It's a question we get every week at Dave Campbell's Texas Football: what Texas high school football game should I watch this week? Well, guess no more!
Dave Campbell's Texas Football is proud to roll out the TXHSFB Game Ranks — a critical look at every Texas high school football game this week. Using our Comprehensive Computer Rankings, we telll you what are the must-see Texas high school football games each week in the Lone Star State, broken down by region of the state.
Please note: this does not include games involving out-of-state teams or junior varsity teams. And as always, with the COVID-19 pandemic, schedules remain fluid; check TexasFootball.com for the latest updates.
TOP 50 OVERALL
Rank | Home Class | Matchup |
1 | 1A DI | Westbrook (7-0) vs *Sterling City (7-0) |
2 | 4A DI | Lampasas (5-0) vs *Austin LBJ (3-1) |
3 | PVT 6M | Fredericksburg Heritage Sch. (2-1) vs *Bulverde Bracken Christian (2-1) |
4 | 5A DI | Fort Bend Hightower (1-1) vs Richmond Foster (2-0) |
5 | 4A DI | Port Lavaca Calhoun (6-1) vs *Corpus Christi Miller (4-3) |
6 | 6A | Galena Park North Shore (4-0) vs *Beaumont West Brook (1-2) |
7 | 4A DI | Midlothian Heritage (6-2) vs *Waco La Vega (5-1) |
8 | 5A DI | Frisco Wakeland (4-0) vs *Denton Ryan (3-0) |
9 | 6A | Cypress Ranch (2-1) vs *Bridgeland (4-0) |
10 | 5A DII | Ennis (2-0) vs Mansfield Summit (1-1) |
11 | 2A DII | Clarendon (6-1) vs *Wellington (7-0) |
12 | 3A DII | Franklin (5-2) vs *Buffalo (7-0) |
13 | PVT 11M | Plano John Paul II (1-1) vs *Midland Christian (2-2) |
14 | 5A DII | Burleson (3-1) vs *Mansfield Timberview (3-0) |
15 | PVT 6M | Houston Emery-Weiner School (3-0) vs *Bryan Allen Academy (2-2) |
16 | 3A DI | Hallettsville (5-2) vs *Yoakum (5-1) |
17 | 3A DII | Daingerfield (6-1) vs *Paul Pewitt (4-2) |
18 | 2A DI | Bosqueville (4-2) vs *Crawford (7-0) |
19 | 6A | Rockwall (3-1) vs *Rockwall-Heath (3-1) |
20 | 3A DI | Boyd (7-0) vs *Brock (7-0) |
21 | 6A | Houston Strake Jesuit (1-2) vs *Alvin Shadow Creek (0-2) |
22 | 3A DII | Eastland (4-3) vs *Jacksboro (5-2) |
23 | 6A | Schertz Clemens (1-2) vs *Smithson Valley (2-1) |
24 | 6A | Katy Taylor (4-0) vs *Katy Tompkins (3-0) |
25 | 4A DI | Decatur (4-4) vs *Springtown (7-1) |
26 | 6A | South Grand Prairie (2-1) vs *Arlington Martin (3-1) |
27 | 2A DII | Eldorado (3-4) vs *Christoval (6-1) |
28 | 3A DI | Mount Vernon (7-0) vs *Winnsboro (5-1) |
29 | 5A DII | Marshall (2-1) vs *Longview Pine Tree (2-0-1) |
30 | 5A DI | Manvel (2-1) vs *Angleton (3-0) |
31 | 1A DI | Turkey Valley (6-0) vs *Happy (6-1) |
32 | 5A DI | Fort Worth Richland (3-0) vs *Colleyville Heritage (1-0) |
33 | 4A DI | Canyon (6-0) vs *Pampa (7-0) |
34 | 6A | San Antonio Brandeis (3-0) vs *San Antonio Johnson (3-0) |
35 | 5A DII | Wichita Falls (1-1) vs *Wichita Falls Rider (3-1) |
36 | 5A DII | Bryan Rudder (4-0) vs *Huntsville (3-0) |
37 | 6A | Flower Mound (2-1) vs *Flower Mound Marcus (3-0) |
38 | 2A DI | Shelbyville (2-3) vs *Joaquin (7-0) |
39 | 5A DII | A&M Consolidated (4-0) vs *Lamar Consolidated (0-4) |
40 | 4A DI | CC Calallen (5-2) vs *Alice (1-2) |
41 | 3A DI | Llano (7-0) vs *Blanco (6-1) |
42 | 3A DII | Tidehaven (4-3) vs *East Bernard (6-1) |
43 | 6A | Tomball Memorial (4-0) vs *Klein Cain (2-1) |
44 | 5A DI | New Caney (2-1) vs *College Station (3-1) |
45 | 3A DI | Cameron Yoe (4-3) vs *Lorena (4-2) |
46 | 5A DII | Everman (2-2) vs *Aledo (2-1) |
47 | 3A DI | Bushland (5-2) vs *Dalhart (5-2) |
48 | 5A DII | Canyon Randall (2-2) vs *Lubbock-Cooper (3-1) |
49 | 6A | Clear Falls (2-1) vs *Clear Springs (2-2) |
50 | 2A DII | Santo (5-3) vs *Albany (6-1) |
Austin
Regional Rank | Home Class | Matchup |
1 | PVT 6M | San Marcos Baptist Academy (3-1) vs *Austin Veritas Academy (3-0) |
2 | 5A DII | Liberty Hill (4-0) vs *Austin McCallum (0-1) |
3 | 5A DI | Georgetown (3-1) vs *Pflugerville Hendrickson (2-1) |
4 | 6A | Lake Travis (3-0) vs *Austin High (3-0) |
5 | 5A DI | Cedar Park (4-0) vs *Austin Anderson (1-2) |
6 | 5A DI | Dripping Springs (2-1) vs *New Braunfels Canyon (3-0) |
7 | 2A DII | Granger (6-1) vs *Burton (1-5) |
8 | 4A DII | Smithville (3-4) vs *Giddings (5-2) |
9 | 6A | RR Cedar Ridge (2-1) vs *Cedar Park Vista Ridge (3-1) |
10 | 5A DI | Pflugerville (3-1) vs *Manor (1-2) |
11 | 4A DII | Jarrell (1-7) vs *Salado (7-1) |
12 | 6A | Hutto (2-1) vs *Round Rock (1-2) |
13 | 6A | Austin Vandegrift (2-1) vs *Round Rock McNeil (0-4) |
14 | 3A DI | Columbus (6-1) vs *Hempstead (0-6) |
15 | 4A DII | La Grange (3-4) vs *Gonzales (1-6) |
16 | 6A | Round Rock Westwood (1-1) vs *Round Rock Stony Point (1-0) |
17 | 5A DII | Leander Rouse (3-1) vs *Elgin (0-3) |
18 | 3A DII | Lexington (4-2) vs *Florence (0-7) |
19 | 6A | San Marcos (1-3) vs *Buda Hays Consolidated (2-2) |
20 | 5A DII | Bastrop Cedar Creek (2-2) vs *Georgetown East View (1-3) |
21 | 4A DI | Taylor (0-7) vs *Burnet (4-3) |
22 | 3A DII | Altair Rice Consolidated (2-5) vs *Danbury (1-4) |
23 | 5A DII | Leander Glenn (2-2) vs *Pflugerville Connally (0-4) |
24 | 5A DI | Pflugerville Weiss (0-2) vs *Leander (1-3) |
25 | 6A | Austin Akins (1-3) vs *Austin Del Valle (1-3) |
