The 2019 Texas high school football season is in the second half of the regular season, with Week 6 of the action in the books. So, how does each team stack up?
In conjunction with our partner Jerry Forrest at PigskinPrep.com, we're proud to bring you computer rankings of every Texas high school football team!
CLASS 6A
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | Katy (5-0) | 1 | at *Katy Morton Ranch (4-2) |
2 | Longview (5-0) | 2 | at *Mesquite Horn (2-4) |
3 | Duncanville (5-0) | 3 | vs *Richardson Lake Highlands (3-2) |
4 | Southlake Carroll (5-0) | 6 | vs *Byron Nelson (0-5) |
5 | Galena Park North Shore (4-1) | 4 | at *Deer Park (3-2) |
6 | Austin Westlake (5-0) | 5 | at *Lake Travis (5-1) |
7 | DeSoto (5-0) | 7 | at *Mansfield (1-4) |
8 | Converse Judson (5-0) | 9 | at *New Braunfels (4-1) |
9 | Allen (5-0) | 11 | at *Plano East (1-4) |
10 | Arlington Martin (4-1) | 12 | vs *Arlington Sam Houston (2-3) |
11 | Humble Atascocita (4-1) | 13 | at *Pasadena Memorial (1-4) |
12 | Dickinson (5-1) | 10 | vs *Clear Falls (4-1) |
13 | Midland Lee (5-0) | 14 | vs *Wolfforth Frenship (4-1) |
14 | San Antonio Brandeis (5-0) | 15 | vs *San Antonio O'Connor (4-1) |
15 | Denton Guyer (4-1) | 8 | at *Keller Timber Creek (1-4) |
16 | Beaumont West Brook (5-0) | 19 | vs *Channelview (3-2) |
17 | Cedar Hill (3-2) | 17 | vs *Mansfield Summit (5-0) |
18 | Lake Travis (5-1) | 18 | vs *Austin Westlake (5-0) |
19 | Spring Westfield (4-1) | 16 | at *Aldine Eisenhower (1-4) |
20 | Rockwall (4-2) | 23 | at *Rockwall-Heath (3-3) |
21 | Cypress-Fairbanks (5-0) | 21 | vs *Jersey Village (2-4) |
22 | Arlington (5-0) | 20 | at *Arlington Bowie (4-1) |
23 | Katy Tompkins (5-1) | 29 | at *Katy Mayde Creek (5-0) |
24 | Schertz Cibolo Steele (3-2) | 22 | at *San Marcos (0-5) |
25 | Schertz Clemens (4-1) | 24 | vs *New Braunfels Canyon (0-5) |
26 | Austin Vandegrift (6-0) | 25 | at *Round Rock McNeil (1-4) |
27 | Prosper (5-0) | 27 | at *Dallas Jesuit (3-2) |
28 | Euless Trinity (6-0) | 28 | at *Fort Worth Haltom (2-3) |
29 | Fort Bend Ridge Point (4-1) | 32 | vs *Fort Bend Bush (4-1) |
30 | Lewisville Hebron (4-1) | 31 | at *Flower Mound Marcus (4-1) |
31 | Klein Oak (5-1) | 40 | vs *Klein Forest (0-5) |
32 | Fort Bend Travis (5-0) | 36 | vs *Fort Bend Austin (1-4) |
33 | Cypress Creek (3-3) | 33 | vs *Cypress Ridge (4-1) |
34 | Smithson Valley (3-2) | 34 | vs *San Antonio East Central (4-1) |
35 | Houston Lamar (1-3) | 42 | vs *Houston Heights (2-4) |
36 | Klein Collins (5-1) | 30 | at *Klein Cain (3-2) |
37 | Temple (4-1) | 47 | vs *Killeen (1-5) |
38 | Clear Springs (2-3) | 38 | at *Clear Brook (0-6) |
39 | Pearland (4-1) | 26 | at *Alief Elsik (0-5) |
40 | South Grand Prairie (3-2) | 41 | at *Grand Prairie (0-5) |
41 | Arlington Lamar (4-1) | 35 | vs *North Crowley (0-5) |
42 | Tomball Memorial (4-1) | 49 | vs *Bridgeland (5-1) |
43 | Round Rock (4-1) | 43 | vs *Leander (0-6) |
44 | Pearland Dawson (4-1) | 57 | vs *Clute Brazoswood (0-5) |
45 | El Paso Franklin (5-0) | 44 | at *El Paso Americas (4-1) |
46 | Amarillo Tascosa (4-1) | 45 | vs *Midland (1-4) |
47 | San Antonio O'Connor (4-1) | 46 | at *San Antonio Brandeis (5-0) |
48 | Hewitt Midway (3-2) | 48 | at *Copperas Cove (2-4) |
49 | Mesquite Horn (2-4) | 39 | vs *Longview (5-0) |
50 | San Antonio Reagan (2-3) | 51 | vs *San Antonio Madison (3-2) |
51 | Cypress Falls (5-1) | 50 | Open |
52 | Bridgeland (5-1) | 54 | at *Tomball Memorial (4-1) |
53 | Fort Bend Elkins (4-1) | 64 | at *Fort Bend Kempner (2-3) |
54 | El Paso Americas (4-1) | 56 | vs *El Paso Franklin (5-0) |
55 | Spring DeKaney (3-2) | 59 | vs *Aldine Nimitz (2-3) |
