2-7) | 52 | vs *Palestine (4-5) |
54 | Seminole (7-2) | 56 | at *Andrews (8-1) |
55 | Pleasanton (6-3) | 58 | vs *La Vernia (4-5) |
56 | Hidalgo (7-2) | 57 | vs *Kingsville King (2-7) |
57 | Houston Wheatley (5-4) | 54 | vs *Houston Furr (5-4) |
58 | Lake Worth (5-4) | 59 | at *Fort Worth Dunbar (4-5) |
59 | Mabank (6-3) | 51 | at *Midlothian Heritage (5-4) |
60 | Clint (5-3) | 60 | at *Clint Mountain View (7-2) |
61 | Anna (4-5) | 62 | at *Sanger (1-8) |
62 | Quinlan Ford (4-5) | 61 | vs *Waxahachie Life (6-3) |
63 | Clint Mountain View (7-2) | 66 | vs *Clint (5-3) |
64 | Bay City (0-9) | 64 | Open |
65 | Fort Worth Dunbar (4-5) | 69 | vs *Lake Worth (5-4) |
66 | Fulshear (1-8) | 65 | at *Freeport Brazosport (5-4) |
67 | Burkburnett (3-6) | 63 | at *Springtown (8-1) |
68 | Houston Furr (5-4) | 67 | at *Houston Wheatley (5-4) |
69 | Fort Worth Castleberry (6-3) | 68 | at *Fort Worth Benbrook (4-5) |
70 | Fort Worth Benbrook (4-5) | 72 | vs *Fort Worth Castleberry (6-3) |
71 | Dallas Hillcrest (6-3) | 71 | at *Wilmer-Hutchins (5-4) |
72 | Zapata (3-6) | 73 | at *RGC La Grulla (3-6) |
73 | RGC La Grulla (3-6) | 70 | vs *Zapata (3-6) |
74 | Bridge City (2-6) | 75 | vs *Splendora (5-3) |
75 | Kingsville King (2-7) | 77 | at *Hidalgo (7-2) |
76 | Houston North Forest (2-7) | 74 | at *Houston Yates (1-7) |
77 | Houston Yates (1-7) | 76 | vs *Houston North Forest (2-7) |
78 | San Angelo Lake View (3-6) | 78 | at *Big Spring (1-8) |
79 | Livingston (2-6) | 79 | at *Huffman Hargrave (9-0) |
80 | Gatesville (0-9) | 82 | at *Waco La Vega (8-1) |
81 | North Dallas (3-7) | 83 | Open |
82 | Paris North Lamar (1-8) | 80 | vs *Melissa (6-3) |
83 | Taylor (0-9) | 81 | vs *Burnet (5-4) |
84 | Sanger (1-8) | 87 | vs *Anna (4-5) |
85 | Mineral Wells (0-8) | 85 | vs *Wichita Falls Hirschi (4-4) |
86 | Houston Worthing (2-6) | 86 | at *Stafford (4-5) |
87 | Big Spring (1-8) | 84 | vs *San Angelo Lake View (3-6) |
88 | Fabens (4-4) | 89 | vs *San Elizario (3-6) |
89 | Fort Worth Western Hills (2-7) | 88 | at *FW Diamond Hill-Jarvis (3-6) |
90 | San Elizario (3-6) | 90 | at *Fabens (4-4) |
91 | FW Diamond Hill-Jarvis (3-6) | 91 | vs *Fort Worth Western Hills (2-7) |
92 | Dallas Pinkston (1-8) | 92 | vs *Alvarado (7-2) |
CLASS 4A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 | |
1 | Texarkana Pleasant Grove (9-1) | 1 | Open | |
2 | Gilmer (6-3) | 2 | at *Texarkana Liberty-Eylau (0-9) | |
3 | West Orange-Stark (6-1) | 3 | vs *Hamshire-Fannett (6-2) | |
4 | Midland Greenwood (10-0) | 5 | Open | |
5 | Sunnyvale (9-0) | 4 | at *Farmersville (2-7) | |
6 | Jasper (6-1) | 7 | vs *Center (6-3) | |
7 | Lubbock Estacado (9-0) | 8 | at *Levelland (4-5) | |
8 | Geronimo Navarro (9-0) | 6 | at *Bandera (8-1) | |
9 | Waco Connally (9-0) | 9 | at *Robinson (5-4) | |
10 | Mexia (5-3) | 13 | at *Lorena (5-4) | |
11 | Iowa Park (8-1) | 11 | at *Krum (0-9) | |
12 | Longview Spring Hill (4-5) | 10 | vs *Pittsburg (4-5) | |
13 | Salado (6-3) | 12 | vs *Fairfield (6-3) | |
14 | Silsbee (5-4) | 14 | Open | |
15 | Raymondville (8-1) | 15 | Open | |
16 | Lorena (5-4) | 19 | vs *Mexia (5-3) | |
17 | Graham (5-4) | 17 | vs *Vernon (1-7) | |
18 | Wimberley (7-2) | 20 | at *Cuero (2-7) | |
19 | Caddo Mills (7-2) | 16 | at *Dallas Lincoln (1-8) | |
20 | Glen Rose (4-5) | 18 | at *Venus (1-8) | |
21 | Bellville (6-3) | 27 | vs *Brookshire Royal (3-6) | |
22 | Sweeny (7-2) | 21 | at *Houston Washington (1-7) | |
23 | Pittsburg (4-5) | 24 | at *Longview Spring Hill (4-5) | |
24 | Rockport-Fulton (6-3) | 28 | vs *Robstown (2-7) | |
25 | Dalhart (6-4) | 23 | Open | |
26 | Smithville (5-4) | 44 | at *Caldwell (3-6) | |
27 | Robinson (5-4) | 25 | vs *Waco Connally (9-0) | |
28 | Fairfield (6-3) | 29 | at *Salado (6-3) | |
29 | Center (6-3) | 31 | at *Jasper (6-1) | |
30 | Hamshire-Fannett (6-2) | 33 | at *West Orange-Stark (6-1) | |
31 | Wharton (4-5) | 30 | vs *Houston Scarborough (2-7) | |
32 | Giddings (4-5) | 22 | vs *La Grange (7-2) | |
33 | Aubrey (3-6) | 32 | at *Bridgeport (5-4) | |
34 | Godley (7-2) | 35 | at *Hillsboro (4-5) | |
35 | Llano (5-4) | 34 | vs *Austin Eastside Memorial (0-9) | |
36 | Cuero (2-7) | 45 | vs *Wimberley (7-2) | |
37 | La Marque (5-4) | 46 | at *Houston Kashmere (2-7) | |
38 | Bandera (8-1) | 36 | vs *Geronimo Navarro (9-0) | |
39 | La Grange (7-2) | 26 | at *Giddings (4-5) | |
40 | Sinton (4-5) | 38 | vs *Orange Grove (3-6) | |
41 | Hillsboro (4-5) | 43 | vs *Godley (7-2) | |
42 | Rio Hondo (5-4) | 40 | Open | |
43 | Madisonville (2-8) | 37 | Open | |
44 | Rusk (3-6) | 39 | vs *Wills Point (5-4) | |
45 | Levelland (4-5) | 48 | vs *Lubbock Estacado (9-0) | |
46 | Caldwell (3-6) | 42 | vs *Smithville (5-4) | |
47 | Devine (5-4) | 51 | at *Carrizo Springs (2-7) | |
48 | Texarkana Liberty-Eylau (0-9) | 41 | vs *Gilmer (6-3) | |
49 | Bridgeport (5-4) | 52 | vs *Aubrey (3-6) | |
50 | Wills Point (5-4) | 50 | at *Rusk (3-6) | |
51 | Liberty (3-5) | 47 | at *Hardin-Jefferson (0-8) | |
52 | Hondo (4-5) | 57 | vs *Crystal City (5-4) | |
53 | Nevada Community (4-5) | 55 | vs *Dallas Roosevelt (4-5) | |
54 | Ferris (2-8) | 53 | Open | |
55 | Fort Stockton (6-3) | 49 | vs *Lamesa (0-9) | |
56 | Perryton (1-8) | 54 | at *Borger (1-8) | |
57 | Pecos (5-4) | 56 | at *Snyder (3-6) | |
58 | Sweetwater (3-6) | 65 | at *Monahans (2-7) | |
59 | Port Isabel (3-6) | 59 | Open | |
60 | Shepherd (2-6) | 60 | at *Huntington (1-8) | |
61 | Bullard (2-7) | 58 | vs *Canton (2-7) | |
62 | Monahans (2-7) | 61 | vs *Sweetwater (3-6) | |
63 | Brownsboro (2-8) | 66 | Open | |
64 | Hardin-Jefferson (0-8) | 64 | vs *Liberty (3-5) | |
65 | Poteet (2-7) | 62 | vs *Pearsall (2-7) | |
66 | Ingleside (2-7) | 67 | at *Corpus Christi West Oso (3-6) | |
67 | Borger (1-8) | 72 | vs *Perryton (1-8) | |
68 | Canton (2-7) | 71 | at *Bullard (2-7) | |
69 | Dallas Roosevelt (4-5) | 63 | at *Nevada Community (4-5) | |
70 | Snyder (3-6) | 69 | vs *Pecos (5-4) | |
71 | Farmersville (2-7) | 75 | vs *Sunnyvale (9-0) | |
72 | Corpus Christi West Oso (3-6) | 73 | vs *Ingleside (2-7) | |
73 | Orange Grove (3-6) | 68 | at *Sinton (4-5) | |
74 | Brookshire Royal (3-6) | 74 | at *Bellville (6-3) | |
