DIVISION I
The Woodlands SQT
Pool A
The Woodlands 19, Waller 13
Houston Lamar 26, College Station 0
The Woodlands 24, Houston Lamar 18
College Station 13, Waller 12
The Woodlands 18, College Station 7
Houston Lamar 31, Waller 26
Pool B
Klein Cain 33, Montgomery Lake Creek 18
Conroe 14, Conroe Oak Ridge 7
Klein Cain 34, Conroe 12
Montgomery Lake Creek 24, Conroe Oak Ridge 18
Klein Cain 26, Conroe Oak Ridge 6
Conroe 52, Montgomery Lake Creek 44, 5OT
Pool C
Klein Oak 28, Cypress Creek 20
The Woodlands College Park 20, Cy-Fair 14
Klein Oak 18, Cy-Fair 14
The Woodlands College Park 19 Cypress Creek 18
Klein Oak 15, The Woodlands College Park 7
Cypress Creek vs Cy-Fair, cancelled lightning
Pool D
Klein Collins 13, Klein 6
Montgomery 13, Conroe Grand Oaks 12
Montgomery 27, Klein 20
Klein Collins 13, Conroe Grand Oaks 12
Klein Collins 21, Montgomery 18
Conroe Grand Oaks vs Klein, cancelled lightning
State Qualifying Round
The Woodlands 27, Conroe 7
Klein Collins 26, Klein Oak 12
Richmond Foster SQT
Pool A
Dickinson 21, Fulshear 14
Brenham 13, Katy Taylor 12
Brenham 31, Dickinson 12
Katy Taylor 13, Fulshear 7
Dickinson 35, Katy Taylor 0
Brenham 12, Fulshear 0
Pool B
Alvin Shadow Creek 7, Angleton 6
Richmond George Ranch 30, Friendswood 15
Angletonn 20, Friendswood 19
Alvin Shadow Creek 20, Richmond George Ranch 0
Richmond George Ranch 20, Angleton 12
Alvin Shadow Creek 26, Cypress Creek 14
Pool C
Klein Cain 27, Fort Bend Ridge Point 21 OT
Rosenberg Terry 27, Cypress Creek 20
Klein Cain 19, Cypress Creek 6
Fort Bend Ridge Point 20, Rosenberg Terry 6
Fort Bend Ridge Point 13, Cypress Creek 8
Klein Cain 21, Rosenberg Terry 6
Pool D
Richmond Foster 35, Houston Stratford 13
Cypress Falls 20, Fort Bend Clements 13
Richmond Foster 12, Fort Bend Clements 8
Cypress Falls 34, Houston Stratford 12
Cypress Falls 18, Richmond Foster 14
Houston Stratford 31, Fort Bend Clements 25
State Qualifying Round
Dickinson 18, Richmond Foster 14
Alvin Shadow Creek 26, Fort Bend Ridge Point 20
Hurst Bell SQT
Pool A
Richardson Lake Highlands 21, Hurst Bell 6
Mansfield 26, Plano West 20
Plano West 42, Hurst Bell 18
Richardson Lake Highlands 20, Mansfield 13
Mansfield 26, Hurst Bell 0
Plano West 27, Richardson Lake Highlands 19
Pool B
Kaufman 30, Denton Braswell 22
Lake Dallas 27, Richardson Pearce 14
Kaufman 30, Richardson Pearce 22
Denton Braswell 45, Lake Dallas 28
Kaufman 24, Lake Dallas 23
Richardson Pearce 34, Denton Braswell 25
Pool C
Arlington Lamar 33, Frisco 32
TC-Addison 13, Mansfield Timberview 7
Arlington Lamar 19, Mansfield Timberview 7
Frisco 19, TC-Addison 18
Arlington Lamar 19, TC-Addison 13
Mansfield Timberview 13, Frisco 8
Pool D
White Settlement Brewer 39, Sachse 12
Lovejoy 33, Fort Worth All Saints 8
Lovejoy 27, White Settlement Brewer 26 OT
Sachse 34, Fort Worth All Saints 7
White Settlement Brewer 26, Fort Worth All Saints 7
Sachse 27, Lovejoy 7
Pool E
Mesquite 20, Arlington 7
Irving MacArthur 28, Plano Prestonwood 25
Arlington 21, Irving MacArthur 13
Mesquite 13, Plano Prestonwood 6
Plano Prestonwood 34, Arlington 28
Mesquite 20, Irving MacArthur 13
Pool F
