It's the second round of the 2021 Texas high school football playoffs, with 209 games scattered across the Lone Star State. Who's going to win?
In conjunction with our partner Jerry Forrest at PigskinPrep.com, we're proud to bring you computer projections of every Texas high school football game! You can also find these projections on the dedicated team pages.
Note: Games are categorized by bracket, and by region.
Bracket | Region | Matchup | Projection |
6A DI | Region I | Southlake Carroll (11-0) vs. Midland Legacy (10-1) | Southlake Carroll (11-0) favored by 13 |
6A DI | Region I | Arlington Martin (9-2) vs. Lewisville (10-1) | Arlington Martin (9-2) favored by 16 |
6A DI | Region I | Allen (9-2) vs. Richardson Lake Highlands (10-1) | Allen (9-2) favored by 17 |
6A DI | Region I | Euless Trinity (10-1) vs. Odessa Permian (8-3) | Euless Trinity (10-1) favored by 14 |
6A DI | Region II | Spring (10-1) vs. Klein Cain (9-2) | Spring (10-1) favored by 6 |
6A DI | Region II | DeSoto (9-2) vs. Rockwall (9-2) | DeSoto (9-2) favored by 7 |
6A DI | Region II | Spring Westfield (11-0) vs. Klein Oak (6-5) | Spring Westfield (11-0) favored by 20 |
6A DI | Region II | Duncanville (9-1) vs. Mesquite (7-4) | Duncanville (9-1) favored by 35 |
6A DI | Region III | Humble Atascocita (9-2) vs. Dickinson (9-2) | Humble Atascocita (9-2) favored by 8 |
6A DI | Region III | Galena Park North Shore (10-1) vs. Clear Springs (7-4) | Galena Park North Shore (10-1) favored by 27 |
6A DI | Region III | Katy Tompkins (10-1) vs. Jersey Village (11-0) | Katy Tompkins (10-1) favored by 16 |
6A DI | Region III | Fort Bend Ridge Point (10-1) vs. Cypress-Fairbanks (7-3) | Fort Bend Ridge Point (10-1) favored by 12 |
6A DI | Region IV | Smithson Valley (9-2) vs. Austin Bowie (9-2) | Too close to call |
6A DI | Region IV | Lake Travis (9-2) vs. San Antonio East Central (7-4) | Lake Travis (9-2) favored by 22 |
6A DI | Region IV | San Antonio Brennan (11-0) vs. Los Fresnos (7-3) | San Antonio Brennan (11-0) favored by 28 |
6A DI | Region IV | Harlingen (8-3) vs. Laredo United South (8-3) | Harlingen (8-3) favored by 4 |
6A DII | Region I | Denton Guyer (10-1) vs. Dallas Jesuit (10-1) | Denton Guyer (10-1) favored by 17 |
6A DII | Region I | Prosper (7-4) vs. Grand Prairie (7-4) | Prosper (7-4) favored by 21 |
6A DII | Region I | Byron Nelson (8-3) vs. El Paso Eastlake (10-1) | Byron Nelson (8-3) favored by 9 |
6A DII | Region I | El Paso Eastwood (7-4) vs. Saginaw Boswell (6-4) | El Paso Eastwood (7-4) favored by 9 |
6A DII | Region II | Rockwall-Heath (10-1) vs. Temple (9-2) | Rockwall-Heath (10-1) favored by 6 |
6A DII | Region II | Bridgeland (9-2) vs. The Woodlands College Park (8-3) | Bridgeland (9-2) favored by 11 |
6A DII | Region II | Tomball (8-3) vs. Willis (6-5) | Tomball (8-3) favored by 18 |
6A DII | Region II | Cedar Hill (7-4) vs. Tyler Legacy (6-5) | Too close to call |
6A DII | Region III | Sheldon C.E. King (9-2) vs. Alvin Shadow Creek (9-2) | Sheldon C.E. King (9-2) favored by 11 |
6A DII | Region III | Katy (11-0) vs. Houston Stratford (10-1) | Katy (11-0) favored by 28 |
