As the 2021 Texas high school football season rolls on, how does each team stack up? In conjunction with our partner Jerry Forrest at PigskinPrep.com, we're proud to bring you computer rankings of every Texas high school football team!
CLASS 6A
1 | Southlake Carroll (6-0) | 1 | vs *Keller Central (2-3) |
2 | Austin Westlake (5-0) | 2 | vs *Austin Bowie (5-0) |
3 | Duncanville (3-1) | 3 | at *Mansfield Lake Ridge (0-5) |
4 | Katy (6-0) | 5 | at *Katy Mayde Creek (2-3) |
5 | Spring Westfield (5-0) | 10 | vs *Aldine Nimitz (1-4) |
6 | Galena Park North Shore (5-1) | 4 | at *Humble Kingwood (0-6) |
7 | Denton Guyer (6-0) | 11 | at *Denton Braswell (4-2) |
8 | Bridgeland (5-0) | 7 | vs *Cypress Ranch (3-1) |
9 | Lake Travis (4-1) | 8 | at *Austin High (2-3) |
10 | Arlington Martin (4-2) | 13 | at *Arlington Lamar (1-4) |
11 | Sheldon C.E. King (6-0) | 15 | Open |
12 | Humble Atascocita (5-1) | 9 | at *Humble Summer Creek (4-1) |
13 | Spring (4-1) | 6 | at *Aldine Eisenhower (2-3) |
14 | Dickinson (4-2) | 14 | at *Clute Brazoswood (4-1) |
15 | Cypress Park (5-0) | 12 | at *Cypress Falls (1-4) |
16 | Rockwall-Heath (5-1) | 16 | vs *North Mesquite (1-4) |
17 | Austin Vandegrift (5-0) | 19 | at *Round Rock McNeil (1-4) |
18 | San Antonio Brennan (5-0) | 21 | vs *San Antonio Taft (6-0) |
19 | Klein Cain (5-1) | 24 | at *Klein Forest (4-2) |
20 | Euless Trinity (4-1) | 18 | at *North Crowley (4-1) |
21 | Smithson Valley (5-0) | 20 | vs *Schertz Clemens (2-3) |
22 | Allen (4-1) | 22 | vs *Little Elm (5-1) |
23 | Fort Bend Ridge Point (4-1) | 23 | vs *Fort Bend Dulles (2-3) |
24 | Rockwall (4-2) | 17 | at *Tyler Legacy (3-2) |
25 | Schertz Cibolo Steele (5-0) | 28 | vs *New Braunfels (4-1) |
26 | Edinburg Vela (6-0) | 32 | at *Pharr-San Juan-Alamo (3-2) |
27 | Garland (6-0) | 31 | Open |
28 | DeSoto (3-2) | 30 | vs *Waco (0-5) |
29 | Midland Legacy (4-1) | 29 | vs *Wolfforth Frenship (4-2) |
30 | Humble Summer Creek (4-1) | 27 | vs *Humble Atascocita (5-1) |
31 | Katy Tompkins (5-1) | 26 | vs *Katy Taylor (1-5) |
32 | Alvin Shadow Creek (3-2) | 35 | vs *Houston Strake Jesuit (2-3) |
33 | The Woodlands (3-2) | 36 | vs *Willis (3-2) |
34 | Killeen Harker Heights (4-1) | 25 | vs *Belton (3-2) |
35 | Clear Springs (3-2) | 38 | vs *Clear Falls (5-1) |
36 | Richardson Lake Highlands (5-1) | 34 | at *Richardson Pearce (0-5) |
37 | Lewisville (5-0) | 33 | vs *Flower Mound (2-3) |
38 | San Antonio Reagan (3-2) | 37 | vs *San Antonio Churchill (0-5) |
39 | San Antonio Wagner (2-3) | 40 | at *San Antonio East Central (3-2) |
40 | Houston Lamar (4-2) | 41 | at *Houston Bellaire (1-5) |
41 | Pasadena Dobie (4-1) | 43 | at *Pasadena (0-6) |
42 | Cedar Hill (3-2) | 45 | vs *Waxahachie (4-1) |
43 | Denton Braswell (4-2) | 73 | vs *Denton Guyer (6-0) |
44 | RR Cedar Ridge (4-1) | 46 | at *Cedar Park Vista Ridge (2-3) |
45 | Clear Falls (5-1) | 39 | at *Clear Springs (3-2) |
46 | Temple (3-2) | 66 | at *Killeen Ellison (2-3) |
47 | Prosper (3-3) | 44 | vs *McKinney (3-2) |
48 | Pearland Dawson (3-2) | 42 | at *Alief Taylor (3-2) |
49 | Dallas Jesuit (4-1) | 52 | vs *Irving MacArthur (1-4) |
50 | Pearland (3-2) | 54 | vs *Alief Elsik (1-4) |
51 | Round Rock (4-1) | 47 | vs *Hutto (3-2) |
52 | San Antonio Johnson (6-0) | 50 | at *San Antonio Roosevelt (3-3) |
53 | Northwest Eaton (5-1) | 63 | vs *Keller (5-1) |
54 | Tomball (6-0) | 55 | at *Klein Collins (1-4) |
55 | Keller (5-1) | 48 | at *Northwest Eaton (5-1) |
56 | Flower Mound Marcus (3-2) | 56 | vs *Coppell (3-2) |
57 | Klein Collins (1-4) | 79 | vs *Tomball (6-0) |
58 | San Antonio Brandeis (5-1) | 59 | at *San Antonio Lee (1-5) |
59 | San Antonio Madison (3-2) | 67 | at *San Antonio Clark (2-3) |
60 | Richmond George Ranch (3-2) | 53 | vs *Fort Bend Austin (0-5) |
61 | McKinney Boyd (5-1) | 60 | Open |
62 | Abilene (3-3) | 64 | Open |
63 | Austin Bowie (5-0) | 57 | at *Austin Westlake (5-0) |
64 | Beaumont West Brook (3-2) | 61 | at *Humble (2-4) |
65 | Willis (3-2) | 62 | at *The Woodlands (3-2) |
66 | North Crowley (4-1) | 68 | vs *Euless Trinity (4-1) |
67 | South Grand Prairie (4-2) | 58 | at *Grand Prairie (3-3) |
68 | Coppell (3-2) | 80 | at *Flower Mound Marcus (3-2) |
69 | Cypress Ranch (3-1) | 65 | at *Bridgeland (5-0) |
70 | New Braunfels (4-1) | 69 | at *Schertz Cibolo Steele (5-0) |
71 | Conroe Grand Oaks (5-0) | 70 | vs *The Woodlands College Park (4-1) |
72 | Harlingen South (5-0) | 89 | at *San Benito (5-0) |
73 | Converse Judson (1-4) | 74 | vs *South San Antonio (0-5) |
74 | Mesquite (3-3) | 87 | vs *Mesquite Horn (1-4) |
75 | Fort Bend Travis (3-2) | 84 | at *Fort Bend Bush (2-3) |
76 | Cypress-Fairbanks (2-2) | 77 | at *Jersey Village (5-0) |
77 | Klein Oak (2-4) | 51 | Open |
78 | Tyler Legacy (3-2) | 91 | vs *Rockwall (4-2) |
79 | Lewisville Hebron (2-3) | 112 | vs *Plano (1-4) |
80 | Deer Park (4-2) | 78 | vs *Channelview (3-3) |
81 | Houston Stratford (5-0) | 82 | vs *Houston Spring Woods (3-2) |
82 | San Antonio Taft (6-0) | 88 | at *San Antonio Brennan (5-0) |
83 | The Woodlands College Park (4-1) | 81 | at *Conroe Grand Oaks (5-0) |
84 | Katy Cinco Ranch (4-2) | 85 | Open |
85 | Little Elm (5-1) | 49 | at *Allen (4-1) |
86 | McKinney (3-2) | 83 | at *Prosper (3-3) |
87 | Odessa Permian (4-2) | 98 | vs *Odessa (3-3) |
88 | Garland Sachse (4-2) | 75 | Open |
89 | Harlingen (3-2) | 71 | vs *Weslaco (4-0) |
90 | San Benito (5-0) | 100 | vs *Harlingen South (5-0) |
91 | Jersey Village (5-0) | 86 | vs *Cypress-Fairbanks (2-2) |
92 | Wolfforth Frenship (4-2) | 76 | at *Midland Legacy (4-1) |
93 | PSJA North (4-1) | 94 | at *Edinburg (3-3) |
94 | Houston Strake Jesuit (2-3) | 93 | at *Alvin Shadow Creek (3-2) |
95 | Schertz Clemens (2-3) | 92 | at *Smithson Valley (5-0) |
96 | El Paso Franklin (3-2) | 110 | vs *El Paso Eastlake (5-0) |
97 | Houston Memorial (3-2) | 97 | vs *Houston Northbrook (0-5) |
98 | Killeen Shoemaker (3-1) | 90 | at *Bryan (0-5) |
99 | Langham Creek (2-3) | 96 | vs *Cypress Woods (2-3) |
100 | El Paso Eastlake (5-0) | 104 | at *El Paso Franklin (3-2) |
101 | Cypress Woods (2-3) | 106 | at *Langham Creek (2-3) |
102 | Odessa (3-3) | 140 | at *Odessa Permian (4-2) |
103 | Cypress Creek (2-3) | 102 | vs *Cypress Ridge (1-4) |
104 | Keller Timber Creek (2-3) | 124 | vs *Byron Nelson (3-3) |
105 | Flower Mound (2-3) | 72 | at *Lewisville (5-0) |
106 | Katy Seven Lakes (4-2) | 116 | vs *Katy Morton Ranch (3-2) |
107 | Killeen Ellison (2-3) | 103 | vs *Temple (3-2) |
108 | Klein (2-3) | 108 | at *Tomball Memorial (2-4) |
109 | Waxahachie (4-1) | 109 | at *Cedar Hill (3-2) |
110 | Garland Naaman Forest (2-1) | 95 | Open |
111 | Arlington Lamar (1-4) | 134 | vs *Arlington Martin (4-2) |
112 | Plano (1-4) | 105 | at *Lewisville Hebron (2-3) |
113 | Tomball Memorial (2-4) | 99 | vs *Klein (2-3) |
114 | Weslaco (4-0) | 113 | at *Harlingen (3-2) |
115 | Grand Prairie (3-3) | 118 | vs *South Grand Prairie (4-2) |
116 | San Antonio Clark (2-3) | 115 | vs *San Antonio Madison (3-2) |
117 | Midland (2-3) | 117 | at *San Angelo Central (2-4) |
118 | Eagle Pass (4-2) | 123 | vs *Laredo Nixon (2-4) |
119 | Byron Nelson (3-3) | 101 | at *Keller Timber Creek (2-3) |
120 | San Antonio Holmes (4-1) | 121 | at *San Antonio Marshall (5-1) |
121 | Klein Forest (4-2) | 114 | vs *Klein Cain (5-1) |
122 | El Paso Eastwood (2-3) | 111 | at *El Paso Montwood (2-3) |
123 | Houston Heights (2-4) | 163 | at *Houston Chavez (1-4) |
124 | Katy Morton Ranch (3-2) | 125 | at *Katy Seven Lakes (4-2) |
125 | Fort Bend Bush (2-3) | 128 | vs *Fort Bend Travis (3-2) |
126 | Alief Taylor (3-2) | 122 | vs *Pearland Dawson (3-2) |
127 | San Antonio Harlan (3-3) | 133 | vs *San Antonio John Jay (3-2) |
128 | San Antonio Marshall (5-1) | 138 | vs *San Antonio Holmes (4-1) |
129 | Hutto (3-2) | 141 | at *Round Rock (4-1) |
130 | Conroe (2-3) | 127 | vs *Conroe Oak Ridge (1-4) |
131 | Fort Bend Clements (4-1) | 130 | vs *Fort Bend Elkins (0-5) |
132 | Lakeview Centennial (3-3) | 129 | Open |
133 | Plano West (2-3) | 120 | vs *Plano East (1-4) |
134 | San Antonio Roosevelt (3-3) | 135 | vs *San Antonio Johnson (6-0) |
135 | San Antonio East Central (3-2) | 137 | vs *San Antonio Wagner (2-3) |
136 | Clear Creek (1-5) | 143 | at *Clear Brook (2-3) |
137 | Cedar Park Vista Ridge (2-3) | 132 | vs *RR Cedar Ridge (4-1) |
138 | Aldine Eisenhower (2-3) | 107 | vs *Spring (4-1) |
139 | San Antonio Warren (1-4) | 131 | vs *San Antonio O'Connor (0-6) |
140 | Arlington (1-5) | 136 | vs *Arlington Sam Houston (3-2) |
141 | Channelview (3-3) | 153 | at *Deer Park (4-2) |
142 | Mansfield (3-2) | 142 | at *Hewitt Midway (0-5) |
143 | Plano East (1-4) | 158 | at *Plano West (2-3) |
144 | Killeen (2-3) | 145 | at *Copperas Cove (0-5) |
145 | Laredo United South (3-3) | 148 | vs *Laredo Alexander (2-3) |
146 | San Marcos (1-4) | 144 | at *Buda Hays Consolidated (1-4) |
147 | Clute Brazoswood (4-1) | 146 | vs *Dickinson (4-2) |
148 | Hewitt Midway (0-5) | 147 | vs *Mansfield (3-2) |
149 | Houston Westside (3-1) | 165 | Open |
150 | Arlington Bowie (1-5) | 126 | Open |
151 | Cypress Falls (1-4) | 154 | vs *Cypress Park (5-0) |
152 | El Paso Pebble Hills (2-3) | 149 | vs *El Paso Socorro (1-4) |
153 | Edinburg (3-3) | 150 | vs *PSJA North (4-1) |
154 | Arlington Sam Houston (3-2) | 155 | at *Arlington (1-5) |
155 | Fort Bend Elkins (0-5) | 152 | at *Fort Bend Clements (4-1) |
156 | Weatherford (3-2) | 157 | vs *Fort Worth Paschal (2-3) |
157 | Mesquite Horn (1-4) | 151 | at *Mesquite (3-3) |
158 | Spring DeKaney (1-4) | 164 | vs *Aldine MacArthur (2-3) |
159 | Conroe Oak Ridge (1-4) | 159 | at *Conroe (2-3) |
160 | San Angelo Central (2-4) | 119 | vs *Midland (2-3) |
161 | San Antonio Churchill (0-5) | 156 | at *San Antonio Reagan (3-2) |
162 | El Paso Montwood (2-3) | 167 | vs *El Paso Eastwood (2-3) |
163 | Belton (3-2) | 162 | at *Killeen Harker Heights (4-1) |
164 | Keller Fossil Ridge (2-4) | 139 | Open |
165 | Saginaw Boswell (1-3) | 166 | at *Fort Worth Chisholm Trail (3-2) |
166 | Round Rock Stony Point (2-3) | 161 | at *Round Rock Westwood (1-4) |
167 | Keller Central (2-3) | 168 | at *Southlake Carroll (6-0) |
168 | Humble Kingwood (0-6) | 179 | vs *Galena Park North Shore (5-1) |
169 | Clear Lake (3-3) | 171 | Open |
170 | Laredo Alexander (2-3) | 172 | at *Laredo United South (3-3) |
171 | Bryan (0-5) | 169 | vs *Killeen Shoemaker (3-1) |
172 | Aldine Davis (1-4) | 195 | at *Aldine (0-5) |
