The 2020 Texas high school football season rolls on as the weather cools down across the Lone Star State. So, how does each team stack up?
In conjunction with our partner Jerry Forrest at PigskinPrep.com, we're proud to bring you computer rankings of every Texas high school football team!
CLASS 6A
Rank | Team (Record) | LW | Week 14 |
1 | Austin Westlake (8-0) | 1 | at *Lake Travis (6-0) |
2 | Galena Park North Shore (9-0) | 2 | at *Humble Atascocita (4-1) |
3 | Duncanville (6-1) | 3 | vs *DeSoto (6-1) |
4 | Katy (7-1) | 4 | Open |
5 | Lake Travis (6-0) | 5 | vs *Austin Westlake (8-0) |
6 | DeSoto (6-1) | 6 | at *Duncanville (6-1) |
7 | Humble Atascocita (4-1) | 8 | vs *Galena Park North Shore (9-0) |
8 | Allen (6-0) | 9 | vs *Prosper (4-2) |
9 | Cedar Hill (5-1) | 10 | at *Mansfield (3-5) |
10 | Arlington Martin (6-1) | 13 | at *Arlington Sam Houston (3-5) |
11 | Southlake Carroll (5-1) | 11 | at *Keller Timber Creek (4-3) |
12 | Katy Tompkins (7-0) | 7 | at *Katy Seven Lakes (2-4) |
13 | Bridgeland (9-0) | 15 | vs Cypress-Fairbanks (9-0) |
14 | Denton Guyer (6-2) | 12 | at *Little Elm (2-6) |
15 | Pearland Dawson (9-0) | 18 | Open |
16 | Alvin Shadow Creek (4-3) | 14 | at *Alief Taylor (1-4) |
17 | Rockwall (8-1) | 16 | Open |
18 | Converse Judson (5-1) | 19 | vs *San Antonio Wagner (4-2) |
19 | Smithson Valley (6-1) | 17 | vs *Schertz Cibolo Steele (5-3) |
20 | Flower Mound Marcus (7-0) | 21 | at *Lewisville (5-2) |
21 | Euless Trinity (5-1) | 23 | at *Fort Worth Haltom (5-2) |
22 | Spring Westfield (5-1) | 22 | vs *Aldine Eisenhower (3-3) |
23 | Cypress-Fairbanks (9-0) | 20 | at Bridgeland (9-0) |
24 | Spring (6-0) | 26 | at *Aldine MacArthur (2-4) |
25 | San Antonio Johnson (7-0) | 28 | at *San Antonio Reagan (7-1) |
26 | Sheldon C.E. King (5-3) | 27 | vs *Beaumont West Brook (4-3) |
27 | Clear Springs (7-2) | 25 | at Katy Taylor (6-2) |
28 | Dickinson (4-2) | 30 | vs *Clear Falls (4-2) |
29 | Cypress Ranch (6-2) | 34 | at *Cypress Falls (2-6) |
30 | Midland Lee (7-1) | 31 | vs *San Angelo Central (4-4) |
31 | Fort Bend Ridge Point (4-2) | 32 | Open |
32 | Austin Vandegrift (6-2) | 29 | vs *Round Rock Stony Point (2-4) |
33 | Rockwall-Heath (6-2) | 40 | vs *Mesquite (1-5) |
34 | Schertz Cibolo Steele (5-3) | 33 | at *Smithson Valley (6-1) |
35 | San Antonio Reagan (7-1) | 35 | vs *San Antonio Johnson (7-0) |
36 | Pasadena Dobie (8-0) | 37 | Open |
37 | Tomball Memorial (8-0) | 38 | vs *Klein Oak (3-3) |
38 | Klein Cain (6-2) | 41 | |
39 | San Antonio Brennan (7-1) | 36 | at *San Antonio Harlan (4-3) |
40 | Pearland (7-2) | 39 | Open |
41 | Temple (8-1) | 43 | vs *Killeen (2-5) |
42 | Dallas Jesuit (5-3) | 45 | vs *Irving (0-7) |
43 | South Grand Prairie (4-2) | 47 | vs *Arlington Lamar (3-5) |
44 | The Woodlands (5-2) | 42 | at *The Woodlands College Park (7-1) |
45 | Edinburg Vela (3-0) | 44 | vs *Edinburg (2-1) |
46 | Prosper (4-2) | 24 | at *Allen (6-0) |
47 | Beaumont West Brook (4-3) | 46 | at *Sheldon C.E. King (5-3) |
48 | Houston Lamar (5-2) | 48 | Open |
49 | Round Rock (6-2) | 63 | Open |
50 | San Antonio Wagner (4-2) | 52 | at *Converse Judson (5-1) |
51 | Lewisville (5-2) | 59 | vs *Flower Mound Marcus (7-0) |
52 | Katy Taylor (6-2) | 49 | vs Clear Springs (7-2) |
53 | San Antonio Brandeis (5-2) | 50 | at *San Antonio Churchill (5-3) |
54 | Odessa Permian (7-2) | 61 | Open |
55 | Schertz Clemens (3-5) | 56 | vs *San Antonio East Central (1-6) |
56 | Arlington (4-4) | 68 | vs *Arlington Bowie (6-1) |
57 | Klein Collins (3-4) | 54 | at *Klein Forest (1-6) |
58 | Houston Heights (5-1) | 62 | Open |
59 | New Braunfels (4-4) | 51 | at *South San Antonio (0-5) |
60 | Spring DeKaney (4-3) | 72 | vs *Aldine Davis (2-4) |
61 | Tyler Legacy (2-5) | 53 | at *North Mesquite (2-5) |
62 | Arlington Bowie (6-1) | 60 | at *Arlington (4-4) |
63 | Clear Falls (4-2) | 64 | at *Dickinson (4-2) |
64 | Richmond George Ranch (4-3) | 58 | Open |
65 | Klein Oak (3-3) | 65 | at *Tomball Memorial (8-0) |
66 | Fort Bend Travis (4-2) | 70 | vs Richmond Foster (6-1) |
67 | Richardson Lake Highlands (8-0) | 71 | vs *Richardson (5-3) |
68 | Houston Strake Jesuit (4-4) | 69 | Open |
69 | Cedar Park Vista Ridge (7-2) | 67 | Open |
70 | Northwest Eaton (6-3) | 74 | Open |
71 | Denton Braswell (5-4) | 113 | Open |
72 | Harlingen (5-0) | 66 | vs Brownsville Rivera (0-3) |
73 | San Antonio Roosevelt (5-3) | 77 | Open |
74 | Arlington Lamar (3-5) | 57 | at *South Grand Prairie (4-2) |
75 | Mission (3-0) | 75 | vs *PSJA North (3-2) |
76 | Lewisville Hebron (3-2) | 76 | at *Plano West (5-3) |
77 | Killeen Shoemaker (6-2) | 78 | at *Belton (3-5) |
78 | Cypress Woods (6-3) | 83 | Open |
79 | Klein (3-4) | 80 | vs *Tomball (5-3) |
80 | Buda Hays Consolidated (5-3) | 79 | vs *Austin Bowie (3-4) |
81 | Fort Bend Elkins (2-4) | 85 | Open |
82 | Hewitt Midway (1-6) | 82 | vs *Mansfield Lake Ridge (0-7) |
83 | Coppell (4-3) | 73 | at *Plano East (0-7) |
84 | Laredo United (3-1) | 84 | vs *Laredo Nixon (1-4) |
85 | Waxahachie (4-4) | 86 | vs *Waco (1-4) |
86 | Garland Naaman Forest (4-2) | 90 | vs *North Garland (1-4) |
87 | Eagle Pass (5-0) | 107 | Open |
88 | San Antonio Madison (4-4) | 87 | vs *San Antonio Lee (1-7) |
89 | San Angelo Central (4-4) | 81 | at *Midland Lee (7-1) |
90 | El Paso Eastlake (3-0) | 88 | at *El Paso Coronado (2-2) |
91 | McKinney (4-4) | 89 | at *McKinney Boyd (3-5) |
92 | The Woodlands College Park (7-1) | 103 | vs *The Woodlands (5-2) |
93 | McKinney Boyd (3-5) | 101 | vs *McKinney (4-4) |
94 | El Paso Americas (2-1) | 55 | vs *El Paso Eastwood (4-0) |
95 | Abilene (3-4) | 91 | vs *Midland (1-7) |
96 | San Antonio Taft (4-3) | 98 | vs *San Antonio Stevens (4-3) |
97 | RR Cedar Ridge (4-3) | 94 | vs *Hutto (3-4) |
98 | Killeen Harker Heights (5-3) | 106 | vs *Copperas Cove (1-7) |
99 | Lakeview Centennial (4-1) | 96 | at *Garland Rowlett (3-2) |
100 | Houston Bellaire (3-1) | 99 | at *Houston Westside (4-2) |
101 | El Paso Eastwood (4-0) | 109 | at *El Paso Americas (2-1) |
102 | Cypress Park (5-4) | 119 | at Cypress Creek (4-5) |
103 | San Benito (2-2) | 104 | at Harlingen South (1-3) |
104 | San Antonio O'Connor (3-4) | 95 | vs *San Antonio Holmes (1-6) |
105 | Mansfield (3-5) | 102 | vs *Cedar Hill (5-1) |
106 | San Antonio Warren (5-3) | 117 | Open |
107 | Garland Sachse (3-3) | 105 | at *Wylie (2-5) |
108 | Houston Memorial (7-2) | 114 | Open |
109 | Plano West (5-3) | 132 | vs *Lewisville Hebron (3-2) |
110 | Weslaco (2-1) | 100 | vs Los Fresnos (2-2) |
111 | Humble Summer Creek (2-5) | 118 | vs *Humble (3-5) |
112 | Tomball (5-3) | 111 | at *Klein (3-4) |
113 | Dallas Skyline (4-2) | 97 | at *Mesquite Horn (2-6) |
114 | El Paso Montwood (2-2) | 112 | at *El Paso Socorro (0-4) |
115 | San Antonio Harlan (4-3) | 108 | vs *San Antonio Brennan (7-1) |
116 | El Paso Franklin (2-3) | 155 | at *El Paso Pebble Hills (2-1) |
117 | Hutto (3-4) | 115 | at *RR Cedar Ridge (3-4) |
118 | Laredo United South (2-2) | 93 | at *Del Rio (3-3) |
119 | Austin Bowie (3-4) | 110 | at *Buda Hays Consolidated (5-3) |
120 | Flower Mound (3-5) | 92 | vs *Plano (1-4) |
121 | Mesquite (1-5) | 116 | at *Rockwall-Heath (6-2) |
122 | Deer Park (4-4) | 124 | vs *Pasadena South Houston (2-6) |
123 | Cypress Creek (4-5) | 122 | vs Cypress Park (5-4) |
124 | San Antonio Churchill (5-3) | 130 | vs *San Antonio Brandeis (5-2) |
125 | Austin Del Valle (3-5) | 127 | at *Austin High (4-3) |
126 | Plano (1-4) | 126 | at *Flower Mound (3-5) |
127 | Austin High (4-3) | 120 | vs *Austin Del Valle (3-5) |
128 | Cypress Falls (2-6) | 121 | vs *Cypress Ranch (6-2) |
129 | Conroe (3-5) | 141 | vs *Willis (1-7) |
130 | Grand Prairie (3-3) | 128 | Open |
131 | San Antonio Stevens (4-3) | 131 | at *San Antonio Taft (4-3) |
132 | Brownsville Hanna (3-0) | 134 | vs Donna North (0-4) |
133 | Alief Taylor (1-4) | 133 | vs *Alvin Shadow Creek (4-3) |
134 | Clear Creek (5-3) | 129 | at Katy Cinco Ranch (1-6) |
135 | Keller Timber Creek (4-3) | 159 | vs *Southlake Carroll (5-1) |
136 | Mansfield Lake Ridge (0-7) | 137 | at *Hewitt Midway (1-6) |
137 | Conroe Oak Ridge (5-3) | 123 | at *Conroe Grand Oaks (5-3) |
138 | Katy Seven Lakes (2-4) | 138 | vs *Katy Tompkins (7-0) |
139 | Keller (2-5) | 144 | at *Byron Nelson (4-4) |
140 | Wolfforth Frenship (2-6) | 142 | vs *Odessa (0-6) |
141 | Langham Creek (4-5) | 125 | Open |
142 | Arlington Sam Houston (3-5) | 145 | vs *Arlington Martin (6-1) |
143 | Belton (3-5) | 149 | vs *Killeen Shoemaker (6-2) |