6A DII | Region III | Humble Summer Creek (8-3) vs. Pearland Dawson (8-3) | Humble Summer Creek (8-3) favored by 12 |
6A DII | Region III | Katy Cinco Ranch (7-4) vs. Houston Memorial (7-4) | Katy Cinco Ranch (7-4) favored by 4 |
6A DII | Region IV | Austin Vandegrift (10-1) vs. Schertz Cibolo Steele (11-0) | Austin Vandegrift (10-1) favored by 2 |
6A DII | Region IV | Austin Westlake (11-0) vs. New Braunfels (9-2) | Austin Westlake (11-0) favored by 33 |
6A DII | Region IV | Edinburg Vela (11-0) vs. San Antonio Taft (9-2) | Edinburg Vela (11-0) favored by 19 |
6A DII | Region IV | PSJA North (9-2) vs. Eagle Pass (8-3) | PSJA North (9-2) favored by 11 |
5A DI | Region I | Colleyville Heritage (10-1) vs. Amarillo (9-2) | Colleyville Heritage (10-1) favored by 16 |
5A DI | Region I | Amarillo Tascosa (9-2) vs. Burleson Centennial (5-6) | Amarillo Tascosa (9-2) favored by 8 |
5A DI | Region I | Lubbock Coronado (7-4) vs. Midlothian (7-4) | Lubbock Coronado (7-4) favored by 8 |
5A DI | Region I | Mansfield Summit (8-3) vs. El Paso Chapin (9-2) | Mansfield Summit (8-3) favored by 26 |
5A DI | Region II | College Station (11-0) vs. Frisco Lone Star (9-2) | College Station (11-0) favored by 6 |
5A DI | Region II | Denton Ryan (10-1) vs. Magnolia West (10-1) | Denton Ryan (10-1) favored by 8 |
5A DI | Region II | Highland Park (10-1) vs. Frisco Wakeland (8-2) | Highland Park (10-1) favored by 9 |
5A DI | Region II | Longview (8-3) vs. Lancaster (10-1) | Longview (8-3) favored by 6 |
5A DI | Region III | Manvel (9-2) vs. Pflugerville Weiss (10-1) | Manvel (9-2) favored by 8 |
5A DI | Region III | Katy Paetow (10-1) vs. Manor (9-2) | Katy Paetow (10-1) favored by 20 |
5A DI | Region III | Fort Bend Hightower (9-2) vs. Georgetown (6-5) | Fort Bend Hightower (9-2) favored by 1 |
5A DI | Region III | Cedar Park (6-5) vs. Angleton (8-3) | Cedar Park (6-5) favored by 4 |
5A DI | Region IV | Gregory-Portland (8-3) vs. SA Southwest Legacy (10-1) | Gregory-Portland (8-3) favored by 13 |
5A DI | Region IV | CC Veterans Memorial (10-1) vs. San Antonio Southwest (8-3) | CC Veterans Memorial (10-1) favored by 15 |
5A DI | Region IV | McAllen Memorial (10-1) vs. San Antonio Lanier (9-2) | McAllen Memorial (10-1) favored by 11 |
5A DI | Region IV | CC Flour Bluff (9-2) vs. Eagle Pass Winn (6-5) | CC Flour Bluff (9-2) favored by 30 |
5A DII | Region I | Wichita Falls Rider (10-1) vs. El Paso Andress (9-2) | Wichita Falls Rider (10-1) favored by 15 |
5A DII | Region I | Lubbock-Cooper (10-1) vs. El Paso Parkland (4-7) | Lubbock-Cooper (10-1) favored by 23 |
5A DII | Region I | Grapevine (8-3) vs. Clint Horizon (6-5) | Grapevine (8-3) favored by 19 |
5A DII | Region I | Canutillo (10-1) vs. Canyon Randall (6-5) | Canutillo (10-1) favored by 9 |
5A DII | Region II | Ennis (11-0) vs. Mansfield Timberview (7-4) | Too close to call |
5A DII | Region II | Aledo (11-0) vs. Frisco Liberty (10-1) | Aledo (11-0) favored by 24 |
5A DII | Region II | Dallas South Oak Cliff (10-1) vs. Frisco (10-1) | Dallas South Oak Cliff (10-1) favored by 10 |