Rockwall 34, Bryan Rudder 33
Trophy Club Nelson 26, Denison 18
Trophy Club Nekson 25, Bryan Rudder 20
Rockwall 38, Denison 32
Bryan Rudder 21, Denison 20
Trophy Club Nelson 26, Rockwall 20
State Qualifying Round
Denton Braswell 26, Plano West 12
Arlington Lamar 20, White Settlement Brewer 14
Trophy Club Nelson 18, Mesquite 14
Abilene SQT
Pool A
Austin Anderson 28, Odessa Permian 14
Austin Anderson 20, Abilene Wylie 13
Odessa Permian 13, Abilene Wylie 7
Pool B
Burleson 27, Lockhart 12
Temple 26, Wichita Falls Rider 25
Temple 31, Lockhart 0
Wichita Falls Rider 26, Burleson 24
Wichita Falls Rider 37, Lockhart 12
Temple 26, Burleson 13
Pool C
Corpus Christi Veterans Memorial 7, Abilene Cooper 6
Midland Christian 41, San Angelo Central 24
Abilene Cooper 35, San Angelo Central 21
Midland Christian 33, Corpus Christi Veterans Memorial 18
Midland Christian 38, Abilene Cooper 12
Corpus Christi Veterans Memorial 41, San Angelo Central 31
Pool D
Wichita Falls 19, Odessa 12
Abilene 47, Plainview 29
Odessa 24, Plainview 19
Wichita Falls 20, Abilene 14
Abilene 26, Odessa 16
Wichita Falls 21, Plainview 6
State Qualifying Round
Austin Anderson 27, Temple 26
Midland Christian 28, Wichita Falls 12
El Paso SQT
Pool A
El Paso Riverside 20, El Paso Franklin 13
El Paso Del Valle 44, El Paso Socorro 6
El Paso Del Valle 19, El Paso Franklin 13
El Paso Riverside 34, El Paso Socorro 7
El Paso Del Valle 19, El Paso Riverside 13 OT
El Paso Franklin 39, El Paso Socorro 6
Pool B
El Paso Eastwood 41, El Paso Montwood 19
El Paso Americas 34, El Paso El Dorado 6
El Paso Montwood 24, El Paso El Dorado 6
El Paso Americas 18, El Paso Eastwood 14
El Paso Americas 20, El Paso Montwood 13
El Paso Eastwood 21, El Paso El Dorado 8
Pool C
Clint Horizon 27, El Paso Parkland 26
El Paso Bel Air 26, El Paso Eastlake 26
El Paso Bel Air 27, Clint Horizon 26
El Paso Eastlake 41, El Paso Parkland 13
El Paso Eastlake 32, Clint Horizon 27
El Paso Bel Air 26, El Paso Parkland 24
Pool D
El Paso Coronado 22, El Paso Ysleta 6
El Paso Chapin 33, El Paso Pebble Hills 12
El Paso Coronado 21, El Paso Chapin 19
El Paso Pebble Hills 24, El Paso Ysleta 13
El Paso Chapin 26, El Pasy Ysleta 12
El Paso Coronado 21, El Paso Pebble Hills 15
State Qualifying Round
El Paso Americas 19, El Paso Del Valle 7
El Paso Coronado 32, El Paso Bel Air 13
Sharyland SnakePit SQT
Pool A
Mission Vets 32, Weslaco 6
Harlingen 27, Del Rio 12
Harlingen 26, Weslaco 6
Mission Vets 34, Del Rio 0
Weslaco 20, Del Rio 7
Mission Vets 25, Harlingen 21
Pool B
McAllen Rowe 33, PSJA Memorial 7
San Benito 21, Weslaco East 20
San Benito 39, PSJA Memorial 8
McAllen Rowe 20, Weslaco East 7
Weslaco East 21, PSJA Memorial 6
McAllen Rowe 21, San Benito 14
Pool C
PSJA 20, Mission Pioneer 7
Laredo Alexander 19, Laredo LBJ 7
Laredo Alexander 20, PSJA 14
Mission Pioneer 34, Laredo LBJ 6
Laredo LBJ 20, PSJA 14
Mission Pioneer 39, Laredo Alexander 6
Pool D
Edcouch-Elsa 26, McAllen Memorial 6
Laredo United South 26, LaJoya Palmview 20 OT
LaJoya Palmview 32, McAllen Memorial 26
Laredo United South 39, Edcouch-Elsa 6
Laredo United South vs McAllen Memorial ??