173 | Mansfield Lake Ridge (0-5) | 174 | vs *Duncanville (3-1) |
174 | Dallas Skyline (0-6) | 160 | Open |
175 | Brownsville Rivera (2-3) | 177 | vs *Los Fresnos (2-2) |
176 | Mission (4-2) | 176 | at *La Joya Juarez-Lincoln (0-5) |
177 | Buda Hays Consolidated (1-4) | 181 | vs *San Marcos (1-4) |
178 | Austin Akins (4-1) | 173 | at *Austin Del Valle (0-5) |
179 | Katy Taylor (1-5) | 170 | at *Katy Tompkins (5-1) |
180 | Laredo United (0-6) | 175 | at *Del Rio (2-3) |
181 | Irving Nimitz (3-2) | 202 | at *Irving (2-3) |
182 | Los Fresnos (2-2) | 196 | at *Brownsville Rivera (2-3) |
183 | Clear Brook (2-3) | 193 | vs *Clear Creek (1-5) |
184 | Pasadena Memorial (2-3) | 221 | vs *Pasadena South Houston (2-4) |
185 | Alvin (3-2) | 178 | at *Alief Hastings (0-5) |
186 | Round Rock McNeil (1-4) | 180 | vs *Austin Vandegrift (5-0) |
187 | Humble (2-4) | 183 | vs *Beaumont West Brook (3-2) |
188 | Edinburg North (2-4) | 185 | vs *La Joya (1-4) |
189 | San Antonio John Jay (3-2) | 182 | at *San Antonio Harlan (3-3) |
190 | El Paso Americas (1-4) | 190 | vs *El Paso Coronado (1-4) |
191 | Wylie (2-4) | 194 | Open |
192 | Pasadena South Houston (2-4) | 187 | at *Pasadena Memorial (2-3) |
193 | Brownsville Hanna (1-4) | 184 | at *Donna North (1-3) |
194 | Fort Bend Dulles (2-3) | 189 | at *Fort Bend Ridge Point (4-1) |
195 | Cypress Ridge (1-4) | 186 | at *Cypress Creek (2-3) |
196 | Pharr-San Juan-Alamo (3-2) | 191 | vs *Edinburg Vela (6-0) |
197 | San Antonio Stevens (0-6) | 188 | Open |
198 | Katy Mayde Creek (2-3) | 192 | vs *Katy (6-0) |
199 | Cypress Springs (1-4) | 197 | at *Cypress Lakes (0-5) |
200 | Austin Del Valle (0-5) | 201 | vs *Austin Akins (4-1) |
201 | North Garland (4-2) | 206 | Open |
202 | San Antonio O'Connor (0-6) | 200 | at *San Antonio Warren (1-4) |
203 | Aldine Nimitz (1-4) | 199 | at *Spring Westfield (5-0) |
204 | Austin High (2-3) | 207 | vs *Lake Travis (4-1) |
205 | Fort Worth Haltom (1-4) | 204 | at *Hurst Bell (0-5) |
206 | North Mesquite (1-4) | 205 | at *Rockwall-Heath (5-1) |
207 | Aldine MacArthur (2-3) | 212 | at *Spring DeKaney (1-4) |
208 | Alief Hastings (0-5) | 208 | vs *Alvin (3-2) |
209 | Richardson Berkner (2-4) | 209 | vs *Richardson (1-4) |
210 | Hurst Bell (0-5) | 210 | vs *Fort Worth Haltom (1-4) |
211 | Irving MacArthur (1-4) | 198 | at *Dallas Jesuit (4-1) |
212 | Richardson Pearce (0-5) | 213 | vs *Richardson Lake Highlands (5-1) |
213 | Copperas Cove (0-5) | 220 | vs *Killeen (2-3) |
214 | Fort Worth Chisholm Trail (3-2) | 214 | vs *Saginaw Boswell (1-3) |
215 | Garland Rowlett (1-5) | 211 | Open |
216 | Waco (0-5) | 215 | at *DeSoto (3-2) |
217 | Round Rock Westwood (1-4) | 218 | vs *Round Rock Stony Point (2-3) |
218 | Houston Spring Woods (3-2) | 217 | at *Houston Stratford (5-0) |
219 | Del Rio (2-3) | 216 | vs *Laredo United (0-6) |
220 | Alief Elsik (1-4) | 223 | at *Pearland (3-2) |
221 | Houston Bellaire (1-5) | 203 | vs *Houston Lamar (4-2) |
222 | San Antonio Lee (1-5) | 226 | vs *San Antonio Brandeis (5-1) |
223 | Laredo Nixon (2-4) | 219 | at *Eagle Pass (4-2) |
224 | Fort Bend Austin (0-5) | 225 | at *Richmond George Ranch (3-2) |
225 | Houston Chavez (1-4) | 224 | vs *Houston Heights (2-4) |
226 | Cypress Lakes (0-5) | 233 | vs *Cypress Springs (1-4) |
227 | La Joya (1-4) | 228 | at *Edinburg North (2-4) |
228 | Fort Worth Paschal (2-3) | 229 | at *Weatherford (3-2) |
229 | El Paso Coronado (1-4) | 227 | at *El Paso Americas (1-4) |
230 | Irving (2-3) | 237 | vs *Irving Nimitz (3-2) |
231 | Houston Westbury (1-5) | 234 | vs *Houston Sam Houston (2-2) |
232 | Houston Sam Houston (2-2) | 236 | at *Houston Westbury (1-5) |
233 | Richardson (1-4) | 231 | at *Richardson Berkner (2-4) |
234 | El Paso Socorro (1-4) | 235 | at *El Paso Pebble Hills (2-3) |
235 | Pasadena Sam Rayburn (4-2) | 222 | Open |
236 | Donna North (1-3) | 232 | vs *Brownsville Hanna (1-4) |
237 | Laredo Johnson (1-5) | 238 | Open |
238 | San Antonio MacArthur (0-6) | 230 | Open |
239 | South San Antonio (0-5) | 239 | at *Converse Judson (1-4) |
240 | Edinburg Economedes (2-4) | 240 | Open |
241 | Houston Northbrook (0-5) | 242 | at *Houston Memorial (3-2) |
242 | Aldine (0-5) | 241 | vs *Aldine Davis (1-4) |
243 | South Garland (0-6) | 243 | Open |
244 | Pasadena (0-6) | 244 | vs *Pasadena Dobie (4-1) |
245 | La Joya Juarez-Lincoln (0-5) | 245 | vs *Mission (4-2) |
CLASS 5A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | Highland Park (4-1) | 1 | vs *Longview (5-1) |
2 | College Station (5-0) | 2 | at *Lufkin (2-4) |
3 | Amarillo Tascosa (5-1) | 4 | vs *Amarillo (5-1) |
4 | Frisco Lone Star (4-1) | 5 | vs *Denton (1-5) |
5 | Colleyville Heritage (4-1) | 3 | at *Red Oak (1-4) |
6 | Longview (5-1) | 8 | at *Highland Park (4-1) |
7 | Katy Paetow (5-0) | 7 | vs *Houston Wisdom (0-6) |
8 | Denton Ryan (5-1) | 6 | vs *The Colony (2-3) |
9 | CC Veterans Memorial (6-0) | 9 | at *Corpus Christi Moody (4-1) |
10 | Manvel (3-2) | 10 | at *Angleton (5-1) |
11 | Mansfield Summit (3-2) | 11 | vs *Fort Worth Richland (4-1) |
12 | Fort Bend Hightower (4-1) | 12 | at *Richmond Foster (4-2) |
13 | Lancaster (4-1) | 15 | at *Dallas Molina (1-5) |
14 | Port Arthur Memorial (4-1) | 14 | vs *Galveston Ball (2-3) |
15 | Pflugerville Weiss (4-1) | 16 | at *Leander (2-3) |
16 | Magnolia (4-2) | 17 | at *Waller (2-2) |
17 | Dripping Springs (5-0) | 18 | at *Kyle Lehman (1-4) |
18 | Buda Johnson (5-0) | 19 | at *SA Veterans Memorial (3-2) |
19 | Magnolia West (6-0) | 20 | Open |
20 | Frisco Wakeland (4-1) | 21 | at *Frisco Independence (2-3) |
21 | Cedar Park (2-3) | 13 | at *Austin Anderson (2-3) |
22 | Amarillo (5-1) | 23 | at *Amarillo Tascosa (5-1) |
23 | Azle (4-1) | 24 | vs *Crowley (0-5) |
24 | Fort Worth Brewer (4-1) | 26 | vs *Granbury (3-2) |
25 | Fort Worth Richland (4-1) | 28 | at *Mansfield Summit (3-2) |
26 | Richmond Foster (4-2) | 22 | vs *Fort Bend Hightower (4-1) |
27 | Midlothian (2-3) | 34 | vs *Burleson Centennial (1-4) |
28 | Angleton (5-1) | 35 | vs *Manvel (3-2) |
29 | Gregory-Portland (3-3) | 46 | vs *Victoria West (3-2) |
30 | Lubbock Coronado (2-3) | 32 | vs *Lubbock (1-5) |
31 | Baytown Lee (5-0) | 31 | vs *Baytown Goose Creek Memorial (1-4) |
32 | Frisco Reedy (2-4) | 27 | Open |
33 | Dallas Wilson (4-1) | 30 | vs *Carrollton Smith (3-3) |
34 | Justin Northwest (3-2) | 33 | vs *Saginaw (1-4) |
35 | El Paso Del Valle (5-1) | 29 | Open |
36 | Pflugerville (4-1) | 45 | at *Manor (4-1) |
37 | Pflugerville Hendrickson (2-3) | 54 | vs *Georgetown (1-4) |
38 | Austin Anderson (2-3) | 37 | vs *Cedar Park (2-3) |
39 | CC Flour Bluff (4-2) | 25 | at *Corpus Christi Ray (1-4) |
40 | Seguin (3-2) | 42 | vs *San Antonio Harlandale (4-1) |
41 | Abilene Cooper (3-2) | 38 | vs *FW Arlington Heights (1-4) |
42 | Red Oak (1-4) | 36 | vs *Colleyville Heritage (4-1) |
43 | Frisco Independence (2-3) | 41 | vs *Frisco Wakeland (4-1) |
44 | Tyler (3-2) | 39 | at *West Mesquite (2-4) |
45 | SA Veterans Memorial (3-2) | 40 | vs *Buda Johnson (5-0) |
46 | New Caney (4-1) | 44 | at *Cleveland (2-4) |
47 | New Braunfels Canyon (1-4) | 43 | at *San Antonio McCollum (2-3) |
48 | Lufkin (2-4) | 47 | vs *College Station (5-0) |
49 | Georgetown (1-4) | 48 | at *Pflugerville Hendrickson (2-3) |
50 | Lubbock Monterey (3-3) | 50 | vs *Amarillo Caprock (1-4) |
51 | McAllen Memorial (4-1) | 51 | at *Brownsville Pace (2-3) |
52 | Manor (4-1) | 53 | vs *Pflugerville (4-1) |
53 | Victoria West (3-2) | 66 | at *Gregory-Portland (3-3) |
54 | N. Richland Hills Birdville (3-2) | 63 | vs *Mansfield Legacy (0-5) |
55 | Burleson Centennial (1-4) | 52 | at *Midlothian (2-3) |
56 | San Antonio Brackenridge (5-1) | 58 | vs *San Antonio Lanier (4-1) |
57 | Beaumont United (1-4) | 55 | vs *Friendswood (1-4) |
58 | McAllen Rowe (3-2) | 56 | vs *Donna (1-3) |
59 | San Antonio Harlandale (4-1) | 57 | at *Seguin (3-2) |
60 | Sherman (3-3) | 74 | Open |
61 | Friendswood (1-4) | 78 | at *Beaumont United (1-4) |
62 | Victoria East (3-3) | 49 | vs *Corpus Christi King (0-5) |
63 | Granbury (3-2) | 59 | at *Fort Worth Brewer (4-1) |
64 | El Paso Chapin (4-2) | 61 | at Clint Horizon (2-3) |
65 | Dallas White (4-2) | 76 | Open |
66 | San Antonio Southwest (4-2) | 69 | at *San Antonio Southside (3-3) |
67 | San Antonio Southside (3-3) | 60 | vs *San Antonio Southwest (4-2) |
68 | Weslaco East (3-1) | 65 | at *McAllen (4-1) |
69 | West Mesquite (2-4) | 67 | vs *Tyler (3-2) |
70 | New Caney Porter (1-5) | 77 | at *Conroe Caney Creek (1-4) |
71 | The Colony (2-3) | 71 | at *Denton Ryan (5-1) |
72 | McKinney North (2-4) | 75 | at *Wylie East (2-3) |
73 | SA Southwest Legacy (4-1) | 68 | vs *Eagle Pass Winn (3-3) |
74 | Frisco Heritage (2-4) | 72 | vs *Frisco Centennial (0-5) |
75 | Mansfield Legacy (0-5) | 73 | at *N. Richland Hills Birdville (3-2) |
76 | Rosenberg Terry (1-5) | 84 | at *Fort Bend Kempner (2-3) |
77 | Dallas Adams (4-1) | 70 | at *Carrollton Turner (2-4) |
78 | Baytown Sterling (3-2) | 62 | vs *La Porte (0-5) |
79 | Brownsville Veterans Memorial (3-2) | 79 | at *Brownsville Lopez (0-5) |
80 | McAllen (4-1) | 80 | vs *Weslaco East (3-1) |
81 | San Antonio Edison (3-3) | 95 | vs *San Antonio Kennedy (2-3) |
82 | El Paso El Dorado (3-3) | 86 | at Fort Stockton (5-1) |
83 | Cleveland (2-4) | 82 | vs *New Caney (4-1) |
84 | San Antonio Lanier (4-1) | 64 | at *San Antonio Brackenridge (5-1) |
85 | Amarillo Palo Duro (4-2) | 83 | Open |
86 | Leander (2-3) | 81 | vs *Pflugerville Weiss (4-1) |
87 | Crowley (0-5) | 85 | at *Azle (4-1) |
88 | Denton (1-5) | 87 | at *Frisco Lone Star (4-1) |
89 | San Antonio Memorial (3-3) | 93 | Open |
90 | Kyle Lehman (1-4) | 88 | vs *Dripping Springs (5-0) |
91 | San Antonio McCollum (2-3) | 89 | vs *New Braunfels Canyon (1-4) |
92 | La Porte (0-5) | 90 | at *Baytown Sterling (3-2) |
93 | Corpus Christi Moody (4-1) | 97 | vs *CC Veterans Memorial (6-0) |
94 | San Antonio Highlands (2-3) | 99 | vs *San Antonio Sam Houston (1-4) |
95 | Amarillo Caprock (1-4) | 91 | at *Lubbock Monterey (3-3) |
96 | Galveston Ball (2-3) | 98 | at *Port Arthur Memorial (4-1) |
97 | Fort Bend Kempner (2-3) | 102 | vs *Rosenberg Terry (1-5) |
98 | Carrollton Smith (3-3) | 103 | at *Dallas Wilson (4-1) |
99 | Waller (2-2) | 94 | vs *Magnolia (4-2) |
100 | Eagle Pass Winn (3-3) | 96 | at *SA Southwest Legacy (4-1) |
101 | Wylie East (2-3) | 92 | vs *McKinney North (2-4) |
102 | Brownsville Pace (2-3) | 100 | vs *McAllen Memorial (4-1) |