56 | Beaumont United (4-1) | 53 | at *Sheldon C.E. King (3-2) |
57 | Wolfforth Frenship (4-1) | 58 | at *Midland Lee (5-0) |
58 | Houston Strake Jesuit (3-2) | 52 | vs *Alief Hastings (3-2) |
59 | Laredo United (5-1) | 60 | Open |
60 | Pasadena Dobie (5-0) | 70 | at *Humble Kingwood (3-3) |
61 | Cypress Woods (4-2) | 55 | vs *Cypress Park (1-4) |
62 | Klein Cain (3-2) | 99 | vs *Klein Collins (5-1) |
63 | The Woodlands (3-3) | 37 | at *Klein (2-3) |
64 | San Antonio Brennan (4-1) | 61 | at *San Antonio Marshall (1-4) |
65 | San Antonio Madison (3-2) | 62 | at *San Antonio Reagan (2-3) |
66 | San Antonio Johnson (3-2) | 67 | at *San Antonio MacArthur (1-4) |
67 | Round Rock Stony Point (5-0) | 66 | at *Cedar Park Vista Ridge (5-1) |
68 | McAllen Memorial (4-1) | 63 | at *Pharr-San Juan-Alamo (3-2) |
69 | Flower Mound (4-1) | 82 | vs *Irving Nimitz (1-4) |
70 | Arlington Bowie (4-1) | 78 | vs *Arlington (5-0) |
71 | Sheldon C.E. King (3-2) | 65 | vs *Beaumont United (4-1) |
72 | Mansfield Summit (5-0) | 71 | at *Cedar Hill (3-2) |
73 | Coppell (2-3) | 76 | vs *Lewisville (4-1) |
74 | Edinburg Vela (5-1) | 79 | vs *Weslaco (4-1) |
75 | Katy Taylor (4-2) | 90 | at *Katy Cinco Ranch (0-6) |
76 | Lewisville (4-1) | 74 | at *Coppell (2-3) |
77 | Dallas Jesuit (3-2) | 75 | vs *Prosper (5-0) |
78 | Garland Sachse (4-2) | 72 | Open |
79 | Harlingen (4-1) | 77 | vs *San Benito (2-3) |
80 | Killeen Shoemaker (3-2) | 83 | vs *Killeen Ellison (2-4) |
81 | Mesquite (5-1) | 73 | at *North Mesquite (2-3) |
82 | Cypress Ranch (4-2) | 69 | vs *Cypress Springs (0-5) |
83 | Mansfield Lake Ridge (2-3) | 84 | vs *Waxahachie (1-4) |
84 | Tyler Lee (5-1) | 81 | Open |
85 | Flower Mound Marcus (4-1) | 96 | vs *Lewisville Hebron (4-1) |
86 | Conroe (4-2) | 101 | Open |
87 | Buda Hays Consolidated (5-0) | 92 | vs *Austin High (2-4) |
88 | Pflugerville Hendrickson (2-4) | 89 | vs *RR Cedar Ridge (2-3) |
89 | Odessa Permian (2-3) | 85 | at *Odessa (2-3) |
90 | Dallas Skyline (2-3) | 68 | at *Dallas White (3-2) |
91 | Richmond George Ranch (2-3) | 136 | at *Alief Taylor (2-3) |
92 | RR Cedar Ridge (2-3) | 86 | at *Pflugerville Hendrickson (2-4) |
93 | San Benito (2-3) | 88 | at *Harlingen (4-1) |
94 | Spring (3-2) | 98 | vs *Aldine Davis (3-2) |
95 | Humble Kingwood (3-3) | 95 | vs *Pasadena Dobie (5-0) |
96 | Mansfield (1-4) | 94 | vs *DeSoto (5-0) |
97 | Weslaco (4-1) | 97 | at *Edinburg Vela (5-1) |
98 | Northwest Eaton (4-1) | 127 | vs *Keller (3-2) |
99 | San Antonio Warren (2-3) | 100 | at *San Antonio John Jay (3-2) |
100 | San Antonio Stevens (3-2) | 103 | at *San Antonio Clark (1-4) |
101 | Cedar Park Vista Ridge (5-1) | 112 | vs *Round Rock Stony Point (5-0) |
102 | McKinney (2-3) | 104 | vs *Plano (3-2) |
103 | Channelview (3-2) | 110 | at *Beaumont West Brook (5-0) |
104 | Klein (2-3) | 87 | vs *The Woodlands (3-3) |
105 | Humble (5-1) | 80 | at *Humble Summer Creek (2-3) |
106 | Katy Morton Ranch (4-2) | 118 | vs *Katy (5-0) |
107 | Keller Central (4-1) | 111 | vs *Keller Fossil Ridge (1-4) |
108 | New Braunfels (4-1) | 106 | vs *Converse Judson (5-0) |
109 | Austin Del Valle (4-2) | 139 | vs *Kyle Lehman (1-4) |
110 | Pharr-San Juan-Alamo (3-2) | 121 | vs *McAllen Memorial (4-1) |
111 | Mission (4-1) | 93 | vs *La Joya Juarez-Lincoln (1-4) |
112 | Keller (3-2) | 115 | at *Northwest Eaton (4-1) |
113 | Abilene (2-4) | 109 | at *San Angelo Central (3-3) |
114 | San Angelo Central (3-3) | 114 | vs *Abilene (2-4) |
115 | Austin Bowie (3-3) | 107 | Open |
116 | Alief Taylor (2-3) | 117 | vs *Richmond George Ranch (2-3) |
