As the 2021 Texas high school football season rolls on, how does each team stack up? In conjunction with our partner Jerry Forrest at PigskinPrep.com, we're proud to bring you computer rankings of every Texas high school football team!
CLASS 6A
Rank | Team (Record) | LW | Week 9 |
1 | Austin Westlake (7-0) | 2 | vs *Austin Akins (4-3) |
2 | Southlake Carroll (7-0) | 1 | at *Northwest Eaton (7-1) |
3 | Duncanville (5-1) | 3 | at *Cedar Hill (4-3) |
4 | Katy (8-0) | 4 | Open |
5 | Galena Park North Shore (7-1) | 5 | at *Sheldon C.E. King (6-1) |
6 | Spring Westfield (7-0) | 6 | vs *Spring DeKaney (3-4) |
7 | Arlington Martin (6-2) | 7 | Open |
8 | Humble Atascocita (7-1) | 12 | Open |
9 | Lake Travis (6-1) | 9 | at *Austin Bowie (6-1) |
10 | Allen (6-1) | 19 | vs *McKinney (3-4) |
11 | Cypress Park (7-0) | 13 | at *Cypress Woods (3-4) |
12 | Spring (6-1) | 10 | at *Aldine (0-7) |
13 | Austin Vandegrift (7-0) | 18 | vs *Round Rock Westwood (1-6) |
14 | Midland Legacy (6-1) | 23 | at *Midland (2-5) |
15 | Denton Guyer (7-1) | 8 | at *McKinney Boyd (6-1) |
16 | Sheldon C.E. King (6-1) | 11 | vs *Galena Park North Shore (7-1) |
17 | Dickinson (5-2) | 17 | at *Clear Brook (3-4) |
18 | DeSoto (5-2) | 25 | at *Hewitt Midway (1-6) |
19 | San Antonio Brennan (7-0) | 21 | vs *San Antonio John Jay (3-4) |
20 | Euless Trinity (6-1) | 14 | at *Weatherford (5-2) |
21 | Rockwall-Heath (6-1) | 20 | at *Mesquite (5-3) |
22 | Fort Bend Ridge Point (6-1) | 24 | vs *Fort Bend Elkins (1-6) |
23 | Smithson Valley (7-0) | 15 | vs *Converse Judson (2-5) |
24 | Katy Tompkins (7-1) | 30 | vs *Katy Seven Lakes (5-2) |
25 | Schertz Cibolo Steele (7-0) | 26 | vs *South San Antonio (0-7) |
26 | Rockwall (6-2) | 22 | Open |
27 | Edinburg Vela (8-0) | 27 | at *Edinburg Economedes (2-5) |
28 | Garland (7-0) | 28 | vs *North Garland (4-3) |
29 | Klein Collins (3-4) | 51 | vs *Klein (4-3) |
30 | The Woodlands (5-2) | 31 | vs *Conroe Grand Oaks (5-2) |
31 | Bridgeland (5-2) | 29 | vs *Cypress Springs (2-5) |
32 | Alvin Shadow Creek (5-2) | 33 | vs *Alief Elsik (1-6) |
33 | Humble Summer Creek (4-3) | 32 | vs *Beaumont West Brook (5-2) |
34 | Klein Cain (6-2) | 16 | at *Klein Oak (3-4) |
35 | Clear Falls (7-1) | 34 | Open |
36 | Cypress Ranch (5-1) | 36 | at *Langham Creek (3-4) |
37 | Lewisville (7-0) | 41 | vs *Coppell (3-4) |
38 | Temple (5-2) | 37 | vs *Killeen Shoemaker (3-3) |
39 | Denton Braswell (5-3) | 45 | vs *Prosper (4-3) |
40 | Houston Lamar (6-2) | 39 | at *Houston Westside (4-1) |
41 | Richardson Lake Highlands (6-1) | 40 | vs *Irving Nimitz (4-3) |
42 | Killeen Harker Heights (6-1) | 35 | vs *Killeen (2-5) |
43 | San Antonio Reagan (5-2) | 38 | at *San Antonio Roosevelt (4-4) |
44 | Round Rock (6-1) | 48 | at *Round Rock Stony Point (4-3) |
45 | Prosper (4-3) | 43 | at *Denton Braswell (5-3) |
46 | San Antonio Brandeis (6-1) | 47 | at *San Antonio Madison (3-4) |
47 | Clear Springs (4-3) | 53 | vs *Clute Brazoswood (4-3) |
48 | Dallas Jesuit (6-1) | 54 | vs *Richardson Berkner (3-4) |
49 | San Antonio Johnson (8-0) | 49 | Open |
50 | Pearland Dawson (5-2) | 46 | vs *Alvin (4-3) |
51 | Deer Park (6-2) | 85 | vs *Pasadena (0-7) |
52 | Northwest Eaton (7-1) | 44 | vs *Southlake Carroll (7-0) |
53 | Klein Oak (3-4) | 72 | vs *Klein Cain (6-2) |
54 | Lewisville Hebron (4-3) | 80 | vs *Flower Mound Marcus (5-2) |
55 | RR Cedar Ridge (5-2) | 52 | at *Round Rock McNeil (1-6) |
56 | Abilene (4-3) | 64 | vs *Odessa (3-5) |
57 | Pearland (5-2) | 55 | at *Alief Hastings (1-6) |
58 | Flower Mound Marcus (5-2) | 57 | at *Lewisville Hebron (4-3) |
59 | Keller (6-2) | 59 | at *Keller Fossil Ridge (2-5) |
60 | Austin Bowie (6-1) | 63 | vs *Lake Travis (6-1) |
61 | Cedar Hill (4-3) | 50 | vs *Duncanville (5-1) |
62 | Willis (4-3) | 73 | vs *Conroe Oak Ridge (1-6) |
63 | McKinney Boyd (6-1) | 62 | vs *Denton Guyer (7-1) |
64 | San Antonio Wagner (2-5) | 61 | vs *Schertz Clemens (2-5) |
65 | Harlingen (5-2) | 69 | vs *Los Fresnos (4-2) |
66 | New Braunfels (5-2) | 65 | at *San Antonio East Central (5-2) |
67 | Beaumont West Brook (5-2) | 56 | at *Humble Summer Creek (4-3) |
68 | PSJA North (6-1) | 70 | at *La Joya Juarez-Lincoln (0-7) |
69 | North Crowley (5-2) | 74 | at *Fort Worth Chisholm Trail (3-4) |
70 | South Grand Prairie (5-3) | 75 | vs *Arlington (2-5) |
71 | The Woodlands College Park (5-2) | 58 | at *Conroe (4-3) |
72 | Harlingen South (7-0) | 67 | at *Brownsville Rivera (2-5) |
73 | Pasadena Dobie (5-2) | 42 | at *Pasadena Memorial (2-5) |
74 | Houston Stratford (7-0) | 68 | at *Cypress Creek (4-3) |
75 | Tyler Legacy (4-3) | 86 | vs *North Mesquite (1-6) |
76 | Odessa Permian (6-2) | 76 | vs *San Angelo Central (4-3) |
77 | El Paso Franklin (5-2) | 83 | vs *El Paso Coronado (1-6) |
78 | Jersey Village (7-0) | 78 | vs *Houston Spring Woods (3-4) |
79 | Cypress-Fairbanks (3-3) | 88 | at *Houston Memorial (4-3) |
80 | Mesquite (5-3) | 77 | vs *Rockwall-Heath (6-1) |
81 | Garland Sachse (4-3) | 89 | at *South Garland (0-7) |
82 | Houston Strake Jesuit (2-5) | 90 | at *Alief Taylor (3-4) |
83 | Fort Bend Travis (4-3) | 104 | at *Fort Bend Dulles (2-5) |
84 | Katy Cinco Ranch (4-3) | 82 | vs *Katy Taylor (2-6) |
85 | San Antonio East Central (5-2) | 100 | vs *New Braunfels (5-2) |
86 | San Antonio Madison (3-4) | 92 | vs *San Antonio Brandeis (6-1) |
87 | Tomball (6-2) | 60 | Open |
88 | Richmond George Ranch (4-3) | 79 | at *Fort Bend Bush (4-3) |
89 | San Antonio Taft (7-1) | 71 | Open |
90 | Klein (4-3) | 97 | at *Klein Collins (3-4) |
91 | Converse Judson (2-5) | 81 | at *Smithson Valley (7-0) |
92 | Langham Creek (3-4) | 106 | vs *Cypress Ranch (5-1) |
93 | Byron Nelson (5-3) | 84 | Open |
94 | Little Elm (5-3) | 93 | Open |
95 | Killeen Ellison (3-4) | 118 | vs *Belton (3-4) |
96 | Cypress Creek (4-3) | 105 | vs *Houston Stratford (7-0) |
97 | Flower Mound (3-4) | 98 | at *Plano West (2-5) |
98 | Coppell (3-4) | 66 | at *Lewisville (7-0) |
99 | Cypress Woods (3-4) | 96 | vs *Cypress Park (7-0) |
100 | Fort Bend Bush (4-3) | 99 | vs *Richmond George Ranch (4-3) |
101 | San Antonio Clark (3-4) | 91 | vs *San Antonio Lee (1-7) |
102 | McKinney (3-4) | 87 | at *Allen (6-1) |
103 | San Benito (5-2) | 94 | at *Donna North (1-5) |
104 | Waxahachie (4-3) | 101 | vs *Mansfield (4-3) |
105 | San Antonio Harlan (5-3) | 119 | vs *San Antonio Marshall (6-1) |
106 | El Paso Eastlake (6-1) | 113 | at *El Paso Montwood (2-5) |
107 | Grand Prairie (5-3) | 107 | at *Arlington Bowie (1-6) |
108 | Houston Westside (4-1) | 150 | vs *Houston Lamar (6-2) |
109 | Schertz Clemens (2-5) | 109 | at *San Antonio Wagner (2-5) |
110 | Garland Naaman Forest (3-1) | 110 | at *Garland Rowlett (2-5) |
111 | Katy Seven Lakes (5-2) | 111 | at *Katy Tompkins (7-1) |
112 | Wolfforth Frenship (3-5) | 102 | Open |
113 | Houston Memorial (4-3) | 116 | vs *Cypress-Fairbanks (3-3) |
114 | Conroe (4-3) | 134 | vs *The Woodlands College Park (5-2) |
115 | Plano East (2-5) | 114 | vs *Plano (1-6) |
116 | Conroe Grand Oaks (5-2) | 95 | at *The Woodlands (5-2) |
117 | Plano (1-6) | 108 | at *Plano East (2-5) |
118 | Cedar Park Vista Ridge (3-4) | 130 | vs *Hutto (3-4) |
119 | Eagle Pass (6-2) | 115 | vs *Laredo United South (4-3) |
120 | Arlington Lamar (1-6) | 120 | vs *Arlington Sam Houston (3-4) |
121 | San Angelo Central (4-3) | 121 | at *Odessa Permian (6-2) |
122 | Alief Taylor (3-4) | 128 | vs *Houston Strake Jesuit (2-5) |
123 | Los Fresnos (4-2) | 136 | at *Harlingen (5-2) |
124 | Bryan (2-5) | 126 | vs *Copperas Cove (1-6) |
125 | Weatherford (5-2) | 162 | vs *Euless Trinity (6-1) |
126 | San Antonio Marshall (6-1) | 124 | at *San Antonio Harlan (5-3) |
127 | Tomball Memorial (2-5) | 125 | at *Klein Forest (4-4) |
128 | Killeen Shoemaker (3-3) | 142 | at *Temple (5-2) |
129 | Channelview (4-4) | 139 | at *Pasadena Sam Rayburn (4-3) |
130 | Austin Del Valle (1-6) | 132 | vs *San Marcos (3-4) |
131 | San Antonio Roosevelt (4-4) | 148 | vs *San Antonio Reagan (5-2) |
132 | El Paso Eastwood (3-4) | 122 | vs *El Paso Socorro (1-6) |
133 | San Marcos (3-4) | 145 | at *Austin Del Valle (1-6) |
134 | Odessa (3-5) | 112 | at *Abilene (4-3) |
135 | Laredo United South (4-3) | 135 | at *Eagle Pass (6-2) |
136 | Klein Forest (4-4) | 129 | vs *Tomball Memorial (2-5) |
137 | Katy Morton Ranch (3-4) | 123 | at *Katy Mayde Creek (2-5) |
138 | El Paso Pebble Hills (4-3) | 140 | vs *El Paso Americas (3-4) |
139 | Lakeview Centennial (4-3) | 133 | at *Wylie (2-5) |
140 | Fort Bend Elkins (1-6) | 154 | at *Fort Bend Ridge Point (6-1) |
141 | Arlington (2-5) | 146 | at *South Grand Prairie (5-3) |
142 | Keller Timber Creek (2-5) | 144 | vs *Keller Central (2-5) |
143 | Weslaco (4-2) | 131 | vs *Brownsville Hanna (3-4) |
144 | Round Rock Stony Point (4-3) | 159 | vs *Round Rock (6-1) |
145 | San Antonio Holmes (4-3) | 127 | at *San Antonio Warren (2-5) |
146 | Mansfield (4-3) | 117 | at *Waxahachie (4-3) |
147 | Clear Creek (2-6) | 143 | at *Clear Lake (3-4) |
148 | Houston Heights (3-5) | 103 | Open |
149 | Cypress Falls (2-5) | 161 | vs *Cypress Lakes (0-7) |
150 | Hutto (3-4) | 138 | at *Cedar Park Vista Ridge (3-4) |
151 | Mansfield Lake Ridge (1-6) | 181 | vs *Waco (0-7) |
152 | Keller Central (2-5) | 166 | at *Keller Timber Creek (2-5) |
153 | Spring DeKaney (3-4) | 156 | at *Spring Westfield (7-0) |
154 | Conroe Oak Ridge (1-6) | 157 | at *Willis (4-3) |
155 | Keller Fossil Ridge (2-5) | 165 | vs *Keller (6-2) |
156 | Aldine Davis (2-5) | 163 | vs *Aldine Nimitz (2-5) |
157 | Fort Bend Clements (5-2) | 137 | vs *Fort Bend Austin (0-7) |
158 | Arlington Bowie (1-6) | 151 | vs *Grand Prairie (5-3) |
159 | Midland (2-5) | 160 | vs *Midland Legacy (6-1) |
160 | Pasadena South Houston (4-4) | 152 | Open |
161 | San Antonio Warren (2-5) | 187 | vs *San Antonio Holmes (4-3) |
162 | Humble Kingwood (0-8) | 172 | vs *Humble (2-5) |
163 | Arlington Sam Houston (3-4) | 155 | at *Arlington Lamar (1-6) |
164 | Mesquite Horn (1-6) | 153 | at *Dallas Skyline (0-7) |
165 | Clear Brook (3-4) | 184 | vs *Dickinson (5-2) |
166 | San Antonio Churchill (1-6) | 158 | vs *San Antonio MacArthur (0-7) |
167 | Dallas Skyline (0-7) | 175 | vs *Mesquite Horn (1-6) |
168 | Plano West (2-5) | 169 | vs *Flower Mound (3-4) |
169 | Clear Lake (3-4) | 170 | vs *Clear Creek (2-6) |
170 | El Paso Montwood (2-5) | 164 | vs *El Paso Eastlake (6-1) |
171 | Aldine Eisenhower (2-5) | 149 | vs *Aldine MacArthur (2-5) |
172 | Belton (3-4) | 167 | at *Killeen Ellison (3-4) |
173 | Clute Brazoswood (4-3) | 147 | at *Clear Springs (4-3) |