75 | Pearsall (2-7) | 70 | at *Poteet (2-7) | |
76 | Dallas Lincoln (1-8) | 80 | vs *Caddo Mills (7-2) | |
77 | Crystal City (5-4) | 77 | at *Hondo (4-5) | |
78 | Vernon (1-7) | 78 | at *Graham (5-4) | |
79 | Carrizo Springs (2-7) | 79 | vs *Devine (5-4) | |
80 | Huntington (1-8) | 76 | vs *Shepherd (2-6) | |
81 | Cleveland Tarkington (3-6) | 81 | Open | |
82 | Krum (0-9) | 82 | vs *Iowa Park (8-1) | |
83 | Houston Kashmere (2-7) | 83 | vs *La Marque (5-4) | |
84 | Progreso (3-7) | 84 | Open | |
85 | Houston Washington (1-7) | 85 | vs *Sweeny (7-2) | |
86 | Robstown (2-7) | 86 | at *Rockport-Fulton (6-3) | |
87 | Lamesa (0-9) | 88 | at *Fort Stockton (6-3) | |
88 | Venus (1-8) | 87 | vs *Glen Rose (4-5) | |
89 | Austin Eastside Memorial (0-9) | 90 | at *Llano (5-4) | |
90 | Houston Scarborough (2-7) | 89 | at *Wharton (4-5) |
CLASS 3A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | Diboll (9-0) | 1 | vs *Trinity (0-9) |
2 | Malakoff (8-1) | 3 | at *Kemp (3-6) |
3 | Wall (9-0) | 2 | vs *Early (3-6) |
4 | Cameron Yoe (8-1) | 4 | at *Lago Vista (6-3) |
5 | Bushland (9-0) | 7 | at *Muleshoe (0-9) |
6 | Troy (9-1) | 5 | Open |
7 | Jefferson (7-2) | 8 | at *Redwater (1-8) |
8 | Grandview (8-1) | 6 | vs *Maypearl (3-6) |
9 | Columbus (7-2) | 10 | vs *Boling (1-7) |
10 | Whitney (8-1) | 16 | at *Groesbeck (2-7) |
11 | Eastland (8-1) | 12 | at *Tuscola Jim Ned (7-2) |
12 | Brock (7-2) | 9 | vs *Paradise (5-4) |
13 | Vanderbilt Industrial (8-1) | 11 | at *Edna (7-2) |
14 | Pottsboro (9-0) | 14 | at *Lone Oak (2-7) |
15 | Dallas Madison (7-2) | 15 | at *Eustace (2-7) |
16 | Gladewater (6-3) | 32 | at *Tatum (3-6) |
17 | Franklin (6-2) | 13 | at *Crockett (7-2) |
18 | George West (9-0) | 19 | at *Falfurrias (6-3) |
19 | Pilot Point (8-1) | 17 | at *Bowie (0-9) |
20 | Rockdale (7-2) | 27 | vs *Little River Academy (2-7) |
21 | Denver City (8-1) | 23 | at *Tornillo (1-8) |
22 | Crockett (7-2) | 25 | vs *Franklin (6-2) |
23 | Hallettsville (6-2) | 24 | vs *Luling (0-9) |
24 | Tuscola Jim Ned (7-2) | 20 | vs *Eastland (8-1) |
25 | Mount Vernon (7-2) | 18 | at *New Boston (1-8) |
26 | Lago Vista (6-3) | 29 | vs *Cameron Yoe (8-1) |
27 | Atlanta (5-4) | 26 | at *Hooks (7-2) |
28 | East Chambers (8-1) | 31 | at *Warren (2-7) |
29 | Clyde (6-3) | 28 | vs *Breckenridge (1-8) |
30 | Jourdanton (8-1) | 30 | vs *San Antonio Cole (4-5) |
31 | Edna (7-2) | 34 | vs *Vanderbilt Industrial (8-1) |
32 | Hooks (7-2) | 22 | vs *Atlanta (5-4) |
33 | Hughes Springs (8-2) | 33 | Open |
34 | Palacios (7-2) | 35 | at *Hitchcock (4-5) |
35 | Gladewater Sabine (8-1) | 21 | vs *White Oak (0-9) |
36 | Shallowater (5-4) | 36 | vs *Slaton (5-4) |
37 | Yoakum (3-6) | 37 | vs *Goliad (1-8) |
38 | Boyd (6-3) | 38 | at *Whitesboro (5-4) |
39 | Mineola (5-4) | 42 | at *Winnsboro (5-4) |
40 | Winnsboro (5-4) | 39 | vs *Mineola (5-4) |
41 | New London West Rusk (7-3) | 40 | Open |
42 | Universal City Randolph (6-3) | 41 | at *Karnes City (5-4) |
43 | Marion (6-3) | 43 | vs *Lytle (1-8) |
44 | Emory Rains (5-4) | 44 | at *Commerce (4-5) |
45 | San Diego (6-3) | 49 | at *Mathis (6-3) |
46 | Teague (4-5) | 50 | vs *West (3-6) |
47 | Altair Rice Consolidated (4-4) | 47 | at *Hempstead (5-4) |
48 | Mathis (6-3) | 46 | vs *San Diego (6-3) |
49 | Orangefield (8-1) | 54 | vs *Anahuac (5-4) |
50 | Tatum (3-6) | 45 | vs *Gladewater (6-3) |
51 | Slaton (5-4) | 55 | at *Shallowater (5-4) |
52 | Breckenridge (1-8) | 57 | at *Clyde (6-3) |
53 | Van Alstyne (5-4) | 53 | vs *Bonham (1-8) |
54 | Hempstead (5-4) | 48 | vs *Altair Rice Consolidated (4-4) |
55 | Coldspring-Oakhurst (4-4) | 59 | vs *Palestine Westwood (2-7) |
56 | Elkhart (5-5) | 52 | Open |
57 | Littlefield (4-5) | 51 | at *Amarillo River Road (3-6) |
58 | Hitchcock (4-5) | 56 | vs *Palacios (7-2) |
59 | Cotulla (7-3) | 58 | Open |
60 | Whitesboro (5-4) | 60 | vs *Boyd (6-3) |
61 | McGregor (4-6) | 62 | Open |
62 | Paradise (5-4) | 65 | at *Brock (7-2) |
63 | Goliad (1-8) | 61 | at *Yoakum (3-6) |
64 | Boling (1-7) | 64 | at *Columbus (7-2) |
65 | Brownfield (3-6) | 72 | at *Kermit (2-5) |
66 | Woodville (3-6) | 74 | at *Hardin (3-6) |
67 | Little River Academy (2-7) | 66 | at *Rockdale (7-2) |
68 | Buna (5-4) | 73 | vs *Kirbyville (2-7) |
69 | West (3-6) | 68 | at *Teague (4-5) |
70 | Lyford (4-5) | 63 | at *Bishop (1-8) |
71 | Anahuac (5-4) | 67 | at *Orangefield (8-1) |
72 | Dallas Life Oak Cliff (7-2) | 69 | vs *Dallas A+ Academy (1-8) |
73 | Karnes City (5-4) | 71 | vs *Universal City Randolph (6-3) |
74 | Amarillo River Road (3-6) | 70 | vs *Littlefield (4-5) |
75 | New Boston (1-8) | 77 | vs *Mount Vernon (7-2) |
76 | San Antonio Cole (4-5) | 78 | at *Jourdanton (8-1) |
77 | Commerce (4-5) | 79 | vs *Emory Rains (5-4) |
78 | Aransas Pass (2-7) | 82 | at *Santa Gertrudis Academy (0-9) |
79 | Jarrell (4-5) | 75 | at *Manor New Tech (1-8) |
80 | Maypearl (3-6) | 76 | at *Grandview (8-1) |
81 | Howe (3-7) | 80 | Open |
82 | Kemp (3-6) | 84 | vs *Malakoff (8-1) |
83 | Palestine Westwood (2-7) | 83 | at *Coldspring-Oakhurst (4-4) |
84 | Falfurrias (6-3) | 81 | vs *George West (9-0) |
85 | Kermit (2-5) | 85 | vs *Brownfield (3-6) |
86 | Early (3-6) | 87 | at *Wall (9-0) |
87 | White Oak (0-9) | 86 | at *Gladewater Sabine (8-1) |
88 | Hardin (3-6) | 88 | vs *Woodville (3-6) |
89 | Warren (2-7) | 90 | vs *East Chambers (8-1) |
90 | Luling (0-9) | 91 | at *Hallettsville (6-2) |
91 | Kirbyville (2-7) | 89 | at *Buna (5-4) |
92 | Trinity (0-9) | 92 | at *Diboll (9-0) |
93 | Redwater (1-8) | 95 | vs *Jefferson (7-2) |
94 | Groesbeck (2-7) | 93 | vs *Whitney (8-1) |
95 | Ponder (3-7) | 96 | Open |
96 | Eustace (2-7) | 94 | vs *Dallas Madison (7-2) |
97 | Lytle (1-8) | 98 | at *Marion (6-3) |
98 | Lone Oak (2-7) | 97 | vs *Pottsboro (9-0) |
99 | Bishop (1-8) | 99 | vs *Lyford (4-5) |
100 | Muleshoe (0-9) | 100 | vs *Bushland (9-0) |
101 | Bonham (1-8) | 102 | at *Van Alstyne (5-4) |
102 | Bowie (0-9) | 101 | vs *Pilot Point (8-1) |
103 | Manor New Tech (1-8) | 103 | vs *Jarrell (4-5) |
104 | Santa Gertrudis Academy (0-9) | 105 | vs *Aransas Pass (2-7) |
105 | Tornillo (1-8) | 104 | vs *Denver City (8-1) |
