As the 2021 Texas high school football regular season concludes, how does each team stack up? In conjunction with our partner Jerry Forrest at PigskinPrep.com, we're proud to bring you computer rankings of every Texas high school football team!
CLASS 6A
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | Duncanville (7-1) | 1 | vs *Waco (0-9) |
2 | Austin Westlake (9-0) | 3 | vs *Lake Travis (8-1) |
3 | Southlake Carroll (9-0) | 2 | at *Keller Fossil Ridge (4-5) |
4 | Galena Park North Shore (9-1) | 4 | Open |
5 | Katy (9-0) | 5 | at *Katy Morton Ranch (4-5) |
6 | Arlington Martin (7-2) | 7 | vs *Arlington Sam Houston (3-6) |
7 | Spring Westfield (9-0) | 6 | at *Aldine Eisenhower (3-6) |
8 | Humble Atascocita (7-2) | 9 | vs *Beaumont West Brook (5-4) |
9 | Lake Travis (8-1) | 8 | at *Austin Westlake (9-0) |
10 | Austin Vandegrift (9-0) | 12 | vs *Round Rock (8-1) |
11 | San Antonio Brennan (9-0) | 16 | vs *San Antonio Marshall (8-1) |
12 | Midland Legacy (8-1) | 15 | vs *Odessa Permian (7-2) |
13 | Denton Guyer (9-1) | 10 | Open |
14 | Sheldon C.E. King (7-2) | 17 | vs *Humble (2-7) |
15 | Spring (8-1) | 14 | vs *Aldine MacArthur (2-7) |
16 | Allen (7-2) | 11 | vs *Denton Braswell (5-4) |
17 | DeSoto (7-2) | 13 | at *Waxahachie (6-3) |
18 | Katy Tompkins (8-1) | 20 | at *Katy Mayde Creek (2-7) |
19 | Rockwall-Heath (8-1) | 19 | at *Dallas Skyline (1-8) |
20 | Euless Trinity (8-1) | 18 | at *Fort Worth Paschal (2-7) |
21 | Dickinson (7-2) | 21 | at *Clear Lake (4-5) |
22 | Fort Bend Ridge Point (8-1) | 22 | vs *Fort Bend Travis (6-3) |
23 | Prosper (6-3) | 30 | at *McKinney Boyd (7-2) |
24 | Humble Summer Creek (6-3) | 32 | vs *Humble Kingwood (1-8) |
25 | Cypress Park (8-1) | 23 | at *Langham Creek (4-5) |
26 | Rockwall (7-2) | 24 | vs *North Mesquite (1-8) |
27 | Klein Collins (5-4) | 27 | vs *Klein Forest (5-4) |
28 | Klein Cain (8-2) | 25 | Open |
29 | Schertz Cibolo Steele (9-0) | 31 | vs *Smithson Valley (8-1) |
30 | Alvin Shadow Creek (7-2) | 35 | vs *Alief Hastings (1-8) |
31 | Temple (7-2) | 36 | vs *Copperas Cove (1-8) |
32 | The Woodlands (7-2) | 28 | vs *The Woodlands College Park (7-2) |
33 | Edinburg Vela (10-0) | 26 | Open |
34 | Bridgeland (7-2) | 29 | vs *Cypress Falls (4-5) |
35 | Houston Lamar (8-2) | 34 | Open |
36 | Round Rock (8-1) | 40 | at *Austin Vandegrift (9-0) |
37 | Garland (9-0) | 33 | at *South Garland (0-9) |
38 | Smithson Valley (8-1) | 38 | at *Schertz Cibolo Steele (9-0) |
39 | Flower Mound Marcus (7-2) | 45 | at *Plano East (2-7) |
40 | Clear Falls (8-1) | 37 | vs *Clute Brazoswood (4-5) |
41 | Killeen Harker Heights (8-1) | 43 | vs *Bryan (4-5) |
42 | San Antonio Reagan (6-3) | 42 | vs *San Antonio Brandeis (7-2) |
43 | Cypress Ranch (5-3) | 44 | vs *Cypress Springs (2-7) |
44 | Lewisville (8-1) | 39 | vs *Lewisville Hebron (5-4) |
45 | Clear Springs (5-4) | 46 | vs *Clear Brook (3-5) |
46 | Richardson Lake Highlands (8-1) | 41 | vs *Irving (2-7) |
47 | San Antonio Johnson (9-0) | 47 | at *San Antonio Clark (5-4) |
48 | Northwest Eaton (7-2) | 50 | at *Keller Timber Creek (3-6) |
49 | Austin Bowie (7-2) | 67 | vs *Buda Hays Consolidated (3-6) |
50 | Pearland (6-3) | 51 | at *Pearland Dawson (7-2) |
51 | Abilene (6-3) | 52 | vs *San Angelo Central (4-5) |
52 | Dallas Jesuit (8-1) | 49 | at *Richardson (1-8) |
53 | New Braunfels (7-2) | 62 | vs *South San Antonio (0-9) |
54 | Denton Braswell (5-4) | 55 | at *Allen (7-2) |
55 | Deer Park (7-2) | 58 | at *Pasadena Memorial (3-6) |
56 | Jersey Village (9-0) | 74 | vs *Cypress Creek (4-5) |
57 | Pearland Dawson (7-2) | 53 | vs *Pearland (6-3) |
58 | RR Cedar Ridge (7-2) | 56 | vs *Hutto (4-5) |
59 | Pasadena Dobie (7-2) | 64 | at *Pasadena South Houston (4-5) |
60 | Klein Oak (4-5) | 63 | vs *Tomball Memorial (2-7) |
61 | Converse Judson (3-6) | 65 | at *San Antonio Wagner (4-5) |
62 | Houston Stratford (8-1) | 48 | at *Houston Northbrook (0-9) |
63 | San Antonio Wagner (4-5) | 59 | vs *Converse Judson (3-6) |
64 | San Antonio Brandeis (7-2) | 54 | at *San Antonio Reagan (6-3) |
65 | McKinney Boyd (7-2) | 68 | vs *Prosper (6-3) |
66 | Cypress-Fairbanks (5-3) | 73 | vs *Houston Spring Woods (4-5) |
67 | PSJA North (8-1) | 78 | at *Mission (6-3) |
68 | Cypress Woods (5-4) | 66 | vs *Cypress Lakes (0-9) |
69 | Katy Cinco Ranch (6-3) | 84 | vs *Katy Seven Lakes (6-3) |
70 | Fort Bend Travis (6-3) | 86 | at *Fort Bend Ridge Point (8-1) |
71 | The Woodlands College Park (7-2) | 60 | at *The Woodlands (7-2) |
72 | Cedar Hill (5-4) | 72 | vs *Mansfield (4-5) |
73 | Harlingen South (9-0) | 70 | at *Los Fresnos (6-2) |
74 | Byron Nelson (6-3) | 96 | vs *Keller Central (2-7) |
75 | Beaumont West Brook (5-4) | 69 | at *Humble Atascocita (7-2) |
76 | Lewisville Hebron (5-4) | 71 | at *Lewisville (8-1) |
77 | North Crowley (6-3) | 57 | at *Fort Worth Haltom (3-6) |
78 | San Antonio Madison (5-4) | 75 | vs *San Antonio MacArthur (0-9) |
79 | Houston Strake Jesuit (3-6) | 92 | vs *Alief Elsik (1-8) |
80 | Houston Memorial (5-4) | 122 | vs *Cypress Ridge (2-7) |
81 | Odessa Permian (7-2) | 79 | at *Midland Legacy (8-1) |
82 | South Grand Prairie (6-3) | 80 | at *Arlington Lamar (2-7) |
83 | San Benito (7-2) | 95 | at *Weslaco (5-3) |
84 | Tyler Legacy (5-4) | 83 | vs *Mesquite (5-4) |
85 | San Antonio Clark (5-4) | 100 | vs *San Antonio Johnson (9-0) |
86 | Garland Sachse (6-3) | 91 | at *Garland Naaman Forest (5-1) |
87 | Tomball (6-3) | 87 | vs *Klein (4-5) |
88 | Mesquite (5-4) | 85 | at *Tyler Legacy (5-4) |
89 | Willis (5-4) | 61 | vs *Conroe (4-5) |
90 | El Paso Franklin (7-2) | 81 | vs *El Paso Pebble Hills (6-3) |
91 | Little Elm (5-4) | 97 | vs *McKinney (3-6) |
92 | Conroe Grand Oaks (6-3) | 114 | at *Conroe Oak Ridge (1-8) |
93 | Harlingen (6-3) | 90 | vs *Brownsville Hanna (3-6) |
94 | San Antonio East Central (5-4) | 94 | vs *Schertz Clemens (2-7) |
95 | Klein (4-5) | 93 | at *Tomball (6-3) |
96 | Langham Creek (4-5) | 76 | vs *Cypress Park (8-1) |
97 | Los Fresnos (6-2) | 98 | vs *Harlingen South (9-0) |
98 | El Paso Eastlake (8-1) | 82 | vs *El Paso Coronado (1-8) |
99 | Flower Mound (4-5) | 116 | vs *Coppell (4-5) |
100 | McKinney (3-6) | 99 | at *Little Elm (5-4) |
101 | Waxahachie (6-3) | 102 | vs *DeSoto (7-2) |
102 | San Antonio Marshall (8-1) | 105 | at *San Antonio Brennan (9-0) |
103 | Wolfforth Frenship (4-5) | 109 | vs *Midland (2-7) |
104 | Keller (6-4) | 77 | Open |
105 | Weatherford (6-3) | 126 | vs *Fort Worth Chisholm Trail (3-6) |
106 | Channelview (6-4) | 115 | Open |
107 | Coppell (4-5) | 103 | at *Flower Mound (4-5) |
108 | Bryan (4-5) | 113 | at *Killeen Harker Heights (8-1) |
109 | Katy Seven Lakes (6-3) | 117 | at *Katy Cinco Ranch (6-3) |
110 | Richmond George Ranch (5-4) | 88 | vs *Fort Bend Dulles (3-6) |
111 | Laredo United South (6-3) | 120 | at *Laredo Johnson (2-7) |
112 | San Antonio Taft (7-2) | 89 | vs *San Antonio John Jay (4-5) |
113 | Garland Naaman Forest (5-1) | 108 | vs *Garland Sachse (6-3) |
114 | San Antonio O'Connor (3-7) | 145 | Open |
115 | Fort Bend Bush (4-5) | 104 | at *Fort Bend Clements (7-2) |
116 | Hutto (4-5) | 107 | at *RR Cedar Ridge (7-2) |
117 | Alief Taylor (5-4) | 111 | vs *Alvin (4-5) |
118 | Grand Prairie (6-4) | 106 | Open |
119 | Houston Westside (5-2) | 127 | vs *Houston Westbury (4-5) |
120 | Plano (2-7) | 101 | at *Plano West (3-6) |
121 | Keller Timber Creek (3-6) | 128 | vs *Northwest Eaton (7-2) |
122 | Cypress Falls (4-5) | 147 | at *Bridgeland (7-2) |
123 | Belton (5-4) | 139 | vs *Killeen (2-7) |
124 | Fort Bend Clements (7-2) | 157 | vs *Fort Bend Bush (4-5) |
125 | Keller Fossil Ridge (4-5) | 134 | vs *Southlake Carroll (9-0) |
126 | San Antonio Harlan (5-4) | 123 | at *San Antonio Warren (2-7) |
127 | Conroe (4-5) | 131 | at *Willis (5-4) |
128 | Mansfield Lake Ridge (2-7) | 141 | vs *Hewitt Midway (1-8) |
129 | Clear Creek (3-7) | 140 | Open |
130 | El Paso Eastwood (5-4) | 118 | vs *El Paso Americas (3-6) |
131 | Weslaco (5-3) | 129 | vs *San Benito (7-2) |
132 | Arlington (3-6) | 142 | at *Arlington Bowie (2-7) |
133 | Schertz Clemens (2-7) | 112 | at *San Antonio East Central (5-4) |
134 | San Angelo Central (4-5) | 121 | at *Abilene (6-3) |
135 | Arlington Lamar (2-7) | 119 | vs *South Grand Prairie (6-3) |
136 | El Paso Pebble Hills (6-3) | 124 | at *El Paso Franklin (7-2) |
137 | Klein Forest (5-4) | 133 | at *Klein Collins (5-4) |
138 | Tomball Memorial (2-7) | 135 | at *Klein Oak (4-5) |
139 | San Marcos (4-5) | 110 | at *Austin Akins (4-5) |
140 | Eagle Pass (6-3) | 137 | at *Del Rio (4-5) |
141 | Plano East (2-7) | 144 | vs *Flower Mound Marcus (7-2) |
142 | San Antonio Holmes (5-4) | 125 | at *San Antonio Stevens (0-9) |
143 | San Antonio Roosevelt (4-5) | 143 | at *San Antonio Churchill (2-7) |
144 | Spring DeKaney (4-5) | 159 | vs *Aldine Davis (3-6) |
145 | Plano West (3-6) | 148 | vs *Plano (2-7) |
146 | Houston Heights (3-6) | 150 | vs *Houston Sam Houston (2-6) |
147 | Buda Hays Consolidated (3-6) | 173 | at *Austin Bowie (7-2) |
148 | Killeen Ellison (3-6) | 130 | vs *Killeen Shoemaker (3-5) |
149 | Conroe Oak Ridge (1-8) | 158 | vs *Conroe Grand Oaks (6-3) |
150 | Aldine Nimitz (3-6) | 151 | at *Aldine (0-9) |
151 | Mansfield (4-5) | 152 | at *Cedar Hill (5-4) |
152 | Katy Morton Ranch (4-5) | 132 | vs *Katy (9-0) |
153 | Midland (2-7) | 154 | at *Wolfforth Frenship (4-5) |
154 | Killeen Shoemaker (3-5) | 146 | at *Killeen Ellison (3-6) |
155 | Arlington Bowie (2-7) | 156 | vs *Arlington (3-6) |
156 | Fort Bend Elkins (1-8) | 136 | vs *Fort Bend Austin (0-9) |
157 | Clear Brook (3-5) | 155 | at *Clear Springs (5-4) |
158 | San Antonio Churchill (2-7) | 168 | vs *San Antonio Roosevelt (4-5) |
159 | Mesquite Horn (2-7) | 161 | Open |
160 | Clear Lake (4-5) | 176 | vs *Dickinson (7-2) |
161 | Odessa (3-7) | 149 | Open |
162 | Laredo United (3-6) | 175 | vs *Laredo Alexander (3-6) |
163 | Dallas Skyline (1-8) | 170 | vs *Rockwall-Heath (8-1) |
164 | Humble Kingwood (1-8) | 167 | at *Humble Summer Creek (6-3) |
165 | Arlington Sam Houston (3-6) | 166 | at *Arlington Martin (7-2) |
166 | Saginaw Boswell (4-4) | 171 | vs *Hurst Bell (2-7) |
167 | Wylie (3-6) | 160 | vs *North Garland (5-4) |
168 | Cedar Park Vista Ridge (3-6) | 165 | vs *Round Rock Stony Point (4-5) |
169 | Round Rock Stony Point (4-5) | 163 | at *Cedar Park Vista Ridge (3-6) |
