As the 2021 Texas high school football season rolls on, how does each team stack up? In conjunction with our partner Jerry Forrest at PigskinPrep.com, we're proud to bring you computer rankings of every Texas high school football team!
CLASS 6A
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | Duncanville (6-1) | 3 | at *Mansfield (4-4) |
2 | Southlake Carroll (8-0) | 2 | vs *Keller Timber Creek (3-5) |
3 | Austin Westlake (8-0) | 1 | at *Austin High (2-6) |
4 | Galena Park North Shore (8-1) | 5 | vs *Humble Atascocita (7-1) |
5 | Katy (8-0) | 4 | at *Katy Taylor (2-7) |
6 | Spring Westfield (8-0) | 6 | vs *Aldine (0-8) |
7 | Arlington Martin (6-2) | 7 | at *Grand Prairie (6-3) |
8 | Lake Travis (7-1) | 9 | vs *Austin Akins (4-4) |
9 | Humble Atascocita (7-1) | 8 | at *Galena Park North Shore (8-1) |
10 | Denton Guyer (8-1) | 15 | vs *Little Elm (5-3) |
11 | Allen (7-1) | 10 | at *Prosper (5-3) |
12 | Austin Vandegrift (8-0) | 13 | at *Hutto (4-4) |
13 | DeSoto (6-2) | 18 | vs *Mansfield Lake Ridge (2-6) |
14 | Spring (7-1) | 12 | at *Aldine Nimitz (3-5) |
15 | Midland Legacy (7-1) | 14 | at *San Angelo Central (4-4) |
16 | San Antonio Brennan (8-0) | 19 | at *San Antonio Holmes (5-3) |
17 | Sheldon C.E. King (6-2) | 16 | at *Beaumont West Brook (5-3) |
18 | Euless Trinity (7-1) | 20 | vs *Fort Worth Haltom (3-5) |
19 | Rockwall-Heath (7-1) | 21 | vs *Tyler Legacy (5-3) |
20 | Katy Tompkins (8-1) | 24 | Open |
21 | Dickinson (6-2) | 17 | vs *Clear Springs (5-3) |
22 | Fort Bend Ridge Point (7-1) | 22 | at *Fort Bend Bush (4-3) |
23 | Cypress Park (7-1) | 11 | vs *Cypress Ranch (5-2) |
24 | Rockwall (6-2) | 26 | at *Mesquite Horn (2-6) |
25 | Klein Cain (7-2) | 34 | vs *Tomball (6-2) |
26 | Edinburg Vela (9-0) | 27 | vs *Mission (6-2) |
27 | Klein Collins (4-4) | 29 | at *Tomball Memorial (2-6) |
28 | The Woodlands (6-2) | 30 | at *Conroe (4-4) |
29 | Bridgeland (6-2) | 31 | at *Cypress Lakes (0-8) |
30 | Prosper (5-3) | 45 | vs *Allen (7-1) |
31 | Schertz Cibolo Steele (8-0) | 25 | at *Converse Judson (3-5) |
32 | Humble Summer Creek (5-3) | 33 | at *Humble (2-6) |
33 | Garland (8-0) | 28 | vs *Garland Rowlett (2-6) |
34 | Houston Lamar (7-2) | 40 | at *Houston Heights (3-5) |
35 | Alvin Shadow Creek (6-2) | 32 | at *Pearland (6-2) |
36 | Temple (6-2) | 38 | at *Killeen (2-6) |
37 | Clear Falls (7-1) | 35 | at *Clear Creek (3-6) |
38 | Smithson Valley (7-1) | 23 | vs *San Antonio East Central (5-3) |
39 | Lewisville (8-0) | 37 | at *Flower Mound Marcus (6-2) |
40 | Round Rock (7-1) | 44 | vs *Cedar Park Vista Ridge (3-5) |
41 | Richardson Lake Highlands (7-1) | 41 | at *Richardson (1-7) |
42 | San Antonio Reagan (6-2) | 43 | at *San Antonio Johnson (8-0) |
43 | Killeen Harker Heights (7-1) | 42 | at *Copperas Cove (1-7) |
44 | Cypress Ranch (5-2) | 36 | at *Cypress Park (7-1) |
45 | Flower Mound Marcus (6-2) | 58 | vs *Lewisville (8-0) |
46 | Clear Springs (5-3) | 47 | at *Dickinson (6-2) |
47 | San Antonio Johnson (8-0) | 49 | vs *San Antonio Reagan (6-2) |
48 | Houston Stratford (8-0) | 74 | vs *Jersey Village (8-0) |
49 | Dallas Jesuit (7-1) | 48 | at *Irving (2-6) |
50 | Northwest Eaton (7-2) | 52 | Open |
51 | Pearland (6-2) | 57 | vs *Alvin Shadow Creek (6-2) |
52 | Abilene (5-3) | 56 | at *Midland (2-6) |
53 | Pearland Dawson (6-2) | 50 | at *Alief Elsik (1-7) |
54 | San Antonio Brandeis (6-2) | 46 | vs *San Antonio Churchill (2-6) |
55 | Denton Braswell (5-4) | 39 | Open |
56 | RR Cedar Ridge (6-2) | 55 | at *Round Rock Westwood (1-7) |
57 | North Crowley (6-2) | 69 | vs *Weatherford (5-3) |
58 | Deer Park (7-2) | 51 | Open |
59 | San Antonio Wagner (3-5) | 64 | at *South San Antonio (0-8) |
60 | The Woodlands College Park (6-2) | 71 | vs *Conroe Oak Ridge (1-7) |
61 | Willis (5-3) | 62 | at *Conroe Grand Oaks (5-3) |
62 | New Braunfels (6-2) | 66 | at *Schertz Clemens (2-6) |
63 | Klein Oak (3-5) | 53 | at *Klein (4-4) |
64 | Pasadena Dobie (6-2) | 73 | vs *Pasadena Sam Rayburn (4-4) |
65 | Converse Judson (3-5) | 91 | vs *Schertz Cibolo Steele (8-0) |
66 | Cypress Woods (4-4) | 99 | at *Cypress Springs (2-6) |
67 | Austin Bowie (6-2) | 60 | at *San Marcos (4-4) |
68 | McKinney Boyd (6-2) | 63 | at *McKinney (3-5) |
69 | Beaumont West Brook (5-3) | 67 | vs *Sheldon C.E. King (6-2) |
70 | Harlingen South (8-0) | 72 | vs *Weslaco (5-2) |
71 | Lewisville Hebron (4-4) | 54 | vs *Plano West (3-5) |
72 | Cedar Hill (4-4) | 61 | at *Hewitt Midway (1-7) |
73 | Cypress-Fairbanks (4-3) | 79 | at *Cypress Ridge (2-6) |
74 | Jersey Village (8-0) | 78 | at *Houston Stratford (8-0) |
75 | San Antonio Madison (4-4) | 86 | at *San Antonio Lee (1-8) |
76 | Langham Creek (4-4) | 92 | at *Cypress Falls (3-5) |
77 | Keller (6-3) | 59 | vs *Byron Nelson (5-3) |
78 | PSJA North (7-1) | 68 | vs *Edinburg Economedes (2-6) |
79 | Odessa Permian (7-2) | 76 | Open |
80 | South Grand Prairie (6-3) | 70 | Open |
81 | El Paso Franklin (6-2) | 77 | at *El Paso Americas (3-5) |
82 | El Paso Eastlake (7-1) | 106 | at *El Paso Socorro (1-7) |
83 | Tyler Legacy (5-3) | 75 | at *Rockwall-Heath (7-1) |
84 | Katy Cinco Ranch (5-3) | 84 | at *Katy Morton Ranch (4-4) |
85 | Mesquite (5-4) | 80 | Open |
86 | Fort Bend Travis (5-3) | 83 | vs *Fort Bend Elkins (1-7) |
87 | Tomball (6-2) | 87 | at *Klein Cain (7-2) |
88 | Richmond George Ranch (4-3) | 88 | at *Fort Bend Clements (6-2) |
89 | San Antonio Taft (7-1) | 89 | vs *San Antonio O'Connor (2-7) |
90 | Harlingen (5-3) | 65 | at *Donna North (1-6) |
91 | Garland Sachse (5-3) | 81 | vs *Wylie (3-5) |
92 | Houston Strake Jesuit (2-6) | 82 | at *Alvin (4-4) |
93 | Klein (4-4) | 90 | vs *Klein Oak (3-5) |
94 | San Antonio East Central (5-3) | 85 | at *Smithson Valley (7-1) |
95 | San Benito (6-2) | 103 | at *Brownsville Rivera (2-6) |
96 | Byron Nelson (5-3) | 93 | at *Keller (6-3) |
97 | Little Elm (5-3) | 94 | at *Denton Guyer (8-1) |
98 | Los Fresnos (5-2) | 123 | at *Brownsville Hanna (3-5) |
99 | McKinney (3-5) | 102 | vs *McKinney Boyd (6-2) |
100 | San Antonio Clark (4-4) | 101 | at *San Antonio MacArthur (0-8) |
101 | Plano (2-6) | 117 | vs *Flower Mound (3-5) |
102 | Waxahachie (5-3) | 104 | at *Waco (0-8) |
103 | Coppell (3-5) | 98 | vs *Plano East (2-6) |
104 | Fort Bend Bush (4-3) | 100 | vs *Fort Bend Ridge Point (7-1) |
105 | San Antonio Marshall (7-1) | 126 | vs *San Antonio Warren (2-6) |
106 | Grand Prairie (6-3) | 107 | vs *Arlington Martin (6-2) |
107 | Hutto (4-4) | 150 | vs *Austin Vandegrift (8-0) |
108 | Garland Naaman Forest (4-1) | 110 | at *Lakeview Centennial (4-4) |
109 | Wolfforth Frenship (3-5) | 112 | at *Odessa (3-6) |
110 | San Marcos (4-4) | 133 | vs *Austin Bowie (6-2) |
111 | Alief Taylor (4-4) | 122 | at *Alief Hastings (1-7) |
112 | Schertz Clemens (2-6) | 109 | vs *New Braunfels (6-2) |
113 | Bryan (3-5) | 124 | vs *Killeen Ellison (3-5) |
114 | Conroe Grand Oaks (5-3) | 116 | vs *Willis (5-3) |
115 | Channelview (5-4) | 129 | vs *Pasadena South Houston (4-4) |
116 | Flower Mound (3-5) | 97 | at *Plano (2-6) |
117 | Katy Seven Lakes (5-3) | 111 | at *Katy Mayde Creek (2-6) |
118 | El Paso Eastwood (4-4) | 132 | at *El Paso Coronado (1-7) |
119 | Arlington Lamar (2-6) | 120 | at *Arlington (2-6) |
120 | Laredo United South (5-3) | 135 | vs *Del Rio (4-4) |
121 | San Angelo Central (4-4) | 121 | vs *Midland Legacy (7-1) |
122 | Houston Memorial (4-4) | 113 | at *Cypress Creek (4-4) |
123 | San Antonio Harlan (5-4) | 105 | Open |
124 | El Paso Pebble Hills (5-3) | 138 | vs *El Paso Montwood (2-6) |
125 | San Antonio Holmes (5-3) | 145 | vs *San Antonio Brennan (8-0) |
126 | Weatherford (5-3) | 125 | at *North Crowley (6-2) |
127 | Houston Westside (4-2) | 108 | at *Houston Sam Houston (2-5) |
128 | Keller Timber Creek (3-5) | 142 | at *Southlake Carroll (8-0) |
129 | Weslaco (5-2) | 143 | at *Harlingen South (8-0) |
130 | Killeen Ellison (3-5) | 95 | at *Bryan (3-5) |
131 | Conroe (4-4) | 114 | vs *The Woodlands (6-2) |
132 | Katy Morton Ranch (4-4) | 137 | vs *Katy Cinco Ranch (5-3) |
133 | Klein Forest (5-4) | 136 | Open |
134 | Keller Fossil Ridge (3-5) | 155 | at *Keller Central (2-6) |
135 | Tomball Memorial (2-6) | 127 | vs *Klein Collins (4-4) |
136 | Fort Bend Elkins (1-7) | 140 | at *Fort Bend Travis (5-3) |
137 | Eagle Pass (6-3) | 119 | Open |
138 | Cypress Creek (4-4) | 96 | vs *Houston Memorial (4-4) |
139 | Belton (4-4) | 172 | at *Killeen Shoemaker (3-4) |
140 | Clear Creek (3-6) | 147 | vs *Clear Falls (7-1) |
141 | Mansfield Lake Ridge (2-6) | 151 | at *DeSoto (6-2) |
142 | Arlington (2-6) | 141 | vs *Arlington Lamar (2-6) |
143 | San Antonio Roosevelt (4-5) | 131 | Open |
144 | Plano East (2-6) | 115 | at *Coppell (3-5) |
145 | San Antonio O'Connor (2-7) | 174 | at *San Antonio Taft (7-1) |
146 | Killeen Shoemaker (3-4) | 128 | vs *Belton (4-4) |
147 | Cypress Falls (3-5) | 149 | vs *Langham Creek (4-4) |
148 | Plano West (3-5) | 168 | at *Lewisville Hebron (4-4) |
149 | Odessa (3-6) | 134 | vs *Wolfforth Frenship (3-5) |
150 | Houston Heights (3-5) | 148 | vs *Houston Lamar (7-2) |
151 | Aldine Nimitz (3-5) | 185 | vs *Spring (7-1) |
152 | Mansfield (4-4) | 146 | vs *Duncanville (6-1) |
153 | Austin Del Valle (1-7) | 130 | at *Buda Hays Consolidated (2-6) |
154 | Midland (2-6) | 159 | vs *Abilene (5-3) |
155 | Clear Brook (3-5) | 165 | Open |
156 | Arlington Bowie (1-7) | 158 | at *Arlington Sam Houston (3-5) |
157 | Fort Bend Clements (6-2) | 157 | vs *Richmond George Ranch (4-3) |
158 | Conroe Oak Ridge (1-7) | 154 | at *The Woodlands College Park (6-2) |
159 | Spring DeKaney (3-5) | 153 | vs *Aldine Eisenhower (3-5) |
160 | Wylie (3-5) | 187 | at *Garland Sachse (5-3) |
161 | Mesquite Horn (2-6) | 164 | vs *Rockwall (6-2) |
162 | Pasadena South Houston (4-4) | 160 | at *Channelview (5-4) |
163 | Round Rock Stony Point (4-4) | 144 | vs *Round Rock McNeil (1-7) |
164 | Aldine Eisenhower (3-5) | 171 | at *Spring DeKaney (3-5) |
165 | Cedar Park Vista Ridge (3-5) | 118 | at *Round Rock (7-1) |
166 | Arlington Sam Houston (3-5) | 163 | vs *Arlington Bowie (1-7) |
167 | Humble Kingwood (1-8) | 162 | Open |
168 | San Antonio Churchill (2-6) | 166 | at *San Antonio Brandeis (6-2) |
169 | Keller Central (2-6) | 152 | vs *Keller Fossil Ridge (3-5) |
170 | Dallas Skyline (0-8) | 167 | at *North Mesquite (1-7) |
171 | Saginaw Boswell (3-4) | 178 | vs *Fort Worth Paschal (2-6) |
172 | Alvin (4-4) | 183 | vs *Houston Strake Jesuit (2-6) |
173 | Buda Hays Consolidated (2-6) | 189 | vs *Austin Del Valle (1-7) |