106 | Dallas A+ Academy (1-8) | 106 | at *Dallas Life Oak Cliff (7-2) |
CLASS 3A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | Newton (8-1) | 2 | at *Anderson-Shiro (8-1) |
2 | Canadian (9-0) | 1 | at *Spearman (5-4) |
3 | East Bernard (10-0) | 3 | Open |
4 | Abernathy (8-1) | 4 | at *Idalou (6-3) |
5 | Cisco (8-1) | 5 | vs *Bangs (6-3) |
6 | Gunter (8-1) | 6 | vs *Callisburg (0-9) |
7 | Rogers (9-0) | 7 | vs *Clifton (6-3) |
8 | Poth (8-1) | 9 | vs *Stockdale (4-5) |
9 | Daingerfield (7-2) | 8 | vs *New Diana (6-3) |
10 | Holliday (6-3) | 13 | vs *Sadler S&S Consolidated (1-8) |
11 | Crane (8-1) | 15 | vs *Alpine (7-2) |
12 | Tidehaven (4-5) | 22 | at *Bloomington (2-7) |
13 | Wichita Falls City View (7-2) | 12 | vs *Nocona (4-5) |
14 | Childress (3-6) | 17 | at *Tulia (4-5) |
15 | Anson (6-3) | 11 | at *San Angelo Grape Creek (1-8) |
16 | Palmer (9-0) | 16 | at *Blooming Grove (4-5) |
17 | Ballinger (7-2) | 21 | at *San Angelo TLCA (1-8) |
18 | Clifton (6-3) | 14 | at *Rogers (9-0) |
19 | Paul Pewitt (8-1) | 18 | at *Queen City (0-9) |
20 | Buffalo (7-2) | 19 | at *Scurry-Rosser (3-6) |
21 | Idalou (6-3) | 20 | vs *Abernathy (8-1) |
22 | Ganado (6-3) | 10 | vs *Schulenburg (6-3) |
23 | Lexington (3-7) | 26 | Open |
24 | Coahoma (7-2) | 25 | at *Lubbock Roosevelt (3-6) |
25 | Friona (7-2) | 24 | at *Dimmitt (1-8) |
26 | Alpine (7-2) | 27 | at *Crane (8-1) |
27 | Hemphill (5-4) | 33 | at *Corrigan-Camden (6-3) |
28 | Comfort (7-2) | 30 | at *Ingram Moore (3-6) |
29 | Corrigan-Camden (6-3) | 23 | vs *Hemphill (5-4) |
30 | Schulenburg (6-3) | 29 | at *Ganado (6-3) |
31 | Sonora (4-5) | 34 | at *Brady (4-5) |
32 | Elysian Fields (5-4) | 47 | vs *DeKalb (6-3) |
33 | Anderson-Shiro (8-1) | 35 | vs *Newton (8-1) |
34 | Dublin (7-2) | 32 | at *Millsap (4-5) |
35 | Gilmer Harmony (6-3) | 31 | vs *Grand Saline (7-2) |
36 | Jacksboro (6-3) | 28 | at *Rio Vista (2-7) |
37 | Blanco (4-5) | 37 | at *Johnson City (2-7) |
38 | Natalia (7-2) | 39 | at *Skidmore-Tynan (4-5) |
39 | Comanche (4-5) | 38 | vs *Tolar (5-4) |
40 | Brady (4-5) | 36 | vs *Sonora (4-5) |
41 | Troup (5-4) | 54 | at *Arp (2-7) |
42 | Waskom (4-5) | 40 | at *Ore City (2-7) |
43 | Van Vleck (3-5) | 43 | at *Danbury (1-7) |
44 | Edgewood (6-3) | 45 | vs *Corsicana Mildred (6-3) |
45 | Spearman (5-4) | 41 | vs *Canadian (9-0) |
46 | Hebbronville (5-4) | 44 | at *Taft (4-5) |
47 | Odem (8-1) | 46 | at *Corpus Christi London (7-1) |
48 | Leonard (6-4) | 52 | Open |
49 | Bangs (6-3) | 53 | at *Cisco (8-1) |
50 | Corpus Christi London (7-1) | 48 | vs *Odem (8-1) |
51 | Bells (6-3) | 51 | at *Cooper (3-6) |
52 | Grand Saline (7-2) | 50 | at *Gilmer Harmony (6-3) |
53 | DeKalb (6-3) | 56 | at *Elysian Fields (5-4) |
54 | New Diana (6-3) | 42 | at *Daingerfield (7-2) |
55 | Hamilton (5-4) | 55 | vs *Florence (1-8) |
56 | Winona (5-4) | 49 | vs *Quitman (0-9) |
57 | Taft (4-5) | 57 | vs *Hebbronville (5-4) |
58 | Millsap (4-5) | 59 | vs *Dublin (7-2) |
59 | Tolar (5-4) | 60 | at *Comanche (4-5) |
60 | Tulia (4-5) | 58 | vs *Childress (3-6) |
61 | Blue Ridge (5-4) | 68 | vs *Paris Chisum (3-6) |
62 | Arp (2-7) | 64 | vs *Troup (5-4) |
63 | Henrietta (5-5) | 61 | Open |
64 | Whitewright (4-5) | 62 | vs *Pattonville Prairiland (2-7) |
65 | Santa Rosa (5-5) | 65 | Open |
66 | Nixon-Smiley (3-6) | 67 | vs *Dilley (0-9) |
67 | Frankston (3-5) | 70 | at *Alba-Golden (3-6) |
68 | Stockdale (4-5) | 71 | at *Poth (8-1) |
69 | Cooper (3-6) | 63 | vs *Bells (6-3) |
70 | New Waverly (4-5) | 66 | at *Kountze (1-7) |
71 | Lubbock Roosevelt (3-6) | 69 | vs *Coahoma (7-2) |
72 | Rice (5-4) | 72 | at *Dallas Gateway Charter (0-9) |
73 | Ingram Moore (3-6) | 73 | vs *Comfort (7-2) |
74 | Alba-Golden (3-6) | 76 | vs *Frankston (3-5) |
75 | Johnson City (2-7) | 74 | vs *Blanco (4-5) |
76 | Coleman (3-6) | 75 | vs *Merkel (2-7) |
77 | Corsicana Mildred (6-3) | 80 | at *Edgewood (6-3) |
78 | Blooming Grove (4-5) | 77 | vs *Palmer (9-0) |
79 | Ore City (2-7) | 79 | vs *Waskom (4-5) |
80 | Paris Chisum (3-6) | 82 | at *Blue Ridge (5-4) |
81 | Skidmore-Tynan (4-5) | 81 | vs *Natalia (7-2) |
82 | Scurry-Rosser (3-6) | 85 | vs *Buffalo (7-2) |
83 | Nocona (4-5) | 78 | at *Wichita Falls City View (7-2) |
84 | Danbury (1-7) | 84 | vs *Van Vleck (3-5) |
85 | Rio Vista (2-7) | 83 | vs *Jacksboro (6-3) |
86 | Merkel (2-7) | 86 | at *Coleman (3-6) |
87 | Stanton (1-8) | 87 | at *Colorado City (0-9) |
88 | Colorado City (0-9) | 88 | vs *Stanton (1-8) |
89 | Sadler S&S Consolidated (1-8) | 90 | at *Holliday (6-3) |
90 | Dimmitt (1-8) | 93 | vs *Friona (7-2) |
91 | Banquete (1-8) | 91 | vs *Monte Alto (2-7) |
92 | Reagan County (0-9) | 89 | vs *Anthony (2-7) |
93 | Pattonville Prairiland (2-7) | 92 | at *Whitewright (4-5) |
94 | Florence (1-8) | 95 | at *Hamilton (5-4) |
95 | San Angelo Grape Creek (1-8) | 94 | vs *Anson (6-3) |
96 | Callisburg (0-9) | 99 | at *Gunter (8-1) |
97 | Kountze (1-7) | 96 | vs *New Waverly (4-5) |
98 | Bloomington (2-7) | 97 | vs *Tidehaven (4-5) |
99 | Dilley (0-9) | 98 | at *Nixon-Smiley (3-6) |
100 | Monte Alto (2-7) | 100 | at *Banquete (1-8) |
101 | Queen City (0-9) | 102 | vs *Paul Pewitt (8-1) |
102 | Quitman (0-9) | 101 | at *Winona (5-4) |
103 | Dallas Gateway Charter (0-9) | 103 | vs *Rice (5-4) |
104 | Anthony (2-7) | 104 | at *Reagan County (0-9) |
105 | San Angelo TLCA (1-8) | 105 | vs *Ballinger (7-2) |
CLASS 2A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | Shiner (9-0) | 1 | at *Wallis Brazos (3-6) |
2 | San Augustine (8-0) | 2 | at *Shelbyville (7-2) |
3 | Refugio (9-0) | 3 | vs *Three Rivers (7-2) |
4 | San Saba (9-0) | 4 | at *DeLeon (3-6) |
5 | Post (9-0) | 9 | vs *Floydada (2-7) |
6 | Holland (9-0) | 5 | vs *Milano (1-8) |
7 | Hawley (9-0) | 6 | at *Ozona (7-2) |
8 | Alto (9-0) | 8 | vs *Gladewater Union Grove (4-5) |
9 | Stinnett West Texas (7-2) | 12 | at *Sunray (1-8) |
10 | Mason (7-2) | 10 | at *Sabinal (0-9) |
11 | Panhandle (7-2) | 7 | vs *Sanford-Fritch (2-7) |
12 | Weimar (9-1) | 11 | Open |
13 | Thorndale (7-2) | 13 | at *Marlin (2-7) |
14 | Groveton (7-2) | 14 | at *Hull-Daisetta (2-6) |
15 | Sundown (6-3) | 16 | vs *New Deal (8-1) |