174 | San Antonio O'Connor (1-7) | 168 | at *San Antonio Stevens (0-7) |
175 | El Paso Americas (3-4) | 176 | at *El Paso Pebble Hills (4-3) |
176 | Edinburg (4-4) | 177 | vs *Edinburg North (2-5) |
177 | Laredo United (2-6) | 174 | Open |
178 | Saginaw Boswell (2-4) | 141 | vs *Fort Worth Haltom (3-4) |
179 | Laredo Alexander (2-5) | 179 | at *Del Rio (3-4) |
180 | Katy Taylor (2-6) | 182 | at *Katy Cinco Ranch (4-3) |
181 | Irving Nimitz (4-3) | 171 | at *Richardson Lake Highlands (6-1) |
182 | Hewitt Midway (1-6) | 178 | vs *DeSoto (5-2) |
183 | Alvin (4-3) | 180 | at *Pearland Dawson (5-2) |
184 | San Antonio Stevens (0-7) | 194 | vs *San Antonio O'Connor (1-7) |
185 | Aldine Nimitz (2-5) | 199 | at *Aldine Davis (2-5) |
186 | Cypress Ridge (1-6) | 190 | at *Houston Northbrook (0-7) |
187 | Wylie (2-5) | 188 | vs *Lakeview Centennial (4-3) |
188 | Round Rock McNeil (1-6) | 185 | vs *RR Cedar Ridge (5-2) |
189 | Buda Hays Consolidated (1-6) | 183 | at *Austin High (2-5) |
190 | Fort Worth Haltom (3-4) | 200 | at *Saginaw Boswell (2-4) |
191 | Pharr-San Juan-Alamo (3-4) | 193 | vs *La Joya (2-5) |
192 | Killeen (2-5) | 192 | at *Killeen Harker Heights (6-1) |
193 | Brownsville Hanna (3-4) | 191 | at *Weslaco (4-2) |
194 | Humble (2-5) | 196 | at *Humble Kingwood (0-8) |
195 | Fort Bend Dulles (2-5) | 189 | vs *Fort Bend Travis (4-3) |
196 | North Mesquite (1-6) | 202 | at *Tyler Legacy (4-3) |
197 | Garland Rowlett (2-5) | 213 | vs *Garland Naaman Forest (3-1) |
198 | Katy Mayde Creek (2-5) | 198 | vs *Katy Morton Ranch (3-4) |
199 | Copperas Cove (1-6) | 186 | at *Bryan (2-5) |
200 | Cypress Springs (2-5) | 195 | at *Bridgeland (5-2) |
201 | Richardson Pearce (1-6) | 210 | vs *Irving (2-5) |
202 | Brownsville Rivera (2-5) | 206 | vs *Harlingen South (7-0) |
203 | Irving MacArthur (2-5) | 209 | vs *Richardson (1-6) |
204 | Edinburg North (2-5) | 205 | at *Edinburg (4-4) |
205 | Austin High (2-5) | 203 | vs *Buda Hays Consolidated (1-6) |
206 | Alief Hastings (1-6) | 211 | vs *Pearland (5-2) |
207 | Richardson Berkner (3-4) | 207 | at *Dallas Jesuit (6-1) |
208 | Del Rio (3-4) | 218 | vs *Laredo Alexander (2-5) |
209 | Aldine MacArthur (2-5) | 204 | at *Aldine Eisenhower (2-5) |
210 | San Antonio John Jay (3-4) | 197 | at *San Antonio Brennan (7-0) |
211 | Pasadena Memorial (2-5) | 208 | vs *Pasadena Dobie (5-2) |
212 | Mission (6-2) | 173 | Open |
213 | North Garland (4-3) | 201 | at *Garland (7-0) |
214 | Hurst Bell (0-7) | 212 | vs *Fort Worth Paschal (2-5) |
215 | Houston Bellaire (2-6) | 216 | vs *Houston Westbury (2-5) |
216 | Waco (0-7) | 215 | at *Mansfield Lake Ridge (1-6) |
217 | Fort Bend Austin (0-7) | 220 | at *Fort Bend Clements (5-2) |
218 | Alief Elsik (1-6) | 214 | at *Alvin Shadow Creek (5-2) |
219 | Fort Worth Chisholm Trail (3-4) | 224 | vs *North Crowley (5-2) |
220 | Austin Akins (4-3) | 219 | at *Austin Westlake (7-0) |
221 | La Joya (2-5) | 221 | at *Pharr-San Juan-Alamo (3-4) |
222 | Houston Spring Woods (3-4) | 222 | at *Jersey Village (7-0) |
223 | Round Rock Westwood (1-6) | 217 | at *Austin Vandegrift (7-0) |
224 | Edinburg Economedes (2-5) | 240 | vs *Edinburg Vela (8-0) |
225 | San Antonio Lee (1-7) | 225 | at *San Antonio Clark (3-4) |
226 | Laredo Nixon (2-6) | 223 | at *Laredo Johnson (1-6) |
227 | Houston Westbury (2-5) | 227 | at *Houston Bellaire (2-6) |
228 | South San Antonio (0-7) | 235 | at *Schertz Cibolo Steele (7-0) |
229 | Fort Worth Paschal (2-5) | 226 | at *Hurst Bell (0-7) |
230 | Houston Chavez (1-6) | 229 | vs *Houston Sam Houston (2-4) |
231 | Cypress Lakes (0-7) | 228 | at *Cypress Falls (2-5) |
232 | El Paso Coronado (1-6) | 231 | at *El Paso Franklin (5-2) |
233 | Donna North (1-5) | 233 | vs *San Benito (5-2) |
234 | Pasadena Sam Rayburn (4-3) | 232 | vs *Channelview (4-4) |
235 | San Antonio MacArthur (0-7) | 238 | at *San Antonio Churchill (1-6) |
236 | Irving (2-5) | 234 | at *Richardson Pearce (1-6) |
237 | Laredo Johnson (1-6) | 237 | vs *Laredo Nixon (2-6) |
238 | Richardson (1-6) | 230 | at *Irving MacArthur (2-5) |
239 | Houston Sam Houston (2-4) | 236 | at *Houston Chavez (1-6) |
240 | El Paso Socorro (1-6) | 239 | at *El Paso Eastwood (3-4) |
241 | Houston Northbrook (0-7) | 241 | vs *Cypress Ridge (1-6) |
242 | South Garland (0-7) | 242 | vs *Garland Sachse (4-3) |
243 | Aldine (0-7) | 243 | vs *Spring (6-1) |
244 | Pasadena (0-7) | 244 | at *Deer Park (6-2) |
245 | La Joya Juarez-Lincoln (0-7) | 245 | vs *PSJA North (6-1) |
CLASS 5A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 9 |
1 | College Station (7-0) | 1 | at *Conroe Caney Creek (1-6) |
2 | Frisco Lone Star (6-1) | 3 | vs *Frisco Centennial (0-7) |
3 | Highland Park (6-1) | 2 | vs *Tyler (5-2) |
4 | Amarillo Tascosa (7-1) | 4 | vs *Lubbock Monterey (3-4) |
5 | Katy Paetow (7-0) | 10 | vs *Fort Bend Hightower (6-1) |
6 | Manvel (5-2) | 6 | vs *Fort Bend Kempner (2-5) |
7 | Colleyville Heritage (6-1) | 5 | at *N. Richland Hills Birdville (3-4) |
8 | Longview (6-2) | 7 | Open |
9 | Mansfield Summit (4-3) | 9 | vs *Red Oak (1-6) |
10 | Denton Ryan (6-1) | 8 | at *Frisco Heritage (3-5) |
11 | Fort Bend Hightower (6-1) | 11 | at *Katy Paetow (7-0) |
12 | Dripping Springs (7-0) | 13 | at *San Antonio Harlandale (4-3) |
13 | CC Veterans Memorial (8-0) | 12 | Open |
14 | Magnolia West (7-0) | 21 | vs *New Caney Porter (2-6) |
15 | Buda Johnson (7-0) | 17 | at *Seguin (5-2) |
16 | Pflugerville Weiss (6-1) | 14 | at *Manor (6-1) |
17 | Port Arthur Memorial (6-1) | 16 | at *Baytown Lee (6-1) |
18 | Frisco Wakeland (5-2) | 15 | at *Frisco Reedy (3-4) |
19 | Lancaster (6-1) | 20 | at *Dallas Wilson (6-1) |
20 | Cedar Park (4-3) | 19 | at *Pflugerville (4-3) |
21 | Georgetown (3-4) | 22 | at *Leander (2-5) |
22 | Magnolia (5-3) | 18 | Open |
23 | Amarillo (6-2) | 23 | at *Amarillo Palo Duro (5-2) |
24 | Fort Worth Brewer (6-1) | 24 | at *Azle (6-1) |
25 | Manor (6-1) | 29 | vs *Pflugerville Weiss (6-1) |
26 | Frisco Reedy (3-4) | 35 | vs *Frisco Wakeland (5-2) |
27 | Azle (6-1) | 26 | vs *Fort Worth Brewer (6-1) |
28 | Midlothian (4-3) | 27 | vs *Mansfield Legacy (1-6) |
29 | Dallas Wilson (6-1) | 30 | vs *Lancaster (6-1) |
30 | Justin Northwest (5-2) | 33 | vs *Granbury (3-4) |
31 | New Caney (6-1) | 31 | at *Waller (3-3) |
32 | Gregory-Portland (5-3) | 25 | vs *Victoria East (4-3) |
33 | New Braunfels Canyon (3-4) | 40 | at *SA Veterans Memorial (3-4) |
34 | Fort Worth Richland (5-2) | 28 | at *Burleson Centennial (2-5) |
35 | Lubbock Coronado (3-4) | 36 | vs *Amarillo Caprock (2-5) |
36 | Richmond Foster (4-4) | 32 | at *Angleton (5-2) |
37 | El Paso Del Valle (5-2) | 37 | at *El Paso El Dorado (3-4) |
38 | Tyler (5-2) | 43 | at *Highland Park (6-1) |
39 | Seguin (5-2) | 38 | vs *Buda Johnson (7-0) |
40 | Angleton (5-2) | 41 | vs *Richmond Foster (4-4) |
41 | Abilene Cooper (4-3) | 42 | vs *Saginaw (1-6) |
42 | CC Flour Bluff (6-2) | 39 | at *Corpus Christi Carroll (0-7) |
43 | SA Veterans Memorial (3-4) | 45 | vs *New Braunfels Canyon (3-4) |
44 | Red Oak (1-6) | 44 | at *Mansfield Summit (4-3) |
45 | Austin Anderson (2-5) | 47 | vs *Pflugerville Hendrickson (2-5) |
46 | Burleson Centennial (2-5) | 56 | vs *Fort Worth Richland (5-2) |
47 | Friendswood (3-4) | 48 | vs *Baytown Goose Creek Memorial (1-6) |
48 | McAllen Memorial (6-1) | 51 | vs *Brownsville Veterans Memorial (5-2) |
49 | Baytown Lee (6-1) | 34 | vs *Port Arthur Memorial (6-1) |
50 | Frisco Independence (3-4) | 49 | vs *The Colony (3-4) |
51 | Victoria West (4-3) | 53 | at *Corpus Christi Moody (4-3) |
52 | Lufkin (2-5) | 50 | at *Cleveland (2-6) |
53 | Pflugerville (4-3) | 54 | vs *Cedar Park (4-3) |
54 | San Antonio Southwest (5-3) | 46 | at *Laredo Martin (0-7) |
55 | SA Southwest Legacy (6-1) | 64 | vs *Rio Grande City (3-4) |
56 | Dallas White (5-2) | 61 | vs *Carrollton Smith (4-4) |
57 | Victoria East (4-3) | 55 | at *Gregory-Portland (5-3) |
58 | El Paso Chapin (5-2) | 58 | at *El Paso Bel Air (2-5) |
59 | Sherman (3-4) | 57 | vs *McKinney North (3-5) |
60 | San Antonio Harlandale (4-3) | 59 | vs *Dripping Springs (7-0) |
61 | Amarillo Caprock (2-5) | 63 | at *Lubbock Coronado (3-4) |
62 | The Colony (3-4) | 66 | at *Frisco Independence (3-4) |
63 | Weslaco East (4-2) | 75 | at *Brownsville Lopez (0-7) |
64 | McAllen Rowe (4-3) | 62 | vs *Brownsville Porter (2-5) |
65 | McAllen (6-1) | 74 | at *La Joya Palmview (3-4) |
66 | Granbury (3-4) | 60 | at *Justin Northwest (5-2) |
67 | McKinney North (3-5) | 68 | at *Sherman (3-4) |
68 | West Mesquite (2-5) | 67 | at *Wylie East (2-5) |
69 | Beaumont United (1-6) | 76 | vs *La Porte (1-6) |
70 | Brownsville Veterans Memorial (5-2) | 73 | at *McAllen Memorial (6-1) |
71 | Mansfield Legacy (1-6) | 52 | at *Midlothian (4-3) |
72 | N. Richland Hills Birdville (3-4) | 80 | vs *Colleyville Heritage (6-1) |
73 | Galveston Ball (3-4) | 93 | at *Baytown Sterling (4-3) |
74 | Frisco Heritage (3-5) | 71 | vs *Denton Ryan (6-1) |
75 | Lubbock Monterey (3-4) | 79 | at *Amarillo Tascosa (7-1) |
76 | San Antonio Lanier (5-2) | 72 | at *San Antonio Jefferson (0-7) |
77 | Pflugerville Hendrickson (2-5) | 70 | at *Austin Anderson (2-5) |
78 | Corpus Christi Moody (4-3) | 86 | vs *Victoria West (4-3) |
79 | El Paso El Dorado (3-4) | 81 | vs *El Paso Del Valle (5-2) |
80 | Dallas Adams (5-2) | 78 | at *Dallas Sunset (4-3) |
81 | San Antonio Southside (4-4) | 84 | at *Laredo Cigarroa (3-4) |
82 | Rosenberg Terry (2-6) | 65 | vs *Houston Milby (1-6) |
83 | San Antonio Brackenridge (5-3) | 77 | vs *San Antonio Edison (3-4) |
84 | New Caney Porter (2-6) | 69 | at *Magnolia West (7-0) |
85 | Amarillo Palo Duro (5-2) | 85 | vs *Amarillo (6-2) |
86 | San Antonio Highlands (4-3) | 91 | vs *San Antonio Kennedy (4-3) |
87 | Waller (3-3) | 96 | vs *New Caney (6-1) |
88 | Baytown Sterling (4-3) | 87 | vs *Galveston Ball (3-4) |
89 | La Porte (1-6) | 82 | at *Beaumont United (1-6) |
90 | Leander (2-5) | 89 | vs *Georgetown (3-4) |
91 | Carrollton Smith (4-4) | 101 | at *Dallas White (5-2) |
92 | Crowley (0-7) | 83 | at *FW Arlington Heights (2-5) |
93 | San Antonio Kennedy (4-3) | 102 | at *San Antonio Highlands (4-3) |
94 | San Antonio Edison (3-4) | 92 | at *San Antonio Brackenridge (5-3) |
95 | San Antonio Memorial (3-4) | 88 | at *San Antonio Sam Houston (2-5) |
96 | Eagle Pass Winn (4-4) | 99 | Open |
97 | San Antonio Burbank (5-3) | 103 | Open |
98 | San Antonio McCollum (2-5) | 98 | at *Kyle Lehman (1-6) |
99 | Cleveland (2-6) | 94 | vs *Lufkin (2-5) |
100 | Wylie East (2-5) | 95 | vs *West Mesquite (2-5) |