103 | San Antonio Burbank (3-3) | 101 | at *San Antonio Jefferson (0-5) |
104 | Frisco Centennial (0-5) | 107 | at *Frisco Heritage (2-4) |
105 | Baytown Goose Creek Memorial (1-4) | 106 | at *Baytown Lee (5-0) |
106 | La Joya Palmview (2-3) | 104 | vs *Brownsville Porter (1-4) |
107 | Donna (1-3) | 105 | at *McAllen Rowe (3-2) |
108 | San Antonio Kennedy (2-3) | 108 | at *San Antonio Edison (3-3) |
109 | Dallas Molina (1-5) | 114 | vs *Lancaster (4-1) |
110 | Laredo Cigarroa (3-3) | 109 | vs *Rio Grande City (2-3) |
111 | El Paso Bel Air (2-4) | 110 | at El Paso Andress (4-1) |
112 | Conroe Caney Creek (1-4) | 111 | vs *New Caney Porter (1-5) |
113 | Corpus Christi King (0-5) | 113 | at *Victoria East (3-3) |
114 | San Antonio Sam Houston (1-4) | 112 | at *San Antonio Highlands (2-3) |
115 | Rio Grande City (2-3) | 115 | at *Laredo Cigarroa (3-3) |
116 | FW Arlington Heights (1-4) | 116 | at *Abilene Cooper (3-2) |
117 | Brownsville Porter (1-4) | 119 | at *La Joya Palmview (2-3) |
118 | Saginaw (1-4) | 120 | at *Justin Northwest (3-2) |
119 | Dallas Sunset (3-2) | 117 | vs *Dallas Samuell (0-6) |
120 | Corpus Christi Carroll (0-6) | 118 | Open |
121 | Corpus Christi Ray (1-4) | 121 | vs *CC Flour Bluff (4-2) |
122 | San Antonio Jefferson (0-5) | 122 | vs *San Antonio Burbank (3-3) |
123 | Brownsville Lopez (0-5) | 123 | vs *Brownsville Veterans Memorial (3-2) |
124 | Houston Milby (0-6) | 126 | Open |
125 | Lubbock (1-5) | 124 | at *Lubbock Coronado (2-3) |
126 | Carrollton Turner (2-4) | 125 | vs *Dallas Adams (4-1) |
127 | Dallas Samuell (0-6) | 127 | at *Dallas Sunset (3-2) |
128 | Laredo Martin (0-6) | 128 | Open |
129 | Houston Wisdom (0-6) | 129 | at *Katy Paetow (5-0) |
CLASS 5A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | Aledo (5-0) | 1 | at *Joshua (3-2) |
2 | Lucas Lovejoy (5-0) | 2 | vs *Frisco Memorial (4-2) |
3 | Dallas South Oak Cliff (4-1) | 4 | vs *Dallas Conrad (2-4) |
4 | Fort Bend Marshall (6-0) | 3 | at *Houston Austin (1-4) |
5 | Crosby (3-2) | 5 | vs *Humble Kingwood Park (1-4) |
6 | A&M Consolidated (5-1) | 6 | at *Montgomery Lake Creek (4-2) |
7 | Ennis (5-0) | 7 | at *North Forney (1-4) |
8 | Frisco (5-0) | 13 | at *Princeton (3-3) |
9 | Montgomery (5-0) | 20 | vs *Bryan Rudder (5-0) |
10 | Liberty Hill (4-2) | 9 | at *Austin McCallum (3-2) |
11 | Lubbock-Cooper (4-1) | 11 | vs *Plainview (1-4) |
12 | San Antonio Alamo Heights (5-0) | 12 | vs *Floresville (5-0) |
13 | Denison (4-1) | 14 | vs *Lake Dallas (3-3) |
14 | Barbers Hill (2-3) | 16 | at *Port Neches-Groves (3-2) |
15 | Wichita Falls Rider (5-0) | 15 | at *Abilene Wylie (2-3) |
16 | Texarkana Texas (4-0) | 8 | vs *Marshall (3-2) |
17 | Nederland (5-0) | 10 | at *Texas City (5-0) |
18 | Mercedes (6-0) | 19 | vs *Mission Sharyland (3-2) |
19 | Burleson (3-2) | 22 | vs *Cleburne (3-2) |
20 | Bryan Rudder (5-0) | 21 | at *Montgomery (5-0) |
21 | Mansfield Timberview (2-3) | 23 | at *Waco University (0-5) |
22 | Huntsville (2-3) | 17 | vs *Lamar Consolidated (1-4) |
23 | Leander Rouse (4-1) | 25 | at *Elgin (0-5) |
24 | Texas City (5-0) | 32 | vs *Nederland (5-0) |
25 | Marshall (3-2) | 30 | at *Texarkana Texas (4-0) |
26 | Canutillo (5-1) | 26 | vs *El Paso Parkland (1-5) |
27 | Grapevine (3-2) | 29 | at *Fort Worth Southwest (1-3) |
28 | Canyon Randall (3-2) | 27 | at *Wichita Falls (1-4) |
29 | Arlington Seguin (2-2) | 28 | at *Everman (2-3) |
30 | Fulshear (4-2) | 18 | Open |
31 | Frisco Liberty (5-1) | 24 | vs *Frisco Lebanon Trail (1-4) |
32 | Longview Pine Tree (3-2) | 31 | at *Jacksonville (1-4) |
33 | Royse City (5-0) | 33 | at *Sulphur Springs (0-5) |
34 | Brenham (3-2) | 34 | at *Bastrop (0-5) |
35 | Boerne Champion (4-1) | 35 | at *Castroville Medina Valley (1-4) |
36 | Floresville (5-0) | 37 | at *San Antonio Alamo Heights (5-0) |
37 | Port Neches-Groves (3-2) | 39 | vs *Barbers Hill (2-3) |
38 | Everman (2-3) | 40 | vs *Arlington Seguin (2-2) |
39 | Frisco Memorial (4-2) | 38 | at *Lucas Lovejoy (5-0) |
40 | Abilene Wylie (2-3) | 42 | vs *Wichita Falls Rider (5-0) |
41 | El Paso Andress (4-1) | 44 | vs El Paso Bel Air (2-4) |
42 | Georgetown East View (2-3) | 43 | vs *Bastrop Cedar Creek (1-4) |
43 | El Paso Burges (4-2) | 48 | at *El Paso Austin (2-3) |
44 | Dallas Kimball (3-1) | 45 | at *Dallas Jefferson (0-5) |
45 | Prosper Rock Hill (2-4) | 47 | Open |
46 | Montgomery Lake Creek (4-2) | 49 | vs *A&M Consolidated (5-1) |
47 | Dayton (1-4) | 46 | at *Santa Fe (0-5) |
48 | Mission Memorial (4-2) | 51 | vs *PSJA Southwest (0-5) |
49 | Forney (3-2) | 50 | vs *Crandall (4-1) |
50 | Mesquite Poteet (3-3) | 36 | Open |
51 | Crandall (4-1) | 53 | at *Forney (3-2) |
52 | Austin McCallum (3-2) | 66 | vs *Liberty Hill (4-2) |
53 | Marble Falls (4-2) | 41 | Open |
54 | Dallas Hillcrest (3-2) | 57 | vs *Dallas Seagoville (5-1) |
55 | Princeton (3-3) | 55 | vs *Frisco (5-0) |
56 | Corsicana (3-2) | 56 | at *Greenville (1-4) |
57 | Nacogdoches (1-4) | 58 | vs *Mount Pleasant (1-3) |
58 | El Paso Parkland (1-5) | 52 | at *Canutillo (5-1) |
59 | Dallas Seagoville (5-1) | 54 | at *Dallas Hillcrest (3-2) |
60 | Clint Horizon (2-3) | 59 | vs El Paso Chapin (4-2) |
61 | Fort Worth Wyatt (3-2) | 61 | at *Fort Worth Trimble Tech (1-4) |
62 | Greenville (1-4) | 62 | vs *Corsicana (3-2) |
63 | Mount Pleasant (1-3) | 68 | at *Nacogdoches (1-4) |
64 | Edcouch-Elsa (1-5) | 64 | at *Sharyland Pioneer (4-1) |
65 | Lamar Consolidated (1-4) | 65 | at *Huntsville (2-3) |
66 | Mission Sharyland (3-2) | 63 | at *Mercedes (6-0) |
67 | Lake Dallas (3-3) | 67 | at *Denison (4-1) |
68 | Cleburne (3-2) | 69 | at *Burleson (3-2) |
69 | North Forney (1-4) | 70 | vs *Ennis (5-0) |
70 | Joshua (3-2) | 71 | vs *Aledo (5-0) |
71 | Fort Bend Willowridge (4-1) | 72 | Open |
72 | Kerrville Tivy (0-5) | 73 | at *Lockhart (2-3) |
73 | Humble Kingwood Park (1-4) | 60 | at *Crosby (3-2) |
74 | Galena Park (3-2) | 74 | at *Houston Northside (0-6) |
75 | Fort Worth North Side (3-2) | 77 | vs *Fort Worth Polytechnic (1-4) |
76 | El Paso Austin (2-3) | 75 | vs *El Paso Burges (4-2) |
77 | Leander Glenn (1-4) | 79 | at *Pflugerville Connally (2-3) |
78 | Whitehouse (0-5) | 78 | vs *Hallsville (0-5) |
79 | Castroville Medina Valley (1-4) | 80 | vs *Boerne Champion (4-1) |
80 | Jacksonville (1-4) | 76 | vs *Longview Pine Tree (3-2) |
81 | Sharyland Pioneer (4-1) | 85 | vs *Edcouch-Elsa (1-5) |
82 | Lockhart (2-3) | 83 | vs *Kerrville Tivy (0-5) |
83 | Pflugerville Connally (2-3) | 81 | vs *Leander Glenn (1-4) |
84 | Sulphur Springs (0-5) | 84 | vs *Royse City (5-0) |
85 | Fort Worth Southwest (1-3) | 82 | vs *Grapevine (3-2) |
86 | Wichita Falls (1-4) | 87 | vs *Canyon Randall (3-2) |
87 | El Paso Jefferson (4-2) | 88 | vs *El Paso (2-3) |
88 | Hallsville (0-5) | 90 | at *Whitehouse (0-5) |
89 | Houston Sterling (3-3) | 86 | at *Houston Sharpstown (1-4) |
90 | Carrollton Creekview (2-3) | 93 | vs *Fort Worth South Hills (0-4) |
91 | Frisco Lebanon Trail (1-4) | 89 | at *Frisco Liberty (5-1) |
92 | Houston Sharpstown (1-4) | 95 | vs *Houston Sterling (3-3) |
93 | Houston Madison (2-3) | 100 | at *Houston Waltrip (0-5) |
94 | Houston Austin (1-4) | 94 | vs *Fort Bend Marshall (6-0) |
95 | Roma (2-4) | 92 | at *PSJA Memorial (1-4) |
96 | El Paso Ysleta (3-3) | 91 | at *El Paso Hanks (1-5) |
97 | Dallas Spruce (2-4) | 99 | vs *Dallas Adamson (1-4) |
98 | Bastrop (0-5) | 96 | vs *Brenham (3-2) |
99 | Houston Waltrip (0-5) | 97 | vs *Houston Madison (2-3) |
100 | El Paso Irvin (2-4) | 98 | at *El Paso Bowie (0-6) |
101 | Plainview (1-4) | 101 | at *Lubbock-Cooper (4-1) |
102 | Bastrop Cedar Creek (1-4) | 102 | at *Georgetown East View (2-3) |
103 | El Paso (2-3) | 106 | at *El Paso Jefferson (4-2) |
104 | Santa Fe (0-5) | 109 | vs *Dayton (1-4) |
105 | Elgin (0-5) | 103 | vs *Leander Rouse (4-1) |
106 | Waco University (0-5) | 104 | vs *Mansfield Timberview (2-3) |
107 | Austin Northeast (2-2) | 105 | at *Austin Crockett (1-5) |
108 | PSJA Memorial (1-4) | 108 | vs *Roma (2-4) |
109 | El Paso Hanks (1-5) | 112 | vs *El Paso Ysleta (3-3) |
110 | PSJA Southwest (0-5) | 113 | at *Mission Memorial (4-2) |
111 | El Paso Bowie (0-6) | 107 | vs *El Paso Irvin (2-4) |
112 | Austin Travis (0-3) | 111 | vs *Austin Navarro (0-4) |
113 | Dallas Conrad (2-4) | 110 | at *Dallas South Oak Cliff (4-1) |
114 | Fort Worth Trimble Tech (1-4) | 122 | vs *Fort Worth Wyatt (3-2) |
115 | Austin Crockett (1-5) | 114 | vs *Austin Northeast (2-2) |
116 | Dallas Adamson (1-4) | 116 | at *Dallas Spruce (2-4) |
117 | Austin Navarro (0-4) | 118 | at *Austin Travis (0-3) |
118 | Fort Worth Polytechnic (1-4) | 117 | at *Fort Worth North Side (3-2) |
119 | Pharr Valley View (0-6) | 119 | Open |
120 | Dallas Jefferson (0-5) | 120 | vs *Dallas Kimball (3-1) |
121 | Fort Worth South Hills (0-4) | 115 | at *Carrollton Creekview (2-3) |
122 | Houston Northside (0-6) | 121 | vs *Galena Park (3-2) |
CLASS 4A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | Melissa (4-2) | 2 | Open |
2 | Argyle (4-1) | 1 | vs *Anna (5-1) |
3 | Austin LBJ (5-0) | 3 | vs *Fischer Canyon Lake (3-2) |
4 | Stephenville (5-0) | 4 | at *Waco La Vega (3-2) |
5 | El Campo (4-1) | 5 | at *Stafford (2-3) |
6 | Waco La Vega (3-2) | 6 | vs *Stephenville (5-0) |
7 | Kilgore (4-1) | 7 | at *Mabank (5-1) |
8 | Midlothian Heritage (4-1) | 8 | at *Brownwood (2-3) |
9 | CC Calallen (4-1) | 9 | at *CC Tuloso-Midway (1-4) |
10 | Lindale (3-3) | 17 | at *Henderson (4-1) |
11 | Kennedale (4-1) | 13 | at *Fort Worth Western Hills (3-2) |
12 | Springtown (4-1) | 12 | at *Lake Worth (5-0) |
13 | Huffman Hargrave (5-0) | 14 | vs *Little Cypress-Mauriceville (4-1) |
14 | Boerne (3-2) | 15 | at *Pleasanton (5-1) |
15 | Canyon (5-1) | 16 | vs Andrews (2-4) |
16 | Tyler Chapel Hill (5-1) | 11 | vs *Palestine (2-4) |
17 | Little Cypress-Mauriceville (4-1) | 18 | at *Huffman Hargrave (5-0) |
18 | Paris (2-3) | 10 | vs *Carrollton Ranchview (0-5) |
19 | Stafford (2-3) | 20 | vs *El Campo (4-1) |
20 | Wichita Falls Hirschi (3-2) | 21 | at *Burkburnett (1-4) |
21 | Decatur (2-3) | 22 | at *Gainesville (1-4) |
22 | Fischer Canyon Lake (3-2) | 19 | at *Austin LBJ (5-0) |
23 | El Paso Riverside (5-1) | 29 | at *San Elizario (1-5) |
24 | Corpus Christi Miller (3-2) | 23 | vs *Alice (2-3) |
25 | Port Lavaca Calhoun (2-2) | 24 | vs *Beeville Jones (2-3) |
26 | Vidor (4-0) | 25 | at *Splendora (4-1) |
27 | Lake Worth (5-0) | 27 | vs *Springtown (4-1) |