170 | Pasadena South Houston (4-5) | 162 | vs *Pasadena Dobie (7-2) |
171 | Aldine Eisenhower (3-6) | 164 | vs *Spring Westfield (9-0) |
172 | Edinburg North (4-5) | 192 | at *La Joya Juarez-Lincoln (0-9) |
173 | Keller Central (2-7) | 169 | at *Byron Nelson (6-3) |
174 | Austin Del Valle (1-8) | 153 | vs *Austin High (2-7) |
175 | Lakeview Centennial (4-5) | 179 | at *Garland Rowlett (2-7) |
176 | Cypress Creek (4-5) | 138 | at *Jersey Village (9-0) |
177 | El Paso Americas (3-6) | 184 | at *El Paso Eastwood (5-4) |
178 | Round Rock McNeil (2-7) | 188 | vs *Round Rock Westwood (1-8) |
179 | Katy Taylor (2-8) | 181 | Open |
180 | El Paso Montwood (2-7) | 185 | vs *El Paso Socorro (1-8) |
181 | Irving Nimitz (5-4) | 178 | vs *Richardson Berkner (3-6) |
182 | San Antonio Warren (2-7) | 177 | vs *San Antonio Harlan (5-4) |
183 | Aldine Davis (3-6) | 186 | at *Spring DeKaney (4-5) |
184 | Alvin (4-5) | 172 | at *Alief Taylor (5-4) |
185 | Hewitt Midway (1-8) | 182 | at *Mansfield Lake Ridge (2-7) |
186 | Clute Brazoswood (4-5) | 174 | at *Clear Falls (8-1) |
187 | Fort Bend Dulles (3-6) | 195 | at *Richmond George Ranch (5-4) |
188 | Cypress Ridge (2-7) | 183 | at *Houston Memorial (5-4) |
189 | Garland Rowlett (2-7) | 196 | vs *Lakeview Centennial (4-5) |
190 | Edinburg (4-5) | 190 | at *Pharr-San Juan-Alamo (4-5) |
191 | Killeen (2-7) | 189 | at *Belton (5-4) |
192 | Fort Worth Haltom (3-6) | 194 | vs *North Crowley (6-3) |
193 | Del Rio (4-5) | 187 | vs *Eagle Pass (6-3) |
194 | Pharr-San Juan-Alamo (4-5) | 180 | vs *Edinburg (4-5) |
195 | Richardson Pearce (2-7) | 198 | at *Irving MacArthur (4-5) |
196 | North Mesquite (1-8) | 193 | at *Rockwall (7-2) |
197 | Cypress Springs (2-7) | 199 | at *Cypress Ranch (5-3) |
198 | Laredo Alexander (3-6) | 197 | at *Laredo United (3-6) |
199 | Humble (2-7) | 191 | at *Sheldon C.E. King (7-2) |
200 | Brownsville Hanna (3-6) | 200 | at *Harlingen (6-3) |
201 | Irving MacArthur (4-5) | 206 | vs *Richardson Pearce (2-7) |
202 | San Antonio John Jay (4-5) | 210 | at *San Antonio Taft (7-2) |
203 | Copperas Cove (1-8) | 202 | at *Temple (7-2) |
204 | Hurst Bell (2-7) | 207 | at *Saginaw Boswell (4-4) |
205 | Mission (6-3) | 211 | vs *PSJA North (8-1) |
206 | Katy Mayde Creek (2-7) | 203 | vs *Katy Tompkins (8-1) |
207 | Richardson Berkner (3-6) | 204 | at *Irving Nimitz (5-4) |
208 | Austin Akins (4-5) | 212 | vs *San Marcos (4-5) |
209 | San Antonio Stevens (0-9) | 201 | vs *San Antonio Holmes (5-4) |
210 | North Garland (5-4) | 208 | at *Wylie (3-6) |
211 | Alief Hastings (1-8) | 209 | at *Alvin Shadow Creek (7-2) |
212 | Brownsville Rivera (2-7) | 205 | vs *Donna North (1-7) |
213 | Alief Elsik (1-8) | 214 | at *Houston Strake Jesuit (3-6) |
214 | Pasadena Memorial (3-6) | 217 | vs *Deer Park (7-2) |
215 | Aldine MacArthur (2-7) | 213 | at *Spring (8-1) |
216 | Austin High (2-7) | 216 | at *Austin Del Valle (1-8) |
217 | Round Rock Westwood (1-8) | 221 | at *Round Rock McNeil (2-7) |
218 | Waco (0-9) | 218 | at *Duncanville (7-1) |
219 | Houston Bellaire (2-7) | 219 | at *Houston Chavez (2-7) |
220 | Fort Bend Austin (0-9) | 215 | at *Fort Bend Elkins (1-8) |
221 | Houston Westbury (4-5) | 223 | at *Houston Westside (5-2) |
222 | Edinburg Economedes (2-7) | 220 | vs *La Joya (3-6) |
223 | San Antonio Lee (1-9) | 225 | Open |
224 | Houston Spring Woods (4-5) | 222 | at *Cypress-Fairbanks (5-3) |
225 | South San Antonio (0-9) | 227 | at *New Braunfels (7-2) |
226 | Fort Worth Chisholm Trail (3-6) | 224 | at *Weatherford (6-3) |
227 | La Joya (3-6) | 226 | at *Edinburg Economedes (2-7) |
228 | El Paso Coronado (1-8) | 231 | at *El Paso Eastlake (8-1) |
229 | Houston Chavez (2-7) | 228 | vs *Houston Bellaire (2-7) |
230 | Cypress Lakes (0-9) | 232 | at *Cypress Woods (5-4) |
231 | Laredo Johnson (2-7) | 230 | vs *Laredo United South (6-3) |
232 | Richardson (1-8) | 237 | vs *Dallas Jesuit (8-1) |
233 | Irving (2-7) | 238 | at *Richardson Lake Highlands (8-1) |
234 | Laredo Nixon (2-8) | 229 | Open |
235 | Fort Worth Paschal (2-7) | 233 | vs *Euless Trinity (8-1) |
236 | Donna North (1-7) | 236 | at *Brownsville Rivera (2-7) |
237 | Pasadena Sam Rayburn (4-5) | 235 | vs *Pasadena (0-9) |
238 | El Paso Socorro (1-8) | 240 | at *El Paso Montwood (2-7) |
239 | San Antonio MacArthur (0-9) | 234 | at *San Antonio Madison (5-4) |
240 | Houston Sam Houston (2-6) | 239 | at *Houston Heights (3-6) |
241 | Houston Northbrook (0-9) | 241 | vs *Houston Stratford (8-1) |
242 | South Garland (0-9) | 242 | vs *Garland (9-0) |
243 | Aldine (0-9) | 243 | vs *Aldine Nimitz (3-6) |
244 | Pasadena (0-9) | 244 | at *Pasadena Sam Rayburn (4-5) |
245 | La Joya Juarez-Lincoln (0-9) | 245 | vs *Edinburg North (4-5) |
CLASS 5A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | College Station (9-0) | 1 | at *Magnolia West (9-0) |
2 | Frisco Lone Star (8-1) | 3 | vs *Denton Ryan (8-1) |
3 | Katy Paetow (8-1) | 2 | vs *Angleton (7-2) |
4 | Highland Park (8-1) | 4 | vs *Wylie East (3-6) |
5 | Manvel (7-2) | 6 | at *Houston Milby (1-8) |
6 | Amarillo Tascosa (8-1) | 5 | at *Lubbock Coronado (5-4) |
7 | Colleyville Heritage (8-1) | 7 | at *Mansfield Legacy (1-8) |
8 | Mansfield Summit (6-3) | 9 | at *N. Richland Hills Birdville (3-6) |
9 | Dripping Springs (9-0) | 11 | at *Seguin (6-3) |
10 | Denton Ryan (8-1) | 10 | at *Frisco Lone Star (8-1) |
11 | Pflugerville Weiss (8-1) | 12 | vs *Georgetown (5-4) |
12 | Longview (6-3) | 8 | vs *Tyler (6-3) |
13 | Justin Northwest (7-2) | 23 | vs *Azle (7-2) |
14 | Magnolia West (9-0) | 15 | vs *College Station (9-0) |
15 | Fort Bend Hightower (7-2) | 14 | at *Houston Wisdom (0-9) |
16 | Frisco Wakeland (7-2) | 19 | Open |
17 | Port Arthur Memorial (8-1) | 16 | at *Friendswood (5-4) |
18 | Lancaster (8-1) | 18 | at *Dallas White (6-3) |
19 | Georgetown (5-4) | 21 | at *Pflugerville Weiss (8-1) |
20 | Magnolia (6-3) | 22 | vs *New Caney (7-2) |
21 | Buda Johnson (8-1) | 17 | vs *New Braunfels Canyon (4-5) |
22 | CC Flour Bluff (8-2) | 42 | Open |
23 | Cedar Park (5-4) | 24 | at *Manor (7-2) |
24 | Amarillo (8-2) | 25 | Open |
25 | Frisco Reedy (4-5) | 26 | vs *The Colony (4-5) |
26 | Manor (7-2) | 29 | vs *Cedar Park (5-4) |
27 | Midlothian (5-4) | 27 | vs *Fort Worth Richland (6-3) |
28 | Burleson Centennial (3-6) | 31 | vs *Red Oak (2-7) |
29 | New Caney (7-2) | 28 | at *Magnolia (6-3) |
30 | Azle (7-2) | 33 | at *Justin Northwest (7-2) |
31 | Dallas Wilson (7-2) | 32 | vs *Carrollton Turner (2-7) |
32 | Fort Worth Brewer (7-2) | 20 | at *FW Arlington Heights (2-7) |
33 | CC Veterans Memorial (8-1) | 13 | at *Victoria West (6-3) |
34 | Lubbock Coronado (5-4) | 30 | vs *Amarillo Tascosa (8-1) |
35 | SA Veterans Memorial (5-4) | 34 | vs *Kyle Lehman (1-8) |
36 | Gregory-Portland (6-3) | 35 | at *Corpus Christi Ray (1-8) |
37 | Richmond Foster (4-5) | 36 | at *Fort Bend Kempner (2-7) |
38 | Tyler (6-3) | 37 | at *Longview (6-3) |
39 | El Paso Del Valle (7-2) | 38 | at *El Paso Chapin (7-2) |
40 | McKinney North (5-5) | 51 | Open |
41 | Friendswood (5-4) | 41 | vs *Port Arthur Memorial (8-1) |
42 | New Braunfels Canyon (4-5) | 43 | at *Buda Johnson (8-1) |
43 | Angleton (7-2) | 39 | at *Katy Paetow (8-1) |
44 | Seguin (6-3) | 40 | vs *Dripping Springs (9-0) |
45 | Red Oak (2-7) | 44 | at *Burleson Centennial (3-6) |
46 | El Paso Chapin (7-2) | 55 | vs *El Paso Del Valle (7-2) |
47 | Beaumont United (3-6) | 64 | vs *Baytown Goose Creek Memorial (1-8) |
48 | Fort Worth Richland (6-3) | 47 | at *Midlothian (5-4) |
49 | Victoria West (6-3) | 48 | vs *CC Veterans Memorial (8-1) |
50 | Abilene Cooper (5-4) | 45 | vs *Crowley (2-7) |
51 | McAllen Memorial (8-1) | 46 | vs *Weslaco East (5-3) |
52 | Pflugerville (4-5) | 49 | vs *Pflugerville Hendrickson (4-5) |
53 | McAllen Rowe (6-3) | 61 | vs *McAllen (8-1) |
54 | Dallas White (6-3) | 50 | vs *Lancaster (8-1) |
55 | Lufkin (4-5) | 53 | at *Waller (3-5) |
56 | The Colony (4-5) | 52 | at *Frisco Reedy (4-5) |
57 | McAllen (8-1) | 65 | at *McAllen Rowe (6-3) |
58 | SA Southwest Legacy (8-1) | 54 | at *San Antonio Southside (5-4) |
59 | Victoria East (5-4) | 57 | at *Corpus Christi Moody (5-4) |
60 | Frisco Independence (3-6) | 62 | vs *Frisco Heritage (3-6) |
61 | Austin Anderson (2-7) | 58 | vs *Leander (2-7) |
62 | San Antonio Southwest (7-3) | 59 | Open |
63 | Pflugerville Hendrickson (4-5) | 63 | at *Pflugerville (4-5) |
64 | Amarillo Caprock (3-6) | 68 | at *Lubbock (1-8) |
65 | Galveston Ball (4-5) | 66 | at *La Porte (2-7) |
66 | Granbury (4-5) | 77 | at *Saginaw (1-8) |
67 | Dallas Adams (7-2) | 72 | at *Dallas Samuell (0-9) |
68 | Mansfield Legacy (1-8) | 69 | vs *Colleyville Heritage (8-1) |
69 | San Antonio Lanier (7-2) | 76 | at *San Antonio Burbank (5-4) |
70 | Brownsville Veterans Memorial (6-3) | 71 | vs *Brownsville Pace (3-6) |
71 | Baytown Lee (6-3) | 56 | at *Baytown Sterling (4-5) |
72 | San Antonio Harlandale (4-5) | 67 | vs *San Antonio McCollum (3-6) |
73 | N. Richland Hills Birdville (3-6) | 70 | vs *Mansfield Summit (6-3) |
74 | Weslaco East (5-3) | 60 | at *McAllen Memorial (8-1) |
75 | Rosenberg Terry (4-6) | 73 | Open |
76 | Lubbock Monterey (3-6) | 75 | at *Amarillo Palo Duro (5-4) |
77 | Frisco Heritage (3-6) | 74 | at *Frisco Independence (3-6) |
78 | Sherman (3-6) | 80 | vs *West Mesquite (2-7) |
79 | Wylie East (3-6) | 79 | at *Highland Park (8-1) |
80 | Corpus Christi Moody (5-4) | 82 | vs *Victoria East (5-4) |
81 | San Antonio Kennedy (6-3) | 87 | at *San Antonio Memorial (4-5) |
82 | San Antonio Highlands (5-4) | 89 | vs *San Antonio Brackenridge (6-3) |
83 | San Antonio Brackenridge (6-3) | 83 | at *San Antonio Highlands (5-4) |
84 | Amarillo Palo Duro (5-4) | 81 | vs *Lubbock Monterey (3-6) |
85 | San Antonio Southside (5-4) | 88 | vs *SA Southwest Legacy (8-1) |
86 | Crowley (2-7) | 84 | at *Abilene Cooper (5-4) |
87 | West Mesquite (2-7) | 93 | at *Sherman (3-6) |
88 | El Paso El Dorado (3-6) | 78 | at *El Paso Bel Air (2-7) |
89 | Waller (3-5) | 85 | vs *Lufkin (4-5) |
90 | Leander (2-7) | 91 | at *Austin Anderson (2-7) |
91 | New Caney Porter (2-8) | 86 | Open |
92 | San Antonio McCollum (3-6) | 90 | at *San Antonio Harlandale (4-5) |
93 | Baytown Sterling (4-5) | 94 | vs *Baytown Lee (6-3) |
94 | La Porte (2-7) | 92 | vs *Galveston Ball (4-5) |
95 | Carrollton Smith (5-5) | 97 | Open |