174 | Clute Brazoswood (4-4) | 173 | vs *Clear Lake (3-5) |
175 | Laredo United (2-6) | 177 | at *Laredo Nixon (2-7) |
176 | Clear Lake (3-5) | 169 | at *Clute Brazoswood (4-4) |
177 | San Antonio Warren (2-6) | 161 | at *San Antonio Marshall (7-1) |
178 | Irving Nimitz (4-4) | 181 | vs *Richardson Pearce (2-6) |
179 | Lakeview Centennial (4-4) | 139 | vs *Garland Naaman Forest (4-1) |
180 | Pharr-San Juan-Alamo (4-4) | 191 | at *Edinburg North (3-5) |
181 | Katy Taylor (2-7) | 180 | vs *Katy (8-0) |
182 | Hewitt Midway (1-7) | 182 | vs *Cedar Hill (4-4) |
183 | Cypress Ridge (2-6) | 186 | vs *Cypress-Fairbanks (4-3) |
184 | El Paso Americas (3-5) | 175 | vs *El Paso Franklin (6-2) |
185 | El Paso Montwood (2-6) | 170 | at *El Paso Pebble Hills (5-3) |
186 | Aldine Davis (2-6) | 156 | at *Aldine MacArthur (2-6) |
187 | Del Rio (4-4) | 208 | at *Laredo United South (5-3) |
188 | Round Rock McNeil (1-7) | 188 | at *Round Rock Stony Point (4-4) |
189 | Killeen (2-6) | 192 | vs *Temple (6-2) |
190 | Edinburg (4-5) | 176 | Open |
191 | Humble (2-6) | 194 | vs *Humble Summer Creek (5-3) |
192 | Edinburg North (3-5) | 204 | vs *Pharr-San Juan-Alamo (4-4) |
193 | North Mesquite (1-7) | 196 | vs *Dallas Skyline (0-8) |
194 | Fort Worth Haltom (3-5) | 190 | at *Euless Trinity (7-1) |
195 | Fort Bend Dulles (2-6) | 195 | at *Fort Bend Austin (0-8) |
196 | Garland Rowlett (2-6) | 197 | at *Garland (8-0) |
197 | Laredo Alexander (2-6) | 179 | vs *Laredo Johnson (2-6) |
198 | Richardson Pearce (2-6) | 201 | at *Irving Nimitz (4-4) |
199 | Cypress Springs (2-6) | 200 | vs *Cypress Woods (4-4) |
200 | Brownsville Hanna (3-5) | 193 | vs *Los Fresnos (5-2) |
201 | San Antonio Stevens (0-8) | 184 | at *San Antonio John Jay (3-5) |
202 | Copperas Cove (1-7) | 199 | vs *Killeen Harker Heights (7-1) |
203 | Katy Mayde Creek (2-6) | 198 | vs *Katy Seven Lakes (5-3) |
204 | Richardson Berkner (3-5) | 207 | vs *Irving MacArthur (3-5) |
205 | Brownsville Rivera (2-6) | 202 | vs *San Benito (6-2) |
206 | Irving MacArthur (3-5) | 203 | at *Richardson Berkner (3-5) |
207 | Hurst Bell (1-7) | 214 | at *Fort Worth Chisholm Trail (3-5) |
208 | North Garland (4-4) | 213 | vs *South Garland (0-8) |
209 | Alief Hastings (1-7) | 206 | vs *Alief Taylor (4-4) |
210 | San Antonio John Jay (3-5) | 210 | vs *San Antonio Stevens (0-8) |
211 | Mission (6-2) | 212 | at *Edinburg Vela (9-0) |
212 | Austin Akins (4-4) | 220 | at *Lake Travis (7-1) |
213 | Aldine MacArthur (2-6) | 209 | vs *Aldine Davis (2-6) |
214 | Alief Elsik (1-7) | 218 | vs *Pearland Dawson (6-2) |
215 | Fort Bend Austin (0-8) | 217 | vs *Fort Bend Dulles (2-6) |
216 | Austin High (2-6) | 205 | vs *Austin Westlake (8-0) |
217 | Pasadena Memorial (2-6) | 211 | at *Pasadena (0-8) |
218 | Waco (0-8) | 216 | vs *Waxahachie (5-3) |
219 | Houston Bellaire (2-7) | 215 | Open |
220 | Edinburg Economedes (2-6) | 224 | at *PSJA North (7-1) |
221 | Round Rock Westwood (1-7) | 223 | vs *RR Cedar Ridge (6-2) |
222 | Houston Spring Woods (3-5) | 222 | vs *Houston Northbrook (0-8) |
223 | Houston Westbury (3-5) | 227 | vs *Houston Chavez (2-6) |
224 | Fort Worth Chisholm Trail (3-5) | 219 | vs *Hurst Bell (1-7) |
225 | San Antonio Lee (1-8) | 225 | vs *San Antonio Madison (4-4) |
226 | La Joya (2-6) | 221 | vs *La Joya Juarez-Lincoln (0-8) |
227 | South San Antonio (0-8) | 228 | vs *San Antonio Wagner (3-5) |
228 | Houston Chavez (2-6) | 230 | at *Houston Westbury (3-5) |
229 | Laredo Nixon (2-7) | 226 | vs *Laredo United (2-6) |
230 | Laredo Johnson (2-6) | 237 | at *Laredo Alexander (2-6) |
231 | El Paso Coronado (1-7) | 232 | vs *El Paso Eastwood (4-4) |
232 | Cypress Lakes (0-8) | 231 | vs *Bridgeland (6-2) |
233 | Fort Worth Paschal (2-6) | 229 | at *Saginaw Boswell (3-4) |
234 | San Antonio MacArthur (0-8) | 235 | vs *San Antonio Clark (4-4) |
235 | Pasadena Sam Rayburn (4-4) | 234 | at *Pasadena Dobie (6-2) |
236 | Donna North (1-6) | 233 | vs *Harlingen (5-3) |
237 | Richardson (1-7) | 238 | vs *Richardson Lake Highlands (7-1) |
238 | Irving (2-6) | 236 | vs *Dallas Jesuit (7-1) |
239 | Houston Sam Houston (2-5) | 239 | vs *Houston Westside (4-2) |
240 | El Paso Socorro (1-7) | 240 | vs *El Paso Eastlake (7-1) |
241 | Houston Northbrook (0-8) | 241 | at *Houston Spring Woods (3-5) |
242 | South Garland (0-8) | 242 | at *North Garland (4-4) |
243 | Aldine (0-8) | 243 | at *Spring Westfield (8-0) |
244 | Pasadena (0-8) | 244 | vs *Pasadena Memorial (2-6) |
245 | La Joya Juarez-Lincoln (0-8) | 245 | at *La Joya (2-6) |
CLASS 5A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | College Station (8-0) | 1 | vs *Waller (3-4) |
2 | Katy Paetow (8-0) | 5 | at *Manvel (6-2) |
3 | Frisco Lone Star (7-1) | 2 | at *The Colony (4-4) |
4 | Highland Park (7-1) | 3 | at *West Mesquite (2-6) |
5 | Amarillo Tascosa (8-1) | 4 | Open |
6 | Manvel (6-2) | 6 | vs *Katy Paetow (8-0) |
7 | Colleyville Heritage (7-1) | 7 | vs *Burleson Centennial (3-5) |
8 | Longview (6-2) | 8 | at *McKinney North (4-5) |
9 | Mansfield Summit (5-3) | 9 | vs *Midlothian (5-3) |
10 | Denton Ryan (7-1) | 10 | vs *Frisco Independence (3-5) |
11 | Dripping Springs (8-0) | 12 | vs *Buda Johnson (8-0) |
12 | Pflugerville Weiss (7-1) | 16 | at *Cedar Park (5-3) |
13 | CC Veterans Memorial (8-0) | 13 | at *CC Flour Bluff (7-2) |
14 | Fort Bend Hightower (6-2) | 11 | vs *Houston Milby (1-7) |
15 | Magnolia West (8-0) | 14 | at *New Caney (7-1) |
16 | Port Arthur Memorial (7-1) | 17 | vs *Baytown Sterling (4-4) |
17 | Buda Johnson (8-0) | 15 | at *Dripping Springs (8-0) |
18 | Lancaster (7-1) | 19 | vs *Dallas Sunset (4-4) |
19 | Frisco Wakeland (6-2) | 18 | vs *Denton (1-7) |
20 | Fort Worth Brewer (7-1) | 24 | vs *Justin Northwest (6-2) |
21 | Georgetown (4-4) | 21 | vs *Pflugerville (4-4) |
22 | Magnolia (5-3) | 22 | at *New Caney Porter (2-7) |
23 | Justin Northwest (6-2) | 30 | at *Fort Worth Brewer (7-1) |
24 | Cedar Park (5-3) | 20 | vs *Pflugerville Weiss (7-1) |
25 | Amarillo (7-2) | 23 | vs *Lubbock (1-7) |
26 | Frisco Reedy (3-5) | 26 | at *Frisco Centennial (0-8) |
27 | Midlothian (5-3) | 28 | at *Mansfield Summit (5-3) |
28 | New Caney (7-1) | 31 | vs *Magnolia West (8-0) |
29 | Manor (6-2) | 25 | at *Austin Anderson (2-6) |
30 | Lubbock Coronado (4-4) | 35 | at *Lubbock Monterey (3-5) |
31 | Burleson Centennial (3-5) | 46 | at *Colleyville Heritage (7-1) |
32 | Dallas Wilson (6-2) | 29 | at *Dallas Molina (2-6) |
33 | Azle (6-2) | 27 | vs *Abilene Cooper (5-3) |
34 | SA Veterans Memorial (4-4) | 43 | at *San Antonio McCollum (3-5) |
35 | Gregory-Portland (6-3) | 32 | Open |
36 | Richmond Foster (4-5) | 36 | Open |
37 | Tyler (5-3) | 38 | vs *Sherman (3-5) |
38 | El Paso Del Valle (6-2) | 37 | vs *El Paso Bel Air (2-6) |
39 | Angleton (6-2) | 40 | vs *Fort Bend Kempner (2-6) |
40 | Seguin (5-3) | 39 | at *Kyle Lehman (1-7) |
41 | Friendswood (4-4) | 47 | at *Galveston Ball (4-4) |
42 | CC Flour Bluff (7-2) | 42 | vs *CC Veterans Memorial (8-0) |
43 | New Braunfels Canyon (3-5) | 33 | vs *San Antonio Harlandale (4-4) |
44 | Red Oak (1-7) | 44 | vs *N. Richland Hills Birdville (3-5) |
45 | Abilene Cooper (5-3) | 41 | at *Azle (6-2) |
46 | McAllen Memorial (7-1) | 48 | at *Brownsville Porter (2-6) |
47 | Fort Worth Richland (5-3) | 34 | vs *Mansfield Legacy (1-7) |
48 | Victoria West (5-3) | 51 | at *Corpus Christi Carroll (0-8) |
49 | Pflugerville (4-4) | 53 | at *Georgetown (4-4) |
50 | Dallas White (6-2) | 56 | at *Dallas Adams (6-2) |
51 | McKinney North (4-5) | 67 | vs *Longview (6-2) |
52 | The Colony (4-4) | 62 | vs *Frisco Lone Star (7-1) |
53 | Lufkin (3-5) | 52 | vs *Conroe Caney Creek (1-7) |
54 | SA Southwest Legacy (7-1) | 55 | vs *Laredo Cigarroa (3-5) |
55 | El Paso Chapin (6-2) | 58 | at *El Paso El Dorado (3-5) |
56 | Baytown Lee (6-2) | 49 | vs *Beaumont United (2-6) |
57 | Victoria East (4-4) | 57 | vs *Corpus Christi Ray (1-7) |
58 | Austin Anderson (2-6) | 45 | vs *Manor (6-2) |
59 | San Antonio Southwest (6-3) | 54 | vs *Eagle Pass Winn (4-4) |
60 | Weslaco East (5-2) | 63 | vs *McAllen Rowe (5-3) |
61 | McAllen Rowe (5-3) | 64 | at *Weslaco East (5-2) |
62 | Frisco Independence (3-5) | 50 | at *Denton Ryan (7-1) |
63 | Pflugerville Hendrickson (3-5) | 77 | vs *Leander (2-6) |
64 | Beaumont United (2-6) | 69 | at *Baytown Lee (6-2) |
65 | McAllen (7-1) | 65 | vs *Brownsville Lopez (0-8) |
66 | Galveston Ball (4-4) | 73 | vs *Friendswood (4-4) |
67 | San Antonio Harlandale (4-4) | 60 | at *New Braunfels Canyon (3-5) |
68 | Amarillo Caprock (2-6) | 61 | vs *Amarillo Palo Duro (5-3) |
69 | Mansfield Legacy (1-7) | 71 | at *Fort Worth Richland (5-3) |
70 | N. Richland Hills Birdville (3-5) | 72 | at *Red Oak (1-7) |
71 | Brownsville Veterans Memorial (5-3) | 70 | vs *Donna (2-5) |
72 | Dallas Adams (6-2) | 80 | vs *Dallas White (6-2) |
73 | Rosenberg Terry (3-6) | 82 | at *Houston Wisdom (0-8) |
74 | Frisco Heritage (3-6) | 74 | Open |
75 | Lubbock Monterey (3-5) | 75 | vs *Lubbock Coronado (4-4) |
76 | San Antonio Lanier (6-2) | 76 | vs *San Antonio Memorial (4-4) |
77 | Granbury (3-5) | 66 | vs *FW Arlington Heights (2-6) |
78 | El Paso El Dorado (3-5) | 79 | vs *El Paso Chapin (6-2) |
79 | Wylie East (3-5) | 100 | at Paris (5-3) |
80 | Sherman (3-5) | 59 | at *Tyler (5-3) |
81 | Amarillo Palo Duro (5-3) | 85 | at *Amarillo Caprock (2-6) |
82 | Corpus Christi Moody (4-4) | 78 | at *Corpus Christi King (1-7) |
83 | San Antonio Brackenridge (6-3) | 83 | Open |
84 | Crowley (1-7) | 92 | vs *Saginaw (1-7) |
85 | Waller (3-4) | 87 | at *College Station (8-0) |
86 | New Caney Porter (2-7) | 84 | vs *Magnolia (5-3) |
87 | San Antonio Kennedy (5-3) | 93 | vs *San Antonio Jefferson (0-8) |
88 | San Antonio Southside (5-4) | 81 | Open |
89 | San Antonio Highlands (4-4) | 86 | at *San Antonio Edison (3-5) |
90 | San Antonio McCollum (3-5) | 98 | vs *SA Veterans Memorial (4-4) |
91 | Leander (2-6) | 90 | at *Pflugerville Hendrickson (3-5) |
92 | La Porte (1-7) | 89 | at *Baytown Goose Creek Memorial (1-7) |
93 | West Mesquite (2-6) | 68 | vs *Highland Park (7-1) |
94 | Baytown Sterling (4-4) | 88 | at *Port Arthur Memorial (7-1) |
95 | San Antonio Edison (3-5) | 94 | vs *San Antonio Highlands (4-4) |
96 | San Antonio Memorial (4-4) | 95 | at *San Antonio Lanier (6-2) |
97 | Carrollton Smith (4-5) | 91 | vs *Dallas Samuell (0-8) |
98 | Cleveland (2-7) | 99 | Open |
99 | Eagle Pass Winn (4-4) | 96 | at *San Antonio Southwest (6-3) |
100 | San Antonio Burbank (5-3) | 97 | at *San Antonio Sam Houston (2-6) |
