CLASS 6A
Division I
Region I
W1 El Paso Franklin vs. R2 Odessa Permian
W3 Euless Trinity vs. R4 Arlington Lamar
W5 Southlake Carroll vs. R6 Lewisville
W7 DeSoto vs. R8 Dallas Skyline
R1 El Paso Montwood vs. W2 Midland Lee
R3 San Angelo Central vs. W4 Arlington Martin
R5 Keller vs. W6 Flower Mound
R7 South Grand Prairie vs. W8 Duncanville
Region II
W9 Allen vs. R10 Rowlett
W11 Rockwall vs. R12 Killeen Harker Heights
W13 Round Rock vs. R14 Cypress Ranch
W15 Klein Oak vs. R16 Spring
R9 Plano vs. W10 Sachse
R11 Mesquite vs. W12 Killeen Shoemaker
R13 Round Rock Stony Point vs. R14 Cypress Woods
R15 The Woodlands vs. W16 Spring Westfield
Region III
W17 Cy-Fair vs. R18 Houston Bellaire
W19 Katy vs. R20 Fort Bend Ridge Point
W21 Galena Park North Shore vs. R22 Pasadena Dobie
W23 Pearland Dawson vs. R24 Clear Springs
R17 Cypress Falls vs. W18 Houston Lamar
R19 Katy Tompkins vs. W20 Fort Bend Travis
R21 Deer Park vs. W22 Humble Atascocita
R23 Pearland vs. W24 Dickinson
Region IV
W25 Lake Travis vs. R26 Smithson Valley
W27 San Antonio Madison vs. R28 San Antonio Stevens
W29 Laredo United vs. R30 McAllen Memorial
W31 Weslaco vs. R32 Los Fresnos
R25 Buda Hays Consolidated vs. W26 Converse Judson
R27 San Antonio Reagan vs. W28 San Antonio O’Connor
R29 Laredo United South vs. W30 Mission
R31 Edinburg North vs. W32 San Benito
CLASS 6A
Division II
Region I
W1 El Paso Americas vs. R2 Wolfforth Frenship
W3 Haltom vs. R4 Arlington
W5 Denton Guyer vs. R6 Lewisville Hebron
W7 Cedar Hill vs. R8 Richardson Pearce
R1 El Paso Pebble Hills vs. W2 Amarillo Tascosa
R3 Weatherford vs. W4 Arlington Bowie
R5 Keller Central vs. W6 Flower Mound Marcus
R7 Mansfield Summit vs. W8 Richardson Lake Highlands
Region II
W9 Dallas Jesuit vs. R10 Garland Lakeview Centennial
W11 Longview vs. R12 Waco Midway
W13 Austin Vandegrift vs. R14 Cypress Bridgeland
W15 Klein Collins vs. R16 Aldine Eisenhower
R9 Prosper vs. W10 Wylie
R11 Mesquite Horn vs. W12 Temple
R13 Cedar Park Vista Ridge vs. W14 Tomball Memorial
R15 Klein Cain vs. W16 Spring DeKaney
Region III
W17 Cypress Creek vs. R18 Houston Westside
W19 Katy Mayde Creek vs. R20 Fort Bend Bush
W21 Beaumont West Brook vs. R22 Humble Kingwood
W23 Houston Strake Jesuit vs. R24 Clear Falls
R17 Houston Memorial vs. W18 Houston Heights
R19 Katy Taylor vs. W20 Fort Bend Elkins
R21 Houston King vs. W22 Humble
R23 Richmond George Ranch vs. W24 Clear Creek
Region IV
W25 Austin Westlake vs. R26 Cibolo Steele
W27 San Antonio Roosevelt vs. R28 San Antonio Brennan
W29 Eagle Pass vs. R30 McAllen Rowe
W31 Edinburg Vela vs. R32 Brownsville Hanna
R25 Austin Bowie vs. W26 Schertz Clemens
R27 San Antonio Johnson vs. W28 San Antonio Brandeis
R29 Laredo Alexander vs. W30 PSJA
R31 Weslaco East vs. W32 Harlingen
CLASS 5A
Division I
Region I
W1 El Paso Eastlake vs. F2 Lubbock Monterey
T3 Granbury vs. R4 Colleyville Heritage
F1 El Paso Chapin vs. W2 Abilene Cooper
R3 Crowley vs. T4 Birdville
W3 Azle vs. F4 Grapevine
T1 El Paso Del Valle vs. R2 Amarillo