144 | Houston Westside (4-2) | 147 | vs *Houston Bellaire (3-1) |
145 | San Antonio Marshall (3-4) | 154 | at *San Antonio John Jay (0-7) |
146 | Round Rock Westwood (3-4) | 143 | |
147 | Fort Worth Haltom (5-2) | 139 | vs *Euless Trinity (5-1) |
148 | Byron Nelson (4-4) | 146 | vs *Keller (2-5) |
149 | Richardson Pearce (3-5) | 157 | vs *Irving Nimitz (2-5) |
150 | Houston Stratford (5-4) | 153 | at Clear Brook (4-4) |
151 | Humble Kingwood (1-8) | 169 | Open |
152 | Katy Mayde Creek (4-4) | 156 | Open |
153 | Garland (3-3) | 135 | at *South Garland (2-4) |
154 | Aldine Eisenhower (3-3) | 136 | at *Spring Westfield (5-1) |
155 | Del Rio (3-3) | 187 | vs *Laredo United South (2-2) |
156 | Alief Hastings (2-3) | 152 | vs Katy Morton Ranch (2-6) |
157 | Garland Rowlett (3-2) | 150 | vs *Lakeview Centennial (4-1) |
158 | Jersey Village (4-5) | 160 | Open |
159 | El Paso Pebble Hills (2-1) | 158 | vs *El Paso Franklin (2-3) |
160 | San Antonio East Central (1-6) | 164 | at *Schertz Clemens (3-5) |
161 | Humble (3-5) | 140 | at *Humble Summer Creek (2-5) |
162 | Willis (1-7) | 174 | at *Conroe (3-5) |
163 | Bryan (5-2) | 161 | at *Killeen Ellison (2-7) |
164 | Killeen Ellison (2-7) | 148 | vs *Bryan (5-2) |
165 | North Crowley (3-3) | 162 | at *Weatherford (4-4) |
166 | Katy Morton Ranch (2-6) | 163 | at Alief Hastings (2-3) |
167 | Little Elm (2-6) | 168 | vs *Denton Guyer (6-2) |
168 | Channelview (3-3) | 170 | at *Pasadena (0-8) |
169 | Wylie (2-5) | 180 | vs *Garland Sachse (3-3) |
170 | Weatherford (4-4) | 165 | vs *North Crowley (3-3) |
171 | Conroe Grand Oaks (5-3) | 151 | vs *Conroe Oak Ridge (5-3) |
172 | Los Fresnos (2-2) | 172 | at Weslaco (2-1) |
173 | Killeen (2-5) | 166 | at *Temple (8-1) |
174 | Clear Brook (4-4) | 181 | vs Houston Stratford (5-4) |
175 | Pasadena Memorial (6-3) | 173 | vs *Pasadena Sam Rayburn (2-6) |
176 | PSJA North (3-2) | 184 | at *Mission (3-0) |
177 | Round Rock Stony Point (2-4) | 175 | at *Austin Vandegrift (6-2) |
178 | Plano East (0-7) | 177 | vs *Coppell (4-3) |
179 | Aldine Davis (2-4) | 191 | at *Spring DeKaney (4-3) |
180 | Clear Lake (2-5) | 183 | Open |
181 | Aldine Nimitz (2-3) | 178 | vs *Aldine (0-5) |
182 | Houston Chavez (2-4) | 179 | vs *Houston Westbury (2-4) |
183 | Cypress Ridge (1-7) | 176 | vs *Houston Northbrook (0-8) |
184 | Katy Cinco Ranch (1-6) | 182 | vs Clear Creek (5-3) |
185 | San Antonio Clark (2-6) | 189 | vs *San Antonio MacArthur (0-7) |
186 | La Joya (0-0) | 188 | Open |
187 | Fort Bend Dulles (2-5) | 185 | Open |
188 | Harlingen South (1-3) | 190 | vs San Benito (2-2) |
189 | San Marcos (1-7) | 193 | vs *Austin Akins (1-6) |
190 | Keller Central (2-5) | 171 | at *Keller Fossil Ridge (1-5) |
191 | Copperas Cove (1-7) | 192 | at *Killeen Harker Heights (5-3) |
192 | Mesquite Horn (2-6) | 196 | vs *Dallas Skyline (4-2) |
193 | Fort Bend Bush (1-5) | 198 | at *Fort Bend Clements (2-6) |
194 | Midland (1-7) | 201 | at *Abilene (3-4) |
195 | Waco (1-4) | 195 | at *Waxahachie (4-4) |
196 | Laredo Alexander (1-3) | 167 | at *Laredo Johnson (0-4) |
197 | Aldine MacArthur (2-4) | 186 | vs *Spring (6-0) |
198 | Keller Fossil Ridge (1-5) | 194 | vs *Keller Central (2-5) |
199 | San Antonio John Jay (0-7) | 200 | vs *San Antonio Marshall (3-4) |
200 | Richardson (5-3) | 202 | at *Richardson Lake Highlands (8-0) |
201 | South San Antonio (0-5) | 199 | vs *New Braunfels (4-4) |
202 | San Antonio Holmes (1-6) | 206 | at *San Antonio O'Connor (3-4) |
203 | Edinburg North (2-3) | 207 | Open |
204 | Edinburg (2-1) | 205 | at *Edinburg Vela (3-0) |
205 | Fort Bend Clements (2-6) | 203 | vs *Fort Bend Bush (1-5) |
206 | Hurst Bell (1-6) | 197 | vs *Fort Worth Chisholm Trail (1-5) |
207 | Round Rock McNeil (0-9) | 208 | Open |
208 | Pharr-San Juan-Alamo (0-3) | 204 | Open |
209 | Irving MacArthur (2-5) | 212 | vs *Richardson Berkner (2-6) |
210 | Odessa (0-6) | 213 | at *Wolfforth Frenship (2-6) |
211 | Saginaw Boswell (1-6) | 218 | at *Fort Worth Paschal (3-5) |
212 | San Antonio MacArthur (0-7) | 209 | at *San Antonio Clark (2-6) |
213 | Cypress Lakes (0-9) | 210 | Open |
214 | Alief Elsik (0-6) | 211 | at *Alvin (0-7) |
215 | Austin Akins (1-6) | 216 | at *San Marcos (1-7) |
216 | South Garland (2-4) | 217 | vs *Garland (3-3) |
217 | Irving Nimitz (2-5) | 215 | at *Richardson Pearce (3-5) |
218 | Klein Forest (1-6) | 219 | vs *Klein Collins (3-4) |
219 | Fort Bend Austin (1-6) | 222 | Open |
220 | Alvin (0-7) | 223 | vs *Alief Elsik (0-6) |
221 | El Paso Coronado (2-2) | 214 | vs *El Paso Eastlake (3-0) |
222 | Brownsville Rivera (0-3) | 220 | at Harlingen (5-0) |
223 | Cypress Springs (1-8) | 221 | Open |
224 | Fort Worth Paschal (3-5) | 232 | vs *Saginaw Boswell (1-6) |
225 | Laredo Nixon (1-4) | 227 | at *Laredo United (3-1) |
226 | North Mesquite (2-5) | 230 | vs *Tyler Legacy (2-5) |
227 | North Garland (1-4) | 224 | at *Garland Naaman Forest (4-2) |
228 | Pasadena South Houston (2-6) | 225 | at *Deer Park (4-4) |
229 | Clute Brazoswood (1-8) | 229 | Open |
230 | Fort Worth Chisholm Trail (1-5) | 228 | at *Hurst Bell (1-6) |
231 | Houston Westbury (2-4) | 226 | at *Houston Chavez (2-4) |
232 | La Joya Juarez-Lincoln (0-0) | 233 | Open |
233 | San Antonio Lee (1-7) | 231 | at *San Antonio Madison (4-4) |
234 | Richardson Berkner (2-6) | 235 | at *Irving MacArthur (2-5) |
235 | Irving (0-7) | 234 | at *Dallas Jesuit (5-3) |
236 | Houston Spring Woods (3-6) | 240 | Open |
237 | Aldine (0-5) | 237 | at *Aldine Nimitz (2-3) |
238 | Donna North (0-4) | 241 | at Brownsville Hanna (3-0) |
239 | Pasadena Sam Rayburn (2-6) | 239 | at *Pasadena Memorial (6-3) |
240 | Edinburg Economedes (0-4) | 238 | Open |
241 | Laredo Johnson (0-4) | 236 | vs *Laredo Alexander (1-3) |
242 | El Paso Socorro (0-4) | 242 | vs *El Paso Montwood (2-2) |
243 | Pasadena (0-8) | 243 | vs *Channelview (3-3) |
244 | Houston Sam Houston (0-7) | 244 | Open |
245 | Houston Northbrook (0-8) | 245 | at *Cypress Ridge (1-7) |
CLASS 5A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 14 |
1 | Denton Ryan (7-0) | 1 | at *Frisco Independence (3-3) |
2 | Highland Park (6-0) | 2 | vs *West Mesquite (1-7) |
3 | Manvel (5-1) | 3 | Open |
4 | Cedar Park (6-0) | 4 | vs *Pflugerville (5-2) |
5 | Lubbock Coronado (8-0) | 5 | vs *Lubbock Monterey (3-4) |
6 | Lancaster (6-0) | 6 | at *Dallas Sunset (1-6) |
7 | Longview (5-2) | 7 | vs *McKinney North (3-5) |
8 | Frisco Lone Star (5-2) | 8 | vs *The Colony (4-3) |
9 | Richmond Foster (6-1) | 9 | at Fort Bend Travis (4-2) |
10 | College Station (7-1) | 10 | at *Waller (3-5) |
11 | Colleyville Heritage (4-0) | 11 | at *Burleson Centennial (5-1) |
12 | Amarillo Tascosa (7-1) | 12 | Open |
13 | Red Oak (4-2) | 14 | at *N. Richland Hills Birdville (1-4) |
14 | Fort Bend Hightower (3-3) | 13 | at *Katy Paetow (6-1) |
15 | Magnolia (7-1) | 15 | vs *New Caney Porter (6-3) |
16 | CC Veterans Memorial (7-0) | 18 | vs *Victoria West (6-1) |
17 | Abilene Cooper (6-1) | 16 | at *Crowley (2-6) |
18 | Frisco Independence (3-3) | 17 | vs *Denton Ryan (7-0) |
19 | Burleson Centennial (5-1) | 27 | vs *Colleyville Heritage (4-0) |
20 | Katy Paetow (6-1) | 22 | vs *Fort Bend Hightower (3-3) |
21 | Mansfield Summit (3-3) | 19 | at *Midlothian (4-3) |
22 | Amarillo (5-3) | 21 | at *Lubbock (2-6) |
23 | Port Arthur Memorial (8-0) | 24 | Open |
24 | Weslaco East (2-0) | 23 | vs *Brownsville Veterans Memorial (2-2) |
25 | Magnolia West (5-3) | 20 | vs *New Caney (4-4) |
26 | Dripping Springs (7-2) | 25 | at *Buda Johnson (6-2) |
27 | CC Flour Bluff (7-1) | 26 | Open |
28 | Lufkin (4-4) | 28 | at *Conroe Caney Creek (0-8) |
29 | Seguin (5-2) | 29 | vs *Kyle Lehman (3-5) |
30 | Victoria West (6-1) | 30 | at *CC Veterans Memorial (7-0) |
31 | Pflugerville Hendrickson (5-2) | 31 | Open |
32 | Frisco Reedy (6-2) | 33 | vs *Frisco Centennial (2-6) |
33 | Georgetown (7-1) | 36 | Open |
34 | Azle (5-2) | 35 | vs *Justin Northwest (6-2) |
35 | Midlothian (4-3) | 39 | vs *Mansfield Summit (3-3) |
36 | New Caney Porter (6-3) | 45 | at *Magnolia (7-1) |
37 | Angleton (3-3) | 34 | vs *Rosenberg Terry (4-4) |
38 | San Antonio Southside (6-1) | 38 | vs *Laredo Cigarroa (1-4) |
39 | Frisco Wakeland (5-4) | 37 | at *Denton (1-7) |
40 | Justin Northwest (6-2) | 44 | at *Azle (5-2) |
41 | New Braunfels Canyon (7-1) | 40 | at *San Antonio Harlandale (1-4) |
42 | Sherman (3-4) | 48 | vs *Tyler (2-5) |
43 | El Paso Del Valle (2-1) | 50 | vs *El Paso Chapin (2-3) |