5A DII | Region II | Lucas Lovejoy (10-1) vs. Burleson (8-3) | Lucas Lovejoy (10-1) favored by 17 |
5A DII | Region III | A&M Consolidated (9-2) vs. Barbers Hill (6-5) | A&M Consolidated (9-2) favored by 3 |
5A DII | Region III | Texas City (10-1) vs. Texarkana Texas (10-0) | Texas City (10-1) favored by 2 |
5A DII | Region III | Crosby (9-2) vs. Marshall (8-3) | Crosby (9-2) favored by 22 |
5A DII | Region III | Montgomery (11-0) vs. Port Neches-Groves (7-4) | Montgomery (11-0) favored by 8 |
5A DII | Region IV | Liberty Hill (9-2) vs. Boerne Champion (9-2) | Liberty Hill (9-2) favored by 8 |
5A DII | Region IV | Leander Rouse (10-1) vs. Floresville (9-2) | Leander Rouse (10-1) favored by 6 |
5A DII | Region IV | San Antonio Alamo Heights (11-0) vs. Austin McCallum (8-3) | San Antonio Alamo Heights (11-0) favored by 15 |
5A DII | Region IV | Marble Falls (8-3) vs. Mission Memorial (8-3) | Marble Falls (8-3) favored by 7 |
4A DI | Region I | El Paso Riverside (10-1) vs. Lake Worth (9-2) | El Paso Riverside (10-1) favored by 2 |
4A DI | Region I | Springtown (8-3) vs. Andrews (5-6) | Springtown (8-3) favored by 16 |
4A DI | Region I | Dumas (8-2) vs. Fort Stockton (9-2) | Dumas (8-2) favored by 19 |
4A DI | Region I | Wichita Falls Hirschi (9-2) vs. Clint (6-5) | Wichita Falls Hirschi (9-2) favored by 32 |
4A DI | Region II | Melissa (9-2) vs. Midlothian Heritage (8-3) | Melissa (9-2) favored by 11 |
4A DI | Region II | Argyle (10-1) vs. Kennedale (10-1) | Argyle (10-1) favored by 6 |
4A DI | Region II | Stephenville (11-0) vs. Paris (7-4) | Stephenville (11-0) favored by 23 |
4A DI | Region II | Waco La Vega (8-3) vs. Kaufman (8-3) | Waco La Vega (8-3) favored by 20 |
4A DI | Region III | El Campo (10-1) vs. Lindale (7-4) | El Campo (10-1) favored by 7 |
4A DI | Region III | Kilgore (10-1) vs. Stafford (7-4) | Kilgore (10-1) favored by 17 |
4A DI | Region III | Little Cypress-Mauriceville (9-2) vs. West Columbia (6-4) | Little Cypress-Mauriceville (9-2) favored by 7 |
4A DI | Region III | Tyler Chapel Hill (8-3) vs. Freeport Brazosport (5-5) | Tyler Chapel Hill (8-3) favored by 10 |
4A DI | Region IV | Austin LBJ (11-0) vs. Port Lavaca Calhoun (6-4) | Austin LBJ (11-0) favored by 23 |
4A DI | Region IV | CC Calallen (10-1) vs. Fredericksburg (7-4) | CC Calallen (10-1) favored by 21 |
4A DI | Region IV | Boerne (8-2) vs. Corpus Christi Miller (8-3) | Boerne (8-2) favored by 12 |
4A DI | Region IV | Pleasanton (8-3) vs. Beeville Jones (5-6) | Pleasanton (8-3) favored by 7 |
4A DII | Region I | Aubrey (10-1) vs. Sweetwater (8-3) | Aubrey (10-1) favored by 22 |
4A DII | Region I | Celina (9-1) vs. Perryton (4-7) | Celina (9-1) favored by 43 |
4A DII | Region I | Graham (7-3) vs. Snyder (8-3) | Graham (7-3) favored by 5 |
4A DII | Region I | Van Alstyne (8-3) vs. Monahans (8-3) | Van Alstyne (8-3) favored by 3 |
4A DII | Region II | Glen Rose (10-1) vs. Texarkana Pleasant Grove (6-5) | Glen Rose (10-1) favored by 7 |
4A DII | Region II | Van (11-0) vs. Sunnyvale (6-5) | Van (11-0) favored by 5 |