26 | PVT 6M | Westlake Academy (4-0) vs *Haslet Legacy Classical (2-5) |
27 | PVT 6M | Austin Royals (2-4) vs Bryan Christian Homeschool (2-5) |
28 | 2A DI | Weimar (2-5) vs Tomball Christian H/School (3-5) |
29 | 5A DII | Austin Northeast (1-1) vs *Austin Crockett (1-2) |
30 | 5A DI | Buda Johnson (2-1) vs *San Antonio McCollum (0-0) |
31 | 5A DII | Austin Navarro (0-3) vs *Austin Travis (0-3) |
32 | PVT 6M | Round Rock Concordia (0-3) vs *Marble Falls Faith Academy (1-2) |
33 | PVT 6M | Austin Hill Country (1-2) vs *Round Rock Christian (1-3) |
Big Country
Regional Rank | Home Class | Matchup |
1 | 1A DI | Westbrook (7-0) vs *Sterling City (7-0) |
2 | 3A DII | Eastland (4-3) vs *Jacksboro (5-2) |
3 | 2A DII | Santo (5-3) vs *Albany (6-1) |
4 | 2A DI | Cisco (4-3) vs *Coleman (6-1) |
5 | 2A DI | Anson (5-1) vs *Hawley (5-2) |
6 | 1A DI | Baird (3-4) vs *May (7-1) |
7 | 1A DII | Blanket (5-2) vs *Sidney (5-2) |
8 | 1A DII | Gustine (4-3) vs *Strawn (6-2) |
9 | 6A | Abilene (0-3) vs *Odessa Permian (3-1) |
10 | 1A DII | Rising Star (3-5) vs *Brookesmith (4-2) |
11 | 2A DII | Hamlin (7-0) vs *Crosbyton (1-6) |
12 | 1A DII | Jayton (7-1) vs *Guthrie (3-6) |
13 | 1A DI | Hermleigh (8-0) vs *Rotan (6-1) |
14 | 1A DII | Three Way (2-6) vs *Gordon (5-2) |
15 | 1A DI | Zephyr (1-6) vs *Jonesboro (7-1) |
16 | 4A DI | Stephenville (4-4) vs *Waxahachie Life (2-5) |
17 | 2A DII | Roscoe (0-7) vs *Ralls (4-3) |
18 | 1A DII | Throckmorton (5-1) vs *Woodson (1-4) |
19 | 4A DII | Snyder (2-4) vs *Midland Greenwood (4-3) |
20 | 4A DI | Brownwood (2-4) vs *Alvarado (2-6) |
21 | 3A DI | Early (4-3) vs *Clyde (3-4) |
22 | 1A DI | Aspermont (3-4) vs *Roby (4-4) |
23 | 2A DI | Haskell (2-4) vs *Forsan (3-3) |
24 | 2A DI | Stamford (3-4) vs *Colorado City (0-7) |
25 | 2A DII | Cross Plains (6-1) vs *Ranger (0-7) |
26 | 3A DII | Dublin (1-5) vs *Merkel (2-4) |
27 | 1A DII | Loraine (4-3) vs *Olfen (0-4) |
28 | 1A DI | Roscoe Highland (4-3) vs *Robert Lee (2-4) |
29 | 1A DII | Rule (5-2) vs *Harrold (0-2) |
30 | 1A DII | Lueders-Avoca (0-7) vs *Moran (0-8) |
31 | 1A DI | Santa Anna (5-3) vs *Lingleville (1-6) |
32 | 1A DII | Trent (1-7) vs *Abilene TLCA (0-5) |
33 | PVT 6M | Stephenville Faith (5-2) vs Melissa CHANT (3-4) |
Brazos Valley
Regional Rank | Home Class | Matchup |
1 | 3A DII | Franklin (5-2) vs *Buffalo (7-0) |
2 | 5A DII | Bryan Rudder (4-0) vs *Huntsville (3-0) |
3 | 5A DII | A&M Consolidated (4-0) vs *Lamar Consolidated (0-4) |
4 | 1A DII | Calvert (5-2) vs *Chester (1-3) |
5 | 2A DI | Normangee (7-0) vs *Alto (0-7) |
6 | 4A DII | Madisonville (3-4) vs *Center (5-2) |
7 | 2A DI | Centerville (6-2) vs *Grapeland (6-2) |
8 | PVT 6M | Smoking for Jesus Ministry (4-1) vs Joshua Johnson County (6-2) |
9 | 3A DI | Caldwell (2-5) vs *Troy (4-3) |
10 | 5A DII | Brenham (2-2) vs *Bastrop (1-3) |
11 | 2A DI | Jewett Leon (5-2) vs *Groveton (2-6) |
12 | PVT 11M | Bryan Brazos Christian (2-2) vs *Tomball Rosehill Christian (1-3) |
Coastal Bend
Regional Rank | Home Class | Matchup |
1 | 4A DI | Port Lavaca Calhoun (6-1) vs *Corpus Christi Miller (4-3) |
2 | 4A DI | CC Calallen (5-2) vs *Alice (1-2) |
3 | 3A DII | Tidehaven (4-3) vs *East Bernard (6-1) |
4 | 4A DI | El Campo (5-1) vs *Bay City (5-2) |
5 | 3A DI | Edna (4-4) vs *Palacios (4-2) |
6 | 5A DI | Gregory-Portland (1-3) vs *CC Flour Bluff (3-0) |
7 | 4A DII | Sinton (4-3) vs *Ingleside (6-1) |
8 | 5A DI | Victoria East (2-2) vs *Victoria West (1-1) |
9 | 5A DI | Corpus Christi Ray (1-3) vs *CC Veterans Memorial (4-0) |
10 | 4A DI | Beeville Jones (2-5) vs *CC Tuloso-Midway (3-4) |
11 | 3A DII | George West (3-3) vs *Dilley (0-6) |
12 | 4A DII | Rockport-Fulton (2-4) vs *Corpus Christi West Oso (2-6) |
13 | 3A DI | Orange Grove (4-2) vs *Aransas Pass (3-5) |
14 | 3A DII | Van Vleck (2-4) vs *Wallis Brazos (2-5) |
15 | 3A DII | Taft (5-3) vs *Skidmore-Tynan (2-4) |
16 | 2A DII | Pettus (0-4) vs *Runge (5-2) |
17 | 3A DI | Goliad (0-6) vs *Mathis (0-3) |
18 | 5A DI | Corpus Christi Moody (2-1) vs *Corpus Christi Carroll (1-3) |
19 | 3A DI | Corpus Christi London (5-1) vs *Santa Gertrudis Academy (2-3) |
20 | PVT 11M | Victoria St. Joseph (1-1) vs *Fort Bend Christian (3-1) |
21 | 3A DII | Banquete (1-2) vs *Monte Alto (0-1) |
22 | PVT 11M | CC John Paul II (2-2) vs *Austin Brentwood Christian (3-1) |
Concho Valley
Regional Rank | Home Class | Matchup |
1 | 2A DII | Eldorado (3-4) vs *Christoval (6-1) |
2 | 3A DII | Sonora (3-4) vs *Bangs (6-0) |
3 | 1A DI | Eden (2-5) vs *Water Valley (3-2) |
4 | 2A DII | Junction (5-2) vs *Rocksprings (4-2) |
5 | 3A DII | Reagan County (3-4) vs *Coahoma (5-1) |
6 | 3A DI | Wall (4-3) vs *Breckenridge (0-6) |
7 | 2A DI | Mason (4-4) vs *Brackettville (1-6) |
8 | 3A DI | San Angelo TLCA (0-7) vs *Tuscola Jim Ned (5-1) |
9 | 4A DI | San Angelo Lake View (4-4) vs *Andrews (6-2) |
10 | 3A DII | San Angelo Grape Creek (1-6) vs *Brady (2-5) |
11 | 1A DI | Paint Rock (2-3) vs *Veribest (2-4) |
12 | 2A DII | Menard (0-7) vs *Miles (2-5) |
Dallas-Fort Worth
Regional Rank | Home Class | Matchup |
1 | 4A DI | Midlothian Heritage (6-2) vs *Waco La Vega (5-1) |
2 | 5A DI | Frisco Wakeland (4-0) vs *Denton Ryan (3-0) |