28 | Fredericksburg (3-2) | 28 | at *Burnet (2-3) |
29 | Henderson (4-1) | 31 | vs *Lindale (3-3) |
30 | Pleasanton (5-1) | 26 | vs *Boerne (3-2) |
31 | Terrell (4-1) | 32 | at *Kaufman (6-0) |
32 | Livingston (4-1) | 33 | at *Lumberton (3-2) |
33 | Anna (5-1) | 51 | at *Argyle (4-1) |
34 | Dumas (2-2) | 34 | vs Roswell, NM |
35 | Kaufman (6-0) | 38 | vs *Terrell (4-1) |
36 | Somerset (5-1) | 39 | Open |
37 | Fort Stockton (5-1) | 40 | vs El Paso El Dorado (3-3) |
38 | Lampasas (2-3) | 35 | vs *Taylor (3-2) |
39 | Pampa (5-1) | 36 | vs Big Spring (5-1) |
40 | Beeville Jones (2-3) | 41 | at *Port Lavaca Calhoun (2-2) |
41 | Palestine (2-4) | 37 | at *Tyler Chapel Hill (5-1) |
42 | Andrews (2-4) | 30 | at Canyon (5-1) |
43 | Alice (2-3) | 42 | at *Corpus Christi Miller (3-2) |
44 | Mabank (5-1) | 49 | vs *Kilgore (4-1) |
45 | Lumberton (3-2) | 43 | vs *Livingston (4-1) |
46 | Dallas Carter (4-1) | 47 | at *Dallas Lincoln (2-3) |
47 | West Columbia (3-1) | 44 | at *Needville (2-3) |
48 | Needville (2-3) | 45 | vs *West Columbia (3-1) |
49 | Splendora (4-1) | 52 | vs *Vidor (4-0) |
50 | Freeport Brazosport (1-3) | 48 | vs *Bay City (2-2) |
51 | La Vernia (1-5) | 46 | at *Uvalde (2-4) |
52 | Brownwood (2-3) | 50 | vs *Midlothian Heritage (4-1) |
53 | Athens (4-2) | 53 | Open |
54 | La Feria (3-1) | 54 | at *Zapata (3-3) |
55 | Fort Worth Western Hills (3-2) | 56 | vs *Kennedale (4-1) |
56 | Hereford (4-2) | 65 | at San Angelo Lake View (2-4) |
57 | Big Spring (5-1) | 57 | at Pampa (5-1) |
58 | Burnet (2-3) | 55 | vs *Fredericksburg (3-2) |
59 | Dallas Lincoln (2-3) | 59 | vs *Dallas Carter (4-1) |
60 | Hidalgo (2-3) | 58 | at *RGC La Grulla (2-2) |
61 | Taylor (3-2) | 61 | at *Lampasas (2-3) |
62 | Houston Wheatley (3-2) | 69 | vs *Houston North Forest (2-3) |
63 | Fort Worth Dunbar (3-2) | 70 | at *Fort Worth Castleberry (0-5) |
64 | Uvalde (2-4) | 71 | vs *La Vernia (1-5) |
65 | Houston Furr (4-1) | 74 | vs *Houston Worthing (2-2) |
66 | Bay City (2-2) | 66 | at *Freeport Brazosport (1-3) |
67 | Alvarado (1-4) | 67 | vs *Waxahachie Life (1-4) |
68 | Fort Worth Benbrook (2-3) | 64 | at *Fort Worth Eastern Hills (2-3) |
69 | Gainesville (1-4) | 68 | vs *Decatur (2-3) |
70 | Houston Yates (2-3) | 60 | at *Houston Scarborough (0-4) |
71 | Zapata (3-3) | 62 | vs *La Feria (3-1) |
72 | RGC La Grulla (2-2) | 72 | vs *Hidalgo (2-3) |
73 | CC Tuloso-Midway (1-4) | 75 | vs *CC Calallen (4-1) |
74 | Fort Worth Eastern Hills (2-3) | 73 | vs *Fort Worth Benbrook (2-3) |
75 | Clint (2-4) | 76 | at *Fabens (1-5) |
76 | Wilmer-Hutchins (1-3) | 81 | vs *North Dallas (1-4) |
77 | Waxahachie Life (1-4) | 77 | at *Alvarado (1-4) |
78 | Houston North Forest (2-3) | 79 | at *Houston Wheatley (3-2) |
79 | Burkburnett (1-4) | 78 | vs *Wichita Falls Hirschi (3-2) |
80 | Clint Mountain View (3-3) | 63 | Open |
81 | San Angelo Lake View (2-4) | 84 | vs Hereford (4-2) |
82 | Houston Kashmere (1-4) | 80 | vs *Houston Washington (3-2) |
83 | Dallas Roosevelt (2-4) | 82 | at *Dallas Pinkston (0-5) |
84 | Houston Washington (3-2) | 83 | at *Houston Kashmere (1-4) |
85 | Houston Worthing (2-2) | 88 | at *Houston Furr (4-1) |
86 | Fort Worth Castleberry (0-5) | 86 | vs *Fort Worth Dunbar (3-2) |
87 | FW Carter-Riverside (1-4) | 85 | vs *FW Diamond Hill-Jarvis (0-5) |
88 | Kingsville King (1-5) | 89 | Open |
89 | Fabens (1-5) | 87 | vs *Clint (2-4) |
90 | Dallas Pinkston (0-5) | 90 | vs *Dallas Roosevelt (2-4) |
91 | Carrollton Ranchview (0-5) | 92 | at *Paris (2-3) |
92 | North Dallas (1-4) | 91 | at *Wilmer-Hutchins (1-3) |
93 | FW Diamond Hill-Jarvis (0-5) | 93 | at *FW Carter-Riverside (1-4) |
94 | San Elizario (1-5) | 94 | vs *El Paso Riverside (5-1) |
95 | Houston Scarborough (0-4) | 95 | vs *Houston Yates (2-3) |
CLASS 4A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | Carthage (4-0) | 1 | at *Center (0-5) |
2 | Celina (4-1) | 2 | vs *Aubrey (6-0) |
3 | Gilmer (4-1) | 3 | at *Longview Spring Hill (3-2) |
4 | Bellville (5-0) | 4 | at *Wharton (0-5) |
5 | Cuero (4-1) | 5 | at *La Grange (3-2) |
6 | Glen Rose (5-1) | 6 | vs *Godley (2-3) |
7 | China Spring (5-0) | 7 | vs *Jarrell (2-3) |
8 | West Orange-Stark (4-1) | 8 | vs *Silsbee (2-3) |
9 | Aubrey (6-0) | 9 | at *Celina (4-1) |
10 | Salado (3-2) | 10 | at *Gatesville (2-3) |
11 | Wimberley (3-2) | 11 | at *San Antonio YMLA (2-3) |
12 | Sinton (4-1) | 12 | vs *Port Isabel (5-0) |
13 | Geronimo Navarro (4-1) | 13 | at *Manor New Tech (1-4) |
14 | Van (6-0) | 15 | Open |
15 | Rockport-Fulton (4-1) | 14 | at *Rio Hondo (2-3) |
16 | Caddo Mills (4-1) | 16 | at *Sunnyvale (1-4) |
17 | Texarkana Pleasant Grove (1-4) | 18 | vs *Pittsburg (0-5) |
18 | Silsbee (2-3) | 17 | at *West Orange-Stark (4-1) |
19 | Jasper (1-3) | 19 | vs *Rusk (5-0) |
20 | Navasota (2-3) | 21 | vs *Smithville (4-1) |
21 | Monahans (6-0) | 20 | Open |
22 | Texarkana Liberty-Eylau (3-2) | 22 | vs *Paris North Lamar (1-4) |
23 | Smithville (4-1) | 23 | at *Navasota (2-3) |
24 | Iowa Park (2-3) | 24 | vs *Mineral Wells (4-2) |
25 | Hamshire-Fannett (4-2) | 28 | Open |
26 | Sealy (3-2) | 25 | vs *Brookshire Royal (3-2) |
27 | Orangefield (4-1) | 27 | at *Liberty (4-2) |
28 | Lubbock Estacado (3-3) | 31 | at *Seminole (2-4) |
29 | Waco Connally (1-3) | 29 | at *Robinson (1-4) |
30 | Quinlan Ford (5-0) | 30 | vs *Farmersville (2-3) |
31 | Godley (2-3) | 26 | at *Glen Rose (5-1) |
32 | Graham (2-3) | 41 | at *Bridgeport (3-3) |
33 | La Grange (3-2) | 33 | vs *Cuero (4-1) |
34 | Devine (4-1) | 35 | at *Carrizo Springs (5-0) |
35 | Sanger (4-2) | 34 | Open |
36 | Liberty (4-2) | 36 | vs *Orangefield (4-1) |
37 | Sweetwater (3-3) | 38 | vs *Snyder (5-1) |
38 | Ingleside (5-0) | 37 | vs *Corpus Christi West Oso (1-4) |
39 | Midland Greenwood (2-3) | 32 | at *Pecos (4-2) |
40 | Carrizo Springs (5-0) | 39 | vs *Devine (4-1) |
41 | Nevada Community (3-2) | 42 | at *Wills Point (0-5) |
42 | Canton (4-2) | 43 | vs *Bullard (0-6) |
43 | Gatesville (2-3) | 44 | vs *Salado (3-2) |
44 | Sunnyvale (1-4) | 45 | vs *Caddo Mills (4-1) |
45 | Rusk (5-0) | 46 | at *Jasper (1-3) |
46 | Snyder (5-1) | 40 | at *Sweetwater (3-3) |
47 | Van Alstyne (5-1) | 47 | vs *Krum (4-2) |
48 | Port Isabel (5-0) | 51 | at *Sinton (4-1) |
49 | Gonzales (2-3) | 50 | vs *Giddings (1-4) |
50 | Perryton (1-5) | 54 | Open |
51 | Raymondville (2-3) | 48 | vs *Robstown (2-3) |
52 | Center (0-5) | 52 | vs *Carthage (4-0) |
53 | Hondo (1-3) | 53 | at *Pearsall (0-5) |
54 | Giddings (1-4) | 55 | at *Gonzales (2-3) |
55 | Madisonville (2-3) | 56 | at *Shepherd (2-3) |
56 | Longview Spring Hill (3-2) | 57 | vs *Gilmer (4-1) |
57 | Krum (4-2) | 64 | at *Van Alstyne (5-1) |
58 | La Marque (3-1) | 59 | at *Sweeny (0-3) |
59 | Mineral Wells (4-2) | 60 | at *Iowa Park (2-3) |
60 | Pecos (4-2) | 72 | vs *Midland Greenwood (2-3) |
61 | Bridgeport (3-3) | 74 | vs *Graham (2-3) |
62 | Bandera (4-1) | 61 | at *Crystal City (0-5) |
63 | Pittsburg (0-5) | 62 | at *Texarkana Pleasant Grove (1-4) |
64 | Sweeny (0-3) | 63 | vs *La Marque (3-1) |
65 | Brownsboro (2-4) | 80 | vs *Mexia (1-5) |
66 | Rio Hondo (2-3) | 49 | vs *Rockport-Fulton (4-1) |
67 | Jarrell (2-3) | 65 | at *China Spring (5-0) |
68 | Brookshire Royal (3-2) | 68 | at *Sealy (3-2) |
69 | Seminole (2-4) | 71 | vs *Lubbock Estacado (3-3) |
70 | Hardin-Jefferson (1-4) | 66 | at *Bridge City (2-3) |
71 | Corpus Christi West Oso (1-4) | 79 | at *Ingleside (5-0) |
72 | Hillsboro (3-3) | 69 | at *Venus (0-4) |
73 | Shepherd (2-3) | 67 | vs *Madisonville (2-3) |
74 | Bridge City (2-3) | 70 | vs *Hardin-Jefferson (1-4) |
75 | Ferris (3-3) | 58 | Open |
76 | Vernon (1-5) | 76 | Open |
77 | San Antonio YMLA (2-3) | 73 | vs *Wimberley (3-2) |
78 | Farmersville (2-3) | 75 | at *Quinlan Ford (5-0) |
79 | Bullard (0-6) | 78 | at *Canton (4-2) |
80 | Mexia (1-5) | 77 | at *Brownsboro (2-4) |
81 | Borger (2-4) | 81 | vs *Levelland (1-5) |
82 | Robstown (2-3) | 82 | at *Raymondville (2-3) |
83 | Robinson (1-4) | 83 | vs *Waco Connally (1-3) |
84 | Paris North Lamar (1-4) | 84 | at *Texarkana Liberty-Eylau (3-2) |
85 | Wharton (0-5) | 85 | vs *Bellville (5-0) |
86 | Crystal City (0-5) | 86 | vs *Bandera (4-1) |
87 | Pearsall (0-5) | 87 | vs *Hondo (1-3) |
88 | Levelland (1-5) | 88 | at *Borger (2-4) |
89 | Wills Point (0-5) | 89 | vs *Nevada Community (3-2) |
90 | Venus (0-4) | 90 | vs *Hillsboro (3-3) |
91 | Manor New Tech (1-4) | 91 | vs *Geronimo Navarro (4-1) |
92 | Austin Achieve (1-4) | 92 | Open |
CLASS 3A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | Brock (5-0) | 1 | vs *Whitesboro (3-2) |
2 | Tuscola Jim Ned (5-0) | 2 | vs *Early (5-0) |
3 | West (6-0) | 6 | at *Dallas A+ Academy (1-4) |
4 | Yoakum (4-1) | 4 | at *Boling (3-2) |
5 | Hallettsville (4-1) | 5 | at *Hempstead (0-4) |
6 | Lorena (4-2) | 3 | Open |
7 | Grandview (5-1) | 9 | at *Dallas Madison (2-4) |
8 | Tatum (4-1) | 8 | at *New Boston (3-3) |
9 | Mount Vernon (5-0) | 7 | at *Mineola (3-2) |
10 | Malakoff (2-3) | 10 | at *Eustace (4-1) |
11 | Edna (4-2) | 14 | at *Aransas Pass (0-6) |
12 | Vanderbilt Industrial (5-1) | 12 | at *Orange Grove (3-2) |
13 | Columbus (3-2) | 11 | at *Hitchcock (3-2) |
14 | Cameron Yoe (2-4) | 18 | at *Little River Academy (5-1) |
15 | Bushland (3-2) | 13 | at *Muleshoe (2-4) |
16 | Early (5-0) | 17 | at *Tuscola Jim Ned (5-0) |
17 | Pilot Point (3-2) | 25 | vs *Paradise (4-1) |
18 | Winnsboro (3-2) | 21 | vs *Bonham (2-3) |
19 | Gladewater (3-2) | 15 | at *Atlanta (0-6) |
20 | Shallowater (3-2) | 16 | vs *Brownfield (0-5) |
21 | Little River Academy (5-1) | 20 | vs *Cameron Yoe (2-4) |
22 | Wall (2-2) | 19 | vs *San Angelo TLCA (0-5) |
23 | Gladewater Sabine (4-2) | 23 | at *Jefferson (4-1) |
24 | East Chambers (3-2) | 24 | at *Anahuac (5-1) |
25 | Corpus Christi London (5-0) | 22 | at *Progreso (0-5) |
26 | Lago Vista (3-2) | 27 | vs *Luling (1-4) |
27 | Pottsboro (2-2) | 30 | at *Commerce (1-4) |
28 | Mineola (3-2) | 26 | vs *Mount Vernon (5-0) |
29 | Anahuac (5-1) | 35 | vs *East Chambers (3-2) |
30 | Poteet (5-1) | 31 | vs *Jourdanton (3-3) |
31 | Llano (3-2) | 28 | at *Comfort (1-5) |
32 | Groesbeck (4-1) | 29 | at *Fairfield (2-3) |
33 | Orange Grove (3-2) | 37 | vs *Vanderbilt Industrial (5-1) |
34 | Whitesboro (3-2) | 32 | at *Brock (5-0) |
35 | Jourdanton (3-3) | 40 | at *Poteet (5-1) |
36 | Woodville (3-2) | 34 | Open |
37 | Coldspring-Oakhurst (3-1) | 39 | vs *Huntington (1-5) |
38 | San Diego (4-0) | 38 | at *Bishop (2-2) |
39 | Whitney (3-3) | 41 | Open |