96 | Eagle Pass Winn (4-5) | 99 | vs *Rio Grande City (4-5) |
97 | Cleveland (2-7) | 98 | at *Conroe Caney Creek (1-8) |
98 | San Antonio Edison (3-6) | 95 | at *San Antonio Jefferson (0-9) |
99 | San Antonio Memorial (4-5) | 96 | vs *San Antonio Kennedy (6-3) |
100 | Brownsville Pace (3-6) | 104 | at *Brownsville Veterans Memorial (6-3) |
101 | Rio Grande City (4-5) | 107 | at *Eagle Pass Winn (4-5) |
102 | Frisco Centennial (0-9) | 101 | at *Denton (1-8) |
103 | San Antonio Burbank (5-4) | 100 | vs *San Antonio Lanier (7-2) |
104 | Donna (2-6) | 102 | vs *Brownsville Porter (2-7) |
105 | Fort Bend Kempner (2-7) | 105 | vs *Richmond Foster (4-5) |
106 | Denton (1-8) | 103 | vs *Frisco Centennial (0-9) |
107 | San Antonio Sam Houston (3-6) | 112 | Open |
108 | Dallas Molina (2-7) | 106 | at *Dallas Sunset (4-5) |
109 | Kyle Lehman (1-8) | 110 | at *SA Veterans Memorial (5-4) |
110 | Corpus Christi King (1-8) | 109 | at *Corpus Christi Carroll (0-9) |
111 | El Paso Bel Air (2-7) | 113 | vs *El Paso El Dorado (3-6) |
112 | FW Arlington Heights (2-7) | 108 | vs *Fort Worth Brewer (7-2) |
113 | Baytown Goose Creek Memorial (1-8) | 114 | at *Beaumont United (3-6) |
114 | La Joya Palmview (3-6) | 111 | at *Brownsville Lopez (0-9) |
115 | Conroe Caney Creek (1-8) | 115 | vs *Cleveland (2-7) |
116 | Laredo Cigarroa (3-6) | 117 | at *Laredo Martin (0-9) |
117 | Corpus Christi Carroll (0-9) | 116 | vs *Corpus Christi King (1-8) |
118 | Brownsville Porter (2-7) | 118 | at *Donna (2-6) |
119 | Corpus Christi Ray (1-8) | 121 | vs *Gregory-Portland (6-3) |
120 | Lubbock (1-8) | 119 | vs *Amarillo Caprock (3-6) |
121 | Dallas Sunset (4-5) | 120 | vs *Dallas Molina (2-7) |
122 | Saginaw (1-8) | 123 | vs *Granbury (4-5) |
123 | Houston Milby (1-8) | 126 | vs *Manvel (7-2) |
124 | Carrollton Turner (2-7) | 125 | at *Dallas Wilson (7-2) |
125 | Brownsville Lopez (0-9) | 122 | vs *La Joya Palmview (3-6) |
126 | San Antonio Jefferson (0-9) | 124 | vs *San Antonio Edison (3-6) |
127 | Laredo Martin (0-9) | 127 | vs *Laredo Cigarroa (3-6) |
128 | Dallas Samuell (0-9) | 128 | vs *Dallas Adams (7-2) |
129 | Houston Wisdom (0-9) | 129 | vs *Fort Bend Hightower (7-2) |
CLASS 5A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | Lucas Lovejoy (9-0) | 1 | vs *Frisco Liberty (8-1) |
2 | Aledo (9-0) | 2 | vs *Cleburne (4-5) |
3 | Fort Bend Marshall (9-0) | 4 | vs *Houston Madison (6-3) |
4 | Dallas South Oak Cliff (8-1) | 5 | vs *Dallas Jefferson (0-8) |
5 | Crosby (7-2) | 3 | at *Nederland (6-3) |
6 | Ennis (9-0) | 6 | vs *Corsicana (6-3) |
7 | A&M Consolidated (8-2) | 7 | Open |
8 | Montgomery (9-0) | 9 | vs *Montgomery Lake Creek (5-4) |
9 | Mansfield Timberview (5-4) | 12 | vs *Burleson (7-2) |
10 | Frisco (8-1) | 8 | at *Frisco Memorial (4-5) |
11 | Burleson (7-2) | 11 | at *Mansfield Timberview (5-4) |
12 | Lubbock-Cooper (8-1) | 14 | vs *Canyon Randall (5-4) |
13 | Barbers Hill (5-4) | 10 | at *Texas City (8-1) |
14 | Texarkana Texas (8-0) | 13 | at *Whitehouse (2-7) |
15 | Liberty Hill (7-2) | 15 | vs *Austin Northeast (2-6) |
16 | Wichita Falls Rider (8-1) | 20 | vs *Wichita Falls (3-6) |
17 | Texas City (8-1) | 18 | vs *Barbers Hill (5-4) |
18 | San Antonio Alamo Heights (9-0) | 16 | at *Kerrville Tivy (1-8) |
19 | Denison (6-3) | 19 | vs *Princeton (4-5) |
20 | Grapevine (6-3) | 17 | vs *Fort Worth Wyatt (7-2) |
21 | Frisco Liberty (8-1) | 22 | at *Lucas Lovejoy (9-0) |
22 | Bryan Rudder (6-2) | 23 | vs *Lamar Consolidated (2-7) |
23 | Leander Rouse (8-1) | 21 | vs *Brenham (7-2) |
24 | Huntsville (3-5) | 24 | at *Fulshear (5-4) |
25 | Canutillo (8-1) | 25 | at *Clint Horizon (5-4) |
26 | Brenham (7-2) | 33 | at *Leander Rouse (8-1) |
27 | Boerne Champion (7-2) | 30 | at *Lockhart (2-7) |
28 | Montgomery Lake Creek (5-4) | 29 | at *Montgomery (9-0) |
29 | Mercedes (8-1) | 31 | at *Sharyland Pioneer (5-4) |
30 | Port Neches-Groves (5-4) | 28 | at *Santa Fe (0-9) |
31 | Marshall (6-3) | 32 | at *Nacogdoches (3-6) |
32 | Fulshear (5-4) | 27 | vs *Huntsville (3-5) |
33 | Royse City (8-1) | 26 | at *Forney (6-3) |
34 | Prosper Rock Hill (4-5) | 35 | vs *Frisco Lebanon Trail (1-8) |
35 | Floresville (7-2) | 34 | vs *Castroville Medina Valley (3-6) |
36 | El Paso Andress (7-2) | 47 | vs *El Paso Jefferson (6-3) |
37 | Mesquite Poteet (6-3) | 42 | vs *Dallas Kimball (6-2) |
38 | Marble Falls (6-3) | 41 | vs *Austin Crockett (2-7) |
39 | Everman (5-4) | 39 | at *Joshua (3-6) |
40 | Crandall (5-4) | 56 | vs *Greenville (3-6) |
41 | Mission Memorial (6-3) | 46 | at *PSJA Memorial (1-8) |
42 | Canyon Randall (5-4) | 37 | at *Lubbock-Cooper (8-1) |
43 | Clint Horizon (5-4) | 45 | vs *Canutillo (8-1) |
44 | Arlington Seguin (3-5) | 44 | at *Waco University (0-9) |
45 | Dallas Kimball (6-2) | 36 | at *Mesquite Poteet (6-3) |
46 | Forney (6-3) | 43 | vs *Royse City (8-1) |
47 | Mission Sharyland (7-2) | 40 | vs *Roma (4-5) |
48 | Dallas Hillcrest (6-3) | 48 | vs *Dallas Spruce (4-5) |
49 | Austin McCallum (6-3) | 51 | vs *Austin Travis (3-3) |
50 | Dayton (2-7) | 54 | vs *Humble Kingwood Park (3-6) |
51 | Leander Glenn (4-5) | 53 | at *Georgetown East View (4-5) |
52 | Edcouch-Elsa (5-5) | 49 | Open |
53 | Nederland (6-3) | 38 | vs *Crosby (7-2) |
54 | Mount Pleasant (3-5) | 61 | vs *Jacksonville (1-8) |
55 | Georgetown East View (4-5) | 57 | vs *Leander Glenn (4-5) |
56 | El Paso Austin (6-3) | 59 | vs *El Paso Bowie (1-8) |
57 | Humble Kingwood Park (3-6) | 68 | at *Dayton (2-7) |
58 | El Paso Burges (6-3) | 60 | vs *El Paso (3-6) |
59 | Abilene Wylie (3-6) | 55 | at *Plainview (1-8) |
60 | Longview Pine Tree (4-5) | 50 | at *Hallsville (2-7) |
61 | Frisco Memorial (4-5) | 52 | vs *Frisco (8-1) |
62 | Galena Park (7-2) | 62 | at *Fort Bend Willowridge (4-4) |
63 | Lake Dallas (4-6) | 69 | Open |
64 | Nacogdoches (3-6) | 65 | vs *Marshall (6-3) |
65 | El Paso Parkland (2-7) | 75 | vs *El Paso Hanks (1-8) |
66 | Princeton (4-5) | 64 | at *Denison (6-3) |
67 | Wichita Falls (3-6) | 67 | at *Wichita Falls Rider (8-1) |
68 | Hallsville (2-7) | 70 | vs *Longview Pine Tree (4-5) |
69 | Whitehouse (2-7) | 72 | vs *Texarkana Texas (8-0) |
70 | Lamar Consolidated (2-7) | 73 | at *Bryan Rudder (6-2) |
71 | Cleburne (4-5) | 63 | at *Aledo (9-0) |
72 | Corsicana (6-3) | 58 | at *Ennis (9-0) |
73 | Fort Worth Wyatt (7-2) | 66 | at *Grapevine (6-3) |
74 | Greenville (3-6) | 78 | at *Crandall (5-4) |
75 | Kerrville Tivy (1-8) | 76 | vs *San Antonio Alamo Heights (9-0) |
76 | Dallas Seagoville (6-4) | 71 | Open |
77 | Houston Sterling (6-4) | 77 | Open |
78 | Lockhart (2-7) | 83 | vs *Boerne Champion (7-2) |
79 | El Paso Jefferson (6-3) | 74 | at *El Paso Andress (7-2) |
80 | Houston Madison (6-3) | 84 | at *Fort Bend Marshall (9-0) |
81 | Castroville Medina Valley (3-6) | 80 | at *Floresville (7-2) |
82 | North Forney (1-8) | 79 | vs *Sulphur Springs (0-9) |
83 | Joshua (3-6) | 81 | vs *Everman (5-4) |
84 | Sulphur Springs (0-9) | 86 | at *North Forney (1-8) |
85 | Jacksonville (1-8) | 85 | at *Mount Pleasant (3-5) |
86 | Fort Bend Willowridge (4-4) | 82 | vs *Galena Park (7-2) |
87 | Carrollton Creekview (5-4) | 89 | vs *Fort Worth Trimble Tech (1-8) |
88 | Bastrop (3-6) | 88 | at *Bastrop Cedar Creek (1-8) |
89 | Fort Worth Southwest (3-5) | 91 | vs *Fort Worth North Side (4-5) |
90 | Frisco Lebanon Trail (1-8) | 90 | at *Prosper Rock Hill (4-5) |
91 | Sharyland Pioneer (5-4) | 87 | vs *Mercedes (8-1) |
92 | Roma (4-5) | 94 | at *Mission Sharyland (7-2) |
93 | Fort Worth North Side (4-5) | 93 | at *Fort Worth Southwest (3-5) |
94 | Dallas Spruce (4-5) | 95 | at *Dallas Hillcrest (6-3) |
95 | Pflugerville Connally (2-7) | 92 | at *Elgin (0-9) |
96 | Plainview (1-8) | 97 | vs *Abilene Wylie (3-6) |
97 | Houston Waltrip (1-7) | 98 | at *Houston Sharpstown (2-7) |
98 | Houston Sharpstown (2-7) | 101 | vs *Houston Waltrip (1-7) |
99 | El Paso Ysleta (4-6) | 96 | Open |
100 | Houston Austin (1-8) | 99 | vs *Houston Northside (0-9) |
101 | Austin Travis (3-3) | 103 | at *Austin McCallum (6-3) |
102 | Dallas Conrad (2-7) | 105 | vs *Dallas Adamson (1-8) |
103 | Waco University (0-9) | 102 | vs *Arlington Seguin (3-5) |
104 | Fort Worth Polytechnic (3-6) | 100 | at *Fort Worth South Hills (0-8) |
105 | Elgin (0-9) | 106 | vs *Pflugerville Connally (2-7) |
106 | Santa Fe (0-9) | 111 | vs *Port Neches-Groves (5-4) |
107 | Bastrop Cedar Creek (1-8) | 107 | vs *Bastrop (3-6) |
108 | El Paso Irvin (2-8) | 108 | Open |
109 | El Paso (3-6) | 104 | at *El Paso Burges (6-3) |
110 | El Paso Hanks (1-8) | 110 | at *El Paso Parkland (2-7) |
111 | El Paso Bowie (1-8) | 113 | at *El Paso Austin (6-3) |
112 | Austin Crockett (2-7) | 109 | at *Marble Falls (6-3) |
113 | Austin Northeast (2-6) | 112 | at *Liberty Hill (7-2) |
114 | PSJA Southwest (1-8) | 114 | at *Pharr Valley View (0-9) |
115 | PSJA Memorial (1-8) | 115 | vs *Mission Memorial (6-3) |
116 | Fort Worth Trimble Tech (1-8) | 117 | at *Carrollton Creekview (5-4) |
117 | Dallas Adamson (1-8) | 116 | at *Dallas Conrad (2-7) |
118 | Pharr Valley View (0-9) | 118 | vs *PSJA Southwest (1-8) |
119 | Austin Navarro (0-8) | 119 | at Austin LASA (2-7) |
120 | Fort Worth South Hills (0-8) | 120 | vs *Fort Worth Polytechnic (3-6) |
121 | Dallas Jefferson (0-8) | 121 | at *Dallas South Oak Cliff (8-1) |
122 | Houston Northside (0-9) | 122 | at *Houston Austin (1-8) |
CLASS 4A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | Melissa (7-2) | 1 | vs *Kaufman (7-2) |
2 | Stephenville (9-0) | 2 | vs *Brownwood (4-5) |
3 | Argyle (8-1) | 3 | vs *Paris (6-3) |
4 | Austin LBJ (9-0) | 4 | vs *Taylor (3-6) |
5 | El Campo (8-1) | 5 | vs *Needville (3-6) |
6 | CC Calallen (8-1) | 8 | vs *Port Lavaca Calhoun (5-3) |
7 | Waco La Vega (6-3) | 7 | at *Waxahachie Life (1-8) |
8 | Kilgore (8-1) | 6 | at *Lindale (6-3) |
9 | Midlothian Heritage (6-3) | 9 | at *Alvarado (2-7) |
10 | Lindale (6-3) | 10 | vs *Kilgore (8-1) |
11 | Kennedale (8-1) | 11 | at *Fort Worth Benbrook (6-3) |
12 | Boerne (7-2) | 12 | Open |
13 | Wichita Falls Hirschi (7-2) | 14 | at *Lake Worth (8-1) |
14 | Lake Worth (8-1) | 15 | vs *Wichita Falls Hirschi (7-2) |
15 | Vidor (7-1) | 13 | vs *Lumberton (6-3) |
16 | El Paso Riverside (9-1) | 17 | Open |
17 | Paris (6-3) | 19 | at *Argyle (8-1) |
18 | Huffman Hargrave (7-2) | 22 | at *Livingston (5-4) |
19 | Springtown (6-3) | 16 | vs *Gainesville (2-7) |