LaJoya Palmview vs Edcouch-Elsa ??
Pool E
Mission 14, Mission Sharyland 6
Mercedes 33, PSJA North 22
Mercedes 21, Mission 15
PSJA North 20, Mission Sharyland 12
PSJA North 20, Mission 14
Mercedes 26, Mission Sharyland 12
Pool F
Laredo United 19, McAllen 12
Brownsville Porter 19, LaJoya 12
McAllen 34, LaJoya 6
Laredo United 28, Brownsville Porter 24
McAllen 33, Brownsville Porter 14
Laredo United 41, LaJoya 6
State Qualifying Round
Mission Vets 27, McAllen Rowe 14
Mercedes 32, Laredo United 20
Laredo United South 26, Laredo Alexander 13
DIVISION II
Wimberley SQT
Pool A
Wimberley 34, Marion 14
Boerne 20, Lago Vista 12
Wimberley 33, Lago Vista 19
Boerne 26, Marion 19
Wimberley 26, Boerne 19
Lago Vista 18, Marion 6
Pool B
Lorena 42, Gonzales 6
Austin LBJ 39, LaVernia 0
Lorena 27, LaVernia 6
Austin LBJ 19, Gonzales 12
Austin LBJ 27, Lorena 6
Gonzales 27, LaVernia 20
State Qualifying Round
Austin LBJ 20, Boerne 0
Dumas SQT
Pool A
Dumas 42, Borger 8
Gruver 14, Muleshoe 7
Dumas 39, Muleshoe 7
Gruver 21, Borger 14
Dumas 47, Gruver 0
Muleshoe 20, Borger 0
Pool B
Lubbock Estacado 36, Pampa 15
Canadian 18, Slaton 16
Canadian 34, Pampa 20
Lubbock Estacado 30, Slaton 16
Slaton 8, Pampa 8
Lubbock Estacado 22, Canadian 6
State Qualifying Round
Dumas 27, Lubbock Estacado 18
Jourdanton SQT
Pool A
Jourdanton 29, Poteet 14
Somerset 28, Hondo 6
Somerset 26, Jourdanton 16
Hondo 28, Poteet 19
Jourdanton 26, Hondo 0
Somerset 12, Poteet 6
Pool B
Llano 28, Uvalde 0
Pleasanton 19, Beeville Jones 7
Beeville Jones 8, Llano 6
Pleasanton 12, Uvalde 6
Beeville Jones 13, Uvalde 0
Pleasanton 21, Llano 6
State Qualifying Round
Jourdanton 15, Beeville Jones 14
Brownwood SQT
Pool A
Brownwood 33, Harper 14
Breckenridge 22, Lake Belton 20
Lake Belton 26, Brownwood 20
Breckenridge 26, Harper 12
Breckenridge 33, Brownwood 13
Lake Belton 27, Harper 19
Pool B
Comanche 33, Ponder 12
McGregor 32, Clyde 7
Ponder 28, Clyde 22
McGregor 33, Comanche 0
McGregor 31, Ponder 18
Clyde 28, Comanche 14
Pool C
Whitney 21, Brock 14
Grandview 26, Glen Rose 7
Brock 20, Glen Rose 6
Whitney 20, Grandview 13
Grandview 13, Brock 12
Whitney 34, Glen Rose 25
Pool D
Graham 33, Tuscola Jim Ned 13
Stephenville 27, McKinney Christian 12
Graham 33, Stephenville 27
Tuscola Jim Ned 28, McKinney Christian 8
Graham 40, McKInney Christian 6
Stephenville 26, Tuscola Jim Ned 20