40 | Blanco (2-4) | 42 | Open |
41 | Rockdale (3-3) | 36 | vs *Caldwell (2-3) |
42 | Marion (5-1) | 33 | vs *Cotulla (1-4) |
43 | New Boston (3-3) | 43 | vs *Tatum (4-1) |
44 | Paradise (4-1) | 46 | at *Pilot Point (3-2) |
45 | Denver City (2-3) | 45 | at *Lamesa (3-2) |
46 | Hitchcock (3-2) | 44 | vs *Columbus (3-2) |
47 | Jefferson (4-1) | 56 | vs *Gladewater Sabine (4-2) |
48 | McGregor (2-4) | 47 | at *Troy (0-5) |
49 | Diboll (3-3) | 50 | vs *Elkhart (3-3) |
50 | Breckenridge (1-4) | 48 | vs *Clyde (0-5) |
51 | Peaster (4-1) | 55 | at *Bowie (2-3) |
52 | Universal City Randolph (3-2) | 49 | vs *Lytle (0-5) |
53 | Lyford (4-2) | 53 | vs *Santa Gertrudis Academy (2-4) |
54 | Boling (3-2) | 52 | vs *Yoakum (4-1) |
55 | Goliad (3-2) | 54 | at *Mathis (1-5) |
56 | Amarillo River Road (4-2) | 59 | vs *Littlefield (3-3) |
57 | Dalhart (1-5) | 57 | Open |
58 | Littlefield (3-3) | 58 | at *Amarillo River Road (4-2) |
59 | Palestine Westwood (2-3) | 60 | at *Crockett (3-3) |
60 | Crockett (3-3) | 62 | vs *Palestine Westwood (2-3) |
61 | Maypearl (2-2) | 61 | at *Dallas Life Oak Cliff (3-3) |
62 | Kirbyville (2-2) | 69 | vs *Cleveland Tarkington (0-5) |
63 | White Oak (4-2) | 51 | Open |
64 | Bonham (2-3) | 70 | at *Winnsboro (3-2) |
65 | Bishop (2-2) | 74 | vs *San Diego (4-0) |
66 | Dallas Madison (2-4) | 66 | vs *Grandview (5-1) |
67 | Mathis (1-5) | 63 | vs *Goliad (3-2) |
68 | Atlanta (0-6) | 67 | vs *Gladewater (3-2) |
69 | Ponder (3-2) | 64 | at *Boyd (0-5) |
70 | Dallas Life Oak Cliff (3-3) | 65 | vs *Maypearl (2-2) |
71 | Eustace (4-1) | 72 | vs *Malakoff (2-3) |
72 | Fairfield (2-3) | 78 | vs *Groesbeck (4-1) |
73 | Palacios (1-5) | 71 | Open |
74 | Bowie (2-3) | 68 | vs *Peaster (4-1) |
75 | Muleshoe (2-4) | 77 | vs *Bushland (3-2) |
76 | Clyde (0-5) | 75 | at *Breckenridge (1-4) |
77 | San Antonio Cole (3-3) | 76 | Open |
78 | Emory Rains (1-3) | 73 | vs *Howe (0-5) |
79 | Kermit (1-4) | 79 | vs *Slaton (1-4) |
80 | Caldwell (2-3) | 80 | at *Rockdale (3-3) |
81 | Buna (1-5) | 92 | vs *Hardin (1-4) |
82 | Boyd (0-5) | 84 | vs *Ponder (3-2) |
83 | Teague (1-4) | 82 | at *Kemp (0-4) |
84 | Slaton (1-4) | 83 | at *Kermit (1-4) |
85 | Cotulla (1-4) | 85 | at *Marion (5-1) |
86 | Lamesa (3-2) | 86 | vs *Denver City (2-3) |
87 | Luling (1-4) | 87 | at *Lago Vista (3-2) |
88 | Comfort (1-5) | 89 | vs *Llano (3-2) |
89 | Elkhart (3-3) | 88 | at *Diboll (3-3) |
90 | Troy (0-5) | 93 | vs *McGregor (2-4) |
91 | Commerce (1-4) | 94 | vs *Pottsboro (2-2) |
92 | Santa Gertrudis Academy (2-4) | 81 | at *Lyford (4-2) |
93 | Hardin (1-4) | 90 | at *Buna (1-5) |
94 | Huntington (1-5) | 91 | at *Coldspring-Oakhurst (3-1) |
95 | Hempstead (0-4) | 95 | vs *Hallettsville (4-1) |
96 | Brownfield (0-5) | 97 | at *Shallowater (3-2) |
97 | Howe (0-5) | 96 | at *Emory Rains (1-3) |
98 | Kemp (0-4) | 99 | vs *Teague (1-4) |
99 | Lytle (0-5) | 100 | at *Universal City Randolph (3-2) |
100 | Trinity (0-4) | 98 | Open |
101 | Falfurrias (1-5) | 101 | Open |
102 | Aransas Pass (0-6) | 102 | vs *Edna (4-2) |
103 | San Angelo TLCA (0-5) | 104 | at *Wall (2-2) |
104 | Cleveland Tarkington (0-5) | 103 | at *Kirbyville (2-2) |
105 | Dallas A+ Academy (1-4) | 105 | vs *West (6-0) |
106 | Progreso (0-5) | 106 | vs *Corpus Christi London (5-0) |
CLASS 3A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | Gunter (6-0) | 1 | vs *Leonard (3-1) |
2 | Franklin (6-0) | 2 | at *Rogers (4-2) |
3 | Waskom (4-1) | 3 | at *Hughes Springs (2-3) |
4 | Newton (4-1) | 4 | at *New Waverly (4-1) |
5 | Holliday (5-0) | 5 | vs *Valley View (0-5) |
6 | Childress (5-0) | 6 | vs *Dimmitt (2-4) |
7 | New London West Rusk (5-0) | 7 | at *Arp (4-2) |
8 | Idalou (5-0) | 8 | at *Coahoma (2-3) |
9 | Canadian (4-1) | 9 | vs *Amarillo Highland Park (0-6) |
10 | Poth (4-1) | 10 | at *Stockdale (2-4) |
11 | Abernathy (5-0) | 12 | at *Reagan County (3-2) |
12 | East Bernard (4-1) | 13 | vs *Wallis Brazos (1-4) |
13 | Elysian Fields (5-1) | 11 | Open |
14 | Spearman (3-3) | 16 | Open |
15 | New Waverly (4-1) | 14 | vs *Newton (4-1) |
16 | Bells (3-3) | 17 | at *Blue Ridge (1-5) |
17 | Lubbock Roosevelt (5-0) | 18 | vs *Stanton (2-3) |
18 | Daingerfield (3-2) | 19 | at *Pattonville Prairiland (3-3) |
19 | Rogers (4-2) | 15 | vs *Franklin (6-0) |
20 | Friona (5-0) | 20 | at *Tulia (5-1) |
21 | Gilmer Harmony (5-0) | 21 | vs *Quitman (4-2) |
22 | Odem (6-0) | 22 | at *Banquete (4-2) |
23 | Natalia (5-1) | 25 | at *George West (1-4) |
24 | Leonard (3-1) | 23 | at *Gunter (6-0) |
25 | Henrietta (4-1) | 24 | at *Wichita Falls City View (2-3) |
26 | Paul Pewitt (2-3) | 27 | vs *Paris Chisum (5-0) |
27 | Arp (4-2) | 30 | vs *New London West Rusk (5-0) |
28 | Eastland (1-4) | 26 | vs *Millsap (2-3) |
29 | Hebbronville (5-0) | 29 | at *Monte Alto (0-5) |
30 | Ballinger (3-1) | 28 | vs *Brady (2-2) |
31 | Paris Chisum (5-0) | 32 | at *Paul Pewitt (2-3) |
32 | Corrigan-Camden (4-1) | 31 | at *Kountze (4-2) |
33 | Hughes Springs (2-3) | 34 | vs *Waskom (4-1) |
34 | DeKalb (4-2) | 48 | at *Redwater (3-3) |
35 | Crane (4-2) | 33 | at *Odessa Compass Academy (0-6) |
36 | Lexington (2-3) | 35 | at *Riesel (3-2) |
37 | Dublin (4-1) | 37 | at *Comanche (0-5) |
38 | Callisburg (5-0) | 38 | vs *Nocona (1-4) |
39 | Tidehaven (2-2) | 39 | at *Altair Rice Consolidated (2-3) |
40 | Tulia (5-1) | 52 | vs *Friona (5-0) |
41 | Sonora (2-3) | 41 | at *Ingram Moore (2-3) |
42 | Taft (4-2) | 40 | vs *Santa Rosa (1-4) |
43 | Edgewood (4-2) | 59 | at *Palmer (3-1) |
44 | Palmer (3-1) | 46 | vs *Edgewood (4-2) |
45 | Hooks (2-4) | 43 | Open |
46 | Van Vleck (2-3) | 44 | at *Danbury (3-2) |
47 | Jacksboro (2-2) | 47 | vs *Merkel (3-2) |
48 | Troup (4-2) | 42 | at *Winona (2-4) |
49 | Hemphill (2-3) | 36 | at *Anderson-Shiro (2-4) |
50 | Altair Rice Consolidated (2-3) | 50 | vs *Tidehaven (2-2) |
51 | Millsap (2-3) | 51 | at *Eastland (1-4) |
52 | Harleton (1-4) | 55 | vs *New Diana (0-6) |
53 | Stockdale (2-4) | 49 | vs *Poth (4-1) |
54 | Kountze (4-2) | 58 | vs *Corrigan-Camden (4-1) |
55 | Wichita Falls City View (2-3) | 53 | vs *Henrietta (4-1) |
56 | George West (1-4) | 60 | vs *Natalia (5-1) |
57 | Comanche (0-5) | 56 | vs *Dublin (4-1) |
58 | Florence (3-2) | 54 | vs *Clifton (0-6) |
59 | Clifton (0-6) | 67 | at *Florence (3-2) |
60 | Banquete (4-2) | 57 | vs *Odem (6-0) |
61 | Skidmore-Tynan (4-1) | 68 | Open |
62 | Merkel (3-2) | 61 | at *Jacksboro (2-2) |
63 | Blooming Grove (3-2) | 45 | vs *Scurry-Rosser (2-3) |
64 | Danbury (3-2) | 64 | vs *Van Vleck (2-3) |
65 | Brady (2-2) | 66 | at *Ballinger (3-1) |
66 | Riesel (3-2) | 63 | vs *Lexington (2-3) |
67 | Coahoma (2-3) | 69 | vs *Idalou (5-0) |
68 | Karnes City (1-4) | 70 | at *Dilley (4-2) |
69 | Redwater (3-3) | 65 | vs *DeKalb (4-2) |
70 | Buffalo (2-4) | 75 | Open |
71 | Warren (3-2) | 72 | Open |
72 | Alpine (1-5) | 62 | Open |
73 | Reagan County (3-2) | 73 | vs *Abernathy (5-0) |
74 | Whitewright (2-4) | 80 | at *Lone Oak (2-3) |
75 | Rice (2-3) | 76 | Open |
76 | Dilley (4-2) | 74 | vs *Karnes City (1-4) |
77 | Lone Oak (2-3) | 79 | vs *Whitewright (2-4) |
78 | Scurry-Rosser (2-3) | 78 | at *Blooming Grove (3-2) |
79 | Sadler S&S Consolidated (2-4) | 77 | Open |
80 | Pattonville Prairiland (3-3) | 71 | vs *Daingerfield (3-2) |
81 | Quitman (4-2) | 82 | at *Gilmer Harmony (5-0) |
82 | Anderson-Shiro (2-4) | 83 | vs *Hemphill (2-3) |
83 | Santa Rosa (1-4) | 85 | at *Taft (4-2) |
84 | Anthony (3-3) | 86 | vs *Tornillo (0-5) |
85 | Grand Saline (0-5) | 88 | Open |
86 | Blue Ridge (1-5) | 84 | vs *Bells (3-3) |
87 | Wallis Brazos (1-4) | 89 | at *East Bernard (4-1) |
88 | Dimmitt (2-4) | 81 | at *Childress (5-0) |
89 | Stanton (2-3) | 91 | at *Lubbock Roosevelt (5-0) |
90 | San Angelo Grape Creek (1-4) | 92 | at *Bangs (0-4) |
91 | Corsicana Mildred (2-4) | 90 | at *Dallas Gateway Charter (1-4) |
92 | Nixon-Smiley (2-4) | 87 | Open |
93 | Queen City (3-3) | 93 | vs *Ore City (1-5) |
94 | Winona (2-4) | 95 | vs *Troup (4-2) |
95 | Ingram Moore (2-3) | 94 | vs *Sonora (2-3) |
96 | Valley View (0-5) | 97 | at *Holliday (5-0) |
97 | Bangs (0-4) | 96 | vs *San Angelo Grape Creek (1-4) |
98 | Dallas Gateway Charter (1-4) | c | vs *Corsicana Mildred (2-4) |
99 | Ore City (1-5) | 99 | at *Queen City (3-3) |
100 | Nocona (1-4) | 101 | at *Callisburg (5-0) |
101 | Monte Alto (0-5) | 100 | vs *Hebbronville (5-0) |
102 | Amarillo Highland Park (0-6) | 103 | at *Canadian (4-1) |
103 | New Diana (0-6) | 102 | at *Harleton (1-4) |
104 | Odessa Compass Academy (0-6) | 104 | vs *Crane (4-2) |
105 | Tornillo (0-5) | 105 | at *Anthony (3-3) |
CLASS 2A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | Refugio (6-0) | 1 | vs *Bloomington (2-4) |
2 | Shiner (6-0) | 2 | Open |
3 | Timpson (4-0) | 3 | vs *Garrison (2-2) |
4 | New Deal (4-1) | 4 | at *Hale Center (2-3) |
5 | Crawford (5-0) | 5 | vs *Hamilton (5-1) |
6 | Cisco (4-1) | 6 | at *Winters (1-3) |
7 | Hawley (5-0) | 7 | vs *Haskell (2-3) |
8 | Beckville (6-0) | 9 | at *Gladewater Union Grove (0-4) |
9 | Mason (4-1) | 8 | vs *Center Point (2-3) |
10 | Tolar (4-2) | 10 | Open |
11 | Forsan (5-0) | 11 | at *Colorado City (0-4) |
12 | Coleman (4-0) | 12 | at *DeLeon (0-5) |
13 | Centerville (5-1) | 15 | at *Alto (3-1) |
14 | Joaquin (3-2) | 13 | vs *San Augustine (1-5) |
15 | Bosqueville (3-2) | 14 | at *Itasca (1-5) |
16 | Thorndale (5-1) | 17 | at *Rosebud-Lott (4-2) |
17 | Schulenburg (3-3) | 16 | vs *Flatonia (2-2) |
18 | Garrison (2-2) | 18 | at *Timpson (4-0) |
19 | Italy (3-2) | 19 | vs *Marlin (3-2) |
20 | Farwell (4-1) | 20 | at *Boys Ranch (1-4) |
21 | Thrall (4-2) | 28 | Open |
22 | Ganado (2-4) | 21 | vs *Weimar (2-4) |
23 | La Villa (4-2) | 43 | vs *Premont (3-2) |
24 | Three Rivers (4-2) | 27 | vs *Freer (2-3) |
25 | Hearne (3-3) | 29 | at *Bruceville-Eddy (1-4) |
26 | Cooper (5-0) | 24 | at *Alba-Golden (3-3) |
27 | Lindsay (2-3) | 26 | vs *Collinsville (2-3) |
28 | Collinsville (2-3) | 22 | at *Lindsay (2-3) |
29 | Alto (3-1) | 48 | vs *Centerville (5-1) |
30 | Sundown (3-2) | 30 | vs *Post (1-4) |
31 | Rosebud-Lott (4-2) | 25 | vs *Thorndale (5-1) |
32 | Panhandle (0-5) | 33 | at *Olton (4-1) |
33 | Holland (3-3) | 23 | vs *Moody (2-3) |
34 | San Saba (0-5) | 31 | vs *Goldthwaite (2-3) |
35 | Ozona (2-3) | 32 | at *Johnson City (4-1) |
36 | Shelbyville (4-2) | 34 | Open |
37 | Flatonia (2-2) | 35 | at *Schulenburg (3-3) |
38 | Johnson City (4-1) | 36 | vs *Ozona (2-3) |