16 | Valley View (7-2) | 17 | at *Tom Bean (4-5) |
17 | Joaquin (8-1) | 18 | at *Harleton (7-2) |
18 | Crawford (6-3) | 19 | vs *Hico (0-9) |
19 | Honey Grove (9-0) | 20 | vs *Bogata Rivercrest (8-1) |
20 | Ozona (7-2) | 22 | vs *Hawley (9-0) |
21 | New Deal (8-1) | 15 | at *Sundown (6-3) |
22 | Lindsay (8-2) | 23 | Open |
23 | Hearne (5-4) | 21 | at *Rosebud-Lott (0-9) |
24 | Shelbyville (7-2) | 24 | vs *San Augustine (8-0) |
25 | Harleton (7-2) | 28 | vs *Joaquin (8-1) |
26 | Wolfe City (7-2) | 26 | at *Como-Pickton (4-5) |
27 | Brackettville (6-3) | 30 | at *Harper (2-7) |
28 | Price Carlisle (6-3) | 27 | at *Hawkins (3-6) |
29 | Garrison (4-5) | 25 | vs Houston Legacy (3-5) |
30 | Three Rivers (7-2) | 32 | at *Refugio (9-0) |
31 | Bogata Rivercrest (8-1) | 29 | at *Honey Grove (9-0) |
32 | Bruceville-Eddy (9-1) | 31 | Open |
33 | Valley Mills (5-4) | 33 | vs *Goldthwaite (2-7) |
34 | Centerville (5-3) | 38 | vs *Jewett Leon (3-6) |
35 | Timpson (4-5) | 35 | at *Beckville (2-7) |
36 | Bosqueville (4-5) | 36 | vs *Axtell (1-8) |
37 | Stamford (5-4) | 37 | at *Forsan (3-6) |
38 | Thrall (6-4) | 39 | Open |
39 | Italy (6-3) | 40 | at *Riesel (4-5) |
40 | Tenaha (4-5) | 34 | vs *Linden-Kildaire (3-6) |
41 | Kenedy (5-4) | 48 | at *Yorktown (3-6) |
42 | Winters (5-5) | 42 | Open |
43 | DeLeon (3-6) | 47 | vs *San Saba (9-0) |
44 | Seymour (4-5) | 43 | vs *Chico (3-6) |
45 | Santa Maria (6-3) | 45 | at *Freer (5-4) |
46 | Olton (5-4) | 44 | at *Hale Center (4-5) |
47 | Wallis Brazos (3-6) | 41 | vs *Shiner (9-0) |
48 | Yorktown (3-6) | 50 | vs *Kenedy (5-4) |
49 | Normangee (4-5) | 51 | vs *Kerens (1-8) |
50 | Freer (5-4) | 46 | vs *Santa Maria (6-3) |
51 | Forsan (3-6) | 52 | vs *Stamford (5-4) |
52 | Collinsville (4-5) | 67 | vs *Trenton (4-4) |
53 | Pineland West Sabine (3-5) | 53 | at *Deweyville (5-4) |
54 | Riesel (4-5) | 56 | vs *Italy (6-3) |
55 | Center Point (5-4) | 60 | at *Junction (4-5) |
56 | Deweyville (5-4) | 54 | vs *Pineland West Sabine (3-5) |
57 | Hale Center (4-5) | 73 | vs *Olton (5-4) |
58 | Jewett Leon (3-6) | 57 | at *Centerville (5-3) |
59 | Big Sandy (2-7) | 59 | at *Cushing (1-8) |
60 | Alvord (4-5) | 55 | vs *Olney (0-8) |
61 | Trenton (4-4) | 49 | at *Collinsville (4-5) |
62 | Marlin (2-7) | 63 | vs *Thorndale (7-2) |
63 | Beckville (2-7) | 58 | vs *Timpson (4-5) |
64 | Cayuga (3-6) | 61 | vs *Malakoff Cross Roads (0-9) |
65 | Tom Bean (4-5) | 74 | vs *Valley View (7-2) |
66 | Hawkins (3-6) | 64 | vs *Price Carlisle (6-3) |
67 | Ben Bolt (4-5) | 66 | at *Riviera-Kaufer (2-7) |
68 | Linden-Kildaire (3-6) | 72 | at *Tenaha (4-5) |
69 | Amarillo Highland Park (4-5) | 65 | at *Boys Ranch (0-9) |
70 | Itasca (3-6) | 71 | at *Moody (2-7) |
71 | Gladewater Union Grove (4-5) | 77 | at *Alto (9-0) |
72 | Como-Pickton (4-5) | 76 | vs *Wolfe City (7-2) |
73 | Goldthwaite (2-7) | 70 | at *Valley Mills (5-4) |
74 | Junction (4-5) | 69 | vs *Center Point (5-4) |
75 | Sunray (1-8) | 78 | vs *Stinnett West Texas (7-2) |
76 | Milano (1-8) | 75 | at *Holland (9-0) |
77 | Celeste (2-8) | 62 | Open |
78 | Sanford-Fritch (2-7) | 79 | at *Panhandle (7-2) |
79 | Floydada (2-7) | 68 | at *Post (9-0) |
80 | Harper (2-7) | 80 | vs *Brackettville (6-3) |
81 | Hull-Daisetta (2-6) | 81 | vs *Groveton (7-2) |
82 | Moody (2-7) | 85 | vs *Itasca (3-6) |
83 | Chico (3-6) | 86 | at *Seymour (4-5) |
84 | Kerens (1-8) | 84 | at *Normangee (4-5) |
85 | Riviera-Kaufer (2-7) | 82 | vs *Ben Bolt (4-5) |
86 | Cushing (1-8) | 83 | vs *Big Sandy (2-7) |
87 | Axtell (1-8) | 87 | at *Bosqueville (4-5) |
88 | Quinlan Boles (1-9) | 89 | Open |
89 | Hico (0-9) | 90 | at *Crawford (6-3) |
90 | Rosebud-Lott (0-9) | 91 | vs *Hearne (5-4) |
91 | Boys Ranch (0-9) | 88 | vs *Amarillo Highland Park (4-5) |
92 | Malakoff Cross Roads (0-9) | 93 | at *Cayuga (3-6) |
93 | Sabinal (0-9) | 92 | vs *Mason (7-2) |
94 | Olney (0-8) | 94 | at *Alvord (4-5) |
CLASS 2A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | Stratford (8-1) | 1 | vs *Gruver (6-3) |
2 | Wellington (8-1) | 2 | at *Wheeler (8-1) |
3 | Mart (6-3) | 3 | at *Frost (4-5) |
4 | Hamlin (6-2) | 4 | vs *Albany (7-2) |
5 | Falls City (8-1) | 5 | at *Pettus (1-8) |
6 | Wheeler (8-1) | 6 | vs *Wellington (8-1) |
7 | Albany (7-2) | 7 | at *Hamlin (6-2) |
8 | Eldorado (8-1) | 11 | vs *Christoval (9-0) |
9 | Muenster (8-2) | 8 | Open |
10 | Flatonia (8-1) | 10 | at *Louise (1-8) |
11 | Windthorst (7-2) | 12 | at Petrolia (3-6) |
12 | Vega (6-3) | 13 | at *Clarendon (6-3) |
13 | Christoval (9-0) | 14 | at *Eldorado (8-1) |
14 | Gruver (6-3) | 9 | at *Stratford (8-1) |
15 | Bremond (9-1) | 16 | Open |
16 | Grapeland (8-2) | 18 | Open |
17 | Clarendon (6-3) | 27 | vs *Vega (6-3) |
18 | Wink (6-3) | 23 | at *McCamey (3-6) |
19 | Tahoka (7-2) | 15 | at *Smyer (6-3) |
20 | La Pryor (5-4) | 21 | at *Charlotte (5-4) |
21 | Ralls (8-1) | 22 | vs *New Home (4-5) |
22 | Burton (5-4) | 17 | vs *Snook (4-5) |
23 | Sudan (9-0) | 20 | at *Farwell (7-2) |
24 | Santo (7-2) | 19 | at *Ranger (1-8) |
25 | Dawson (7-2) | 24 | vs *Wortham (7-2) |
26 | Archer City (6-3) | 25 | at *Electra (5-4) |
27 | Cumby (6-3) | 28 | at *Era (0-9) |
28 | Cross Plains (6-3) | 26 | at *Roscoe (1-7) |
29 | Granger (6-3) | 30 | at *Chilton (6-3) |
30 | Agua Dulce (9-0) | 29 | at *Bruni (3-6) |
31 | Evadale (5-3) | 34 | at *Lovelady (4-4) |
32 | Lovelady (4-4) | 32 | vs *Evadale (5-3) |
33 | Haskell (3-7) | 33 | Open |
34 | Mount Enterprise (8-0) | 31 | at *Clarksville (4-5) |
35 | Electra (5-4) | 36 | vs *Archer City (6-3) |
36 | Van Horn (4-5) | 35 | vs *Iraan (0-9) |
37 | McCamey (3-6) | 38 | vs *Wink (6-3) |
38 | Chilton (6-3) | 40 | vs *Granger (6-3) |
39 | Quanah (3-6) | 37 | at *Shamrock (3-6) |
40 | Snook (4-5) | 41 | at *Burton (5-4) |
41 | Detroit (5-4) | 43 | vs *Maud (3-6) |
42 | D'Hanis (5-4) | 42 | vs *Runge (2-7) |
43 | Hubbard (4-5) | 39 | vs *Meridian (0-9) |
44 | Seagraves (4-5) | 45 | at *Plains (0-9) |
45 | Farwell (7-2) | 44 | vs *Sudan (9-0) |
46 | Shamrock (3-6) | 47 | vs *Quanah (3-6) |
47 | La Villa (3-6) | 46 | at *Premont (4-5) |
48 | Wortham (7-2) | 52 | at *Dawson (7-2) |