101 | Brownsville Pace (2-5) | 97 | at *Donna (1-5) |
102 | FW Arlington Heights (2-5) | 115 | vs *Crowley (0-7) |
103 | Denton (1-7) | 90 | Open |
104 | Frisco Centennial (0-7) | 107 | at *Frisco Lone Star (6-1) |
105 | Rio Grande City (3-4) | 106 | at *SA Southwest Legacy (6-1) |
106 | Kyle Lehman (1-6) | 100 | vs *San Antonio McCollum (2-5) |
107 | Fort Bend Kempner (2-5) | 104 | at *Manvel (5-2) |
108 | Donna (1-5) | 105 | vs *Brownsville Pace (2-5) |
109 | Dallas Molina (1-6) | 109 | at *Carrollton Turner (2-6) |
110 | Baytown Goose Creek Memorial (1-6) | 108 | at *Friendswood (3-4) |
111 | El Paso Bel Air (2-5) | 110 | vs *El Paso Chapin (5-2) |
112 | La Joya Palmview (3-4) | 111 | vs *McAllen (6-1) |
113 | San Antonio Sam Houston (2-5) | 114 | vs *San Antonio Memorial (3-4) |
114 | Corpus Christi King (0-7) | 113 | at *Corpus Christi Ray (1-6) |
115 | Conroe Caney Creek (1-6) | 112 | vs *College Station (7-0) |
116 | Corpus Christi Carroll (0-7) | 119 | vs *CC Flour Bluff (6-2) |
117 | Brownsville Porter (2-5) | 116 | at *McAllen Rowe (4-3) |
118 | Laredo Cigarroa (3-4) | 120 | vs *San Antonio Southside (4-4) |
119 | Dallas Sunset (4-3) | 117 | vs *Dallas Adams (5-2) |
120 | Corpus Christi Ray (1-6) | 121 | vs *Corpus Christi King (0-7) |
121 | Brownsville Lopez (0-7) | 125 | vs *Weslaco East (4-2) |
122 | Lubbock (1-7) | 123 | Open |
123 | Houston Milby (1-6) | 124 | at *Rosenberg Terry (2-6) |
124 | San Antonio Jefferson (0-7) | 122 | vs *San Antonio Lanier (5-2) |
125 | Carrollton Turner (2-6) | 126 | vs *Dallas Molina (1-6) |
126 | Saginaw (1-6) | 118 | at *Abilene Cooper (4-3) |
127 | Laredo Martin (0-7) | 127 | vs *San Antonio Southwest (5-3) |
128 | Dallas Samuell (0-8) | 128 | Open |
129 | Houston Wisdom (0-8) | 129 | Open |
CLASS 5A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 9 |
1 | Lucas Lovejoy (7-0) | 1 | vs *Frisco (7-0) |
2 | Aledo (7-0) | 2 | at *Waco University (0-7) |
3 | Fort Bend Marshall (8-0) | 3 | Open |
4 | Dallas South Oak Cliff (6-1) | 4 | vs *Dallas Adamson (1-6) |
5 | Crosby (5-2) | 5 | at *Port Neches-Groves (5-2) |
6 | Montgomery (7-0) | 9 | vs *Lamar Consolidated (2-5) |
7 | Ennis (7-0) | 8 | at *Forney (5-2) |
8 | Frisco (7-0) | 7 | at *Lucas Lovejoy (7-0) |
9 | A&M Consolidated (6-2) | 6 | at *Fulshear (4-3) |
10 | Texarkana Texas (6-0) | 14 | vs *Jacksonville (1-6) |
11 | Mansfield Timberview (3-4) | 13 | at *Arlington Seguin (3-3) |
12 | Lubbock-Cooper (6-1) | 16 | vs *Wichita Falls (2-5) |
13 | San Antonio Alamo Heights (7-0) | 11 | vs *Boerne Champion (6-1) |
14 | Liberty Hill (6-2) | 10 | Open |
15 | Denison (5-2) | 12 | vs *Frisco Lebanon Trail (1-6) |
16 | Grapevine (5-2) | 19 | vs *Fort Worth South Hills (0-6) |
17 | Nederland (6-1) | 20 | vs *Barbers Hill (3-4) |
18 | Texas City (6-1) | 17 | vs *Dayton (2-5) |
19 | Wichita Falls Rider (6-1) | 15 | at *Plainview (1-6) |
20 | Montgomery Lake Creek (5-3) | 44 | vs *Huntsville (2-4) |
21 | Burleson (5-2) | 18 | at *Everman (4-3) |
22 | Leander Rouse (6-1) | 22 | at *Georgetown East View (3-4) |
23 | Bryan Rudder (6-1) | 21 | Open |
24 | Everman (4-3) | 31 | vs *Burleson (5-2) |
25 | Barbers Hill (3-4) | 24 | at *Nederland (6-1) |
26 | Canutillo (7-1) | 27 | vs *El Paso Hanks (1-6) |
27 | Frisco Liberty (6-1) | 23 | at *Princeton (4-4) |
28 | Port Neches-Groves (5-2) | 25 | vs *Crosby (5-2) |
29 | Fulshear (4-3) | 30 | vs *A&M Consolidated (6-2) |
30 | Royse City (7-0) | 32 | at *Crandall (4-3) |
31 | Mercedes (7-1) | 33 | vs *Mission Memorial (5-2) |
32 | Marshall (4-3) | 26 | at *Mount Pleasant (2-4) |
33 | Brenham (5-2) | 36 | at *Elgin (0-7) |
34 | Canyon Randall (5-2) | 29 | at *Abilene Wylie (2-5) |
35 | Boerne Champion (6-1) | 37 | at *San Antonio Alamo Heights (7-0) |
36 | Huntsville (2-4) | 35 | at *Montgomery Lake Creek (5-3) |
37 | Longview Pine Tree (4-3) | 28 | at *Whitehouse (0-7) |
38 | Floresville (6-1) | 34 | at *Kerrville Tivy (1-6) |
39 | Dallas Kimball (5-1) | 41 | at *Dallas Hillcrest (5-2) |
40 | Prosper Rock Hill (3-4) | 46 | vs *Lake Dallas (3-5) |
41 | Arlington Seguin (3-3) | 38 | vs *Mansfield Timberview (3-4) |
42 | Forney (5-2) | 50 | vs *Ennis (7-0) |
43 | Mission Sharyland (5-2) | 45 | at *PSJA Memorial (1-6) |
44 | Clint Horizon (3-4) | 63 | vs *El Paso Ysleta (4-4) |
45 | Mesquite Poteet (4-3) | 52 | vs *Dallas Seagoville (5-3) |
46 | Dallas Hillcrest (5-2) | 55 | vs *Dallas Kimball (5-1) |
47 | Marble Falls (4-3) | 56 | vs *Austin Navarro (0-6) |
48 | Mission Memorial (5-2) | 48 | at *Mercedes (7-1) |
49 | Dayton (2-5) | 43 | at *Texas City (6-1) |
50 | El Paso Andress (5-2) | 47 | vs *El Paso Irvin (2-6) |
51 | Frisco Memorial (4-4) | 40 | Open |
52 | Austin McCallum (4-3) | 57 | vs *Austin Northeast (2-4) |
53 | Edcouch-Elsa (3-5) | 61 | at *Pharr Valley View (0-7) |
54 | Georgetown East View (3-4) | 39 | vs *Leander Rouse (6-1) |
55 | El Paso Austin (4-3) | 60 | vs *El Paso (3-4) |
56 | Crandall (4-3) | 51 | vs *Royse City (7-0) |
57 | Leander Glenn (3-4) | 66 | at *Bastrop Cedar Creek (1-6) |
58 | Corsicana (5-2) | 54 | at *North Forney (1-6) |
59 | El Paso Burges (5-3) | 59 | Open |
60 | Mount Pleasant (2-4) | 53 | vs *Marshall (4-3) |
61 | Abilene Wylie (2-5) | 42 | vs *Canyon Randall (5-2) |
62 | Princeton (4-4) | 62 | vs *Frisco Liberty (6-1) |
63 | Fort Worth Wyatt (5-2) | 65 | at *Fort Worth Southwest (2-4) |
64 | Dallas Seagoville (5-3) | 64 | at *Mesquite Poteet (4-3) |
65 | Galena Park (5-2) | 68 | at *Houston Sharpstown (1-6) |
66 | Lake Dallas (3-5) | 67 | at *Prosper Rock Hill (3-4) |
67 | Hallsville (2-5) | 76 | at *Nacogdoches (2-5) |
68 | Wichita Falls (2-5) | 83 | at *Lubbock-Cooper (6-1) |
69 | Nacogdoches (2-5) | 74 | vs *Hallsville (2-5) |
70 | Joshua (3-4) | 75 | vs *Cleburne (3-4) |
71 | Fort Bend Willowridge (4-2) | 73 | vs *Houston Sterling (5-3) |
72 | Kerrville Tivy (1-6) | 70 | vs *Floresville (6-1) |
73 | El Paso Parkland (1-7) | 58 | Open |
74 | Humble Kingwood Park (1-6) | 77 | at *Santa Fe (0-7) |
75 | North Forney (1-6) | 71 | vs *Corsicana (5-2) |
76 | El Paso Jefferson (5-2) | 78 | at *El Paso Bowie (1-7) |
77 | Greenville (1-6) | 69 | at *Sulphur Springs (0-7) |
78 | Cleburne (3-4) | 72 | at *Joshua (3-4) |
79 | Lamar Consolidated (2-5) | 49 | at *Montgomery (7-0) |
80 | Sulphur Springs (0-7) | 81 | vs *Greenville (1-6) |
81 | Lockhart (2-5) | 82 | vs *Castroville Medina Valley (1-6) |
82 | Castroville Medina Valley (1-6) | 79 | at *Lockhart (2-5) |
83 | Houston Sterling (5-3) | 85 | at *Fort Bend Willowridge (4-2) |
84 | Houston Madison (4-3) | 92 | at *Houston Austin (1-6) |
85 | Jacksonville (1-6) | 80 | at *Texarkana Texas (6-0) |
86 | Whitehouse (0-7) | 88 | vs *Longview Pine Tree (4-3) |
87 | Bastrop (1-6) | 98 | at *Pflugerville Connally (2-5) |
88 | Sharyland Pioneer (4-3) | 84 | vs *PSJA Southwest (0-7) |
89 | Carrollton Creekview (3-4) | 87 | vs *Fort Worth Polytechnic (3-4) |
90 | Pflugerville Connally (2-5) | 86 | vs *Bastrop (1-6) |
91 | Fort Worth Southwest (2-4) | 89 | vs *Fort Worth Wyatt (5-2) |
92 | Roma (4-4) | 91 | Open |
93 | Frisco Lebanon Trail (1-6) | 95 | at *Denison (5-2) |
94 | El Paso Ysleta (4-4) | 93 | at *Clint Horizon (3-4) |
95 | Plainview (1-6) | 99 | vs *Wichita Falls Rider (6-1) |
96 | Fort Worth North Side (3-4) | 90 | at *Fort Worth Trimble Tech (1-6) |
97 | Dallas Spruce (3-5) | 94 | vs *Dallas Jefferson (0-6) |
98 | Houston Austin (1-6) | 97 | vs *Houston Madison (4-3) |
99 | Houston Waltrip (0-7) | 100 | vs *Houston Northside (0-7) |
100 | Houston Sharpstown (1-6) | 96 | vs *Galena Park (5-2) |
101 | Fort Worth Polytechnic (3-4) | 106 | at *Carrollton Creekview (3-4) |
102 | Austin Travis (2-3) | 104 | vs *Austin Crockett (2-5) |
103 | Bastrop Cedar Creek (1-6) | 105 | vs *Leander Glenn (3-4) |
104 | El Paso (3-4) | 109 | at *El Paso Austin (4-3) |
105 | Santa Fe (0-7) | 107 | vs *Humble Kingwood Park (1-6) |
106 | Dallas Conrad (2-6) | 103 | Open |
107 | El Paso Irvin (2-6) | 102 | at *El Paso Andress (5-2) |
108 | Waco University (0-7) | 114 | vs *Aledo (7-0) |
109 | Elgin (0-7) | 101 | vs *Brenham (5-2) |
110 | El Paso Bowie (1-7) | 108 | vs *El Paso Jefferson (5-2) |
111 | Austin Crockett (2-5) | 111 | at *Austin Travis (2-3) |
112 | Austin Northeast (2-4) | 110 | at *Austin McCallum (4-3) |
113 | El Paso Hanks (1-6) | 115 | at *Canutillo (7-1) |
114 | PSJA Southwest (0-7) | 113 | at *Sharyland Pioneer (4-3) |
115 | PSJA Memorial (1-6) | 112 | vs *Mission Sharyland (5-2) |
116 | Fort Worth Trimble Tech (1-6) | 116 | vs *Fort Worth North Side (3-4) |
117 | Dallas Adamson (1-6) | 117 | at *Dallas South Oak Cliff (6-1) |
118 | Pharr Valley View (0-7) | 118 | vs *Edcouch-Elsa (3-5) |
119 | Austin Navarro (0-6) | 119 | at *Marble Falls (4-3) |
120 | Dallas Jefferson (0-6) | 120 | at *Dallas Spruce (3-5) |
121 | Fort Worth South Hills (0-6) | 121 | at *Grapevine (5-2) |
122 | Houston Northside (0-7) | 122 | at *Houston Waltrip (0-7) |
CLASS 4A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 9 |
1 | Melissa (5-2) | 1 | vs *Carrollton Ranchview (0-7) |
2 | Stephenville (7-0) | 2 | at *Waxahachie Life (1-6) |
3 | El Campo (6-1) | 3 | at *Bay City (2-4) |
4 | Argyle (6-1) | 4 | vs *Terrell (4-3) |
5 | Austin LBJ (7-0) | 5 | vs *Lampasas (4-3) |
6 | Kilgore (6-1) | 6 | at *Henderson (4-3) |
7 | Midlothian Heritage (6-1) | 7 | at *Waco La Vega (4-3) |
8 | CC Calallen (6-1) | 9 | at *Alice (2-5) |
9 | Waco La Vega (4-3) | 8 | vs *Midlothian Heritage (6-1) |
10 | Lindale (5-3) | 10 | Open |
11 | Kennedale (6-1) | 11 | vs *FW Carter-Riverside (2-5) |
12 | Decatur (4-3) | 16 | at *Springtown (4-3) |
13 | Boerne (5-2) | 14 | at *Somerset (6-1) |
14 | Vidor (6-0) | 26 | vs *Livingston (5-2) |
15 | Lake Worth (6-1) | 13 | vs *Burkburnett (1-6) |
16 | Wichita Falls Hirschi (5-2) | 15 | at *Gainesville (2-5) |
17 | Port Lavaca Calhoun (4-2) | 20 | at *Corpus Christi Miller (4-3) |
18 | Paris (4-3) | 21 | vs *Kaufman (7-0) |
19 | Canyon (6-1) | 18 | at *Pampa (6-1) |
20 | Lumberton (5-2) | 28 | vs *Little Cypress-Mauriceville (5-2) |
21 | Fischer Canyon Lake (4-3) | 19 | vs *Fredericksburg (4-3) |
22 | Little Cypress-Mauriceville (5-2) | 12 | at *Lumberton (5-2) |
23 | El Paso Riverside (7-1) | 22 | at *Clint Mountain View (3-4) |
24 | Stafford (3-4) | 23 | vs *West Columbia (5-1) |
25 | Huffman Hargrave (5-2) | 17 | at *Splendora (4-3) |
26 | Tyler Chapel Hill (5-3) | 24 | vs *Mabank (5-2) |
27 | Springtown (4-3) | 27 | vs *Decatur (4-3) |
28 | Corpus Christi Miller (4-3) | 25 | vs *Port Lavaca Calhoun (4-2) |