39 | Kenedy (4-1) | 37 | Open |
40 | Post (1-4) | 39 | at *Sundown (3-2) |
41 | Price Carlisle (1-4) | 46 | vs *Frankston (3-2) |
42 | Hamilton (5-1) | 40 | at *Crawford (5-0) |
43 | Marlin (3-2) | 41 | at *Italy (3-2) |
44 | Goldthwaite (2-3) | 44 | at *San Saba (0-5) |
45 | Wolfe City (3-1) | 42 | at *Honey Grove (2-3) |
46 | Harper (5-0) | 45 | at *Brackettville (2-2) |
47 | Celeste (3-2) | 50 | at *Bogata Rivercrest (2-4) |
48 | Freer (2-3) | 63 | at *Three Rivers (4-2) |
49 | Rio Vista (3-2) | 51 | at *Valley Mills (2-4) |
50 | Anson (2-3) | 47 | at *Stamford (2-3) |
51 | Normangee (3-3) | 53 | at *Jewett Leon (3-3) |
52 | Winters (1-3) | 54 | vs *Cisco (4-1) |
53 | Valley Mills (2-4) | 55 | vs *Rio Vista (3-2) |
54 | Honey Grove (2-3) | 56 | vs *Wolfe City (3-1) |
55 | Hawkins (3-3) | 52 | vs *Big Sandy (2-4) |
56 | Premont (3-2) | 38 | at *La Villa (4-2) |
57 | Olton (4-1) | 57 | vs *Panhandle (0-5) |
58 | Alvord (3-2) | 64 | at *Tom Bean (0-4) |
59 | San Augustine (1-5) | 59 | at *Joaquin (3-2) |
60 | Tioga (2-3) | 58 | vs *Trenton (3-1) |
61 | Axtell (2-3) | 60 | vs *Cayuga (0-5) |
62 | Stamford (2-3) | 61 | vs *Anson (2-3) |
63 | Alba-Golden (3-3) | 62 | vs *Cooper (5-0) |
64 | Bogata Rivercrest (2-4) | 65 | vs *Celeste (3-2) |
65 | Weimar (2-4) | 72 | at *Ganado (2-4) |
66 | Grapeland (3-3) | 49 | at *Groveton (0-5) |
67 | Haskell (2-3) | 67 | at *Hawley (5-0) |
68 | Dawson (1-4) | 68 | at *Kerens (1-4) |
69 | Jewett Leon (3-3) | 66 | vs *Normangee (3-3) |
70 | Trenton (3-1) | 70 | at *Tioga (2-3) |
71 | Frankston (3-2) | 71 | at *Price Carlisle (1-4) |
72 | Ben Bolt (2-3) | 69 | at *Santa Maria (3-2) |
73 | Brackettville (2-2) | 74 | vs *Harper (5-0) |
74 | Colorado City (0-4) | 75 | vs *Forsan (5-0) |
75 | Hale Center (2-3) | 76 | vs *New Deal (4-1) |
76 | Floydada (1-4) | 77 | at *Tahoka (0-5) |
77 | Moody (2-3) | 78 | at *Holland (3-3) |
78 | Santa Maria (3-2) | 79 | vs *Ben Bolt (2-3) |
79 | Bruceville-Eddy (1-4) | 73 | vs *Hearne (3-3) |
80 | Sanford-Fritch (1-4) | 80 | vs *Stinnett West Texas (0-5) |
81 | Boys Ranch (1-4) | 92 | vs *Farwell (4-1) |
82 | Como-Pickton (2-4) | 82 | Open |
83 | Groveton (0-5) | 83 | vs *Grapeland (3-3) |
84 | Bloomington (2-4) | 81 | at *Refugio (6-0) |
85 | DeLeon (0-5) | 86 | vs *Coleman (4-0) |
86 | Linden-Kildare (1-4) | 87 | Open |
87 | Stinnett West Texas (0-5) | 85 | at *Sanford-Fritch (1-4) |
88 | Big Sandy (2-4) | 84 | at *Hawkins (3-3) |
89 | Cayuga (0-5) | 89 | at *Axtell (2-3) |
90 | Itasca (1-5) | 88 | vs *Bosqueville (3-2) |
91 | Gladewater Union Grove (0-4) | 90 | vs *Beckville (6-0) |
92 | Center Point (2-3) | 91 | at *Mason (4-1) |
93 | Kerens (1-4) | 93 | vs *Dawson (1-4) |
94 | Tahoka (0-5) | 94 | vs *Floydada (1-4) |
95 | Tom Bean (0-4) | 95 | vs *Alvord (3-2) |
96 | Riviera-Kaufer (1-1) | 96 | Open |
CLASS 2A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | Mart (5-0) | 1 | vs *Chilton (4-0) |
2 | Muenster (6-0) | 2 | at *Era (1-5) |
3 | Albany (5-0) | 3 | at *Meridian (1-5) |
4 | Windthorst (6-0) | 4 | Open |
5 | Stratford (5-1) | 8 | Open |
6 | Eldorado (4-0) | 6 | at *Miles (1-4) |
7 | Wellington (3-2) | 5 | vs *Shamrock (5-1) |
8 | Falls City (4-1) | 7 | vs *Yorktown (4-2) |
9 | Chilton (4-0) | 9 | at *Mart (5-0) |
10 | Vega (5-1) | 10 | vs *Gruver (5-0) |
11 | Tenaha (4-2) | 12 | at *Pineland West Sabine (2-3) |
12 | McCamey (3-1) | 11 | vs *Morton (3-1) |
13 | Burton (4-1) | 14 | vs *Somerville (3-3) |
14 | Christoval (4-1) | 15 | at *Rocksprings (4-1) |
15 | Ralls (4-2) | 19 | at *Hamlin (0-6) |
16 | Clarendon (5-1) | 13 | vs *Memphis (1-5) |
17 | Roscoe (4-1) | 16 | Open |
18 | Petrolia (6-0) | 28 | vs *Chico (0-6) |
19 | Santo (6-0) | 17 | Open |
20 | Yorktown (4-2) | 20 | at *Falls City (4-1) |
21 | Granger (4-0) | 21 | at *Milano (3-3) |
22 | Gruver (5-0) | 23 | at *Vega (5-1) |
23 | Maud (3-2) | 22 | vs *Detroit (1-3) |
24 | Wink (3-2) | 24 | at *Seagraves (4-1) |
25 | D'Hanis (3-1) | 25 | at *Benavides (0-4) |
26 | Seymour (2-3) | 26 | vs *Electra (3-2) |
27 | Lovelady (3-2) | 27 | at *Colmesneil (3-1) |
28 | Lockney (5-1) | 29 | vs *Crosbyton (3-3) |
29 | Archer City (2-2) | 18 | at *Quanah (0-5) |
30 | Shamrock (5-1) | 35 | at *Wellington (3-2) |
31 | Pineland West Sabine (2-3) | 30 | vs *Tenaha (4-2) |
32 | Rocksprings (4-1) | 33 | vs *Christoval (4-1) |
33 | Ropesville Ropes (5-0) | 34 | vs *New Home (3-3) |
34 | Bruni (2-2) | 36 | vs *La Pryor (0-4) |
35 | Seagraves (4-1) | 37 | vs *Wink (3-2) |
36 | Louise (4-2) | 39 | at *Woodsboro (1-4) |
37 | New Home (3-3) | 31 | at *Ropesville Ropes (5-0) |
38 | Olney (2-3) | 38 | at *Munday (0-5) |
39 | Cushing (3-1) | 45 | Open |
40 | Sunray (3-3) | 32 | at *Booker (1-4) |
41 | Deweyville (1-3) | 49 | at *Hull-Daisetta (2-2) |
42 | Cross Plains (4-1) | 41 | vs *Hico (3-3) |
43 | Colmesneil (3-1) | 40 | vs *Lovelady (3-2) |
44 | Hico (3-3) | 55 | at *Cross Plains (4-1) |
45 | Snook (1-5) | 43 | Open |
46 | Bremond (1-4) | 46 | vs *Frost (2-3) |
47 | Quanah (0-5) | 47 | vs *Archer City (2-2) |
48 | Somerville (3-3) | 44 | at *Burton (4-1) |
49 | Simms Bowie (2-2) | 48 | at *Clarksville (2-3) |
50 | Wheeler (3-3) | 42 | Open |
51 | Quinlan Boles (3-2) | 50 | at *Cumby (0-3) |
52 | Wortham (3-2) | 51 | at *Hubbard (3-2) |
53 | Evadale (3-2) | 52 | at *High Island (0-1-1) |
54 | Junction (3-2) | 53 | vs *Menard (1-4) |
55 | Hull-Daisetta (2-2) | 54 | vs *Deweyville (1-3) |
56 | Iola (1-4) | 56 | vs *Bartlett (2-4) |
57 | Hubbard (3-2) | 58 | vs *Wortham (3-2) |
58 | Hamlin (0-6) | 59 | vs *Ralls (4-2) |
59 | Milano (3-3) | 60 | vs *Granger (4-0) |
60 | Crosbyton (3-3) | 67 | at *Lockney (5-1) |
61 | Morton (3-1) | 71 | at *McCamey (3-1) |
62 | Miles (1-4) | 61 | vs *Eldorado (4-0) |
63 | Mount Enterprise (1-2) | 57 | vs *Overton (0-6) |
64 | Charlotte (1-3) | 65 | vs *Sabinal (0-5) |
65 | Detroit (1-3) | 64 | at *Maud (3-2) |
66 | Smyer (0-6) | 63 | Open |
67 | Bovina (1-5) | 66 | at *Sudan (0-5) |
68 | Benavides (0-4) | 69 | vs *D'Hanis (3-1) |
69 | Sudan (0-5) | 70 | vs *Bovina (1-5) |
70 | Electra (3-2) | 72 | at *Seymour (2-3) |
71 | Clarksville (2-3) | 73 | vs *Simms Bowie (2-2) |
72 | Cumby (0-3) | 74 | vs *Quinlan Boles (3-2) |
73 | Menard (1-4) | 75 | at *Junction (3-2) |
74 | Plains (2-3) | 76 | vs *Iraan (1-3) |
75 | Woodsboro (1-4) | 78 | vs *Louise (4-2) |
76 | Era (1-5) | 85 | vs *Muenster (6-0) |
77 | La Pryor (0-4) | 77 | at *Bruni (2-2) |
78 | Agua Dulce (0-5) | 79 | vs *Runge (0-4) |
79 | Booker (1-4) | 62 | vs *Sunray (3-3) |
80 | Runge (0-4) | 81 | at *Agua Dulce (0-5) |
81 | Sabine Pass (0-0) | 83 | Open |
82 | Sabinal (0-5) | 84 | at *Charlotte (1-3) |
83 | Bartlett (2-4) | 82 | at *Iola (1-4) |
84 | Burkeville (3-2) | 68 | Open |
85 | Frost (2-3) | 80 | at *Bremond (1-4) |
86 | Pettus (0-5) | 87 | Open |
87 | Memphis (1-5) | 86 | at *Clarendon (5-1) |
88 | Meridian (1-5) | 93 | vs *Albany (5-0) |
89 | High Island (0-1-1) | 90 | vs *Evadale (3-2) |
90 | Overton (0-6) | 89 | at *Mount Enterprise (1-2) |
91 | Chico (0-6) | 88 | at *Petrolia (6-0) |
92 | Iraan (1-3) | 91 | at *Plains (2-3) |
93 | Munday (0-5) | 92 | vs *Olney (2-3) |
CLASS 1A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | May (6-0) | 1 | vs *Gorman (4-1) |
2 | Water Valley (6-0) | 2 | vs *Irion County (5-1) |
3 | Sterling City (5-1) | 3 | vs *Bronte (1-5) |
4 | Springlake-Earth (4-1) | 4 | Open |
5 | Jonesboro (6-0) | 5 | Open |
6 | Rankin (5-1) | 6 | Open |
7 | Garden City (4-2) | 8 | Open |
8 | Westbrook (2-4) | 7 | vs *Roscoe Highland (3-3) |
9 | Abbott (6-0) | 9 | Open |
10 | Ira (4-1) | 10 | at *Roby (3-2) |
11 | Spur (5-1) | 13 | at *Crowell (0-4) |
12 | Happy (4-2) | 11 | Open |
13 | Paducah (3-3) | 12 | vs *Knox City (2-4) |
14 | Lometa (5-0) | 14 | Open |
15 | Saint Jo (3-2) | 19 | vs Keene (1-5) |
16 | Irion County (5-1) | 15 | at *Water Valley (6-0) |
17 | Coolidge (3-2) | 17 | vs Bryan Allen Academy (2-3) |
18 | Leakey (2-2) | 18 | at Perrin-Whitt (2-4) |
19 | Hermleigh (6-0) | 16 | at *Aspermont (2-4) |
20 | Knox City (2-4) | 23 | at *Paducah (3-3) |
21 | Borden County (0-5) | 20 | Open |
22 | Baird (4-0) | 22 | vs *Santa Anna (6-0) |
23 | Imperial Buena Vista (4-2) | 25 | at Lenorah Grady (1-5) |
24 | Lingleville (4-1) | 30 | Open |
25 | Santa Anna (6-0) | 27 | at *Baird (4-0) |
26 | Gorman (4-1) | 21 | at *May (6-0) |
27 | Eden (3-2) | 24 | vs *Veribest (3-2) |
28 | Turkey Valley (3-3) | 26 | at *McLean (4-2) |
29 | Avalon (3-3) | 29 | vs *Covington (2-4) |
30 | Roby (3-2) | 28 | vs *Ira (4-1) |
31 | Leverett's Chapel (2-1) | 43 | vs *Gilmer Union Hill (2-4) |
32 | Nazareth (4-2) | 36 | vs *Petersburg (0-6) |
33 | White Deer (1-5) | 34 | at *Claude (2-4) |
34 | Roscoe Highland (3-3) | 33 | at *Westbrook (2-4) |
35 | Van Horn (3-3) | 31 | vs Fort Hancock (2-2) |
36 | Rotan (5-1) | 39 | Open |
37 | Blum (1-5) | 35 | Open |
38 | Evant (4-2) | 32 | vs Gordon (4-1) |
39 | Perrin-Whitt (2-4) | 42 | vs Leakey (2-2) |
40 | Newcastle (3-2) | 40 | vs Lubbock Home School Christian (4-1) |
41 | Fort Davis (4-2) | 41 | at Lamesa Klondike (5-1) |
42 | Gilmer Union Hill (2-4) | 38 | at *Leverett's Chapel (2-1) |
43 | Crowell (0-4) | 44 | vs *Spur (5-1) |
44 | O'Donnell (0-5) | 46 | vs *Whiteface (4-2) |
45 | Aquilla (2-3) | 54 | vs Eagle Christian Academy (1-4) |
46 | Bynum (4-2) | 37 | at *Milford (1-4) |
47 | Kress (2-3) | 49 | vs *Lorenzo (0-4) |
48 | Whiteface (4-2) | 48 | at *O'Donnell (0-5) |
49 | Medina (1-4) | 45 | vs *Prairie Lea (2-3) |
50 | McLean (4-2) | 50 | vs *Turkey Valley (3-3) |
51 | McDade (3-1) | 51 | at *Nueces Canyon (0-4) |
52 | Meadow (1-5) | 56 | at *Wellman-Union (0-4) |
53 | Petersburg (0-6) | 52 | at *Nazareth (4-2) |
54 | Covington (2-4) | 47 | at *Avalon (3-3) |
55 | Penelope (2-3) | 63 | at Calvert (1-2) |
56 | Milford (1-4) | 58 | vs *Bynum (4-2) |
57 | Bryson (2-4) | 57 | Open |
58 | Paint Rock (5-1) | 64 | Open |
59 | Aspermont (2-4) | 55 | vs *Hermleigh (6-0) |
60 | Claude (2-4) | 59 | vs *White Deer (1-5) |
61 | Lenorah Grady (1-5) | 53 | vs Imperial Buena Vista (4-2) |
62 | Robert Lee (2-4) | 66 | Open |
63 | Veribest (3-2) | 60 | at *Eden (3-2) |
64 | Nueces Canyon (0-4) | 61 | vs *McDade (3-1) |
65 | Campbell (2-4) | 62 | Open |
66 | Marfa (1-3) | 68 | vs Midland TLCA (2-4) |
67 | Fruitvale (0-5) | 67 | at *Savoy (1-4) |
68 | Midland TLCA (2-4) | 65 | at Marfa (1-3) |
69 | Bronte (1-5) | 69 | at *Sterling City (5-1) |
70 | Vernon Northside (0-6) | 70 | Open |