117 | Byron Nelson (0-5) | 108 | at *Southlake Carroll (5-0) |
118 | Cypress Ridge (4-1) | 116 | at *Cypress Creek (3-3) |
119 | Keller Fossil Ridge (1-4) | 91 | at *Keller Central (4-1) |
120 | San Antonio Roosevelt (4-1) | 119 | vs *South San Antonio (4-1) |
121 | Belton (2-4) | 105 | Open |
122 | Cypress Lakes (3-3) | 125 | at *Bryan (1-4) |
123 | Plano (3-2) | 123 | at *McKinney (2-3) |
124 | Weatherford (5-1) | 133 | Open |
125 | Weslaco East (3-3) | 131 | Open |
126 | Humble Summer Creek (2-3) | 135 | vs *Humble (5-1) |
127 | Katy Mayde Creek (5-0) | 126 | vs *Katy Tompkins (5-1) |
128 | Richardson Lake Highlands (3-2) | 140 | at *Duncanville (5-0) |
129 | Houston Memorial (2-3) | 142 | vs *Houston Stratford (4-2) |
130 | San Antonio East Central (4-1) | 130 | at *Smithson Valley (3-2) |
131 | Fort Worth Haltom (2-3) | 122 | vs *Euless Trinity (6-0) |
132 | San Antonio Churchill (1-4) | 132 | at *San Antonio Lee (1-4) |
133 | Garland Naaman Forest (1-5) | 180 | Open |
134 | Brownsville Hanna (2-3) | 134 | vs *Brownsville Rivera (1-4) |
135 | San Antonio John Jay (3-2) | 141 | vs *San Antonio Warren (2-3) |
136 | Deer Park (3-2) | 124 | vs *Galena Park North Shore (4-1) |
137 | Clear Falls (4-1) | 129 | at *Dickinson (5-1) |
138 | Clear Creek (2-4) | 153 | at *Alvin (0-5) |
139 | PSJA North (3-2) | 128 | at *McAllen Rowe (5-0) |
140 | Lakeview Centennial (4-2) | 172 | Open |
141 | Conroe Oak Ridge (2-3) | 145 | at *The Woodlands College Park (3-3) |
142 | Eagle Pass (4-2) | 147 | vs *Laredo Nixon (4-2) |
143 | McAllen Rowe (5-0) | 158 | vs *PSJA North (3-2) |
144 | Houston Bellaire (3-2) | 149 | at *Houston Chavez (3-3) |
145 | Wylie (2-4) | 113 | Open |
146 | Killeen Ellison (2-4) | 120 | at *Killeen Shoemaker (3-2) |
147 | Langham Creek (1-5) | 138 | Open |
148 | Fort Bend Bush (4-1) | 144 | at *Fort Bend Ridge Point (4-1) |
149 | Aldine Eisenhower (1-4) | 102 | vs *Spring Westfield (4-1) |
150 | La Porte (2-3) | 168 | at *Baytown Sterling (1-4) |
151 | The Woodlands College Park (3-3) | 150 | vs *Conroe Oak Ridge (2-3) |
152 | Austin Anderson (3-2) | 160 | vs *Austin Akins (1-5) |
153 | Houston Heights (2-4) | 155 | at *Houston Lamar (1-3) |
154 | Laredo United South (2-3) | 152 | at *Laredo Alexander (4-2) |
155 | Waxahachie (1-4) | 154 | at *Mansfield Lake Ridge (2-3) |
156 | Laredo Alexander (4-2) | 163 | vs *Laredo United South (2-3) |
157 | Copperas Cove (2-4) | 156 | vs *Hewitt Midway (3-2) |
158 | Rockwall-Heath (3-3) | 164 | vs *Rockwall (4-2) |
159 | Garland Rowlett (3-3) | 148 | Open |
160 | Killeen Harker Heights (2-4) | 182 | vs *Waco (0-5) |
161 | Katy Seven Lakes (3-3) | 146 | Open |
162 | Bryan (1-4) | 159 | vs *Cypress Lakes (3-3) |
163 | Houston Stratford (4-2) | 161 | at *Houston Memorial (2-3) |
164 | Houston Westside (3-2) | 151 | Open |
165 | Plano East (1-4) | 162 | vs *Allen (5-0) |
166 | Clear Lake (3-3) | 157 | Open |
167 | Fort Worth Richland (1-4) | 167 | at *Hurst Bell (2-4) |
168 | El Paso Pebble Hills (3-2) | 169 | at *El Paso Socorro (0-5) |
169 | McKinney Boyd (1-4) | 170 | at *Plano West (0-5) |
170 | Richardson Pearce (3-2) | 173 | at *Richardson Berkner (0-5) |
171 | Aldine Davis (3-2) | 183 | at *Spring (3-2) |
172 | Round Rock Westwood (3-3) | 165 | Open |
173 | Jersey Village (2-4) | 166 | at *Cypress-Fairbanks (5-0) |
174 | North Mesquite (2-3) | 174 | vs *Mesquite (5-1) |
175 | San Antonio Taft (2-3) | 175 | vs *San Antonio Holmes (0-5) |
176 | El Paso Montwood (3-2) | 176 | at *El Paso Coronado (1-4) |
177 | Baytown Sterling (1-4) | 171 | vs *La Porte (2-3) |
178 | Houston Chavez (3-3) | 177 | vs *Houston Bellaire (3-2) |