4A DII | Region II | Quinlan Ford (11-0) vs. Pittsburg (4-7) | Quinlan Ford (11-0) favored by 5 |
4A DII | Region II | Gilmer (10-1) vs. Caddo Mills (8-3) | Gilmer (10-1) favored by 28 |
4A DII | Region III | Carthage (10-0) vs. Hamshire-Fannett (8-3) | Carthage (10-0) favored by 27 |
4A DII | Region III | West Orange-Stark (9-1) vs. Jasper (6-4) | West Orange-Stark (9-1) favored by 22 |
4A DII | Region III | China Spring (11-0) vs. Sealy (8-3) | China Spring (11-0) favored by 23 |
4A DII | Region III | Bellville (11-0) vs. Rusk (9-2) | Bellville (11-0) favored by 27 |
4A DII | Region IV | Cuero (10-1) vs. Rockport-Fulton (10-1) | Cuero (10-1) favored by 11 |
4A DII | Region IV | Sinton (10-1) vs. La Grange (7-4) | Sinton (10-1) favored by 19 |
4A DII | Region IV | Wimberley (9-2) vs. Ingleside (9-2) | Wimberley (9-2) favored by 24 |
4A DII | Region IV | Geronimo Navarro (8-2) vs. Port Isabel (8-3) | Geronimo Navarro (8-2) favored by 24 |
3A DI | Region I | Bushland (8-2) vs. Whitesboro (7-4) | Bushland (8-2) favored by 3 |
3A DI | Region I | Shallowater (9-2) vs. Early (9-2) | Shallowater (9-2) favored by 1 |
3A DI | Region I | Brock (11-0) vs. Amarillo River Road (7-4) | Brock (11-0) favored by 45 |
3A DI | Region I | Tuscola Jim Ned (11-0) vs. Muleshoe (6-5) | Tuscola Jim Ned (11-0) favored by 38 |
3A DI | Region II | Grandview (9-2) vs. Gladewater (8-2) | Grandview (9-2) favored by 4 |
3A DI | Region II | Malakoff (8-3) vs. Pottsboro (6-4) | Malakoff (8-3) favored by 19 |
3A DI | Region II | West (11-0) vs. Mineola (7-4) | West (11-0) favored by 23 |
3A DI | Region II | Mount Vernon (11-0) vs. Whitney (6-5) | Mount Vernon (11-0) favored by 22 |
3A DI | Region III | Hallettsville (9-2) vs. Diboll (8-3) | Hallettsville (9-2) favored by 14 |
3A DI | Region III | Lorena (9-2) vs. Woodville (7-3) | Lorena (9-2) favored by 27 |
3A DI | Region III | Columbus (9-2) vs. Anahuac (9-2) | Columbus (9-2) favored by 9 |
3A DI | Region III | Little River Academy (10-1) vs. East Chambers (8-3) | Little River Academy (10-1) favored by 9 |
3A DI | Region IV | Edna (9-2) vs. Blanco (5-6) | Edna (9-2) favored by 12 |
3A DI | Region IV | Vanderbilt Industrial (9-2) vs. Poteet (10-1) | Vanderbilt Industrial (9-2) favored by 7 |
3A DI | Region IV | Lago Vista (7-3) vs. Corpus Christi London (10-0) | Lago Vista (7-3) favored by 8 |
3A DI | Region IV | Llano (8-2) vs. San Diego (9-1) | Llano (8-2) favored by 12 |
3A DII | Region I | Abernathy (10-1) vs. Ballinger (6-4) | Abernathy (10-1) favored by 30 |
3A DII | Region I | Canadian (8-3) vs. Sonora (7-4) | Canadian (8-3) favored by 15 |
3A DII | Region I | Lubbock Roosevelt (11-0) vs. Alpine (5-6) | Lubbock Roosevelt (11-0) favored by 34 |
3A DII | Region I | Brady (7-3) vs. Stanton (5-6) | Brady (7-3) favored by 4 |
3A DII | Region II | Holliday (11-0) vs. Leonard (8-2) | Holliday (11-0) favored by 17 |
3A DII | Region II | Bells (8-3) vs. Eastland (6-5) | Bells (8-3) favored by 13 |
3A DII | Region II | Gunter (11-0) vs. Millsap (6-5) | Gunter (11-0) favored by 42 |