3 | 5A DII | Ennis (2-0) vs Mansfield Summit (1-1) |
4 | PVT 11M | Plano John Paul II (1-1) vs *Midland Christian (2-2) |
5 | 5A DII | Burleson (3-1) vs *Mansfield Timberview (3-0) |
6 | 6A | Rockwall (3-1) vs *Rockwall-Heath (3-1) |
7 | 3A DI | Boyd (7-0) vs *Brock (7-0) |
8 | 4A DI | Decatur (4-4) vs *Springtown (7-1) |
9 | 6A | South Grand Prairie (2-1) vs *Arlington Martin (3-1) |
10 | 5A DI | Fort Worth Richland (3-0) vs *Colleyville Heritage (1-0) |
11 | 6A | Flower Mound (2-1) vs *Flower Mound Marcus (3-0) |
12 | 5A DII | Everman (2-2) vs *Aledo (2-1) |
13 | PVT 11M | Fort Worth Nolan Catholic (3-0) vs *Dallas Bishop Lynch (0-2) |
14 | 6A | Denton Guyer (2-1) vs *McKinney (3-1) |
15 | 5A DI | Frisco Reedy (3-1) vs *Frisco Independence (0-2) |
16 | 6A | Arlington Lamar (1-2) vs *Arlington Bowie (3-0) |
17 | 3A DII | Millsap (5-2) vs *Comanche (6-1) |
18 | 4A DI | Kaufman (3-4) vs *Paris (5-3) |
19 | 6A | Cedar Hill (2-0) vs *Mansfield Lake Ridge (0-3) |
20 | 5A DI | Mansfield Legacy (1-1) vs *Red Oak (0-1) |
21 | 5A DII | Mesquite Poteet (2-2) vs *Dallas Hillcrest (1-2) |
22 | 6A | Mansfield (1-2) vs *Hewitt Midway (0-2) |
23 | 5A DII | North Forney (4-0) vs *Crandall (2-1) |
24 | 5A DII | Frisco (3-0) vs *Frisco Lebanon Trail (4-0) |
25 | 3A DI | Dallas Madison (2-0) vs *West (5-2) |
26 | 4A DI | Terrell (2-5) vs *Argyle (7-0) |
27 | 4A DII | Quinlan Ford (5-0) vs *Sunnyvale (1-4) |
28 | 4A DII | Nevada Community (2-3) vs *Caddo Mills (6-0) |
29 | 5A DII | Greenville (2-1) vs *Royse City (2-1) |
30 | 5A DI | Midlothian (2-0) vs *N. Richland Hills Birdville (1-0) |
31 | 6A | DeSoto (2-0) vs *Waxahachie (1-2) |
32 | 5A DI | Granbury (2-2) vs *Abilene Cooper (2-1) |
33 | 6A | Arlington (2-2) vs *Grand Prairie (3-0) |
34 | 5A DI | McKinney North (0-3) vs *Tyler (0-3) |
35 | 6A | Little Elm (2-2) vs *Prosper (2-0) |
36 | 6A | Garland Naaman Forest (1-2) vs *Lakeview Centennial (2-0) |
37 | 6A | Garland Sachse (1-1) vs *Garland (3-0) |
38 | 3A DI | Dallas Life Oak Cliff (0-5) vs *Grandview (7-0) |
39 | 2A DII | Chico (1-5) vs *Windthorst (6-1) |
40 | 5A DII | Cleburne (3-1) vs *Joshua (1-3) |
41 | PVT 11M | McKinney Christian (2-2) vs *Dallas Christian School (3-0) |
42 | 3A DI | Ponder (3-4) vs *Pilot Point (5-2) |
43 | 5A DI | Dallas Adams (0-2) vs *Lancaster (2-0) |
44 | 6A | Plano East (0-3) vs *Lewisville Hebron (1-1) |
45 | 6A | Plano (0-2) vs *Coppell (2-1) |
46 | 4A DI | Carrollton Ranchview (0-5) vs *Melissa (6-1) |
47 | 6A | Dallas Jesuit (1-2) vs *Richardson Pearce (0-3) |
48 | 4A DI | Wilmer-Hutchins (2-0) vs *Dallas Carter (3-0) |
49 | 6A | Euless Trinity (2-1) vs *Hurst Bell (0-3) |
50 | 6A | McKinney Boyd (1-3) vs *Denton Braswell (3-1) |
51 | PVT 6M | Irving The Highlands School (2-1) vs *Dallas Lutheran (2-0) |
52 | 2A DI | Rio Vista (6-2) vs *Tolar (2-5) |
53 | 6A | Plano West (2-1) vs *Lewisville (2-1) |
54 | 5A DI | Fort Worth Brewer (2-2) vs *Crowley (0-4) |
55 | 4A DI | Kennedale (5-0-1) vs Fort Worth Western Hills (3-3) |
56 | PVT 6M | Lantana Harvest Christian (7-0) vs *Wylie Prep Academy (3-0) |
57 | 4A DII | Bridgeport (1-4) vs *Iowa Park (5-2) |
58 | 5A DI | Frisco Centennial (1-2) vs *The Colony (2-2) |
59 | 6A | Dallas Skyline (1-1) vs *Mesquite (0-3) |
60 | 5A DII | Lake Dallas (1-3) vs *Frisco Liberty (3-1) |
61 | PVT 11M | Dallas Plano Prestonwood (1-3) vs *Argyle Liberty Christian (0-4) |
62 | PVT 6M | Denton Calvary (2-1) vs Waco Live Oak (4-0) |
63 | 6A | Keller Fossil Ridge (1-1) vs *Northwest Eaton (2-2) |
64 | 4A DII | Venus (0-7) vs *Glen Rose (7-0) |
65 | 5A DI | Justin Northwest (2-2) vs *FW Arlington Heights (2-0) |
66 | 5A DII | Prosper Rock Hill (0-3) vs *Denison (1-2) |
67 | 5A DII | Grapevine (1-2) vs *Carrollton Creekview (0-2) |
68 | 4A DI | Mabank (3-4) vs *Tyler Chapel Hill (4-4) |
69 | 6A | Irving MacArthur (0-2) vs *Richardson Lake Highlands (3-0) |
70 | 3A DII | Leonard (3-2) vs *Lone Oak (1-6) |
71 | 3A DI | Peaster (3-4) vs *Paradise (4-3) |
72 | 5A DI | Dallas White (2-2) vs *Dallas Wilson (2-0) |
73 | 5A DII | Arlington Seguin (1-1) vs *Waco University (1-1) |
74 | 1A DI | Arlington TLCA (1-4) vs *Saint Jo (7-1) |
75 | 2A DI | Wolfe City (4-3) vs *Celeste (2-4) |
76 | PVT 6M | Lucas Christian Academy (1-3) vs *Dallas Lakehill Prep (1-0) |
77 | 5A DI | Azle (2-1) vs *Saginaw (0-4) |
78 | 6A | Keller (1-2) vs *Keller Central (1-2) |
79 | 5A DII | Dallas Adamson (0-2) vs *Dallas Kimball (2-1) |
80 | 5A DII | Fort Worth South Hills (0-2) vs *Fort Worth North Side (2-0) |
81 | 4A DI | Fort Worth Dunbar (3-1) vs *Fort Worth Castleberry (1-4) |
82 | 5A DII | Frisco Memorial (1-3) vs *Princeton (2-2) |
83 | 6A | Weatherford (2-2) vs *Fort Worth Haltom (1-2) |
84 | PVT 11M | Frisco Legacy Christian (2-2) vs *Flower Mound Coram Deo (1-2) |
85 | PVT 11M | Fort Worth Southwest Christian (3-1) vs *Fort Worth Christian (0-2) |
86 | 5A DI | Denton (1-3) vs *Frisco Heritage (2-2) |
87 | 3A DI | Kemp (3-3) vs *Groesbeck (4-3) |
88 | 2A DII | Quinlan Boles (1-3) vs *Maud (1-4) |
89 | 4A DI | Fort Worth Benbrook (3-4) vs Fort Worth Eastern Hills (2-3) |