29 | Lampasas (4-3) | 29 | at *Austin LBJ (7-0) |
30 | Pampa (6-1) | 31 | vs *Canyon (6-1) |
31 | Pleasanton (5-2) | 32 | at *Uvalde (2-6) |
32 | Henderson (4-3) | 30 | vs *Kilgore (6-1) |
33 | Palestine (4-4) | 35 | at *Athens (4-3) |
34 | Fredericksburg (4-3) | 33 | at *Fischer Canyon Lake (4-3) |
35 | Anna (5-3) | 34 | Open |
36 | Kaufman (7-0) | 37 | at *Paris (4-3) |
37 | Somerset (6-1) | 39 | vs *Boerne (5-2) |
38 | Dumas (4-2) | 38 | vs *Hereford (5-2) |
39 | West Columbia (5-1) | 41 | at *Stafford (3-4) |
40 | Fort Stockton (6-1) | 40 | vs *San Angelo Lake View (2-5) |
41 | Terrell (4-3) | 36 | at *Argyle (6-1) |
42 | Dallas Carter (5-1) | 42 | vs *Wilmer-Hutchins (2-3) |
43 | Andrews (2-5) | 43 | vs *Big Spring (5-2) |
44 | Freeport Brazosport (2-4) | 48 | vs *Needville (2-5) |
45 | Alice (2-5) | 44 | vs *CC Calallen (6-1) |
46 | Mabank (5-2) | 45 | at *Tyler Chapel Hill (5-3) |
47 | Livingston (5-2) | 51 | at *Vidor (6-0) |
48 | Beeville Jones (3-4) | 47 | at *CC Tuloso-Midway (1-6) |
49 | La Vernia (2-6) | 46 | Open |
50 | Brownwood (2-5) | 50 | at *Alvarado (2-5) |
51 | La Feria (5-1) | 52 | at *Kingsville King (1-6) |
52 | Fort Worth Benbrook (4-3) | 66 | vs *FW Diamond Hill-Jarvis (0-7) |
53 | Fort Worth Dunbar (5-2) | 58 | vs *Fort Worth Eastern Hills (3-4) |
54 | Splendora (4-3) | 49 | vs *Huffman Hargrave (5-2) |
55 | Athens (4-3) | 53 | vs *Palestine (4-4) |
56 | Hereford (5-2) | 55 | at *Dumas (4-2) |
57 | Burnet (2-5) | 57 | vs *Taylor (3-4) |
58 | Needville (2-5) | 56 | at *Freeport Brazosport (2-4) |
59 | Houston Furr (6-1) | 64 | vs *Houston North Forest (4-3) |
60 | Hidalgo (3-4) | 60 | Open |
61 | Dallas Lincoln (2-4) | 61 | at *Dallas Roosevelt (3-4) |
62 | Big Spring (5-2) | 62 | at *Andrews (2-5) |
63 | Houston North Forest (4-3) | 59 | at *Houston Furr (6-1) |
64 | Alvarado (2-5) | 63 | vs *Brownwood (2-5) |
65 | Taylor (3-4) | 67 | at *Burnet (2-5) |
66 | RGC La Grulla (3-3) | 68 | vs *Zapata (3-4) |
67 | Fort Worth Eastern Hills (3-4) | 74 | at *Fort Worth Dunbar (5-2) |
68 | Clint (4-4) | 72 | Open |
69 | Fort Worth Western Hills (3-4) | 54 | at *Fort Worth Castleberry (0-7) |
70 | Wilmer-Hutchins (2-3) | 71 | at *Dallas Carter (5-1) |
71 | Bay City (2-4) | 70 | vs *El Campo (6-1) |
72 | Houston Yates (3-4) | 65 | at *Houston Washington (3-4) |
73 | Uvalde (2-6) | 73 | vs *Pleasanton (5-2) |
74 | Gainesville (2-5) | 76 | vs *Wichita Falls Hirschi (5-2) |
75 | Houston Wheatley (4-3) | 79 | at *Houston Scarborough (0-6) |
76 | CC Tuloso-Midway (1-6) | 69 | vs *Beeville Jones (3-4) |
77 | Zapata (3-4) | 75 | at *RGC La Grulla (3-3) |
78 | Clint Mountain View (3-4) | 77 | vs *El Paso Riverside (7-1) |
79 | San Angelo Lake View (2-5) | 81 | at *Fort Stockton (6-1) |
80 | Waxahachie Life (1-6) | 78 | vs *Stephenville (7-0) |
81 | Dallas Roosevelt (3-4) | 83 | vs *Dallas Lincoln (2-4) |
82 | Burkburnett (1-6) | 82 | at *Lake Worth (6-1) |
83 | Houston Kashmere (2-5) | 80 | vs *Houston Worthing (3-3) |
84 | Houston Worthing (3-3) | 85 | at *Houston Kashmere (2-5) |
85 | Houston Washington (3-4) | 84 | vs *Houston Yates (3-4) |
86 | Kingsville King (1-6) | 87 | vs *La Feria (5-1) |
87 | Fabens (1-7) | 89 | vs *San Elizario (1-6) |
88 | FW Carter-Riverside (2-5) | 86 | at *Kennedale (6-1) |
89 | Fort Worth Castleberry (0-7) | 88 | vs *Fort Worth Western Hills (3-4) |
90 | Carrollton Ranchview (0-7) | 90 | at *Melissa (5-2) |
91 | Dallas Pinkston (0-6) | 91 | at *North Dallas (1-5) |
92 | North Dallas (1-5) | 92 | vs *Dallas Pinkston (0-6) |
93 | FW Diamond Hill-Jarvis (0-7) | 93 | at *Fort Worth Benbrook (4-3) |
94 | San Elizario (1-6) | 94 | at *Fabens (1-7) |
95 | Houston Scarborough (0-6) | 95 | vs *Houston Wheatley (4-3) |
CLASS 4A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 9 |
1 | Carthage (6-0) | 1 | at *Rusk (6-1) |
2 | Celina (6-1) | 2 | vs *Van Alstyne (6-1) |
3 | Bellville (7-0) | 3 | at *Brookshire Royal (3-4) |
4 | China Spring (7-0) | 5 | vs *Salado (5-2) |
5 | West Orange-Stark (6-1) | 7 | vs *Liberty (4-3) |
6 | Cuero (6-1) | 6 | at *Navasota (3-4) |
7 | Gilmer (6-1) | 4 | at *Texarkana Liberty-Eylau (5-2) |
8 | Sinton (6-1) | 10 | vs *Robstown (2-5) |
9 | Wimberley (5-2) | 9 | vs *Geronimo Navarro (5-1) |
10 | Salado (5-2) | 11 | at *China Spring (7-0) |
11 | Glen Rose (7-1) | 8 | vs *Venus (0-5) |
12 | Aubrey (7-1) | 12 | Open |
13 | Geronimo Navarro (5-1) | 13 | at *Wimberley (5-2) |
14 | Rockport-Fulton (6-1) | 14 | at *Corpus Christi West Oso (2-5) |
15 | Van (7-0) | 16 | vs *Bullard (0-8) |
16 | Sunnyvale (3-4) | 18 | vs *Quinlan Ford (7-0) |
17 | Smithville (6-1) | 15 | at *Giddings (2-5) |
18 | Texarkana Pleasant Grove (3-4) | 19 | vs *Longview Spring Hill (3-4) |
19 | Jasper (2-4) | 20 | vs *Shepherd (2-5) |
20 | Orangefield (5-2) | 23 | at *Bridge City (3-4) |
21 | Lubbock Estacado (5-3) | 29 | at *Perryton (2-5) |
22 | Quinlan Ford (7-0) | 27 | at *Sunnyvale (3-4) |
23 | Texarkana Liberty-Eylau (5-2) | 21 | vs *Gilmer (6-1) |
24 | Silsbee (3-4) | 17 | at *Hamshire-Fannett (5-2) |
25 | Hamshire-Fannett (5-2) | 24 | vs *Silsbee (3-4) |
26 | Navasota (3-4) | 31 | vs *Cuero (6-1) |
27 | Sealy (4-3) | 25 | vs *Sweeny (2-3) |
28 | Graham (4-3) | 32 | at *Vernon (1-6) |
29 | Iowa Park (3-4) | 26 | vs *Bridgeport (3-4) |
30 | Monahans (6-1) | 22 | vs *Midland Greenwood (3-4) |
31 | Waco Connally (2-4) | 30 | vs *Jarrell (2-5) |
32 | Sweetwater (5-3) | 37 | vs *Pecos (4-3) |
33 | Devine (5-2) | 40 | vs *Bandera (5-2) |
34 | Sanger (4-3) | 34 | vs *Krum (4-4) |
35 | Snyder (6-2) | 45 | Open |
36 | Caddo Mills (5-2) | 38 | vs *Nevada Community (4-3) |
37 | Carrizo Springs (7-0) | 36 | vs *Pearsall (0-7) |
38 | Liberty (4-3) | 41 | at *West Orange-Stark (6-1) |
39 | La Grange (3-4) | 33 | at *Gonzales (2-5) |
40 | Canton (5-2) | 42 | at *Brownsboro (4-4) |
41 | Midland Greenwood (3-4) | 35 | at *Monahans (6-1) |
42 | Ingleside (6-1) | 39 | vs *Port Isabel (6-1) |
43 | Rusk (6-1) | 43 | vs *Carthage (6-0) |
44 | Godley (2-5) | 28 | Open |
45 | Van Alstyne (6-1) | 46 | at *Celina (6-1) |
46 | Giddings (2-5) | 48 | vs *Smithville (6-1) |
47 | Gatesville (2-5) | 47 | at *Robinson (2-5) |
48 | Nevada Community (4-3) | 44 | at *Caddo Mills (5-2) |
49 | Pittsburg (0-7) | 55 | vs *Paris North Lamar (1-6) |
50 | Perryton (2-5) | 51 | vs *Lubbock Estacado (5-3) |
51 | Center (1-6) | 52 | vs *Madisonville (3-4) |
52 | Raymondville (3-4) | 49 | at *Rio Hondo (2-5) |
53 | Hondo (2-4) | 50 | at *Crystal City (1-6) |
54 | Longview Spring Hill (3-4) | 56 | at *Texarkana Pleasant Grove (3-4) |
55 | Ferris (4-3) | 75 | vs *Hillsboro (4-4) |
56 | Madisonville (3-4) | 54 | at *Center (1-6) |
57 | Hillsboro (4-4) | 62 | at *Ferris (4-3) |
58 | Port Isabel (6-1) | 53 | at *Ingleside (6-1) |
59 | Mineral Wells (5-3) | 57 | Open |
60 | Gonzales (2-5) | 61 | vs *La Grange (3-4) |
61 | Sweeny (2-3) | 63 | at *Sealy (4-3) |
62 | La Marque (4-2) | 58 | at *Wharton (0-7) |
63 | Bridgeport (3-4) | 60 | at *Iowa Park (3-4) |
64 | Brownsboro (4-4) | 59 | vs *Canton (5-2) |
65 | Corpus Christi West Oso (2-5) | 69 | vs *Rockport-Fulton (6-1) |
66 | Pecos (4-3) | 65 | at *Sweetwater (5-3) |
67 | Seminole (2-5) | 66 | at *Borger (3-5) |
68 | Brookshire Royal (3-4) | 68 | vs *Bellville (7-0) |
69 | Bridge City (3-4) | 73 | vs *Orangefield (5-2) |
70 | Rio Hondo (2-5) | 71 | vs *Raymondville (3-4) |
71 | Bandera (5-2) | 67 | at *Devine (5-2) |
72 | Krum (4-4) | 64 | at *Sanger (4-3) |
73 | Hardin-Jefferson (1-6) | 70 | Open |
74 | Shepherd (2-5) | 74 | at *Jasper (2-4) |
75 | Vernon (1-6) | 76 | vs *Graham (4-3) |
76 | San Antonio YMLA (3-4) | 79 | Open |
77 | Farmersville (2-5) | 77 | at *Wills Point (0-7) |
78 | Bullard (0-8) | 78 | at *Van (7-0) |
79 | Jarrell (2-5) | 72 | at *Waco Connally (2-4) |
80 | Robinson (2-5) | 82 | vs *Gatesville (2-5) |
81 | Mexia (1-7) | 81 | Open |
82 | Borger (3-5) | 80 | vs *Seminole (2-5) |
83 | Crystal City (1-6) | 84 | vs *Hondo (2-4) |
84 | Robstown (2-5) | 83 | at *Sinton (6-1) |
85 | Paris North Lamar (1-6) | 86 | at *Pittsburg (0-7) |
86 | Levelland (1-7) | 87 | Open |
87 | Wharton (0-7) | 85 | vs *La Marque (4-2) |
88 | Wills Point (0-7) | 88 | vs *Farmersville (2-5) |
89 | Pearsall (0-7) | 89 | at *Carrizo Springs (7-0) |
90 | Manor New Tech (1-6) | 91 | vs *Austin Achieve (1-5) |
91 | Venus (0-5) | 90 | at *Glen Rose (7-1) |
92 | Austin Achieve (1-5) | 92 | at *Manor New Tech (1-6) |
CLASS 3A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 9 |
1 | Brock (7-0) | 1 | vs *Boyd (1-6) |
2 | Tuscola Jim Ned (7-0) | 2 | vs *San Angelo TLCA (0-7) |
3 | Lorena (5-2) | 3 | vs *Cameron Yoe (3-5) |
4 | Mount Vernon (7-0) | 8 | at *Winnsboro (4-3) |
5 | Hallettsville (6-1) | 4 | at *Yoakum (5-2) |
6 | West (8-0) | 5 | Open |
7 | Malakoff (4-3) | 10 | vs *Groesbeck (6-1) |
8 | Yoakum (5-2) | 7 | vs *Hallettsville (6-1) |
9 | Grandview (7-1) | 9 | at *Whitney (3-4) |
10 | Tatum (6-1) | 6 | at *Jefferson (4-3) |
11 | Columbus (5-2) | 12 | vs *Hempstead (0-6) |
12 | Vanderbilt Industrial (7-1) | 11 | Open |
13 | Edna (6-2) | 13 | at *Palacios (1-6) |
14 | Little River Academy (7-1) | 17 | vs *Rockdale (4-3) |
15 | Cameron Yoe (3-5) | 14 | at *Lorena (5-2) |
16 | Gladewater (5-2) | 20 | at *White Oak (4-3) |
17 | Pilot Point (5-2) | 18 | vs *Ponder (3-4) |
18 | Bushland (5-2) | 15 | at *Dalhart (2-5) |
19 | Shallowater (5-2) | 21 | vs *Denver City (4-3) |
20 | Gladewater Sabine (6-2) | 19 | Open |
21 | Pottsboro (4-2) | 25 | at *Bonham (3-4) |
22 | Wall (3-3) | 24 | at *Breckenridge (3-4) |
23 | East Chambers (5-2) | 16 | at *Kirbyville (3-3) |
24 | Lago Vista (4-3) | 23 | vs *Comfort (1-6) |
25 | Llano (5-2) | 26 | at *Blanco (3-4) |
26 | Whitesboro (3-4) | 28 | at *Bowie (2-5) |
27 | Poteet (7-1) | 29 | vs *Marion (6-1) |
28 | Whitney (3-4) | 38 | vs *Grandview (7-1) |
29 | Winnsboro (4-3) | 31 | vs *Mount Vernon (7-0) |
30 | Corpus Christi London (7-0) | 27 | Open |
31 | Breckenridge (3-4) | 50 | vs *Wall (3-3) |
32 | Groesbeck (6-1) | 30 | at *Malakoff (4-3) |
33 | Jourdanton (4-4) | 32 | at *San Antonio Cole (4-3) |
34 | Coldspring-Oakhurst (5-1) | 39 | vs *Palestine Westwood (3-4) |
35 | Anahuac (5-2) | 34 | at *Buna (2-6) |
36 | Orange Grove (3-4) | 36 | vs *Goliad (5-2) |
37 | San Diego (6-0) | 41 | at *Progreso (0-7) |
38 | Marion (6-1) | 37 | at *Poteet (7-1) |
39 | Diboll (5-3) | 45 | vs *Crockett (3-4) |
40 | Early (5-2) | 22 | at *Clyde (1-6) |
41 | Blanco (3-4) | 40 | vs *Llano (5-2) |
42 | Mineola (3-4) | 33 | vs *Howe (0-7) |