101 | Frisco Centennial (0-8) | 104 | vs *Frisco Reedy (3-5) |
102 | Donna (2-5) | 108 | at *Brownsville Veterans Memorial (5-3) |
103 | Denton (1-7) | 103 | at *Frisco Wakeland (6-2) |
104 | Brownsville Pace (2-6) | 101 | vs *La Joya Palmview (3-5) |
105 | Fort Bend Kempner (2-6) | 107 | at *Angleton (6-2) |
106 | Dallas Molina (2-6) | 109 | vs *Dallas Wilson (6-2) |
107 | Rio Grande City (3-5) | 105 | vs *Laredo Martin (0-8) |
108 | FW Arlington Heights (2-6) | 102 | at *Granbury (3-5) |
109 | Corpus Christi King (1-7) | 114 | vs *Corpus Christi Moody (4-4) |
110 | Kyle Lehman (1-7) | 106 | vs *Seguin (5-3) |
111 | La Joya Palmview (3-5) | 112 | at *Brownsville Pace (2-6) |
112 | San Antonio Sam Houston (2-6) | 113 | vs *San Antonio Burbank (5-3) |
113 | El Paso Bel Air (2-6) | 111 | at *El Paso Del Valle (6-2) |
114 | Baytown Goose Creek Memorial (1-7) | 110 | vs *La Porte (1-7) |
115 | Conroe Caney Creek (1-7) | 115 | at *Lufkin (3-5) |
116 | Corpus Christi Carroll (0-8) | 116 | vs *Victoria West (5-3) |
117 | Laredo Cigarroa (3-5) | 118 | at *SA Southwest Legacy (7-1) |
118 | Brownsville Porter (2-6) | 117 | vs *McAllen Memorial (7-1) |
119 | Lubbock (1-7) | 122 | at *Amarillo (7-2) |
120 | Dallas Sunset (4-4) | 119 | at *Lancaster (7-1) |
121 | Corpus Christi Ray (1-7) | 120 | at *Victoria East (4-4) |
122 | Brownsville Lopez (0-8) | 121 | at *McAllen (7-1) |
123 | Saginaw (1-7) | 126 | at *Crowley (1-7) |
124 | San Antonio Jefferson (0-8) | 124 | at *San Antonio Kennedy (5-3) |
125 | Carrollton Turner (2-7) | 125 | Open |
126 | Houston Milby (1-7) | 123 | at *Fort Bend Hightower (6-2) |
127 | Laredo Martin (0-8) | 127 | at *Rio Grande City (3-5) |
128 | Dallas Samuell (0-8) | 128 | at *Carrollton Smith (4-5) |
129 | Houston Wisdom (0-8) | 129 | vs *Rosenberg Terry (3-6) |
CLASS 5A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | Lucas Lovejoy (8-0) | 1 | at *Frisco Lebanon Trail (1-7) |
2 | Aledo (8-0) | 2 | at *Arlington Seguin (3-4) |
3 | Crosby (6-2) | 5 | vs *Santa Fe (0-8) |
4 | Fort Bend Marshall (8-0) | 3 | at *Houston Sterling (6-3) |
5 | Dallas South Oak Cliff (7-1) | 4 | at *Dallas Kimball (6-1) |
6 | Ennis (8-0) | 7 | at *Royse City (8-0) |
7 | A&M Consolidated (7-2) | 9 | vs *Bryan Rudder (6-1) |
8 | Frisco (7-1) | 8 | vs *Prosper Rock Hill (4-4) |
9 | Montgomery (8-0) | 6 | at *Huntsville (3-4) |
10 | Barbers Hill (4-4) | 25 | vs *Dayton (2-6) |
11 | Burleson (6-2) | 21 | vs *Joshua (3-5) |
12 | Mansfield Timberview (4-4) | 11 | at *Cleburne (4-4) |
13 | Texarkana Texas (7-0) | 10 | vs *Nacogdoches (3-5) |
14 | Lubbock-Cooper (7-1) | 12 | at *Abilene Wylie (3-5) |
15 | Liberty Hill (6-2) | 14 | at *Austin Navarro (0-7) |
16 | San Antonio Alamo Heights (8-0) | 13 | vs *Lockhart (2-6) |
17 | Grapevine (6-2) | 16 | at *Fort Worth Trimble Tech (1-7) |
18 | Texas City (7-1) | 18 | at *Port Neches-Groves (5-3) |
19 | Denison (6-2) | 15 | at *Frisco Liberty (7-1) |
20 | Wichita Falls Rider (7-1) | 19 | at *Canyon Randall (5-3) |
21 | Leander Rouse (7-1) | 22 | at *Leander Glenn (4-4) |
22 | Frisco Liberty (7-1) | 27 | vs *Denison (6-2) |
23 | Bryan Rudder (6-1) | 23 | at *A&M Consolidated (7-2) |
24 | Huntsville (3-4) | 36 | vs *Montgomery (8-0) |
25 | Canutillo (8-1) | 26 | Open |
26 | Royse City (8-0) | 30 | vs *Ennis (8-0) |
27 | Fulshear (4-4) | 29 | at *Lamar Consolidated (2-6) |
28 | Port Neches-Groves (5-3) | 28 | vs *Texas City (7-1) |
29 | Montgomery Lake Creek (5-4) | 20 | Open |
30 | Boerne Champion (6-2) | 35 | vs *Floresville (7-1) |
31 | Mercedes (8-1) | 31 | Open |
32 | Marshall (5-3) | 32 | vs *Hallsville (2-6) |
33 | Brenham (6-2) | 33 | vs *Bastrop Cedar Creek (1-7) |
34 | Floresville (7-1) | 38 | at *Boerne Champion (6-2) |
35 | Prosper Rock Hill (4-4) | 40 | at *Frisco (7-1) |
36 | Dallas Kimball (6-1) | 39 | vs *Dallas South Oak Cliff (7-1) |
37 | Canyon Randall (5-3) | 34 | vs *Wichita Falls Rider (7-1) |
38 | Nederland (6-2) | 17 | at *Humble Kingwood Park (2-6) |
39 | Everman (4-4) | 24 | vs *Waco University (0-8) |
40 | Mission Sharyland (6-2) | 43 | vs *Pharr Valley View (0-8) |
41 | Marble Falls (5-3) | 47 | at *Austin Northeast (2-5) |
42 | Mesquite Poteet (5-3) | 45 | at *Dallas Adamson (1-7) |
43 | Forney (5-3) | 42 | at *Sulphur Springs (0-8) |
44 | Arlington Seguin (3-4) | 41 | vs *Aledo (8-0) |
45 | Clint Horizon (4-4) | 44 | at *El Paso Hanks (1-7) |
46 | Mission Memorial (5-3) | 48 | at *Sharyland Pioneer (5-3) |
47 | El Paso Andress (6-2) | 50 | at *El Paso (3-5) |
48 | Dallas Hillcrest (5-3) | 46 | at *Dallas Jefferson (0-7) |
49 | Edcouch-Elsa (4-5) | 53 | vs *Roma (4-4) |
50 | Longview Pine Tree (4-4) | 37 | vs *Mount Pleasant (2-5) |
51 | Austin McCallum (5-3) | 52 | vs *Austin Crockett (2-6) |
52 | Frisco Memorial (4-4) | 51 | at *Lake Dallas (3-6) |
53 | Leander Glenn (4-4) | 57 | vs *Leander Rouse (7-1) |
54 | Dayton (2-6) | 49 | at *Barbers Hill (4-4) |
55 | Abilene Wylie (3-5) | 61 | vs *Lubbock-Cooper (7-1) |
56 | Crandall (4-4) | 56 | at *Corsicana (6-2) |
57 | Georgetown East View (3-5) | 54 | at *Pflugerville Connally (2-6) |
58 | Corsicana (6-2) | 58 | vs *Crandall (4-4) |
59 | El Paso Austin (5-3) | 55 | at *El Paso Jefferson (6-2) |
60 | El Paso Burges (5-3) | 59 | at *El Paso Irvin (2-7) |
61 | Mount Pleasant (2-5) | 60 | at *Longview Pine Tree (4-4) |
62 | Galena Park (6-2) | 65 | vs *Houston Austin (1-7) |
63 | Cleburne (4-4) | 78 | vs *Mansfield Timberview (4-4) |
64 | Princeton (4-5) | 62 | Open |
65 | Nacogdoches (3-5) | 69 | at *Texarkana Texas (7-0) |
66 | Fort Worth Wyatt (6-2) | 63 | vs *Fort Worth South Hills (0-7) |
67 | Wichita Falls (2-6) | 68 | vs *Plainview (1-7) |
68 | Humble Kingwood Park (2-6) | 74 | vs *Nederland (6-2) |
69 | Lake Dallas (3-6) | 66 | vs *Frisco Memorial (4-4) |
70 | Hallsville (2-6) | 67 | at *Marshall (5-3) |
71 | Dallas Seagoville (5-4) | 64 | at *Dallas Conrad (2-6) |
72 | Whitehouse (1-7) | 86 | at *Jacksonville (1-7) |
73 | Lamar Consolidated (2-6) | 79 | vs *Fulshear (4-4) |
74 | El Paso Jefferson (6-2) | 76 | vs *El Paso Austin (5-3) |
75 | El Paso Parkland (1-7) | 73 | at *El Paso Ysleta (4-5) |
76 | Kerrville Tivy (1-7) | 72 | at *Castroville Medina Valley (2-6) |
77 | Houston Sterling (6-3) | 83 | vs *Fort Bend Marshall (8-0) |
78 | Greenville (2-6) | 77 | vs *North Forney (1-7) |
79 | North Forney (1-7) | 75 | at *Greenville (2-6) |
80 | Castroville Medina Valley (2-6) | 82 | vs *Kerrville Tivy (1-7) |
81 | Joshua (3-5) | 70 | at *Burleson (6-2) |
82 | Fort Bend Willowridge (4-3) | 71 | at *Houston Madison (5-3) |
83 | Lockhart (2-6) | 81 | at *San Antonio Alamo Heights (8-0) |
84 | Houston Madison (5-3) | 84 | vs *Fort Bend Willowridge (4-3) |
85 | Jacksonville (1-7) | 85 | vs *Whitehouse (1-7) |
86 | Sulphur Springs (0-8) | 80 | vs *Forney (5-3) |
87 | Sharyland Pioneer (5-3) | 88 | vs *Mission Memorial (5-3) |
88 | Bastrop (2-6) | 87 | vs *Elgin (0-8) |
89 | Carrollton Creekview (4-4) | 89 | vs *Fort Worth North Side (4-4) |
90 | Frisco Lebanon Trail (1-7) | 93 | vs *Lucas Lovejoy (8-0) |
91 | Fort Worth Southwest (2-5) | 91 | at *Fort Worth Polytechnic (3-5) |
92 | Pflugerville Connally (2-6) | 90 | vs *Georgetown East View (3-5) |
93 | Fort Worth North Side (4-4) | 96 | at *Carrollton Creekview (4-4) |
94 | Roma (4-4) | 92 | at *Edcouch-Elsa (4-5) |
95 | Dallas Spruce (4-5) | 97 | Open |
96 | El Paso Ysleta (4-5) | 94 | vs *El Paso Parkland (1-7) |
97 | Plainview (1-7) | 95 | at *Wichita Falls (2-6) |
98 | Houston Waltrip (1-7) | 99 | Open |
99 | Houston Austin (1-7) | 98 | at *Galena Park (6-2) |
100 | Fort Worth Polytechnic (3-5) | 101 | vs *Fort Worth Southwest (2-5) |
101 | Houston Sharpstown (1-7) | 100 | at *Houston Northside (0-8) |
102 | Waco University (0-8) | 108 | at *Everman (4-4) |
103 | Austin Travis (3-3) | 102 | Open |
104 | El Paso (3-5) | 104 | vs *El Paso Andress (6-2) |
105 | Dallas Conrad (2-6) | 106 | vs *Dallas Seagoville (5-4) |
106 | Elgin (0-8) | 109 | at *Bastrop (2-6) |
107 | Bastrop Cedar Creek (1-7) | 103 | at *Brenham (6-2) |
108 | El Paso Irvin (2-7) | 107 | vs *El Paso Burges (5-3) |
109 | Austin Crockett (2-6) | 111 | at *Austin McCallum (5-3) |
110 | El Paso Hanks (1-7) | 113 | vs *Clint Horizon (4-4) |
111 | Santa Fe (0-8) | 105 | at *Crosby (6-2) |
112 | Austin Northeast (2-5) | 112 | vs *Marble Falls (5-3) |
113 | El Paso Bowie (1-8) | 110 | Open |
114 | PSJA Southwest (0-8) | 114 | at *PSJA Memorial (1-7) |
115 | PSJA Memorial (1-7) | 115 | vs *PSJA Southwest (0-8) |
116 | Dallas Adamson (1-7) | 117 | vs *Mesquite Poteet (5-3) |
117 | Fort Worth Trimble Tech (1-7) | 116 | vs *Grapevine (6-2) |
118 | Pharr Valley View (0-8) | 118 | at *Mission Sharyland (6-2) |
119 | Austin Navarro (0-7) | 119 | vs *Liberty Hill (6-2) |
120 | Fort Worth South Hills (0-7) | 121 | at *Fort Worth Wyatt (6-2) |
121 | Dallas Jefferson (0-7) | 120 | vs *Dallas Hillcrest (5-3) |
122 | Houston Northside (0-8) | 122 | vs *Houston Sharpstown (1-7) |
CLASS 4A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | Melissa (6-2) | 1 | at *Terrell (4-4) |
2 | Stephenville (8-0) | 2 | at *Midlothian Heritage (6-2) |
3 | Argyle (7-1) | 4 | at *Kaufman (7-1) |
4 | Austin LBJ (8-0) | 5 | at *Burnet (3-5) |
5 | El Campo (7-1) | 3 | at *West Columbia (5-2) |
6 | Kilgore (7-1) | 6 | vs *Athens (4-4) |
7 | Waco La Vega (5-3) | 9 | vs *Alvarado (2-6) |
8 | CC Calallen (7-1) | 8 | at *Beeville Jones (4-4) |
9 | Midlothian Heritage (6-2) | 7 | vs *Stephenville (8-0) |
10 | Lindale (5-3) | 10 | at *Palestine (5-4) |
11 | Kennedale (7-1) | 11 | vs *Fort Worth Dunbar (6-2) |
12 | Boerne (6-2) | 13 | vs *La Vernia (2-6) |
13 | Vidor (7-0) | 14 | at *Huffman Hargrave (6-2) |
14 | Wichita Falls Hirschi (6-2) | 16 | vs *Decatur (4-4) |
15 | Lake Worth (7-1) | 15 | at *Gainesville (2-6) |
16 | Springtown (5-3) | 27 | at *Burkburnett (1-7) |
17 | El Paso Riverside (8-1) | 23 | vs *Clint (4-4) |
18 | Canyon (7-1) | 19 | at *Dumas (5-2) |
19 | Paris (5-3) | 18 | vs Wylie East (3-5) |
20 | Little Cypress-Mauriceville (6-2) | 22 | vs *Livingston (5-3) |
21 | Port Lavaca Calhoun (4-3) | 17 | vs *Alice (2-6) |
22 | Huffman Hargrave (6-2) | 25 | vs *Vidor (7-0) |
23 | Tyler Chapel Hill (6-3) | 26 | Open |
24 | Lumberton (5-3) | 20 | vs *Splendora (4-4) |
25 | Decatur (4-4) | 12 | at *Wichita Falls Hirschi (6-2) |
26 | Corpus Christi Miller (5-3) | 28 | at *CC Tuloso-Midway (1-7) |
27 | Stafford (4-4) | 24 | vs *Freeport Brazosport (3-4) |