90 | 4A DII | Krum (2-4) vs *Sanger (6-1) |
91 | 6A | North Crowley (2-1) vs *Saginaw Boswell (0-3) |
92 | 3A DI | Dallas A+ Academy (0-3) vs *Whitney (2-6) |
93 | 6A | Mesquite Horn (2-2) vs *North Mesquite (1-3) |
94 | PVT 6M | Dallas UME Prep (3-2) vs FW THESA H/School (4-4) |
95 | 5A DII | Fort Worth Southwest (1-1) vs *Fort Worth Trimble Tech (0-3) |
96 | 6A | Garland Rowlett (0-0) vs *North Garland (1-2) |
97 | 5A DII | Dallas Seagoville (3-1) vs *Dallas Jefferson (0-1) |
98 | 4A DI | Dallas Lincoln (1-2) vs *Dallas Roosevelt (0-2) |
99 | 4A DI | Dallas Pinkston (2-1) vs *North Dallas (0-3) |
100 | PVT 6M | Rockwall Heritage Christian (2-1) vs *Red Oak Ovilla Christian (3-1) |
101 | 5A DI | Carrollton Smith (2-1) vs *Dallas Molina (1-1) |
102 | 6A | Richardson (1-2) vs *Irving Nimitz (1-1) |
103 | 6A | South Garland (0-3) vs *Wylie (0-2) |
104 | PVT 11M | Arlington Pantego Christian (4-0) vs *Tyler All Saints (1-0) |
105 | 4A DII | Farmersville (1-5) vs *Wills Point (1-4) |
106 | 3A DII | Scurry-Rosser (2-5) vs *Dallas Gateway Charter (3-4) |
107 | 5A DII | Dallas Conrad (1-2) vs *Dallas Spruce (0-3) |
108 | 5A DII | Fort Worth Wyatt (0-3) vs *Fort Worth Polytechnic (0-3) |
109 | 6A | Fort Worth Chisholm Trail (1-3) vs *Fort Worth Paschal (1-3) |
110 | 6A | Richardson Berkner (1-2) vs *Irving (0-2) |
111 | PVT 11M | Fort Worth Calvary Academy (0-4) vs *Fort Worth Lake Country (5-0) |
112 | 5A DI | Dallas Samuell (1-2) vs *Carrollton Turner (1-2) |
113 | 4A DI | FW Carter-Riverside (2-3) vs FW Diamond Hill-Jarvis (0-4) |
114 | PVT 6M | Decatur Victory Christian (1-4) vs *Azle Christian School (5-1) |
115 | PVT 6M | Kennedale Fellowship (0-1) vs *McKinney The Cornerstone (1-2) |
116 | PVT 11M | Dallas Bishop Dunne (0-4) vs *Bullard Brook Hill (3-0) |
117 | PVT 11M | Fort Worth Trinity Valley (1-3) vs Arlington Oakridge (2-1) |
118 | PVT 6M | Eagle Christian Academy (2-2) vs *Greenville Christian (1-2) |
119 | PVT 6M | Mineral Wells Community (0-8) vs *Waco Parkview Christian (2-5) |
120 | PVT 11M | Dallas Shelton School (1-1) vs *Dallas First Baptist Academy (2-2) |
121 | PVT 11M | Weatherford Christian (0-4) vs *Willow Park Trinity Christian (2-2) |
122 | PVT 11M | Addison Trinity Christian (2-1) vs *Carrollton Prince of Peace (0-4) |
123 | PVT 6M | Dallas Academy (1-2) vs *Mesquite Founders Classical (0-4) |
124 | PVT 11M | DasCHE (3-4) vs Atlas HomeSchool (1-6) |
East Texas
Regional Rank | Home Class | Matchup |
1 | 3A DII | Daingerfield (6-1) vs *Paul Pewitt (4-2) |
2 | 3A DI | Mount Vernon (7-0) vs *Winnsboro (5-1) |
3 | 5A DII | Marshall (2-1) vs *Longview Pine Tree (2-0-1) |
4 | 3A DII | Waskom (6-0) vs *Harleton (5-1) |
5 | 4A DII | Gilmer (6-1) vs *Texarkana Liberty-Eylau (5-2) |
6 | 4A DI | Kilgore (5-2) vs *Henderson (2-4) |
7 | 5A DII | Mount Pleasant (2-1) vs *Texarkana Texas (3-0) |
8 | 3A DI | Gladewater (6-2) vs *White Oak (4-0) |
9 | 4A DII | Longview Spring Hill (3-4) vs *Texarkana Pleasant Grove (5-2) |
10 | 3A DI | Emory Rains (4-3) vs *Commerce (4-2) |
11 | 4A DII | Bullard (6-2) vs *Van (3-4) |
12 | 4A DI | Palestine (5-3) vs *Athens (4-3) |
13 | 5A DI | Longview (3-1) vs *West Mesquite (0-4) |
14 | 2A DI | Como-Pickton (3-2) vs *Cooper (4-1) |
15 | 3A DII | DeKalb (6-2) vs *Hooks (2-4) |
16 | 3A DII | Ore City (2-5) vs *Elysian Fields (5-2) |
17 | 1A DI | Gilmer Union Hill (7-0) vs *Campbell (0-7) |
18 | 3A DII | Edgewood (4-4) vs *Rice (4-3) |
19 | 3A DII | Hughes Springs (3-2) vs *Queen City (5-2) |
20 | 3A DI | New Boston (1-4) vs *Atlanta (1-7) |
21 | 3A DI | Palestine Westwood (3-4) vs *Coldspring-Oakhurst (5-2) |
22 | 2A DII | Cumby (1-2) vs *Clarksville (2-5) |
23 | 4A DII | Canton (2-4) vs *Brownsboro (1-5) |
24 | 3A DII | Troup (3-4) vs *Grand Saline (2-4) |
25 | 2A DI | Frankston (2-5) vs *Gladewater Union Grove (2-5) |
26 | 3A DII | Arp (1-5) vs *Winona (1-6) |
27 | 5A DII | Hallsville (0-2) vs *Jacksonville (0-3) |
28 | 2A DI | Big Sandy (0-6) vs *Linden-Kildaire (1-5) |
29 | PVT 11M | Tyler T. K. Gorman (0-2) vs *Dallas Covenant (2-1) |
30 | PVT 6M | Longview Christian Heritage (1-1) vs Longview HEAT (1-4) |
El Paso
Regional Rank | Home Class | Matchup |
1 | 5A DII | Canutillo (1-0) vs El Paso Del Valle (1-1) |
2 | 6A | El Paso Americas (1-0) vs *El Paso Pebble Hills (1-0) |
3 | 1A DII | Sierra Blanca (2-1) vs *Sanderson (1-5) |
4 | 1A DI | Van Horn (2-1) vs *Imperial Buena Vista (4-3) |
5 | 6A | El Paso Eastlake (1-0) vs *El Paso Franklin (0-3) |
6 | 4A DI | Clint (3-0) vs Clint Horizon (1-1) |
7 | 5A DII | El Paso Burges (0-2) vs *El Paso Jefferson (1-1) |
8 | 5A DI | El Paso El Dorado (0-1) vs El Paso Parkland (1-1) |
9 | 5A DII | El Paso Ysleta (2-0) vs El Paso Bel Air (1-1) |
10 | 5A DII | El Paso Andress (2-0) vs *El Paso Bowie (0-2) |
11 | 5A DII | El Paso Hanks (0-3) vs El Paso Chapin (0-2) |
12 | 4A DI | El Paso Riverside (3-0) vs *Clint Mountain View (0-3) |
13 | 5A DII | El Paso Irvin (1-0) vs *El Paso (0-1) |
14 | 4A DI | San Elizario (1-2) vs *Fabens (0-3) |
15 | 3A DII | Tornillo (2-2) vs El Paso Cathedral (0-1) |
Golden Triangle
Regional Rank | Home Class | Matchup |