49 | Simms Bowie (3-6) | 51 | at *Overton (0-9) |
50 | Smyer (6-3) | 55 | vs *Tahoka (7-2) |
51 | Tioga (3-6) | 49 | Open |
52 | Roscoe (1-7) | 54 | vs *Cross Plains (6-3) |
53 | Miles (6-3) | 50 | vs *Rocksprings (3-6) |
54 | Saratoga West Hardin (4-6) | 53 | Open |
55 | Charlotte (5-4) | 48 | vs *La Pryor (5-4) |
56 | Bovina (3-6) | 56 | at *Springlake-Earth (2-7) |
57 | Frost (4-5) | 60 | vs *Mart (6-3) |
58 | Iola (3-6) | 57 | vs *Bartlett (0-9) |
59 | Bruni (3-6) | 58 | vs *Agua Dulce (9-0) |
60 | Premont (4-5) | 66 | vs *La Villa (3-6) |
61 | Clarksville (4-5) | 61 | vs *Mount Enterprise (8-0) |
62 | Memphis (1-8) | 63 | vs *Munday (1-6) |
63 | New Home (4-5) | 59 | at *Ralls (8-1) |
64 | Somerville (2-7) | 65 | vs Peaster (3-4) |
65 | Munday (1-6) | 62 | at *Memphis (1-8) |
66 | Menard (3-7) | 64 | Open |
67 | Runge (2-7) | 68 | at *D'Hanis (5-4) |
68 | Maud (3-6) | 67 | at *Detroit (5-4) |
69 | Lockney (0-9) | 73 | vs *Crosbyton (1-8) |
70 | Era (0-9) | 71 | vs *Cumby (6-3) |
71 | Louise (1-8) | 70 | vs *Flatonia (8-1) |
72 | Booker (1-8) | 75 | Open |
73 | Petrolia (3-6) | 76 | vs Windthorst (7-2) |
74 | Rocksprings (3-6) | 72 | at *Miles (6-3) |
75 | Iraan (0-9) | 69 | at *Van Horn (4-5) |
76 | Colmesneil (1-7) | 74 | vs *Burkeville (0-7) |
77 | Springlake-Earth (2-7) | 77 | vs *Bovina (3-6) |
78 | Ranger (1-8) | 78 | vs *Santo (7-2) |
79 | Pettus (1-8) | 81 | vs *Falls City (8-1) |
80 | Crosbyton (1-8) | 79 | at *Lockney (0-9) |
81 | Burkeville (0-7) | 82 | at *Colmesneil (1-7) |
82 | Bartlett (0-9) | 80 | at *Iola (3-6) |
83 | Overton (0-9) | 83 | vs *Simms Bowie (3-6) |
84 | Benavides (1-8) | 84 | at *Woodsboro (0-9) |
85 | Woodsboro (0-9) | 85 | vs *Benavides (1-8) |
86 | Meridian (0-9) | 86 | at *Hubbard (4-5) |
87 | Plains (0-9) | 87 | vs *Seagraves (4-5) |
CLASS 1A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | McLean (8-1) | 1 | vs *Miami (5-4) |
2 | Balmorhea (9-0) | 2 | at *Rankin (8-1) |
3 | Ira (9-0) | 4 | vs *Hermleigh (3-6) |
4 | Sterling City (9-0) | 3 | at *Garden City (7-2) |
5 | Garden City (7-2) | 5 | vs *Sterling City (9-0) |
6 | Borden County (9-0) | 6 | at *Lenorah Grady (3-6) |
7 | Gilmer Union Hill (9-1) | 8 | Open |
8 | Rankin (8-1) | 7 | vs *Balmorhea (9-0) |
9 | White Deer (7-2) | 11 | vs *Turkey Valley (5-4) |
10 | Blum (8-2) | 10 | Open |
11 | May (8-1) | 13 | at *Lingleville (5-4) |
12 | Spur (7-2) | 14 | vs *Rotan (2-7) |
13 | Knox City (8-2) | 12 | Open |
14 | Paducah (6-3) | 9 | vs *Vernon Northside (5-3) |
15 | Milford (7-2) | 15 | at *Avalon (9-0) |
16 | Leakey (8-1) | 16 | vs *Medina (2-7) |
17 | Avalon (9-0) | 17 | vs *Milford (7-2) |
18 | Jonesboro (8-1) | 19 | vs *Evant (5-4) |
19 | Gorman (6-3) | 18 | vs *Santa Anna (1-8) |
20 | Crowell (5-4) | 25 | at *Chillicothe (3-5) |
21 | Ropesville Ropes (7-2) | 22 | at *Wellman-Union (3-6) |
22 | Coolidge (5-4) | 20 | vs *Penelope (3-5) |
23 | Nueces Canyon (7-2) | 24 | at *Prairie Lea (3-6) |
24 | Newcastle (5-5) | 26 | Open |
25 | Saint Jo (8-1) | 21 | vs *Perrin-Whitt (8-1) |
26 | Happy (6-3) | 23 | vs *Lorenzo (4-5) |
27 | Eden (6-3) | 30 | vs *Robert Lee (5-3) |
28 | Lamesa Klondike (7-2) | 28 | at *O'Donnell (4-4) |
29 | Aspermont (6-4) | 27 | Open |
30 | Turkey Valley (5-4) | 29 | at *White Deer (7-2) |
31 | Nazareth (5-3) | 33 | vs *Petersburg (5-3) |
32 | Perrin-Whitt (8-1) | 31 | at *Saint Jo (8-1) |
33 | Aquilla (3-6) | 35 | at *Abbott (3-6) |
34 | Petersburg (5-3) | 36 | at *Nazareth (5-3) |
35 | Roscoe Highland (5-4) | 32 | at *Water Valley (4-5) |
36 | Westbrook (4-6) | 34 | Open |
37 | Evant (5-4) | 40 | at *Jonesboro (8-1) |
38 | Water Valley (4-5) | 37 | vs *Roscoe Highland (5-4) |
39 | Abbott (3-6) | 39 | vs *Aquilla (3-6) |
40 | Zephyr (3-6) | 38 | vs *Lometa (3-6) |
41 | O'Donnell (4-4) | 43 | vs *Lamesa Klondike (7-2) |
42 | Covington (7-2) | 41 | at *Gholson (5-4) |
43 | Fort Davis (5-4) | 42 | vs *Marfa (2-7) |
44 | Leverett's Chapel (7-1) | 45 | Open |
45 | Bryson (4-5) | 46 | vs *Savoy (0-6) |
46 | High Island (4-4) | 47 | Open |
47 | Lometa (3-6) | 44 | at *Zephyr (3-6) |
48 | Hermleigh (3-6) | 48 | at *Ira (9-0) |
49 | Robert Lee (5-3) | 50 | at *Eden (6-3) |
50 | Meadow (3-6) | 49 | vs *Whiteface (4-5) |
51 | Medina (2-7) | 53 | at *Leakey (8-1) |
52 | Penelope (3-5) | 52 | at *Coolidge (5-4) |
53 | Chillicothe (3-5) | 55 | vs *Crowell (5-4) |
54 | Rotan (2-7) | 56 | at *Spur (7-2) |
55 | Gholson (5-4) | 51 | vs *Covington (7-2) |
56 | Vernon Northside (5-3) | 58 | at *Paducah (6-3) |
57 | Miami (5-4) | 57 | at *McLean (8-1) |
58 | Morton (3-7) | 59 | Open |
59 | Veribest (4-6) | 54 | Open |
60 | Lorenzo (4-5) | 60 | at *Happy (6-3) |
61 | Whiteface (4-5) | 61 | at *Meadow (3-6) |
62 | Lingleville (5-4) | 64 | vs *May (8-1) |
63 | Lenorah Grady (3-6) | 63 | vs *Borden County (9-0) |
64 | Hart (2-8) | 62 | Open |
65 | Wellman-Union (3-6) | 65 | vs *Ropesville Ropes (7-2) |
66 | Fruitvale (3-6) | 66 | Open |
67 | Savoy (0-6) | 67 | at *Bryson (4-5) |
68 | Marfa (2-7) | 70 | at *Fort Davis (5-4) |
69 | Paint Rock (1-8) | 68 | vs *Bronte (1-8) |
70 | Santa Anna (1-8) | 69 | at *Gorman (6-3) |
71 | Prairie Lea (3-6) | 72 | vs *Nueces Canyon (7-2) |
72 | Ackerly Sands (0-10) | 71 | Open |
73 | Bronte (1-8) | 73 | at *Paint Rock (1-8) |
CLASS 1A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | Jayton (10-0) | 2 | Open |
2 | Richland Springs (8-0) | 1 | at *Rochelle (8-1) |
3 | Motley County (6-3) | 4 | at *Silverton (2-7) |
4 | Grandfalls-Royalty (9-1) | 3 | Open |
5 | Calvert (6-3) | 5 | vs *McDade (3-5) |
6 | Gordon (8-1) | 6 | vs *Strawn (6-3) |
7 | Blackwell (10-0) | 7 | at *Loraine (6-3) |
8 | Strawn (6-3) | 8 | at *Gordon (8-1) |
9 | Groom (7-2) | 9 | vs Higgins (1-8) |
10 | Oakwood (5-4) | 10 | vs *Trinidad (4-5) |
11 | Brookesmith (8-1) | 12 | at *Rising Star (2-5) |
12 | Blanket (7-2) | 11 | vs *Sidney (3-6) |
13 | Trinidad (4-5) | 13 | at *Oakwood (5-4) |
14 | Whitharral (8-2) | 15 | Open |
15 | Loop (9-1) | 17 | Open |
16 | Apple Springs (4-5) | 16 | vs *Chester (3-5) |
17 | Sanderson (4-4) | 14 | Open |
18 | Anton (5-4) | 18 | vs *Cotton Center (0-9) |