43 | Woodville (4-2) | 35 | vs *Hardin (2-5) |
44 | Denver City (4-3) | 44 | at *Shallowater (5-2) |
45 | Paradise (5-2) | 42 | vs *Peaster (6-1) |
46 | Rockdale (4-3) | 43 | at *Little River Academy (7-1) |
47 | Hitchcock (4-3) | 47 | at *Boling (3-4) |
48 | Peaster (6-1) | 51 | at *Paradise (5-2) |
49 | New Boston (3-4) | 46 | at *Atlanta (0-8) |
50 | Universal City Randolph (4-3) | 48 | vs *Cotulla (1-6) |
51 | Amarillo River Road (5-3) | 54 | vs *Muleshoe (2-5) |
52 | Jefferson (4-3) | 49 | vs *Tatum (6-1) |
53 | Goliad (5-2) | 55 | at *Orange Grove (3-4) |
54 | Boling (3-4) | 53 | vs *Hitchcock (4-3) |
55 | Dalhart (2-5) | 58 | vs *Bushland (5-2) |
56 | Bonham (3-4) | 52 | vs *Pottsboro (4-2) |
57 | Lyford (5-3) | 56 | vs *Bishop (2-3) |
58 | Maypearl (4-2) | 59 | at *Dallas A+ Academy (1-6) |
59 | Atlanta (0-8) | 67 | vs *New Boston (3-4) |
60 | Palestine Westwood (3-4) | 57 | at *Coldspring-Oakhurst (5-1) |
61 | White Oak (4-3) | 62 | vs *Gladewater (5-2) |
62 | Bishop (2-3) | 64 | at *Lyford (5-3) |
63 | Dallas Madison (2-6) | 63 | vs *Dallas Life Oak Cliff (3-4) |
64 | Crockett (3-4) | 68 | at *Diboll (5-3) |
65 | Troy (1-6) | 66 | vs *Caldwell (2-5) |
66 | Littlefield (3-5) | 61 | Open |
67 | Mathis (1-6) | 70 | vs *Aransas Pass (0-8) |
68 | Fairfield (3-4) | 69 | vs *Teague (2-5) |
69 | Buna (2-6) | 81 | vs *Anahuac (5-2) |
70 | Dallas Life Oak Cliff (3-4) | 71 | at *Dallas Madison (2-6) |
71 | Clyde (1-6) | 75 | vs *Early (5-2) |
72 | McGregor (2-6) | 65 | Open |
73 | San Antonio Cole (4-3) | 79 | vs *Jourdanton (4-4) |
74 | Bowie (2-5) | 77 | vs *Whitesboro (3-4) |
75 | Palacios (1-6) | 72 | vs *Edna (6-2) |
76 | Ponder (3-4) | 74 | at *Pilot Point (5-2) |
77 | Muleshoe (2-5) | 78 | at *Amarillo River Road (5-3) |
78 | Teague (2-5) | 80 | at *Fairfield (3-4) |
79 | Kirbyville (3-3) | 60 | vs *East Chambers (5-2) |
80 | Eustace (4-3) | 83 | vs *Kemp (0-6) |
81 | Caldwell (2-5) | 73 | at *Troy (1-6) |
82 | Boyd (1-6) | 76 | at *Brock (7-0) |
83 | Emory Rains (2-4) | 84 | at *Commerce (2-5) |
84 | Hardin (2-5) | 95 | at *Woodville (4-2) |
85 | Brownfield (1-6) | 97 | at *Slaton (2-5) |
86 | Slaton (2-5) | 82 | vs *Brownfield (1-6) |
87 | Cotulla (1-6) | 87 | at *Universal City Randolph (4-3) |
88 | Luling (1-6) | 89 | Open |
89 | Comfort (1-6) | 88 | at *Lago Vista (4-3) |
90 | Santa Gertrudis Academy (3-5) | 90 | at *Falfurrias (1-6) |
91 | Lamesa (3-4) | 86 | at *Kermit (1-6) |
92 | Commerce (2-5) | 92 | vs *Emory Rains (2-4) |
93 | Huntington (2-6) | 93 | Open |
94 | Elkhart (3-5) | 91 | at *Trinity (0-5) |
95 | Hempstead (0-6) | 94 | at *Columbus (5-2) |
96 | Kermit (1-6) | 85 | vs *Lamesa (3-4) |
97 | Howe (0-7) | 96 | at *Mineola (3-4) |
98 | Falfurrias (1-6) | 99 | vs *Santa Gertrudis Academy (3-5) |
99 | Kemp (0-6) | 100 | at *Eustace (4-3) |
100 | Trinity (0-5) | 98 | vs *Elkhart (3-5) |
101 | Lytle (0-7) | 101 | Open |
102 | Aransas Pass (0-8) | 102 | at *Mathis (1-6) |
103 | Cleveland Tarkington (0-7) | 104 | Open |
104 | Dallas A+ Academy (1-6) | 105 | vs *Maypearl (4-2) |
105 | San Angelo TLCA (0-7) | 103 | at *Tuscola Jim Ned (7-0) |
106 | Progreso (0-7) | 106 | vs *San Diego (6-0) |
CLASS 3A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 9 |
1 | Gunter (7-0) | 1 | at *Blue Ridge (1-7) |
2 | Franklin (8-0) | 2 | at *Buffalo (2-5) |
3 | Waskom (6-1) | 3 | at *Harleton (3-4) |
4 | Newton (6-1) | 4 | Open |
5 | Holliday (7-0) | 5 | vs *Nocona (1-6) |
6 | Childress (7-0) | 6 | vs *Tulia (5-2) |
7 | Abernathy (7-0) | 11 | at *Lubbock Roosevelt (7-0) |
8 | New London West Rusk (7-0) | 7 | at *Gilmer Harmony (6-1) |
9 | Poth (6-1) | 9 | at *Nixon-Smiley (2-5) |
10 | Canadian (6-1) | 10 | vs *Friona (6-1) |
11 | Idalou (6-1) | 8 | vs *Stanton (3-4) |
12 | Lubbock Roosevelt (7-0) | 17 | vs *Abernathy (7-0) |
13 | East Bernard (6-1) | 14 | at *Altair Rice Consolidated (2-5) |
14 | Elysian Fields (6-1) | 12 | vs *Ore City (1-7) |
15 | Daingerfield (5-2) | 18 | at *Paul Pewitt (4-3) |
16 | Odem (8-0) | 16 | at *Skidmore-Tynan (4-2) |
17 | Bells (5-3) | 19 | at *Sadler S&S Consolidated (2-5) |
18 | Friona (6-1) | 20 | at *Canadian (6-1) |
19 | Spearman (4-3) | 15 | vs *Dimmitt (2-6) |
20 | New Waverly (5-2) | 21 | vs *Corrigan-Camden (5-2) |
21 | Paul Pewitt (4-3) | 23 | vs *Daingerfield (5-2) |
22 | Gilmer Harmony (6-1) | 13 | vs *New London West Rusk (7-0) |
23 | Natalia (7-1) | 24 | Open |
24 | Rogers (5-3) | 22 | vs *Riesel (3-3) |
25 | Hebbronville (7-0) | 25 | Open |
26 | Leonard (4-2) | 27 | at *Lone Oak (2-5) |
27 | Henrietta (6-1) | 26 | vs *Valley View (0-7) |
28 | Arp (4-3) | 29 | at *Winona (2-6) |
29 | Tidehaven (4-2) | 34 | vs *Van Vleck (4-3) |
30 | Eastland (3-4) | 28 | at *Jacksboro (3-3) |
31 | Troup (6-2) | 40 | at *Grand Saline (1-5) |
32 | Lexington (3-4) | 30 | at *Florence (4-3) |
33 | Crane (6-2) | 36 | at *Alpine (2-5) |
34 | DeKalb (5-3) | 31 | at *Hooks (3-4) |
35 | Hughes Springs (2-4) | 33 | at *Queen City (4-4) |
36 | Callisburg (6-1) | 37 | at *Wichita Falls City View (3-4) |
37 | Paris Chisum (5-2) | 32 | Open |
38 | Hooks (3-4) | 45 | vs *DeKalb (5-3) |
39 | Palmer (5-1) | 39 | vs *Blooming Grove (4-2) |
40 | Dublin (6-1) | 38 | at *Merkel (3-4) |
41 | Sonora (4-3) | 41 | at *Bangs (1-5) |
42 | Taft (5-2) | 42 | at *Banquete (5-3) |
43 | Corrigan-Camden (5-2) | 35 | at *New Waverly (5-2) |
44 | Tulia (5-2) | 43 | at *Childress (7-0) |
45 | Van Vleck (4-3) | 48 | at *Tidehaven (4-2) |
46 | Kountze (5-2) | 44 | at *Anderson-Shiro (2-6) |
47 | Edgewood (5-3) | 49 | at *Rice (3-3) |
48 | Hemphill (3-4) | 50 | at *Warren (3-3) |
49 | Jacksboro (3-3) | 51 | vs *Eastland (3-4) |
50 | Brady (3-3) | 47 | vs *San Angelo Grape Creek (3-4) |
51 | Stockdale (3-5) | 52 | vs *Dilley (4-3) |
52 | Wichita Falls City View (3-4) | 54 | vs *Callisburg (6-1) |
53 | Comanche (0-7) | 58 | vs *Millsap (3-4) |
54 | Millsap (3-4) | 55 | at *Comanche (0-7) |
55 | Harleton (3-4) | 53 | vs *Waskom (6-1) |
56 | Altair Rice Consolidated (2-5) | 56 | vs *East Bernard (6-1) |
57 | Ballinger (3-3) | 46 | vs *Ingram Moore (2-5) |
58 | George West (1-6) | 57 | vs *Karnes City (2-5) |
59 | Merkel (3-4) | 60 | vs *Dublin (6-1) |
60 | Florence (4-3) | 59 | vs *Lexington (3-4) |
61 | Grand Saline (1-5) | 85 | vs *Troup (6-2) |
62 | Skidmore-Tynan (4-2) | 61 | vs *Odem (8-0) |
63 | Danbury (3-4) | 64 | vs *Wallis Brazos (1-6) |
64 | Clifton (1-7) | 63 | Open |
65 | Blooming Grove (4-2) | 65 | at *Palmer (5-1) |
66 | Karnes City (2-5) | 62 | at *George West (1-6) |
67 | Banquete (5-3) | 71 | vs *Taft (5-2) |
68 | Buffalo (2-5) | 67 | vs *Franklin (8-0) |
69 | Whitewright (4-4) | 70 | Open |
70 | Alpine (2-5) | 69 | vs *Crane (6-2) |
71 | Warren (3-3) | 68 | vs *Hemphill (3-4) |
72 | Rice (3-3) | 74 | vs *Edgewood (5-3) |
73 | Riesel (3-3) | 73 | at *Rogers (5-3) |
74 | Redwater (3-5) | 72 | vs *Pattonville Prairiland (3-4) |
75 | Scurry-Rosser (2-5) | 75 | at *Dallas Gateway Charter (1-6) |
76 | San Angelo Grape Creek (3-4) | 90 | at *Brady (3-3) |
77 | Anderson-Shiro (2-6) | 82 | vs *Kountze (5-2) |
78 | Coahoma (2-5) | 66 | vs *Reagan County (3-4) |
79 | Sadler S&S Consolidated (2-5) | 77 | vs *Bells (5-3) |
80 | Stanton (3-4) | 92 | at *Idalou (6-1) |
81 | Pattonville Prairiland (3-4) | 79 | at *Redwater (3-5) |
82 | Lone Oak (2-5) | 80 | vs *Leonard (4-2) |
83 | Anthony (4-4) | 78 | vs *Odessa Compass Academy (0-7) |
84 | Dilley (4-3) | 81 | at *Stockdale (3-5) |
85 | Reagan County (3-4) | 76 | at *Coahoma (2-5) |
86 | Corsicana Mildred (3-5) | 83 | Open |
87 | Blue Ridge (1-7) | 86 | vs *Gunter (7-0) |
88 | Bangs (1-5) | 96 | vs *Sonora (4-3) |
89 | Santa Rosa (1-6) | 84 | at *Monte Alto (0-7) |
90 | Queen City (4-4) | 89 | vs *Hughes Springs (2-4) |
91 | Nixon-Smiley (2-5) | 91 | vs *Poth (6-1) |
92 | Wallis Brazos (1-6) | 87 | at *Danbury (3-4) |
93 | Dimmitt (2-6) | 93 | at *Spearman (4-3) |
94 | Valley View (0-7) | 95 | at *Henrietta (6-1) |
95 | Winona (2-6) | 97 | vs *Arp (4-3) |
96 | Amarillo Highland Park (0-8) | 98 | Open |
97 | Ingram Moore (2-5) | 94 | at *Ballinger (3-3) |
98 | Quitman (4-4) | 88 | Open |
99 | Ore City (1-7) | 101 | at *Elysian Fields (6-1) |
100 | Nocona (1-6) | 99 | at *Holliday (7-0) |
101 | Dallas Gateway Charter (1-6) | 100 | vs *Scurry-Rosser (2-5) |
102 | New Diana (0-8) | 102 | Open |
103 | Monte Alto (0-7) | 103 | vs *Santa Rosa (1-6) |
104 | Odessa Compass Academy (0-7) | 104 | at *Anthony (4-4) |
105 | Tornillo (0-7) | 105 | Open |
CLASS 2A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 9 |
1 | Shiner (7-0) | 3 | vs *Weimar (2-6) |
2 | Refugio (7-0) | 1 | vs *Three Rivers (6-2) |
3 | Timpson (6-0) | 2 | Open |
4 | New Deal (6-1) | 4 | at *Tahoka (0-7) |
5 | Cisco (6-1) | 5 | at *Coleman (6-0) |
6 | Crawford (7-0) | 6 | vs *Bosqueville (5-2) |
7 | Hawley (7-0) | 7 | vs *Anson (3-4) |
8 | Tolar (5-2) | 10 | vs *Rio Vista (3-4) |
9 | Mason (6-1) | 9 | vs *Johnson City (6-1) |
10 | Beckville (8-0) | 8 | Open |
11 | Coleman (6-0) | 11 | vs *Cisco (6-1) |
12 | Forsan (7-0) | 13 | vs *Haskell (2-5) |
13 | Centerville (7-1) | 12 | at *Grapeland (4-4) |
14 | Bosqueville (5-2) | 14 | at *Crawford (7-0) |
15 | Thorndale (7-1) | 15 | at *Thrall (4-3) |
16 | Joaquin (4-2) | 16 | vs *Shelbyville (5-2) |
17 | Farwell (6-1) | 18 | at *Stinnett West Texas (0-7) |
18 | Flatonia (3-3) | 19 | Open |
19 | Three Rivers (6-2) | 23 | at *Refugio (7-0) |
20 | Ganado (3-4) | 20 | at *Schulenburg (4-4) |
21 | Cooper (7-0) | 25 | at *Honey Grove (2-5) |
22 | Hearne (5-3) | 27 | Open |
23 | Italy (5-2) | 22 | at *Axtell (2-5) |
24 | La Villa (5-2) | 24 | at *Santa Maria (3-4) |
25 | Panhandle (2-5) | 29 | at *Boys Ranch (1-6) |
26 | Johnson City (6-1) | 32 | at *Mason (6-1) |
27 | Garrison (2-4) | 21 | vs *San Augustine (1-7) |
28 | Sundown (5-2) | 30 | vs *Hale Center (3-4) |
29 | Alto (4-2) | 31 | vs *Normangee (5-3) |
30 | Holland (4-3) | 28 | at *Rosebud-Lott (5-3) |
31 | Schulenburg (4-4) | 35 | vs *Ganado (3-4) |
32 | Collinsville (3-4) | 17 | at *Tioga (3-4) |
33 | Thrall (4-3) | 26 | vs *Thorndale (7-1) |
34 | Shelbyville (5-2) | 34 | at *Joaquin (4-2) |
35 | Rosebud-Lott (5-3) | 33 | vs *Holland (4-3) |
36 | Kenedy (5-1) | 36 | vs *Bloomington (2-6) |
37 | San Saba (1-6) | 39 | at *DeLeon (0-7) |
38 | Alvord (5-2) | 51 | vs *Trenton (4-2) |
39 | Ozona (3-4) | 37 | at *Brackettville (2-4) |
40 | Marlin (4-3) | 42 | at *Kerens (1-6) |
41 | Post (1-6) | 41 | vs *Floydada (2-5) |
42 | Normangee (5-3) | 43 | at *Alto (4-2) |
43 | Valley Mills (3-5) | 44 | vs *Itasca (1-6) |