3A DII | Region II | Palmer (8-1) vs. Dublin (8-3) | Too close to call |
3A DII | Region III | Daingerfield (9-2) vs. Elysian Fields (9-2) | Daingerfield (9-2) favored by 8 |
3A DII | Region III | Newton (9-1) vs. DeKalb (8-3) | Newton (9-1) favored by 21 |
3A DII | Region III | New London West Rusk (11-0) vs. New Waverly (9-2) | New London West Rusk (11-0) favored by 15 |
3A DII | Region III | Waskom (10-1) vs. Troup (8-3) | Waskom (10-1) favored by 36 |
3A DII | Region IV | Poth (9-1) vs. East Bernard (9-2) | Poth (9-1) favored by 11 |
3A DII | Region IV | Franklin (11-0) vs. Stockdale (6-5) | Franklin (11-0) favored by 40 |
3A DII | Region IV | Odem (11-0) vs. Tidehaven (6-4) | Odem (11-0) favored by 11 |
3A DII | Region IV | Natalia (8-3) vs. Riesel (6-4) | Natalia (8-3) favored by 6 |
2A DI | Region I | New Deal (10-1) vs. Forsan (10-1) | New Deal (10-1) favored by 12 |
2A DI | Region I | Coleman (10-0) vs. Post (5-6) | Coleman (10-0) favored by 18 |
2A DI | Region I | Cisco (9-2) vs. Panhandle (6-5) | Cisco (9-2) favored by 12 |
2A DI | Region I | Hawley (11-0) vs. Sundown (8-3) | Hawley (11-0) favored by 21 |
2A DI | Region II | Tolar (9-2) vs. Cooper (11-0) | Tolar (9-2) favored by 19 |
2A DI | Region II | Crawford (11-0) vs. Celeste (8-2) | Crawford (11-0) favored by 30 |
2A DI | Region II | Marlin (8-3) vs. Lindsay (7-4) | Marlin (8-3) favored by 10 |
2A DI | Region II | Italy (9-2) vs. Alvord (8-3) | Italy (9-2) favored by 16 |
2A DI | Region III | Beckville (11-0) vs. Hearne (8-3) | Beckville (11-0) favored by 14 |
2A DI | Region III | Timpson (9-0) vs. Thorndale (8-3) | Timpson (9-0) favored by 37 |
2A DI | Region III | Holland (9-2) vs. Shelbyville (7-4) | Holland (9-2) favored by 6 |
2A DI | Region III | Centerville (10-1) vs. Hawkins (7-4) | Centerville (10-1) favored by 24 |
2A DI | Region IV | Refugio (11-0) vs. Flatonia (5-4) | Refugio (11-0) favored by 37 |
2A DI | Region IV | Shiner (11-0) vs. Three Rivers (7-4) | Shiner (11-0) favored by 39 |
2A DI | Region IV | Ganado (6-5) vs. La Villa (9-2) | Ganado (6-5) favored by 7 |
2A DI | Region IV | Schulenburg (5-6) vs. Kenedy (8-2) | Schulenburg (5-6) favored by 2 |
2A DII | Region I | Wellington (7-3) vs. McCamey (9-1) | Wellington (7-3) favored by 5 |
2A DII | Region I | Clarendon (10-1) vs. Wink (8-3) | Clarendon (10-1) favored by 5 |
2A DII | Region I | Stratford (10-1) vs. Seagraves (8-3) | Stratford (10-1) favored by 40 |
2A DII | Region I | Gruver (9-1) vs. New Home (8-3) | Gruver (9-1) favored by 15 |
2A DII | Region II | Windthorst (10-1) vs. Archer City (8-2) | Windthorst (10-1) favored by 11 |
2A DII | Region II | Albany (10-0) vs. Olney (6-5) | Albany (10-0) favored by 32 |
2A DII | Region II | Roscoe (9-1) vs. Santo (10-1) | Roscoe (9-1) favored by 6 |
2A DII | Region II | Muenster (11-0) vs. Seymour (7-4) | Muenster (11-0) favored by 39 |
2A DII | Region III | Mart (11-0) vs. Lovelady (9-2) | Mart (11-0) favored by 34 |
2A DII | Region III | Chilton (9-1) vs. Tenaha (9-2) | Chilton (9-1) favored by 6 |
2A DII | Region III | Bremond (5-6) vs. Evadale (8-2) | Bremond (5-6) favored by 4 |