19 | Cranfills Gap (7-2) | 19 | vs *Walnut Springs (3-6) |
20 | Rochelle (8-1) | 20 | vs *Richland Springs (8-0) |
21 | Amherst (5-4) | 21 | vs *Lazbuddie (5-4) |
22 | Loraine (6-3) | 25 | vs *Blackwell (10-0) |
23 | Lefors (5-4) | 23 | Open |
24 | Woodson (6-2) | 22 | at *Throckmorton (4-5) |
25 | Throckmorton (4-5) | 24 | vs *Woodson (6-2) |
26 | Lueders-Avoca (3-6) | 26 | vs *Rule (4-5) |
27 | Sierra Blanca (3-4) | 27 | at *Imperial Buena Vista (1-7) |
28 | Gustine (5-4) | 28 | vs *Bluff Dale (3-6) |
29 | Rule (4-5) | 29 | at *Lueders-Avoca (3-6) |
30 | Silverton (2-7) | 32 | vs *Motley County (6-3) |
31 | Follett (1-6) | 30 | at *Hedley (1-8) |
32 | Kress (5-4) | 31 | vs *Afton Patton Springs (1-6) |
33 | Bynum (5-3) | 33 | at *Mount Calm (2-7) |
34 | Cherokee (1-8) | 35 | at *Valera Panther Creek (3-4) |
35 | Lazbuddie (5-4) | 34 | at *Amherst (5-4) |
36 | Sidney (3-6) | 38 | at *Blanket (7-2) |
37 | Ladonia Fannindel (3-4) | 37 | at *Forestburg (3-6) |
38 | Morgan (2-7) | 39 | vs *Kopperl (1-7) |
39 | McDade (3-5) | 43 | at *Calvert (6-3) |
40 | Walnut Springs (3-6) | 40 | at *Cranfills Gap (7-2) |
41 | Moran (4-5) | 36 | at *Trent (0-8) |
42 | Chester (3-5) | 41 | at *Apple Springs (4-5) |
43 | Imperial Buena Vista (1-7) | 48 | vs *Sierra Blanca (3-4) |
44 | Iredell (1-8) | 42 | vs *Three Way (1-8) |
45 | Valera Panther Creek (3-4) | 44 | vs *Cherokee (1-8) |
46 | Southland (2-6) | 45 | at *Wilson (2-6) |
47 | Kopperl (1-7) | 47 | at *Morgan (2-7) |
48 | Buckholts (3-6) | 50 | at *Oglesby (1-7) |
49 | Bluff Dale (3-6) | 52 | at *Gustine (5-4) |
50 | Mount Calm (2-7) | 49 | vs *Bynum (5-3) |
51 | Harrold (0-0) | 51 | Open |
52 | Forestburg (3-6) | 53 | vs *Ladonia Fannindel (3-4) |
53 | Lohn (0-4) | 54 | Open |
54 | Oglesby (1-7) | 46 | vs *Buckholts (3-6) |
55 | Hedley (1-8) | 56 | vs *Follett (1-6) |
56 | Benjamin (2-7) | 57 | Open |
57 | Rising Star (2-5) | 55 | vs *Brookesmith (8-1) |
58 | Wilson (2-6) | 58 | vs *Southland (2-6) |
59 | Three Way (1-8) | 59 | at *Iredell (1-8) |
60 | Afton Patton Springs (1-6) | 60 | at *Kress (5-4) |
61 | Guthrie (1-8) | 61 | Open |
62 | Cotton Center (0-9) | 62 | at *Anton (5-4) |
63 | Bowie Gold-burg (0-9) | 63 | Open |
64 | Trent (0-8) | 64 | vs *Moran (4-5) |
65 | Mullin (1-9) | 66 | Open |
66 | Higgins (1-8) | 65 | at Groom (7-2) |
PRIVATE SCHOOLS — 11-MAN
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | Cedar Hill Trinity Christian (8-1) | 1 | vs *Bullard Brook Hill (7-2) |
2 | Dallas Parish Episcopal (8-1) | 2 | vs San Antonio Cornerstone (7-2) |
3 | Fort Worth Nolan Catholic (9-0) | 3 | at *Addison Trinity Christian (0-9) |
4 | Dallas Plano Prestonwood (7-2) | 6 | at *Dallas Bishop Dunne (4-5) |
5 | Houston Second Baptist (9-0) | 5 | vs *Houston Lutheran South (8-1) |
6 | Austin Regents School (8-1) | 4 | Open |
7 | Midland Christian (5-4) | 7 | at *Fort Worth All Saints Episcopal (5-3) |
8 | Dallas Christian School (8-1) | 8 | vs *Tyler Grace Community (5-4) |
9 | San Antonio Cornerstone (7-2) | 9 | at Dallas Parish Episcopal (8-1) |
10 | Grapevine Faith Christian (7-1) | 11 | vs *Fort Worth Christian (5-4) |
11 | Bellaire Episcopal (8-1) | 12 | vs Houston Kinkaid |
12 | Dallas Bishop Lynch (4-5) | 10 | at *Plano John Paul II (6-3) |
13 | Fort Worth All Saints Episcopal (5-3) | 13 | vs *Midland Christian (5-4) |
14 | Plano John Paul II (6-3) | 14 | vs *Dallas Bishop Lynch (4-5) |
15 | Houston St. Thomas (6-3) | 15 | at *Houston St. Pius X (2-7) |
16 | Houston Kinkaid (6-4) | 18 | at Bellaire Episcopal (8-1) |
17 | Dallas Bishop Dunne (4-5) | 16 | vs *Dallas Plano Prestonwood (7-2) |
18 | The Woodlands Christian (9-0) | 17 | vs *Houston Northland Christian (3-6) |
19 | San Antonio Antonian Prep (6-3) | 19 | at *San Antonio Central Catholic (5-4) |
20 | San Antonio Central Catholic (5-4) | 22 | vs *San Antonio Antonian Prep (6-3) |
21 | Bullard Brook Hill (7-2) | 21 | at *Cedar Hill Trinity Christian (8-1) |
22 | Argyle Liberty Christian (3-7) | 26 | Open |
23 | San Antonio Holy Cross (5-3) | 23 | vs *Brownsville St. Joseph (3-6) |
24 | Houston Lutheran South (8-1) | 24 | at *Houston Second Baptist (9-0) |
25 | Frisco Legacy Christian (7-2) | 25 | at *Carrollton Prince of Peace (4-5) |
26 | Fort Worth Country Day (5-5) | 27 | vs The Woodlands John Cooper |
27 | Episcopal School of Dallas (5-3) | 20 | Open |
28 | The Woodlands John Cooper (7-2) | 33 | at Fort Worth Country Day (5-5) |
29 | Houston Legacy (3-5) | 28 | at Garrison (4-5) |
30 | Arlington Pantego Christian (8-1) | 30 | Open |
31 | Houston St. John's (6-3) | 29 | Open |
32 | Victoria St. Joseph (5-3) | 34 | at *Cypress Community Christian (2-7) |
33 | Fort Worth Southwest Christian (5-4) | 32 | vs Arlington Grace Prep (5-4) |
34 | Boerne Geneva School (5-4) | 38 | vs *Waco Reicher (4-5) |
35 | Lubbock Christian (9-0) | 31 | at *Lubbock Trinity Christian (4-4) |
36 | Fort Worth Christian (5-4) | 45 | at *Grapevine Faith Christian (7-1) |
37 | Dallas St. Mark's (4-4) | 51 | Open |
38 | Houston St. Pius X (2-7) | 35 | vs *Houston St. Thomas (6-3) |
39 | Austin Brentwood Christian (8-2) | 40 | Open |
40 | Colleyville Covenant Christian (3-5) | 41 | at *Dallas Shelton School (5-2) |
41 | Tyler Grace Community (5-4) | 36 | at *Dallas Christian School (8-1) |
42 | Houston Christian (4-6) | 42 | Open |
43 | Dallas Shelton School (5-2) | 44 | vs *Colleyville Covenant Christian (3-5) |
44 | Oklahoma City (Okl.) Casady (3-6) | 39 | Open |
45 | Tomball Concordia Lutheran (1-8) | 43 | Open |
46 | CC John Paul II (8-1) | 49 | at San Antonio St. Anthony's (5-4) |
47 | Conroe Grand Oaks (5-4) | 47 | vs Tomball Christian H/School (1-7) |
48 | Addison Trinity Christian (0-9) | 46 | vs *Fort Worth Nolan Catholic (9-0) |
49 | Shiner St. Paul (6-3) | 48 | vs *San Antonio St. Gerard (1-6) |
50 | Muenster Sacred Heart (9-0) | 50 | vs *Dallas First Baptist Academy (2-7) |
51 | Houston The Village (8-1) | 59 | vs Austin St. Dominic Savio |
52 | League City Bay Area Christian (6-3) | 52 | at *Houston Lutheran North (6-1) |
53 | Arlington Oakridge (5-4) | 37 | Open |
54 | Fort Worth Trinity Valley (3-7) | 53 | Open |