28 | Pleasanton (6-2) | 31 | vs *Somerset (6-2) |
29 | Fischer Canyon Lake (4-4) | 21 | at *Lampasas (4-4) |
30 | Fredericksburg (5-3) | 34 | at *Taylor (3-5) |
31 | Henderson (4-4) | 32 | at *Mabank (5-3) |
32 | Dumas (5-2) | 38 | vs *Canyon (7-1) |
33 | Palestine (5-4) | 33 | vs *Lindale (5-3) |
34 | Anna (5-3) | 35 | at *Carrollton Ranchview (0-8) |
35 | Pampa (6-2) | 30 | at *Hereford (5-3) |
36 | Lampasas (4-4) | 29 | vs *Fischer Canyon Lake (4-4) |
37 | Kaufman (7-1) | 36 | vs *Argyle (7-1) |
38 | West Columbia (5-2) | 39 | vs *El Campo (7-1) |
39 | Somerset (6-2) | 37 | at *Pleasanton (6-2) |
40 | Terrell (4-4) | 41 | vs *Melissa (6-2) |
41 | Beeville Jones (4-4) | 48 | vs *CC Calallen (7-1) |
42 | Freeport Brazosport (3-4) | 44 | at *Stafford (4-4) |
43 | Dallas Carter (6-1) | 42 | at *Dallas Pinkston (0-7) |
44 | Fort Stockton (7-1) | 40 | at *Big Spring (6-2) |
45 | La Vernia (2-6) | 49 | at *Boerne (6-2) |
46 | Brownwood (3-5) | 50 | vs *Waxahachie Life (1-7) |
47 | Mabank (5-3) | 46 | vs *Henderson (4-4) |
48 | Alice (2-6) | 45 | at *Port Lavaca Calhoun (4-3) |
49 | Livingston (5-3) | 47 | at *Little Cypress-Mauriceville (6-2) |
50 | Big Spring (6-2) | 62 | vs *Fort Stockton (7-1) |
51 | La Feria (6-1) | 51 | vs *Hidalgo (3-4) |
52 | Fort Worth Benbrook (5-3) | 52 | at *FW Carter-Riverside (2-6) |
53 | Houston North Forest (5-3) | 63 | vs *Houston Washington (3-5) |
54 | Fort Worth Dunbar (6-2) | 53 | at *Kennedale (7-1) |
55 | Athens (4-4) | 55 | at *Kilgore (7-1) |
56 | Burnet (3-5) | 57 | vs *Austin LBJ (8-0) |
57 | Splendora (4-4) | 54 | at *Lumberton (5-3) |
58 | Andrews (2-6) | 43 | vs *San Angelo Lake View (2-6) |
59 | Needville (2-6) | 58 | vs *Bay City (2-5) |
60 | Hereford (5-3) | 56 | vs *Pampa (6-2) |
61 | Dallas Lincoln (3-4) | 61 | vs *Wilmer-Hutchins (2-4) |
62 | Hidalgo (3-4) | 60 | at *La Feria (6-1) |
63 | Houston Yates (4-4) | 72 | vs *Houston Worthing (4-3) |
64 | Alvarado (2-6) | 64 | at *Waco La Vega (5-3) |
65 | Taylor (3-5) | 65 | vs *Fredericksburg (5-3) |
66 | Bay City (2-5) | 71 | at *Needville (2-6) |
67 | RGC La Grulla (4-3) | 66 | Open |
68 | Fort Worth Eastern Hills (3-5) | 67 | vs *Fort Worth Western Hills (4-4) |
69 | Wilmer-Hutchins (2-4) | 70 | at *Dallas Lincoln (3-4) |
70 | Clint (4-4) | 68 | at *El Paso Riverside (8-1) |
71 | Fort Worth Western Hills (4-4) | 69 | at *Fort Worth Eastern Hills (3-5) |
72 | Houston Wheatley (5-3) | 75 | vs *Houston Furr (6-2) |
73 | Zapata (3-5) | 77 | vs *Kingsville King (1-7) |
74 | Gainesville (2-6) | 74 | vs *Lake Worth (7-1) |
75 | San Angelo Lake View (2-6) | 79 | at *Andrews (2-6) |
76 | Houston Furr (6-2) | 59 | at *Houston Wheatley (5-3) |
77 | Uvalde (2-7) | 73 | Open |
78 | Waxahachie Life (1-7) | 80 | at *Brownwood (3-5) |
79 | CC Tuloso-Midway (1-7) | 76 | vs *Corpus Christi Miller (5-3) |
80 | Houston Worthing (4-3) | 84 | at *Houston Yates (4-4) |
81 | Burkburnett (1-7) | 82 | vs *Springtown (5-3) |
82 | Dallas Roosevelt (3-5) | 81 | vs *North Dallas (2-5) |
83 | Clint Mountain View (3-5) | 78 | at *San Elizario (1-7) |
84 | Houston Kashmere (2-6) | 83 | at *Houston Scarborough (0-7) |
85 | North Dallas (2-5) | 92 | at *Dallas Roosevelt (3-5) |
86 | Kingsville King (1-7) | 86 | at *Zapata (3-5) |
87 | Houston Washington (3-5) | 85 | at *Houston North Forest (5-3) |
88 | Fabens (2-7) | 87 | Open |
89 | Fort Worth Castleberry (0-8) | 89 | at *FW Diamond Hill-Jarvis (0-8) |
90 | Carrollton Ranchview (0-8) | 90 | vs *Anna (5-3) |
91 | FW Carter-Riverside (2-6) | 88 | vs *Fort Worth Benbrook (5-3) |
92 | FW Diamond Hill-Jarvis (0-8) | 93 | vs *Fort Worth Castleberry (0-8) |
93 | Dallas Pinkston (0-7) | 91 | vs *Dallas Carter (6-1) |
94 | San Elizario (1-7) | 94 | vs *Clint Mountain View (3-5) |
95 | Houston Scarborough (0-7) | 95 | vs *Houston Kashmere (2-6) |
CLASS 4A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | Carthage (7-0) | 1 | at *Madisonville (4-4) |
2 | Celina (7-1) | 2 | Open |
3 | China Spring (8-0) | 4 | vs *Robinson (2-6) |
4 | Bellville (8-0) | 3 | at *La Marque (5-2) |
5 | West Orange-Stark (7-1) | 5 | Open |
6 | Cuero (7-1) | 6 | vs *Smithville (7-1) |
7 | Gilmer (7-1) | 7 | vs *Paris North Lamar (1-7) |
8 | Sinton (7-1) | 8 | vs *Rio Hondo (3-5) |
9 | Wimberley (6-2) | 9 | Open |
10 | Glen Rose (8-1) | 11 | Open |
11 | Aubrey (7-1) | 12 | at *Krum (4-5) |
12 | Salado (5-3) | 10 | vs *Jarrell (2-6) |
13 | Rockport-Fulton (7-1) | 14 | at *Robstown (2-6) |
14 | Van (8-0) | 15 | at *Canton (5-3) |
15 | Geronimo Navarro (5-2) | 13 | at *Austin Achieve (1-6) |
16 | Quinlan Ford (8-0) | 22 | vs *Caddo Mills (6-2) |
17 | Smithville (7-1) | 17 | at *Cuero (7-1) |
18 | Texarkana Pleasant Grove (4-4) | 18 | at *Texarkana Liberty-Eylau (5-3) |
19 | Jasper (3-4) | 19 | at *Center (1-7) |
20 | Lubbock Estacado (6-3) | 21 | vs *Levelland (1-7) |
21 | Silsbee (4-4) | 24 | vs *Hardin-Jefferson (1-6) |
22 | Sealy (5-3) | 27 | at *Wharton (0-8) |
23 | Sunnyvale (3-5) | 16 | at *Wills Point (0-8) |
24 | Orangefield (6-2) | 20 | vs *Hamshire-Fannett (5-3) |
25 | Midland Greenwood (4-4) | 41 | vs *Snyder (6-2) |
26 | Hamshire-Fannett (5-3) | 25 | at *Orangefield (6-2) |
27 | Iowa Park (4-4) | 29 | Open |
28 | Graham (5-3) | 28 | vs *Mineral Wells (5-3) |
29 | Waco Connally (3-4) | 31 | at *Gatesville (3-5) |
30 | Texarkana Liberty-Eylau (5-3) | 23 | vs *Texarkana Pleasant Grove (4-4) |
31 | Navasota (3-5) | 26 | vs *Gonzales (2-6) |
32 | Sweetwater (6-3) | 32 | Open |
33 | Carrizo Springs (8-0) | 37 | at *Crystal City (1-7) |
34 | Caddo Mills (6-2) | 36 | at *Quinlan Ford (8-0) |
35 | Devine (6-2) | 33 | at *Pearsall (0-8) |
36 | La Grange (4-4) | 39 | vs *Giddings (2-6) |
37 | Snyder (6-2) | 35 | at *Midland Greenwood (4-4) |
38 | Ingleside (7-1) | 42 | at *Raymondville (3-5) |
39 | Rusk (6-2) | 43 | at *Shepherd (2-6) |
40 | Sanger (5-3) | 34 | at *Van Alstyne (6-2) |
41 | Van Alstyne (6-2) | 45 | vs *Sanger (5-3) |
42 | Godley (2-5) | 44 | at *Hillsboro (5-4) |
43 | Monahans (6-2) | 30 | at *Pecos (4-4) |
44 | Giddings (2-6) | 46 | at *La Grange (4-4) |
45 | Gatesville (3-5) | 47 | vs *Waco Connally (3-4) |
46 | Pittsburg (1-7) | 49 | at *Longview Spring Hill (3-5) |
47 | Canton (5-3) | 40 | vs *Van (8-0) |
48 | Liberty (4-4) | 38 | vs *Bridge City (3-5) |
49 | Madisonville (4-4) | 56 | vs *Carthage (7-0) |
50 | Nevada Community (4-4) | 48 | at *Farmersville (3-5) |
51 | Hillsboro (5-4) | 57 | vs *Godley (2-5) |
52 | Perryton (2-6) | 50 | at *Seminole (3-5) |
53 | Brownsboro (5-4) | 64 | Open |
54 | Raymondville (3-5) | 52 | vs *Ingleside (7-1) |
55 | Longview Spring Hill (3-5) | 54 | vs *Pittsburg (1-7) |
56 | Mineral Wells (5-3) | 59 | at *Graham (5-3) |
57 | Hondo (3-4) | 53 | vs *Bandera (5-3) |
58 | Center (1-7) | 51 | vs *Jasper (3-4) |
59 | Ferris (4-4) | 55 | at *Venus (0-6) |
60 | Sweeny (2-4) | 61 | vs *Brookshire Royal (3-5) |
61 | Seminole (3-5) | 67 | vs *Perryton (2-6) |
62 | Port Isabel (6-2) | 58 | vs *Corpus Christi West Oso (2-6) |
63 | Bridge City (3-5) | 69 | at *Liberty (4-4) |
64 | Rio Hondo (3-5) | 70 | at *Sinton (7-1) |
65 | Krum (4-5) | 72 | vs *Aubrey (7-1) |
66 | Gonzales (2-6) | 60 | at *Navasota (3-5) |
67 | Bridgeport (3-5) | 63 | vs *Vernon (1-7) |
68 | Brookshire Royal (3-5) | 68 | at *Sweeny (2-4) |
69 | La Marque (5-2) | 62 | vs *Bellville (8-0) |
70 | Corpus Christi West Oso (2-6) | 65 | at *Port Isabel (6-2) |
71 | Pecos (4-4) | 66 | vs *Monahans (6-2) |
72 | Bandera (5-3) | 71 | at *Hondo (3-4) |
73 | Hardin-Jefferson (1-6) | 73 | at *Silsbee (4-4) |
74 | Shepherd (2-6) | 74 | vs *Rusk (6-2) |
75 | Farmersville (3-5) | 77 | vs *Nevada Community (4-4) |
76 | San Antonio YMLA (3-4) | 76 | vs *Manor New Tech (2-6) |
77 | Vernon (1-7) | 75 | at *Bridgeport (3-5) |
78 | Bullard (0-9) | 78 | vs *Mexia (1-7) |
79 | Robinson (2-6) | 80 | at *China Spring (8-0) |
80 | Jarrell (2-6) | 79 | at *Salado (5-3) |
81 | Mexia (1-7) | 81 | at *Bullard (0-9) |
82 | Crystal City (1-7) | 83 | vs *Carrizo Springs (8-0) |
83 | Borger (3-6) | 82 | Open |
84 | Robstown (2-6) | 84 | vs *Rockport-Fulton (7-1) |
85 | Wharton (0-8) | 87 | vs *Sealy (5-3) |
86 | Levelland (1-7) | 86 | at *Lubbock Estacado (6-3) |
87 | Manor New Tech (2-6) | 90 | at *San Antonio YMLA (3-4) |
88 | Paris North Lamar (1-7) | 85 | at *Gilmer (7-1) |
89 | Wills Point (0-8) | 88 | vs *Sunnyvale (3-5) |
90 | Pearsall (0-8) | 89 | vs *Devine (6-2) |
91 | Venus (0-6) | 91 | vs *Ferris (4-4) |
92 | Austin Achieve (1-6) | 92 | vs *Geronimo Navarro (5-2) |
CLASS 3A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | Brock (8-0) | 1 | vs *Peaster (7-1) |
2 | Tuscola Jim Ned (8-0) | 2 | vs *Breckenridge (3-5) |
3 | Lorena (6-2) | 3 | at *Caldwell (2-6) |
4 | Mount Vernon (8-0) | 4 | at *Pottsboro (5-2) |
5 | Hallettsville (7-1) | 5 | at *Columbus (6-2) |
6 | Grandview (8-1) | 9 | vs *West (8-0) |
7 | West (8-0) | 6 | at *Grandview (8-1) |
8 | Tatum (7-1) | 10 | vs *White Oak (4-4) |
9 | Malakoff (5-3) | 7 | at *Kemp (0-7) |
10 | Yoakum (5-3) | 8 | at *Hitchcock (5-3) |
11 | Vanderbilt Industrial (7-1) | 12 | at *Edna (7-2) |
12 | Columbus (6-2) | 11 | vs *Hallettsville (7-1) |
13 | Bushland (6-2) | 18 | vs *Littlefield (3-5) |
14 | Edna (7-2) | 13 | vs *Vanderbilt Industrial (7-1) |
15 | Pilot Point (6-2) | 17 | at *Boyd (1-7) |
16 | Gladewater (6-2) | 16 | vs *Gladewater Sabine (6-2) |
17 | Cameron Yoe (3-6) | 15 | vs *McGregor (2-6) |
18 | Little River Academy (8-1) | 14 | Open |
19 | Shallowater (6-2) | 19 | vs *Kermit (1-7) |
20 | Gladewater Sabine (6-2) | 20 | at *Gladewater (6-2) |
21 | Pottsboro (5-2) | 21 | vs *Mount Vernon (8-0) |
22 | Llano (6-2) | 25 | vs *Luling (1-6) |
23 | Lago Vista (5-3) | 24 | Open |
24 | Whitesboro (4-4) | 26 | vs *Paradise (5-3) |
25 | Wall (4-3) | 22 | vs *Clyde (1-7) |
26 | East Chambers (6-2) | 23 | vs *Woodville (5-2) |
27 | Poteet (8-1) | 27 | Open |
28 | Winnsboro (4-4) | 29 | at *Commerce (3-5) |
29 | Corpus Christi London (7-0) | 30 | at *Santa Gertrudis Academy (4-5) |
30 | Breckenridge (3-5) | 31 | at *Tuscola Jim Ned (8-0) |
31 | Diboll (6-3) | 39 | Open |
32 | Groesbeck (6-2) | 32 | at *Teague (3-5) |
33 | Coldspring-Oakhurst (6-1) | 34 | at *Crockett (3-5) |
34 | Woodville (5-2) | 43 | at *East Chambers (6-2) |
35 | Anahuac (6-2) | 35 | vs *Kirbyville (3-4) |
36 | Mineola (4-4) | 42 | at *Emory Rains (2-5) |
37 | Jourdanton (5-4) | 33 | vs *Lytle (0-7) |
38 | Early (6-2) | 40 | at *San Angelo TLCA (0-8) |
39 | Orange Grove (4-4) | 36 | vs *Mathis (2-6) |