F3 Saginaw vs. W4 Denton Ryan
R1 El Paso Eastwood vs. T2 Lubbock Coronado
Region II
W5 Frisco Lone Star vs. F6 Mansfield Legacy
T7 Mesquite Poteet vs. R8 College Station
F5 Frisco Wakeland vs. W6 Highland Park
R7 Tyler John Tyler vs. T8 Magnolia
W7 McKinney North vs. F8 Magnolia West
T5 Frisco Independence vs. R6 Lancaster
F7 Texarkana Texas vs. W8 Lufkin
R5 The Colony vs. T6 Mansfield Timberview
Region III
W9 New Caney vs. F10 Fort Bend Hightower
T11 Manor vs. R12 Austin LBJ
F9 Humble Kingwood Park vs. W10 Alvin Shadow Creek
R11 Hutto vs. T12 Seguin
W11 Cedar Park vs. F12 Austin McCallum
T9 Port Arthur Memorial vs. R10 Friendswood
F11 Georgetown vs. W12 Dripping Springs
R9 New Caney Porter vs. T10 Richmond Foster
Region IV
W13 San Antonio Wagner vs. F14 Laredo Martin
T15 Corpus Christi Veterans Memorial vs. R16 Rio Grande City
F13 San Antonio Burbank vs. W14 San Antonio Harlan
R15 Corpus Christi Flour Bluff vs. T16 LaJoya Palmview
W15 Corpus Christi Miller vs. F16 Brownsville Veterans Memorial
T13 San Antonio Brackenridge vs. R14 San Antonio Southwest
F15 Victoria East vs. W16 Mission Veterans Memorial
R13 San Antonio Veterans Memorial vs. T14 San Antonio Harlandale
Division II
Region I
W1 El Paso Parkland vs. F2 El Paso Bowie
T3 Abilene Wylie vs. R4 Fort Worth Eastern Hills
F1 El Paso Riverside vs. W2 El Paso Burges
R3 Wichita Falls Rider vs. T4 Fort Worth Wyatt
W3 Lubbock Cooper vs. F4 Fort Worth North Side
T1 El Paso Hanks vs. R2 El Paso Andress
F3 Wichita Falls vs. W4 Justin Northwest
R1 Canutillo vs. T2 El Paso Austin
Region II
W5 Aledo vs. F6 Dallas Kimball
T7 Lovejoy vs. R8 Royse City
F5 Everman vs. W6 Red Oak
R7 Denton Braswell vs. T8 Corsicana
W7 Frisco vs. F8 Greenville
T5 Midlothian vs. R6 South Oak Cliff
F7 Denison vs. W8 Ennis
R5 Burleson Centennial vs. T6 Seagoville
Region III
W9 Marshall vs. F10 Katy Paetow
T11 Fort Bend Willowridge vs. R12 Crosby
F9 Lindale vs. W10 College Station A&M Consolidated
R11 Fort Bend Marshall vs. T12 Port Neches-Groves
W11 Manvel vs. F12 Nederland
T9 Whitehouse vs. R10 Huntsville
F11 Houston Sterling vs. W12 Barbers Hill
R9 Longview Pine Tree vs. T10 Rosenberg Lamar Consolidated
Region IV
W13 Brenham vs. F14 Lockhart
T15 Port Lavaca Calhoun vs. R16 Mercedes
F13 Georgetown East View vs. W14 Kerrville Tivy
R15 Alice vs. T16 Edcouch-Elsa
W15 Corpus Christi Calallen vs. F16 Mission Sharyland
T13 Leander Glenn vs. R14 Boerne Champion
F15 San Antonio Southside vs. W16 Mission Pioneer
R13 Pflugerville Weiss vs. T14 Alamo Heights
CLASS 4A
Division I
Region I
W1 Clint vs. F2 Big Spring
T3 Pampa vs. R4 Springtown
F1 Fabens vs. W1 Andrews
R3 Canyon vs. T4 Gainesville
W3 Dumas vs. F4 Wichita Falls Hirschi
T1 San Elizario vs. R1 Seminole
F3 Hereford vs. W4 Decatur
R1 Clint Mountain View vs. T2 San Angelo Lake View
Region II
W5 Waco La Vega vs. F6 Fort Worth Dunbar
T7 Celina vs. R8 Dallas Carter
F5 China Spring vs. W6 Kennedale
R7 Melissa vs. T8 Carrollton Ranchview
W7 Argyle vs. F8 Wilmer-Hutchins