55 | DasCHE (8-1) | 57 | at Dallas Home School AA (5-3) |
56 | McKinney Christian (4-5) | 56 | at Tyler T. K. Gorman (1-7) |
57 | Austin Saints (4-6) | 54 | Open |
58 | Irving Cistercian Prep (5-4) | 77 | Open |
59 | Tomball Rosehill Christian (8-1) | 60 | vs *Beaumont Legacy Christian (2-6) |
60 | Katy St. John XXIII (7-3) | 55 | Open |
61 | Arlington Grace Prep (5-4) | 63 | at Fort Worth Southwest Christian (5-4) |
62 | San Antonio Christian (4-5) | 62 | Open |
63 | Carrollton Prince of Peace (4-5) | 58 | vs *Frisco Legacy Christian (7-2) |
64 | Fort Bend Christian (4-4) | 64 | at *Houston Westbury Christian (1-8) |
65 | Austin St. Dominic Savio (8-0) | 66 | at Houston The Village (8-0) |
66 | Beaumont Msgr. Kelly (7-2) | 61 | at Sabine Pass (7-2) |
67 | Austin Texas Sch for the Deaf (5-4) | 70 | vs *Schertz John Paul II (2-7) |
68 | Fort Worth Lake Country (5-4) | 67 | vs *Fort Worth Calvary Academy (5-3) |
69 | Cypress Community Christian (2-7) | 65 | vs *Victoria St. Joseph (5-3) |
70 | Lubbock Trinity Christian (4-4) | 72 | vs *Lubbock Christian (9-0) |
71 | SA Saint Mary's Hall (0-0) | 68 | Open |
72 | Bryan Brazos Christian (6-3) | 69 | vs *Magnolia Legacy Prep (3-6) |
73 | Houston Lutheran North (6-1) | 74 | vs *League City Bay Area Christian (6-3) |
74 | Dallas Covenant (5-4) | 75 | vs Tyler All Saints (6-3) |
75 | Cedar Hill Newman (5-2) | 73 | Open |
76 | Fort Worth Calvary Academy (5-3) | 71 | at *Fort Worth Lake Country (5-4) |
77 | Brownsville St. Joseph (3-6) | 76 | at *San Antonio Holy Cross (5-3) |
78 | Temple Central Texas Chr. (5-4) | 79 | vs *Hallettsville Sacred Heart (3-6) |
79 | Austin St. Michael's (2-7) | 80 | Open |
80 | Houston ProVision Academy (4-5) | 83 | Open |
81 | Waco Reicher (4-5) | 78 | at *Boerne Geneva School (5-4) |
82 | Dallas Greenhill Prep (1-9) | 86 | Open |
83 | Flower Mound Coram Deo (3-6) | 82 | at *Willow Park Trinity Christian (1-8) |
84 | Peaster (3-4) | 85 | at Somerville (2-7) |
85 | Tyler All Saints (6-3) | 81 | at Dallas Covenant (5-4) |
86 | San Antonio St. Anthony's (5-4) | 84 | vs CC John Paul II (8-1) |
87 | Hallettsville Sacred Heart (3-6) | 88 | at *Temple Central Texas Chr. (5-4) |
88 | Willow Park Trinity Christian (1-8) | 91 | vs *Flower Mound Coram Deo (3-6) |
89 | Austin Hyde Park Baptist (0-9) | 87 | Open |
90 | Magnolia Legacy Prep (3-6) | 89 | at *Bryan Brazos Christian (6-3) |
91 | San Marcos Baptist Academy (6-4) | 90 | Open |
92 | Dallas First Baptist Academy (2-7) | 93 | at *Muenster Sacred Heart (9-0) |
93 | Buda Johnson (5-3) | 94 | at Jarrell JV |
94 | El Paso Cathedral (4-6) | 98 | Open |
95 | Tomball Christian H/School (1-7) | 95 | at Conroe Grand Oaks (5-4) |
96 | Beaumont Legacy Christian (2-6) | 96 | at *Tomball Rosehill Christian (8-1) |
97 | Houston Westbury Christian (1-8) | 92 | vs *Fort Bend Christian (4-4) |
98 | Schertz John Paul II (2-7) | 97 | at *Austin Texas Sch for the Deaf (5-4) |
99 | Houston Northland Christian (3-6) | 100 | at *The Woodlands Christian (9-0) |
100 | Dallas Home School AA (5-3) | 99 | vs DasCHE |
101 | Spring Frassati Catholic (2-8) | 104 | Open |
102 | Fort Worth Temple Christian (1-9) | 101 | Open |
103 | Pasadena First Baptist (2-6) | 102 | Open |
104 | Tyler T. K. Gorman (1-7) | 105 | vs McKinney Christian (4-5) |
105 | SA Texas Military Institute (2-6) | 103 | Open |
106 | Arlington Newman (3-5) | 107 | Open |
107 | Houston KIPP Northeast (3-4) | 106 | Open |
108 | Houston KIPP Sunnyside (2-5) | 110 | Open |
109 | Sabine Pass (1-5) | 109 | vs Beaumont Msgr. Kelly |
110 | San Antonio St. Gerard (1-6) | 108 | at *Shiner St. Paul (6-3) |
111 | Kennedale Fellowship (2-5) | 111 | Open |
112 | Houston Cristo Rey Jesuit (1-8) | 113 | Open |
113 | Galveston O'Connell (0-8) | 114 | Open |
114 | Founders Classical Academy (0-9) | 115 | Open |
115 | Houston Northside HomeSchool (1-8) | 116 | vs Waco Texas Wind |
116 | Houston Kipp Generations (0-8) | 112 | vs Houston Kipp Academy (0-6) |
117 | San Antonio Brooks Academy (2-7) | 117 | Open |
118 | Waco Texas Wind (1-9) | 118 | at Houston Northside HomeSchool (1-8) |
119 | Dallas Inspired Vision (2-7) | 119 | Open |
120 | Atlas HomeSchool (0-10) | 120 | Open |
121 | Houston Kipp Academy (0-6) | 121 | at Houston Kipp Generations (0-8) |
122 | Harlingen Marine Military (0-6) | 122 | Open |
PRIVATE SCHOOLS – 6-MAN
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | Bastrop Tribe Consolidated (9-1) | 1 | Open |
2 | Watauga Harvest Christian (9-0) | 2 | at *Abilene Christian (9-0) |
3 | Baytown Christian (7-0) | 4 | vs *Bellville Faith Academy (2-5) |
4 | Dallas Lakehill Prep (8-0) | 3 | vs *Dallas Lutheran (2-7) |
5 | Gainesville State School (6-2) | 5 | at *Rockwall Heritage Christian (3-6) |
6 | Houston Emery-Weiner School (8-1) | 6 | vs *Katy Faith West Academy (3-5) |
7 | New Braunfels Christian (8-1) | 7 | at *Temple Holy Trinity (1-8) |
8 | Fredericksburg Heritage Sch. (8-0) | 9 | vs *Spring Branch Living Rock (6-2) |
9 | Conroe Covenant (6-2) | 17 | vs Houston Sanchez (0-8) |
10 | Westlake Academy (9-1) | 26 | Open |
11 | Weatherford Christian (8-1) | 8 | vs *Dallas Tyler Street Christian (6-1-1) |
12 | Abilene Christian (9-0) | 11 | vs *Watauga Harvest Christian (9-0) |
13 | Garland Christian Academy (9-1) | 10 | Open |
14 | Baird (7-2) | 13 | Open |
15 | San Antonio FEAST Homesch. (7-2) | 15 | Open |
16 | Austin Veritas Academy (7-2) | 14 | at *Waco Vanguard College Prep (6-3) |
17 | Wylie Prep Academy (8-1) | 16 | Open |
18 | Irion County (7-2) | 25 | vs West Texas Homeschool (0-6) |
19 | Williamson County Home School (8-2) | 18 | Open |
20 | FW THESA H/School (6-4) | 29 | Open |
21 | Bulverde Bracken Christian (7-2) | 19 | vs *Victoria Faith Academy (2-7) |
22 | FW Covenant Classical (9-0) | 24 | Open |
23 | Midland Trinity (5-2) | 27 | Open |
24 | Bryan St. Joseph (6-4) | 28 | Open |
25 | Giddings State School (4-4) | 31 | at *Sugar Land Logos Prep (3-6) |
26 | Waco Methodist Children's Home (9-1) | 23 | Open |
27 | Seguin Lifegate Christian (8-2) | 22 | Open |
28 | Cedar Park Summit Christian (7-3) | 20 | Open |
29 | Huntsville Alpha Omega (6-2) | 12 | at *Bryan Allen Academy (8-1) |