40 | Marion (6-2) | 38 | vs *Universal City Randolph (5-3) |
41 | Whitney (3-5) | 28 | at *Maypearl (5-2) |
42 | Rockdale (4-4) | 46 | vs *Troy (2-6) |
43 | New Boston (4-4) | 49 | vs *Jefferson (4-4) |
44 | San Diego (7-0) | 37 | vs *Falfurrias (1-7) |
45 | Denver City (4-4) | 44 | vs *Brownfield (2-6) |
46 | Peaster (7-1) | 48 | at *Brock (8-0) |
47 | Hitchcock (5-3) | 47 | vs *Yoakum (5-3) |
48 | Universal City Randolph (5-3) | 50 | at *Marion (6-2) |
49 | Blanco (3-5) | 41 | at *Comfort (1-7) |
50 | Paradise (5-3) | 45 | at *Whitesboro (4-4) |
51 | Goliad (5-3) | 53 | vs *Palacios (1-7) |
52 | Lyford (6-3) | 57 | Open |
53 | Jefferson (4-4) | 52 | at *New Boston (4-4) |
54 | Maypearl (5-2) | 58 | vs *Whitney (3-5) |
55 | Boling (3-5) | 54 | at *Hempstead (0-7) |
56 | Bonham (3-5) | 56 | at *Howe (0-8) |
57 | Amarillo River Road (5-4) | 51 | Open |
58 | Palestine Westwood (3-5) | 60 | vs *Trinity (0-6) |
59 | Dallas Madison (3-6) | 63 | Open |
60 | Mathis (2-6) | 67 | at *Orange Grove (4-4) |
61 | Teague (3-5) | 78 | vs *Groesbeck (6-2) |
62 | Dalhart (2-6) | 55 | at *Muleshoe (3-5) |
63 | Atlanta (0-9) | 59 | Open |
64 | Muleshoe (3-5) | 77 | vs *Dalhart (2-6) |
65 | White Oak (4-4) | 61 | at *Tatum (7-1) |
66 | Bishop (2-4) | 62 | vs *Progreso (0-8) |
67 | Littlefield (3-5) | 66 | at *Bushland (6-2) |
68 | Troy (2-6) | 65 | at *Rockdale (4-4) |
69 | Commerce (3-5) | 92 | vs *Winnsboro (4-4) |
70 | San Antonio Cole (4-4) | 73 | at *Cotulla (1-7) |
71 | Buna (2-7) | 69 | Open |
72 | McGregor (2-6) | 72 | at *Cameron Yoe (3-6) |
73 | Clyde (1-7) | 71 | at *Wall (4-3) |
74 | Crockett (3-5) | 64 | vs *Coldspring-Oakhurst (6-1) |
75 | Palacios (1-7) | 75 | at *Goliad (5-3) |
76 | Dallas Life Oak Cliff (3-5) | 70 | vs *Dallas A+ Academy (1-7) |
77 | Kirbyville (3-4) | 79 | at *Anahuac (6-2) |
78 | Lamesa (4-4) | 91 | vs *Slaton (2-6) |
79 | Boyd (1-7) | 82 | vs *Pilot Point (6-2) |
80 | Caldwell (2-6) | 81 | vs *Lorena (6-2) |
81 | Brownfield (2-6) | 85 | at *Denver City (4-4) |
82 | Eustace (5-3) | 80 | at *Fairfield (3-5) |
83 | Ponder (3-5) | 76 | vs *Bowie (2-6) |
84 | Bowie (2-6) | 74 | at *Ponder (3-5) |
85 | Fairfield (3-5) | 68 | vs *Eustace (5-3) |
86 | Santa Gertrudis Academy (4-5) | 90 | vs *Corpus Christi London (7-0) |
87 | Luling (1-6) | 88 | at *Llano (6-2) |
88 | Hardin (2-6) | 84 | vs *Cleveland Tarkington (0-7) |
89 | Cotulla (1-7) | 87 | vs *San Antonio Cole (4-4) |
90 | Comfort (1-7) | 89 | vs *Blanco (3-5) |
91 | Slaton (2-6) | 86 | at *Lamesa (4-4) |
92 | Huntington (2-6) | 93 | at *Elkhart (4-5) |
93 | Hempstead (0-7) | 95 | vs *Boling (3-5) |
94 | Elkhart (4-5) | 94 | vs *Huntington (2-6) |
95 | Emory Rains (2-5) | 83 | vs *Mineola (4-4) |
96 | Howe (0-8) | 97 | vs *Bonham (3-5) |
97 | Kermit (1-7) | 96 | at *Shallowater (6-2) |
98 | Falfurrias (1-7) | 98 | at *San Diego (7-0) |
99 | Kemp (0-7) | 99 | vs *Malakoff (5-3) |
100 | Trinity (0-6) | 100 | at *Palestine Westwood (3-5) |
101 | Lytle (0-7) | 101 | at *Jourdanton (5-4) |
102 | Aransas Pass (0-9) | 102 | Open |
103 | San Angelo TLCA (0-8) | 105 | vs *Early (6-2) |
104 | Cleveland Tarkington (0-7) | 103 | at *Hardin (2-6) |
105 | Dallas A+ Academy (1-7) | 104 | at *Dallas Life Oak Cliff (3-5) |
106 | Progreso (0-8) | 106 | at *Bishop (2-4) |
CLASS 3A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | Franklin (9-0) | 2 | vs *Clifton (1-7) |
2 | Gunter (8-0) | 1 | vs *Lone Oak (2-6) |
3 | Waskom (7-1) | 3 | vs *Elysian Fields (7-1) |
4 | Newton (6-1) | 4 | at *Hemphill (4-4) |
5 | New London West Rusk (8-0) | 8 | vs *Grand Saline (2-5) |
6 | Childress (8-0) | 6 | Open |
7 | Holliday (8-0) | 5 | vs *Wichita Falls City View (3-5) |
8 | Abernathy (7-1) | 7 | vs *Stanton (3-5) |
9 | Poth (7-1) | 9 | vs *Natalia (7-1) |
10 | Canadian (7-1) | 10 | at *Tulia (5-3) |
11 | Lubbock Roosevelt (8-0) | 12 | vs *Coahoma (3-5) |
12 | Daingerfield (6-2) | 15 | vs *Hooks (3-5) |
13 | Idalou (7-1) | 11 | at *Reagan County (3-5) |
14 | East Bernard (7-1) | 13 | vs *Tidehaven (4-3) |
15 | Friona (6-2) | 18 | vs *Spearman (5-3) |
16 | Elysian Fields (7-1) | 14 | at *Waskom (7-1) |
17 | Bells (6-3) | 17 | vs *Whitewright (4-4) |
18 | Spearman (5-3) | 19 | at *Friona (6-2) |
19 | Odem (9-0) | 16 | vs *Hebbronville (7-0) |
20 | New Waverly (6-2) | 20 | at *Kountze (6-2) |
21 | Natalia (7-1) | 23 | at *Poth (7-1) |
22 | Rogers (6-3) | 24 | Open |
23 | Hebbronville (7-0) | 25 | at *Odem (9-0) |
24 | Leonard (5-2) | 26 | vs *Sadler S&S Consolidated (2-6) |
25 | Henrietta (7-1) | 27 | at *Callisburg (7-1) |
26 | Paul Pewitt (4-4) | 21 | at *Pattonville Prairiland (4-4) |
27 | Gilmer Harmony (6-2) | 22 | at *Arp (5-3) |
28 | Arp (5-3) | 28 | vs *Gilmer Harmony (6-2) |
29 | Lexington (4-4) | 32 | vs *Buffalo (2-6) |
30 | Van Vleck (5-3) | 45 | at *Wallis Brazos (1-7) |
31 | Callisburg (7-1) | 36 | vs *Henrietta (7-1) |
32 | DeKalb (6-3) | 34 | vs *Paris Chisum (5-2) |
33 | Eastland (3-5) | 30 | vs *Merkel (3-5) |
34 | Hughes Springs (3-4) | 35 | vs *Harleton (3-5) |
35 | Edgewood (6-3) | 47 | vs *Corsicana Mildred (3-5) |
36 | Crane (7-2) | 33 | vs *Tornillo (0-7) |
37 | Paris Chisum (5-2) | 37 | at *DeKalb (6-3) |
38 | Sonora (5-3) | 41 | vs *San Angelo Grape Creek (3-5) |
39 | Dublin (7-1) | 40 | at *Millsap (3-5) |
40 | Jacksboro (4-3) | 49 | at *Comanche (1-7) |
41 | Corrigan-Camden (5-3) | 43 | vs *Warren (3-4) |
42 | Hemphill (4-4) | 48 | vs *Newton (6-1) |
43 | Taft (6-2) | 42 | vs *Monte Alto (0-8) |
44 | Palmer (6-1) | 39 | Open |
45 | Hooks (3-5) | 38 | at *Daingerfield (6-2) |
46 | Tulia (5-3) | 44 | vs *Canadian (7-1) |
47 | Tidehaven (4-3) | 29 | at *East Bernard (7-1) |
48 | Troup (6-3) | 31 | vs *Quitman (4-4) |
49 | Kountze (6-2) | 46 | vs *New Waverly (6-2) |
50 | Stockdale (4-5) | 51 | Open |
51 | Grand Saline (2-5) | 61 | at *New London West Rusk (8-0) |
52 | Brady (4-3) | 50 | at *Ingram Moore (2-6) |
53 | Comanche (1-7) | 53 | vs *Jacksboro (4-3) |
54 | Ballinger (4-3) | 57 | at *Bangs (1-6) |
55 | Karnes City (3-5) | 66 | vs *Nixon-Smiley (2-6) |
56 | Millsap (3-5) | 54 | vs *Dublin (7-1) |
57 | Wichita Falls City View (3-5) | 52 | at *Holliday (8-0) |
58 | Altair Rice Consolidated (2-6) | 56 | at *Danbury (4-4) |
59 | Skidmore-Tynan (4-3) | 62 | at *Santa Rosa (2-6) |
60 | Merkel (3-5) | 59 | at *Eastland (3-5) |
61 | Danbury (4-4) | 63 | vs *Altair Rice Consolidated (2-6) |
62 | Harleton (3-5) | 55 | at *Hughes Springs (3-4) |
63 | Blooming Grove (4-3) | 65 | vs *Dallas Gateway Charter (1-7) |
64 | Clifton (1-7) | 64 | at *Franklin (9-0) |
65 | Banquete (5-4) | 67 | Open |
66 | Alpine (2-6) | 70 | vs *Odessa Compass Academy (0-8) |
67 | Florence (4-4) | 60 | at *Riesel (3-4) |
68 | Whitewright (4-4) | 69 | at *Bells (6-3) |
69 | Coahoma (3-5) | 78 | at *Lubbock Roosevelt (8-0) |
70 | Pattonville Prairiland (4-4) | 81 | vs *Paul Pewitt (4-4) |
71 | George West (1-7) | 58 | at *Dilley (4-4) |
72 | Buffalo (2-6) | 68 | at *Lexington (4-4) |
73 | Scurry-Rosser (3-5) | 75 | vs *Rice (3-4) |
74 | San Angelo Grape Creek (3-5) | 76 | at *Sonora (5-3) |
75 | Warren (3-4) | 71 | at *Corrigan-Camden (5-3) |
76 | Riesel (3-4) | 73 | vs *Florence (4-4) |
77 | Anthony (5-4) | 83 | Open |
78 | Anderson-Shiro (2-7) | 77 | Open |
79 | Sadler S&S Consolidated (2-6) | 79 | at *Leonard (5-2) |
80 | Stanton (3-5) | 80 | at *Abernathy (7-1) |
81 | Blue Ridge (1-8) | 87 | Open |
82 | Santa Rosa (2-6) | 89 | vs *Skidmore-Tynan (4-3) |
83 | Dilley (4-4) | 84 | vs *George West (1-7) |
84 | Lone Oak (2-6) | 82 | at *Gunter (8-0) |
85 | Corsicana Mildred (3-5) | 86 | at *Edgewood (6-3) |
86 | Rice (3-4) | 72 | at *Scurry-Rosser (3-5) |
87 | Redwater (3-6) | 74 | Open |
88 | Bangs (1-6) | 88 | vs *Ballinger (4-3) |
89 | Queen City (4-5) | 90 | Open |
90 | Reagan County (3-5) | 85 | vs *Idalou (7-1) |
91 | Nixon-Smiley (2-6) | 91 | at *Karnes City (3-5) |
92 | Wallis Brazos (1-7) | 92 | vs *Van Vleck (5-3) |
93 | Dimmitt (2-7) | 93 | vs *Amarillo Highland Park (0-8) |
94 | Valley View (0-8) | 94 | at *Nocona (1-7) |
95 | Winona (2-7) | 95 | Open |
96 | Nocona (1-7) | 100 | vs *Valley View (0-8) |
97 | Ore City (1-8) | 99 | vs *New Diana (0-8) |
98 | Amarillo Highland Park (0-8) | 96 | at *Dimmitt (2-7) |
99 | Quitman (4-4) | 98 | at *Troup (6-3) |
100 | Ingram Moore (2-6) | 97 | vs *Brady (4-3) |
101 | New Diana (0-8) | 102 | at *Ore City (1-8) |
102 | Dallas Gateway Charter (1-7) | 101 | at *Blooming Grove (4-3) |
103 | Monte Alto (0-8) | 103 | at *Taft (6-2) |
104 | Odessa Compass Academy (0-8) | 104 | at *Alpine (2-6) |
105 | Tornillo (0-7) | 105 | at *Crane (7-2) |
CLASS 2A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | Refugio (8-0) | 2 | vs *Kenedy (6-1) |
2 | Shiner (8-0) | 1 | at *Ganado (4-4) |
3 | Timpson (6-0) | 3 | at *Joaquin (5-2) |
4 | Crawford (8-0) | 6 | at *Itasca (1-7) |
5 | New Deal (7-1) | 4 | vs *Floydada (2-6) |
6 | Coleman (7-0) | 11 | at *San Saba (2-6) |
7 | Hawley (8-0) | 7 | vs *Colorado City (1-6) |
8 | Tolar (6-2) | 8 | at *Bosqueville (5-3) |
9 | Beckville (8-0) | 10 | at *Big Sandy (2-7) |
10 | Cisco (6-2) | 5 | at *Goldthwaite (4-4) |
11 | Mason (7-1) | 9 | at *Brackettville (2-5) |
12 | Centerville (8-1) | 13 | at *Normangee (5-4) |
13 | Forsan (8-0) | 12 | at *Stamford (3-5) |
14 | Farwell (7-1) | 17 | at *Panhandle (3-5) |
15 | Ganado (4-4) | 20 | vs *Shiner (8-0) |
16 | Joaquin (5-2) | 16 | vs *Timpson (6-0) |
17 | Bosqueville (5-3) | 14 | vs *Tolar (6-2) |
18 | Italy (6-2) | 23 | vs *Cayuga (2-6) |
19 | Thorndale (7-2) | 15 | vs *Hearne (5-3) |
20 | Flatonia (3-3) | 18 | at *Weimar (2-7) |
21 | La Villa (6-2) | 24 | vs *Riviera-Kaufer (1-3) |
22 | Cooper (8-0) | 21 | vs *Como-Pickton (2-6) |
23 | Hearne (5-3) | 22 | at *Thorndale (7-2) |
24 | Johnson City (6-2) | 26 | vs *Center Point (2-6) |
25 | Alto (5-2) | 29 | vs *Groveton (1-7) |
26 | Panhandle (3-5) | 25 | vs *Farwell (7-1) |
27 | Three Rivers (6-3) | 19 | Open |
28 | Thrall (5-3) | 33 | at *Moody (2-6) |
29 | Holland (5-3) | 30 | vs *Bruceville-Eddy (2-6) |
30 | Sundown (6-2) | 28 | at *Tahoka (0-8) |
31 | Kenedy (6-1) | 36 | at *Refugio (8-0) |
32 | Shelbyville (5-3) | 34 | vs *San Augustine (1-8) |
33 | Garrison (3-4) | 27 | Open |
34 | Alvord (6-2) | 38 | at *Lindsay (4-4) |
35 | San Saba (2-6) | 37 | vs *Coleman (7-0) |
36 | Post (2-6) | 41 | at *Hale Center (3-5) |
37 | Marlin (5-3) | 40 | vs *Dawson (3-5) |
38 | Ozona (4-4) | 39 | vs *Harper (7-1) |
39 | Schulenburg (4-5) | 31 | Open |
40 | Rosebud-Lott (5-4) | 35 | Open |
41 | Goldthwaite (4-4) | 46 | vs *Cisco (6-2) |