44 | Lindsay (3-4) | 47 | at *Tom Bean (0-6) |
45 | Price Carlisle (2-4) | 45 | at *Hawkins (5-3) |
46 | Goldthwaite (3-4) | 40 | at *Winters (1-5) |
47 | Celeste (5-2) | 49 | at *Como-Pickton (2-5) |
48 | Anson (3-4) | 48 | at *Hawley (7-0) |
49 | Wolfe City (5-1) | 46 | Open |
50 | Hamilton (5-3) | 38 | Open |
51 | Hawkins (5-3) | 53 | vs *Price Carlisle (2-4) |
52 | Harper (6-1) | 50 | at *Center Point (2-5) |
53 | Freer (2-5) | 52 | Open |
54 | Olton (5-2) | 60 | at *Sanford-Fritch (2-5) |
55 | Premont (4-3) | 57 | at *Riviera-Kaufer (1-2) |
56 | San Augustine (1-7) | 58 | at *Garrison (2-4) |
57 | Honey Grove (2-5) | 54 | vs *Cooper (7-0) |
58 | Rio Vista (3-4) | 61 | at *Tolar (5-2) |
59 | Tioga (3-4) | 55 | vs *Collinsville (3-4) |
60 | Grapeland (4-4) | 59 | vs *Centerville (7-1) |
61 | Winters (1-5) | 56 | vs *Goldthwaite (3-4) |
62 | Stamford (2-5) | 62 | at *Colorado City (1-5) |
63 | Dawson (3-4) | 64 | at *Cayuga (1-6) |
64 | Hale Center (3-4) | 73 | at *Sundown (5-2) |
65 | Bogata Rivercrest (2-6) | 63 | vs *Alba-Golden (3-4) |
66 | Alba-Golden (3-4) | 66 | at *Bogata Rivercrest (2-6) |
67 | Ben Bolt (4-3) | 68 | Open |
68 | Colorado City (1-5) | 70 | vs *Stamford (2-5) |
69 | Trenton (4-2) | 72 | at *Alvord (5-2) |
70 | Haskell (2-5) | 65 | at *Forsan (7-0) |
71 | Frankston (3-4) | 67 | at *Gladewater Union Grove (1-5) |
72 | Floydada (2-5) | 74 | at *Post (1-6) |
73 | Brackettville (2-4) | 69 | vs *Ozona (3-4) |
74 | Axtell (2-5) | 75 | vs *Italy (5-2) |
75 | Weimar (2-6) | 71 | at *Shiner (7-0) |
76 | Bruceville-Eddy (1-6) | 79 | vs *Moody (2-5) |
77 | Santa Maria (3-4) | 78 | vs *La Villa (5-2) |
78 | Como-Pickton (2-5) | 83 | vs *Celeste (5-2) |
79 | Cayuga (1-6) | 77 | vs *Dawson (3-4) |
80 | Moody (2-5) | 81 | at *Bruceville-Eddy (1-6) |
81 | Sanford-Fritch (2-5) | 76 | vs *Olton (5-2) |
82 | Jewett Leon (3-5) | 80 | at *Groveton (0-7) |
83 | Boys Ranch (1-6) | 82 | vs *Panhandle (2-5) |
84 | Bloomington (2-6) | 84 | at *Kenedy (5-1) |
85 | Linden-Kildare (1-5) | 86 | vs *Big Sandy (2-6) |
86 | DeLeon (0-7) | 85 | vs *San Saba (1-6) |
87 | Gladewater Union Grove (1-5) | 92 | vs *Frankston (3-4) |
88 | Groveton (0-7) | 90 | vs *Jewett Leon (3-5) |
89 | Big Sandy (2-6) | 88 | at *Linden-Kildare (1-5) |
90 | Stinnett West Texas (0-7) | 87 | vs *Farwell (6-1) |
91 | Itasca (1-6) | 91 | at *Valley Mills (3-5) |
92 | Center Point (2-5) | 89 | vs *Harper (6-1) |
93 | Kerens (1-6) | 93 | vs *Marlin (4-3) |
94 | Tahoka (0-7) | 94 | vs *New Deal (6-1) |
95 | Riviera-Kaufer (1-2) | 95 | vs *Premont (4-3) |
96 | Tom Bean (0-6) | 96 | vs *Lindsay (3-4) |
CLASS 2A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 9 |
1 | Mart (7-0) | 1 | vs *Frost (2-5) |
2 | Muenster (8-0) | 2 | Open |
3 | Albany (7-0) | 3 | Open |
4 | Stratford (6-1) | 6 | vs *Gruver (7-0) |
5 | Windthorst (6-1) | 4 | vs *Chico (0-8) |
6 | Falls City (6-1) | 5 | vs *Runge (0-6) |
7 | Eldorado (6-0) | 7 | at *Christoval (6-1) |
8 | Wellington (5-2) | 8 | vs *Clarendon (6-1) |
9 | Chilton (5-1) | 9 | at *Wortham (5-2) |
10 | McCamey (5-1) | 11 | vs *Iraan (1-5) |
11 | Tenaha (6-2) | 10 | at *Cushing (4-1) |
12 | Christoval (6-1) | 13 | vs *Eldorado (6-0) |
13 | Vega (5-2) | 14 | at *Booker (1-6) |
14 | Roscoe (5-1) | 18 | vs *Crosbyton (4-4) |
15 | Burton (6-1) | 15 | vs *Granger (6-0) |
16 | Clarendon (6-1) | 16 | at *Wellington (5-2) |
17 | Ralls (5-3) | 12 | Open |
18 | Gruver (7-0) | 17 | at *Stratford (6-1) |
19 | Santo (7-0) | 19 | at *Hico (4-4) |
20 | Granger (6-0) | 20 | at *Burton (6-1) |
21 | Lovelady (5-2) | 22 | at *Mount Enterprise (2-3) |
22 | D'Hanis (5-1) | 21 | at *Bruni (4-2) |
23 | Yorktown (5-3) | 24 | Open |
24 | Petrolia (7-0) | 23 | at *Era (2-6) |
25 | Wink (4-3) | 25 | vs *Morton (3-3) |
26 | Seymour (4-3) | 27 | vs *Quanah (1-6) |
27 | Maud (5-2) | 26 | vs *Quinlan Boles (5-2) |
28 | Shamrock (6-2) | 30 | Open |
29 | Archer City (4-2) | 28 | at *Munday (0-7) |
30 | Lockney (6-1) | 29 | at *Hamlin (0-8) |
31 | Pineland West Sabine (2-5) | 31 | vs *Colmesneil (4-2) |
32 | Bruni (4-2) | 32 | vs *D'Hanis (5-1) |
33 | New Home (5-3) | 33 | Open |
34 | Wortham (5-2) | 43 | vs *Chilton (5-1) |
35 | Seagraves (5-2) | 36 | vs *Plains (4-3) |
36 | Olney (3-4) | 34 | at *Electra (3-4) |
37 | Deweyville (2-3) | 39 | vs *Evadale (5-2) |
38 | Louise (5-3) | 35 | at *Pettus (0-6) |
39 | Cushing (4-1) | 41 | vs *Tenaha (6-2) |
40 | Rocksprings (4-3) | 37 | vs *Junction (3-4) |
41 | Quinlan Boles (5-2) | 50 | at *Maud (5-2) |
42 | Evadale (5-2) | 46 | at *Deweyville (2-3) |
43 | Miles (2-5) | 60 | vs *Menard (2-5) |
44 | Sunray (4-4) | 38 | Open |
45 | Snook (2-5) | 47 | vs *Bartlett (2-6) |
46 | Bremond (2-5) | 45 | at *Hubbard (3-4) |
47 | Hico (4-4) | 42 | vs *Santo (7-0) |
48 | Colmesneil (4-2) | 53 | at *Pineland West Sabine (2-5) |
49 | Ropesville Ropes (5-2) | 40 | vs *Sudan (0-6) |
50 | Cross Plains (4-3) | 51 | vs *Meridian (1-6) |
51 | Quanah (1-6) | 52 | at *Seymour (4-3) |
52 | Somerville (3-5) | 48 | Open |
53 | Wheeler (3-4) | 49 | vs *Memphis (1-7) |
54 | Simms Bowie (3-3) | 44 | vs *Detroit (1-5) |
55 | Bovina (3-5) | 61 | at *Smyer (0-7) |
56 | Iola (2-5) | 54 | vs *Milano (3-4) |
57 | Milano (3-4) | 57 | at *Iola (2-5) |
58 | Crosbyton (4-4) | 62 | at *Roscoe (5-1) |
59 | Mount Enterprise (2-3) | 63 | vs *Lovelady (5-2) |
60 | Hull-Daisetta (2-4) | 55 | vs *Burkeville (4-2) |
61 | Plains (4-3) | 76 | at *Seagraves (5-2) |
62 | Sabinal (1-6) | 64 | vs *La Pryor (1-5) |
63 | Detroit (1-5) | 58 | at *Simms Bowie (3-3) |
64 | Hubbard (3-4) | 65 | vs *Bremond (2-5) |
65 | Smyer (0-7) | 66 | vs *Bovina (3-5) |
66 | Menard (2-5) | 67 | at *Miles (2-5) |
67 | Hamlin (0-8) | 68 | vs *Lockney (6-1) |
68 | Clarksville (3-4) | 73 | vs *Cumby (0-5) |
69 | Agua Dulce (1-5) | 70 | at *Woodsboro (2-5) |
70 | Electra (3-4) | 69 | vs *Olney (3-4) |
71 | Sudan (0-6) | 71 | at *Ropesville Ropes (5-2) |
72 | Morton (3-3) | 59 | at *Wink (4-3) |
73 | Era (2-6) | 74 | vs *Petrolia (7-0) |
74 | Woodsboro (2-5) | 77 | vs *Agua Dulce (1-5) |
75 | Cumby (0-5) | 72 | at *Clarksville (3-4) |
76 | Benavides (0-6) | 75 | vs *Charlotte (1-5) |
77 | Junction (3-4) | 56 | at *Rocksprings (4-3) |
78 | Booker (1-6) | 80 | vs *Vega (5-2) |
79 | Bartlett (2-6) | 78 | at *Snook (2-5) |
80 | Sabine Pass (0-0) | 79 | Open |
81 | La Pryor (1-5) | 82 | at *Sabinal (1-6) |
82 | Charlotte (1-5) | 81 | at *Benavides (0-6) |
83 | Burkeville (4-2) | 83 | at *Hull-Daisetta (2-4) |
84 | Memphis (1-7) | 86 | at *Wheeler (3-4) |
85 | Pettus (0-6) | 84 | vs *Louise (5-3) |
86 | Chico (0-8) | 85 | at *Windthorst (6-1) |
87 | Runge (0-6) | 88 | at *Falls City (6-1) |
88 | Meridian (1-6) | 90 | at *Cross Plains (4-3) |
89 | Overton (0-8) | 89 | Open |
90 | Iraan (1-5) | 91 | at *McCamey (5-1) |
91 | High Island (0-3-1) | 92 | Open |
92 | Frost (2-5) | 87 | at *Mart (7-0) |
93 | Munday (0-7) | 93 | vs *Archer City (4-2) |
CLASS 1A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 9 |
1 | May (8-0) | 1 | vs *Baird (5-1) |
2 | Water Valley (8-0) | 2 | vs *Eden (4-2) |
3 | Sterling City (7-1) | 4 | vs *Westbrook (3-4) |
4 | Springlake-Earth (5-1) | 3 | vs *Petersburg (0-8) |
5 | Jonesboro (8-0) | 5 | vs *Zephyr (0-8) |
6 | Rankin (6-1) | 6 | vs *Lenorah Grady (1-6) |
7 | Westbrook (3-4) | 7 | at *Sterling City (7-1) |
8 | Abbott (7-0) | 8 | at *Coolidge (4-3) |
9 | Garden City (5-2) | 9 | at *Midland TLCA (2-5) |
10 | Ira (6-1) | 10 | Open |
11 | Happy (5-2) | 12 | vs *Turkey Valley (5-3) |
12 | Knox City (4-4) | 13 | at *Vernon Northside (0-7) |
13 | Hermleigh (8-0) | 15 | at *Rotan (5-2) |
14 | Spur (7-1) | 11 | Open |
15 | Irion County (6-2) | 17 | Open |
16 | Saint Jo (5-2) | 18 | vs *Bryson (2-5) |
17 | Borden County (2-5) | 20 | vs *Whiteface (5-3) |
18 | Paducah (3-4) | 21 | at *Crowell (0-6) |
19 | Lometa (6-1) | 19 | at *Evant (4-4) |
20 | Baird (5-1) | 16 | at *May (8-0) |
21 | Turkey Valley (5-3) | 23 | at *Happy (5-2) |
22 | Leakey (3-3) | 14 | at *McDade (4-2) |
23 | Lingleville (5-1) | 24 | vs *Santa Anna (6-2) |
24 | Eden (4-2) | 25 | at *Water Valley (8-0) |
25 | Imperial Buena Vista (5-2) | 26 | vs *Van Horn (4-3) |
26 | Coolidge (4-3) | 22 | vs *Abbott (7-0) |
27 | Avalon (5-3) | 28 | vs *Milford (2-4) |
28 | Gorman (4-3) | 27 | Open |
29 | Nazareth (5-2) | 29 | at *Kress (4-3) |
30 | Santa Anna (6-2) | 31 | at *Lingleville (5-1) |
31 | Gilmer Union Hill (4-4) | 32 | at *Campbell (2-5) |
32 | Rotan (5-2) | 35 | vs *Hermleigh (8-0) |
33 | Van Horn (4-3) | 33 | at *Imperial Buena Vista (5-2) |
34 | White Deer (2-6) | 30 | Open |
35 | Blum (2-5) | 37 | vs *Bynum (4-4) |
36 | Roscoe Highland (3-5) | 36 | at *Robert Lee (2-5) |
37 | Roby (3-4) | 34 | vs *Aspermont (2-5) |
38 | Fort Davis (4-3) | 38 | vs *Marfa (2-4) |
39 | Leverett's Chapel (2-2) | 39 | at *Savoy (1-6) |
40 | Medina (3-4) | 47 | Open |
41 | Kress (4-3) | 45 | vs *Nazareth (5-2) |
42 | Newcastle (3-3) | 41 | at *Perrin-Whitt (2-5) |
43 | Crowell (0-6) | 40 | vs *Paducah (3-4) |
44 | Perrin-Whitt (2-5) | 43 | vs *Newcastle (3-3) |
45 | Evant (4-4) | 42 | vs *Lometa (6-1) |
46 | O'Donnell (2-5) | 44 | at *Wellman-Union (0-6) |
47 | Aquilla (3-3) | 46 | vs *Penelope (3-4) |
48 | McDade (4-2) | 52 | vs *Leakey (3-3) |
49 | Bynum (4-4) | 48 | at *Blum (2-5) |
50 | Whiteface (5-3) | 49 | at *Borden County (2-5) |
51 | Milford (2-4) | 51 | at *Avalon (5-3) |
52 | Meadow (2-6) | 50 | Open |
53 | McLean (4-3) | 53 | at *Claude (2-6) |
54 | Penelope (3-4) | 54 | at *Aquilla (3-3) |
55 | Lenorah Grady (1-6) | 57 | at *Rankin (6-1) |
56 | Covington (2-6) | 58 | Open |
57 | Paint Rock (5-2) | 59 | vs *Veribest (3-4) |
58 | Nueces Canyon (1-4) | 60 | at *Prairie Lea (2-5) |
59 | Aspermont (2-5) | 61 | at *Roby (3-4) |
60 | Marfa (2-4) | 63 | at *Fort Davis (4-3) |
61 | Veribest (3-4) | 64 | at *Paint Rock (5-2) |
62 | Bronte (2-6) | 68 | Open |
63 | Bryson (2-5) | 56 | at *Saint Jo (5-2) |
64 | Petersburg (0-8) | 55 | at *Springlake-Earth (5-1) |
65 | Fruitvale (2-5) | 67 | Open |
66 | Claude (2-6) | 65 | vs *McLean (4-3) |
67 | Robert Lee (2-5) | 62 | vs *Roscoe Highland (3-5) |
68 | Campbell (2-5) | 66 | vs *Gilmer Union Hill (4-4) |
69 | Midland TLCA (2-5) | 69 | vs *Garden City (5-2) |
70 | Vernon Northside (0-7) | 70 | vs *Knox City (4-4) |
71 | Lorenzo (1-5) | 71 | Open |
72 | Zephyr (0-8) | 73 | at *Jonesboro (8-0) |
73 | Prairie Lea (2-5) | 72 | vs *Nueces Canyon (1-4) |
74 | Wellman-Union (0-6) | 74 | vs *O'Donnell (2-5) |
75 | Savoy (1-6) | 75 | vs *Leverett's Chapel (2-2) |