State Qualifying Round
Lake Belton 26, McGregor 20
Whitney 32, Graham 20
Corpus Christi SQT
Pool A
Port Isabel 30, Corpus Christi West Oso 12
Corpus Christi West Oso 18, Comfort 12
Port Isabel 20, Comfort 19 OT
Corpus Christi West Oso 35, Comfort 13
Pool B
Rockport-Fulton 26, Alice 21
LaFeria 30, Ingleside 18
Alice 36, Ingleside 14
LaFeria 35, Rockport-Fulton 14
LaFeria 15, Alice 13
Rockport-Fulton 28, Ingleside 18
State Qualifying Round
LaFeria 36, Port Isabel 13
DIVISION III
Lexington SQT
Pool A
Lexington 33, Dawson 14
Giddings JV 18, Thrall 13
Lexington 32, Giddings JV 6
Dawson 27, Thrall 12
Lexington 26, Thrall 0
Dawson 20, Giddings JV 0
Pool B
Thorndale 26, Snook 6
Rogers 33, Johnson City 6
Rogers 48, Snook 0
Thorndale 28, Johnson City 14
Rogers 38, Thorndale 20
State Qualifying Round
Lexington 33, Thorndale 7
Rogers 27, Dawson 19
Ganado SQT
Pool A
Franklin 45, Ganado 6
Ganado 25, Tideheaven 12
Franklin 28, Danbury 13
Ganado 20, Danbury 19
Franklin 21, Tidehaven 18
Tidehaven 41, Danbury 22
Pool B
Flatonia 14, Wallis Brazos 0
Flatonia 21, Poth 20
Wallis Brazos 14, Rice Consolidated 6
Poth 40, Wallis Brazos 13
Flatonia 19, Rice Consolidated 14
Poth 34, Rice Consolidated 0
State Qualifying Round
Poth 20, Ganado 6
Franklin 26, Wallis Brazos 0
Archer City SQT
Pool A
Archer City 15, Quanah 14
Gunter 34, Electra 12
Gunter 26, Archer City 20
Electra 26, Quanah 22
Archer City 53, Electra 12
Gunter 48, Quanah 18
Pool B
Albany 35, Olney 0
Albany 39, Merkel 6
Merkel 33, Olney 14
Merkel 35, Olney 13
Pool C
Mildred 19, Henrietta 7
Coleman 19, Hamilton 8
Henrietta 27, Coleman 14
Mildred 20, Hamilton 18
Henrietta 26, Hamilton 21
Mildred 19, Coleman 7
Pool D
Collinsville 34, Millsap 27
Palmer 20, Tioga 7
Collinsville 34, Tioga 12
Millsap 27, Palmer 13
Palmer 25, Collinsville 20
Millsap 39, Tioga 21
State Qualifying Round
Archer City 20, Albany 14
Collinsville 32, Henrietta 7
Sonora SQT (Incomplete Scores)
Pool A
Miles 33, Junction 6
Miles 20, Sonora 12
Eldorado 20, Junction 0
Pool B
Brady 25, Ballinger 6
Wink 39, Brady 31
Ballinger 19, Van Horn 19
Wink 25, Ballinger 13
State Qualifying Round
Wink 32, Sonora 26
Miles 32, Brady 27
This article is available to our Digital Subscribers.
Click "Subscribe Now" to see a list of subscription offers.
Already a Subscriber? Sign In to access this content.