179 | South San Antonio (4-1) | 178 | at *San Antonio Roosevelt (4-1) |
180 | San Antonio MacArthur (1-4) | 179 | vs *San Antonio Johnson (3-2) |
181 | Alief Hastings (3-2) | 143 | at *Houston Strake Jesuit (3-2) |
182 | North Garland (4-2) | 137 | Open |
183 | Killeen (1-5) | 181 | at *Temple (4-1) |
184 | Hurst Bell (2-4) | 189 | vs *Fort Worth Richland (1-4) |
185 | Harlingen South (2-3) | 186 | at *Los Fresnos (1-4) |
186 | Fort Bend Austin (1-4) | 188 | at *Fort Bend Travis (5-0) |
187 | Midland (1-4) | 190 | at *Amarillo Tascosa (4-1) |
188 | Fort Bend Dulles (1-4) | 187 | at *Fort Bend Clements (1-4) |
189 | Arlington Sam Houston (2-3) | 184 | at *Arlington Martin (4-1) |
190 | Richardson (3-2) | 191 | vs *Dallas Molina (1-4) |
191 | Odessa (2-3) | 192 | vs *Odessa Permian (2-3) |
192 | Round Rock McNeil (1-4) | 197 | vs *Austin Vandegrift (6-0) |
193 | Fort Bend Kempner (2-3) | 199 | vs *Fort Bend Elkins (4-1) |
194 | Keller Timber Creek (1-4) | 193 | vs *Denton Guyer (4-1) |
195 | Cypress Park (1-4) | 205 | at *Cypress Woods (4-2) |
196 | San Marcos (0-5) | 198 | vs *Schertz Cibolo Steele (3-2) |
197 | Austin High (2-4) | 185 | at *Buda Hays Consolidated (5-0) |
198 | North Crowley (0-5) | 196 | at *Arlington Lamar (4-1) |
199 | Garland (3-3) | 200 | Open |
200 | Katy Cinco Ranch (0-6) | 194 | vs *Katy Taylor (4-2) |
201 | Los Fresnos (1-4) | 202 | vs *Harlingen South (2-3) |
202 | Aldine MacArthur (2-3) | 230 | at *Aldine (1-4) |
203 | Clear Brook (0-6) | 212 | vs *Clear Springs (2-3) |
204 | Grand Prairie (0-5) | 204 | vs *South Grand Prairie (3-2) |
205 | San Antonio Clark (1-4) | 206 | vs *San Antonio Stevens (3-2) |
206 | New Braunfels Canyon (0-5) | 207 | at *Schertz Clemens (4-1) |
207 | Pasadena South Houston (2-4) | 201 | vs *Pasadena Sam Rayburn (0-5) |
208 | El Paso Coronado (1-4) | 208 | vs *El Paso Montwood (3-2) |
209 | Fort Bend Clements (1-4) | 195 | vs *Fort Bend Dulles (1-4) |
210 | San Antonio Marshall (1-4) | 209 | vs *San Antonio Brennan (4-1) |
211 | Plano West (0-5) | 210 | vs *McKinney Boyd (1-4) |
212 | Aldine Nimitz (2-3) | 203 | at *Spring DeKaney (3-2) |
213 | Alief Elsik (0-5) | 215 | vs *Pearland (4-1) |
214 | Edinburg (2-3) | 211 | vs *Edinburg North (1-5) |
215 | Dallas White (3-2) | 218 | vs *Dallas Skyline (2-3) |
216 | McAllen (2-3) | 224 | at *La Joya (2-3) |
217 | Richardson Berkner (0-5) | 213 | vs *Richardson Pearce (3-2) |
218 | La Joya (2-3) | 219 | vs *McAllen (2-3) |
219 | Kyle Lehman (1-4) | 217 | at *Austin Del Valle (4-2) |
220 | San Antonio Lee (1-4) | 221 | vs *San Antonio Churchill (1-4) |
221 | Pasadena Memorial (1-4) | 220 | vs *Humble Atascocita (4-1) |
222 | Irving MacArthur (0-5) | 222 | vs *Irving (0-5) |
223 | La Joya Juarez-Lincoln (1-4) | 214 | at *Mission (4-1) |
224 | Del Rio (0-5) | 216 | vs *Laredo Johnson (2-4) |
225 | Austin Akins (1-5) | 225 | at *Austin Anderson (3-2) |
226 | Fort Worth Paschal (1-4) | 227 | vs *Fort Worth Trimble Tech (2-3) |
227 | Waco (0-5) | 228 | at *Killeen Harker Heights (2-4) |
228 | Cypress Springs (0-5) | 229 | at *Cypress Ranch (4-2) |
229 | Brownsville Rivera (1-4) | 231 | at *Brownsville Hanna (2-3) |
230 | Irving Nimitz (1-4) | 223 | at *Flower Mound (4-1) |
231 | Laredo Nixon (4-2) | 226 | at *Eagle Pass (4-2) |
232 | San Antonio Holmes (0-5) | 232 | at *San Antonio Taft (2-3) |
233 | Klein Forest (0-5) | 233 | at *Klein Oak (5-1) |
234 | Edinburg Economedes (1-5) | 234 | at *Donna North (0-6) |
235 | Laredo Johnson (2-4) | 237 | at *Del Rio (0-5) |
236 | Edinburg North (1-5) | 238 | at *Edinburg (2-3) |