CLASS 1A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 9 |
1 | Motley County (8-0) | 1 | Open |
2 | Strawn (8-0) | 2 | vs *Gustine (1-6) |
3 | Balmorhea (5-1) | 3 | at *Sierra Blanca (2-4) |
4 | Follett (7-0) | 5 | at *Darrouzett (1-7) |
5 | Anton (7-0) | 4 | Open |
6 | Jayton (7-0) | 6 | at *Guthrie (5-3) |
7 | Gordon (6-1) | 11 | vs *Three Way (3-5) |
8 | Richland Springs (5-1) | 8 | vs *Mullin (4-1) |
9 | Throckmorton (8-0) | 7 | Open |
10 | Whitharral (6-2) | 10 | vs *Lazbuddie (1-5) |
11 | Benjamin (7-0) | 12 | vs *Chillicothe (1-6) |
12 | Lamesa Klondike (6-1) | 13 | at *Loop (7-0) |
13 | Groom (4-3) | 14 | at *Hart (1-6) |
14 | Calvert (2-3) | 9 | at *Chester (2-4) |
15 | Loraine (4-3) | 15 | at *Olfen (0-6) |
16 | Oakwood (3-3) | 16 | at *Apple Springs (2-5) |
17 | Wildorado (6-1) | 17 | at *Silverton (2-4) |
18 | Rochelle (6-2) | 18 | Open |
19 | Dime Box (0-0) | 19 | Open |
20 | Cherokee (4-3) | 20 | at *Lohn (0-5) |
21 | Ladonia Fannindel (5-1) | 21 | at *Forestburg (2-3) |
22 | Blanket (6-1) | 22 | at *Sidney (3-4) |
23 | Loop (7-0) | 23 | vs *Lamesa Klondike (6-1) |
24 | Bowie Gold-burg (5-2) | 24 | at *Trinidad (0-7) |
25 | Oglesby (5-2) | 25 | vs *Mount Calm (4-2) |
26 | Blackwell (3-5) | 26 | Open |
27 | Amherst (4-3) | 28 | at *Cotton Center (2-4) |
28 | Miami (3-4) | 30 | vs *Lefors (2-4) |
29 | Cranfills Gap (5-3) | 27 | Open |
30 | Sanderson (4-4) | 33 | at *Grandfalls-Royalty (5-3) |
31 | Grandfalls-Royalty (5-3) | 32 | vs *Sanderson (4-4) |
32 | Hedley (7-1) | 31 | Open |
33 | Bluff Dale (4-3) | 29 | Open |
34 | Rule (3-2) | 34 | at *Harrold (0-3) |
35 | Guthrie (5-3) | 36 | vs *Jayton (7-0) |
36 | Sidney (3-4) | 38 | vs *Blanket (6-1) |
37 | Mullin (4-1) | 35 | at *Richland Springs (5-1) |
38 | Walnut Springs (3-5) | 37 | vs *Iredell (2-2) |
39 | Ackerly Sands (3-4) | 39 | at *Wilson (1-6) |
40 | Woodson (3-3) | 58 | vs *Haskell Paint Creek (4-3) |
41 | Gustine (1-6) | 40 | at *Strawn (8-0) |
42 | Morgan (0-5) | 42 | vs *Kopperl (0-5) |
43 | Sierra Blanca (2-4) | 43 | vs *Balmorhea (5-1) |
44 | Hart (1-6) | 62 | vs *Groom (4-3) |
45 | Mount Calm (4-2) | 44 | at *Oglesby (5-2) |
46 | Trent (3-5) | 45 | at *Abilene TLCA (1-6) |
47 | Afton Patton Springs (1-6) | 47 | vs *Southland (1-6) |
48 | Cotton Center (2-4) | 52 | vs *Amherst (4-3) |
49 | Lefors (2-4) | 46 | at *Miami (3-4) |
50 | Lueders-Avoca (0-5) | 49 | at *Moran (1-5) |
51 | Silverton (2-4) | 51 | vs *Wildorado (6-1) |
52 | Lazbuddie (1-5) | 53 | at *Whitharral (6-2) |
53 | Iredell (2-2) | 54 | at *Walnut Springs (3-5) |
54 | Chester (2-4) | 55 | vs *Calvert (2-3) |
55 | Apple Springs (2-5) | 56 | vs *Oakwood (3-3) |
56 | Three Way (3-5) | 61 | at *Gordon (6-1) |
57 | Rising Star (3-4) | 50 | at *Brookesmith (1-6) |
58 | Trinidad (0-7) | 59 | vs *Bowie Gold-burg (5-2) |
59 | Brookesmith (1-6) | 48 | vs *Rising Star (3-4) |
60 | Moran (1-5) | 41 | vs *Lueders-Avoca (0-5) |
61 | Forestburg (2-3) | 60 | vs *Ladonia Fannindel (5-1) |
62 | Dell City (1-5) | 57 | vs Lubbock Home School Christian (4-3) |
63 | Wilson (1-6) | 72 | vs *Ackerly Sands (3-4) |
64 | Valera Panther Creek (3-4) | 66 | Open |
65 | Southland (1-6) | 63 | at *Afton Patton Springs (1-6) |
66 | Darrouzett (1-7) | 65 | vs *Follett (7-0) |
67 | Buckholts (2-5) | 67 | Open |
68 | Lohn (0-5) | 68 | vs *Cherokee (4-3) |
69 | Haskell Paint Creek (4-3) | 71 | at *Woodson (3-3) |
70 | Abilene TLCA (1-6) | 69 | vs *Trent (3-5) |
71 | Chillicothe (1-6) | 64 | at *Benjamin (7-0) |
72 | Olfen (0-6) | 70 | vs *Loraine (4-3) |
73 | Kopperl (0-5) | 73 | at *Morgan (0-5) |
74 | Harrold (0-3) | 74 | vs *Rule (3-2) |
PRIVATE SCHOOLS — 11-MAN
Rank | Team (Record) | LW | Week 9 |
1 | Fort Worth Nolan Catholic (5-2) | 1 | vs *Argyle Liberty Christian (1-6) |
2 | Dallas Parish Episcopal (6-1) | 2 | vs *Plano John Paul II (1-5) |
3 | Austin Regents School (7-0) | 3 | vs *Brownsville St. Joseph (3-4) |
4 | San Antonio Cornerstone (4-3) | 4 | vs Houston Legacy (2-4) |
5 | Dallas Plano Prestonwood (5-2) | 6 | vs *Dallas Bishop Lynch (2-5) |
6 | Houston Second Baptist (6-1) | 5 | at *Houston Lutheran South (6-1) |
7 | Episcopal School of Dallas (8-0) | 7 | vs *Houston St. John's (7-0) |
8 | Midland Christian (5-2) | 8 | at *Fort Worth All Saints Episcopal (3-3) |
9 | San Antonio Central Catholic (7-1) | 10 | Open |
10 | Dallas Christian School (6-1) | 14 | at *Tyler Grace Community (1-6) |
11 | Fort Bend Christian (4-3) | 9 | vs *Victoria St. Joseph (4-3) |
12 | Grapevine Faith Christian (6-1) | 11 | vs Oklahoma City Patriots, OK |
13 | Fort Worth Southwest Christian (5-2) | 12 | at *Fort Worth Christian (1-6) |
14 | Houston St. Thomas (6-2) | 16 | at *Houston St. Pius X (3-4) |
15 | Fort Worth All Saints Episcopal (3-3) | 13 | vs *Midland Christian (5-2) |
16 | Addison Trinity Christian (6-2) | 15 | Open |
17 | Cypress Community Christian (5-2) | 18 | at *Bryan Brazos Christian (5-1) |
18 | Houston St. John's (7-0) | 19 | at *Episcopal School of Dallas (8-0) |
19 | Houston Kinkaid (6-2) | 17 | vs *Houston Christian (2-6) |
20 | Shiner St. Paul (6-1) | 21 | Open |
21 | Arlington Pantego Christian (7-0) | 23 | at *Tyler All Saints (1-5) |
22 | Bryan Brazos Christian (5-1) | 29 | vs *Cypress Community Christian (5-2) |
23 | Austin St. Michael's (5-2) | 24 | vs *Boerne Geneva School (3-4) |
24 | The Woodlands John Cooper (6-2) | 22 | vs *Fort Worth Country Day (3-4) |
25 | Arlington Grace Prep (6-0) | 26 | vs *Waco Reicher (1-6) |
26 | Houston Lutheran South (6-1) | 25 | vs *Houston Second Baptist (6-1) |
27 | Lubbock Trinity Christian (4-3) | 20 | at *Fort Worth Temple Christian (2-5) |
28 | Bellaire Episcopal (1-6) | 30 | at *Dallas St. Mark's (5-2) |
29 | Dallas Bishop Lynch (2-5) | 28 | at *Dallas Plano Prestonwood (5-2) |
30 | San Antonio Antonian Prep (4-3) | 27 | at *Katy St. John XXIII (1-6) |
31 | Lubbock Christian (7-1) | 40 | at *Willow Park Trinity Christian (2-5) |
32 | Argyle Liberty Christian (1-6) | 31 | at *Fort Worth Nolan Catholic (5-2) |
33 | The Woodlands Christian (5-2) | 34 | vs *Spring Frassati Catholic (3-3) |
34 | San Antonio Davenport (5-2) | 38 | vs San Antonio Pieper (5-2) |
35 | Colleyville Covenant Christian (4-3) | 33 | vs *Fort Worth Lake Country (4-3) |
36 | Tomball Christian H/School (4-3) | 35 | at Magnolia Legacy Prep (1-4) |
37 | Nike Dallas FC (4-1) | 36 | at DasCHE (4-2) |
38 | Fort Worth Trinity Valley (3-4) | 51 | at *Arlington Oakridge (2-6) |
39 | Dallas St. Mark's (5-2) | 32 | vs *Bellaire Episcopal (1-6) |
40 | Fort Worth Lake Country (4-3) | 37 | at *Colleyville Covenant Christian (4-3) |
41 | Fort Worth Christian (1-6) | 41 | vs *Fort Worth Southwest Christian (5-2) |
42 | League City Bay Area Christian (6-1) | 44 | vs Houston Cristo Rey Jesuit (0-3) |
43 | Houston St. Pius X (3-4) | 42 | vs *Houston St. Thomas (6-2) |
44 | Hallettsville Sacred Heart (4-3) | 43 | vs *Schertz John Paul II (2-3) |
45 | Fort Worth Country Day (3-4) | 45 | at *The Woodlands John Cooper (6-2) |
46 | Boerne Geneva School (3-4) | 49 | at *Austin St. Michael's (5-2) |
47 | Houston Legacy (2-4) | 46 | at San Antonio Cornerstone (4-3) |
48 | Lake Belton (7-0) | 47 | vs Austin LASA (1-6) |
49 | San Antonio Holy Cross (2-4) | 50 | at *Temple Central Texas Chr. (4-3) |
50 | SA Texas Military Institute (7-0) | 52 | at *El Paso Cathedral (5-2) |
51 | Plano John Paul II (1-5) | 48 | at *Dallas Parish Episcopal (6-1) |
52 | Irving Cistercian Prep (4-4) | 39 | Open |
53 | Tomball Concordia Lutheran (2-5) | 53 | at *San Antonio Christian (1-5) |
54 | CC John Paul II (3-4) | 54 | at *Austin Brentwood Christian (4-3) |
55 | Muenster Sacred Heart (4-3) | 57 | at *Weatherford Christian (5-3) |
56 | Cedar Hill Newman (3-4) | 55 | vs Westlake Academy (4-4) |
57 | Bullard Brook Hill (4-2) | 56 | at *McKinney Christian (3-4) |
58 | Beaumont Msgr. Kelly (4-3) | 58 | at *Houston The Village (0-4) |
59 | Arlington Oakridge (2-6) | 60 | vs *Fort Worth Trinity Valley (3-4) |
60 | Temple Central Texas Chr. (4-3) | 63 | vs *San Antonio Holy Cross (2-4) |
61 | Weatherford Christian (5-3) | 61 | vs *Muenster Sacred Heart (4-3) |
62 | Tomball Rosehill Christian (1-5) | 59 | at *Houston Northland Christian (4-2) |
63 | Katy St. John XXIII (1-6) | 64 | vs *San Antonio Antonian Prep (4-3) |
64 | Houston Lutheran North (1-6) | 62 | Open |
65 | Victoria St. Joseph (4-3) | 66 | at *Fort Bend Christian (4-3) |
66 | Austin Brentwood Christian (4-3) | 76 | vs *CC John Paul II (3-4) |
67 | Katy Jordan (1-6) | 71 | Open |
68 | Tyler Grace Community (1-6) | 67 | vs *Dallas Christian School (6-1) |
69 | Dallas Covenant (2-4) | 68 | vs *Tyler T. K. Gorman (0-6) |
70 | Magnolia Legacy Prep (1-4) | 65 | vs Tomball Christian H/School (4-3) |
71 | Willow Park Trinity Christian (2-5) | 70 | vs *Lubbock Christian (7-1) |
72 | DasCHE (4-2) | 73 | vs Nike Dallas FC (4-1) |
73 | Flower Mound Coram Deo (4-3) | 72 | vs *Frisco Legacy Christian (1-7) |
74 | Frisco Legacy Christian (1-7) | 74 | at *Flower Mound Coram Deo (4-3) |
75 | Houston Northland Christian (4-2) | 75 | vs *Tomball Rosehill Christian (1-5) |
76 | Harlingen Marine Military (6-1) | 81 | vs Houston ProVision Academy (1-3) |
77 | McKinney Christian (3-4) | 69 | vs *Bullard Brook Hill (4-2) |
78 | Houston Christian (2-6) | 78 | at *Houston Kinkaid (6-2) |
79 | Dallas First Baptist Academy (5-2) | 77 | vs *Dallas Shelton School (2-4) |
80 | Oklahoma City (Okl.) Casady (2-5) | 80 | vs *Dallas Greenhill Prep (0-7) |
81 | San Antonio Christian (1-5) | 79 | vs *Tomball Concordia Lutheran (2-5) |
82 | Dallas Bishop Dunne (4-2) | 82 | Open |
83 | El Paso Cathedral (5-2) | 84 | vs *SA Texas Military Institute (7-0) |
84 | Brownsville St. Joseph (3-4) | 83 | at *Austin Regents School (7-0) |
85 | Waco Reicher (1-6) | 90 | at *Arlington Grace Prep (6-0) |
86 | Schertz John Paul II (2-3) | 86 | at *Hallettsville Sacred Heart (4-3) |
87 | Dallas Greenhill Prep (0-7) | 89 | at *Oklahoma City (Okl.) Casady (2-5) |
88 | Houston KIPP Northeast (2-3) | 87 | at *Houston Kipp Generations (2-4) |
89 | Houston The Village (0-4) | 85 | vs *Beaumont Msgr. Kelly (4-3) |
90 | Spring Frassati Catholic (3-3) | 91 | at *The Woodlands Christian (5-2) |
91 | Dallas Shelton School (2-4) | 88 | at *Dallas First Baptist Academy (5-2) |
92 | Saratoga West Hardin (3-4) | 106 | vs Christian Home Edu Fellowship, LA |
93 | Westlake Academy (4-4) | 93 | at Cedar Hill Newman (3-4) |
94 | Austin St. Dominic Savio (3-5) | 99 | Open |
95 | San Antonio Pieper (5-2) | 95 | at San Antonio Davenport (5-2) |