71 | Lorenzo (0-4) | 73 | at *Kress (2-3) |
72 | Zephyr (0-6) | 71 | vs Ranger (1-4) |
73 | Prairie Lea (2-3) | 72 | at *Medina (1-4) |
74 | Wellman-Union (0-4) | 74 | vs *Meadow (1-5) |
75 | Savoy (1-4) | 75 | vs *Fruitvale (0-5) |
CLASS 1A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | Motley County (6-0) | 1 | at *Guthrie (4-2) |
2 | Strawn (6-0) | 2 | vs *Bluff Dale (4-1) |
3 | Balmorhea (4-1) | 3 | Open |
4 | Follett (6-0) | 4 | vs *Lefors (1-3) |
5 | Anton (5-0) | 7 | at *Whitharral (5-1) |
6 | Jayton (6-0) | 8 | vs *Southland (1-4) |
7 | Throckmorton (6-0) | 9 | vs *Lueders-Avoca (0-4) |
8 | Whitharral (5-1) | 16 | vs *Anton (5-0) |
9 | Calvert (1-2) | 6 | vs Penelope (2-3) |
10 | Richland Springs (3-1) | 10 | vs *Rochelle (5-1) |
11 | Lamesa Klondike (5-1) | 5 | vs Fort Davis (4-2) |
12 | Gordon (4-1) | 11 | at Evant (4-2) |
13 | Benjamin (6-0) | 13 | at Bowie Gold-burg (5-1) |
14 | Groom (4-2) | 14 | Open |
15 | Oglesby (5-1) | 15 | vs Austin St. Stephen's (5-0) |
16 | Rochelle (5-1) | 17 | at *Richland Springs (3-1) |
17 | Oakwood (3-2) | 12 | Open |
18 | Wildorado (5-1) | 19 | at Chillicothe (1-4) |
19 | Loraine (3-3) | 18 | vs *Trent (2-4) |
20 | Dime Box (0-0) | 21 | Open |
21 | Ladonia Fannindel (4-1) | 20 | at Greenville Christian (3-2) |
22 | Bowie Gold-burg (5-1) | 23 | vs Benjamin (6-0) |
23 | Rule (3-1) | 22 | vs Loop (6-0) |
24 | Bluff Dale (4-1) | 30 | at *Strawn (6-0) |
25 | Cherokee (3-2) | 25 | at *Mullin (4-0) |
26 | Blackwell (1-5) | 24 | at *Olfen (0-4) |
27 | Blanket (5-1) | 32 | vs *Rising Star (3-2) |
28 | Cranfills Gap (3-3) | 33 | at *Walnut Springs (2-4) |
29 | Miami (2-4) | 26 | Open |
30 | Amherst (3-2) | 27 | at *Lazbuddie (1-4) |
31 | Hedley (6-0) | 29 | at *Darrouzett (1-5) |
32 | Loop (6-0) | 28 | at Rule (3-1) |
33 | Grandfalls-Royalty (4-2) | 38 | vs *Dell City (1-3) |
34 | Sanderson (2-4) | 31 | vs *Sierra Blanca (2-3) |
35 | Mullin (4-0) | 36 | vs *Cherokee (3-2) |
36 | Guthrie (4-2) | 35 | vs *Motley County (6-0) |
37 | Walnut Springs (2-4) | 39 | vs *Cranfills Gap (3-3) |
38 | Ackerly Sands (3-3) | 44 | Open |
39 | Sierra Blanca (2-3) | 34 | at *Sanderson (2-4) |
40 | Sidney (1-4) | 41 | vs *Valera Panther Creek (2-3) |
41 | Morgan (0-4) | 42 | Open |
42 | Three Way (3-3) | 40 | at *Gustine (0-6) |
43 | Trent (2-4) | 65 | at *Loraine (3-3) |
44 | Rising Star (3-2) | 46 | at *Blanket (5-1) |
45 | Woodson (2-2) | 45 | at Forestburg (1-3) |
46 | Mount Calm (3-2) | 47 | at Aquilla JV |
47 | Lazbuddie (1-4) | 48 | vs *Amherst (3-2) |
48 | Afton Patton Springs (1-5) | 49 | Open |
49 | Brookesmith (1-5) | 43 | Open |
50 | Silverton (2-4) | 53 | at Abilene Christian (2-3) |
51 | Cotton Center (2-3) | 68 | Open |
52 | Chester (1-4) | 57 | Open |
53 | Lefors (1-3) | 50 | at *Follett (6-0) |
54 | Dell City (1-3) | 67 | at *Grandfalls-Royalty (4-2) |
55 | Apple Springs (2-3) | 51 | vs Longview Christian Heritage (4-1) |
56 | Lueders-Avoca (0-4) | 52 | at *Throckmorton (6-0) |
57 | Trinidad (0-5) | 54 | vs Longview East Texas Christian (4-1) |
58 | Gustine (0-6) | 55 | vs *Three Way (3-3) |
59 | Iredell (1-2) | 56 | vs *Kopperl (0-3) |
60 | Haskell Paint Creek (4-1) | 37 | vs *Moran (0-4) |
61 | Hart (0-6) | 59 | Open |
62 | Moran (0-4) | 61 | at *Haskell Paint Creek (4-1) |
63 | Chillicothe (1-4) | 62 | vs Wildorado (5-1) |
64 | Valera Panther Creek (2-3) | 63 | at *Sidney (1-4) |
65 | Southland (1-4) | 60 | at *Jayton (6-0) |
66 | Forestburg (1-3) | 64 | vs Woodson (2-2) |
67 | Darrouzett (1-5) | 74 | vs *Hedley (6-0) |
68 | Buckholts (1-5) | 66 | vs Temple Centex H/Sch (2-2) |
69 | Lohn (0-4) | 70 | Open |
70 | Kopperl (0-3) | 69 | at *Iredell (1-2) |
71 | Abilene TLCA (1-5) | 71 | Open |
72 | Olfen (0-4) | 72 | vs *Blackwell (1-5) |
73 | Wilson (0-6) | 58 | Open |
74 | Harrold (0-3) | 73 | Open |
PRIVATE SCHOOLS — 11-MAN
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | Fort Worth Nolan Catholic (3-2) | 2 | vs *Plano John Paul II (1-3) |
2 | Austin Regents School (5-0) | 1 | vs *Austin Hyde Park Baptist (0-4) |
3 | Dallas Parish Episcopal (4-1) | 3 | at *Dallas Plano Prestonwood (4-1) |
4 | San Antonio Cornerstone (3-3) | 6 | Open |
5 | Grapevine Faith Christian (5-0) | 4 | at *Fort Worth Southwest Christian (3-2) |
6 | Dallas Plano Prestonwood (4-1) | 5 | vs *Dallas Parish Episcopal (4-1) |
7 | Houston Second Baptist (4-1) | 7 | vs *Victoria St. Joseph (4-1) |
8 | Episcopal School of Dallas (6-0) | 8 | vs *Houston Kinkaid (5-1) |
9 | Midland Christian (3-2) | 10 | vs *Argyle Liberty Christian (1-4) |
10 | San Antonio Central Catholic (5-1) | 11 | at *Tomball Concordia Lutheran (1-4) |
11 | Fort Worth All Saints Episcopal (2-2) | 12 | vs *Dallas Bishop Lynch (2-3) |
12 | Dallas Christian School (5-1) | 9 | at *Dallas Bishop Dunne (4-2) |
13 | Houston St. Thomas (4-2) | 13 | vs *San Antonio Christian (1-3) |
14 | Addison Trinity Christian (4-2) | 14 | vs *Beaumont Msgr. Kelly (4-2) |
15 | The Woodlands Christian (5-0) | 15 | vs *Fort Bend Christian (2-3) |
16 | Houston Kinkaid (5-1) | 19 | at *Episcopal School of Dallas (6-0) |
17 | Houston St. John's (5-0) | 17 | vs *Bellaire Episcopal (1-4) |
18 | Shiner St. Paul (4-1) | 16 | vs *San Antonio Holy Cross (2-3) |
19 | Lubbock Trinity Christian (3-2) | 20 | vs *Willow Park Trinity Christian (2-3) |
20 | Cypress Community Christian (3-2) | 21 | vs *Tomball Rosehill Christian (1-3) |
21 | Arlington Pantego Christian (6-0) | 24 | Open |
22 | Fort Worth Southwest Christian (3-2) | 22 | vs *Grapevine Faith Christian (5-0) |
23 | Austin St. Michael's (3-2) | 30 | at *Austin Brentwood Christian (3-2) |
24 | The Woodlands John Cooper (4-2) | 23 | at *Oklahoma City (Okl.) Casady (2-3) |
25 | Arlington Grace Prep (5-0) | 18 | Open |
26 | Fort Bend Christian (2-3) | 26 | at *The Woodlands Christian (5-0) |
27 | Dallas Bishop Lynch (2-3) | 28 | at *Fort Worth All Saints Episcopal (2-2) |
28 | Bryan Brazos Christian (4-1) | 32 | Open |
29 | Argyle Liberty Christian (1-4) | 29 | at *Midland Christian (3-2) |
30 | Houston St. Pius X (3-2) | 34 | at *San Antonio Antonian Prep (3-2) |
31 | Houston Lutheran South (4-1) | 36 | at *Spring Frassati Catholic (3-1) |
32 | Bellaire Episcopal (1-4) | 33 | at *Houston St. John's (5-0) |
33 | Tomball Christian H/School (4-2) | 27 | vs Nike Dallas FC (4-1) |
34 | Lubbock Christian (6-0) | 35 | at *Colleyville Covenant Christian (3-3) |
35 | Nike Dallas FC (4-1) | 39 | at Tomball Christian H/School (4-2) |
36 | Dallas St. Mark's (4-1) | 31 | vs *Houston Christian (2-4) |
37 | San Antonio Antonian Prep (3-2) | 43 | vs *Houston St. Pius X (3-2) |
38 | San Antonio Davenport (4-2) | 55 | Open |
39 | Colleyville Covenant Christian (3-3) | 25 | vs *Lubbock Christian (6-0) |
40 | Plano John Paul II (1-3) | 41 | at *Fort Worth Nolan Catholic (3-2) |
41 | Lake Belton (5-0) | 44 | vs Richmond Randle (2-0) |
42 | League City Bay Area Christian (5-1) | 37 | Open |
43 | Hallettsville Sacred Heart (3-2) | 40 | vs *Temple Central Texas Chr. (3-2) |
44 | Irving Cistercian Prep (3-3) | 50 | at *Arlington Oakridge (1-5) |
45 | Fort Worth Christian (0-5) | 47 | at *Frisco Legacy Christian (1-5) |
46 | Fort Worth Trinity Valley (2-4) | 52 | Open |
47 | Houston Legacy (1-4) | 75 | Open |
48 | Fort Worth Country Day (1-4) | 45 | vs *Dallas Greenhill Prep (0-5) |
49 | Weatherford Christian (4-2) | 62 | vs *Fort Worth Lake Country (2-3) |
50 | Fort Worth Lake Country (2-3) | 56 | at *Weatherford Christian (4-2) |
51 | Tomball Concordia Lutheran (1-4) | 49 | vs *San Antonio Central Catholic (5-1) |
52 | San Antonio Holy Cross (2-3) | 38 | at *Shiner St. Paul (4-1) |
53 | SA Texas Military Institute (5-0) | 51 | at Schertz John Paul II (2-1) |
54 | Tomball Rosehill Christian (1-3) | 54 | at *Cypress Community Christian (3-2) |
55 | Arlington Oakridge (1-5) | 57 | vs *Irving Cistercian Prep (3-3) |
56 | Cedar Hill Newman (3-3) | 60 | vs Founders Classical Academy (3-3) |
57 | CC John Paul II (1-4) | 46 | vs *San Antonio St. Anthony's (0-4) |
58 | Bullard Brook Hill (4-2) | 42 | Open |
59 | Muenster Sacred Heart (3-3) | 58 | Open |
60 | Boerne Geneva School (2-3) | 59 | at *Brownsville St. Joseph (3-2) |
61 | Beaumont Msgr. Kelly (4-2) | 69 | at *Addison Trinity Christian (4-2) |
62 | Tyler Grace Community (1-5) | 48 | at *McKinney Christian (2-3) |
63 | Temple Central Texas Chr. (3-2) | 65 | at *Hallettsville Sacred Heart (3-2) |
64 | Frisco Legacy Christian (1-5) | 64 | vs *Fort Worth Christian (0-5) |
65 | Katy St. John XXIII (1-5) | 63 | Open |
66 | Houston Northland Christian (4-1) | 67 | vs *Magnolia Legacy Prep (0-3) |
67 | Dallas Covenant (2-3) | 72 | Open |
68 | Houston Lutheran North (0-5) | 70 | vs Houston KIPP Northeast (2-2) |
69 | Victoria St. Joseph (4-1) | 79 | at *Houston Second Baptist (4-1) |
70 | Katy Jordan (1-5) | 74 | Open |
71 | Houston Christian (2-4) | 66 | at *Dallas St. Mark's (4-1) |
72 | Willow Park Trinity Christian (2-3) | 71 | at *Lubbock Trinity Christian (3-2) |
73 | DasCHE (3-2) | 73 | vs Oklahoma City Patriots, OK |
74 | Flower Mound Coram Deo (3-2) | 76 | at Dallas Inspired Vision (0-6) |
75 | Magnolia Legacy Prep (0-3) | 78 | at *Houston Northland Christian (4-1) |
76 | Austin Brentwood Christian (3-2) | 53 | vs *Austin St. Michael's (3-2) |
77 | Brownsville St. Joseph (3-2) | 88 | vs *Boerne Geneva School (2-3) |
78 | McKinney Christian (2-3) | 81 | vs *Tyler Grace Community (1-5) |
79 | Oklahoma City (Okl.) Casady (2-3) | 77 | vs *The Woodlands John Cooper (4-2) |
80 | Dallas First Baptist Academy (3-2) | 80 | vs *Tyler All Saints (1-3) |
81 | San Antonio Christian (1-3) | 82 | at *Houston St. Thomas (4-2) |
82 | Dallas Bishop Dunne (4-2) | 61 | vs *Dallas Christian School (5-1) |
83 | Schertz John Paul II (2-1) | 83 | vs SA Texas Military Institute (5-0) |
84 | El Paso Cathedral (4-2) | 84 | vs Chaparral, NM |
85 | Houston The Village (0-3) | 85 | Open |
86 | Harlingen Marine Military (4-1) | 68 | vs Houston Kipp Generations (1-3) |
87 | Westlake Academy (4-2) | 92 | vs Atlas HomeSchool (1-4) |
88 | Dallas Greenhill Prep (0-5) | 86 | at *Fort Worth Country Day (1-4) |
89 | Spring Frassati Catholic (3-1) | 87 | vs *Houston Lutheran South (4-1) |
90 | Houston KIPP Northeast (2-2) | 89 | at Houston Lutheran North (0-5) |
91 | Dallas Shelton School (2-3) | 93 | Open |
92 | Waco Reicher (0-6) | 91 | Open |
93 | Houston KIPP Sunnyside (1-3) | 106 | Open |