20 | Dumas (6-2) | 32 | at *Pampa (6-3) |
21 | Little Cypress-Mauriceville (7-2) | 20 | at *Splendora (4-5) |
22 | Port Lavaca Calhoun (5-3) | 21 | at *CC Calallen (8-1) |
23 | Lumberton (6-3) | 24 | at *Vidor (7-1) |
24 | Tyler Chapel Hill (6-3) | 23 | at *Henderson (4-5) |
25 | Decatur (4-5) | 25 | vs *Burkburnett (1-8) |
26 | Canyon (7-2) | 18 | vs *Hereford (6-3) |
27 | Fischer Canyon Lake (5-4) | 29 | vs *Burnet (3-6) |
28 | Fredericksburg (6-3) | 30 | vs *Lampasas (4-5) |
29 | Stafford (5-4) | 27 | at *Bay City (2-6) |
30 | Corpus Christi Miller (6-3) | 26 | vs *Beeville Jones (4-5) |
31 | Somerset (7-2) | 39 | vs *Uvalde (2-7) |
32 | Anna (6-3) | 34 | vs *Terrell (4-5) |
33 | Pleasanton (6-3) | 28 | at *La Vernia (2-7) |
34 | Henderson (4-5) | 31 | vs *Tyler Chapel Hill (6-3) |
35 | Palestine (5-5) | 33 | Open |
36 | West Columbia (5-3) | 38 | at *Freeport Brazosport (3-5) |
37 | Kaufman (7-2) | 37 | at *Melissa (7-2) |
38 | Lampasas (4-5) | 36 | at *Fredericksburg (6-3) |
39 | Terrell (4-5) | 40 | at *Anna (6-3) |
40 | Freeport Brazosport (3-5) | 42 | vs *West Columbia (5-3) |
41 | Mabank (6-3) | 47 | at *Athens (4-5) |
42 | Fort Stockton (8-1) | 44 | vs *Andrews (3-6) |
43 | Brownwood (4-5) | 46 | at *Stephenville (9-0) |
44 | Hereford (6-3) | 60 | at *Canyon (7-2) |
45 | Dallas Carter (7-1) | 43 | vs *Dallas Roosevelt (3-6) |
46 | Alice (2-7) | 48 | vs *CC Tuloso-Midway (1-8) |
47 | Livingston (5-4) | 49 | vs *Huffman Hargrave (7-2) |
48 | Beeville Jones (4-5) | 41 | at *Corpus Christi Miller (6-3) |
49 | La Vernia (2-7) | 45 | vs *Pleasanton (6-3) |
50 | Big Spring (6-3) | 50 | at *San Angelo Lake View (2-7) |
51 | Fort Worth Benbrook (6-3) | 52 | vs *Kennedale (8-1) |
52 | La Feria (7-1) | 51 | Open |
53 | Pampa (6-3) | 35 | vs *Dumas (6-2) |
54 | Needville (3-6) | 59 | at *El Campo (8-1) |
55 | Houston North Forest (6-3) | 53 | at *Houston Worthing (4-4) |
56 | Athens (4-5) | 55 | vs *Mabank (6-3) |
57 | Fort Worth Dunbar (6-3) | 54 | vs *Fort Worth Western Hills (5-4) |
58 | Burnet (3-6) | 56 | at *Fischer Canyon Lake (5-4) |
59 | Andrews (3-6) | 58 | at *Fort Stockton (8-1) |
60 | Splendora (4-5) | 57 | vs *Little Cypress-Mauriceville (7-2) |
61 | Dallas Lincoln (4-4) | 61 | at *North Dallas (3-5) |
62 | Hidalgo (3-5) | 62 | vs *Zapata (4-5) |
63 | Houston Yates (5-4) | 63 | at *Houston Kashmere (3-6) |
64 | Fort Worth Western Hills (5-4) | 71 | at *Fort Worth Dunbar (6-3) |
65 | Houston Wheatley (6-3) | 72 | at *Houston Washington (3-6) |
66 | Alvarado (2-7) | 64 | vs *Midlothian Heritage (6-3) |
67 | Taylor (3-6) | 65 | at *Austin LBJ (9-0) |
68 | RGC La Grulla (4-3) | 67 | at *Kingsville King (1-8) |
69 | Clint (4-5) | 70 | vs *San Elizario (1-8) |
70 | Wilmer-Hutchins (2-5) | 69 | vs *Dallas Pinkston (0-8) |
71 | Fort Worth Eastern Hills (3-6) | 68 | at *FW Diamond Hill-Jarvis (0-9) |
72 | Gainesville (2-7) | 74 | at *Springtown (6-3) |
73 | Zapata (4-5) | 73 | at *Hidalgo (3-5) |
74 | CC Tuloso-Midway (1-8) | 79 | at *Alice (2-7) |
75 | San Angelo Lake View (2-7) | 75 | vs *Big Spring (6-3) |
76 | Bay City (2-6) | 66 | vs *Stafford (5-4) |
77 | Uvalde (2-7) | 77 | at *Somerset (7-2) |
78 | North Dallas (3-5) | 85 | vs *Dallas Lincoln (4-4) |
79 | Waxahachie Life (1-8) | 78 | vs *Waco La Vega (6-3) |
80 | Houston Furr (6-3) | 76 | vs *Houston Scarborough (0-8) |
81 | Houston Worthing (4-4) | 80 | vs *Houston North Forest (6-3) |
82 | Burkburnett (1-8) | 81 | at *Decatur (4-5) |
83 | Clint Mountain View (4-5) | 83 | vs *Fabens (2-7) |
84 | Houston Kashmere (3-6) | 84 | vs *Houston Yates (5-4) |
85 | Kingsville King (1-8) | 86 | vs *RGC La Grulla (4-3) |
86 | Houston Washington (3-6) | 87 | vs *Houston Wheatley (6-3) |
87 | Fort Worth Castleberry (1-8) | 89 | vs *FW Carter-Riverside (2-7) |
88 | Fabens (2-7) | 88 | at *Clint Mountain View (4-5) |
89 | Carrollton Ranchview (0-9) | 90 | Open |
90 | Dallas Roosevelt (3-6) | 82 | at *Dallas Carter (7-1) |
91 | FW Carter-Riverside (2-7) | 91 | at *Fort Worth Castleberry (1-8) |
92 | FW Diamond Hill-Jarvis (0-9) | 92 | vs *Fort Worth Eastern Hills (3-6) |
93 | Dallas Pinkston (0-8) | 93 | at *Wilmer-Hutchins (2-5) |
94 | San Elizario (1-8) | 94 | at *Clint (4-5) |
95 | Houston Scarborough (0-8) | 95 | at *Houston Furr (6-3) |
CLASS 4A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | Carthage (8-0) | 1 | vs *Shepherd (2-7) |
2 | Celina (7-1) | 2 | at *Sanger (5-4) |
3 | West Orange-Stark (7-1) | 5 | at *Bridge City (4-5) |
4 | Cuero (8-1) | 6 | at *Gonzales (2-7) |
5 | Bellville (9-0) | 4 | vs *Sweeny (3-4) |
6 | China Spring (9-0) | 3 | at *Waco Connally (4-4) |
7 | Wimberley (7-2) | 9 | vs *Austin Achieve (1-7) |
8 | Gilmer (8-1) | 7 | at *Texarkana Pleasant Grove (5-4) |
9 | Sinton (8-1) | 8 | at *Ingleside (8-1) |
10 | Aubrey (8-1) | 11 | vs *Van Alstyne (7-2) |
11 | Salado (6-3) | 12 | at *Robinson (2-7) |
12 | Glen Rose (8-1) | 10 | at *Ferris (5-4) |
13 | Rockport-Fulton (8-1) | 13 | vs *Port Isabel (7-2) |
14 | Geronimo Navarro (6-2) | 15 | vs *San Antonio YMLA (3-5) |
15 | Van (9-0) | 14 | vs *Brownsboro (5-4) |
16 | Texarkana Pleasant Grove (5-4) | 18 | vs *Gilmer (8-1) |
17 | Quinlan Ford (9-0) | 16 | at *Nevada Community (5-4) |
18 | Smithville (7-2) | 17 | vs *La Grange (5-4) |
19 | Jasper (4-4) | 19 | vs *Madisonville (4-5) |
20 | Hamshire-Fannett (6-3) | 26 | vs *Liberty (4-5) |
21 | Midland Greenwood (5-4) | 25 | Open |
22 | Sealy (6-3) | 22 | vs *La Marque (5-3) |
23 | Silsbee (5-4) | 21 | Open |
24 | Sunnyvale (4-5) | 23 | vs *Farmersville (3-6) |
25 | Iowa Park (4-4) | 27 | at *Vernon (1-8) |
26 | Lubbock Estacado (7-3) | 20 | Open |
27 | Graham (6-3) | 28 | Open |
28 | Waco Connally (4-4) | 29 | vs *China Spring (9-0) |
29 | Orangefield (6-3) | 24 | at *Hardin-Jefferson (1-7) |
30 | Caddo Mills (6-3) | 34 | vs *Wills Point (0-9) |
31 | Carrizo Springs (9-0) | 33 | vs *Hondo (4-4) |
32 | Texarkana Liberty-Eylau (5-4) | 30 | at *Pittsburg (2-7) |
33 | Devine (7-2) | 35 | vs *Crystal City (1-8) |
34 | Sweetwater (6-3) | 32 | at *Monahans (7-2) |
35 | Navasota (4-5) | 31 | at *Giddings (2-7) |
36 | La Grange (5-4) | 36 | at *Smithville (7-2) |
37 | Ingleside (8-1) | 38 | vs *Sinton (8-1) |
38 | Rusk (7-2) | 39 | vs *Center (1-8) |
39 | Van Alstyne (7-2) | 41 | at *Aubrey (8-1) |
40 | Snyder (6-3) | 37 | vs *Pecos (4-5) |
41 | Monahans (7-2) | 43 | vs *Sweetwater (6-3) |
42 | Canton (5-4) | 47 | at *Mexia (2-7) |
43 | Sanger (5-4) | 40 | vs *Celina (7-1) |
44 | Pittsburg (2-7) | 46 | vs *Texarkana Liberty-Eylau (5-4) |
45 | Gatesville (3-6) | 45 | at *Jarrell (2-7) |
46 | Giddings (2-7) | 44 | vs *Navasota (4-5) |
47 | Godley (2-6) | 42 | vs *Venus (0-7) |
48 | Hillsboro (6-4) | 51 | Open |
49 | Nevada Community (5-4) | 50 | vs *Quinlan Ford (9-0) |
50 | Madisonville (4-5) | 49 | at *Jasper (4-4) |
51 | Liberty (4-5) | 48 | at *Hamshire-Fannett (6-3) |
52 | Mineral Wells (5-4) | 56 | vs *Bridgeport (4-5) |
53 | Brownsboro (5-4) | 53 | at *Van (9-0) |
54 | Perryton (2-7) | 52 | vs *Borger (3-6) |
55 | Bridge City (4-5) | 63 | vs *West Orange-Stark (7-1) |
56 | Raymondville (3-6) | 54 | at *Corpus Christi West Oso (2-7) |
57 | Hondo (4-4) | 57 | at *Carrizo Springs (9-0) |
58 | Ferris (5-4) | 59 | vs *Glen Rose (8-1) |
59 | Seminole (4-5) | 61 | at *Levelland (1-8) |
60 | Longview Spring Hill (3-6) | 55 | at *Paris North Lamar (1-8) |
61 | Sweeny (3-4) | 60 | at *Bellville (9-0) |
62 | Port Isabel (7-2) | 62 | at *Rockport-Fulton (8-1) |
63 | Bridgeport (4-5) | 67 | at *Mineral Wells (5-4) |
64 | Gonzales (2-7) | 66 | vs *Cuero (8-1) |
65 | La Marque (5-3) | 69 | at *Sealy (6-3) |
66 | Center (1-8) | 58 | at *Rusk (7-2) |
67 | Rio Hondo (3-6) | 64 | vs *Robstown (2-7) |
68 | Brookshire Royal (3-6) | 68 | vs *Wharton (0-9) |
69 | Krum (4-6) | 65 | Open |
70 | Corpus Christi West Oso (2-7) | 70 | vs *Raymondville (3-6) |
71 | Hardin-Jefferson (1-7) | 73 | vs *Orangefield (6-3) |
72 | Bandera (5-4) | 72 | vs *Pearsall (0-9) |
73 | Pecos (4-5) | 71 | at *Snyder (6-3) |
74 | Farmersville (3-6) | 75 | at *Sunnyvale (4-5) |
75 | Robinson (2-7) | 79 | vs *Salado (6-3) |
76 | Shepherd (2-7) | 74 | at *Carthage (8-0) |
77 | Vernon (1-8) | 77 | vs *Iowa Park (4-4) |
78 | Mexia (2-7) | 81 | vs *Canton (5-4) |
79 | Bullard (0-10) | 78 | Open |
80 | Jarrell (2-7) | 80 | vs *Gatesville (3-6) |
81 | Manor New Tech (3-6) | 87 | Open |
82 | Borger (3-6) | 83 | at *Perryton (2-7) |
83 | Crystal City (1-8) | 82 | at *Devine (7-2) |
84 | San Antonio YMLA (3-5) | 76 | at *Geronimo Navarro (6-2) |
85 | Robstown (2-7) | 84 | at *Rio Hondo (3-6) |
86 | Levelland (1-8) | 86 | vs *Seminole (4-5) |
87 | Paris North Lamar (1-8) | 88 | vs *Longview Spring Hill (3-6) |
88 | Wharton (0-9) | 85 | at *Brookshire Royal (3-6) |
89 | Wills Point (0-9) | 89 | at *Caddo Mills (6-3) |
90 | Pearsall (0-9) | 90 | at *Bandera (5-4) |
91 | Venus (0-7) | 91 | at *Godley (2-6) |
92 | Austin Achieve (1-7) | 92 | at *Wimberley (7-2) |
CLASS 3A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | Brock (9-0) | 1 | at *Pilot Point (7-2) |
2 | Tuscola Jim Ned (9-0) | 2 | at *Clyde (1-8) |
3 | Lorena (7-2) | 3 | vs *Rockdale (5-4) |
4 | Mount Vernon (9-0) | 4 | vs *Howe (0-9) |
5 | West (9-0) | 7 | vs *Maypearl (5-3) |
6 | Hallettsville (7-2) | 5 | vs *Hitchcock (5-4) |
7 | Malakoff (6-3) | 9 | vs *Fairfield (4-5) |
8 | Grandview (8-2) | 6 | Open |
9 | Yoakum (6-3) | 10 | vs *Hempstead (0-8) |
10 | Tatum (8-1) | 8 | at *Gladewater Sabine (6-3) |
11 | Columbus (7-2) | 12 | at *Boling (4-5) |
12 | Edna (8-2) | 14 | Open |
13 | Bushland (7-2) | 13 | Open |
14 | Vanderbilt Industrial (7-2) | 11 | vs *Goliad (6-3) |
15 | Gladewater (7-2) | 16 | Open |
16 | Pilot Point (7-2) | 15 | vs *Brock (9-0) |
17 | Little River Academy (8-1) | 18 | at *Troy (2-7) |
18 | Cameron Yoe (4-6) | 17 | Open |
19 | Shallowater (7-2) | 19 | at *Slaton (3-6) |
20 | Llano (7-2) | 22 | Open |
21 | Pottsboro (5-3) | 21 | at *Winnsboro (5-4) |
22 | Lago Vista (5-3) | 23 | at *Blanco (4-5) |
23 | Wall (5-3) | 25 | at *Early (7-2) |
24 | Gladewater Sabine (6-3) | 20 | vs *Tatum (8-1) |
25 | Whitesboro (5-4) | 24 | vs *Peaster (7-2) |
26 | Woodville (6-2) | 34 | vs *Anahuac (7-2) |
27 | Coldspring-Oakhurst (7-1) | 33 | vs *Diboll (6-3) |
28 | Groesbeck (7-2) | 32 | vs *Kemp (0-8) |
29 | Poteet (8-1) | 27 | at *Universal City Randolph (6-3) |