T5 Stephenville vs. R6 River Oaks Castleberry
F7 Paris vs. W8 Alvarado
R5 Brownwood vs. T6 Lake Worth
Region III
W9 Midlothian Heritage vs. F10 Henderson
T11 Splendora vs. R12 Stafford
F9 Athens vs. W10 Carthage
R11 Little Cypress-Mauriceville vs. T12 Houston Wheatley
W11 Huffman-Hargrave vs. F12 Houston Furr
T9 Waxahachie Life vs. R10 Van
F11 Lumberton vs. W12 Navasota
R9 Crandall vs. T10 Palestine
Region IV
W13 Needville vs. F14 Liberty Hill
T15 La Vernia vs. R16 Hidalgo
F13 Brazosport vs. W14 Lampasas
R15 Boerne vs. T16 Zapata
W15 Beeville Jones vs. F16 Rio Grande City Grulla
T13 El Campo vs. R14 Fredericksburg
F15 Gonzales vs. W16 La Feria
R13 West Columbia vs. T14 Canyon Lake
Division II
Region I
W1 Midland Greenwood vs. F2 Perryton
T3 Aubrey vs. R4 Godley
F1 Monahans vs. W2 Lubbock Estacado
R3 Graham vs. T4 Hillsboro
W3 Iowa Park vs. F4 Ferris
T1 Pecos vs. R2 Levelland
F3 Bridgeport vs. W4 Glen Rose
R1 Fort Stockton vs. T2 Dalhart
Region II
W5 Sunnyvale vs. F6 Pittsburg
T7 Wills Point vs. R8 Salado
F5 Nevada Community vs. W6 Texarkana Pleasant Grove
R7 Bullard vs. T8 Mexia
W7 Rusk vs. F8 Fairfield
T5 Farmersville vs. R6 Gilmer
F7 Canton vs. W8 Waco Connally
R5 Caddo Mills vs. T6 Longview Spring Hill
Region III
W9 Jasper vs. F10 Liberty
T11 La Marque vs. R12 La Grange
F9 Cleveland Tarkington vs. W10 West Orange-Stark
R11 Wharton vs. T12 Bellville
W11 Sweeny vs. F12 Caldwell
T9 Shepherd vs. R10 Silsbee
F11 Houston Kashmere vs. W12 Giddings
R9 Center vs. T10 Hamshire-Fannett
Region IV
W13 Geronimo Navarro vs. F14 Pearsall
T15 Orange Grove vs. R16 Port Isabel
F13 Bandera vs. W14 Devine
R15 Sinton vs. T16 Rio Hondo
W15 Rockport-Fulton vs. F16 Progreso
T13 Llano vs. R14 Hondo
F15 Ingleside vs. W16 Raymondville
R13 Wimberley vs. T14 Crystal City
CLASS 3A
Division I
Region I
W1 Denver City vs. F2 Littlefield
T3 Tuscola Jim Ned vs. R4 Brock
F1 Tornillo vs. W2 Bushland
R3 Eastland vs. T4 Boyd
W3 Wall vs. F4 Whitesboro
T1 Kermit vs. R2 Shallowater
F3 Clyde vs. W4 Pilot Point
R1 Brownfield vs. T2 Slaton
Region II
W5 Pottsboro vs. F6 Dallas Life
T7 Hooks vs. R8 West Rusk
F5 Commerce vs. W6 Malakoff
R7 Mount Vernon vs. T8 Mineola
W7 Jefferson vs. F8 Gladewater
T5 Emory Rains vs. R6 Dallas Madison
F7 Hughes Springs vs. W8 Sabine
R5 Van Alstyne vs. T6 Kemp
Region III
W9 Grandview vs. F10 Lago Vista
T11 Crockett vs. R12 Orangefield
F9 West vs. W10 Troy
R11 Franklin vs. T12 Anahuac
W11 Diboll vs. F12 Buna
T9 Teague vs. R10 Rockdale
F11 Elkhart vs. W12 East Chambers
R9 Whitney vs. T10 Cameron Yoe
Region IV
W13 Columbus vs. F14 Yoakum
T15 Universal City Randolph vs. R16 Mathis
F13 Hitchcock vs. W14 Vanderbilt Industrial
R15 Marion vs. T16 Lyford
W15 Jourdanton vs. F16 San Diego
T13 Rice Consolidated vs. R14 Hallettsville
F15 Cotulla vs. W16 George West
R13 Palacios vs. T14 Edna
Division II
Region I
W1 Crane vs. F2 Lubbock Roosevelt
T3 Childress vs. R4 Anson
F1 Anthony vs. W2 Abernathy
R3 Friona vs. T4 Ballinger
W3 Canadian vs. F4 Bangs