42 | Valley Mills (4-5) | 43 | Open |
43 | Collinsville (3-5) | 32 | vs *Trenton (4-3) |
44 | Lindsay (4-4) | 44 | vs *Alvord (6-2) |
45 | Price Carlisle (3-4) | 45 | vs *Gladewater Union Grove (1-6) |
46 | Celeste (6-2) | 47 | vs *Wolfe City (5-1) |
47 | Normangee (5-4) | 42 | vs *Centerville (8-1) |
48 | Anson (3-5) | 48 | vs *Haskell (2-6) |
49 | Tioga (4-4) | 59 | vs *Tom Bean (0-7) |
50 | Wolfe City (5-1) | 49 | at *Celeste (6-2) |
51 | Hamilton (5-3) | 50 | at *Rio Vista (3-5) |
52 | Harper (7-1) | 52 | at *Ozona (4-4) |
53 | Hawkins (5-4) | 51 | Open |
54 | Freer (2-5) | 53 | at *Bloomington (2-7) |
55 | San Augustine (1-8) | 56 | at *Shelbyville (5-3) |
56 | Premont (5-3) | 55 | vs *Ben Bolt (4-3) |
57 | Honey Grove (2-6) | 57 | at *Alba-Golden (4-4) |
58 | Stamford (3-5) | 62 | vs *Forsan (8-0) |
59 | Rio Vista (3-5) | 58 | vs *Hamilton (5-3) |
60 | Olton (5-3) | 54 | vs *Stinnett West Texas (0-8) |
61 | Alba-Golden (4-4) | 66 | vs *Honey Grove (2-6) |
62 | Grapeland (4-5) | 60 | at *Jewett Leon (3-6) |
63 | Winters (1-6) | 61 | vs *DeLeon (0-8) |
64 | Frankston (4-4) | 71 | vs *Linden-Kildare (2-5) |
65 | Haskell (2-6) | 70 | at *Anson (3-5) |
66 | Ben Bolt (4-3) | 67 | at *Premont (5-3) |
67 | Hale Center (3-5) | 64 | vs *Post (2-6) |
68 | Bogata Rivercrest (2-7) | 65 | Open |
69 | Dawson (3-5) | 63 | at *Marlin (5-3) |
70 | Trenton (4-3) | 69 | at *Collinsville (3-5) |
71 | Colorado City (1-6) | 68 | at *Hawley (8-0) |
72 | Sanford-Fritch (3-5) | 81 | at *Boys Ranch (1-7) |
73 | Cayuga (2-6) | 79 | at *Italy (6-2) |
74 | Bruceville-Eddy (2-6) | 76 | at *Holland (5-3) |
75 | Brackettville (2-5) | 73 | vs *Mason (7-1) |
76 | Weimar (2-7) | 75 | vs *Flatonia (3-3) |
77 | Como-Pickton (2-6) | 78 | at *Cooper (8-0) |
78 | Floydada (2-6) | 72 | at *New Deal (7-1) |
79 | Santa Maria (3-5) | 77 | Open |
80 | Moody (2-6) | 80 | vs *Thrall (5-3) |
81 | Axtell (2-6) | 74 | at *Kerens (1-7) |
82 | Jewett Leon (3-6) | 82 | vs *Grapeland (4-5) |
83 | Boys Ranch (1-7) | 83 | vs *Sanford-Fritch (3-5) |
84 | Linden-Kildare (2-5) | 85 | at *Frankston (4-4) |
85 | Groveton (1-7) | 88 | at *Alto (5-2) |
86 | DeLeon (0-8) | 86 | at *Winters (1-6) |
87 | Bloomington (2-7) | 84 | vs *Freer (2-5) |
88 | Big Sandy (2-7) | 89 | vs *Beckville (8-0) |
89 | Center Point (2-6) | 92 | at *Johnson City (6-2) |
90 | Stinnett West Texas (0-8) | 90 | at *Olton (5-3) |
91 | Gladewater Union Grove (1-6) | 87 | at *Price Carlisle (3-4) |
92 | Itasca (1-7) | 91 | vs *Crawford (8-0) |
93 | Kerens (1-7) | 93 | vs *Axtell (2-6) |
94 | Tahoka (0-8) | 94 | vs *Sundown (6-2) |
95 | Riviera-Kaufer (1-3) | 95 | at *La Villa (6-2) |
96 | Tom Bean (0-7) | 96 | at *Tioga (4-4) |
CLASS 2A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | Mart (8-0) | 1 | vs *Hubbard (3-5) |
2 | Muenster (8-0) | 2 | at *Chico (0-9) |
3 | Albany (7-0) | 3 | vs *Santo (8-0) |
4 | Stratford (7-1) | 4 | at *Vega (6-2) |
5 | Falls City (7-1) | 6 | at *Agua Dulce (1-6) |
6 | Windthorst (7-1) | 5 | at *Petrolia (8-0) |
7 | Christoval (7-1) | 12 | at *Junction (3-5) |
8 | Wellington (5-3) | 8 | Open |
9 | Eldorado (6-1) | 7 | at *Menard (2-6) |
10 | Tenaha (7-2) | 11 | vs *Overton (0-8) |
11 | Chilton (6-1) | 9 | at *Frost (2-6) |
12 | McCamey (6-1) | 10 | at *Plains (4-4) |
13 | Clarendon (7-1) | 16 | vs *Wheeler (4-4) |
14 | Roscoe (6-1) | 14 | at *Lockney (7-1) |
15 | Vega (6-2) | 13 | vs *Stratford (7-1) |
16 | Burton (7-1) | 15 | at *Milano (4-4) |
17 | Ralls (5-3) | 17 | at *Crosbyton (4-5) |
18 | Santo (8-0) | 19 | at *Albany (7-0) |
19 | Gruver (7-1) | 18 | vs *Sunray (4-4) |
20 | Granger (6-1) | 20 | vs *Snook (3-5) |
21 | D'Hanis (6-1) | 22 | vs *La Pryor (1-6) |
22 | Wink (5-3) | 25 | at *Iraan (1-6) |
23 | Lovelady (6-2) | 21 | vs *Cushing (4-2) |
24 | Yorktown (5-3) | 23 | at *Louise (6-3) |
25 | Petrolia (8-0) | 24 | vs *Windthorst (7-1) |
26 | Maud (6-2) | 27 | vs *Clarksville (4-4) |
27 | Shamrock (6-2) | 28 | at *Memphis (1-8) |
28 | Seymour (5-3) | 26 | at *Munday (0-8) |
29 | Archer City (5-2) | 29 | vs *Olney (4-4) |
30 | Lockney (7-1) | 30 | vs *Roscoe (6-1) |
31 | New Home (5-3) | 33 | at *Bovina (4-5) |
32 | Olney (4-4) | 36 | at *Archer City (5-2) |
33 | Bruni (4-3) | 32 | vs *Charlotte (2-5) |
34 | Wortham (5-3) | 34 | at *Bremond (3-5) |
35 | Louise (6-3) | 38 | vs *Yorktown (5-3) |
36 | Colmesneil (5-2) | 48 | vs *Mount Enterprise (2-4) |
37 | Evadale (6-2) | 42 | Open |
38 | Snook (3-5) | 45 | at *Granger (6-1) |
39 | Seagraves (6-2) | 35 | vs *Morton (3-4) |
40 | Quinlan Boles (5-3) | 41 | vs *Detroit (1-6) |
41 | Pineland West Sabine (2-6) | 31 | Open |
42 | Deweyville (2-4) | 37 | at *Burkeville (4-3) |
43 | Sunray (4-4) | 44 | at *Gruver (7-1) |
44 | Cushing (4-2) | 39 | at *Lovelady (6-2) |
45 | Bremond (3-5) | 46 | vs *Wortham (5-3) |
46 | Hico (4-5) | 47 | at *Meridian (1-7) |
47 | Miles (3-5) | 43 | vs *Rocksprings (5-3) |
48 | Rocksprings (5-3) | 40 | at *Miles (3-5) |
49 | Cross Plains (5-3) | 50 | Open |
50 | Quanah (1-7) | 51 | vs *Electra (3-5) |
51 | Somerville (3-5) | 52 | at *Bartlett (2-7) |
52 | Wheeler (4-4) | 53 | at *Clarendon (7-1) |
53 | Bovina (4-5) | 55 | vs *New Home (5-3) |
54 | Milano (4-4) | 57 | vs *Burton (7-1) |
55 | Simms Bowie (4-3) | 54 | at *Cumby (0-6) |
56 | Ropesville Ropes (5-3) | 49 | Open |
57 | Sabinal (2-6) | 62 | at *Benavides (0-7) |
58 | Hull-Daisetta (3-4) | 60 | at *High Island (0-3-1) |
59 | Mount Enterprise (2-4) | 59 | at *Colmesneil (5-2) |
60 | Plains (4-4) | 61 | vs *McCamey (6-1) |
61 | Crosbyton (4-5) | 58 | vs *Ralls (5-3) |
62 | Sudan (1-6) | 71 | vs *Smyer (0-8) |
63 | Hubbard (3-5) | 64 | at *Mart (8-0) |
64 | Iola (2-6) | 56 | Open |
65 | Detroit (1-6) | 63 | at *Quinlan Boles (5-3) |
66 | Clarksville (4-4) | 68 | at *Maud (6-2) |
67 | Charlotte (2-5) | 82 | at *Bruni (4-3) |
68 | Menard (2-6) | 66 | vs *Eldorado (6-1) |
69 | Hamlin (0-9) | 67 | Open |
70 | Smyer (0-8) | 65 | at *Sudan (1-6) |
71 | Woodsboro (3-5) | 74 | Open |
72 | Agua Dulce (1-6) | 69 | vs *Falls City (7-1) |
73 | Era (2-7) | 73 | Open |
74 | Junction (3-5) | 77 | vs *Christoval (7-1) |
75 | Electra (3-5) | 70 | at *Quanah (1-7) |
76 | Cumby (0-6) | 75 | vs *Simms Bowie (4-3) |
77 | Morton (3-4) | 72 | at *Seagraves (6-2) |
78 | Booker (1-7) | 78 | Open |
79 | Chico (0-9) | 86 | vs *Muenster (8-0) |
80 | Sabine Pass (0-0) | 80 | Open |
81 | Bartlett (2-7) | 79 | vs *Somerville (3-5) |
82 | Burkeville (4-3) | 83 | vs *Deweyville (2-4) |
83 | Runge (0-7) | 87 | vs *Pettus (0-7) |
84 | Memphis (1-8) | 84 | vs *Shamrock (6-2) |
85 | La Pryor (1-6) | 81 | at *D'Hanis (6-1) |
86 | Pettus (0-7) | 85 | at *Runge (0-7) |
87 | Benavides (0-7) | 76 | vs *Sabinal (2-6) |
88 | Overton (0-8) | 89 | at *Tenaha (7-2) |
89 | Iraan (1-6) | 90 | vs *Wink (5-3) |
90 | Frost (2-6) | 92 | vs *Chilton (6-1) |
91 | Meridian (1-7) | 88 | vs *Hico (4-5) |
92 | High Island (0-3-1) | 91 | vs *Hull-Daisetta (3-4) |
93 | Munday (0-8) | 93 | vs *Seymour (5-3) |
CLASS 1A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | May (9-0) | 1 | Open |
2 | Water Valley (9-0) | 2 | Open |
3 | Westbrook (4-4) | 7 | vs *Robert Lee (2-6) |
4 | Springlake-Earth (6-1) | 4 | at *Nazareth (6-2) |
5 | Sterling City (7-2) | 3 | Open |
6 | Rankin (7-1) | 6 | vs *Midland TLCA (2-6) |
7 | Abbott (8-0) | 8 | vs *Aquilla (4-3) |
8 | Jonesboro (9-0) | 5 | vs *Lometa (7-1) |
9 | Garden City (6-2) | 9 | vs *Lenorah Grady (1-7) |
10 | Ira (6-1) | 10 | at *Hermleigh (9-0) |
11 | Hermleigh (9-0) | 13 | vs *Ira (6-1) |
12 | Knox City (5-4) | 12 | vs *Spur (7-1) |
13 | Happy (5-3) | 11 | at *McLean (5-3) |
14 | Spur (7-1) | 14 | at *Knox City (5-4) |
15 | Saint Jo (6-2) | 16 | at *Newcastle (4-3) |
16 | Borden County (3-5) | 17 | at *O'Donnell (3-5) |
17 | Irion County (6-2) | 15 | at *Veribest (4-4) |
18 | Turkey Valley (6-3) | 21 | vs *White Deer (2-6) |
19 | Lometa (7-1) | 19 | at *Jonesboro (9-0) |
20 | Lingleville (6-1) | 23 | at *Baird (5-2) |
21 | Leakey (4-3) | 22 | vs *Nueces Canyon (2-4) |
22 | Baird (5-2) | 20 | vs *Lingleville (6-1) |
23 | Avalon (6-3) | 27 | Open |
24 | Eden (4-3) | 24 | vs *Paint Rock (5-3) |
25 | Gorman (4-3) | 28 | vs *Santa Anna (6-3) |
26 | Paducah (3-5) | 18 | vs *Vernon Northside (0-8) |
27 | Coolidge (4-4) | 26 | at *Penelope (3-5) |
28 | Newcastle (4-3) | 42 | vs *Saint Jo (6-2) |
29 | Imperial Buena Vista (5-3) | 25 | vs *Marfa (2-5) |
30 | Van Horn (5-3) | 33 | vs *Fort Davis (5-3) |
31 | Nazareth (6-2) | 29 | vs *Springlake-Earth (6-1) |
32 | Gilmer Union Hill (5-4) | 31 | vs *Fruitvale (2-5) |
33 | White Deer (2-6) | 34 | at *Turkey Valley (6-3) |
34 | Roby (4-4) | 37 | Open |
35 | Roscoe Highland (4-5) | 36 | vs *Bronte (2-6) |
36 | Fort Davis (5-3) | 38 | at *Van Horn (5-3) |
37 | Crowell (1-6) | 43 | Open |
38 | Santa Anna (6-3) | 30 | at *Gorman (4-3) |
39 | Rotan (5-3) | 32 | at *Aspermont (2-6) |
40 | Blum (3-5) | 35 | at *Milford (2-5) |
41 | Kress (4-4) | 41 | Open |
42 | Leverett's Chapel (3-2) | 39 | vs *Campbell (2-6) |
43 | Medina (3-4) | 40 | at *McDade (4-3) |
44 | Aquilla (4-3) | 47 | at *Abbott (8-0) |
45 | O'Donnell (3-5) | 46 | vs *Borden County (3-5) |
46 | Evant (4-5) | 45 | at *Zephyr (0-9) |
47 | Bynum (4-5) | 49 | vs *Covington (2-6) |
48 | McDade (4-3) | 48 | vs *Medina (3-4) |
49 | Whiteface (5-4) | 50 | vs *Meadow (2-6) |
50 | Perrin-Whitt (2-6) | 44 | at *Bryson (2-6) |
51 | Meadow (2-6) | 52 | at *Whiteface (5-4) |
52 | McLean (5-3) | 53 | vs *Happy (5-3) |
53 | Milford (2-5) | 51 | vs *Blum (3-5) |
54 | Nueces Canyon (2-4) | 58 | at *Leakey (4-3) |
55 | Lenorah Grady (1-7) | 55 | at *Garden City (6-2) |
56 | Veribest (4-4) | 61 | vs *Irion County (6-2) |
57 | Covington (2-6) | 56 | at *Bynum (4-5) |
58 | Petersburg (0-9) | 64 | vs *Lorenzo (1-5) |
59 | Penelope (3-5) | 54 | vs *Coolidge (4-4) |
60 | Bronte (2-6) | 62 | at *Roscoe Highland (4-5) |
61 | Fruitvale (2-5) | 65 | at *Gilmer Union Hill (5-4) |
62 | Aspermont (2-6) | 59 | vs *Rotan (5-3) |
63 | Marfa (2-5) | 60 | at *Imperial Buena Vista (5-3) |
64 | Paint Rock (5-3) | 57 | at *Eden (4-3) |
65 | Bryson (2-6) | 63 | vs *Perrin-Whitt (2-6) |
66 | Claude (2-7) | 66 | Open |
67 | Campbell (2-6) | 68 | at *Leverett's Chapel (3-2) |
68 | Robert Lee (2-6) | 67 | at *Westbrook (4-4) |
69 | Midland TLCA (2-6) | 69 | at *Rankin (7-1) |
70 | Vernon Northside (0-8) | 70 | at *Paducah (3-5) |
71 | Zephyr (0-9) | 72 | vs *Evant (4-5) |
72 | Lorenzo (1-5) | 71 | at *Petersburg (0-9) |