44 | SA Veterans Memorial (3-5) | 42 | vs *San Antonio McCollum (0-5) |
45 | McAllen Memorial (4-1) | 43 | vs *Donna (1-3) |
46 | Fort Worth Richland (4-4) | 32 | at *Mansfield Legacy (2-5) |
47 | The Colony (4-3) | 47 | at *Frisco Lone Star (5-2) |
48 | Beaumont United (4-3) | 41 | Open |
49 | Baytown Lee (6-2) | 59 | Open |
50 | Rosenberg Terry (4-4) | 54 | at *Angleton (3-3) |
51 | Tyler (2-5) | 52 | at *Sherman (3-4) |
52 | McKinney North (3-5) | 49 | at *Longview (5-2) |
53 | Mansfield Legacy (2-5) | 51 | vs *Fort Worth Richland (4-4) |
54 | La Joya Palmview (0-3) | 57 | vs *McAllen Rowe (3-3) |
55 | Fort Worth Brewer (4-4) | 53 | vs *FW Arlington Heights (3-3) |
56 | Lubbock Monterey (3-4) | 58 | at *Lubbock Coronado (8-0) |
57 | Waller (3-5) | 80 | vs *College Station (7-1) |
58 | Baytown Goose Creek Memorial (5-3) | 69 | Open |
59 | McAllen Rowe (3-3) | 55 | at *La Joya Palmview (0-3) |
60 | Brownsville Pace (2-1) | 64 | at *Brownsville Veterans Memorial (2-2) |
61 | New Caney (4-4) | 46 | at *Magnolia West (5-3) |
62 | Manor (1-5) | 62 | Open |
63 | SA Southwest Legacy (5-3) | 66 | vs *Laredo Martin (0-4) |
64 | Friendswood (3-5) | 60 | Open |
65 | Victoria East (5-3) | 63 | vs *Corpus Christi Moody (3-5) |
66 | La Porte (4-4) | 56 | Open |
67 | San Antonio Brackenridge (4-0) | 65 | at *San Antonio Edison (1-2) |
68 | Pflugerville Weiss (2-4) | 67 | Open |
69 | Pflugerville (5-2) | 61 | Open |
70 | Dallas Wilson (5-2) | 68 | vs *Dallas Molina (3-3) |
71 | San Antonio Southwest (3-6) | 83 | Open |
72 | McAllen (2-3) | 78 | Open |
73 | Frisco Centennial (2-6) | 70 | at *Frisco Reedy (6-2) |
74 | Dallas White (5-3) | 71 | vs *Dallas Adams (4-3) |
75 | Fort Bend Kempner (3-3) | 72 | Open |
76 | Gregory-Portland (2-6) | 73 | vs *Corpus Christi Ray (2-6) |
77 | N. Richland Hills Birdville (1-4) | 75 | vs *Red Oak (4-2) |
78 | Amarillo Caprock (1-7) | 76 | at *Amarillo Palo Duro (1-6) |
79 | West Mesquite (1-7) | 79 | at *Highland Park (6-0) |
80 | Crowley (2-6) | 77 | vs *Abilene Cooper (6-1) |
81 | Austin Anderson (1-6) | 81 | Open |
82 | Granbury (3-6) | 96 | vs *Saginaw (0-9) |
83 | Dallas Adams (4-3) | 82 | at *Dallas White (5-3) |
84 | Buda Johnson (6-2) | 84 | vs *Dripping Springs (7-2) |
85 | Baytown Sterling (2-6) | 85 | Open |
86 | Eagle Pass Winn (3-1) | 74 | at *Rio Grande City (2-4) |
87 | San Antonio Harlandale (1-4) | 87 | vs *New Braunfels Canyon (7-1) |
88 | San Antonio Lanier (2-1) | 90 | at *San Antonio Highlands (3-0) |
89 | Frisco Heritage (3-6) | 97 | Open |
90 | Leander (2-6) | 92 | Open |
91 | Galveston Ball (1-7) | 95 | Open |
92 | El Paso Bel Air (1-3) | 86 | at *El Paso El Dorado (1-2) |
93 | El Paso El Dorado (1-2) | 104 | vs *El Paso Bel Air (1-3) |
94 | San Antonio Memorial (2-1) | 93 | at *San Antonio Burbank (1-3) |
95 | Wylie East (1-6) | 94 | Open |
96 | Brownsville Veterans Memorial (2-2) | 98 | vs *Brownsville Pace (2-1) |
97 | Rio Grande City (2-4) | 101 | vs *Eagle Pass Winn (3-1) |
98 | San Antonio Sam Houston (2-2) | 99 | Open |
99 | Denton (1-7) | 100 | vs *Frisco Wakeland (5-4) |
100 | El Paso Chapin (2-3) | 88 | at *El Paso Del Valle (2-1) |
101 | San Antonio Highlands (3-0) | 106 | vs *San Antonio Lanier (2-1) |
102 | Corpus Christi Moody (3-5) | 89 | at *Victoria East (5-3) |
103 | Brownsville Porter (3-2) | 102 | Open |
104 | Corpus Christi King (1-7) | 111 | vs *Corpus Christi Carroll (1-7) |
105 | Corpus Christi Carroll (1-7) | 103 | at *Corpus Christi King (1-7) |
106 | FW Arlington Heights (3-3) | 91 | at *Fort Worth Brewer (4-4) |
107 | San Antonio Burbank (1-3) | 105 | vs *San Antonio Memorial (2-1) |
108 | San Antonio Edison (1-2) | 107 | vs *San Antonio Brackenridge (4-0) |
109 | Kyle Lehman (3-5) | 110 | at *Seguin (5-2) |
110 | Carrollton Smith (4-4) | 108 | at *Dallas Samuell (2-5) |
111 | Houston Milby (0-1) | 112 | Open |
112 | Dallas Molina (3-3) | 116 | at *Dallas Wilson (5-2) |
113 | Corpus Christi Ray (2-6) | 113 | at *Gregory-Portland (2-6) |
114 | San Antonio Jefferson (0-3) | 109 | at *San Antonio Kennedy (0-3) |
115 | Donna (1-3) | 114 | at *McAllen Memorial (4-1) |
116 | Cleveland (1-8) | 115 | Open |
117 | Lubbock (2-6) | 117 | vs *Amarillo (5-3) |
118 | Amarillo Palo Duro (1-6) | 118 | vs *Amarillo Caprock (1-7) |
119 | Saginaw (0-9) | 119 | at *Granbury (3-6) |
120 | Laredo Cigarroa (1-4) | 120 | at *San Antonio Southside (6-1) |
121 | Laredo Martin (0-4) | 121 | at *SA Southwest Legacy (5-3) |
122 | Dallas Samuell (2-5) | 123 | vs *Carrollton Smith (4-4) |
123 | Brownsville Lopez (1-3) | 124 | vs *Weslaco East (2-0) |
124 | Dallas Sunset (1-6) | 125 | vs *Lancaster (6-0) |
125 | Conroe Caney Creek (0-8) | 126 | vs *Lufkin (4-4) |
126 | San Antonio McCollum (0-5) | 122 | at *SA Veterans Memorial (3-5) |
127 | San Antonio Kennedy (0-3) | 127 | vs *San Antonio Jefferson (0-3) |
128 | Carrollton Turner (2-6) | 128 | Open |
129 | Houston Wisdom (0-5) | 129 | Open |
CLASS 5A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 14 |
1 | Ennis (7-0) | 1 | Open |
2 | Fort Bend Marshall (7-0) | 2 | vs *Houston Sterling (5-3) |
3 | Aledo (5-1) | 3 | at *Cleburne (4-3) |
4 | Huntsville (7-0) | 4 | at *Montgomery (6-2) |
5 | Mansfield Timberview (6-1) | 5 | at *Arlington Seguin (3-2) |
6 | Liberty Hill (7-0) | 6 | at *Austin Northeast (3-2) |
7 | Dallas South Oak Cliff (6-2) | 7 | vs *Dallas Kimball (7-0) |
8 | Lucas Lovejoy (8-0) | 12 | vs *Frisco Lebanon Trail (5-3) |
9 | Wichita Falls Rider (7-1) | 10 | at *Lubbock-Cooper (6-1) |
10 | Frisco (6-1) | 8 | at *Prosper Rock Hill (1-6) |
11 | Texarkana Texas (8-0) | 9 | at *Nacogdoches (4-3) |
12 | Crosby (6-2) | 13 | at *Santa Fe (2-6) |
13 | A&M Consolidated (7-2) | 15 | at *Bryan Rudder (5-3) |
14 | Lubbock-Cooper (6-1) | 11 | vs *Wichita Falls Rider (7-1) |
15 | North Forney (7-1) | 14 | Open |
16 | Boerne Champion (5-2) | 18 | vs *Lockhart (0-8) |
17 | Mesquite Poteet (5-3) | 20 | vs *Dallas Adamson (0-7) |
18 | Montgomery (6-2) | 16 | vs *Huntsville (7-0) |
19 | Sharyland Pioneer (3-0) | 17 | vs *Mission Sharyland (2-0) |
20 | Grapevine (6-2) | 23 | vs *Fort Worth Trimble Tech (0-8) |
21 | Montgomery Lake Creek (6-3) | 21 | Open |
22 | Burleson (6-3) | 22 | Open |
23 | Longview Pine Tree (6-1-1) | 24 | at *Mount Pleasant (3-5) |
24 | Barbers Hill (3-4) | 19 | at *Dayton (0-8) |
25 | Denison (5-3) | 26 | vs *Frisco Liberty (6-2) |
26 | Everman (4-4) | 25 | vs *Joshua (1-6) |
27 | Brenham (6-3) | 27 | Open |
28 | San Antonio Alamo Heights (5-2) | 28 | vs *Kerrville Tivy (2-6) |
29 | Marshall (4-4) | 29 | at *Hallsville (0-7) |
30 | Nederland (5-2) | 42 | vs *Humble Kingwood Park (3-5) |
31 | Dallas Kimball (7-0) | 33 | at *Dallas South Oak Cliff (6-2) |
32 | Whitehouse (7-1) | 30 | vs *Jacksonville (1-7) |
33 | Royse City (5-2) | 34 | Open |
34 | Abilene Wylie (3-3) | 37 | vs *Plainview (2-6) |
35 | Arlington Seguin (3-2) | 35 | vs *Mansfield Timberview (6-1) |
36 | Canyon Randall (4-5) | 31 | Open |
37 | Frisco Liberty (6-2) | 38 | at *Denison (5-3) |
38 | El Paso Burges (2-2) | 40 | at *El Paso Andress (4-0) |
39 | El Paso Andress (4-0) | 41 | vs *El Paso Burges (2-2) |
40 | Leander Rouse (8-1) | 36 | Open |
41 | Wichita Falls (3-3) | 46 | Open |
42 | Port Neches-Groves (4-4) | 39 | at *Texas City (2-5) |
43 | Fort Worth Southwest (5-2) | 49 | vs *Fort Worth Polytechnic (3-5) |
44 | Mercedes (4-0) | 44 | vs *PSJA Southwest (2-2) |
45 | Greenville (4-3) | 43 | Open |
46 | El Paso Parkland (4-1) | 45 | at *El Paso Hanks (0-5) |
47 | Georgetown East View (5-4) | 53 | Open |
48 | Fort Bend Willowridge (6-1) | 48 | vs *Houston Madison (3-4) |
49 | Bryan Rudder (5-3) | 50 | vs *A&M Consolidated (7-2) |
50 | Kerrville Tivy (2-6) | 32 | at *San Antonio Alamo Heights (5-2) |
51 | Castroville Medina Valley (4-4) | 65 | vs *Floresville (2-6) |
52 | Dallas Hillcrest (4-4) | 47 | vs *Dallas Jefferson (1-4) |
53 | Canutillo (3-0) | 51 | Open |
54 | El Paso Austin (2-2) | 52 | vs *El Paso Irvin (4-0) |
55 | Austin McCallum (3-2) | 55 | at *Austin Travis (1-5) |
56 | Mission Memorial (1-3) | 57 | Open |
57 | Galena Park (6-2) | 64 | at *Houston Austin (3-3) |
58 | Mission Sharyland (2-0) | 54 | at *Sharyland Pioneer (3-0) |
59 | Cleburne (4-3) | 58 | vs *Aledo (5-1) |
60 | Nacogdoches (4-3) | 59 | vs *Texarkana Texas (8-0) |
61 | Lamar Consolidated (0-8) | 62 | at *Fulshear (4-4) |
62 | Marble Falls (5-2) | 66 | at *Austin Crockett (3-4) |