1 | 5A DII | Nederland (1-1) vs *Port Neches-Groves (1-2) |
2 | 4A DI | Livingston (5-2) vs *Vidor (3-2) |
3 | 2A DII | Evadale (2-3) vs *Deweyville (4-2) |
4 | 4A DII | Silsbee (4-3) vs *Hamshire-Fannett (2-4) |
5 | 2A DI | Saratoga West Hardin (1-5) vs *Timpson (8-0) |
6 | 4A DII | Shepherd (1-6) vs *Jasper (6-1) |
7 | 2A DII | Burkeville (3-3) vs *Hull-Daisetta (3-3) |
8 | 4A DII | Orangefield (2-3) vs *Bridge City (1-3) |
9 | 3A DII | Corrigan-Camden (1-6) vs *New Waverly (4-2) |
10 | 4A DI | Little Cypress-Mauriceville (0-5) vs *Lumberton (1-5) |
11 | 2A DII | Colmesneil (4-3) vs *Pineland West Sabine (3-5) |
12 | 3A DII | Kountze (2-4) vs *Anderson-Shiro (4-4) |
13 | PVT 11M | Beaumont Msgr. Kelly (1-1) vs *Houston The Village (2-0) |
14 | 2A DII | Sabine Pass (0-2) vs *High Island (0-5) |
15 | PVT 11M | Beaumont Legacy Christian (1-3) vs *Houston Lutheran North (1-2) |
Hill Country
Regional Rank | Home Class | Matchup |
1 | PVT 6M | Fredericksburg Heritage Sch. (2-1) vs *Bulverde Bracken Christian (2-1) |
2 | 2A DII | Charlotte (3-1) vs *Bruni (1-2) |
3 | 3A DI | Comfort (6-1) vs *Lago Vista (4-3) |
4 | 5A DII | Boerne Champion (2-1) vs *Castroville Medina Valley (2-2) |
5 | 4A DI | Fredericksburg (4-3) vs *Fischer Canyon Lake (3-4) |
6 | 3A DII | Ingram Moore (5-2) vs *Ballinger (7-1) |
7 | 5A DII | Kerrville Tivy (0-4) vs *Lockhart (0-4) |
8 | 4A DI | Boerne (5-2) vs *Somerset (1-5) |
9 | 1A DI | Leakey (6-1) vs *McDade (2-2) |
10 | 4A DII | Hondo (6-1) vs *Crystal City (1-2) |
11 | 2A DI | Harper (2-5) vs *Ozona (5-2) |
12 | 4A DII | Bandera (0-6) vs *Devine (5-2) |
13 | 4A DI | Pleasanton (2-5) vs *Uvalde (1-7) |
14 | 1A DI | Nueces Canyon (2-4) vs *Prairie Lea (0-6) |
15 | PVT 11M | Boerne Geneva School (1-3) vs *Austin St. Michael's (3-1) |
16 | 2A DI | Center Point (0-5) vs *Johnson City (2-5) |
Houston
Regional Rank | Home Class | Matchup |
1 | 5A DI | Fort Bend Hightower (1-1) vs Richmond Foster (2-0) |
2 | 6A | Galena Park North Shore (4-0) vs *Beaumont West Brook (1-2) |
3 | 6A | Cypress Ranch (2-1) vs *Bridgeland (4-0) |
4 | PVT 6M | Houston Emery-Weiner School (3-0) vs *Bryan Allen Academy (2-2) |
5 | 6A | Houston Strake Jesuit (1-2) vs *Alvin Shadow Creek (0-2) |
6 | 6A | Katy Taylor (4-0) vs *Katy Tompkins (3-0) |
7 | 5A DI | Manvel (2-1) vs *Angleton (3-0) |
8 | 6A | Tomball Memorial (4-0) vs *Klein Cain (2-1) |
9 | 5A DI | New Caney (2-1) vs *College Station (3-1) |
10 | 6A | Clear Falls (2-1) vs *Clear Springs (2-2) |
11 | 6A | Klein Collins (1-1) vs *Klein Oak (1-1) |
12 | 6A | Spring (3-0) vs *Aldine Eisenhower (2-0) |
13 | PVT 11M | Houston St. Thomas (3-2) vs *San Antonio Antonian Prep (4-0) |
14 | 4A DII | Liberty (3-3) vs *West Orange-Stark (5-0) |
15 | 6A | Humble Atascocita (0-1) vs *Humble (3-1) |
16 | 6A | Pearland Dawson (4-0) vs *Alief Taylor (1-1) |
17 | 5A DI | New Caney Porter (2-2) vs *Lufkin (1-3) |
18 | 6A | Houston Lamar (2-1) vs *Houston Bellaire (0-0) |
19 | 4A DI | Needville (4-3) vs *Freeport Brazosport (2-4) |
20 | 6A | Katy (3-0) vs *Katy Mayde Creek (3-1) |
21 | 5A DII | Barbers Hill (0-2) vs *Humble Kingwood Park (1-2) |
22 | PVT 11M | Houston Second Baptist (2-1) vs *Houston Lutheran South (2-1) |
23 | 4A DII | Sweeny (2-5) vs *Sealy (4-2) |
24 | 4A DI | West Columbia (4-2) vs *Stafford (1-6) |
25 | 6A | Cypress-Fairbanks (4-0) vs *Jersey Village (1-3) |
26 | 4A DI | Huffman Hargrave (6-0) vs *Splendora (3-4) |
27 | 5A DII | Fulshear (4-0) vs *Montgomery Lake Creek (3-1) |
28 | 6A | Cypress Park (3-1) vs *Cypress Falls (0-3) |
29 | 3A DI | East Chambers (6-0) vs *Kirbyville (4-2) |
30 | 5A DI | Friendswood (1-3) vs *Beaumont United (2-1) |
31 | 6A | Sheldon C.E. King (3-1) vs *Humble Kingwood (0-4) |
32 | 6A | Cypress Woods (2-2) vs *Langham Creek (2-2) |
33 | 6A | Aldine Nimitz (1-1) vs *Spring Westfield (2-1) |
34 | 5A DII | Fort Bend Marshall (3-0) vs *Houston Waltrip (0-3) |
35 | 6A | Conroe Oak Ridge (3-0) vs Montgomery (1-2) |
36 | 5A DI | Galveston Ball (1-3) vs *Port Arthur Memorial (4-0) |
37 | 4A DII | Bellville (5-1) vs *Brookshire Royal (1-3) |
38 | 6A | Alief Elsik (0-1) vs *Pearland (3-1) |
39 | 5A DII | Dayton (0-3) vs *Crosby (1-2) |
40 | 5A DI | Baytown Goose Creek Memorial (2-2) vs *Baytown Lee (3-1) |
41 | 6A | Clute Brazoswood (1-3) vs *Dickinson (1-0) |
42 | 6A | Fort Bend Ridge Point (0-2) vs *Fort Bend Clements (2-1) |
43 | 6A | Houston Heights (1-1) vs *Houston Chavez (1-1) |
44 | 5A DI | Magnolia (3-1) vs *Cleveland (1-3) |
45 | 5A DI | La Porte (3-1) vs *Baytown Sterling (1-3) |
46 | PVT 11M | Bellaire Episcopal (1-3) vs Houston St. John's (1-1) |
47 | 5A DI | Rosenberg Terry (2-1) vs *Fort Bend Kempner (2-1) |
48 | 5A DI | Magnolia West (3-1) vs *Conroe Caney Creek (0-3) |
49 | 6A | Pasadena Dobie (3-0) vs *Pasadena South Houston (1-3) |
50 | 5A DII | Houston Sharpstown (1-1) vs *Fort Bend Willowridge (3-0) |
51 | 3A DI | Hitchcock (5-2) vs *Boling (3-3) |
52 | PVT 11M | The Woodlands John Cooper (3-0) vs League City Bay Area Christian (2-1) |
53 | PVT 6M | Houston Northside HomeSchool (4-2) vs Fort Bend Chargers Home Sch (6-2) |