2A DII | Region III | Wortham (6-5) vs. Pineland West Sabine (4-6) | Wortham (6-5) favored by 2 |
2A DII | Region IV | Eldorado (9-1) vs. D'Hanis (9-1) | Eldorado (9-1) favored by 8 |
2A DII | Region IV | Falls City (10-1) vs. Rocksprings (8-3) | Falls City (10-1) favored by 28 |
2A DII | Region IV | Burton (3-8) vs. Bruni (7-3) | Burton (3-8) favored by 17 |
2A DII | Region IV | Yorktown (8-3) vs. Granger (10-0) | Yorktown (8-3) favored by 1 |
1A DI | Region I | Spur (10-1) vs. Turkey Valley (8-3) | Spur (10-1) favored by 11 |
1A DI | Region I | Happy (8-3) vs. Borden County (6-5) | Happy (8-3) favored by 15 |
1A DI | Region II | Westbrook (7-4) vs. Rankin (10-1) | Too close to call |
1A DI | Region II | Sterling City (9-2) vs. Van Horn (8-3) | Sterling City (9-2) favored by 26 |
1A DI | Region III | Saint Jo (9-2) vs. Coolidge (7-4) | Saint Jo (9-2) favored by 2 |
1A DI | Region III | Abbott (11-0) vs. Newcastle (6-4) | Abbott (11-0) favored by 25 |
1A DI | Region IV | May (11-0) vs. Jonesboro (11-0) | May (11-0) favored by 16 |
1A DI | Region IV | Water Valley (11-0) vs. Lometa (8-2) | Water Valley (11-0) favored by 37 |
1A DII | Region I | Follett (11-0) vs. Anton (10-0) | Follett (11-0) favored by 8 |
1A DII | Region I | Lamesa Klondike (10-1) vs. Groom (8-3) | Lamesa Klondike (10-1) favored by 6 |
1A DII | Region II | Motley County (11-0) vs. Balmorhea (9-1) | Motley County (11-0) favored by 10 |
1A DII | Region II | Jayton (10-1) vs. Loraine (8-3) | Jayton (10-1) favored by 12 |
1A DII | Region III | Strawn (11-0) vs. Throckmorton (11-0) | Strawn (11-0) favored by 23 |
1A DII | Region III | Gordon (9-2) vs. Bowie Gold-burg (9-2) | Gordon (9-2) favored by 13 |
1A DII | Region IV | Richland Springs (8-1) vs. Oglesby (8-2) | Richland Springs (8-1) favored by 18 |
1A DII | Region IV | Oakwood (7-3) vs. Cherokee (7-3) | Oakwood (7-3) favored by 7 |
TAPPS DI | Dallas Parish Episcopal (9-1) vs. Dallas Plano Prestonwood (7-4) | Dallas Parish Episcopal (9-1) favored by 17 | |
TAPPS DI | Fort Worth Nolan Catholic (5-6) vs. Midland Christian (8-2) | Fort Worth Nolan Catholic (5-6) favored by 12 | |
TAPPS DI | Fort Worth All Saints Episcopal (6-4) vs. San Antonio Central Catholic (8-2) | Fort Worth All Saints Episcopal (6-4) favored by 6 | |
TAPPS DI | Houston St. Thomas (8-2) vs. Dallas Bishop Lynch (5-6) | Houston St. Thomas (8-2) favored by 17 | |
TAPPS DII | Austin Regents School (11-0) vs. Houston Second Baptist (9-2) | Austin Regents School (11-0) favored by 8 | |
TAPPS DII | Fort Bend Christian (8-3) vs. Austin St. Michael's (9-2) | Fort Bend Christian (8-3) favored by 17 | |
TAPPS DII | Dallas Christian School (9-1) vs. Fort Worth Christian (4-7) | Dallas Christian School (9-1) favored by 11 | |
TAPPS DII | Fort Worth Southwest Christian (9-2) vs. Grapevine Faith Christian (8-2) | Fort Worth Southwest Christian (9-2) favored by 12 | |
TAPPS DIII | Arlington Grace Prep (10-0) vs. Lubbock Trinity Christian (8-3) | Arlington Grace Prep (10-0) favored by 7 | |