63 | Mount Pleasant (3-5) | 60 | vs *Longview Pine Tree (6-1-1) |
64 | Frisco Lebanon Trail (5-3) | 56 | at *Lucas Lovejoy (8-0) |
65 | Edcouch-Elsa (3-1) | 67 | at *PSJA Memorial (0-2) |
66 | Houston Sterling (5-3) | 68 | at *Fort Bend Marshall (7-0) |
67 | Floresville (2-6) | 61 | at *Castroville Medina Valley (4-4) |
68 | Texas City (2-5) | 74 | vs *Port Neches-Groves (4-4) |
69 | El Paso Irvin (4-0) | 70 | vs *El Paso Andress (4-0) |
70 | Sulphur Springs (2-4) | 88 | Open |
71 | Leander Glenn (4-5) | 73 | Open |
72 | Humble Kingwood Park (3-5) | 71 | at *Nederland (5-2) |
73 | Fulshear (4-4) | 69 | vs *Lamar Consolidated (0-8) |
74 | Fort Worth North Side (6-1) | 75 | at *Carrollton Creekview (1-6) |
75 | Corsicana (3-6) | 76 | Open |
76 | Dallas Seagoville (5-4) | 72 | at *Dallas Conrad (2-6) |
77 | Frisco Memorial (2-5) | 77 | vs *Lake Dallas (1-7) |
78 | Crandall (3-4) | 63 | Open |
79 | Lockhart (0-8) | 78 | at *Boerne Champion (5-2) |
80 | Jacksonville (1-7) | 79 | at *Whitehouse (7-1) |
81 | Elgin (2-6) | 82 | Open |
82 | Santa Fe (2-6) | 81 | vs *Crosby (6-2) |
83 | Princeton (2-4) | 80 | Open |
84 | El Paso Ysleta (2-2) | 83 | vs *Clint Horizon (2-3) |
85 | Joshua (1-6) | 85 | at *Everman (4-4) |
86 | PSJA Southwest (2-2) | 84 | at *Mercedes (4-0) |
87 | Waco University (2-4) | 87 | Open |
88 | Forney (0-9) | 90 | Open |
89 | Bastrop (3-6) | 86 | Open |
90 | Fort Worth South Hills (2-5) | 91 | vs *Fort Worth Wyatt (1-7) |
91 | Fort Worth Polytechnic (3-5) | 93 | at *Fort Worth Southwest (5-2) |
92 | Clint Horizon (2-3) | 105 | at *El Paso Ysleta (2-2) |
93 | Houston Austin (3-3) | 99 | vs *Galena Park (6-2) |
94 | Pflugerville Connally (1-8) | 89 | Open |
95 | Roma (0-3) | 95 | Open |
96 | Plainview (2-6) | 96 | at *Abilene Wylie (3-3) |
97 | Houston Madison (3-4) | 92 | at *Fort Bend Willowridge (6-1) |
98 | Prosper Rock Hill (1-6) | 104 | vs *Frisco (6-1) |
99 | Lake Dallas (1-7) | 94 | at *Frisco Memorial (2-5) |
100 | Bastrop Cedar Creek (2-7) | 100 | Open |
101 | Dallas Spruce (3-5) | 102 | Open |
102 | Austin Northeast (3-2) | 98 | vs *Liberty Hill (7-0) |
103 | Austin Crockett (3-4) | 103 | vs *Marble Falls (5-2) |
104 | Houston Northside (1-6) | 111 | at *Houston Sharpstown (1-6) |
105 | Hallsville (0-7) | 106 | vs *Marshall (4-4) |
106 | Dayton (0-8) | 101 | vs *Barbers Hill (3-4) |
107 | El Paso Hanks (0-5) | 97 | vs *El Paso Parkland (4-1) |
108 | Carrollton Creekview (1-6) | 107 | vs *Fort Worth North Side (6-1) |
109 | Dallas Adamson (0-7) | 109 | at *Mesquite Poteet (5-3) |
110 | Austin Travis (1-5) | 112 | vs *Austin McCallum (3-2) |
111 | El Paso Bowie (0-5) | 113 | vs *El Paso (1-2) |
112 | Houston Sharpstown (1-6) | 108 | vs *Houston Northside (1-6) |
113 | El Paso Jefferson (1-4) | 110 | vs *El Paso Bowie (0-5) |
114 | Pharr Valley View (0-1) | 114 | Open |
115 | Fort Worth Wyatt (1-7) | 115 | at *Fort Worth South Hills (2-5) |
116 | Dallas Conrad (2-6) | 117 | vs *Dallas Seagoville (5-4) |
117 | El Paso (1-2) | 119 | vs *El Paso Austin (2-2) |
118 | Houston Waltrip (0-8) | 116 | Open |
119 | PSJA Memorial (0-2) | 118 | vs *Edcouch-Elsa (3-1) |
120 | Dallas Jefferson (1-4) | 120 | at *Dallas Hillcrest (4-4) |
121 | Fort Worth Trimble Tech (0-8) | 121 | at *Grapevine (6-2) |
122 | Austin Navarro (0-7) | 122 | at Austin LASA (1-4) |
CLASS 4A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 14 |
1 | Argyle (12-0) | 1 | vs Waco La Vega (9-2) |
2 | CC Calallen (10-2) | 3 | vs Austin LBJ (7-2) |
3 | Lampasas (9-1) | 2 | |
4 | Waco La Vega (9-2) | 5 | at Argyle (12-0) |
5 | Melissa (11-1) | 6 | at Paris (8-4) |
6 | Corpus Christi Miller (8-4) | 9 | vs Boerne (9-2) |
7 | Midlothian Heritage (9-3) | 4 | |
8 | Austin LBJ (7-2) | 13 | at CC Calallen (10-2) |
9 | Paris (8-4) | 16 | vs Melissa (11-1) |
10 | Canyon (10-1) | 14 | at Decatur (7-5) |
11 | Port Lavaca Calhoun (9-3) | 7 | |
12 | Lindale (10-2) | 11 | vs Tyler Chapel Hill (8-4) |
13 | Kilgore (9-3) | 18 | at Huffman Hargrave (10-1) |
14 | El Campo (9-2) | 8 | |
15 | Kennedale (9-1-1) | 10 | |
16 | Springtown (10-2) | 17 | at Dumas (11-1) |
17 | Dumas (11-1) | 12 | vs Springtown (10-2) |
18 | Stephenville (6-6) | 15 | |
19 | Decatur (7-5) | 19 | vs Canyon (10-1) |
20 | Boerne (9-2) | 21 | at Corpus Christi Miller (8-4) |
21 | Fischer Canyon Lake (6-6) | 20 | |
22 | Huffman Hargrave (10-1) | 23 | vs Kilgore (9-3) |
23 | Tyler Chapel Hill (8-4) | 31 | at Lindale (10-2) |
24 | Needville (7-5) | 24 | |
25 | Wichita Falls Hirschi (6-4) | 25 | |
26 | Pampa (8-3) | 28 | |
27 | La Vernia (7-4) | 29 | |
28 | Palestine (6-5) | 30 | |
29 | Freeport Brazosport (4-7) | 26 | |
30 | Stafford (5-7) | 22 | |
31 | Vidor (4-5) | 32 | |
32 | Alice (3-5) | 27 | |
33 | Burnet (5-6) | 33 | |
34 | Andrews (8-4) | 37 | |
35 | Fredericksburg (5-5) | 34 | |
36 | Hidalgo (3-2) | 35 | |
37 | Livingston (8-3) | 38 | |
38 | Clint (6-1) | 36 | |
39 | Dallas Carter (3-4) | 39 | |
40 | Kaufman (3-8) | 40 | |
41 | Brownwood (4-6) | 41 | |
42 | Henderson (3-6) | 42 | |
43 | Beeville Jones (2-8) | 43 | |
44 | Fort Worth Benbrook (6-5) | 44 | |
45 | Bay City (5-5) | 45 | |
46 | La Feria (3-2) | 46 | |
47 | Wilmer-Hutchins (5-2) | 47 | |
48 | Splendora (4-7) | 48 | |
49 | Terrell (3-7) | 50 | |
50 | Lake Worth (6-5) | 51 | |
51 | Houston Wheatley (6-1) | 52 | |
52 | Fort Stockton (5-6) | 49 | |
53 | CC Tuloso-Midway (4-6) | 53 | |
54 | West Columbia (4-5) | 54 | |
55 | Dallas Lincoln (4-3) | 55 | |
56 | Gainesville (2-5) | 56 | |
57 | Athens (4-6) | 57 | |
58 | Fort Worth Dunbar (4-3) | 58 | |
59 | Mabank (4-6) | 59 | |
60 | Zapata (5-2) | 60 | |
61 | Lumberton (2-7) | 61 | |
62 | Anna (3-7) | 62 | |
63 | Somerset (2-7) | 63 | |
64 | Fort Worth Castleberry (3-6) | 64 | |
65 | Houston Yates (4-3) | 65 | |
66 | Uvalde (2-9) | 66 | |
67 | Houston North Forest (4-3) | 67 | |
68 | El Paso Riverside (4-2) | 68 | |
69 | Alvarado (2-8) | 69 | |
70 | Houston Furr (4-4) | 70 | |
71 | Pleasanton (3-8) | 71 | |
72 | Little Cypress-Mauriceville (1-7) | 72 | |
73 | Waxahachie Life (2-7) | 73 | |
74 | RGC La Grulla (1-4) | 74 | |
75 | Dallas Pinkston (2-4) | 75 | |
76 | Hereford (3-7) | 77 | |
77 | Fort Worth Western Hills (5-6) | 78 | |
78 | Big Spring (5-4) | 76 | |
79 | Taylor (0-10) | 79 | |
80 | Carrollton Ranchview (0-7) | 80 | |
81 | Houston Kashmere (2-4) | 81 | |
82 | Houston Worthing (3-3) | 82 | |
83 | North Dallas (2-5) | 83 | |
84 | Dallas Roosevelt (1-4) | 84 | |
85 | Clint Mountain View (2-5) | 85 | |
86 | Burkburnett (1-8) | 86 | |
87 | San Angelo Lake View (4-7) | 87 | |
88 | Fort Worth Eastern Hills (3-5) | 88 | |
89 | Kingsville King (0-7) | 89 | |
90 | San Elizario (2-5) | 90 | |
91 | FW Carter-Riverside (3-5) | 91 | |
92 | Fabens (0-5) | 92 | |
93 | Houston Scarborough (0-6) | 93 | |
94 | Houston Washington (1-5) | 94 | |
95 | FW Diamond Hill-Jarvis (0-6) | 95 |
CLASS 4A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 14 |
1 | Carthage (10-0) | 1 | at Salado (11-1) |
2 | China Spring (9-2) | 4 | vs Sealy (9-2) |
3 | West Orange-Stark (8-1) | 2 | |
4 | Graham (9-1) | 3 | vs Aubrey (11-1) |
5 | Texarkana Pleasant Grove (9-3) | 5 | vs Caddo Mills (11-0) |
6 | Wimberley (10-3) | 8 | vs Sinton (8-3) |
7 | Salado (11-1) | 6 | vs Carthage (10-0) |
8 | Gilmer (11-1) | 7 | at Sunnyvale (6-4) |
9 | Geronimo Navarro (10-2) | 9 | at Navasota (8-3) |
10 | Celina (5-4) | 11 | vs Iowa Park (9-2) |
11 | Bellville (9-2) | 10 | |
12 | Sealy (9-2) | 16 | at China Spring (9-2) |
13 | Caddo Mills (11-0) | 12 | at Texarkana Pleasant Grove (9-3) |
14 | Waco Connally (6-4) | 13 | |
15 | Jasper (9-2) | 14 | |
16 | Sunnyvale (6-4) | 17 | vs Gilmer (11-1) |
17 | Aubrey (11-1) | 15 | at Graham (9-1) |
18 | Glen Rose (9-2) | 20 | |
19 | Iowa Park (9-2) | 21 | at Celina (5-4) |
20 | Silsbee (7-4) | 19 | |
21 | Center (8-4) | 18 | |
22 | Sinton (8-3) | 26 | at Wimberley (10-3) |
23 | Cuero (5-6) | 25 | |
24 | Mexia (6-5) | 27 | |
25 | Van (7-5) | 22 | |
26 | Sweetwater (8-2) | 24 | |
27 | Godley (7-5) | 23 | |
28 | Giddings (8-4) | 29 | |
29 | Hondo (10-2) | 28 | |
30 | Raymondville (3-1) | 30 | |
31 | Smithville (5-6) | 31 | |
32 | Midland Greenwood (6-4) | 32 | |
33 | Navasota (8-3) | 33 | vs Geronimo Navarro (10-2) |
34 | Devine (8-3) | 34 | |
35 | Rockport-Fulton (6-5) | 35 | |
36 | Nevada Community (5-6) | 36 | |
37 | Quinlan Ford (6-3) | 37 | |
38 | Rio Hondo (0-0) | 38 | |
39 | Rusk (5-6) | 39 | |
40 | Texarkana Liberty-Eylau (6-5) | 40 | |
41 | Bullard (6-5) | 42 | |