54 | 6A | Cypress Ridge (1-3) vs *Cypress Creek (1-3) |
55 | 6A | Aldine MacArthur (1-1) vs *Spring DeKaney (1-2) |
56 | 6A | Clear Creek (2-1) vs *Clear Brook (3-1) |
57 | 5A DI | Katy Paetow (3-0) vs *Houston Wisdom (0-2) |
58 | 6A | Fort Bend Travis (1-1) vs *Fort Bend Austin (0-3) |
59 | 6A | Katy Morton Ranch (1-2) vs *Katy Seven Lakes (0-4) |
60 | 3A DI | Anahuac (3-4) vs *Buna (3-3) |
61 | 6A | Deer Park (1-3) vs *Pasadena Memorial (3-1) |
62 | 3A DI | Hardin (2-5) vs *Woodville (5-1) |
63 | 5A DII | Texas City (0-2) vs *Santa Fe (1-2) |
64 | 4A DI | Houston Furr (2-1) vs *Houston Kashmere (1-2) |
65 | 5A DII | Houston Sterling (1-2) vs *Houston Northside (0-3) |
66 | PVT 6M | Bellville Faith Academy (1-1) vs *Bryan St. Joseph (3-0) |
67 | 6A | Houston Northbrook (0-4) vs *Houston Memorial (3-1) |
68 | PVT 6M | Baytown Christian (3-0) vs *Lake Jackson Brazosport (1-1) |
69 | 6A | Klein Forest (1-2) vs *Tomball (3-1) |
70 | 4A DI | Houston Wheatley (3-0) vs *Houston Washington (1-2) |
71 | 4A DII | La Marque (2-4) vs *Wharton (0-7) |
72 | 6A | Fort Bend Dulles (0-3) vs *Fort Bend Bush (0-2) |
73 | PVT 6M | Bastrop Tribe Consolidated (6-1) vs Austin NYOS Charter School (0-4) |
74 | 6A | Alvin (0-2) vs *Alief Hastings (0-2) |
75 | 5A DII | Houston Madison (0-2) vs *Galena Park (2-2) |
76 | PVT 11M | Cypress Community Christian (1-1) vs *Magnolia Legacy Prep (2-1) |
77 | 4A DI | Houston Worthing (2-1) vs *Houston Yates (2-1) |
78 | 6A | Houston Spring Woods (2-2) vs *Houston Stratford (2-2) |
79 | 6A | Aldine Davis (0-2) vs *Aldine (0-2) |
80 | PVT 11M | Houston Christian (0-3) vs Houston Kinkaid (4-0) |
81 | 6A | Cypress Springs (0-4) vs *Cypress Lakes (0-4) |
82 | 4A DI | Houston North Forest (1-2) vs *Houston Scarborough (0-3) |
83 | 6A | Houston Sam Houston (0-2) vs *Houston Westbury (1-2) |
84 | 6A | Pasadena (0-4) vs *Pasadena Sam Rayburn (1-3) |
85 | PVT 11M | Tomball Concordia Lutheran (0-2) vs *Katy St. John XXIII (0-4) |
86 | PVT 11M | Spring Frassati Catholic (0-3) vs *The Woodlands Christian (1-3) |
87 | PVT 6M | Galveston O'Connell (0-1) vs *Katy Faith West Academy (0-4) |
88 | PVT 11M | Pasadena First Baptist (0-1) vs *Houston Westbury Christian (1-2) |
89 | PVT 11M | Katy Jordan (3-1) vs Lake Belton (6-1) |
90 | PVT 11M | Houston KIPP Sunnyside (0-0) vs Houston Kipp Generations (0-0) |
Panhandle
Regional Rank | Home Class | Matchup |
1 | 2A DII | Clarendon (6-1) vs *Wellington (7-0) |
2 | 4A DI | Canyon (6-0) vs *Pampa (7-0) |
3 | 3A DI | Bushland (5-2) vs *Dalhart (5-2) |
4 | 5A DII | Canyon Randall (2-2) vs *Lubbock-Cooper (3-1) |
5 | 2A DII | Gruver (2-6) vs *Stratford (3-4) |
6 | 2A DI | Hale Center (5-2) vs *Sundown (5-2) |
7 | 2A DII | Vega (5-2) vs *Booker (2-5) |
8 | 5A DI | Amarillo (2-1) vs *Amarillo Caprock (1-3) |
9 | 1A DII | Groom (6-1) vs *Hart (1-5) |
10 | 4A DI | Hereford (3-3) vs *Dumas (6-1) |
11 | 1A DII | Lefors (1-6) vs *Miami (4-3) |
12 | 5A DI | Amarillo Palo Duro (0-3) vs *Amarillo Tascosa (2-1) |
13 | 2A DI | Panhandle (5-2) vs *Boys Ranch (0-6) |
14 | 1A DII | Follett (7-0) vs *Darrouzett (0-7) |
15 | 1A DII | Wildorado (6-1) vs *Silverton (1-6) |
16 | 1A DI | McLean (2-5) vs *Claude (2-6) |
Permian Basin
Regional Rank | Home Class | Matchup |
1 | 1A DII | Ackerly Sands (5-2) vs *Lamesa Klondike (8-0) |
2 | 1A DII | Grandfalls-Royalty (3-4) vs *Balmorhea (4-1) |
3 | 1A DI | Lenorah Grady (4-3) vs *Rankin (6-1) |
4 | 3A DII | Crane (5-1) vs *Alpine (4-3) |
5 | 3A DII | Stanton (2-5) vs *Idalou (5-0) |
6 | 3A DI | Kermit (0-6) vs *Shallowater (6-0) |
7 | 1A DI | Midland TLCA (3-4) vs *Garden City (3-4) |
8 | 2A DII | Iraan (0-6) vs *McCamey (5-1) |
9 | 4A DII | Monahans (3-5) vs *Pecos (2-3) |
10 | 1A DI | Marfa (1-3) vs *Fort Davis (3-3) |
11 | 4A DII | Seminole (2-5) vs *Borger (1-7) |
12 | 4A DI | Fort Stockton (2-5) vs *Big Spring (3-2) |
13 | 6A | Odessa (0-1) vs *Midland (0-4) |
14 | 1A DII | Loop (2-5) vs *Welch Dawson (0-2) |
15 | 3A DII | Odessa Compass Academy (0-5) vs *Anthony (1-2) |
16 | PVT 6M | Permian Basin Athletics CO-OP (1-5) vs Lubbock Home School Christian (2-5) |
Piney Woods
Regional Rank | Home Class | Matchup |
1 | 2A DI | Shelbyville (2-3) vs *Joaquin (7-0) |
2 | 4A DII | Carthage (5-0) vs *Rusk (4-3) |
3 | 2A DII | Tenaha (5-2) vs *Cushing (5-1) |
4 | 2A DI | San Augustine (3-3) vs *Garrison (2-5) |
5 | 2A DI | Price Carlisle (4-3) vs *Hawkins (8-0) |
6 | 3A DII | New London West Rusk (3-3) vs *Gilmer Harmony (5-2) |
7 | 5A DII | Nacogdoches (1-1) vs *Whitehouse (3-0) |
8 | 3A DI | Tatum (4-1) vs *Jefferson (3-4) |
9 | 3A DI | Crockett (5-2) vs *Diboll (4-3) |
10 | 2A DII | Lovelady (3-4) vs *Mount Enterprise (1-6) |
11 | 1A DI | Leverett's Chapel (4-2) vs *Fruitvale (3-4) |
12 | 3A DII | Hemphill (5-1) vs *Warren (3-3) |
13 | 3A DI | Elkhart (0-8) vs *Trinity (3-4) |
14 | PVT 6M | Huntsville Alpha Omega (1-2) vs *Sugar Land Logos Prep (1-1) |
Rio Grande Valley
Regional Rank | Home Class | Matchup |
1 | 5A DII | Sharyland Pioneer (1-0) vs McAllen Memorial (0-0) |
2 | 5A DII | Mission Memorial (0-0) vs Edinburg Vela (0-0) |
3 | 4A DII | Raymondville (1-0) vs Hidalgo (2-0) |