30 | Winnsboro (5-4) | 28 | vs *Pottsboro (5-3) |
31 | East Chambers (6-3) | 26 | at *Cleveland Tarkington (0-8) |
32 | Breckenridge (3-6) | 30 | vs *San Angelo TLCA (0-9) |
33 | Early (7-2) | 38 | vs *Wall (5-3) |
34 | Universal City Randolph (6-3) | 48 | vs *Poteet (8-1) |
35 | Corpus Christi London (8-0) | 29 | vs *San Diego (8-0) |
36 | Diboll (6-3) | 31 | at *Coldspring-Oakhurst (7-1) |
37 | Anahuac (7-2) | 35 | at *Woodville (6-2) |
38 | Jourdanton (6-4) | 37 | Open |
39 | Orange Grove (5-4) | 39 | at *Aransas Pass (0-9) |
40 | Mineola (5-4) | 36 | vs *Commerce (3-6) |
41 | Whitney (4-5) | 41 | vs *Dallas Life Oak Cliff (4-5) |
42 | San Diego (8-0) | 44 | at *Corpus Christi London (8-0) |
43 | New Boston (5-4) | 43 | at *White Oak (4-5) |
44 | Hitchcock (5-4) | 47 | at *Hallettsville (7-2) |
45 | Blanco (4-5) | 49 | vs *Lago Vista (5-3) |
46 | Denver City (5-4) | 45 | vs *Kermit (1-8) |
47 | Rockdale (5-4) | 42 | at *Lorena (7-2) |
48 | Paradise (5-4) | 50 | vs *Ponder (4-5) |
49 | Goliad (6-3) | 51 | at *Vanderbilt Industrial (7-2) |
50 | Peaster (7-2) | 46 | at *Whitesboro (5-4) |
51 | Marion (6-3) | 40 | at *San Antonio Cole (5-4) |
52 | Bonham (4-5) | 56 | vs *Emory Rains (2-6) |
53 | Lyford (6-3) | 52 | at *Progreso (0-9) |
54 | Jefferson (4-5) | 53 | vs *Atlanta (0-9) |
55 | Boling (4-5) | 55 | vs *Columbus (7-2) |
56 | Maypearl (5-3) | 54 | at *West (9-0) |
57 | Muleshoe (4-5) | 64 | at *Littlefield (3-6) |
58 | Amarillo River Road (5-4) | 57 | at *Dalhart (2-7) |
59 | Palestine Westwood (4-5) | 58 | at *Huntington (3-6) |
60 | Mathis (2-7) | 60 | at *Palacios (1-8) |
61 | White Oak (4-5) | 65 | vs *New Boston (5-4) |
62 | Dallas Madison (3-6) | 59 | at *Dallas A+ Academy (1-8) |
63 | Bishop (3-4) | 66 | at *Falfurrias (1-8) |
64 | Atlanta (0-9) | 63 | at *Jefferson (4-5) |
65 | Troy (2-7) | 68 | vs *Little River Academy (8-1) |
66 | San Antonio Cole (5-4) | 70 | vs *Marion (6-3) |
67 | Ponder (4-5) | 83 | at *Paradise (5-4) |
68 | Littlefield (3-6) | 67 | vs *Muleshoe (4-5) |
69 | McGregor (2-7) | 72 | vs *Caldwell (2-7) |
70 | Teague (3-6) | 61 | at *Eustace (5-4) |
71 | Buna (2-7) | 71 | at *Kirbyville (3-5) |
72 | Commerce (3-6) | 69 | at *Mineola (5-4) |
73 | Fairfield (4-5) | 85 | at *Malakoff (6-3) |
74 | Clyde (1-8) | 73 | vs *Tuscola Jim Ned (9-0) |
75 | Dallas Life Oak Cliff (4-5) | 76 | at *Whitney (4-5) |
76 | Dalhart (2-7) | 62 | vs *Amarillo River Road (5-4) |
77 | Kirbyville (3-5) | 77 | vs *Buna (2-7) |
78 | Brownfield (2-7) | 81 | vs *Lamesa (4-5) |
79 | Boyd (1-8) | 79 | at *Bowie (2-7) |
80 | Crockett (3-6) | 74 | at *Trinity (0-7) |
81 | Palacios (1-8) | 75 | vs *Mathis (2-7) |
82 | Caldwell (2-7) | 80 | at *McGregor (2-7) |
83 | Lamesa (4-5) | 78 | at *Brownfield (2-7) |
84 | Slaton (3-6) | 91 | vs *Shallowater (7-2) |
85 | Santa Gertrudis Academy (4-6) | 86 | Open |
86 | Huntington (3-6) | 92 | vs *Palestine Westwood (4-5) |
87 | Eustace (5-4) | 82 | vs *Teague (3-6) |
88 | Luling (1-7) | 87 | vs *Comfort (1-8) |
89 | Hardin (3-6) | 88 | Open |
90 | Bowie (2-7) | 84 | vs *Boyd (1-8) |
91 | Comfort (1-8) | 90 | at *Luling (1-7) |
92 | Cotulla (1-8) | 89 | at *Lytle (0-8) |
93 | Hempstead (0-8) | 93 | at *Yoakum (6-3) |
94 | Emory Rains (2-6) | 95 | at *Bonham (4-5) |
95 | Elkhart (4-6) | 94 | Open |
96 | Howe (0-9) | 96 | at *Mount Vernon (9-0) |
97 | Kermit (1-8) | 97 | at *Denver City (5-4) |
98 | Falfurrias (1-8) | 98 | vs *Bishop (3-4) |
99 | Trinity (0-7) | 100 | vs *Crockett (3-6) |
100 | Kemp (0-8) | 99 | at *Groesbeck (7-2) |
101 | Lytle (0-8) | 101 | vs *Cotulla (1-8) |
102 | Aransas Pass (0-9) | 102 | vs *Orange Grove (5-4) |
103 | Cleveland Tarkington (0-8) | 104 | vs *East Chambers (6-3) |
104 | San Angelo TLCA (0-9) | 103 | at *Breckenridge (3-6) |
105 | Dallas A+ Academy (1-8) | 105 | vs *Dallas Madison (3-6) |
106 | Progreso (0-9) | 106 | vs *Lyford (6-3) |
CLASS 3A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | Franklin (10-0) | 1 | Open |
2 | Gunter (9-0) | 2 | at *Sadler S&S Consolidated (2-7) |
3 | Waskom (8-1) | 3 | at *New Diana (1-8) |
4 | Newton (7-1) | 4 | vs *Corrigan-Camden (6-3) |
5 | Childress (8-0) | 6 | at *Canadian (7-2) |
6 | New London West Rusk (9-0) | 5 | at *Quitman (4-5) |
7 | Holliday (9-0) | 7 | at *Henrietta (7-2) |
8 | Poth (8-1) | 9 | Open |
9 | Abernathy (8-1) | 8 | at *Coahoma (3-6) |
10 | Daingerfield (7-2) | 12 | at *Paris Chisum (5-3) |
11 | Lubbock Roosevelt (9-0) | 11 | at *Idalou (8-1) |
12 | Friona (7-2) | 15 | at *Amarillo Highland Park (0-9) |
13 | Idalou (8-1) | 13 | vs *Lubbock Roosevelt (9-0) |
14 | East Bernard (8-1) | 14 | at *Van Vleck (6-3) |
15 | Bells (7-3) | 17 | Open |
16 | Elysian Fields (7-2) | 16 | vs *Hughes Springs (4-4) |
17 | Odem (10-0) | 19 | Open |
18 | Canadian (7-2) | 10 | vs *Childress (8-0) |
19 | New Waverly (7-2) | 20 | vs *Anderson-Shiro (2-7) |
20 | Callisburg (8-1) | 31 | at *Valley View (0-9) |
21 | Spearman (5-4) | 18 | vs *Tulia (6-3) |
22 | Leonard (6-2) | 24 | at *Whitewright (4-5) |
23 | Rogers (6-3) | 22 | at *Florence (4-5) |
24 | Hebbronville (7-1) | 23 | vs *Santa Rosa (2-7) |
25 | Arp (6-3) | 28 | at *Grand Saline (2-6) |
26 | Natalia (7-2) | 21 | vs *Karnes City (3-6) |
27 | Paul Pewitt (5-4) | 26 | vs *Redwater (3-6) |
28 | Tulia (6-3) | 46 | at *Spearman (5-4) |
29 | Van Vleck (6-3) | 30 | vs *East Bernard (8-1) |
30 | Lexington (5-4) | 29 | at *Clifton (1-8) |
31 | DeKalb (7-3) | 32 | Open |
32 | Gilmer Harmony (6-3) | 27 | vs *Winona (2-7) |
33 | Eastland (4-5) | 33 | at *Dublin (7-2) |
34 | Hughes Springs (4-4) | 34 | at *Elysian Fields (7-2) |
35 | Henrietta (7-2) | 25 | vs *Holliday (9-0) |
36 | Edgewood (7-3) | 35 | Open |
37 | Crane (8-2) | 36 | Open |
38 | Jacksboro (5-3) | 40 | vs *Millsap (4-5) |
39 | Corrigan-Camden (6-3) | 41 | at *Newton (7-1) |
40 | Hemphill (4-5) | 42 | Open |
41 | Kountze (6-3) | 49 | at *Warren (3-5) |
42 | Palmer (6-1) | 44 | at *Dallas Gateway Charter (1-8) |
43 | Taft (7-2) | 43 | at *Skidmore-Tynan (5-3) |
44 | Tidehaven (4-4) | 47 | vs *Danbury (5-4) |
45 | Paris Chisum (5-3) | 37 | vs *Daingerfield (7-2) |
46 | Troup (7-3) | 48 | Open |
47 | Dublin (7-2) | 39 | vs *Eastland (4-5) |
48 | Hooks (3-6) | 45 | vs *Pattonville Prairiland (4-5) |
49 | Grand Saline (2-6) | 51 | vs *Arp (6-3) |
50 | Ballinger (5-3) | 54 | vs *Sonora (5-4) |
51 | Stockdale (4-5) | 50 | at *George West (1-8) |
52 | Brady (5-3) | 52 | vs *Bangs (1-7) |
53 | Sonora (5-4) | 38 | at *Ballinger (5-3) |
54 | Comanche (1-8) | 53 | at *Merkel (3-6) |
55 | Millsap (4-5) | 56 | at *Jacksboro (5-3) |
56 | Riesel (4-4) | 76 | at *Buffalo (2-7) |
57 | Wichita Falls City View (3-6) | 57 | vs *Nocona (2-7) |
58 | Skidmore-Tynan (5-3) | 59 | vs *Taft (7-2) |
59 | Danbury (5-4) | 61 | at *Tidehaven (4-4) |
60 | Blooming Grove (5-3) | 63 | at *Rice (3-5) |
61 | Scurry-Rosser (4-5) | 73 | at *Corsicana Mildred (3-6) |
62 | Alpine (3-6) | 66 | vs *Anthony (5-4) |
63 | Merkel (3-6) | 60 | vs *Comanche (1-8) |
64 | Altair Rice Consolidated (2-7) | 58 | vs *Wallis Brazos (2-7) |
65 | Clifton (1-8) | 64 | vs *Lexington (5-4) |
66 | Harleton (3-6) | 62 | vs *Queen City (4-5) |
67 | Karnes City (3-6) | 55 | at *Natalia (7-2) |
68 | San Angelo Grape Creek (4-5) | 74 | vs *Ingram Moore (2-7) |
69 | Banquete (5-4) | 65 | at *Monte Alto (0-9) |
70 | Coahoma (3-6) | 69 | vs *Abernathy (8-1) |
71 | Buffalo (2-7) | 72 | vs *Riesel (4-4) |
72 | Pattonville Prairiland (4-5) | 70 | at *Hooks (3-6) |
73 | Whitewright (4-5) | 68 | vs *Leonard (6-2) |
74 | George West (1-8) | 71 | vs *Stockdale (4-5) |
75 | Stanton (3-6) | 80 | vs *Reagan County (3-6) |
76 | Warren (3-5) | 75 | vs *Kountze (6-3) |
77 | Anthony (5-4) | 77 | at *Alpine (3-6) |
78 | Anderson-Shiro (2-7) | 78 | at *New Waverly (7-2) |
79 | Blue Ridge (1-8) | 81 | at *Lone Oak (2-7) |
80 | Sadler S&S Consolidated (2-7) | 79 | vs *Gunter (9-0) |
81 | Dilley (5-4) | 83 | at *Nixon-Smiley (3-6) |
82 | Nixon-Smiley (3-6) | 91 | vs *Dilley (5-4) |
83 | Lone Oak (2-7) | 84 | vs *Blue Ridge (1-8) |
84 | Corsicana Mildred (3-6) | 85 | vs *Scurry-Rosser (4-5) |
85 | Santa Rosa (2-7) | 82 | at *Hebbronville (7-1) |
86 | Florence (4-5) | 67 | vs *Rogers (6-3) |
87 | Redwater (3-6) | 87 | at *Paul Pewitt (5-4) |
88 | Queen City (4-5) | 89 | at *Harleton (3-6) |
89 | Reagan County (3-6) | 90 | at *Stanton (3-6) |
90 | Bangs (1-7) | 88 | at *Brady (5-3) |
91 | Rice (3-5) | 86 | vs *Blooming Grove (5-3) |
92 | Wallis Brazos (2-7) | 92 | at *Altair Rice Consolidated (2-7) |
93 | Dimmitt (3-7) | 93 | Open |
94 | Nocona (2-7) | 96 | at *Wichita Falls City View (3-6) |
95 | Winona (2-7) | 95 | at *Gilmer Harmony (6-3) |
96 | Valley View (0-9) | 94 | vs *Callisburg (8-1) |
97 | Amarillo Highland Park (0-9) | 98 | vs *Friona (7-2) |
98 | New Diana (1-8) | 101 | vs *Waskom (8-1) |
99 | Quitman (4-5) | 99 | vs *New London West Rusk (9-0) |
100 | Ore City (1-9) | 97 | Open |
101 | Ingram Moore (2-7) | 100 | at *San Angelo Grape Creek (4-5) |
102 | Dallas Gateway Charter (1-8) | 102 | vs *Palmer (6-1) |
103 | Monte Alto (0-9) | 103 | vs *Banquete (5-4) |
104 | Odessa Compass Academy (0-9) | 104 | at *Tornillo (0-8) |
105 | Tornillo (0-8) | 105 | vs *Odessa Compass Academy (0-9) |
CLASS 2A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | Refugio (9-0) | 1 | vs *Freer (3-5) |
2 | Timpson (7-0) | 3 | vs *Shelbyville (6-3) |
3 | Shiner (9-0) | 2 | vs *Schulenburg (4-5) |
4 | Tolar (7-2) | 8 | vs *Itasca (1-8) |
5 | Crawford (9-0) | 4 | vs *Valley Mills (4-5) |
6 | Coleman (8-0) | 6 | vs *Winters (2-6) |
7 | Hawley (9-0) | 7 | at *Forsan (9-0) |
8 | New Deal (8-1) | 5 | at *Sundown (7-2) |
9 | Beckville (9-0) | 9 | vs *Frankston (5-4) |
10 | Cisco (7-2) | 10 | vs *San Saba (2-7) |
11 | Mason (8-1) | 11 | vs *Ozona (5-4) |
12 | Centerville (9-1) | 12 | Open |
13 | Forsan (9-0) | 13 | vs *Hawley (9-0) |
14 | Italy (7-2) | 18 | at *Dawson (3-6) |
15 | Farwell (7-2) | 14 | vs *Olton (6-3) |
16 | Ganado (4-5) | 15 | at *Flatonia (4-3) |
17 | Hearne (6-3) | 23 | vs *Moody (2-7) |
18 | Joaquin (5-3) | 16 | at *Garrison (3-4) |
19 | Flatonia (4-3) | 20 | vs *Ganado (4-5) |
20 | Alto (6-2) | 25 | Open |
21 | Panhandle (4-5) | 26 | at *Sanford-Fritch (4-5) |
22 | Johnson City (7-2) | 24 | at *Harper (7-2) |
23 | Cooper (9-0) | 22 | at *Wolfe City (5-2) |
24 | Thorndale (7-3) | 19 | Open |