42 | Lubbock Estacado (5-7) | 41 | |
43 | La Grange (4-6) | 43 | |
44 | Hardin-Jefferson (5-5) | 45 | |
45 | Perryton (5-6) | 44 | |
46 | Longview Spring Hill (5-6) | 46 | |
47 | Ferris (5-5) | 47 | |
48 | Liberty (4-5) | 48 | |
49 | Sanger (8-2) | 49 | |
50 | Canton (3-7) | 50 | |
51 | Hamshire-Fannett (3-6) | 51 | |
52 | Sweeny (3-8) | 52 | |
53 | Orangefield (4-5) | 53 | |
54 | Monahans (4-7) | 54 | |
55 | Ingleside (7-4) | 55 | |
56 | Pittsburg (1-8) | 56 | |
57 | Seminole (4-7) | 57 | |
58 | Madisonville (3-7) | 58 | |
59 | Gatesville (4-6) | 59 | |
60 | Gonzales (1-9) | 60 | |
61 | Bridge City (1-6) | 61 | |
62 | Levelland (2-9) | 62 | |
63 | Port Isabel (0-2) | 63 | |
64 | Hillsboro (4-6) | 64 | |
65 | Pecos (3-6) | 65 | |
66 | Borger (1-9) | 66 | |
67 | Van Alstyne (3-8) | 67 | |
68 | La Marque (3-7) | 68 | |
69 | Snyder (2-6) | 69 | |
70 | Carrizo Springs (4-7) | 70 | |
71 | Brookshire Royal (2-5) | 71 | |
72 | Krum (3-6) | 72 | |
73 | Vernon (2-9) | 73 | |
74 | Brownsboro (1-7) | 74 | |
75 | Jarrell (1-9) | 75 | |
76 | Farmersville (2-7) | 76 | |
77 | San Antonio YMLA (1-1) | 77 | |
78 | Manor New Tech (2-4) | 78 | |
79 | Mineral Wells (2-7) | 79 | |
80 | Bridgeport (1-7) | 80 | |
81 | Robinson (2-8) | 81 | |
82 | Shepherd (1-9) | 82 | |
83 | Corpus Christi West Oso (2-8) | 83 | |
84 | Wharton (0-10) | 84 | |
85 | Wills Point (1-8) | 85 | |
86 | Crystal City (1-5) | 86 | |
87 | Pearsall (2-5) | 87 | |
88 | Bandera (0-9) | 88 | |
89 | Robstown (1-7) | 89 | |
90 | Paris North Lamar (0-8) | 90 | |
91 | Venus (0-10) | 91 | |
92 | Austin Achieve (1-5) | 92 | |
93 | Austin Eastside Memorial (0-6) | 93 |
CLASS 3A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 14 |
1 | Malakoff (9-2) | 2 | at Grandview (11-0) |
2 | Brock (12-0) | 1 | at Tuscola Jim Ned (10-1) |
3 | Grandview (11-0) | 3 | vs Malakoff (9-2) |
4 | Hallettsville (10-2) | 4 | at Lorena (9-2) |
5 | Tuscola Jim Ned (10-1) | 5 | vs Brock (12-0) |
6 | Llano (11-0) | 9 | vs Jourdanton (11-1) |
7 | Lorena (9-2) | 7 | vs Hallettsville (10-2) |
8 | Mineola (11-1) | 13 | vs Mount Vernon (10-2) |
9 | Columbus (10-2) | 6 | vs Yoakum (9-2) |
10 | Jourdanton (11-1) | 11 | at Llano (11-0) |
11 | Mount Vernon (10-2) | 12 | at Mineola (11-1) |
12 | Gladewater (8-3) | 15 | |
13 | Vanderbilt Industrial (11-1) | 10 | vs Lago Vista (8-3) |
14 | Bushland (9-2) | 14 | at Pilot Point (9-3) |
15 | Tatum (8-2) | 16 | |
16 | Pilot Point (9-3) | 23 | vs Bushland (9-2) |
17 | East Chambers (10-1) | 17 | |
18 | Yoakum (9-2) | 19 | at Columbus (10-2) |
19 | Pottsboro (9-3) | 8 | |
20 | Winnsboro (7-3) | 20 | |
21 | West (9-3) | 21 | |
22 | Rockdale (6-5) | 22 | |
23 | Lago Vista (8-3) | 25 | at Vanderbilt Industrial (11-1) |
24 | Shallowater (9-1) | 18 | |
25 | Wall (8-4) | 24 | |
26 | Blanco (8-4) | 26 | |
27 | Dalhart (8-4) | 27 | |
28 | Cameron Yoe (4-5) | 28 | |
29 | Little River Academy (7-4) | 29 | |
30 | Edna (6-6) | 30 | |
31 | Paradise (7-4) | 31 | |
32 | Comfort (7-4) | 32 | |
33 | Whitesboro (4-6) | 33 | |
34 | Troy (5-5) | 34 | |
35 | Emory Rains (6-4) | 35 | |
36 | Corpus Christi London (7-3) | 36 | |
37 | Diboll (6-5) | 37 | |
38 | Woodville (8-3) | 42 | |
39 | Palacios (6-4) | 38 | |
40 | Denver City (7-5) | 39 | |
41 | Boyd (8-3) | 40 | |
42 | McGregor (6-5) | 43 | |
43 | Maypearl (7-4) | 45 | |
44 | Dallas Madison (4-3) | 41 | |
45 | Universal City Randolph (6-5) | 46 | |
46 | Poteet (8-3) | 47 | |
47 | Lyford (6-2) | 44 | |
48 | Atlanta (3-8) | 48 | |
49 | Commerce (4-5) | 49 | |
50 | Coldspring-Oakhurst (8-3) | 51 | |
51 | White Oak (5-3) | 52 | |
52 | Crockett (7-5) | 53 | |
53 | Orange Grove (7-4) | 50 | |
54 | Boling (5-5) | 54 | |
55 | Groesbeck (6-4) | 55 | |
56 | Littlefield (3-7) | 56 | |
57 | Marion (5-6) | 57 | |
58 | Clyde (4-7) | 58 | |
59 | Early (5-6) | 59 | |
60 | San Diego (4-2) | 60 | |
61 | Whitney (3-7) | 61 | |
62 | New Boston (2-6) | 62 | |
63 | Anahuac (5-6) | 63 | |
64 | Hitchcock (5-5) | 64 | |
65 | Lytle (5-5) | 65 | |
66 | Buna (4-5) | 66 | |
67 | Caldwell (2-8) | 67 | |
68 | Ponder (3-7) | 68 | |
69 | Kirbyville (4-5) | 69 | |
70 | Gladewater Sabine (3-7) | 70 | |
71 | Mathis (2-4) | 71 | |
72 | Cotulla (0-6) | 72 | |
73 | Cleveland Tarkington (3-6) | 73 | |
74 | Amarillo River Road (4-7) | 74 | |
75 | Lamesa (4-7) | 75 | |
76 | Goliad (0-9) | 76 | |
77 | Fairfield (1-6) | 77 | |
78 | Dallas Life Oak Cliff (1-6) | 78 | |
79 | Jefferson (3-7) | 79 | |
80 | Bowie (4-6) | 80 | |
81 | Falfurrias (0-8) | 81 | |
82 | Teague (2-8) | 82 | |
83 | Trinity (5-6) | 83 | |
84 | Bishop (3-2) | 84 | |
85 | Breckenridge (1-8) | 85 | |
86 | Huntington (4-5) | 86 | |
87 | Peaster (3-7) | 87 | |
88 | Palestine Westwood (3-7) | 88 | |
89 | Slaton (3-6) | 89 | |
90 | Muleshoe (2-7) | 90 | |
91 | Aransas Pass (3-7) | 91 | |
92 | Brownfield (1-8) | 92 | |
93 | Hardin (2-7) | 93 | |
94 | Hempstead (0-9) | 94 | |
95 | Kemp (3-7) | 95 | |
96 | San Antonio Cole (1-6) | 96 | |
97 | Eustace (2-7) | 97 | |
98 | Elkhart (1-9) | 98 | |
99 | Bonham (2-8) | 99 | |
100 | Kermit (0-8) | 100 | |
101 | Progreso (0-0) | 101 | |
102 | Luling (0-8) | 102 | |
103 | Howe (0-10) | 103 | |
104 | Santa Gertrudis Academy (2-5) | 104 | |
105 | Dallas A+ Academy (0-6) | 105 | |
106 | San Angelo TLCA (0-10) | 106 |
CLASS 3A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 14 |
1 | Canadian (11-1) | 1 | vs Idalou (10-0) |
2 | Gunter (11-1) | 4 | at Wichita Falls City View (8-4) |
3 | Franklin (9-2) | 5 | vs Lexington (8-3) |
4 | Poth (9-1) | 3 | |
5 | Idalou (10-0) | 6 | at Canadian (11-1) |
6 | Newton (7-3) | 2 | |
7 | Eastland (9-3) | 8 | vs Holliday (11-1) |
8 | Spearman (11-1) | 9 | at Childress (9-2) |
9 | East Bernard (8-2) | 7 | |
10 | Elysian Fields (10-2) | 11 | vs Paul Pewitt (8-3) |
11 | Rogers (7-5) | 16 | vs Buffalo (11-1) |
12 | Waskom (10-1) | 10 | at New London West Rusk (8-3) |
13 | Holliday (11-1) | 12 | at Eastland (9-3) |
14 | Lexington (8-3) | 14 | at Franklin (9-2) |
15 | Daingerfield (9-3) | 15 | |
16 | Paul Pewitt (8-3) | 26 | at Elysian Fields (10-2) |
17 | Ballinger (11-2) | 13 | |
18 | Childress (9-2) | 19 | vs Spearman (11-1) |
19 | Bangs (9-2) | 17 | |
20 | Bells (9-3) | 18 | |
21 | Buffalo (11-1) | 22 | at Rogers (7-5) |
22 | Crane (8-2) | 20 | |
23 | Wichita Falls City View (8-4) | 21 | vs Gunter (11-1) |
24 | New London West Rusk (8-3) | 28 | vs Waskom (10-1) |
25 | Abernathy (7-4) | 24 | |
26 | Natalia (7-4) | 23 | |
27 | Comanche (8-3) | 27 | |
28 | Hooks (6-5) | 25 | |
29 | Millsap (7-4) | 29 | |
30 | Lubbock Roosevelt (8-3) | 31 | |
31 | George West (6-5) | 30 | |
32 | Tidehaven (5-5) | 33 | |
33 | Coahoma (6-4) | 34 | |
34 | Hughes Springs (6-4) | 32 | |
35 | Jacksboro (6-5) | 35 | |
36 | Leonard (6-4) | 38 | |
37 | Whitewright (5-5) | 39 | |
38 | Altair Rice Consolidated (4-6) | 40 | |
39 | Hemphill (6-3) | 41 | |
40 | Henrietta (4-7) | 37 | |
41 | Alpine (7-5) | 36 | |
42 | Palmer (9-2) | 42 | |
43 | Gilmer Harmony (7-4) | 43 | |
44 | Friona (6-5) | 44 | |
45 | Odem (7-4) | 45 | |
46 | New Waverly (6-4) | 46 | |
47 | Clifton (3-7) | 48 | |
48 | Anderson-Shiro (6-5) | 49 | |
49 | Sonora (4-7) | 50 | |
50 | Sadler S&S Consolidated (6-5) | 47 | |
51 | Harleton (6-4) | 51 | |
52 | Troup (5-5) | 52 | |
53 | Van Vleck (3-6) | 53 | |
54 | DeKalb (6-4) | 55 | |
55 | Taft (8-4) | 54 | |
56 | Stockdale (4-5) | 56 | |
57 | Hebbronville (4-3) | 57 | |
58 | Edgewood (6-5) | 58 | |
59 | Blue Ridge (4-6) | 59 | |
60 | Paris Chisum (5-6) | 60 | |
61 | Blooming Grove (7-4) | 61 | |
62 | Merkel (3-6) | 62 | |
63 | Karnes City (4-6) | 63 | |
64 | Riesel (3-7) | 64 | |
65 | Brady (4-7) | 65 | |
66 | Stanton (2-8) | 66 | |
67 | Callisburg (5-6) | 67 | |
68 | Rice (5-6) | 68 | |
69 | Reagan County (4-6) | 69 | |
70 | Nixon-Smiley (3-6) | 70 | |
71 | Pattonville Prairiland (4-6) | 71 | |
72 | Valley View (1-9) | 72 | |
73 | Scurry-Rosser (4-6) | 73 | |
74 | Redwater (1-9) | 74 | |
75 | Corrigan-Camden (2-8) | 75 | |
76 | Ingram Moore (5-5) | 76 | |
77 | Santa Rosa (1-3) | 77 | |
78 | Dublin (1-8) | 78 | |
79 | Tulia (4-6) | 79 | |
80 | Ore City (3-7) | 80 | |
81 | Skidmore-Tynan (3-7) | 81 | |
82 | Banquete (3-4) | 82 | |
83 | Queen City (5-4) | 83 | |
84 | Wallis Brazos (2-7) | 84 | |
85 | Grand Saline (3-7) | 85 | |
86 | Winona (1-8) | 86 | |
87 | Florence (0-10) | 87 | |
88 | Arp (2-7) | 88 | |
89 | Kountze (3-6) | 89 | |
90 | San Angelo Grape Creek (2-8) | 90 | |
91 | Lone Oak (1-9) | 91 | |