94 | Fort Worth Temple Christian (1-4) | 94 | at Fort Worth Calvary Academy (0-4) |
95 | San Antonio Pieper (4-2) | 95 | Open |
96 | Austin Hyde Park Baptist (0-4) | 96 | at *Austin Regents School (5-0) |
97 | San Antonio St. Anthony's (0-4) | 102 | at *CC John Paul II (1-4) |
98 | Tyler T. K. Gorman (0-5) | 97 | Open |
99 | Houston ProVision Academy (1-2) | 90 | Open |
100 | Austin LASA (1-4) | 98 | at Austin St. Dominic Savio (1-5) |
101 | Tyler All Saints (1-3) | 107 | at *Dallas First Baptist Academy (3-2) |
102 | Houston Kipp Generations (1-3) | 100 | at Harlingen Marine Military (4-1) |
103 | Austin St. Dominic Savio (1-5) | 101 | vs Austin LASA (1-4) |
104 | Huntsville Alpha Omega (4-2) | 103 | Open |
105 | Houston Cristo Rey Jesuit (0-3) | 104 | Open |
106 | Saratoga West Hardin (1-4) | 115 | vs Acadiana Defenders, LA |
107 | Richmond Randle (2-0) | 105 | at Lake Belton (5-0) |
108 | Founders Classical Academy (3-3) | 99 | at Cedar Hill Newman (3-3) |
109 | Austin St. Andrew's (0-0) | 108 | Open |
110 | San Antonio Lee Academy (0-0) | 109 | Open |
111 | Frisco Emerson (0-0) | 110 | Open |
112 | Houston KIPP East End (0-1) | 111 | Open |
113 | Arlington Newman (0-5) | 122 | at Dallas HSAA (0-5) |
114 | Houston Kipp Academy (0-3-1) | 114 | Open |
115 | Malakoff Cross Roads (2-3) | 116 | at Mildred JV |
116 | Atlas HomeSchool (1-4) | 113 | at Westlake Academy (4-2) |
117 | Dallas HSAA (0-5) | 117 | vs Arlington Newman (0-5) |
118 | San Antonio Brooks Academy (0-3) | 118 | Open |
119 | Waco Texas Wind (1-4) | 112 | Open |
120 | Fort Worth Calvary Academy (0-4) | 119 | vs Fort Worth Temple Christian (1-4) |
121 | SA South West Campus (1-4) | 121 | Open |
122 | Dallas Inspired Vision (0-6) | 120 | vs Flower Mound Coram Deo (3-2) |
PRIVATE SCHOOLS – 6-MAN
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | Waco Live Oak (6-0) | 1 | vs *Waco Vanguard College Prep (6-0) |
2 | Plano Coram Deo (5-0) | 2 | at *Red Oak Ovilla Christian (4-2) |
3 | Bulverde Bracken Christian (4-0) | 3 | vs *SA Atonement Academy (2-1) |
4 | Austin Veritas Academy (5-0) | 4 | vs *Temple Holy Trinity (3-3) |
5 | Wylie Prep Academy (5-1) | 5 | at *Granbury Cornerstone Christian (0-4) |
6 | Houston Emery-Weiner School (4-0) | 6 | Open |
7 | Marble Falls Faith Academy (5-0) | 7 | Open |
8 | Longview Christian Heritage (4-1) | 9 | at Apple Springs (2-3) |
9 | Lantana Harvest Christian (6-0) | 8 | vs *Grayson Christian (2-2) |
10 | Austin Texas Sch for the Deaf (4-1) | 11 | vs Louisiana SD, LA |
11 | Bryan St. Joseph (5-1) | 23 | vs Pasadena First Baptist (5-0) |
12 | FW Covenant Classical (3-2) | 13 | at *Azle Christian School (5-1) |
13 | Conroe Covenant (4-1) | 12 | at *Sugar Land Logos Prep (3-1) |
14 | Waco Vanguard College Prep (6-0) | 10 | at *Waco Live Oak (6-0) |
15 | Austin St. Stephen's (5-0) | 18 | at Oglesby (5-1) |
16 | Lubbock Kingdom Prep (3-2) | 14 | vs *Midland Trinity (3-2) |
17 | Irving Faustina Academy (5-0) | 17 | vs Tyler Kings Academy (0-4) |
18 | Smoking for Jesus Ministry (5-1) | 21 | vs Houston Texas Christian (2-2) |
19 | Austin Hill Country (3-2) | 19 | at *San Marcos Baptist Academy (4-2) |
20 | Lucas Christian Academy (4-0) | 24 | at *Irving The Highlands School (3-2) |
21 | Pasadena First Baptist (5-0) | 25 | at Bryan St. Joseph (5-1) |
22 | San Antonio FEAST Homesch. (3-2) | 22 | vs Austin Royals (1-3) |
23 | San Marcos Baptist Academy (4-2) | 26 | vs *Austin Hill Country (3-2) |
24 | Bastrop Tribe Consolidated (3-3) | 27 | vs Joshua Johnson County (4-2) |
25 | Fredericksburg Heritage Sch. (1-4) | 30 | vs *Spring Branch Living Rock (2-3) |
26 | Haslet Heritage Christian (4-1) | 32 | at *Waco Methodist Children's Home (4-2) |
27 | FW THESA H/School (5-1) | 28 | at Melissa CHANT (4-2) |
28 | Carrollton Prince of Peace (3-3) | 29 | at Wildorado JV |
29 | Abilene Christian (2-3) | 34 | vs Silverton (2-4) |
30 | Wichita Falls Christian (3-1) | 16 | at *Amarillo San Jacinto Christian (0-5) |
31 | Azle Christian School (5-1) | 31 | vs *FW Covenant Classical (3-2) |
32 | Joshua Johnson County (4-2) | 35 | at Bastrop Tribe Consolidated (3-3) |
33 | Dallas Lakehill Prep (3-1) | 36 | Open |
34 | Longview East Texas Christian (4-1) | 37 | at Trinidad (0-5) |
35 | San Antonio St. Gerard (4-2) | 59 | Open |
36 | Bryan Allen Academy (2-3) | 38 | at Coolidge (3-2) |
37 | Victoria Home School (4-1) | 58 | at Austin NYOS Charter School (1-5) |
38 | SA Saint Mary's Hall (2-2) | 39 | at *San Antonio Castle Hills (5-0) |
39 | Baytown Christian (4-2) | 15 | Open |
40 | Greenville Christian (3-2) | 40 | vs Ladonia Fannindel (4-1) |
41 | Waco Methodist Children's Home (4-2) | 41 | vs *Haslet Heritage Christian (4-1) |
42 | Houston Northside HomeSchool (5-1) | 43 | vs Beaumont Legacy Christian (2-2) |
43 | Lubbock Home School Christian (4-1) | 48 | at Newcastle (3-2) |
44 | Austin Royals (1-3) | 45 | at San Antonio FEAST Homesch. (3-2) |
45 | Sugar Land Logos Prep (3-1) | 42 | vs *Conroe Covenant (4-1) |
46 | Giddings State School (0-0) | 46 | Open |
47 | Fort Bend Chargers Home Sch (4-2) | 50 | at Lake Jackson Brazosport (0-5) |
48 | McKinney The Cornerstone (3-1) | 47 | vs Garland Christian Academy (1-5) |
49 | Temple Holy Trinity (3-3) | 55 | at *Austin Veritas Academy (5-0) |
50 | New Braunfels Christian (1-4) | 44 | vs *San Antonio Lutheran (1-4) |
51 | Bryan Christian Homeschool (3-3) | 49 | at Bellville Faith Academy (3-2) |
52 | Lubbock All Saints (3-2) | 67 | vs *Lubbock Christ The King (2-3) |
53 | Red Oak Ovilla Christian (4-2) | 54 | vs *Plano Coram Deo (5-0) |
54 | Arlington St. Paul Prep (4-2) | 68 | vs Newman Int'l Mansfield HS |
55 | Dallas Academy (3-3) | 51 | at *Decatur Victory Christian (2-3) |
56 | Bellville Faith Academy (3-2) | 52 | vs Bryan Christian Homeschool (3-3) |
57 | Gainesville State School (0-0) | 53 | Open |
58 | Tyler HEAT (2-3) | 60 | at Dallas UME Prep (1-5) |
59 | Kerrville Our Lady of the Hills (3-2) | 33 | at *Laredo St. Augustine (0-2) |
60 | San Antonio Castle Hills (5-0) | 65 | vs *SA Saint Mary's Hall (2-2) |
61 | Midland Trinity (3-2) | 63 | at *Lubbock Kingdom Prep (3-2) |
62 | Denton Calvary (3-3) | 71 | Open |
63 | Dallas Lutheran (1-4) | 70 | at *Watauga Harvest Christian (1-4) |
64 | San Antonio Town East Chr. (5-0) | 69 | at CC Coastal Christian (0-6) |
65 | Melissa CHANT (4-2) | 20 | vs FW THESA H/School (5-1) |
66 | Irving The Highlands School (3-2) | 57 | vs *Lucas Christian Academy (4-0) |
67 | Killeen Memorial Christian (3-0) | 66 | vs *Haslet Legacy Classical (1-5) |
68 | Prestonwood North (3-3) | 77 | vs *Dallas Fairhill School (0-5) |
69 | Mesquite Founders Classical (2-2) | 76 | Open |
70 | Lubbock Christ The King (2-3) | 72 | at *Lubbock All Saints (3-2) |
71 | Stephenville Faith (1-5) | 62 | vs Permian Basin Athletics CO-OP (2-3) |
72 | Grayson Christian (2-2) | 81 | at *Lantana Harvest Christian (6-0) |
73 | Houston Westbury Christian (1-3) | 73 | at Houston Grace Christian (0-3) |
74 | Mineral Wells Community (3-3) | 75 | vs *Nazarene Christian Academy (2-4) |
75 | Decatur Victory Christian (2-3) | 56 | vs *Dallas Academy (3-3) |
76 | SA Jubilee (2-3) | 74 | vs Williamson County Home School (0-4) |
77 | Spring Branch Living Rock (2-3) | 80 | at *Fredericksburg Heritage Sch. (1-4) |
78 | Fort Hancock (2-2) | 89 | at Van Horn (3-3) |
79 | Round Rock Christian (2-3) | 61 | at *Round Rock Concordia (2-3) |
80 | Beaumont Legacy Christian (2-2) | 79 | at Houston Northside HomeSchool (5-1) |
81 | Dallas UME Prep (1-5) | 91 | vs Tyler HEAT (2-3) |
82 | Nazarene Christian Academy (2-4) | 107 | at *Mineral Wells Community (3-3) |
83 | Williamson County Home School (0-4) | 64 | at SA Jubilee (2-3) |
84 | Cedar Park Summit Christian (0-4) | 78 | at *San Marcos Hill Country (0-5) |
85 | Ranger (1-4) | 82 | at Zephyr (0-6) |
86 | SA Brooks Collegiate Academy (3-1) | 85 | Open |
87 | Katy Faith West Academy (0-0) | 84 | Open |
88 | San Antonio Lutheran (1-4) | 88 | at *New Braunfels Christian (1-4) |
89 | Amarillo San Jacinto Christian (0-5) | 86 | vs *Wichita Falls Christian (3-1) |
90 | Keene (1-5) | 95 | at Saint Jo (3-2) |
91 | Corpus Christi Annapolis (3-3) | 90 | Open |
92 | Permian Basin Athletics CO-OP (2-3) | 83 | at Stephenville Faith (1-5) |
93 | Watauga Harvest Christian (1-4) | 94 | vs *Dallas Lutheran (1-4) |
94 | Kennedale Fellowship (0-0) | 96 | Open |
95 | Temple Centex H/Sch (2-2) | 87 | at Buckholts (1-5) |
96 | SA Atonement Academy (2-1) | 97 | at *Bulverde Bracken Christian (4-0) |
97 | Galveston O'Connell (0-2) | 98 | Open |
98 | Houston Texas Christian (2-2) | 92 | at Smoking for Jesus Ministry (5-1) |
99 | Longview HEAT (0-0) | 100 | Open |
100 | Garland Christian Academy (1-5) | 99 | at McKinney The Cornerstone (3-1) |
101 | Houston Grace Christian (0-3) | 103 | vs Houston Westbury Christian (1-3) |
102 | Tyler Kings Academy (0-4) | 106 | at Irving Faustina Academy (5-0) |
103 | Round Rock Concordia (2-3) | 108 | vs *Round Rock Christian (2-3) |
104 | C.C. Arlington Heights (1-3) | 112 | Open |
105 | Lake Jackson Brazosport (0-5) | 104 | vs Fort Bend Chargers Home Sch (4-2) |
106 | New Braunfels Calvary Baptist (1-4) | 111 | Open |
107 | Haslet Legacy Classical (1-5) | 109 | at *Killeen Memorial Christian (3-0) |
108 | Laredo St. Augustine (0-2) | 101 | vs *Kerrville Our Lady of the Hills (3-2) |
109 | Austin Harmony (0-3) | 113 | Open |
110 | Sherman Texoma Christian (0-6) | 110 | Open |
111 | Waco Parkview Christian (1-4) | 116 | at *Taylor St. Mary's (0-3) |
112 | Houston Mount Carmel (0-5) | 105 | Open |
113 | Eagle Christian Academy (1-4) | 117 | at Aquilla (2-3) |
114 | Austin NYOS Charter School (1-5) | 115 | vs Victoria Home School (4-1) |
115 | Gholson (0-6) | 120 | vs FW Covenant JV |
116 | Welch Dawson (0-4-1) | 93 | vs Kingdom Prep JV |
117 | Granbury Cornerstone Christian (0-4) | 114 | vs *Wylie Prep Academy (5-1) |
118 | Rockwall Heritage Christian (0-6) | 121 | Open |
119 | CC Coastal Christian (0-6) | 118 | vs San Antonio Town East Chr. (5-0) |
120 | San Marcos Hill Country (0-5) | 119 | vs *Cedar Park Summit Christian (0-4) |
121 | Dallas Fairhill School (0-5) | 122 | at *Prestonwood North (3-3) |
122 | Taylor St. Mary's (0-3) | 102 | vs *Waco Parkview Christian (1-4) |
123 | San Antonio Winston (0-5) | 123 | Open |
This article is available to our Digital Subscribers.
Click "Subscribe Now" to see a list of subscription offers.
Already a Subscriber? Sign In to access this content.