73 | Prairie Lea (2-6) | 73 | Open |
74 | Wellman-Union (0-7) | 74 | vs Permian Basin Athletics CO-OP (2-4) |
75 | Savoy (1-7) | 75 | Open |
CLASS 1A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | Motley County (8-0) | 1 | at *Southland (1-7) |
2 | Strawn (9-0) | 2 | Open |
3 | Balmorhea (6-1) | 3 | vs *Dell City (1-6) |
4 | Follett (8-0) | 4 | vs *Miami (4-4) |
5 | Anton (7-0) | 5 | at *Amherst (5-3) |
6 | Jayton (8-0) | 6 | vs *Afton Patton Springs (2-6) |
7 | Richland Springs (6-1) | 8 | Open |
8 | Gordon (7-1) | 7 | at *Gustine (1-7) |
9 | Throckmorton (8-0) | 9 | vs *Moran (1-6) |
10 | Lamesa Klondike (7-1) | 12 | vs *Wilson (1-7) |
11 | Whitharral (7-2) | 10 | Open |
12 | Benjamin (8-0) | 11 | vs *Rule (4-2) |
13 | Groom (5-3) | 13 | at *Silverton (2-5) |
14 | Oakwood (4-3) | 16 | vs *Chester (2-5) |
15 | Calvert (3-3) | 14 | at *Apple Springs (2-6) |
16 | Loraine (5-3) | 15 | vs *Abilene TLCA (2-6) |
17 | Cherokee (5-3) | 20 | vs *Rochelle (6-2) |
18 | Ladonia Fannindel (6-1) | 21 | at *Bowie Gold-burg (6-2) |
19 | Rochelle (6-2) | 18 | at *Cherokee (5-3) |
20 | Dime Box (0-0) | 19 | Open |
21 | Blanket (7-1) | 22 | vs *Brookesmith (1-7) |
22 | Wildorado (7-1) | 17 | vs *Hart (1-7) |
23 | Oglesby (6-2) | 25 | at *Buckholts (2-5) |
24 | Bowie Gold-burg (6-2) | 24 | vs *Ladonia Fannindel (6-1) |
25 | Amherst (5-3) | 27 | vs *Anton (7-0) |
26 | Miami (4-4) | 28 | at *Follett (8-0) |
27 | Blackwell (3-5) | 26 | at *Trent (4-5) |
28 | Sanderson (5-4) | 30 | Open |
29 | Loop (7-1) | 23 | at *Ackerly Sands (4-4) |
30 | Cranfills Gap (5-3) | 29 | at *Kopperl (0-6) |
31 | Hedley (7-1) | 32 | at *Lefors (2-5) |
32 | Bluff Dale (4-3) | 33 | at *Three Way (3-6) |
33 | Grandfalls-Royalty (5-4) | 31 | at *Sierra Blanca (2-5) |
34 | Rule (4-2) | 34 | at *Benjamin (8-0) |
35 | Walnut Springs (4-5) | 38 | Open |
36 | Ackerly Sands (4-4) | 39 | vs *Loop (7-1) |
37 | Guthrie (5-4) | 35 | Open |
38 | Mullin (4-2) | 37 | vs *Lohn (0-6) |
39 | Sidney (3-5) | 36 | Open |
40 | Woodson (4-3) | 40 | at *Lueders-Avoca (1-5) |
41 | Gustine (1-7) | 41 | vs *Gordon (7-1) |
42 | Morgan (1-5) | 42 | at *Iredell (2-3) |
43 | Rising Star (4-4) | 57 | vs *Valera Panther Creek (3-4) |
44 | Sierra Blanca (2-5) | 43 | vs *Grandfalls-Royalty (5-4) |
45 | Lueders-Avoca (1-5) | 50 | vs *Woodson (4-3) |
46 | Silverton (2-5) | 51 | vs *Groom (5-3) |
47 | Hart (1-7) | 44 | at *Wildorado (7-1) |
48 | Trent (4-5) | 46 | vs *Blackwell (3-5) |
49 | Afton Patton Springs (2-6) | 47 | at *Jayton (8-0) |
50 | Chester (2-5) | 54 | at *Oakwood (4-3) |
51 | Lazbuddie (1-6) | 52 | vs *Cotton Center (2-5) |
52 | Mount Calm (4-3) | 45 | Open |
53 | Cotton Center (2-5) | 48 | at *Lazbuddie (1-6) |
54 | Lefors (2-5) | 49 | vs *Hedley (7-1) |
55 | Three Way (3-6) | 56 | vs *Bluff Dale (4-3) |
56 | Iredell (2-3) | 53 | vs *Morgan (1-5) |
57 | Apple Springs (2-6) | 55 | vs *Calvert (3-3) |
58 | Trinidad (0-8) | 58 | at *Forestburg (2-4) |
59 | Dell City (1-6) | 62 | at *Balmorhea (6-1) |
60 | Forestburg (2-4) | 61 | vs *Trinidad (0-8) |
61 | Valera Panther Creek (3-4) | 64 | at *Rising Star (4-4) |
62 | Moran (1-6) | 60 | at *Throckmorton (8-0) |
63 | Southland (1-7) | 65 | vs *Motley County (8-0) |
64 | Wilson (1-7) | 63 | at *Lamesa Klondike (7-1) |
65 | Darrouzett (1-8) | 66 | Open |
66 | Brookesmith (1-7) | 59 | at *Blanket (7-1) |
67 | Buckholts (2-5) | 67 | vs *Oglesby (6-2) |
68 | Chillicothe (1-7) | 71 | vs *Harrold (0-4) |
69 | Abilene TLCA (2-6) | 70 | at *Loraine (5-3) |
70 | Haskell Paint Creek (4-4) | 69 | Open |
71 | Olfen (0-7) | 72 | Open |
72 | Lohn (0-6) | 68 | at *Mullin (4-2) |
73 | Kopperl (0-6) | 73 | vs *Cranfills Gap (5-3) |
74 | Harrold (0-4) | 74 | at *Chillicothe (1-7) |
PRIVATE SCHOOLS — 11-MAN
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | Fort Worth Nolan Catholic (3-5) | 1 | at *Dallas Parish Episcopal (7-1) |
2 | Dallas Parish Episcopal (7-1) | 2 | vs *Fort Worth Nolan Catholic (3-5) |
3 | Austin Regents School (8-0) | 3 | at *CC John Paul II (3-5) |
4 | San Antonio Cornerstone (5-3) | 4 | Open |
5 | Houston Second Baptist (7-1) | 6 | at *Spring Frassati Catholic (3-4) |
6 | Episcopal School of Dallas (9-0) | 7 | vs *Dallas St. Mark's (5-3) |
7 | Dallas Plano Prestonwood (6-2) | 5 | at *Midland Christian (6-2) |
8 | Dallas Christian School (7-1) | 10 | Open |
9 | Fort Bend Christian (5-3) | 11 | at *Houston Lutheran South (6-2) |
10 | Fort Worth All Saints Episcopal (4-3) | 15 | at *Plano John Paul II (1-6) |
11 | San Antonio Central Catholic (7-1) | 9 | vs *Katy St. John XXIII (1-7) |
12 | Fort Worth Southwest Christian (6-2) | 13 | vs Cedar Hill Newman (3-5) |
13 | Grapevine Faith Christian (6-1) | 12 | at *Frisco Legacy Christian (1-8) |
14 | Midland Christian (6-2) | 8 | vs *Dallas Plano Prestonwood (6-2) |
15 | Houston St. Thomas (7-2) | 14 | Open |
16 | Addison Trinity Christian (6-2) | 16 | at *Houston The Village (0-5) |
17 | Cypress Community Christian (6-2) | 17 | vs *Houston Northland Christian (5-2) |
18 | Houston Kinkaid (7-2) | 19 | vs *Houston St. John's (7-1) |
19 | Houston St. John's (7-1) | 18 | at *Houston Kinkaid (7-2) |
20 | Shiner St. Paul (6-1) | 20 | at *Temple Central Texas Chr. (4-4) |
21 | The Woodlands John Cooper (7-2) | 24 | Open |
22 | Austin St. Michael's (6-2) | 23 | at *San Antonio St. Anthony's (1-6) |
23 | Bryan Brazos Christian (5-2) | 22 | at *Magnolia Legacy Prep (1-5) |
24 | Arlington Grace Prep (7-0) | 25 | at *Dallas First Baptist Academy (5-3) |
25 | Arlington Pantego Christian (8-0) | 21 | vs *Waco Reicher (1-7) |
26 | The Woodlands Christian (6-2) | 33 | at *Victoria St. Joseph (4-4) |
27 | Lubbock Christian (8-1) | 31 | Open |
28 | Bellaire Episcopal (2-6) | 28 | vs *Houston Christian (2-7) |
29 | Dallas Bishop Lynch (3-5) | 29 | vs *Argyle Liberty Christian (1-7) |
30 | Colleyville Covenant Christian (5-3) | 35 | vs *Willow Park Trinity Christian (2-6) |
31 | San Antonio Antonian Prep (5-3) | 30 | at *Tomball Concordia Lutheran (3-5) |
32 | Argyle Liberty Christian (1-7) | 32 | at *Dallas Bishop Lynch (3-5) |
33 | Lubbock Trinity Christian (5-3) | 27 | at *Fort Worth Lake Country (4-4) |
34 | Houston Lutheran South (6-2) | 26 | vs *Fort Bend Christian (5-3) |
35 | San Antonio Davenport (6-2) | 34 | vs Lake Belton (8-0) |
36 | Tomball Christian H/School (5-3) | 36 | at Tomball Rosehill Christian (1-6) |
37 | Nike Dallas FC (4-1) | 37 | Open |
38 | Dallas St. Mark's (5-3) | 39 | at *Episcopal School of Dallas (9-0) |
39 | League City Bay Area Christian (7-1) | 42 | vs Saratoga West Hardin (4-4) |
40 | Fort Worth Christian (1-7) | 41 | at *Flower Mound Coram Deo (5-3) |
41 | Fort Worth Lake Country (4-4) | 40 | vs *Lubbock Trinity Christian (5-3) |
42 | Houston St. Pius X (3-5) | 43 | at *San Antonio Christian (1-6) |
43 | Houston Legacy (2-5) | 47 | vs Houston ProVision Academy (1-3) |
44 | SA Texas Military Institute (8-0) | 50 | vs *Austin St. Dominic Savio (3-5) |
45 | Lake Belton (8-0) | 48 | at San Antonio Davenport (6-2) |
46 | Hallettsville Sacred Heart (5-3) | 44 | Open |
47 | Boerne Geneva School (3-5) | 46 | vs *Austin Brentwood Christian (5-3) |
48 | Tomball Concordia Lutheran (3-5) | 53 | vs *San Antonio Antonian Prep (5-3) |
49 | San Antonio Holy Cross (3-4) | 49 | vs *Schertz John Paul II (2-4) |
50 | Plano John Paul II (1-6) | 51 | vs *Fort Worth All Saints Episcopal (4-3) |
51 | Fort Worth Trinity Valley (3-5) | 38 | vs *Fort Worth Country Day (3-5) |
52 | Fort Worth Country Day (3-5) | 45 | at *Fort Worth Trinity Valley (3-5) |
53 | Arlington Oakridge (3-6) | 59 | vs *Oklahoma City (Okl.) Casady (3-5) |
54 | Muenster Sacred Heart (5-3) | 55 | Open |
55 | Irving Cistercian Prep (4-4) | 52 | vs *Dallas Greenhill Prep (0-8) |
56 | Beaumont Msgr. Kelly (5-3) | 58 | vs Houston Lutheran North (1-6) |
57 | Bullard Brook Hill (5-2) | 57 | vs *Tyler Grace Community (1-7) |
58 | Austin Brentwood Christian (5-3) | 66 | at *Boerne Geneva School (3-5) |
59 | Houston Northland Christian (5-2) | 75 | at *Cypress Community Christian (6-2) |
60 | Temple Central Texas Chr. (4-4) | 60 | vs *Shiner St. Paul (6-1) |
61 | Weatherford Christian (5-4) | 61 | at *Fort Worth Temple Christian (2-6) |
62 | CC John Paul II (3-5) | 54 | vs *Austin Regents School (8-0) |
63 | Katy St. John XXIII (1-7) | 63 | at *San Antonio Central Catholic (7-1) |
64 | Houston Lutheran North (1-6) | 64 | at Beaumont Msgr. Kelly (5-3) |
65 | Flower Mound Coram Deo (5-3) | 73 | vs *Fort Worth Christian (1-7) |
66 | Dallas Covenant (3-4) | 69 | at *Dallas Shelton School (3-4) |
67 | Katy Jordan (1-6) | 67 | vs San Antonio Pieper (5-3) |
68 | Cedar Hill Newman (3-5) | 56 | at Fort Worth Southwest Christian (6-2) |
69 | Magnolia Legacy Prep (1-5) | 70 | vs *Bryan Brazos Christian (5-2) |
70 | DasCHE (5-2) | 72 | Open |
71 | Victoria St. Joseph (4-4) | 65 | vs *The Woodlands Christian (6-2) |
72 | Tyler Grace Community (1-7) | 68 | at *Bullard Brook Hill (5-2) |
73 | Houston Christian (2-7) | 78 | at *Bellaire Episcopal (2-6) |
74 | Harlingen Marine Military (6-1) | 76 | Open |
75 | Willow Park Trinity Christian (2-6) | 71 | at *Colleyville Covenant Christian (5-3) |
76 | McKinney Christian (3-5) | 77 | at *Dallas Bishop Dunne (4-3) |
77 | Oklahoma City (Okl.) Casady (3-5) | 80 | at *Arlington Oakridge (3-6) |
78 | Frisco Legacy Christian (1-8) | 74 | vs *Grapevine Faith Christian (6-1) |
79 | Tomball Rosehill Christian (1-6) | 62 | vs Tomball Christian H/School (5-3) |
80 | Brownsville St. Joseph (3-5) | 84 | vs *Austin Hyde Park Baptist (0-7) |
81 | Dallas Bishop Dunne (4-3) | 82 | vs *McKinney Christian (3-5) |
82 | Dallas Shelton School (3-4) | 91 | vs *Dallas Covenant (3-4) |
83 | El Paso Cathedral (5-3) | 83 | Open |
84 | San Antonio Christian (1-6) | 81 | vs *Houston St. Pius X (3-5) |
85 | Schertz John Paul II (2-4) | 86 | at *San Antonio Holy Cross (3-4) |
86 | Dallas First Baptist Academy (5-3) | 79 | vs *Arlington Grace Prep (7-0) |
87 | Waco Reicher (1-7) | 85 | at *Arlington Pantego Christian (8-0) |
88 | Westlake Academy (5-4) | 93 | Open |
89 | Dallas Greenhill Prep (0-8) | 87 | at *Irving Cistercian Prep (4-4) |
90 | Houston KIPP Northeast (2-4) | 88 | Open |
91 | Spring Frassati Catholic (3-4) | 90 | vs *Houston Second Baptist (7-1) |
92 | Houston The Village (0-5) | 89 | vs *Addison Trinity Christian (6-2) |
93 | Saratoga West Hardin (4-4) | 92 | at League City Bay Area Christian (7-1) |
94 | Austin St. Dominic Savio (3-5) | 94 | at *SA Texas Military Institute (8-0) |