92 | Warren (3-6) | 92 | |
93 | Danbury (1-6) | 93 | |
94 | Amarillo Highland Park (2-8) | 94 | |
95 | Corsicana Mildred (3-7) | 95 | |
96 | Tornillo (3-4) | 96 | |
97 | New Diana (0-10) | 97 | |
98 | Dilley (0-8) | 98 | |
99 | Nocona (1-10) | 99 | |
100 | Monte Alto (0-4) | 100 | |
101 | Dimmitt (0-10) | 101 | |
102 | Dallas Gateway Charter (3-7) | 102 | |
103 | Anthony (1-4) | 103 | |
104 | Quitman (0-10) | 104 | |
105 | Odessa Compass Academy (1-8) | 105 |
CLASS 2A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 14 |
1 | Post (12-0) | 1 | at Panhandle (10-2) |
2 | Shiner (10-0) | 2 | vs Mason (8-4) |
3 | Refugio (10-0) | 3 | vs Ganado (6-4) |
4 | Cisco (9-3) | 4 | at Hawley (10-2) |
5 | Timpson (12-0) | 5 | at Garrison (6-5) |
6 | Lindsay (11-0) | 6 | vs Bosqueville (8-3) |
7 | Panhandle (10-2) | 7 | vs Post (12-0) |
8 | Crawford (11-1) | 8 | vs Alvord (7-4) |
9 | Bosqueville (8-3) | 13 | at Lindsay (11-0) |
10 | Ganado (6-4) | 15 | at Refugio (10-0) |
11 | San Saba (8-3) | 10 | |
12 | Mason (8-4) | 14 | at Shiner (10-0) |
13 | Normangee (11-0) | 11 | vs Beckville (9-3) |
14 | Hawley (10-2) | 20 | vs Cisco (9-3) |
15 | Hearne (9-1) | 12 | |
16 | Sundown (9-3) | 9 | |
17 | Holland (9-3) | 16 | |
18 | Beckville (9-3) | 21 | at Normangee (11-0) |
19 | New Deal (5-4) | 17 | |
20 | Garrison (6-5) | 25 | vs Timpson (12-0) |
21 | Joaquin (8-2) | 22 | |
22 | Anson (8-3) | 19 | |
23 | Flatonia (5-4) | 23 | |
24 | Shelbyville (4-5) | 26 | |
25 | Cooper (8-2) | 24 | |
26 | Forsan (5-5) | 27 | |
27 | Alvord (7-4) | 44 | at Crawford (11-1) |
28 | Price Carlisle (7-5) | 30 | |
29 | Olton (8-4) | 28 | |
30 | Hawkins (10-1) | 31 | |
31 | Schulenburg (4-3) | 32 | |
32 | Bogata Rivercrest (7-4) | 29 | |
33 | Italy (10-2) | 18 | |
34 | Jewett Leon (7-4) | 33 | |
35 | Collinsville (6-4) | 34 | |
36 | Stamford (5-6) | 35 | |
37 | Thorndale (6-4) | 36 | |
38 | Coleman (6-4) | 37 | |
39 | Ozona (7-4) | 38 | |
40 | San Augustine (3-5) | 39 | |
41 | Kenedy (6-3) | 40 | |
42 | Dawson (6-5) | 41 | |
43 | Centerville (7-4) | 43 | |
44 | Farwell (7-4) | 45 | |
45 | Tolar (5-7) | 42 | |
46 | Thrall (5-6) | 46 | |
47 | Rio Vista (7-4) | 48 | |
48 | Santa Maria (1-1) | 49 | |
49 | Freer (3-4) | 50 | |
50 | Wolfe City (5-5) | 51 | |
51 | Alto (2-8) | 52 | |
52 | Stinnett West Texas (4-7) | 53 | |
53 | Weimar (2-7) | 54 | |
54 | Winters (4-7) | 55 | |
55 | Premont (5-4) | 56 | |
56 | Three Rivers (4-5) | 47 | |
57 | Hale Center (6-5) | 57 | |
58 | Como-Pickton (4-4) | 58 | |
59 | Celeste (3-5) | 59 | |
60 | Groveton (3-7) | 60 | |
61 | Grapeland (6-5) | 61 | |
62 | Hamilton (4-6) | 62 | |
63 | Honey Grove (4-6) | 63 | |
64 | Bruceville-Eddy (3-6) | 64 | |
65 | Kerens (4-7) | 65 | |
66 | Goldthwaite (3-8) | 66 | |
67 | Trenton (4-5) | 67 | |
68 | Frankston (4-7) | 68 | |
69 | Johnson City (4-7) | 69 | |
70 | Rosebud-Lott (3-6) | 70 | |
71 | DeLeon (1-9) | 71 | |
72 | Haskell (2-7) | 72 | |
73 | Linden-Kildaire (2-7) | 73 | |
74 | Alba-Golden (1-8) | 74 | |
75 | Ben Bolt (1-2) | 75 | |
76 | Marlin (4-5) | 76 | |
77 | Gladewater Union Grove (2-8) | 77 | |
78 | La Villa (2-3) | 78 | |
79 | Floydada (2-8) | 79 | |
80 | Valley Mills (4-6) | 80 | |
81 | Tahoka (3-7) | 81 | |
82 | Sanford-Fritch (1-9) | 82 | |
83 | Brackettville (2-7) | 83 | |
84 | Tom Bean (2-6) | 84 | |
85 | Harper (2-9) | 85 | |
86 | Moody (1-9) | 86 | |
87 | Colorado City (0-10) | 87 | |
88 | Axtell (1-8) | 88 | |
89 | Cayuga (1-8) | 89 | |
90 | Saratoga West Hardin (1-8) | 90 | |
91 | Center Point (1-7) | 91 | |
92 | Bloomington (0-6) | 92 | |
93 | Itasca (1-7) | 93 | |
94 | Big Sandy (0-8) | 94 | |
95 | Riviera-Kaufer (0-4) | 95 | |
96 | Tioga (1-8) | 96 | |
97 | Boys Ranch (0-9) | 97 |
CLASS 2A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 14 |
1 | Mart (11-0) | 1 | at Pineland West Sabine (7-5) |
2 | Hamlin (11-0) | 2 | vs Muenster (9-3) |
3 | Windthorst (11-1) | 4 | vs Albany (10-1) |
4 | Wellington (11-0) | 3 | at Vega (10-2) |
5 | Albany (10-1) | 5 | at Windthorst (11-1) |
6 | Muenster (9-3) | 7 | at Hamlin (11-0) |
7 | Christoval (11-1) | 8 | at Snook (7-4) |
8 | Vega (10-2) | 6 | vs Wellington (11-0) |
9 | Wink (10-2) | 9 | |
10 | Stratford (7-5) | 12 | at McCamey (10-1) |
11 | Falls City (9-2) | 10 | at D'Hanis (8-0) |
12 | McCamey (10-1) | 13 | vs Stratford (7-5) |
13 | Wheeler (9-3) | 14 | |
14 | Ralls (7-4) | 11 | |
15 | Tenaha (9-2) | 17 | vs Chilton (7-4) |
16 | Archer City (6-4) | 15 | |
17 | Clarendon (7-4) | 19 | |
18 | Chilton (7-4) | 31 | at Tenaha (9-2) |
19 | Snook (7-4) | 25 | vs Christoval (11-1) |
20 | Bremond (8-4) | 16 | |
21 | Quanah (6-5) | 18 | |
22 | D'Hanis (8-0) | 20 | vs Falls City (9-2) |
23 | Eldorado (6-6) | 21 | |
24 | Lovelady (7-5) | 23 | |
25 | Burton (4-7) | 27 | |
26 | Bruni (4-3) | 26 | |
27 | Pineland West Sabine (7-5) | 28 | vs Mart (11-0) |
28 | Santo (6-5) | 30 | |
29 | Yorktown (7-4) | 22 | |
30 | Seymour (4-7) | 32 | |
31 | Smyer (8-4) | 29 | |
32 | Cross Plains (8-3) | 33 | |
33 | Hull-Daisetta (6-4) | 34 | |
34 | Granger (8-3) | 35 | |
35 | Petrolia (7-4) | 38 | |
36 | Sudan (5-6) | 36 | |
37 | Deweyville (8-3) | 24 | |
38 | Sunray (6-6) | 37 | |
39 | Runge (6-4) | 39 | |
40 | Lockney (7-2) | 40 | |
41 | Rocksprings (7-3) | 41 | |
42 | Charlotte (3-4) | 42 | |
43 | Simms Bowie (8-4) | 43 | |
44 | Iola (4-4) | 44 | |
45 | Bovina (4-7) | 48 | |
46 | Junction (5-5) | 45 | |
47 | Louise (5-4) | 46 | |
48 | Cushing (6-4) | 47 | |
49 | Somerville (2-6) | 49 | |
50 | New Home (5-5) | 50 | |
51 | Shamrock (4-6) | 51 | |
52 | Hico (3-9) | 52 | |
53 | Olney (5-5) | 53 | |
54 | Sabinal (5-4) | 54 | |
55 | Evadale (4-5) | 55 | |
56 | Ropesville Ropes (5-5) | 56 | |
57 | Maud (3-6) | 57 | |
58 | Hubbard (5-4) | 58 | |
59 | Gruver (3-9) | 59 | |
60 | Seagraves (3-8) | 60 | |
61 | La Pryor (3-5) | 61 | |
62 | Booker (2-7) | 62 | |
63 | Wortham (3-6) | 63 | |
64 | Detroit (4-7) | 64 | |
65 | Memphis (3-7) | 65 | |
66 | Cumby (2-5) | 66 | |
67 | Miles (3-8) | 67 | |
68 | Agua Dulce (1-5) | 68 | |
69 | Plains (2-9) | 69 | |
70 | Clarksville (2-8) | 70 | |
71 | Quinlan Boles (2-5) | 71 | |
72 | Roscoe (1-10) | 72 | |
73 | Chico (1-8) | 73 | |
74 | Colmesneil (5-5) | 74 | |
75 | Crosbyton (1-9) | 75 | |
76 | Frost (1-8) | 76 | |
77 | Milano (2-7) | 77 | |
78 | Meridian (3-6) | 78 | |
79 | Mount Enterprise (1-9) | 79 | |
80 | Burkeville (3-7) | 80 | |
81 | Pettus (1-5) | 81 | |
82 | Electra (2-7) | 82 | |
83 | Bartlett (1-8) | 83 | |
84 | Benavides (0-5) | 84 | |
85 | Era (1-9) | 85 | |
86 | Woodsboro (1-7) | 86 | |
87 | Munday (1-6) | 87 | |
88 | Menard (0-10) | 88 | |
89 | Overton (1-8) | 89 | |
90 | Iraan (0-8) | 90 | |
91 | Sabine Pass (0-5) | 91 | |
92 | High Island (1-7) | 92 | |
93 | Ranger (0-9) | 93 |
CLASS 1A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 14 |
1 | Borden County (10-2) | 1 | at Happy (11-1) |
2 | Sterling City (12-0) | 3 | at Westbrook (11-1) |
3 | May (11-1) | 4 | vs Leakey (11-1) |
4 | Rankin (10-2) | 2 | |
5 | Leakey (11-1) | 5 | at May (11-1) |
6 | Happy (11-1) | 6 | vs Borden County (10-2) |
7 | Gilmer Union Hill (11-0) | 9 | at Blum (8-3) |
8 | Westbrook (11-1) | 10 | vs Sterling City (12-0) |
9 | Knox City (7-3) | 7 | |
10 | Jonesboro (10-2) | 8 | |
11 | Abbott (11-1) | 11 | |
12 | Water Valley (6-3) | 12 | |
13 | Blum (8-3) | 17 | vs Gilmer Union Hill (11-0) |
14 | Ira (8-3) | 15 | |
15 | Springlake-Earth (7-4) | 14 | |
16 | O'Donnell (8-3) | 16 | |
17 | Saint Jo (10-2) | 13 | |
18 | White Deer (7-4) | 18 | |
19 | Crowell (4-4) | 19 | |
20 | Van Horn (4-3) | 20 | |
21 | Turkey Valley (6-2) | 21 | |
22 | Leverett's Chapel (6-3) | 23 | |
23 | Irion County (9-2) | 24 | |
24 | Hermleigh (9-2) | 25 | |
25 | Garden City (6-6) | 22 | |
26 | Evant (5-2) | 26 | |
27 | Coolidge (5-5) | 27 | |
28 | Lometa (7-3) | 28 | |
29 | Baird (5-6) | 29 | |
30 | Nueces Canyon (4-6) | 30 | |
31 | Nazareth (6-5) | 31 | |
32 | Roby (6-5) | 32 | |
33 | Bryson (5-5) | 33 | |
34 | Petersburg (6-5) | 34 | |
35 | Gorman (5-5) | 35 | |
36 | Spur (3-5) | 36 | |
37 | Lenorah Grady (5-5) | 37 | |
38 | Roscoe Highland (6-4) | 38 | |
39 | Fort Davis (6-4) | 39 | |
40 | Milford (2-6) | 40 | |
41 | Eden (3-7) | 41 | |
42 | Paducah (2-7) | 42 | |
43 | Avalon (4-6) | 43 | |
44 | Covington (4-5) | 44 | |
45 | Penelope (6-4) | 45 | |
46 | Rotan (6-4) | 46 | |
47 | Kress (4-6) | 47 | |
48 | Veribest (3-5) | 48 | |
49 | Aspermont (4-6) | 49 | |
50 | Imperial Buena Vista (4-5) | 50 | |
51 | Medina (3-7) | 51 | |