237 | Leander (0-6) | 235 | at *Round Rock (4-1) |
238 | Aldine (1-4) | 236 | vs *Aldine MacArthur (2-3) |
239 | Fort Worth Trimble Tech (2-3) | 240 | at *Fort Worth Paschal (1-4) |
240 | Irving (0-5) | 239 | at *Irving MacArthur (0-5) |
241 | Clute Brazoswood (0-5) | 241 | at *Pearland Dawson (4-1) |
242 | South Garland (1-5) | 243 | Open |
243 | Alvin (0-5) | 242 | vs *Clear Creek (2-4) |
244 | Pasadena (0-6) | 244 | Open |
245 | Houston Northbrook (0-6) | 245 | vs *Houston Spring Woods (0-5) |
246 | El Paso Socorro (0-5) | 246 | vs *El Paso Pebble Hills (3-2) |
247 | Houston Spring Woods (0-5) | 247 | at *Houston Northbrook (0-6) |
248 | Houston Sam Houston (1-5) | 248 | vs *Houston Westbury (0-4) |
249 | Donna North (0-6) | 249 | vs *Edinburg Economedes (1-5) |
250 | Houston Westbury (0-4) | 250 | at *Houston Sam Houston (1-5) |
251 | Pasadena Sam Rayburn (0-5) | 251 | at *Pasadena South Houston (2-4) |
252 | Dallas Molina (1-4) | 252 | at *Richardson (3-2) |
CLASS 5A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | Frisco Lone Star (5-0) | 1 | vs *Frisco Independence (5-0) |
2 | Highland Park (4-1) | 3 | vs *Mansfield Legacy (0-5) |
3 | Alvin Shadow Creek (5-0) | 2 | at *Galveston Ball (3-2) |
4 | Denton Ryan (5-0) | 4 | vs *Colleyville Heritage (3-2) |
5 | Lancaster (4-1) | 5 | at *Dallas Sunset (0-5) |
6 | Lufkin (4-1) | 6 | vs *College Station (4-1) |
7 | San Antonio Wagner (5-1) | 11 | at *San Antonio Highlands (0-5) |
8 | Richmond Foster (4-1) | 8 | vs *Friendswood (5-0) |
9 | Cedar Park (5-1) | 7 | at *Georgetown (3-2) |
10 | Mansfield Timberview (3-2) | 10 | vs *Dallas Samuell (2-3) |
11 | College Station (4-1) | 9 | at *Lufkin (4-1) |
12 | Hutto (5-0) | 12 | Open |
13 | Abilene Cooper (6-0) | 17 | vs *Amarillo Palo Duro (3-3) |
14 | CC Flour Bluff (4-1) | 14 | vs *Victoria East (3-3) |
15 | Frisco Independence (5-0) | 15 | at *Frisco Lone Star (5-0) |
16 | Angleton (2-2) | 13 | vs *Rosenberg Terry (1-4) |
17 | Azle (5-1) | 16 | at *Saginaw Boswell (2-3) |
18 | Crowley (5-1) | 19 | vs *Granbury (3-2) |
19 | The Colony (5-0) | 18 | at *Frisco Heritage (1-4) |
20 | Corpus Christi Miller (5-0) | 20 | at *Corpus Christi King (1-5) |
21 | SA Veterans Memorial (5-1) | 21 | vs *San Antonio Jefferson (1-4) |
22 | Colleyville Heritage (3-2) | 22 | at *Denton Ryan (5-0) |
23 | New Caney (5-0) | 25 | at *Port Arthur Memorial (3-2) |
24 | McKinney North (5-1) | 37 | vs *Wylie East (2-4) |
25 | Amarillo (3-2) | 43 | vs *Lubbock Coronado (3-3) |
26 | Manor (3-2) | 24 | at *Leander Rouse (0-6) |
27 | Tyler John Tyler (2-4) | 27 | vs *West Mesquite (1-4) |
28 | Fort Bend Hightower (3-2) | 32 | at *Texas City (0-5) |
29 | Austin LBJ (4-1) | 23 | vs *Dripping Springs (4-1) |
30 | N. Richland Hills Birdville (3-2) | 26 | at *Carrollton Creekview (2-3) |
31 | CC Veterans Memorial (4-1) | 29 | vs *Corpus Christi Moody (3-3) |
32 | Mesquite Poteet (2-3) | 39 | vs *Texarkana Texas (3-3) |
33 | Northside Harlan (6-0) | 30 | Open |
34 | Magnolia West (3-2) | 31 | at *Conroe Caney Creek (1-4) |
35 | Magnolia (3-2) | 42 | at *Willis (1-4) |
36 | El Paso Del Valle (2-3) | 35 | at *El Paso El Dorado (0-5) |
37 | New Caney Porter (4-1) | 34 | vs *Baytown Goose Creek Memorial (2-3) |
38 | Lubbock Coronado (3-3) | 28 | at *Amarillo (3-2) |
39 | Mission Memorial (4-1) | 38 | vs *Donna (2-3) |
40 | Dripping Springs (4-1) | 40 | at *Austin LBJ (4-1) |
41 | Grapevine (3-2) | 44 | vs *Denton (2-3) |
42 | Port Arthur Memorial (3-2) | 36 | vs *New Caney (5-0) |
43 | Frisco Wakeland (3-2) | 46 | at *Little Elm (2-3) |
44 | Friendswood (5-0) | 47 | at *Richmond Foster (4-1) |