95 | Houston Kipp Generations (3-4) | 100 | at *Houston KIPP Sunnyside (2-4) |
96 | San Antonio Pieper (5-3) | 95 | at Katy Jordan (1-6) |
97 | Founders Classical Academy (5-4) | 96 | at Dallas Inspired Vision (0-8) |
98 | Fort Worth Temple Christian (2-6) | 98 | vs *Weatherford Christian (5-4) |
99 | San Antonio St. Anthony's (1-6) | 103 | vs *Austin St. Michael's (6-2) |
100 | Houston KIPP Sunnyside (2-4) | 102 | vs *Houston Kipp Generations (3-4) |
101 | Tyler T. K. Gorman (0-7) | 97 | vs *Tyler All Saints (1-6) |
102 | Richmond Randle (2-1) | 101 | Open |
103 | Houston Cristo Rey Jesuit (0-4) | 104 | Open |
104 | Austin Hyde Park Baptist (0-7) | 99 | at *Brownsville St. Joseph (3-5) |
105 | Tyler All Saints (1-6) | 108 | at *Tyler T. K. Gorman (0-7) |
106 | Houston ProVision Academy (1-3) | 107 | at Houston Legacy (2-5) |
107 | Huntsville Alpha Omega (4-3) | 109 | Open |
108 | Austin LASA (1-7) | 106 | Open |
109 | Austin St. Andrew's (0-1) | 110 | Open |
110 | San Antonio Lee Academy (0-0) | 111 | Open |
111 | Frisco Emerson (0-0) | 112 | Open |
112 | Malakoff Cross Roads (4-4) | 116 | Open |
113 | Atlas HomeSchool (3-5) | 105 | Open |
114 | Dallas HSAA (2-5) | 114 | Open |
115 | Houston KIPP East End (0-2) | 115 | Open |
116 | Houston Kipp Academy (1-5-1) | 113 | Open |
117 | San Antonio Brooks Academy (0-3) | 117 | Open |
118 | Fort Worth Calvary Academy (0-6) | 118 | Open |
119 | Arlington Newman (0-7) | 119 | Open |
120 | Waco Texas Wind (1-6) | 120 | Open |
121 | SA South West Campus (1-5) | 121 | vs Eagle Pass JV |
122 | Dallas Inspired Vision (0-8) | 122 | vs Founders Classical Academy (5-4) |
PRIVATE SCHOOLS – 6-MAN
Rank | Team (Record) | LW | Week 10 |
1 | Waco Live Oak (9-0) | 1 | at *Rockwall Heritage Christian (0-7) |
2 | Houston Emery-Weiner School (7-0) | 4 | Open |
3 | Marble Falls Faith Academy (7-0) | 2 | at *Austin Hill Country (4-3) |
4 | Bulverde Bracken Christian (7-0) | 5 | vs *San Marcos Hill Country (2-5) |
5 | Conroe Covenant (7-1) | 6 | Open |
6 | Plano Coram Deo (6-2) | 3 | vs *McKinney The Cornerstone (5-2) |
7 | Austin St. Stephen's (7-0) | 8 | vs San Antonio FEAST Homesch. (4-3) |
8 | Wylie Prep Academy (8-1) | 7 | vs *Grayson Christian (3-4) |
9 | FW Covenant Classical (6-2) | 9 | at *Irving Faustina Academy (8-0) |
10 | Austin Veritas Academy (7-1) | 12 | at *Round Rock Christian (3-5) |
11 | Waco Vanguard College Prep (7-1) | 18 | vs *Red Oak Ovilla Christian (6-3) |
12 | San Marcos Baptist Academy (6-3) | 10 | at *Temple Holy Trinity (4-4) |
13 | Longview Christian Heritage (6-1) | 11 | at *Greenville Christian (4-3) |
14 | Lantana Harvest Christian (8-1) | 14 | vs *Granbury Cornerstone Christian (0-6) |
15 | Austin Texas Sch for the Deaf (6-1) | 15 | at *San Antonio Castle Hills (7-1) |
16 | Lubbock Kingdom Prep (6-2) | 13 | vs Lubbock Home School Christian (5-3) |
17 | Lucas Christian Academy (7-0) | 17 | Open |
18 | Pasadena First Baptist (8-0) | 16 | at *Carrollton Prince of Peace (5-3) |
19 | Bryan St. Joseph (7-2) | 19 | vs *Baytown Christian (6-2) |
20 | Smoking for Jesus Ministry (8-1) | 22 | vs San Antonio Town East Chr. (7-1) |
21 | Irving Faustina Academy (8-0) | 21 | vs *FW Covenant Classical (6-2) |
22 | FW THESA H/School (8-1) | 20 | at Tyler HEAT (3-5) |
23 | Carrollton Prince of Peace (5-3) | 24 | vs *Pasadena First Baptist (8-0) |
24 | Bastrop Tribe Consolidated (6-3) | 23 | at Victoria Home School (6-2) |
25 | Waco Methodist Children's Home (7-2) | 27 | at *Killeen Memorial Christian (4-2) |
26 | Longview East Texas Christian (6-1) | 26 | vs Tyler Kings Academy (0-5) |
27 | Abilene Christian (4-3) | 28 | at *Wichita Falls Christian (4-3) |
28 | Fredericksburg Heritage Sch. (2-5) | 25 | vs *SA Atonement Academy (2-4) |
29 | McKinney The Cornerstone (5-2) | 47 | at *Plano Coram Deo (6-2) |
30 | Haslet Heritage Christian (6-2) | 34 | vs *Haslet Legacy Classical (3-6) |
31 | Bryan Christian Homeschool (6-3) | 42 | at Williamson County Home School (1-6) |
32 | Bryan Allen Academy (3-4) | 38 | at *Galveston O'Connell (0-3) |
33 | Baytown Christian (6-2) | 36 | at *Bryan St. Joseph (7-2) |
34 | SA Saint Mary's Hall (4-3) | 29 | vs *Laredo St. Augustine (0-5) |
35 | Dallas Lakehill Prep (3-2) | 31 | vs *Dallas Lutheran (3-4) |
36 | Austin Hill Country (4-3) | 41 | vs *Marble Falls Faith Academy (7-0) |
37 | San Antonio FEAST Homesch. (4-3) | 32 | at Austin St. Stephen's (7-0) |
38 | San Antonio St. Gerard (6-2) | 35 | at *New Braunfels Christian (2-6) |
39 | Greenville Christian (4-3) | 40 | vs *Longview Christian Heritage (6-1) |
40 | Azle Christian School (6-2) | 39 | Open |
41 | Victoria Home School (6-2) | 45 | vs Bastrop Tribe Consolidated (6-3) |
42 | Joshua Johnson County (6-3) | 43 | at Dallas UME Prep (3-6) |
43 | Red Oak Ovilla Christian (6-3) | 44 | at *Waco Vanguard College Prep (7-1) |
44 | Wichita Falls Christian (4-3) | 37 | vs *Abilene Christian (4-3) |
45 | Austin Royals (2-5) | 33 | Open |
46 | Giddings State School (0-0) | 46 | Open |
47 | Houston Northside HomeSchool (6-2) | 65 | vs Houston Westbury Christian (2-5) |
48 | San Antonio Castle Hills (7-1) | 61 | vs *Austin Texas Sch for the Deaf (6-1) |
49 | Arlington St. Paul Prep (6-3) | 50 | vs *Dallas Academy (4-5) |
50 | Dallas Lutheran (3-4) | 58 | at *Dallas Lakehill Prep (3-2) |
51 | Temple Holy Trinity (4-4) | 48 | vs *San Marcos Baptist Academy (6-3) |
52 | Lubbock Home School Christian (5-3) | 49 | at Lubbock Kingdom Prep (6-2) |
53 | Fort Bend Chargers Home Sch (6-3) | 30 | vs Bellville Faith Academy (4-3) |
54 | Dallas UME Prep (3-6) | 53 | vs Joshua Johnson County (6-3) |
55 | Sugar Land Logos Prep (3-3) | 51 | Open |
56 | Midland Trinity (4-3) | 64 | at *Lubbock Christ The King (4-4) |
57 | Bellville Faith Academy (4-3) | 57 | at Fort Bend Chargers Home Sch (6-3) |
58 | Beaumont Legacy Christian (5-2) | 55 | Open |
59 | Gainesville State School (0-0) | 56 | Open |
60 | Kerrville Our Lady of the Hills (4-4) | 60 | at *San Antonio Lutheran (2-6) |
61 | Williamson County Home School (1-6) | 63 | vs Bryan Christian Homeschool (6-3) |
62 | Lubbock All Saints (3-4) | 62 | at *Amarillo San Jacinto Christian (0-8) |
63 | Lubbock Christ The King (4-4) | 59 | vs *Midland Trinity (4-3) |
64 | Prestonwood North (5-4) | 66 | vs Melissa CHANT (4-5) |
65 | Stephenville Faith (3-6) | 72 | at Austin NYOS Charter School (1-8) |
66 | Mesquite Founders Classical (2-5) | 75 | at Keene (1-8) |
67 | New Braunfels Christian (2-6) | 54 | vs *San Antonio St. Gerard (6-2) |
68 | Denton Calvary (3-4) | 67 | vs *Watauga Harvest Christian (1-6) |
69 | Ranger (4-4) | 68 | Open |
70 | Grayson Christian (3-4) | 83 | at *Wylie Prep Academy (8-1) |
71 | San Antonio Town East Chr. (7-1) | 78 | at Smoking for Jesus Ministry (8-1) |
72 | Dallas Academy (4-5) | 52 | at *Arlington St. Paul Prep (6-3) |
73 | Killeen Memorial Christian (4-2) | 69 | vs *Waco Methodist Children's Home (7-2) |
74 | Mineral Wells Community (5-4) | 80 | vs *Taylor St. Mary's (1-5) |
75 | Spring Branch Living Rock (2-5) | 77 | vs *Cedar Park Summit Christian (1-5) |
76 | Houston Westbury Christian (2-5) | 74 | at Houston Northside HomeSchool (6-2) |
77 | Irving The Highlands School (4-4) | 70 | Open |
78 | Nazarene Christian Academy (3-6) | 76 | vs *Waco Parkview Christian (1-7) |
79 | Round Rock Christian (3-5) | 73 | vs *Austin Veritas Academy (7-1) |
80 | Fort Hancock (2-3) | 81 | Open |
81 | San Antonio Lutheran (2-6) | 84 | vs *Kerrville Our Lady of the Hills (4-4) |
82 | Decatur Victory Christian (3-5) | 71 | Open |
83 | Melissa CHANT (4-5) | 79 | at Prestonwood North (5-4) |
84 | Tyler HEAT (3-5) | 82 | vs FW THESA H/School (8-1) |
85 | Cedar Park Summit Christian (1-5) | 85 | at *Spring Branch Living Rock (2-5) |
86 | Katy Faith West Academy (0-0) | 86 | Open |
87 | Keene (1-8) | 89 | vs Mesquite Founders Classical (2-5) |
88 | SA Jubilee (3-5) | 88 | Open |
89 | SA Brooks Collegiate Academy (4-3) | 87 | Open |
90 | New Braunfels Calvary Baptist (4-4) | 90 | at San Antonio Winston (0-7) |
91 | Kennedale Fellowship (0-0) | 92 | Open |
92 | Amarillo San Jacinto Christian (0-8) | 96 | vs *Lubbock All Saints (3-4) |
93 | Temple Centex H/Sch (3-3) | 93 | vs Austin Royals JV |
94 | San Marcos Hill Country (2-5) | 107 | at *Bulverde Bracken Christian (7-0) |
95 | Corpus Christi Annapolis (3-4) | 91 | vs CC Coastal Christian (0-8) |
96 | Galveston O'Connell (0-3) | 95 | vs *Bryan Allen Academy (3-4) |
97 | Houston Texas Christian (2-5) | 94 | Open |
98 | Longview HEAT (0-0) | 97 | Open |
99 | Garland Christian Academy (1-7) | 102 | at *Eagle Christian Academy (1-7) |
100 | Permian Basin Athletics CO-OP (2-4) | 98 | at Wellman-Union (0-7) |
101 | Tyler Kings Academy (0-5) | 101 | at Longview East Texas Christian (6-1) |
102 | Round Rock Concordia (2-6) | 108 | Open |
103 | Watauga Harvest Christian (1-6) | 103 | at *Denton Calvary (3-4) |
104 | C.C. Arlington Heights (1-3) | 104 | Open |
105 | Houston Grace Christian (0-6) | 100 | vs *Lake Jackson Brazosport (0-8) |
106 | Haslet Legacy Classical (3-6) | 106 | at *Haslet Heritage Christian (6-2) |
107 | Sherman Texoma Christian (0-8) | 111 | vs *Dallas Fairhill School (0-7) |
108 | Laredo St. Augustine (0-5) | 105 | at *SA Saint Mary's Hall (4-3) |
109 | Houston Mount Carmel (0-6) | 112 | Open |
110 | Lake Jackson Brazosport (0-8) | 109 | at *Houston Grace Christian (0-6) |
111 | Austin Harmony (0-4) | 110 | Open |
112 | SA Atonement Academy (2-4) | 99 | at *Fredericksburg Heritage Sch. (2-5) |
113 | Gholson (0-8) | 114 | vs Jonesboro JV |
114 | Granbury Cornerstone Christian (0-6) | 113 | at *Lantana Harvest Christian (8-1) |
115 | Taylor St. Mary's (1-5) | 116 | at *Mineral Wells Community (5-4) |
116 | Austin NYOS Charter School (1-8) | 119 | vs Stephenville Faith (3-6) |
117 | Rockwall Heritage Christian (0-7) | 118 | vs *Waco Live Oak (9-0) |
118 | Eagle Christian Academy (1-7) | 115 | vs *Garland Christian Academy (1-7) |
119 | CC Coastal Christian (0-8) | 117 | at Corpus Christi Annapolis (3-4) |
120 | Dallas Fairhill School (0-7) | 121 | at *Sherman Texoma Christian (0-8) |
121 | Waco Parkview Christian (1-7) | 120 | at *Nazarene Christian Academy (3-6) |
122 | Welch Dawson (0-6-1) | 122 | vs Midland Holy Cross HS |
123 | San Antonio Winston (0-7) | 123 | vs New Braunfels Calvary Baptist (4-4) |
This article is available to our Digital Subscribers.
Click "Subscribe Now" to see a list of subscription offers.
Already a Subscriber? Sign In to access this content.