4 | 2A DI | La Villa (0-0) vs Lyford (3-0) |
5 | 5A DII | Mission Sharyland (0-0) vs McAllen Rowe (0-1) |
6 | PVT 11M | Brownsville St. Joseph (1-2) vs *Austin Regents School (4-0) |
7 | 3A DII | Santa Rosa (0-0) vs *Hebbronville (1-1) |
8 | 5A DI | Rio Grande City (0-1) vs Edcouch-Elsa (0-0) |
9 | 6A | San Benito (0-0) vs *Brownsville Hanna (0-0) |
10 | 5A DI | McAllen (0-0) vs Mercedes (1-0) |
11 | 6A | Mission (0-0) vs *Edinburg (0-0) |
12 | 4A DI | La Feria (2-0) vs *Kingsville King (0-4) |
13 | 6A | Los Fresnos (0-0) vs *Brownsville Rivera (0-0) |
14 | 4A DI | Zapata (2-1) vs *RGC La Grulla (0-2) |
15 | 5A DII | PSJA Southwest (0-0) vs Brownsville Veterans Memorial (0-0) |
16 | 6A | Edinburg North (0-0) vs *Pharr-San Juan-Alamo (0-0) |
17 | 3A DI | Falfurrias (0-5) vs *San Diego (2-1) |
18 | 6A | Donna North (0-0) vs *Harlingen South (0-0) |
19 | 6A | PSJA North (0-1) vs *Edinburg Economedes (0-0) |
20 | 5A DI | Brownsville Porter (0-0) vs Donna (0-0) |
21 | 5A DI | Brownsville Lopez (0-0) vs PSJA Memorial (0-0) |
San Antonio
Regional Rank | Home Class | Matchup |
1 | 3A DI | Hallettsville (5-2) vs *Yoakum (5-1) |
2 | 6A | Schertz Clemens (1-2) vs *Smithson Valley (2-1) |
3 | 6A | San Antonio Brandeis (3-0) vs *San Antonio Johnson (3-0) |
4 | 6A | New Braunfels (2-1) vs *Schertz Cibolo Steele (1-2) |
5 | 5A DI | Seguin (1-1) vs *SA Veterans Memorial (2-1) |
6 | 6A | San Antonio Stevens (3-0) vs *San Antonio Brennan (3-0) |
7 | 4A DII | Cuero (3-4) vs *Navasota (4-2) |
8 | PVT 11M | Shiner St. Paul (3-1) vs Schulenburg (4-2) |
9 | 6A | San Antonio Wagner (1-0) vs *San Antonio East Central (1-2) |
10 | PVT 11M | San Antonio Central Catholic (2-1) vs *Houston St. Pius X (3-1) |
11 | 2A DII | Yorktown (4-3) vs *Louise (5-2) |
12 | 2A DII | Falls City (5-2) vs *Agua Dulce (0-3) |
13 | 6A | San Antonio Harlan (1-2) vs *San Antonio O'Connor (1-2) |
14 | 3A DI | Marion (4-3) vs *Poteet (5-2) |
15 | 5A DII | Floresville (1-3) vs *San Antonio Alamo Heights (1-2) |
16 | PVT 6M | San Antonio FEAST Homesch. (1-4) vs Williamson County Home School (5-1) |
17 | PVT 11M | San Antonio Cornerstone (6-1) vs Del Rio (0-1) |
18 | 6A | San Antonio Taft (1-2) vs *San Antonio Marshall (2-1) |
19 | 5A DI | San Antonio Southside (3-0) vs *Eagle Pass Winn (0-0) |
20 | 3A DI | Universal City Randolph (4-3) vs *Cotulla (0-2) |
21 | PVT 6M | San Antonio St. Gerard (1-2) vs *SA Saint Mary's Hall (1-1) |
22 | 6A | San Antonio Madison (2-1) vs San Antonio Holmes (0-3) |
23 | 6A | San Antonio Lee (0-3) vs *San Antonio Reagan (2-1) |
24 | 6A | San Antonio MacArthur (0-3) vs *San Antonio Roosevelt (2-1) |
25 | 6A | San Antonio Warren (2-1) vs *San Antonio John Jay (0-3) |
26 | 5A DI | SA Southwest Legacy (2-2) vs *San Antonio Southwest (0-4) |
27 | 3A DII | Nixon-Smiley (2-5) vs *Karnes City (2-4) |
28 | 5A DI | San Antonio Harlandale (0-0) vs *Kyle Lehman (2-1) |
29 | 6A | San Antonio Clark (0-3) vs *San Antonio Churchill (2-1) |
30 | 3A DI | San Antonio Cole (0-4) vs *Lytle (4-4) |
31 | PVT 6M | SA Atonement Academy (1-2) vs *Cedar Park Summit Christian (2-1) |
32 | PVT 6M | San Antonio Castle Hills (0-4) vs *Kerrville Our Lady of the Hills (3-0) |
33 | PVT 11M | Schertz John Paul II (2-1) vs *Hallettsville Sacred Heart (0-2) |
34 | PVT 11M | San Antonio Christian (0-4) vs Austin St. Dominic Savio (1-2) |
35 | PVT 11M | San Antonio St. Anthony's (0-3) vs *Austin Hyde Park Baptist (0-4) |
36 | PVT 11M | San Antonio Brooks Academy (0-1) vs Harlingen Marine Military (2-1) |
South Plains
Regional Rank | Home Class | Matchup |
1 | 1A DI | Turkey Valley (6-0) vs *Happy (6-1) |
2 | 3A DII | Friona (5-2) vs *Canadian (6-1) |
3 | 3A DII | Abernathy (4-3) vs *Lubbock Roosevelt (7-0) |
4 | 1A DI | Petersburg (5-3) vs *Springlake-Earth (3-3) |
5 | 1A DII | Lazbuddie (5-1) vs *Whitharral (4-4) |
6 | 2A DI | Farwell (6-1) vs *Stinnett West Texas (3-4) |
7 | 2A DII | Bovina (3-4) vs *Smyer (4-3) |
8 | 6A | Wolfforth Frenship (2-2) vs *San Angelo Central (1-3) |
9 | 1A DI | Paducah (1-5) vs *Crowell (2-3) |
10 | 1A DI | Whiteface (2-5) vs *Borden County (5-2) |
11 | 2A DII | Memphis (3-5) vs *Wheeler (6-1) |
12 | 2A DI | Floydada (2-5) vs *Post (7-0) |
13 | 3A DII | Tulia (4-3) vs *Childress (6-1) |
14 | 2A DI | New Deal (3-2) vs *Tahoka (3-4) |
15 | PVT 11M | Lubbock Trinity Christian (2-2) vs *Lubbock Christian (3-0) |
16 | 1A DI | Nazareth (3-4) vs *Kress (4-4) |
17 | 2A DII | Sudan (3-4) vs *Ropesville Ropes (5-2) |
18 | 1A DI | O'Donnell (6-1) vs *Wellman-Union (3-5) |
19 | 3A DII | Dimmitt (0-8) vs *Spearman (6-1) |
20 | 4A DII | Lubbock Estacado (2-6) vs *Perryton (2-4) |
21 | 1A DII | Amherst (6-2) vs *Cotton Center (1-6) |
22 | 3A DI | Brownfield (1-6) vs *Denver City (4-4) |
23 | PVT 6M | Lubbock Kingdom Prep (3-1) vs *Amarillo San Jacinto Christian (1-2) |
24 | 2A DII | Plains (1-6) vs *Seagraves (3-5) |
25 | 5A DI | Lubbock (2-2) vs *Lubbock Monterey (1-2) |
26 | 2A DI | Olton (4-3) vs *Sanford-Fritch (0-7) |
27 | 1A DII | Southland (0-6) vs *Afton Patton Springs (2-5) |
28 | 3A DI | Muleshoe (2-4) vs *Amarillo River Road (3-5) |
29 | 3A DI | Slaton (3-3) vs *Lamesa (2-6) |