45 | Georgetown (3-2) | 48 | vs *Cedar Park (5-1) |
46 | Saginaw Boswell (2-3) | 45 | vs *Azle (5-1) |
47 | Lubbock Monterey (2-4) | 33 | Open |
48 | Texarkana Texas (3-3) | 41 | at *Mesquite Poteet (2-3) |
49 | Little Elm (2-3) | 49 | vs *Frisco Wakeland (3-2) |
50 | Tomball (2-3) | 50 | at *Waller (0-4) |
51 | Humble Kingwood Park (2-3) | 53 | at *Galena Park (1-4) |
52 | Granbury (3-2) | 52 | at *Crowley (5-1) |
53 | Saginaw (5-1) | 54 | at *Fort Worth Chisholm Trail (1-4) |
54 | Sherman (3-3) | 51 | Open |
55 | Seguin (2-3) | 57 | at *Austin Travis (1-4) |
56 | La Joya Palmview (4-2) | 58 | Open |
57 | El Paso Eastwood (1-4) | 56 | at *El Paso Eastlake (1-4) |
58 | Rio Grande City (5-1) | 55 | Open |
59 | West Mesquite (1-4) | 59 | at *Tyler John Tyler (2-4) |
60 | Mansfield Legacy (0-5) | 60 | at *Highland Park (4-1) |
61 | Victoria East (3-3) | 64 | at *CC Flour Bluff (4-1) |
62 | Frisco Centennial (0-5) | 65 | at *Frisco Liberty (0-5) |
63 | Amarillo Caprock (1-4) | 62 | at *Lubbock (1-5) |
64 | Victoria West (1-4) | 63 | at *Corpus Christi Carroll (0-6) |
65 | Rosenberg Terry (1-4) | 61 | at *Angleton (2-2) |
66 | Laredo Martin (4-2) | 75 | vs *San Antonio Southwest (1-4) |
67 | El Paso Bel Air (3-2) | 68 | at *El Paso Chapin (0-5) |
68 | Corpus Christi Moody (3-3) | 73 | at *CC Veterans Memorial (4-1) |
69 | Denton (2-3) | 84 | at *Grapevine (3-2) |
70 | FW Arlington Heights (1-5) | 67 | vs *Fort Worth South Hills (1-4) |
71 | Waller (0-4) | 76 | vs *Tomball (2-3) |
72 | El Paso Eastlake (1-4) | 71 | vs *El Paso Eastwood (1-4) |
73 | San Antonio Southwest (1-4) | 72 | at *Laredo Martin (4-2) |
74 | Eagle Pass Winn (3-3) | 69 | at *San Antonio Harlandale (2-2) |
75 | Carrollton Creekview (2-3) | 66 | vs *N. Richland Hills Birdville (3-2) |
76 | San Antonio Harlandale (2-2) | 74 | vs *Eagle Pass Winn (3-3) |
77 | Galveston Ball (3-2) | 79 | vs *Alvin Shadow Creek (5-0) |
78 | Baytown Goose Creek Memorial (2-3) | 87 | at *New Caney Porter (4-1) |
79 | Willis (1-4) | 77 | vs *Magnolia (3-2) |
80 | Brownsville Veterans Memorial (4-2) | 82 | Open |
81 | Pflugerville (2-4) | 85 | at *Pflugerville Connally (0-6) |
82 | Brownsville Pace (4-2) | 78 | Open |
83 | Corpus Christi Ray (2-4) | 81 | Open |
84 | Pflugerville Connally (0-6) | 86 | vs *Pflugerville (2-4) |
85 | SA Southwest Legacy (4-2) | 70 | at *San Antonio McCollum (0-6) |
86 | San Antonio Brackenridge (3-3) | 80 | vs *San Antonio Sam Houston (1-4) |
87 | Fort Worth Chisholm Trail (1-4) | 83 | vs *Saginaw (5-1) |
88 | Fort Worth Brewer (1-5) | 93 | Open |
89 | Austin McCallum (1-4) | 90 | vs *Austin Navarro (1-4) |
90 | Fort Worth South Hills (1-4) | 89 | at *FW Arlington Heights (1-5) |
91 | Texas City (0-5) | 99 | vs *Fort Bend Hightower (3-2) |
92 | Frisco Heritage (1-4) | 92 | vs *The Colony (5-0) |
93 | Leander Rouse (0-6) | 91 | vs *Manor (3-2) |
94 | Dallas Adams (2-3) | 96 | vs *Dallas Wilson (0-5) |
95 | San Antonio Sam Houston (1-4) | 94 | at *San Antonio Brackenridge (3-3) |
96 | Wylie East (2-4) | 95 | at *McKinney North (5-1) |
97 | Austin Crockett (2-3) | 88 | vs *Austin Northeast (0-5) |
98 | Donna (2-3) | 97 | at *Mission Memorial (4-1) |
99 | El Paso Chapin (0-5) | 98 | vs *El Paso Bel Air (3-2) |
100 | Dallas Wilson (0-5) | 100 | at *Dallas Adams (2-3) |
101 | San Antonio Burbank (5-1) | 101 | Open |
102 | Houston Austin (1-4) | 103 | at *Houston Wisdom (0-5) |
103 | Amarillo Palo Duro (3-3) | 104 | at *Abilene Cooper (6-0) |
104 | Lubbock (1-5) | 102 | vs *Amarillo Caprock (1-4) |
105 | San Antonio Lanier (1-4) | 105 | at *San Antonio Edison (1-5) |