25 | Three Rivers (6-3) | 27 | at *Kenedy (6-2) |
26 | Thrall (6-3) | 28 | vs *Holland (7-2) |
27 | Bosqueville (5-4) | 17 | at *Hamilton (6-3) |
28 | La Villa (7-2) | 21 | at *Ben Bolt (4-4) |
29 | Sundown (7-2) | 30 | vs *New Deal (8-1) |
30 | Shelbyville (6-3) | 32 | at *Timpson (7-0) |
31 | Holland (7-2) | 29 | at *Thrall (6-3) |
32 | Ozona (5-4) | 38 | at *Mason (8-1) |
33 | Lindsay (5-4) | 44 | at *Trenton (5-3) |
34 | Garrison (3-4) | 33 | vs *Joaquin (5-3) |
35 | Kenedy (6-2) | 31 | vs *Three Rivers (6-3) |
36 | Post (3-6) | 36 | vs *Tahoka (0-9) |
37 | Marlin (6-3) | 37 | at *Axtell (2-7) |
38 | Schulenburg (4-5) | 39 | at *Shiner (9-0) |
39 | Rosebud-Lott (5-4) | 40 | at *Bruceville-Eddy (2-7) |
40 | Valley Mills (4-5) | 42 | at *Crawford (9-0) |
41 | San Saba (2-7) | 35 | at *Cisco (7-2) |
42 | Price Carlisle (4-4) | 45 | at *Linden-Kildare (2-6) |
43 | Goldthwaite (4-5) | 41 | at *DeLeon (0-9) |
44 | Celeste (7-2) | 46 | Open |
45 | Alvord (6-3) | 34 | vs *Tioga (5-4) |
46 | Tioga (5-4) | 49 | at *Alvord (6-3) |
47 | Hamilton (6-3) | 51 | vs *Bosqueville (5-4) |
48 | Normangee (5-5) | 47 | Open |
49 | Freer (3-5) | 54 | at *Refugio (9-0) |
50 | Hawkins (5-4) | 53 | at *Gladewater Union Grove (1-7) |
51 | Wolfe City (5-2) | 50 | vs *Cooper (9-0) |
52 | Collinsville (3-6) | 43 | at *Tom Bean (0-8) |
53 | Haskell (3-6) | 65 | vs *Stamford (3-6) |
54 | Premont (6-3) | 56 | Open |
55 | Harper (7-2) | 52 | vs *Johnson City (7-2) |
56 | San Augustine (1-9) | 55 | Open |
57 | Trenton (5-3) | 70 | vs *Lindsay (5-4) |
58 | Olton (6-3) | 60 | at *Farwell (7-2) |
59 | Stamford (3-6) | 58 | at *Haskell (3-6) |
60 | Anson (3-6) | 48 | at *Colorado City (1-7) |
61 | Honey Grove (2-7) | 57 | vs *Bogata Rivercrest (2-7) |
62 | Alba-Golden (5-4) | 61 | at *Como-Pickton (2-7) |
63 | Winters (2-6) | 63 | at *Coleman (8-0) |
64 | Rio Vista (3-6) | 59 | Open |
65 | Frankston (5-4) | 64 | at *Beckville (9-0) |
66 | Sanford-Fritch (4-5) | 72 | vs *Panhandle (4-5) |
67 | Ben Bolt (4-4) | 66 | vs *La Villa (7-2) |
68 | Bogata Rivercrest (2-7) | 68 | at *Honey Grove (2-7) |
69 | Hale Center (3-6) | 67 | at *Floydada (2-7) |
70 | Dawson (3-6) | 69 | vs *Italy (7-2) |
71 | Colorado City (1-7) | 71 | vs *Anson (3-6) |
72 | Jewett Leon (4-6) | 82 | Open |
73 | Bruceville-Eddy (2-7) | 74 | vs *Rosebud-Lott (5-4) |
74 | Floydada (2-7) | 78 | vs *Hale Center (3-6) |
75 | Como-Pickton (2-7) | 77 | vs *Alba-Golden (5-4) |
76 | Brackettville (2-6) | 75 | at *Center Point (2-7) |
77 | Cayuga (2-7) | 73 | vs *Kerens (2-7) |
78 | Grapeland (4-6) | 62 | Open |
79 | Weimar (2-8) | 76 | Open |
80 | Santa Maria (3-5) | 79 | at *Riviera-Kaufer (1-4) |
81 | Moody (2-7) | 80 | at *Hearne (6-3) |
82 | Axtell (2-7) | 81 | vs *Marlin (6-3) |
83 | Linden-Kildare (2-6) | 84 | vs *Price Carlisle (4-4) |
84 | DeLeon (0-9) | 86 | vs *Goldthwaite (4-5) |
85 | Boys Ranch (1-8) | 83 | at *Stinnett West Texas (0-9) |
86 | Groveton (1-8) | 85 | Open |
87 | Kerens (2-7) | 93 | at *Cayuga (2-7) |
88 | Center Point (2-7) | 89 | vs *Brackettville (2-6) |
89 | Bloomington (2-8) | 87 | Open |
90 | Big Sandy (2-8) | 88 | Open |
91 | Itasca (1-8) | 92 | at *Tolar (7-2) |
92 | Gladewater Union Grove (1-7) | 91 | vs *Hawkins (5-4) |
93 | Stinnett West Texas (0-9) | 90 | vs *Boys Ranch (1-8) |
94 | Tahoka (0-9) | 94 | at *Post (3-6) |
95 | Riviera-Kaufer (1-4) | 95 | vs *Santa Maria (3-5) |
96 | Tom Bean (0-8) | 96 | vs *Collinsville (3-6) |
CLASS 2A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | Mart (9-0) | 1 | at *Wortham (5-4) |
2 | Albany (8-0) | 3 | at *Cross Plains (5-3) |
3 | Stratford (8-1) | 4 | vs *Booker (1-7) |
4 | Muenster (9-0) | 2 | vs *Petrolia (8-1) |
5 | Falls City (8-1) | 5 | vs *Woodsboro (3-5) |
6 | Windthorst (8-1) | 6 | vs *Era (2-7) |
7 | Christoval (8-1) | 7 | vs *Miles (3-6) |
8 | Wellington (5-3) | 8 | at *Wheeler (4-5) |
9 | Eldorado (7-1) | 9 | vs *Junction (3-6) |
10 | Chilton (7-1) | 11 | vs *Bremond (4-5) |
11 | Roscoe (7-1) | 14 | vs *Hamlin (0-9) |
12 | McCamey (7-1) | 12 | vs *Seagraves (7-2) |
13 | Tenaha (8-2) | 10 | Open |
14 | Clarendon (8-1) | 13 | at *Shamrock (7-2) |
15 | Burton (1-8) | 16 | vs *Iola (2-6) |
16 | Vega (6-3) | 15 | at *Sunray (4-5) |
17 | Ralls (6-3) | 17 | vs *Lockney (7-2) |
18 | Gruver (8-1) | 19 | Open |
19 | Santo (8-1) | 18 | vs *Meridian (1-8) |
20 | Lovelady (7-2) | 23 | at *Overton (0-9) |
21 | Wink (6-3) | 22 | vs *Plains (4-5) |
22 | D'Hanis (7-1) | 21 | at *Charlotte (2-6) |
23 | Granger (8-0) | 20 | at *Somerville (5-4) |
24 | Yorktown (6-3) | 24 | vs *Runge (1-7) |
25 | Petrolia (8-1) | 25 | at *Muenster (9-0) |
26 | Maud (7-2) | 26 | at *Simms Bowie (5-3) |
27 | Shamrock (7-2) | 27 | vs *Clarendon (8-1) |
28 | Archer City (6-2) | 29 | at *Seymour (6-3) |
29 | Seymour (6-3) | 28 | vs *Archer City (6-2) |
30 | Lockney (7-2) | 30 | at *Ralls (6-3) |
31 | Bruni (5-3) | 33 | at *Sabinal (3-6) |
32 | Bremond (4-5) | 45 | at *Chilton (7-1) |
33 | New Home (6-3) | 31 | vs *Sudan (2-6) |
34 | Louise (6-4) | 35 | Open |
35 | Snook (4-5) | 38 | vs *Milano (4-5) |
36 | Olney (4-5) | 32 | vs *Quanah (2-7) |
37 | Evadale (6-2) | 37 | vs *Burkeville (4-4) |
38 | Seagraves (7-2) | 39 | at *McCamey (7-1) |
39 | Quinlan Boles (6-3) | 40 | at *Clarksville (4-5) |
40 | Rocksprings (6-3) | 48 | vs *Menard (2-7) |
41 | Hico (5-5) | 46 | Open |
42 | Pineland West Sabine (2-6) | 41 | at *Mount Enterprise (3-4) |
43 | Deweyville (3-4) | 42 | vs *High Island (0-4-1) |
44 | Wortham (5-4) | 34 | vs *Mart (9-0) |
45 | Sunray (4-5) | 43 | vs *Vega (6-3) |
46 | Cushing (4-3) | 44 | vs *Colmesneil (5-3) |
47 | Mount Enterprise (3-4) | 59 | vs *Pineland West Sabine (2-6) |
48 | Somerville (5-4) | 51 | vs *Granger (8-0) |
49 | Cross Plains (5-3) | 49 | vs *Albany (8-0) |
50 | Miles (3-6) | 47 | at *Christoval (8-1) |
51 | Colmesneil (5-3) | 36 | at *Cushing (4-3) |
52 | Wheeler (4-5) | 52 | vs *Wellington (5-3) |
53 | Quanah (2-7) | 50 | at *Olney (4-5) |
54 | Simms Bowie (5-3) | 55 | vs *Maud (7-2) |
55 | Bovina (4-6) | 53 | Open |
56 | Hull-Daisetta (4-4) | 58 | Open |
57 | Sabinal (3-6) | 57 | vs *Bruni (5-3) |
58 | Milano (4-5) | 54 | at *Snook (4-5) |
59 | Ropesville Ropes (5-3) | 56 | at *Smyer (0-9) |
60 | Sudan (2-6) | 62 | at *New Home (6-3) |
61 | Crosbyton (4-6) | 61 | Open |
62 | Plains (4-5) | 60 | at *Wink (6-3) |
63 | Iola (2-6) | 64 | at *Burton (1-8) |
64 | Hubbard (3-6) | 63 | vs *Frost (2-7) |
65 | Menard (2-7) | 68 | at *Rocksprings (6-3) |
66 | Detroit (1-7) | 65 | vs *Cumby (0-7) |
67 | Hamlin (0-9) | 69 | at *Roscoe (7-1) |
68 | Clarksville (4-5) | 66 | vs *Quinlan Boles (6-3) |
69 | Charlotte (2-6) | 67 | vs *D'Hanis (7-1) |
70 | Smyer (0-9) | 70 | vs *Ropesville Ropes (5-3) |
71 | Woodsboro (3-5) | 71 | at *Falls City (8-1) |
72 | Agua Dulce (1-7) | 72 | at *Pettus (0-8) |
73 | Junction (3-6) | 74 | at *Eldorado (7-1) |
74 | Era (2-7) | 73 | at *Windthorst (8-1) |
75 | Electra (3-6) | 75 | vs *Munday (0-9) |
76 | Chico (0-10) | 79 | Open |
77 | Cumby (0-7) | 76 | at *Detroit (1-7) |
78 | Morton (3-5) | 77 | at *Iraan (1-7) |
79 | Booker (1-7) | 78 | at *Stratford (8-1) |
80 | Sabine Pass (0-0) | 80 | Open |
81 | Runge (1-7) | 83 | at *Yorktown (6-3) |
82 | Burkeville (4-4) | 82 | at *Evadale (6-2) |
83 | Overton (0-9) | 88 | vs *Lovelady (7-2) |
84 | La Pryor (1-7) | 85 | vs *Benavides (0-8) |
85 | Memphis (1-9) | 84 | Open |
86 | Bartlett (3-7) | 81 | Open |
87 | Frost (2-7) | 90 | at *Hubbard (3-6) |
88 | Iraan (1-7) | 89 | vs *Morton (3-5) |
89 | Benavides (0-8) | 87 | at *La Pryor (1-7) |
90 | Pettus (0-8) | 86 | vs *Agua Dulce (1-7) |
91 | Meridian (1-8) | 91 | at *Santo (8-1) |
92 | High Island (0-4-1) | 92 | at *Deweyville (3-4) |
93 | Munday (0-9) | 93 | at *Electra (3-6) |
CLASS 1A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | May (9-0) | 1 | at *Lingleville (6-2) |
2 | Water Valley (9-0) | 2 | at *Paint Rock (5-4) |
3 | Jonesboro (10-0) | 8 | Open |
4 | Sterling City (7-2) | 5 | at *Robert Lee (2-7) |
5 | Abbott (9-0) | 7 | vs *Penelope (3-6) |
6 | Springlake-Earth (7-1) | 4 | vs *Kress (4-4) |
7 | Westbrook (5-4) | 3 | at *Bronte (2-7) |
8 | Rankin (8-1) | 6 | vs *Garden City (7-2) |
9 | Garden City (7-2) | 9 | at *Rankin (8-1) |
10 | Spur (8-1) | 14 | vs *Paducah (4-5) |
11 | Hermleigh (10-0) | 11 | Open |
12 | Ira (6-2) | 10 | vs *Aspermont (2-7) |
13 | Saint Jo (7-2) | 15 | at *Perrin-Whitt (3-6) |
14 | Happy (6-3) | 13 | vs *Claude (2-7) |
15 | Turkey Valley (7-3) | 18 | Open |
16 | Irion County (7-2) | 17 | vs *Eden (5-3) |
17 | Borden County (4-5) | 16 | vs *Wellman-Union (0-8) |
18 | Baird (6-2) | 22 | at *Gorman (5-3) |
19 | Leakey (5-3) | 21 | vs *Prairie Lea (3-6) |
20 | Lometa (7-2) | 19 | Open |
21 | Lingleville (6-2) | 20 | vs *May (9-0) |
22 | Avalon (6-3) | 23 | at *Blum (4-5) |
23 | Eden (5-3) | 24 | at *Irion County (7-2) |
24 | Gorman (5-3) | 25 | vs *Baird (6-2) |
25 | Coolidge (5-4) | 27 | at *Aquilla (4-4) |
26 | Knox City (5-5) | 12 | Open |
27 | Nazareth (6-3) | 31 | at *Lorenzo (1-6) |
28 | Paducah (4-5) | 26 | at *Spur (8-1) |
29 | Imperial Buena Vista (6-3) | 29 | at *Fort Davis (5-4) |
30 | Gilmer Union Hill (6-4) | 32 | Open |
31 | Van Horn (6-3) | 30 | at *Marfa (2-6) |
32 | Roscoe Highland (5-5) | 35 | Open |
33 | Blum (4-5) | 40 | vs *Avalon (6-3) |
34 | Rotan (6-3) | 39 | vs *Roby (4-4) |
35 | Newcastle (4-4) | 28 | vs *Bryson (2-7) |
36 | Roby (4-4) | 34 | at *Rotan (6-3) |
37 | Fort Davis (5-4) | 36 | vs *Imperial Buena Vista (6-3) |
38 | Crowell (1-6) | 37 | at *Vernon Northside (0-9) |
39 | Medina (4-4) | 43 | at *Nueces Canyon (2-5) |
40 | Leverett's Chapel (4-2) | 42 | at *Fruitvale (2-6) |
41 | Santa Anna (6-4) | 38 | Open |
42 | White Deer (2-7) | 33 | vs *McLean (5-4) |
43 | Kress (4-4) | 41 | at *Springlake-Earth (7-1) |
44 | O'Donnell (3-6) | 45 | at *Meadow (3-6) |
45 | Aquilla (4-4) | 44 | vs *Coolidge (5-4) |
46 | Evant (5-5) | 46 | Open |
47 | Bynum (5-5) | 47 | Open |
48 | Perrin-Whitt (3-6) | 50 | vs *Saint Jo (7-2) |
49 | Meadow (3-6) | 51 | vs *O'Donnell (3-6) |
50 | Whiteface (5-5) | 49 | Open |
51 | McDade (4-4) | 48 | Open |
52 | Lenorah Grady (1-8) | 55 | at *Midland TLCA (2-7) |
53 | McLean (5-4) | 52 | at *White Deer (2-7) |
54 | Nueces Canyon (2-5) | 54 | vs *Medina (4-4) |
55 | Covington (2-7) | 57 | vs *Milford (2-6) |