96 | Founders Classical Academy (5-3) | 102 | vs Cedar Hill Trinity HS |
97 | Tyler T. K. Gorman (0-6) | 97 | at *Dallas Covenant (2-4) |
98 | Fort Worth Temple Christian (2-5) | 94 | vs *Lubbock Trinity Christian (4-3) |
99 | Austin Hyde Park Baptist (0-6) | 96 | vs *San Antonio St. Anthony's (0-6) |
100 | Houston Kipp Generations (2-4) | 107 | vs *Houston KIPP Northeast (2-3) |
101 | Richmond Randle (2-1) | 101 | Open |
102 | Houston KIPP Sunnyside (1-4) | 92 | Open |
103 | San Antonio St. Anthony's (0-6) | 98 | at *Austin Hyde Park Baptist (0-6) |
104 | Houston Cristo Rey Jesuit (0-3) | 105 | at League City Bay Area Christian (6-1) |
105 | Atlas HomeSchool (3-4) | 108 | vs Malakoff Cross Roads (3-4) |
106 | Austin LASA (1-6) | 103 | at Lake Belton (7-0) |
107 | Houston ProVision Academy (1-3) | 100 | at Harlingen Marine Military (6-1) |
108 | Tyler All Saints (1-5) | 104 | vs *Arlington Pantego Christian (7-0) |
109 | Huntsville Alpha Omega (4-3) | 109 | Open |
110 | Austin St. Andrew's (0-1) | 110 | Open |
111 | San Antonio Lee Academy (0-0) | 111 | Open |
112 | Frisco Emerson (0-0) | 112 | Open |
113 | Houston Kipp Academy (1-4-1) | 113 | Open |
114 | Dallas HSAA (1-5) | 114 | vs Dallas Inspired Vision (0-7) |
115 | Houston KIPP East End (0-2) | 116 | Open |
116 | Malakoff Cross Roads (3-4) | 115 | at Atlas HomeSchool (3-4) |
117 | San Antonio Brooks Academy (0-3) | 118 | Open |
118 | Fort Worth Calvary Academy (0-6) | 119 | Open |
119 | Arlington Newman (0-7) | 117 | Open |
120 | Waco Texas Wind (1-6) | 120 | Open |
121 | SA South West Campus (1-4) | 121 | vs SA Davenport JV |
122 | Dallas Inspired Vision (0-7) | 122 | at Dallas HSAA (1-5) |
PRIVATE SCHOOLS – 6-MAN
Rank | Team (Record) | LW | Week 9 |
1 | Waco Live Oak (8-0) | 1 | Open |
2 | Marble Falls Faith Academy (6-0) | 8 | vs *Round Rock Concordia (2-5) |
3 | Plano Coram Deo (6-1) | 2 | vs *Waco Vanguard College Prep (6-1) |
4 | Houston Emery-Weiner School (6-0) | 3 | at *Sugar Land Logos Prep (3-2) |
5 | Bulverde Bracken Christian (6-0) | 5 | at *Spring Branch Living Rock (2-4) |
6 | Conroe Covenant (6-1) | 13 | at *Galveston O'Connell (0-2) |
7 | Wylie Prep Academy (7-1) | 6 | vs *Lantana Harvest Christian (8-0) |
8 | Austin St. Stephen's (7-0) | 7 | Open |
9 | FW Covenant Classical (5-2) | 10 | vs *Sherman Texoma Christian (0-7) |
10 | San Marcos Baptist Academy (6-2) | 11 | at *Austin Veritas Academy (6-1) |
11 | Longview Christian Heritage (5-1) | 9 | vs *Garland Christian Academy (1-6) |
12 | Austin Veritas Academy (6-1) | 4 | vs *San Marcos Baptist Academy (6-2) |
13 | Lubbock Kingdom Prep (5-2) | 16 | at *Amarillo San Jacinto Christian (0-7) |
14 | Lantana Harvest Christian (8-0) | 12 | at *Wylie Prep Academy (7-1) |
15 | Austin Texas Sch for the Deaf (5-1) | 14 | at *Kerrville Our Lady of the Hills (4-3) |
16 | Pasadena First Baptist (7-0) | 19 | vs Houston Mount Carmel (0-5) |
17 | Lucas Christian Academy (6-0) | 20 | at *Dallas Lakehill Prep (3-1) |
18 | Waco Vanguard College Prep (6-1) | 15 | at *Plano Coram Deo (6-1) |
19 | Bryan St. Joseph (6-2) | 17 | at *Lake Jackson Brazosport (0-7) |
20 | FW THESA H/School (7-1) | 24 | vs Dallas UME Prep (3-5) |
21 | Irving Faustina Academy (7-0) | 18 | at *Dallas Fairhill School (0-6) |
22 | Smoking for Jesus Ministry (7-1) | 21 | at SA Jubilee (3-4) |
23 | Bastrop Tribe Consolidated (5-3) | 22 | at Austin NYOS Charter School (1-7) |
24 | Carrollton Prince of Peace (4-3) | 27 | at *Houston Westbury Christian (2-4) |
25 | Fredericksburg Heritage Sch. (2-5) | 23 | Open |
26 | Longview East Texas Christian (5-1) | 26 | vs Tyler HEAT (3-4) |
27 | Waco Methodist Children's Home (6-2) | 34 | at *Nazarene Christian Academy (3-5) |
28 | Abilene Christian (3-3) | 28 | vs *Lubbock Christ The King (4-3) |
29 | SA Saint Mary's Hall (4-2) | 38 | at *San Antonio St. Gerard (5-2) |
30 | Fort Bend Chargers Home Sch (6-2) | 44 | at Houston Northside HomeSchool (5-2) |
31 | Dallas Lakehill Prep (3-1) | 29 | vs *Lucas Christian Academy (6-0) |
32 | San Antonio FEAST Homesch. (3-3) | 31 | vs Williamson County Home School (1-5) |
33 | Austin Royals (2-4) | 30 | vs Bryan Christian Homeschool (5-3) |
34 | Haslet Heritage Christian (5-2) | 35 | vs *Killeen Memorial Christian (4-1) |
35 | San Antonio St. Gerard (5-2) | 32 | vs *SA Saint Mary's Hall (4-2) |
36 | Baytown Christian (5-2) | 39 | vs *Houston Grace Christian (0-5) |
37 | Wichita Falls Christian (4-2) | 25 | at *Midland Trinity (3-3) |
38 | Bryan Allen Academy (2-4) | 33 | vs Tyler Kings Academy (0-5) |
39 | Azle Christian School (6-2) | 40 | vs Ranger (3-4) |
40 | Greenville Christian (3-3) | 41 | vs *Eagle Christian Academy (1-6) |
41 | Austin Hill Country (3-3) | 42 | at *Round Rock Christian (3-4) |
42 | Bryan Christian Homeschool (5-3) | 46 | at Austin Royals (2-4) |
43 | Joshua Johnson County (5-3) | 36 | vs Keene (1-7) |
44 | Red Oak Ovilla Christian (5-3) | 49 | vs *Rockwall Heritage Christian (0-6) |
45 | Victoria Home School (5-2) | 37 | Open |
46 | Giddings State School (0-0) | 45 | Open |
47 | McKinney The Cornerstone (4-2) | 43 | Open |
48 | Temple Holy Trinity (4-4) | 47 | Open |
49 | Lubbock Home School Christian (4-3) | 48 | at Dell City (1-5) |
50 | Arlington St. Paul Prep (5-3) | 52 | vs *Granbury Cornerstone Christian (0-5) |
51 | Sugar Land Logos Prep (3-2) | 51 | vs *Houston Emery-Weiner School (6-0) |
52 | Dallas Academy (4-4) | 60 | Open |
53 | Dallas UME Prep (3-5) | 58 | at FW THESA H/School (7-1) |
54 | New Braunfels Christian (2-5) | 50 | vs *San Antonio Castle Hills (6-1) |
55 | Beaumont Legacy Christian (4-2) | 54 | vs South Cameron, LA |
56 | Gainesville State School (0-0) | 55 | Open |
57 | Bellville Faith Academy (3-3) | 56 | vs Houston Texas Christian (2-4) |
58 | Dallas Lutheran (2-4) | 57 | at *Irving The Highlands School (4-3) |
59 | Lubbock Christ The King (4-3) | 64 | at *Abilene Christian (3-3) |
60 | Kerrville Our Lady of the Hills (4-3) | 53 | vs *Austin Texas Sch for the Deaf (5-1) |
61 | San Antonio Castle Hills (6-1) | 62 | at *New Braunfels Christian (2-5) |
62 | Lubbock All Saints (3-4) | 59 | Open |
63 | Williamson County Home School (1-5) | 61 | at San Antonio FEAST Homesch. (3-3) |
64 | Midland Trinity (3-3) | 63 | vs *Wichita Falls Christian (4-2) |
65 | Houston Northside HomeSchool (5-2) | 66 | vs Fort Bend Chargers Home Sch (6-2) |
66 | Prestonwood North (4-4) | 70 | at Red Oak Ovilla JV |
67 | Denton Calvary (3-4) | 67 | Open |
68 | Ranger (3-4) | 80 | at Azle Christian School (6-2) |
69 | Killeen Memorial Christian (4-1) | 65 | at *Haslet Heritage Christian (5-2) |
70 | Irving The Highlands School (4-3) | 75 | vs *Dallas Lutheran (2-4) |
71 | Decatur Victory Christian (3-4) | 72 | at *Grayson Christian (2-4) |
72 | Stephenville Faith (2-6) | 68 | at Melissa CHANT (4-4) |
73 | Round Rock Christian (3-4) | 74 | vs *Austin Hill Country (3-3) |
74 | Houston Westbury Christian (2-4) | 73 | vs *Carrollton Prince of Peace (4-3) |
75 | Mesquite Founders Classical (2-4) | 71 | Open |
76 | Nazarene Christian Academy (3-5) | 81 | vs *Waco Methodist Children's Home (6-2) |
77 | Spring Branch Living Rock (2-4) | 79 | vs *Bulverde Bracken Christian (6-0) |
78 | San Antonio Town East Chr. (6-1) | 69 | at Corpus Christi Annapolis (3-3) |
79 | Melissa CHANT (4-4) | 76 | vs Stephenville Faith (2-6) |
80 | Mineral Wells Community (4-4) | 78 | at *Waco Parkview Christian (1-6) |
81 | Fort Hancock (2-3) | 82 | Open |
82 | Tyler HEAT (3-4) | 83 | at Longview East Texas Christian (5-1) |
83 | Grayson Christian (2-4) | 77 | vs *Decatur Victory Christian (3-4) |
84 | San Antonio Lutheran (1-6) | 86 | at *Laredo St. Augustine (0-4) |
85 | Cedar Park Summit Christian (1-5) | 90 | Open |
86 | Katy Faith West Academy (0-0) | 84 | Open |
87 | SA Brooks Collegiate Academy (4-2) | 85 | Open |
88 | SA Jubilee (3-4) | 92 | vs Smoking for Jesus Ministry (7-1) |
89 | Keene (1-7) | 87 | at Joshua Johnson County (5-3) |
90 | New Braunfels Calvary Baptist (3-4) | 98 | at Bulverde Gloria Deo HS |
91 | Corpus Christi Annapolis (3-3) | 89 | vs San Antonio Town East Chr. (6-1) |
92 | Kennedale Fellowship (0-0) | 93 | Open |
93 | Temple Centex H/Sch (3-3) | 94 | at Austin Harmony (0-4) |
94 | Houston Texas Christian (2-4) | 96 | at Bellville Faith Academy (3-3) |
95 | Galveston O'Connell (0-2) | 95 | vs *Conroe Covenant (6-1) |
96 | Amarillo San Jacinto Christian (0-7) | 91 | vs *Lubbock Kingdom Prep (5-2) |
97 | Longview HEAT (0-0) | 97 | Open |
98 | Permian Basin Athletics CO-OP (2-4) | 99 | Open |
99 | SA Atonement Academy (2-3) | 88 | vs *San Marcos Hill Country (1-5) |
100 | Houston Grace Christian (0-5) | 103 | at *Baytown Christian (5-2) |
101 | Tyler Kings Academy (0-5) | 101 | at Bryan Allen Academy (2-4) |
102 | Garland Christian Academy (1-6) | 102 | at *Longview Christian Heritage (5-1) |
103 | Watauga Harvest Christian (1-6) | 100 | Open |
104 | C.C. Arlington Heights (1-3) | 104 | Open |
105 | Laredo St. Augustine (0-4) | 107 | vs *San Antonio Lutheran (1-6) |
106 | Haslet Legacy Classical (2-6) | 109 | vs *Taylor St. Mary's (1-4) |
107 | San Marcos Hill Country (1-5) | 105 | at *SA Atonement Academy (2-3) |
108 | Round Rock Concordia (2-5) | 108 | at *Marble Falls Faith Academy (6-0) |
109 | Lake Jackson Brazosport (0-7) | 106 | vs *Bryan St. Joseph (6-2) |
110 | Austin Harmony (0-4) | 110 | vs Temple Centex H/Sch (3-3) |
111 | Sherman Texoma Christian (0-7) | 111 | at *FW Covenant Classical (5-2) |
112 | Houston Mount Carmel (0-5) | 112 | at Pasadena First Baptist (7-0) |
113 | Granbury Cornerstone Christian (0-5) | 113 | at *Arlington St. Paul Prep (5-3) |
114 | Gholson (0-8) | 115 | at Penelope JV |
115 | Eagle Christian Academy (1-6) | 116 | at *Greenville Christian (3-3) |
116 | Taylor St. Mary's (1-4) | 121 | at *Haslet Legacy Classical (2-6) |
117 | CC Coastal Christian (0-7) | 119 | vs Savings Grace Academy HS |
118 | Rockwall Heritage Christian (0-6) | 120 | at *Red Oak Ovilla Christian (5-3) |
119 | Austin NYOS Charter School (1-7) | 114 | vs Bastrop Tribe Consolidated (5-3) |
120 | Waco Parkview Christian (1-6) | 118 | vs *Mineral Wells Community (4-4) |
121 | Dallas Fairhill School (0-6) | 122 | vs *Irving Faustina Academy (7-0) |
122 | Welch Dawson (0-6-1) | 117 | vs Lubbock Titans JV |
123 | San Antonio Winston (0-7) | 123 | Open |
This article is available to our Digital Subscribers.
Click "Subscribe Now" to see a list of subscription offers.
Already a Subscriber? Sign In to access this content.