30 | Bryan Allen Academy (8-1) | 30 | vs *Huntsville Alpha Omega (6-2) |
31 | Spring Branch Living Rock (6-2) | 33 | at *Fredericksburg Heritage Sch. (8-0) |
32 | Azle Christian School (5-3) | 32 | Open |
33 | Lubbock Kingdom Prep (7-1) | 35 | at *Wichita Falls Christian (1-6) |
34 | Dallas Tyler Street Christian (6-1-1) | 34 | at *Weatherford Christian (8-1) |
35 | Denton Calvary (5-3) | 39 | vs *Amarillo San Jacinto Christian (3-6) |
36 | Lakeland Christian (4-5) | 36 | Open |
37 | Irving Faustina Academy (5-2-1) | 38 | Open |
38 | Tyler HEAT (8-2) | 37 | Open |
39 | Haslet Heritage Christian (3-3) | 21 | Open |
40 | Marble Falls Faith Academy (5-4) | 55 | vs *Round Rock Christian (1-8) |
41 | Waco Vanguard College Prep (6-3) | 42 | vs *Austin Veritas Academy (7-2) |
42 | Wichita Falls Notre Dame (4-3) | 44 | Open |
43 | Lake Jackson Brazosport (4-5) | 41 | vs *Houston Grace Christian (3-5) |
44 | Victoria Home School (6-2) | 40 | Open |
45 | Kerrville Our Lady of the Hills (3-4) | 47 | vs *Waco Live Oak (2-7) |
46 | Eagle Christian Academy (6-4) | 51 | Open |
47 | Irving The Highlands School (5-4) | 61 | Open |
48 | Rockwall Heritage Christian (3-6) | 66 | vs *Gainesville State School (6-2) |
49 | McKinney The Cornerstone (6-2) | 53 | Open |
50 | Austin Royals (5-4) | 48 | Open |
51 | Round Rock Concordia (5-4) | 46 | at *Austin Hill Country (3-6) |
52 | Campbell (2-5) | 50 | Open |
53 | Stephenville Faith (5-3) | 49 | Open |
54 | Nazarene Christian Academy (2-8) | 54 | Open |
55 | Claude (4-5) | 52 | vs Wildorado (7-0) |
56 | Plano Coram Deo (4-6) | 64 | Open |
57 | Greenville Christian (5-4) | 58 | vs *Longview Trinity S/of TX (4-5) |
58 | Waco Live Oak (2-7) | 59 | at *Kerrville Our Lady of the Hills (3-4) |
59 | Melissa CHANT (5-4) | 65 | Open |
60 | CC Coastal Christian (6-3) | 56 | Open |
61 | Red Oak Ovilla Christian (3-6) | 43 | Open |
62 | Austin Hill Country (3-6) | 45 | vs *Round Rock Concordia (5-4) |
63 | Longview Trinity S/of TX (4-5) | 62 | at *Greenville Christian (5-4) |
64 | Katy Faith West Academy (3-5) | 60 | at *Houston Emery-Weiner School (8-1) |
65 | Waco Parkview Christian (4-6) | 63 | Open |
66 | Austin Achieve (5-4) | 70 | Open |
67 | Austin NYOS Charter School (3-7) | 72 | Open |
68 | Dime Box (4-1) | 71 | Open |
69 | Bryan Christian Homeschool (2-8) | 74 | Open |
70 | Orange Community Christian (3-3-1) | 80 | Open |
71 | Lucas Christian Academy (4-6) | 67 | Open |
72 | EP Faith Christian (4-4) | 75 | Open |
73 | Roby (1-7) | 73 | Open |
74 | Arlington St. Paul Prep (2-6) | 68 | Open |
75 | Carrollton T.A.C.A (1-8) | 69 | Open |
76 | C.C. Arlington Heights (5-2) | 78 | Open |
77 | Dallas Lutheran (2-7) | 57 | at *Dallas Lakehill Prep (8-0) |
78 | Sugar Land Logos Prep (3-6) | 84 | vs *Giddings State School (4-4) |
79 | Fort Bend Chargers Home Sch (3-4) | 81 | Open |
80 | The Brigade of St. Michael (0-0) | 82 | Open |
81 | SA Atonement Academy (0-0) | 83 | Open |
82 | San Marcos Hill Country (3-6) | 79 | Open |
83 | SA Jubilee (2-5) | 86 | Open |
84 | Mineral Wells Community (5-4) | 99 | Open |
85 | Plainview Christian (0-0) | 87 | Open |
86 | C.C. WINGS Home School (0-0) | 88 | Open |
87 | Granbury Cornerstone Christian (0-0) | 89 | Open |
88 | Longview Christian Heritage (3-5) | 76 | at *Lubbock All Saints (1-8) |
89 | Granbury NCTA (1-8) | 77 | Open |
90 | Dallas UME Prep (5-4) | 98 | Open |
91 | Lubbock Home School Christian (2-8) | 100 | Open |
92 | Killeen Memorial Christian (0-0) | 90 | Open |
93 | Dallas Academy (4-5) | 85 | Open |
94 | Haslet Legacy Classical (3-5) | 96 | Open |
95 | Fort Hancock (1-5) | 95 | Open |
96 | Tyler Kings Academy (4-4) | 97 | at Irving Universal Academy (1-7) |
97 | Houston Grace Christian (3-5) | 93 | at *Lake Jackson Brazosport (4-5) |
98 | San Antonio Lutheran (1-8) | 94 | vs *San Antonio Castle Hills (0-9) |
99 | San Antonio Winston (2-7) | 104 | Open |
100 | Amarillo San Jacinto Christian (3-6) | 102 | at *Denton Calvary (5-3) |
101 | Wichita Falls Christian (1-6) | 91 | vs *Lubbock Kingdom Prep (7-1) |
102 | Wildorado (7-0) | 101 | at Claude (4-5) |
103 | Joshua Johnson County (2-8) | 92 | Open |
104 | Lubbock All Saints (1-8) | 109 | vs *Longview Christian Heritage (3-5) |
105 | Houston Texas Christian (4-4) | 110 | Open |
106 | SA Brooks Collegiate Academy (2-4) | 106 | Open |
107 | Houston Mount Carmel (2-7) | 107 | Open |
108 | Victoria Faith Academy (2-7) | 105 | at *Bulverde Bracken Christian (7-2) |
109 | Henderson Full Armor (0-0) | 108 | Open |
110 | Alvin Living Stones Christian (0-3) | 111 | Open |
111 | Bellville Faith Academy (2-5) | 103 | at *Baytown Christian (7-0) |
112 | San Antonio River City (0-0) | 112 | Open |
113 | Temple Centex H/Sch (5-4) | 114 | Open |
114 | Olfen (0-1) | 115 | Open |
115 | Temple Holy Trinity (1-8) | 113 | vs *New Braunfels Christian (8-1) |
116 | San Antonio Castle Hills (0-9) | 117 | at *San Antonio Lutheran (1-8) |
117 | Decatur Victory Christian (0-5) | 116 | Open |
118 | Tyler East Texas Christian (0-8) | 118 | at *Dallas Fairhill School (0-7) |
119 | West Texas Homeschool (0-6) | 120 | at Irion County (7-2) |
120 | Smoking for Jesus Ministry (4-6) | 119 | Open |
121 | Mesquite Founders Classical (2-5) | 121 | Open |
122 | Dallas Fairhill School (0-7) | 122 | vs *Tyler East Texas Christian (0-8) |
123 | Tyler Willowbend (0-7) | 123 | Open |
124 | Arlington TLCA (3-4) | 124 | Open |
125 | Lubbock Christ The King (1-6) | 125 | Open |
126 | Round Rock Christian (1-8) | 128 | at *Marble Falls Faith Academy (5-4) |
127 | New Braunfels Calvary Baptist (1-6) | 126 | Open |
128 | El Paso Immanuel Baptist (0-3) | 127 | Open |
129 | Irving Universal Academy (1-7) | 129 | vs Tyler Kings Academy (4-4) |
130 | Fort Worth Hill School (0-8) | 131 | Open |
131 | Corpus Christi Annapolis (0-9) | 130 | Open |
132 | Houston Sanchez (0-8) | 132 | at Conroe Covenant (6-2) |
133 | Fayette County HomeSchool (1-8) | 133 | Open |
This article is available to our Digital Subscribers.
Click "Subscribe Now" to see a list of subscription offers.
Already a Subscriber? Sign In to access this content.