T1 Reagan County vs. R2 Coahoma
F3 Spearman vs. W4 Cisco
R1 Alpine vs. T2 Idalou
Region II
W5 Gunter vs. F6 Millsap
T7 Edgewood vs. R8 Lexington
F5 Henrietta vs. W6 Dublin
R7 Buffalo vs. T8 Clifton
W7 Palmer vs. F8 Hamilton
T5 Holliday vs. R6 Jacksboro
F7 Rice vs. W8 Rogers
R5 Wichita Falls City View vs. T6 Comanche
Region III
W9 Bells vs. F10 Frankston
T11 New Diana vs. R12 Corrigan-Camden
F9 Cooper vs. W10 Harmony
R11 Omaha Pewitt vs. T12 Anderson-Shiro
W11 Daingerfield vs. F12 Hemphill
T9 Blue Ridge vs. R10 Grand Saline
F11 Elysian Fields vs. W12 Newton
R9 Leonard vs. T10 Troup
Region IV
W13 Comfort vs. F14 Schulenburg
T15 Skidmore-Tynan vs. R16 London
F13 Sonora vs. W14 East Bernard
R15 Natalia vs. T16 Hebbronville
W15 Poth vs. F16 Santa Rosa
T13 Brady vs. R14 Gando
F15 Stockdale vs. W16 Odem
R13 Blanco vs. T14 Tidehaven
CLASS 2A
Division I
Region I
W1 Panhandle vs. F2 Olton
T3 Stamford vs. R4 Seymour
F1 Amarillo Highland Park vs. W2 New Deal
R3 Ozona vs. T4 Alvord
W3 Hawley vs. F4 Chico
T1 Sanford-Fritch vs. R2 Post
F3 Winters vs. W4 Lindsay
R1 Stinnett West Texas vs. T2 Sundown
Region II
W5 Valley View vs. F6 Como-Pickton
T7 Valley Mills vs. R8 Italy
F5 Tom Bean vs. W6 Honey Grove
R7 Crawford vs. T8 Bosqueville
W7 San Saba vs. F8 Riesel
T5 Celeste vs. R6 Wolfe City
F7 DeLeon vs. W8 Bruceville-Eddy
R5 Trenton vs. T6 Bogota Rivercrest
Region III
W9 Centerville vs. F10 Hawkins
T11 Tenaha vs. R12 Groveton
F9 Cayuga vs. W10 Alto
R11 Harleton vs. T12 Shelbyville
W11 Joaquin vs. F12 West Sabine
T9 Jewett Leon vs. R10 Price Carlisle
F11 Timpson vs. W12 San Augustine
R9 Normangee vs. T10 Big Sandy
Region IV
W13 Holland vs. F14 Junction
T15 Wallis Brazos vs. R16 Three Rivers
F13 Thrall vs. W14 Mason
R15 Weimar vs. T16 Santa Maria
W15 Shiner vs. F16 Freer
T13 Hearne vs. R14 Brackettville
F15 Yorktown vs. W16 Refugio
R13 Thorndale vs. T14 Center Point
Division II
Region I
W1 Wink vs. F2 Bovina
T3 Vega vs. R4 Tahoka
F1 Iraan vs. W2 Sudan
R3 Gruver vs. T4 Smyer
W3 Stratford vs. F4 New Home
T1 Van Horn vs. R2 Farwell
F3 Clarendon vs. W4 Ralls
R1 McCamey vs. T2 Seagraves
Region II
W5 Wellington vs. F6 Electra
T7 Cross Plains vs. R8 Christoval
F5 Shamrock vs. W6 Windthorst
R7 Hamlin vs. T8 Miles
W7 Albany vs. F8 Menard
T5 Quanah vs. R6 Santo
F7 Haskell vs. W8 Eldorado
R5 Wheeler vs. T6 Archer City
Region III
W9 Muenster vs. F10 Maud
T11 Hubbard vs. R12 Evadale
F9 Era vs. W10 Mount Enterprise
R11 Dawson vs. T12 Lovelady
W11 Mart vs. F12 West Hardin
T9 Tioga vs. R10 Detroit
F11 Wortham vs. W12 Grapeland
R9 Cumby vs. T10 Clarksville
Region IV
W13 Bremond vs. F14 Somerville
T15 D’Hanis vs. R16 La Villa
F13 Iola vs. W14 Flatonia
R15 La Pryor vs. T16 Bruni
W15 Falls City vs. F16 Premont
T13 Chilton vs. R14 Burton
F15 Charlotte vs. W16 Agua Dulce
R13 Granger vs. T14 Snook
This article is available to our Digital Subscribers.
Click "Subscribe Now" to see a list of subscription offers.
Already a Subscriber? Sign In to access this content.