South Texas
Regional Rank | Home Class | Matchup |
1 | 6A | Laredo United (0-0) vs *Laredo United South (0-0) |
2 | 2A DII | La Pryor (1-3) vs *D'Hanis (4-0) |
3 | PVT 6M | Laredo St. Augustine (1-1) vs *Austin Texas Sch for the Deaf (2-2) |
4 | 2A DII | Sabinal (4-2) vs *Benavides (0-3) |
5 | 6A | Laredo Nixon (0-0) vs *Laredo Alexander (0-0) |
6 | 6A | Laredo Johnson (0-0) vs *Eagle Pass (0-0) |
7 | 5A DI | Laredo Cigarroa (0-0) vs *Laredo Martin (0-0) |
8 | 4A DII | Pearsall (1-2) vs *Carrizo Springs (2-5) |
Super Centex
Regional Rank | Home Class | Matchup |
1 | 4A DI | Lampasas (5-0) vs *Austin LBJ (3-1) |
2 | 2A DI | Bosqueville (4-2) vs *Crawford (7-0) |
3 | 3A DI | Llano (7-0) vs *Blanco (6-1) |
4 | 3A DI | Cameron Yoe (4-3) vs *Lorena (4-2) |
5 | 3A DI | Rockdale (4-3) vs *Little River Academy (6-2) |
6 | 1A DII | Mullin (6-1) vs *Richland Springs (6-0) |
7 | 1A DI | Abbott (7-0) vs *Coolidge (4-3) |
8 | 1A DI | Lometa (6-1) vs *Evant (4-1) |
9 | 3A DII | Riesel (2-5) vs *Rogers (3-5) |
10 | 3A DI | Fairfield (1-3) vs *Malakoff (4-2) |
11 | 2A DI | San Saba (5-1) vs *DeLeon (1-6) |
12 | 2A DII | Wortham (3-3) vs *Bremond (4-2) |
13 | 6A | Waco (1-1) vs Duncanville (1-1) |
14 | 4A DII | Waco Connally (4-3) vs *Gatesville (2-4) |
15 | 2A DI | Thorndale (5-2) vs *Thrall (4-3) |
16 | 6A | Temple (3-1) vs *Bryan (2-0) |
17 | 4A DII | Robinson (2-6) vs *China Spring (6-1) |
18 | 2A DI | Holland (5-2) vs *Rosebud-Lott (3-4) |
19 | 6A | Killeen Shoemaker (3-0) vs *Killeen (1-2) |
20 | 1A DII | Buckholts (2-4) vs *Dime Box (3-1) |
21 | 1A DII | Cherokee (5-3) vs *Lohn (0-2) |
22 | 3A DII | Blooming Grove (5-2) vs *Palmer (7-1) |
23 | 1A DI | Bynum (3-4) vs *Blum (3-3) |
24 | 4A DII | Hillsboro (4-3) vs *Ferris (3-3) |
25 | 1A DII | Mount Calm (0-5) vs *Oglesby (6-1) |
26 | 1A DII | Iredell (1-3) vs *Walnut Springs (5-2) |
27 | 6A | Killeen Ellison (1-3) vs *Killeen Harker Heights (2-2) |
28 | 2A DI | Cayuga (1-5) vs *Italy (6-1) |
29 | 2A DI | Dawson (5-3) vs *Marlin (3-2) |
30 | 1A DI | Milford (1-4) vs *Avalon (3-4) |
31 | 2A DII | Archer City (3-3) vs *Munday (1-4) |
32 | 5A DII | Corsicana (1-3) vs *Forney (0-4) |
33 | 2A DII | Chilton (3-3) vs *Frost (1-6) |
34 | 2A DI | Goldthwaite (2-5) vs *Winters (1-6) |
35 | PVT 6M | Waco Vanguard College Prep (2-2) vs *Plano Coram Deo (1-3) |
36 | 2A DII | Milano (2-4) vs *Iola (3-3) |
37 | 6A | Belton (1-3) vs *Copperas Cove (1-3) |
38 | 2A DII | Bartlett (1-5) vs *Snook (3-4) |
39 | 1A DI | Penelope (4-4) vs *Aquilla (2-5) |
40 | 2A DII | Hico (1-7) vs *Meridian (3-3) |
41 | 2A DI | Moody (1-6) vs *Bruceville-Eddy (1-5) |
42 | 2A DI | Axtell (0-6) vs *Kerens (2-6) |
43 | 2A DI | Itasca (1-4) vs *Valley Mills (2-6) |
44 | PVT 11M | Waco Reicher (1-2) vs *Arlington Grace Prep (2-1) |
45 | PVT 6M | Waco Methodist Children's Home (3-2) vs *Nazarene Christian Academy (2-5) |
46 | PVT 6M | Temple Centex H/Sch (0-7) vs Temple Holy Trinity (2-0) |
Texoma
Regional Rank | Home Class | Matchup |
1 | 3A DII | Gunter (6-1) vs *Blue Ridge (3-5) |
2 | 6A | Byron Nelson (2-2) vs *Southlake Carroll (1-1) |
3 | 3A DII | Bells (6-2) vs *Sadler S&S Consolidated (4-2) |
4 | 3A DII | Callisburg (4-3) vs *Wichita Falls City View (4-3) |
5 | 2A DI | Lindsay (8-0) vs *Trenton (4-3) |
6 | 4A DII | Van Alstyne (3-4) vs *Celina (2-4) |
7 | 3A DI | Pottsboro (5-2) vs *Bonham (1-6) |
8 | 1A DII | Ladonia Fannindel (6-0) vs *Forestburg (1-6) |
9 | 3A DI | Whitesboro (2-5) vs *Bowie (3-4) |
10 | 3A DI | Howe (0-7) vs *Mineola (6-1) |
11 | 5A DI | Sherman (1-3) vs *Wylie East (1-1) |
12 | 3A DII | Valley View (0-7) vs *Henrietta (1-5) |
13 | 2A DI | Collinsville (5-3) vs *Tom Bean (2-5) |
14 | 3A DII | Pattonville Prairiland (3-4) vs *Redwater (1-7) |
15 | 2A DII | Detroit (2-5) vs *Simms Bowie (4-3) |
16 | 2A DI | Honey Grove (3-5) vs *Alba-Golden (1-4) |
17 | 2A DI | Tioga (1-7) vs *Alvord (3-4) |
18 | 4A DII | Paris North Lamar (0-5) vs *Pittsburg (0-6) |
19 | PVT 6M | Sherman Texoma Christian (0-3) vs *FW Covenant Classical (1-3) |
20 | PVT 11M | Muenster Sacred Heart (1-4) vs *Fort Worth Temple Christian (2-2) |
Wichita Falls
Regional Rank | Home Class | Matchup |
1 | 5A DII | Wichita Falls (1-1) vs *Wichita Falls Rider (3-1) |
2 | 2A DII | Seymour (3-4) vs *Olney (4-2) |
3 | 4A DII | Graham (5-1) vs *Vernon (1-6) |
4 | 1A DII | Bowie Gold-burg (5-2) vs *Trinidad (2-5) |
5 | 1A DII | Chillicothe (3-3) vs *Benjamin (3-1) |
6 | 1A DI | Knox City (4-2) vs *Vernon Northside (3-3) |
7 | 4A DI | Wichita Falls Hirschi (4-3) vs *Gainesville (2-4) |
8 | 3A DII | Nocona (1-7) vs *Holliday (6-1) |
9 | 2A DII | Electra (2-6) vs *Quanah (2-4) |
10 | 1A DI | Newcastle (3-5) vs *Perrin-Whitt (3-4) |
11 | 2A DII | Petrolia (5-1) vs *Era (1-7) |
12 | 4A DI | Burkburnett (1-5) vs *Lake Worth (4-4) |
13 | PVT 6M | Wichita Falls Notre Dame (1-1) vs *Abilene Christian (3-0) |
14 | PVT 6M | Wichita Falls Christian (2-1) vs *Midland Trinity (0-2) |
This article is available to our Digital Subscribers.
Click "Subscribe Now" to see a list of subscription offers.
Already a Subscriber? Sign In to access this content.