52 | Perrin-Whitt (4-6) | 52 | |
53 | Newcastle (4-6) | 53 | |
54 | McLean (3-7) | 54 | |
55 | Marfa (1-5) | 55 | |
56 | Santa Anna (6-4) | 56 | |
57 | Meadow (1-8) | 57 | |
58 | Zephyr (1-8) | 58 | |
59 | Claude (2-8) | 59 | |
60 | Fruitvale (3-6) | 60 | |
61 | Midland TLCA (3-7) | 61 | |
62 | Vernon Northside (3-6) | 62 | |
63 | Wellman-Union (3-7) | 63 | |
64 | Bynum (3-6) | 64 | |
65 | Whiteface (2-7) | 65 | |
66 | McDade (2-4) | 66 | |
67 | Aquilla (2-8) | 67 | |
68 | Robert Lee (2-7) | 68 | |
69 | Savoy (0-0) | 69 | |
70 | Bronte (1-8) | 70 | |
71 | Paint Rock (2-6) | 71 | |
72 | Campbell (0-9) | 72 | |
73 | Lingleville (1-9) | 73 | |
74 | Lorenzo (0-9) | 74 | |
75 | Prairie Lea (0-8) | 75 | |
76 | Gholson (0-8) | 76 | |
77 | Arlington TLCA (1-6) | 77 |
CLASS 1A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 14 |
1 | Balmorhea (9-1) | 1 | vs Motley County (9-2) |
2 | Calvert (9-2) | 2 | vs Richland Springs (10-0) |
3 | Richland Springs (10-0) | 3 | at Calvert (9-2) |
4 | Groom (11-1) | 5 | at Follett (12-0) |
5 | Lamesa Klondike (12-1) | 4 | |
6 | Strawn (10-2) | 7 | vs Ladonia Fannindel (11-0) |
7 | Motley County (9-2) | 8 | at Balmorhea (9-1) |
8 | Jayton (11-2) | 6 | |
9 | Follett (12-0) | 10 | vs Groom (11-1) |
10 | Anton (11-1) | 9 | |
11 | Cherokee (8-4) | 11 | |
12 | Ladonia Fannindel (11-0) | 12 | at Strawn (10-2) |
13 | Blackwell (8-4) | 13 | |
14 | Blanket (7-4) | 14 | |
15 | Throckmorton (8-2) | 15 | |
16 | Brookesmith (7-3) | 16 | |
17 | Morgan (7-3) | 18 | |
18 | Whitharral (6-4) | 19 | |
19 | Gordon (8-4) | 17 | |
20 | Oglesby (10-2) | 20 | |
21 | Amherst (7-4) | 21 | |
22 | Benjamin (6-2) | 22 | |
23 | Miami (6-5) | 23 | |
24 | Sidney (5-4) | 24 | |
25 | Sierra Blanca (3-4) | 25 | |
26 | Dime Box (5-3) | 26 | |
27 | Loraine (6-5) | 27 | |
28 | Oakwood (5-4) | 28 | |
29 | Wildorado (8-3) | 29 | |
30 | Ackerly Sands (7-4) | 30 | |
31 | Rochelle (4-6) | 31 | |
32 | Bowie Gold-burg (6-4) | 32 | |
33 | Lazbuddie (6-3) | 33 | |
34 | Sanderson (2-7) | 34 | |
35 | Walnut Springs (6-4) | 35 | |
36 | Trinidad (4-7) | 36 | |
37 | Rising Star (4-6) | 37 | |
38 | Mullin (7-3) | 38 | |
39 | Chillicothe (5-5) | 39 | |
40 | Grandfalls-Royalty (4-6) | 40 | |
41 | Afton Patton Springs (4-6) | 41 | |
42 | Iredell (1-6) | 42 | |
43 | Lueders-Avoca (2-8) | 43 | |
44 | Rule (6-4) | 44 | |
45 | Wilson (4-6) | 45 | |
46 | Gustine (5-5) | 46 | |
47 | Lefors (2-7) | 47 | |
48 | Cranfills Gap (2-5) | 48 | |
49 | Buckholts (3-6) | 49 | |
50 | Three Way (3-7) | 50 | |
51 | Hedley (4-6) | 51 | |
52 | Chester (1-5) | 52 | |
53 | Kopperl (0-0) | 53 | |
54 | Apple Springs (0-1) | 54 | |
55 | Guthrie (3-8) | 55 | |
56 | Bluff Dale (1-9) | 56 | |
57 | Hart (2-7) | 57 | |
58 | Silverton (1-9) | 58 | |
59 | Loop (3-7) | 59 | |
60 | Mount Calm (0-8) | 60 | |
61 | Southland (0-8) | 61 | |
62 | Woodson (1-6) | 62 | |
63 | Lohn (0-5) | 63 | |
64 | Forestburg (1-9) | 64 | |
65 | Welch Dawson (0-5) | 65 | |
66 | Valera Panther Creek (1-9) | 66 | |
67 | Harrold (0-5) | 67 | |
68 | Trent (2-8) | 68 | |
69 | Cotton Center (1-9) | 69 | |
70 | Darrouzett (0-9) | 70 | |
71 | Olfen (0-5) | 71 | |
72 | Moran (0-10) | 72 | |
73 | Abilene TLCA (0-7) | 73 |
PRIVATE SCHOOLS — 11-MAN
Rank | Team (Record) | LW | Week 14 |
1 | Fort Worth Nolan Catholic (6-0) | 1 | vs Plano John Paul II (3-3) |
2 | Dallas Parish Episcopal (7-1) | 2 | vs Dallas Plano Prestonwood (4-3) |
3 | Dallas Christian School (6-0) | 3 | at Frisco Legacy Christian (3-5) |
4 | San Antonio Cornerstone (8-1) | 4 | |
5 | Austin Regents School (6-0) | 5 | vs Brownsville St. Joseph (4-4) |
6 | Dallas Plano Prestonwood (4-3) | 6 | at Dallas Parish Episcopal (7-1) |
7 | Plano John Paul II (3-3) | 7 | at Fort Worth Nolan Catholic (6-0) |
8 | Midland Christian (4-3) | 9 | vs Houston St. Thomas (7-2) |
9 | Houston Second Baptist (5-1) | 8 | at Victoria St. Joseph (3-3) |
10 | Fort Worth All Saints Episcopal (2-3) | 10 | at Argyle Liberty Christian (2-6) |
11 | Colleyville Covenant Christian (4-0) | 11 | vs Willow Park Trinity Christian (4-3) |
12 | Fort Worth Southwest Christian (6-1) | 12 | vs McKinney Christian (4-4) |
13 | Houston St. Thomas (7-2) | 13 | at Midland Christian (4-3) |
14 | The Woodlands John Cooper (5-0) | 14 | |
15 | Cedar Hill Newman (4-2) | 15 | |
16 | Arlington Pantego Christian (6-0) | 16 | at Lubbock Trinity Christian (5-4) |
17 | Fort Worth Lake Country (8-1) | 17 | vs Dallas Covenant (5-2) |
18 | Temple Central Texas Chr. (7-1) | 20 | vs Waco Reicher (3-4) |
19 | Shiner St. Paul (5-1) | 19 | vs Bryan Brazos Christian (5-4) |
20 | San Antonio Antonian Prep (6-2) | 18 | |
21 | Houston Kinkaid (7-0) | 21 | |
22 | Bellaire Episcopal (2-4) | 22 | |
23 | Grapevine Faith Christian (4-2) | 23 | vs Bullard Brook Hill (4-2) |
24 | Fort Worth Christian (3-4) | 28 | vs Tyler Grace Community (5-1) |
25 | Lubbock Christian (5-2) | 24 | vs Arlington Grace Prep (5-2) |
26 | Fort Bend Christian (6-2) | 25 | at CC John Paul II (5-4) |
27 | Cypress Community Christian (4-2) | 27 | vs BYE |
28 | Tyler Grace Community (5-1) | 30 | at Fort Worth Christian (3-4) |
29 | Arlington Oakridge (4-1) | 31 | |
30 | Houston St. Pius X (4-4) | 29 | |
31 | San Antonio Holy Cross (4-2) | 32 | vs Houston Northland Christian (2-4) |
32 | San Antonio Central Catholic (4-2) | 26 | |
33 | Argyle Liberty Christian (2-6) | 41 | vs Fort Worth All Saints Episcopal (2-3) |
34 | Episcopal School of Dallas (3-1) | 33 | |
35 | Austin St. Michael's (5-1) | 34 | vs Boerne Geneva School (4-5) |
36 | Addison Trinity Christian (4-1) | 35 | |
37 | Houston Lutheran North (5-2) | 54 | at Tomball Rosehill Christian (3-4) |
38 | Lubbock Trinity Christian (5-4) | 36 | vs Arlington Pantego Christian (6-0) |
39 | Arlington Grace Prep (5-2) | 37 | at Lubbock Christian (5-2) |
40 | Irving Cistercian Prep (0-0) | 39 | |
41 | Dallas Bishop Lynch (0-6) | 43 | |
42 | Bryan Brazos Christian (5-4) | 40 | at Shiner St. Paul (5-1) |
43 | The Woodlands Christian (4-4) | 38 | |
44 | Houston The Village (3-0) | 45 | |
45 | Boerne Geneva School (4-5) | 49 | at Austin St. Michael's (5-1) |
46 | Frisco Legacy Christian (3-5) | 46 | vs Dallas Christian School (6-0) |
47 | McKinney Christian (4-4) | 47 | at Fort Worth Southwest Christian (6-1) |
48 | Fort Worth Country Day (1-1) | 48 | |
49 | Houston St. John's (2-3) | 50 | |
50 | Tomball Rosehill Christian (3-4) | 51 | vs Houston Lutheran North (5-2) |
51 | Houston Lutheran South (3-5) | 42 | |
52 | Dallas Covenant (5-2) | 55 | at Fort Worth Lake Country (8-1) |
53 | Tomball Concordia Lutheran (2-5) | 53 | |
54 | Waco Reicher (3-4) | 59 | at Temple Central Texas Chr. (7-1) |
55 | Willow Park Trinity Christian (4-3) | 52 | at Colleyville Covenant Christian (4-0) |
56 | Bullard Brook Hill (4-2) | 56 | at Grapevine Faith Christian (4-2) |
57 | Brownsville St. Joseph (4-4) | 64 | at Austin Regents School (6-0) |
58 | Hallettsville Sacred Heart (2-4) | 44 | |
59 | Beaumont Msgr. Kelly (1-4) | 57 | |
60 | League City Bay Area Christian (4-3) | 58 | at Schertz John Paul II (2-4) |
61 | Tomball Christian H/School (4-5) | 60 | |
62 | Dallas First Baptist Academy (4-4) | 65 | at Muenster Sacred Heart (4-5) |
63 | Houston Legacy (2-5) | 61 | |
64 | Magnolia Legacy Prep (3-2) | 62 | vs Houston Westbury Christian (2-3) |
65 | Oklahoma City (Okl.) Casady (1-5) | 63 | |
66 | CC John Paul II (5-4) | 66 | vs Fort Bend Christian (6-2) |
67 | Muenster Sacred Heart (4-5) | 67 | vs Dallas First Baptist Academy (4-4) |
68 | Dallas St. Mark's (1-1) | 69 | |
69 | Victoria St. Joseph (3-3) | 68 | vs Houston Second Baptist (5-1) |
70 | Houston ProVision Academy (0-0) | 70 | |
71 | Katy St. John XXIII (1-7) | 71 | |
72 | Flower Mound Coram Deo (1-6) | 72 | |
73 | Austin Hyde Park Baptist (1-7) | 73 | |
74 | Austin Saints (0-0) | 74 | |
75 | Houston Christian (0-5) | 75 | |
76 | Schertz John Paul II (2-4) | 76 | vs League City Bay Area Christian (4-3) |
77 | San Antonio Christian (1-7) | 77 | |
78 | Houston Westbury Christian (2-3) | 78 | at Magnolia Legacy Prep (3-2) |
79 | Austin Brentwood Christian (4-4) | 79 | |
80 | Dallas Shelton School (1-5) | 80 | |
81 | SA Texas Military Institute (0-0) | 81 | |
82 | El Paso Cathedral (0-1) | 82 | |
83 | Fort Worth Trinity Valley (2-4) | 83 | |
84 | Houston Northland Christian (2-4) | 84 | at San Antonio Holy Cross (4-2) |
85 | Dallas Greenhill Prep (0-3) | 85 | |
86 | DasCHE (4-4) | 86 | |
87 | Austin St. Dominic Savio (1-5) | 87 | |