106 | El Paso El Dorado (0-5) | 107 | vs *El Paso Del Valle (2-3) |
107 | PSJA Southwest (3-2) | 108 | at *Brownsville Lopez (0-5) |
108 | Brownsville Porter (2-4) | 109 | Open |
109 | Corpus Christi King (1-5) | 106 | vs *Corpus Christi Miller (5-0) |
110 | Galena Park (1-4) | 110 | vs *Humble Kingwood Park (2-3) |
111 | PSJA Memorial (0-6) | 111 | Open |
112 | Austin Travis (1-4) | 122 | vs *Seguin (2-3) |
113 | Frisco Liberty (0-5) | 114 | vs *Frisco Centennial (0-5) |
114 | Conroe Caney Creek (1-4) | 117 | vs *Magnolia West (3-2) |
115 | San Antonio McCollum (0-6) | 116 | vs *SA Southwest Legacy (4-2) |
116 | San Antonio Jefferson (1-4) | 112 | at *SA Veterans Memorial (5-1) |
117 | Carrollton Smith (0-5) | 113 | at *Carrollton Turner (0-5) |
118 | Dallas Samuell (2-3) | 115 | at *Mansfield Timberview (3-2) |
119 | San Antonio Edison (1-5) | 118 | vs *San Antonio Lanier (1-4) |
120 | San Antonio Highlands (0-5) | 119 | vs *San Antonio Wagner (5-1) |
121 | Austin Northeast (0-5) | 121 | at *Austin Crockett (2-3) |
122 | Corpus Christi Carroll (0-6) | 120 | vs *Victoria West (1-4) |
123 | Brownsville Lopez (0-5) | 124 | vs *PSJA Southwest (3-2) |
124 | Houston Wisdom (0-5) | 125 | vs *Houston Austin (1-4) |
125 | Carrollton Turner (0-5) | 126 | vs *Carrollton Smith (0-5) |
126 | Austin Navarro (1-4) | 123 | at *Austin McCallum (1-4) |
127 | Dallas Sunset (0-5) | 127 | vs *Lancaster (4-1) |
CLASS 5A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | Aledo (4-1) | 1 | at *Burleson (5-1) |
2 | Fort Bend Marshall (5-1) | 3 | at *Houston Waltrip (1-4) |
3 | Manvel (6-0) | 4 | vs *Houston Milby (3-2) |
4 | A&M Consolidated (5-0) | 2 | at *Lamar Consolidated (5-0) |
5 | CC Calallen (5-0) | 5 | vs *San Antonio Southside (4-1) |
6 | Port Lavaca Calhoun (4-1) | 8 | at *CC Tuloso-Midway (3-2) |
7 | Huntsville (3-2) | 6 | at *Montgomery (1-4) |
8 | Burleson Centennial (5-1) | 9 | at *Cleburne (4-1) |
9 | Port Neches-Groves (4-1) | 7 | vs *Crosby (1-3) |
10 | Lubbock-Cooper (4-1) | 10 | vs *Plainview (1-4) |
11 | Midlothian (4-2) | 12 | vs *Everman (1-4) |
12 | Lamar Consolidated (5-0) | 15 | vs *A&M Consolidated (5-0) |
13 | Red Oak (4-1) | 13 | at *Dallas Kimball (5-0) |
14 | Sharyland Pioneer (4-1) | 17 | vs *Pharr Valley View (2-4) |
15 | Boerne Champion (4-1) | 14 | at *Lockhart (4-1) |
16 | Barbers Hill (4-1) | 29 | vs *Baytown Lee (4-1) |
17 | Dallas South Oak Cliff (3-2) | 11 | vs *Dallas Conrad (0-5) |
18 | Ennis (5-1) | 16 | at *Sulphur Springs (1-4) |
19 | Kerrville Tivy (4-1) | 18 | vs *Uvalde (3-2) |
20 | Marshall (2-3) | 19 | vs *Mount Pleasant (2-3) |
21 | Frisco (6-0) | 20 | at *Lake Dallas (1-4) |
22 | Fort Bend Willowridge (3-2) | 21 | vs *Houston Northside (2-4) |
23 | Frisco Reedy (4-2) | 25 | vs *Lucas Lovejoy (3-2) |
24 | Katy Paetow (5-0) | 31 | vs *Bryan Rudder (3-2) |
25 | Denison (4-2) | 33 | Open |
26 | Lucas Lovejoy (3-2) | 28 | at *Frisco Reedy (4-2) |
27 | Dallas Kimball (5-0) | 35 | vs *Red Oak (4-1) |
28 | Corsicana (5-1) | 27 | at *Royse City (4-1) |
29 | Pflugerville Weiss (4-1) | 56 | at *Elgin (2-3) |
30 | El Paso Parkland (5-0) | 26 | at *El Paso Hanks (3-1) |
31 | Crosby (1-3) | 61 | at *Port Neches-Groves (4-1) |
32 | Burleson (5-1) | 23 | vs *Aledo (4-1) |
33 | Denton Braswell (3-2) | 30 | at *Frisco Lebanon Trail (3-3) |
34 | Brenham (4-1) | 34 | vs *Marble Falls (0-5) |
35 | Wichita Falls Rider (2-3) | 32 | at *Abilene Wylie (0-5) |
36 | Baytown Lee (4-1) | 37 | at *Barbers Hill (4-1) |
37 | Lindale (3-2) | 45 | vs *Hallsville (2-3) |
38 | Mission Sharyland (4-2) | 41 | at *Edcouch-Elsa (3-3) |