56 | Petersburg (1-9) | 58 | Open |
57 | Milford (2-6) | 53 | at *Covington (2-7) |
58 | Veribest (4-5) | 56 | Open |
59 | Penelope (3-6) | 59 | at *Abbott (9-0) |
60 | Bronte (2-7) | 60 | vs *Westbrook (5-4) |
61 | Claude (2-7) | 66 | at *Happy (6-3) |
62 | Paint Rock (5-4) | 64 | vs *Water Valley (9-0) |
63 | Fruitvale (2-6) | 61 | vs *Leverett's Chapel (4-2) |
64 | Marfa (2-6) | 63 | vs *Van Horn (6-3) |
65 | Aspermont (2-7) | 62 | at *Ira (6-2) |
66 | Robert Lee (2-7) | 68 | vs *Sterling City (7-2) |
67 | Bryson (2-7) | 65 | at *Newcastle (4-4) |
68 | Campbell (2-7) | 67 | vs *Savoy (1-7) |
69 | Midland TLCA (2-7) | 69 | vs *Lenorah Grady (1-8) |
70 | Vernon Northside (0-9) | 70 | vs *Crowell (1-6) |
71 | Zephyr (0-10) | 71 | Open |
72 | Lorenzo (1-6) | 72 | vs *Nazareth (6-3) |
73 | Prairie Lea (3-6) | 73 | at *Leakey (5-3) |
74 | Wellman-Union (0-8) | 74 | at *Borden County (4-5) |
75 | Savoy (1-7) | 75 | at *Campbell (2-7) |
CLASS 1A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | Motley County (9-0) | 1 | vs *Jayton (9-0) |
2 | Strawn (9-0) | 2 | at *Gordon (8-1) |
3 | Balmorhea (7-1) | 3 | at *Sanderson (5-4) |
4 | Follett (9-0) | 4 | at *Hedley (8-1) |
5 | Anton (8-0) | 5 | vs *Lazbuddie (2-6) |
6 | Gordon (8-1) | 8 | vs *Strawn (9-0) |
7 | Jayton (9-0) | 6 | at *Motley County (9-0) |
8 | Richland Springs (6-1) | 7 | at *Lohn (0-7) |
9 | Lamesa Klondike (8-1) | 10 | vs *Ackerly Sands (5-4) |
10 | Whitharral (7-2) | 11 | at *Cotton Center (2-6) |
11 | Throckmorton (9-0) | 9 | at *Woodson (4-4) |
12 | Benjamin (9-0) | 12 | at *Harrold (0-5) |
13 | Groom (6-3) | 13 | vs *Wildorado (8-1) |
14 | Bowie Gold-burg (7-2) | 24 | vs *Forestburg (3-4) |
15 | Oakwood (5-3) | 14 | at *Calvert (4-3) |
16 | Calvert (4-3) | 15 | vs *Oakwood (5-3) |
17 | Cherokee (6-3) | 17 | Open |
18 | Loraine (6-3) | 16 | at *Blackwell (4-5) |
19 | Dime Box (0-0) | 20 | Open |
20 | Oglesby (7-2) | 23 | Open |
21 | Rochelle (6-3) | 19 | vs *Mullin (5-2) |
22 | Blanket (8-1) | 21 | at *Valera Panther Creek (3-5) |
23 | Blackwell (4-5) | 27 | vs *Loraine (6-3) |
24 | Wildorado (8-1) | 22 | at *Groom (6-3) |
25 | Amherst (5-4) | 25 | Open |
26 | Sanderson (5-4) | 28 | vs *Balmorhea (7-1) |
27 | Cranfills Gap (6-3) | 30 | vs *Iredell (2-4) |
28 | Miami (4-5) | 26 | vs *Darrouzett (1-8) |
29 | Hedley (8-1) | 31 | vs *Follett (9-0) |
30 | Bluff Dale (5-3) | 32 | vs *Gustine (1-8) |
31 | Ladonia Fannindel (6-2) | 18 | vs *Trinidad (0-9) |
32 | Ackerly Sands (5-4) | 36 | at *Lamesa Klondike (8-1) |
33 | Loop (7-2) | 29 | vs *Wilson (1-8) |
34 | Rule (4-3) | 34 | vs *Chillicothe (2-7) |
35 | Lueders-Avoca (2-5) | 45 | at *Haskell Paint Creek (4-4) |
36 | Walnut Springs (4-5) | 35 | at *Morgan (2-5) |
37 | Grandfalls-Royalty (5-5) | 33 | Open |
38 | Mullin (5-2) | 38 | at *Rochelle (6-3) |
39 | Guthrie (5-4) | 37 | at *Afton Patton Springs (2-7) |
40 | Morgan (2-5) | 42 | vs *Walnut Springs (4-5) |
41 | Sierra Blanca (3-5) | 44 | at *Dell City (1-7) |
42 | Sidney (3-5) | 39 | at *Brookesmith (1-8) |
43 | Rising Star (5-4) | 43 | Open |
44 | Gustine (1-8) | 41 | at *Bluff Dale (5-3) |
45 | Hart (1-8) | 47 | vs *Silverton (2-6) |
46 | Lazbuddie (2-6) | 51 | at *Anton (8-0) |
47 | Afton Patton Springs (2-7) | 49 | vs *Guthrie (5-4) |
48 | Silverton (2-6) | 46 | at *Hart (1-8) |
49 | Chester (2-6) | 50 | vs *Apple Springs (2-7) |
50 | Trent (4-6) | 48 | Open |
51 | Mount Calm (4-3) | 52 | vs *Buckholts (2-6) |
52 | Woodson (4-4) | 40 | vs *Throckmorton (9-0) |
53 | Lefors (2-6) | 54 | Open |
54 | Three Way (3-7) | 55 | Open |
55 | Apple Springs (2-7) | 57 | at *Chester (2-6) |
56 | Cotton Center (2-6) | 53 | vs *Whitharral (7-2) |
57 | Forestburg (3-4) | 60 | at *Bowie Gold-burg (7-2) |
58 | Dell City (1-7) | 59 | vs *Sierra Blanca (3-5) |
59 | Iredell (2-4) | 56 | at *Cranfills Gap (6-3) |
60 | Moran (1-7) | 62 | vs Rochelle JV |
61 | Southland (1-8) | 63 | Open |
62 | Trinidad (0-9) | 58 | at *Ladonia Fannindel (6-2) |
63 | Valera Panther Creek (3-5) | 61 | vs *Blanket (8-1) |
64 | Wilson (1-8) | 64 | at *Loop (7-2) |
65 | Darrouzett (1-8) | 65 | at *Miami (4-5) |
66 | Chillicothe (2-7) | 68 | at *Rule (4-3) |
67 | Brookesmith (1-8) | 66 | vs *Sidney (3-5) |
68 | Abilene TLCA (1-8) | 69 | vs *Olfen (0-7) |
69 | Buckholts (2-6) | 67 | at *Mount Calm (4-3) |
70 | Haskell Paint Creek (4-4) | 70 | vs *Lueders-Avoca (2-5) |
71 | Olfen (0-7) | 71 | at *Abilene TLCA (1-8) |
72 | Lohn (0-7) | 72 | vs *Richland Springs (6-1) |
73 | Kopperl (0-7) | 73 | Open |
74 | Harrold (0-5) | 74 | vs *Benjamin (9-0) |
PRIVATE SCHOOLS — 11-MAN
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | Dallas Parish Episcopal (8-1) | 2 | at *Fort Worth All Saints Episcopal (5-3) |
2 | Fort Worth Nolan Catholic (3-6) | 1 | vs *Dallas Plano Prestonwood (6-3) |
3 | Austin Regents School (9-0) | 3 | at *Austin Brentwood Christian (6-3) |
4 | San Antonio Cornerstone (6-3) | 4 | Open |
5 | Fort Bend Christian (6-3) | 9 | vs *Houston Second Baptist (8-1) |
6 | Houston Second Baptist (8-1) | 5 | at *Fort Bend Christian (6-3) |
7 | Episcopal School of Dallas (10-0) | 6 | vs Houston Kinkaid (8-2) |
8 | Fort Worth All Saints Episcopal (5-3) | 10 | vs *Dallas Parish Episcopal (8-1) |
9 | Dallas Plano Prestonwood (6-3) | 7 | at *Fort Worth Nolan Catholic (3-6) |
10 | Dallas Christian School (7-1) | 8 | vs *Bullard Brook Hill (6-2) |
11 | Fort Worth Southwest Christian (7-2) | 12 | at *Flower Mound Coram Deo (5-4) |
12 | Midland Christian (7-2) | 14 | at *Dallas Bishop Lynch (4-5) |
13 | San Antonio Central Catholic (8-1) | 11 | at *San Antonio Antonian Prep (5-4) |
14 | Grapevine Faith Christian (7-1) | 13 | vs *Fort Worth Christian (2-7) |
15 | Cypress Community Christian (7-2) | 17 | Open |
16 | Houston St. Thomas (7-2) | 15 | vs *Tomball Concordia Lutheran (4-5) |
17 | Addison Trinity Christian (7-2) | 16 | vs Evangel Christian, LA |
18 | Houston Kinkaid (8-2) | 18 | at Episcopal School of Dallas (10-0) |
19 | Shiner St. Paul (7-1) | 20 | at *Schertz John Paul II (2-5) |
20 | Houston St. John's (7-2) | 19 | Open |
21 | The Woodlands John Cooper (7-2) | 21 | vs Irving Cistercian Prep (5-4) |
22 | Arlington Grace Prep (8-0) | 24 | vs *Arlington Pantego Christian (9-0) |
23 | Austin St. Michael's (7-2) | 22 | at *Austin Hyde Park Baptist (0-8) |
24 | Arlington Pantego Christian (9-0) | 25 | at *Arlington Grace Prep (8-0) |
25 | Bryan Brazos Christian (6-2) | 23 | vs *Houston Northland Christian (5-3) |
26 | The Woodlands Christian (7-2) | 26 | vs *Houston Lutheran South (6-3) |
27 | Lubbock Trinity Christian (6-3) | 33 | at *Muenster Sacred Heart (6-3) |
28 | Colleyville Covenant Christian (6-3) | 30 | vs *Fort Worth Temple Christian (2-7) |
29 | Lubbock Christian (8-1) | 27 | vs *Fort Worth Lake Country (4-5) |
30 | Bellaire Episcopal (3-6) | 28 | Open |
31 | Dallas Bishop Lynch (4-5) | 29 | vs *Midland Christian (7-2) |
32 | Argyle Liberty Christian (1-8) | 32 | vs *Plano John Paul II (1-7) |
33 | Nike Dallas FC (4-2) | 37 | Open |
34 | Fort Worth Christian (2-7) | 40 | at *Grapevine Faith Christian (7-1) |
35 | Houston Lutheran South (6-3) | 34 | at *The Woodlands Christian (7-2) |
36 | San Antonio Antonian Prep (5-4) | 31 | vs *San Antonio Central Catholic (8-1) |
37 | Lake Belton (9-0) | 45 | Open |
38 | Tomball Christian H/School (5-3) | 36 | Open |
39 | Dallas St. Mark's (5-4) | 38 | Open |
40 | Houston St. Pius X (4-5) | 42 | at Beaumont Msgr. Kelly (6-3) |
41 | Tomball Concordia Lutheran (4-5) | 48 | at *Houston St. Thomas (7-2) |
42 | San Antonio Davenport (6-3) | 35 | at Katy Jordan (2-6) |
43 | League City Bay Area Christian (8-1) | 39 | vs *Huntsville Alpha Omega (5-3) |
44 | Houston Legacy (3-5) | 43 | Open |
45 | San Antonio Holy Cross (4-4) | 49 | vs *Hallettsville Sacred Heart (5-3) |
46 | Fort Worth Country Day (4-5) | 52 | Open |
47 | Austin Brentwood Christian (6-3) | 58 | vs *Austin Regents School (9-0) |
48 | Hallettsville Sacred Heart (5-3) | 46 | at *San Antonio Holy Cross (4-4) |
49 | Fort Worth Lake Country (4-5) | 41 | at *Lubbock Christian (8-1) |
50 | Arlington Oakridge (4-6) | 53 | Open |
51 | SA Texas Military Institute (9-0) | 44 | Open |
52 | Beaumont Msgr. Kelly (6-3) | 56 | vs Houston St. Pius X (4-5) |
53 | Bullard Brook Hill (6-2) | 57 | at *Dallas Christian School (7-1) |
54 | Irving Cistercian Prep (5-4) | 55 | at The Woodlands John Cooper (7-2) |
55 | Plano John Paul II (1-7) | 50 | at *Argyle Liberty Christian (1-8) |
56 | Fort Worth Trinity Valley (3-6) | 51 | Open |
57 | Boerne Geneva School (3-6) | 47 | vs *San Antonio St. Anthony's (1-7) |
58 | Muenster Sacred Heart (6-3) | 54 | vs *Lubbock Trinity Christian (6-3) |
59 | Weatherford Christian (6-4) | 61 | at Fort Worth Calvary Academy (0-7) |
60 | Houston Northland Christian (5-3) | 59 | at *Bryan Brazos Christian (6-2) |
61 | Dallas Covenant (4-4) | 66 | vs *Dallas First Baptist Academy (5-4) |
62 | Katy Jordan (2-6) | 67 | vs San Antonio Davenport (6-3) |
63 | CC John Paul II (3-6) | 62 | at *Brownsville St. Joseph (4-5) |
64 | Katy St. John XXIII (1-8) | 63 | vs *San Antonio Christian (1-7) |
65 | Temple Central Texas Chr. (4-5) | 60 | Open |
66 | Magnolia Legacy Prep (1-6) | 69 | at *Tomball Rosehill Christian (1-7) |
67 | Houston Lutheran North (1-7) | 64 | Open |
68 | DasCHE (6-2) | 70 | Open |
69 | Victoria St. Joseph (4-5) | 71 | vs *Spring Frassati Catholic (3-5) |
70 | Cedar Hill Newman (3-6) | 68 | at Founders Classical Academy (6-4) |
71 | Houston Christian (2-8) | 73 | Open |
72 | McKinney Christian (4-5) | 76 | Open |
73 | Harlingen Marine Military (6-1) | 74 | Open |
74 | Tyler Grace Community (1-8) | 72 | vs *Dallas Bishop Dunne (4-4) |
75 | Flower Mound Coram Deo (5-4) | 65 | vs *Fort Worth Southwest Christian (7-2) |
76 | Willow Park Trinity Christian (2-7) | 75 | Open |
77 | Frisco Legacy Christian (1-9) | 78 | Open |
78 | Oklahoma City (Okl.) Casady (3-6) | 77 | Open |
79 | Brownsville St. Joseph (4-5) | 80 | vs *CC John Paul II (3-6) |
80 | El Paso Cathedral (5-3) | 83 | at *Austin St. Dominic Savio (3-6) |
81 | Dallas Bishop Dunne (4-4) | 81 | at *Tyler Grace Community (1-8) |
82 | Schertz John Paul II (2-5) | 85 | vs *Shiner St. Paul (7-1) |
83 | Dallas Shelton School (3-5) | 82 | at *Tyler All Saints (1-7) |
84 | Westlake Academy (5-4) | 88 | Open |