88 | Tyler T. K. Gorman (1-4) | 89 | |
89 | Fort Worth Temple Christian (2-6) | 88 | |
90 | Lake Belton (9-1) | 91 | |
91 | Weatherford Christian (1-7) | 90 | |
92 | Tyler All Saints (1-2) | 92 | |
93 | San Antonio Davenport (8-1) | 93 | |
94 | Dallas Bishop Dunne (0-5) | 94 | |
95 | San Antonio St. Anthony's (0-5) | 95 | |
96 | Carrollton Prince of Peace (1-5) | 96 | |
97 | Beaumont Legacy Christian (2-5) | 98 | |
98 | Katy Jordan (5-2) | 99 | vs Ridge Point JV |
99 | Fort Worth Calvary Academy (0-7) | 97 | |
100 | Arlington Newman (2-2) | 100 | |
101 | Harlingen Marine Military (4-1) | 101 | |
102 | Spring Frassati Catholic (0-8) | 102 | |
103 | Houston KIPP Northeast (0-0) | 103 | |
104 | Pasadena First Baptist (0-4) | 104 | |
105 | Houston KIPP Sunnyside (0-0) | 105 | |
106 | Houston Cristo Rey Jesuit (0-0) | 106 | |
107 | Founders Classical Academy (1-6) | 107 | |
108 | Waco Texas Wind (2-5) | 108 | |
109 | Austin LASA (1-4) | 109 | vs Austin Navarro (0-7) |
110 | Malakoff Cross Roads (5-5) | 110 | |
111 | Houston Kipp Generations (0-0) | 111 | |
112 | Houston Kipp Academy (0-0) | 112 | |
113 | Atlas HomeSchool (1-10) | 113 | |
114 | San Antonio Brooks Academy (0-2) | 114 | |
115 | Dallas Inspired Vision (0-3) | 115 |
PRIVATE SCHOOLS — 6-MAN
Rank | Team (Record) | LW | Week 14 |
1 | Bastrop Tribe Consolidated (10-1) | 1 | vs Austin Royals (6-4) |
2 | Cedar Park Summit Christian (5-1) | 2 | vs San Marcos Hill Country (2-4) |
3 | Fredericksburg Heritage Sch. (5-1) | 3 | vs Garland Christian Academy (0-7) |
4 | Austin Veritas Academy (6-0) | 4 | vs Katy Faith West Academy (0-5) |
5 | New Braunfels Christian (5-1) | 6 | at Conroe Covenant (4-1) |
6 | Dallas Lakehill Prep (3-0) | 7 | vs Amarillo San Jacinto Christian (1-5) |
7 | Bryan St. Joseph (5-0) | 8 | at Spring Branch Living Rock (3-3) |
8 | Bryan Allen Academy (4-3) | 9 | at McKinney The Cornerstone (3-3) |
9 | Houston Emery-Weiner School (6-0) | 10 | at SA Saint Mary's Hall (3-2) |
10 | Joshua Johnson County (9-3) | 5 | |
11 | Waco Live Oak (7-0) | 11 | at Waco Vanguard College Prep (4-4) |
12 | Wylie Prep Academy (7-0) | 17 | |
13 | Kerrville Our Lady of the Hills (6-0) | 12 | at Temple Holy Trinity (4-3) |
14 | Austin Royals (6-4) | 15 | at Bastrop Tribe Consolidated (10-1) |
15 | Bulverde Bracken Christian (4-3) | 13 | vs Baytown Christian (5-2) |
16 | Austin Texas Sch for the Deaf (5-3) | 14 | at Sugar Land Logos Prep (2-4) |
17 | Conroe Covenant (4-1) | 18 | vs New Braunfels Christian (5-1) |
18 | Gainesville State School (0-0) | 19 | |
19 | Lubbock Kingdom Prep (6-1) | 20 | vs Irving Faustina Academy (5-1) |
20 | Westlake Academy (7-1) | 16 | |
21 | Plano Coram Deo (6-3) | 21 | at Dallas Lutheran (4-2) |
22 | Marble Falls Faith Academy (5-2) | 22 | vs Huntsville Alpha Omega (3-4) |
23 | FW Covenant Classical (4-3) | 23 | at Longview Christian Heritage (3-2) |
24 | San Marcos Baptist Academy (4-3) | 24 | at Midland Trinity (1-4) |
25 | Lantana Harvest Christian (11-1) | 33 | |
26 | Denton Calvary (4-2) | 25 | vs Lucas Christian Academy (4-4) |
27 | Stephenville Faith (9-2) | 34 | vs Fort Bend Chargers Home Sch (10-2) |
28 | Williamson County Home School (7-2) | 27 | |
29 | SA Saint Mary's Hall (3-2) | 28 | vs Houston Emery-Weiner School (6-0) |
30 | Haslet Heritage Christian (9-2) | 29 | |
31 | Tyler HEAT (8-2) | 30 | |
32 | Fort Bend Chargers Home Sch (10-2) | 31 | at Stephenville Faith (9-2) |
33 | Wichita Falls Christian (6-1) | 32 | vs Eagle Christian Academy (3-5) |
34 | Azle Christian School (8-3) | 26 | |
35 | Baytown Christian (5-2) | 35 | at Bulverde Bracken Christian (4-3) |
36 | Giddings State School (0-0) | 36 | |
37 | Seguin Lifegate Christian (0-0) | 37 | |
38 | Victoria Home School (7-3) | 38 | |
39 | Spring Branch Living Rock (3-3) | 40 | vs Bryan St. Joseph (5-0) |
40 | Abilene Christian (6-1) | 41 | vs Greenville Christian (3-2) |
41 | San Antonio FEAST Homesch. (2-6) | 42 | |
42 | McKinney The Cornerstone (3-3) | 43 | vs Bryan Allen Academy (4-3) |
43 | Waco Vanguard College Prep (4-4) | 54 | vs Waco Live Oak (7-0) |
44 | Dallas UME Prep (5-4) | 44 | |
45 | Huntsville Alpha Omega (3-4) | 45 | at Marble Falls Faith Academy (5-2) |
46 | Dallas Lutheran (4-2) | 47 | vs Plano Coram Deo (6-3) |
47 | Waco Parkview Christian (5-6) | 46 | |
48 | Irving The Highlands School (4-4) | 39 | |
49 | Irving Faustina Academy (5-1) | 48 | at Lubbock Kingdom Prep (6-1) |
50 | Smoking for Jesus Ministry (6-2) | 50 | |
51 | Lucas Christian Academy (4-4) | 55 | at Denton Calvary (4-2) |
52 | Greenville Christian (3-2) | 52 | at Abilene Christian (6-1) |
53 | Austin Hill Country (1-4) | 51 | |
54 | Red Oak Ovilla Christian (5-4) | 49 | |
55 | Waco Methodist Children's Home (5-4) | 53 | |
56 | Lakeland Christian (0-0) | 56 | |
57 | San Antonio St. Gerard (2-3) | 57 | |
58 | Temple Holy Trinity (4-3) | 66 | vs Kerrville Our Lady of the Hills (6-0) |
59 | Tyler Kings Academy (6-4) | 58 | |
60 | Dallas Tyler Street Christian (0-0) | 59 | |
61 | SA Jubilee (4-4) | 60 | |
62 | Houston Northside HomeSchool (5-5) | 61 | |
63 | Melissa CHANT (4-7) | 62 | |
64 | Sugar Land Logos Prep (2-4) | 63 | vs Austin Texas Sch for the Deaf (5-3) |
65 | Morton (4-4) | 64 | |
66 | FW THESA H/School (4-7) | 65 | |
67 | Houston Grace Christian (0-1) | 67 | |
68 | Longview Christian Heritage (3-2) | 68 | vs FW Covenant Classical (4-3) |
69 | Dallas Academy (3-3) | 69 | |
70 | Longview Trinity S/of TX (0-0) | 70 | |
71 | Amarillo San Jacinto Christian (1-5) | 71 | at Dallas Lakehill Prep (3-0) |
72 | Watauga Harvest Christian (0-4) | 72 | |
73 | Rockwall Heritage Christian (2-4) | 73 | |
74 | Lubbock All Saints (2-4) | 74 | |
75 | C.C. Arlington Heights (0-0) | 75 | |
76 | Lake Jackson Brazosport (1-5) | 76 | |
77 | Houston Texas Christian (4-3) | 77 | |
78 | Midland Trinity (1-4) | 78 | vs San Marcos Baptist Academy (4-3) |
79 | San Marcos Hill Country (2-4) | 79 | at Cedar Park Summit Christian (5-1) |
80 | Laredo St. Augustine (1-5) | 81 | |
81 | Bryan Christian Homeschool (2-8) | 82 | |
82 | Bellville Faith Academy (1-2) | 83 | |
83 | EP Faith Christian (0-0) | 84 | |
84 | Granbury NCTA (0-0) | 85 | |
85 | Eagle Christian Academy (3-5) | 90 | at Wichita Falls Christian (6-1) |
86 | Haslet Legacy Classical (2-8) | 86 | |
87 | Kennedale Fellowship (0-4) | 87 | |
88 | Irving Universal Academy (0-0) | 88 | |
89 | Galveston O'Connell (1-5) | 80 | |
90 | San Antonio Lutheran (0-0) | 89 | |
91 | Victoria Faith Academy (0-0) | 91 | |
92 | Arlington St. Paul Prep (4-7) | 92 | |
93 | Grayson Christian (2-4) | 93 | |
94 | San Antonio Castle Hills (0-6) | 94 | |
95 | Orange Community Christian (0-0) | 95 | |
96 | Lubbock Home School Christian (2-7) | 96 | |
97 | Decatur Victory Christian (2-6) | 97 | |
98 | Round Rock Christian (1-5) | 98 | |
99 | Alvin Living Stones Christian (0-0) | 99 | |
100 | Mineral Wells Community (0-10) | 101 | |
101 | Wichita Falls Notre Dame (1-4) | 102 | |
102 | Austin NYOS Charter School (0-7) | 103 | |
103 | Garland Christian Academy (0-7) | 104 | at Fredericksburg Heritage Sch. (5-1) |
104 | Fort Worth Hill School (0-0) | 105 | |
105 | Carrollton T.A.C.A (0-0) | 106 | |
106 | Tyler Willowbend (2-5) | 107 | |
107 | Sherman Texoma Christian (1-6) | 100 | |
108 | Fort Hancock (0-0) | 108 | |
109 | CC Coastal Christian (0-5) | 109 | |
110 | Round Rock Concordia (0-5) | 110 | |
111 | Nazarene Christian Academy (2-8) | 111 | |
112 | Permian Basin Athletics CO-OP (1-6) | 112 | |
113 | Lubbock Christ The King (2-2) | 113 | |
114 | SA Brooks Collegiate Academy (0-0) | 114 | |
115 | Corpus Christi Annapolis (0-0) | 115 | |
116 | Temple Centex H/Sch (0-7) | 116 | |
117 | Katy Faith West Academy (0-5) | 117 | at Austin Veritas Academy (6-0) |
118 | Fayette County HomeSchool (0-0) | 118 | |
119 | El Paso Immanuel Baptist (0-0) | 119 | |
120 | Houston Sanchez (0-0) | 120 | |
121 | Leander Sterling Classical (0-0) | 121 | |
122 | Austin Harmony (0-0) | 122 | |
123 | SA Atonement Academy (1-7) | 123 | |
124 | Houston Mount Carmel (1-3) | 124 | |
125 | New Braunfels Calvary Baptist (0-3) | 125 | |
126 | Mesquite Founders Classical (0-6) | 126 | |
127 | San Antonio Winston (1-6) | 127 | |
128 | Longview HEAT (1-6) | 128 | |
129 | Dallas Fairhill School (1-6) | 129 |
This article is available to our Digital Subscribers.
Click "Subscribe Now" to see a list of subscription offers.
Already a Subscriber? Sign In to access this content.