TAPPS DIII | Arlington Pantego Christian (10-1) vs. Lubbock Christian (10-1) | Too close to call | |
TAPPS DIII | Cypress Community Christian (9-2) vs. San Antonio Holy Cross (6-4) | Cypress Community Christian (9-2) favored by 17 | |
TAPPS DIII | League City Bay Area Christian (10-1) vs. Magnolia Legacy Prep (3-6) | League City Bay Area Christian (10-1) favored by 14 | |
TAPPS DIV | Shiner St. Paul (8-1) vs. Bryan Brazos Christian (8-2) | Shiner St. Paul (8-1) favored by 4 | |
TAPPS DIV | Hallettsville Sacred Heart (6-4) vs. Houston Lutheran North (1-7) | Hallettsville Sacred Heart (6-4) favored by 13 | |
TAPPS DIV | Muenster Sacred Heart (6-4) vs. Waco Reicher (4-7) | Muenster Sacred Heart (6-4) favored by 19 | |
TAPPS DIV | Weatherford Christian (8-4) vs. Dallas First Baptist Academy (5-5) | Weatherford Christian (8-4) favored by 20 | |
TAPPS 6M DI | Houston Emery-Weiner School (9-0) vs. Pasadena First Baptist (10-0) | Houston Emery-Weiner School (9-0) favored by 18 | |
TAPPS 6M DI | San Marcos Baptist Academy (8-3) vs. Midland Trinity (6-3) | San Marcos Baptist Academy (8-3) favored by 25 | |
TAPPS 6M DI | Austin Texas Sch for the Deaf (8-1) vs. Sugar Land Logos Prep (4-3) | Austin Texas Sch for the Deaf (8-1) favored by 25 | |
TAPPS 6M DI | Austin Veritas Academy (9-1) vs. Houston Westbury Christian (4-6) | Austin Veritas Academy (9-1) favored by 41 | |
TAPPS 6M DII | Waco Live Oak (11-0) vs. Plano Coram Deo (9-2) | Waco Live Oak (11-0) favored by 10 | |
TAPPS 6M DII | Marble Falls Faith Academy (10-0) vs. Bryan Allen Academy (5-5) | Marble Falls Faith Academy (10-0) favored by 33 | |
TAPPS 6M DII | Conroe Covenant (10-1) vs. Temple Holy Trinity (6-5) | Conroe Covenant (10-1) favored by 33 | |
TAPPS 6M DII | Lucas Christian Academy (10-0) vs. Dallas Lutheran (5-5) | Lucas Christian Academy (10-0) favored by 29 | |
TAPPS 6M DIII | FW Covenant Classical (9-2) vs. Longview Christian Heritage (9-1) | FW Covenant Classical (9-2) favored by 6 | |
TAPPS 6M DIII | Bulverde Bracken Christian (8-0) vs. Baytown Christian (7-3) | Bulverde Bracken Christian (8-0) favored by 28 | |
TAPPS 6M DIII | Lubbock Kingdom Prep (9-2) vs. Irving Faustina Academy (10-1) | Lubbock Kingdom Prep (9-2) favored by 9 | |
TAPPS 6M DIII | Bryan St. Joseph (9-2) vs. Fredericksburg Heritage Sch. (5-5) | Bryan St. Joseph (9-2) favored by 7 | |
TCAF DI | Wylie Prep Academy (10-1) vs. Waco Methodist Children's Home (9-2) | Wylie Prep Academy (10-1) favored by 22 | |
TCAF DII | Lantana Harvest Christian (11-1) vs. Haslet Heritage Christian (9-2) | Lantana Harvest Christian (11-1) favored by 8 | |
6M Independent | Ranger (7-4) vs. Temple Centex H/Sch (5-4) | Ranger (7-4) favored by 13 | |
TAIAO DI | Austin St. Stephen's (9-0) vs. Lubbock Home School Christian (7-4) | Austin St. Stephen's (9-0) favored by 33 | |
TAIAO DI | Bastrop Tribe Consolidated (8-3) vs. San Antonio FEAST Homesch. (5-4) | Bastrop Tribe Consolidated (8-3) favored by 6 |
This article is available to our Digital Subscribers.
Click "Subscribe Now" to see a list of subscription offers.
Already a Subscriber? Sign In to access this content.