85 | Waco Reicher (2-7) | 87 | vs *Tyler T. K. Gorman (1-7) |
86 | San Antonio Christian (1-7) | 84 | at *Katy St. John XXIII (1-8) |
87 | Dallas First Baptist Academy (5-4) | 86 | at *Dallas Covenant (4-4) |
88 | Tomball Rosehill Christian (1-7) | 79 | vs *Magnolia Legacy Prep (1-6) |
89 | Dallas Greenhill Prep (0-9) | 89 | Open |
90 | Houston The Village (0-6) | 92 | Open |
91 | Spring Frassati Catholic (3-5) | 91 | at *Victoria St. Joseph (4-5) |
92 | Saratoga West Hardin (4-5) | 93 | Open |
93 | Houston KIPP Northeast (3-4) | 90 | Open |
94 | Austin St. Dominic Savio (3-6) | 94 | vs *El Paso Cathedral (5-3) |
95 | Houston KIPP Sunnyside (3-4) | 100 | Open |
96 | Founders Classical Academy (6-4) | 97 | vs Cedar Hill Newman (3-6) |
97 | San Antonio St. Anthony's (1-7) | 99 | at *Boerne Geneva School (3-6) |
98 | Huntsville Alpha Omega (5-3) | 107 | at *League City Bay Area Christian (8-1) |
99 | Tyler T. K. Gorman (1-7) | 101 | at *Waco Reicher (2-7) |
100 | San Antonio Pieper (5-4) | 96 | vs SA South West Campus (2-5) |
101 | Houston Kipp Generations (3-5) | 95 | at *Houston Kipp Academy (1-6-1) |
102 | Fort Worth Temple Christian (2-7) | 98 | at *Colleyville Covenant Christian (6-3) |
103 | Richmond Randle (2-1) | 102 | Open |
104 | Houston Cristo Rey Jesuit (0-4) | 103 | Open |
105 | Austin Hyde Park Baptist (0-8) | 104 | vs *Austin St. Michael's (7-2) |
106 | Tyler All Saints (1-7) | 105 | vs *Dallas Shelton School (3-5) |
107 | Austin LASA (2-7) | 108 | vs Austin Navarro (0-8) |
108 | Austin St. Andrew's (0-1) | 109 | Open |
109 | San Antonio Lee Academy (0-0) | 110 | Open |
110 | Frisco Emerson (0-0) | 111 | Open |
111 | Houston ProVision Academy (1-4) | 106 | Open |
112 | Atlas HomeSchool (4-5) | 113 | Open |
113 | Malakoff Cross Roads (4-4) | 112 | Open |
114 | Houston KIPP East End (0-2) | 115 | Open |
115 | Dallas HSAA (2-6) | 114 | Open |
116 | Houston Kipp Academy (1-6-1) | 116 | vs *Houston Kipp Generations (3-5) |
117 | Fort Worth Calvary Academy (0-7) | 118 | vs Weatherford Christian (6-4) |
118 | San Antonio Brooks Academy (0-3) | 117 | Open |
119 | Arlington Newman (0-7) | 119 | at Dallas Inspired Vision (0-9) |
120 | Waco Texas Wind (1-6) | 120 | Open |
121 | SA South West Campus (2-5) | 121 | at San Antonio Pieper (5-4) |
122 | Dallas Inspired Vision (0-9) | 122 | vs Arlington Newman (0-7) |
PRIVATE SCHOOLS – 6-MAN
Rank | Team (Record) | LW | Week 11 |
1 | Waco Live Oak (10-0) | 1 | Open |
2 | Marble Falls Faith Academy (8-0) | 3 | at *Round Rock Christian (3-6) |
3 | Houston Emery-Weiner School (8-0) | 2 | at Austin Royals (2-6) |
4 | Bulverde Bracken Christian (8-0) | 4 | at *Cedar Park Summit Christian (1-6) |
5 | Wylie Prep Academy (9-1) | 8 | Open |
6 | Conroe Covenant (8-1) | 5 | vs *Bryan Allen Academy (4-4) |
7 | Plano Coram Deo (7-2) | 6 | at *Rockwall Heritage Christian (0-8) |
8 | FW Covenant Classical (7-2) | 9 | at *Dallas Fairhill School (0-8) |
9 | Austin St. Stephen's (8-0) | 7 | vs Austin Veritas JV |
10 | Austin Veritas Academy (8-1) | 10 | vs *Round Rock Concordia (2-6) |
11 | Waco Vanguard College Prep (8-1) | 11 | vs *McKinney The Cornerstone (5-3) |
12 | Longview Christian Heritage (7-1) | 13 | vs *Eagle Christian Academy (1-8) |
13 | San Marcos Baptist Academy (7-3) | 12 | Open |
14 | Austin Texas Sch for the Deaf (7-1) | 15 | vs *San Antonio Lutheran (2-7) |
15 | Lantana Harvest Christian (9-1) | 14 | vs Haslet Legacy Classical (3-7) |
16 | Pasadena First Baptist (9-0) | 18 | vs *Beaumont Legacy Christian (5-2) |
17 | Lubbock Kingdom Prep (7-2) | 16 | vs *Lubbock All Saints (3-5) |
18 | Lucas Christian Academy (8-0) | 17 | at *Watauga Harvest Christian (1-7) |
19 | FW THESA H/School (9-1) | 22 | Open |
20 | Smoking for Jesus Ministry (8-1) | 20 | vs San Antonio Town East Chr. (7-1) |
21 | Bryan St. Joseph (8-2) | 19 | Open |
22 | Abilene Christian (5-3) | 27 | vs *Midland Trinity (5-3) |
23 | Longview East Texas Christian (7-1) | 26 | Open |
24 | Bastrop Tribe Consolidated (7-3) | 24 | Open |
25 | Waco Methodist Children's Home (8-2) | 25 | Open |
26 | Irving Faustina Academy (8-1) | 21 | vs *Sherman Texoma Christian (1-8) |
27 | Carrollton Prince of Peace (5-4) | 23 | Open |
28 | Bryan Christian Homeschool (7-3) | 31 | Open |
29 | Fredericksburg Heritage Sch. (3-5) | 28 | at *San Marcos Hill Country (2-6) |
30 | McKinney The Cornerstone (5-3) | 29 | at *Waco Vanguard College Prep (8-1) |
31 | Bryan Allen Academy (4-4) | 32 | at *Conroe Covenant (8-1) |
32 | Haslet Heritage Christian (7-2) | 30 | vs Decatur Victory Christian (3-5) |
33 | Baytown Christian (6-3) | 33 | Open |
34 | SA Saint Mary's Hall (5-3) | 34 | at *Kerrville Our Lady of the Hills (5-4) |
35 | Dallas Lakehill Prep (4-2) | 35 | vs *Irving The Highlands School (4-4) |
36 | San Antonio St. Gerard (7-2) | 38 | vs *San Antonio Castle Hills (7-2) |
37 | San Antonio FEAST Homesch. (4-4) | 37 | Open |
38 | Azle Christian School (6-3) | 40 | Open |
39 | Austin Hill Country (4-4) | 36 | vs *Temple Holy Trinity (4-5) |
40 | Houston Northside HomeSchool (7-2) | 47 | Open |
41 | Greenville Christian (4-4) | 39 | at *Garland Christian Academy (2-7) |
42 | Dallas UME Prep (4-6) | 54 | Open |
43 | Austin Royals (2-6) | 45 | vs Houston Emery-Weiner School (8-0) |
44 | Victoria Home School (6-3) | 41 | Open |
45 | Giddings State School (0-0) | 46 | Open |
46 | Lubbock Home School Christian (5-4) | 52 | at Permian Basin Athletics CO-OP (3-4) |
47 | Arlington St. Paul Prep (7-3) | 49 | vs Killeen Memorial Christian (4-3) |
48 | Dallas Lutheran (3-5) | 50 | vs *Denton Calvary (4-4) |
49 | San Antonio Castle Hills (7-2) | 48 | at *San Antonio St. Gerard (7-2) |
50 | Red Oak Ovilla Christian (6-4) | 43 | Open |
51 | Midland Trinity (5-3) | 56 | at *Abilene Christian (5-3) |
52 | Joshua Johnson County (6-4) | 42 | Open |
53 | Bellville Faith Academy (5-3) | 57 | vs Houston Mount Carmel (0-6) |
54 | Sugar Land Logos Prep (3-3) | 55 | Open |
55 | Wichita Falls Christian (4-4) | 44 | at *Lubbock Christ The King (4-5) |
56 | Fort Bend Chargers Home Sch (6-4) | 53 | Open |
57 | Temple Holy Trinity (4-5) | 51 | at *Austin Hill Country (4-4) |
58 | Beaumont Legacy Christian (5-2) | 58 | at *Pasadena First Baptist (9-0) |
59 | Gainesville State School (0-0) | 59 | Open |
60 | Kerrville Our Lady of the Hills (5-4) | 60 | vs *SA Saint Mary's Hall (5-3) |
61 | Mesquite Founders Classical (3-5) | 66 | Open |
62 | Stephenville Faith (4-6) | 65 | Open |
63 | Williamson County Home School (1-7) | 61 | Open |
64 | Denton Calvary (4-4) | 68 | at *Dallas Lutheran (3-5) |
65 | Lubbock Christ The King (4-5) | 63 | vs *Wichita Falls Christian (4-4) |
66 | Prestonwood North (5-4) | 64 | Open |
67 | New Braunfels Christian (2-7) | 67 | vs *Laredo St. Augustine (0-6) |
68 | Spring Branch Living Rock (3-5) | 75 | at *SA Atonement Academy (2-5) |
69 | Ranger (5-4) | 69 | Open |
70 | Mineral Wells Community (6-4) | 74 | vs Grayson Christian (3-5) |
71 | Lubbock All Saints (3-5) | 62 | at *Lubbock Kingdom Prep (7-2) |
72 | San Antonio Town East Chr. (7-1) | 71 | at Smoking for Jesus Ministry (8-1) |
73 | Killeen Memorial Christian (4-3) | 73 | at Arlington St. Paul Prep (7-3) |
74 | Grayson Christian (3-5) | 70 | at Mineral Wells Community (6-4) |
75 | Dallas Academy (4-6) | 72 | Open |
76 | Nazarene Christian Academy (4-6) | 78 | Open |
77 | Irving The Highlands School (4-4) | 77 | at *Dallas Lakehill Prep (4-2) |
78 | Fort Hancock (2-3) | 80 | Open |
79 | San Antonio Lutheran (2-7) | 81 | at *Austin Texas Sch for the Deaf (7-1) |
80 | Decatur Victory Christian (3-5) | 82 | at Haslet Heritage Christian (7-2) |
81 | Houston Westbury Christian (2-6) | 76 | vs CC Coastal Christian (0-9) |
82 | Melissa CHANT (4-5) | 83 | Open |
83 | Katy Faith West Academy (0-0) | 86 | Open |
84 | Amarillo San Jacinto Christian (1-8) | 92 | Open |
85 | Round Rock Christian (3-6) | 79 | vs *Marble Falls Faith Academy (8-0) |
86 | SA Jubilee (3-5) | 88 | Open |
87 | Tyler HEAT (3-6) | 84 | Open |
88 | New Braunfels Calvary Baptist (5-4) | 90 | Open |
89 | Cedar Park Summit Christian (1-6) | 85 | vs *Bulverde Bracken Christian (8-0) |
90 | SA Brooks Collegiate Academy (4-4) | 89 | Open |
91 | Corpus Christi Annapolis (4-4) | 95 | Open |
92 | Garland Christian Academy (2-7) | 99 | vs *Greenville Christian (4-4) |
93 | San Marcos Hill Country (2-6) | 94 | vs *Fredericksburg Heritage Sch. (3-5) |
94 | Keene (1-9) | 87 | Open |
95 | Kennedale Fellowship (0-0) | 91 | Open |
96 | Temple Centex H/Sch (4-3) | 93 | Open |
97 | Galveston O'Connell (0-3) | 96 | Open |
98 | Houston Texas Christian (2-5) | 97 | Open |
99 | Longview HEAT (0-0) | 98 | Open |
100 | Sherman Texoma Christian (1-8) | 107 | at *Irving Faustina Academy (8-1) |
101 | Permian Basin Athletics CO-OP (3-4) | 100 | vs Lubbock Home School Christian (5-4) |
102 | Round Rock Concordia (2-6) | 102 | at *Austin Veritas Academy (8-1) |
103 | C.C. Arlington Heights (1-3) | 104 | Open |
104 | Houston Grace Christian (0-6) | 105 | Open |
105 | Tyler Kings Academy (0-6) | 101 | Open |
106 | Watauga Harvest Christian (1-7) | 103 | vs *Lucas Christian Academy (8-0) |
107 | Haslet Legacy Classical (3-7) | 106 | at Lantana Harvest Christian (9-1) |
108 | Laredo St. Augustine (0-6) | 108 | at *New Braunfels Christian (2-7) |
109 | Houston Mount Carmel (0-6) | 109 | at Bellville Faith Academy (5-3) |
110 | Lake Jackson Brazosport (0-8) | 110 | Open |
111 | Rockwall Heritage Christian (0-8) | 117 | vs *Plano Coram Deo (7-2) |
112 | Granbury Cornerstone Christian (0-7) | 114 | Open |
113 | SA Atonement Academy (2-5) | 112 | vs *Spring Branch Living Rock (3-5) |
114 | Gholson (0-9) | 113 | Open |
115 | Taylor St. Mary's (1-6) | 115 | Open |
116 | Austin NYOS Charter School (1-9) | 116 | Open |
117 | Austin Harmony (0-5) | 111 | Open |
118 | CC Coastal Christian (0-9) | 119 | at Houston Westbury Christian (2-6) |
119 | Eagle Christian Academy (1-8) | 118 | at *Longview Christian Heritage (7-1) |
120 | Dallas Fairhill School (0-8) | 120 | vs *FW Covenant Classical (7-2) |
121 | Waco Parkview Christian (1-8) | 121 | Open |
122 | Welch Dawson (0-6-1) | 122 | Open |
123 | San Antonio Winston (0-8) | 123 | Open |
This article is available to our Digital Subscribers.
Click "Subscribe Now" to see a list of subscription offers.
Already a Subscriber? Sign In to access this content.