39 | San Antonio Southside (4-1) | 22 | at *CC Calallen (5-0) |
40 | El Paso Burges (4-1) | 54 | vs *El Paso Jefferson (2-4) |
41 | Georgetown East View (4-1) | 42 | at *Bastrop (3-2) |
42 | Everman (1-4) | 44 | at *Midlothian (4-2) |
43 | Royse City (4-1) | 46 | vs *Corsicana (5-1) |
44 | Nederland (1-4) | 24 | at *Dayton (1-4) |
45 | El Paso Andress (4-2) | 36 | Open |
46 | Nacogdoches (1-4) | 38 | at *Whitehouse (3-2) |
47 | Lockhart (4-1) | 48 | vs *Boerne Champion (4-1) |
48 | San Antonio Alamo Heights (1-4) | 50 | vs *San Antonio Memorial (1-4) |
49 | Justin Northwest (2-4) | 49 | at *Fort Worth Wyatt (1-4) |
50 | Vidor (2-2) | 55 | at *Santa Fe (1-4) |
51 | Alice (4-1) | 43 | vs *Floresville (1-4) |
52 | Longview Pine Tree (3-2) | 60 | vs *Jacksonville (1-4) |
53 | Gregory-Portland (4-1) | 52 | vs *Somerset (2-3) |
54 | Mercedes (3-3) | 51 | Open |
55 | Bastrop Cedar Creek (4-1) | 53 | at *Leander Glenn (2-3) |
56 | Whitehouse (3-2) | 57 | vs *Nacogdoches (1-4) |
57 | North Forney (3-3) | 40 | vs *Kaufman (0-5) |
58 | Cleburne (4-1) | 39 | vs *Burleson Centennial (5-1) |
59 | Canutillo (4-1) | 59 | vs *El Paso Ysleta (3-2) |
60 | Bryan Rudder (3-2) | 58 | at *Katy Paetow (5-0) |
61 | Castroville Medina Valley (1-4) | 62 | vs *San Antonio Kennedy (0-5) |
62 | Edcouch-Elsa (3-3) | 69 | vs *Mission Sharyland (4-2) |
63 | CC Tuloso-Midway (3-2) | 72 | vs *Port Lavaca Calhoun (4-1) |
64 | Princeton (2-3) | 66 | vs *Frisco Memorial (1-5) |
65 | Greenville (3-2) | 76 | at *Terrell (1-5) |
66 | Canyon Randall (1-4) | 65 | at *Wichita Falls (1-4) |
67 | Houston Sterling (3-3) | 67 | vs *Houston Madison (0-5) |
68 | Elgin (2-3) | 64 | vs *Pflugerville Weiss (4-1) |
69 | Montgomery (1-4) | 74 | vs *Huntsville (3-2) |
70 | Floresville (1-4) | 68 | at *Alice (4-1) |
71 | Sulphur Springs (1-4) | 83 | vs *Ennis (5-1) |
72 | Uvalde (3-2) | 70 | at *Kerrville Tivy (4-1) |
73 | Leander Glenn (2-3) | 47 | vs *Bastrop Cedar Creek (4-1) |
74 | El Paso Austin (4-2) | 78 | vs *El Paso (0-6) |
75 | Dallas Seagoville (4-1) | 73 | vs *Dallas Spruce (2-3) |
76 | Somerset (2-3) | 82 | at *Gregory-Portland (4-1) |
77 | Wichita Falls (1-4) | 80 | vs *Canyon Randall (1-4) |
78 | Bastrop (3-2) | 84 | vs *Georgetown East View (4-1) |
79 | Arlington Seguin (1-5) | 96 | at *Waco University (3-2) |
80 | Lake Dallas (1-4) | 71 | vs *Frisco (6-0) |
81 | Waco University (3-2) | 75 | vs *Arlington Seguin (1-5) |
82 | El Paso Hanks (3-1) | 81 | vs *El Paso Parkland (5-0) |
83 | Frisco Lebanon Trail (3-3) | 77 | vs *Denton Braswell (3-2) |
84 | Houston Waltrip (1-4) | 95 | vs *Fort Bend Marshall (5-1) |
85 | El Paso Bowie (3-1) | 85 | at *El Paso Irvin (2-3) |
86 | Hallsville (2-3) | 87 | at *Lindale (3-2) |
87 | Frisco Memorial (1-5) | 79 | at *Princeton (2-3) |
88 | Jacksonville (1-4) | 91 | at *Longview Pine Tree (3-2) |
89 | Santa Fe (1-4) | 90 | vs *Vidor (2-2) |
90 | Dayton (1-4) | 63 | vs *Nederland (1-4) |
91 | Mount Pleasant (2-3) | 88 | at *Marshall (2-3) |
92 | Dallas Spruce (2-3) | 86 | at *Dallas Seagoville (4-1) |
93 | Terrell (1-5) | 92 | vs *Greenville (3-2) |
94 | Abilene Wylie (0-5) | 97 | vs *Wichita Falls Rider (2-3) |
95 | Forney (2-4) | 89 | Open |
96 | Houston Northside (2-4) | 93 | at *Fort Bend Willowridge (3-2) |
97 | Fort Worth Wyatt (1-4) | 103 | vs *Justin Northwest (2-4) |
98 | Houston Milby (3-2) | 99 | at *Manvel (6-0) |
99 | Montgomery Lake Creek (2-3) | 94 | at *Cleveland (0-5) |
100 | Fort Worth Eastern Hills (3-3) | 100 | vs *FW Carter-Riverside (0-6) |
101 | El Paso Riverside (3-2) | 101 | at *Clint Horizon (2-3) |
102 | Dallas Adamson (2-3) | 107 | at *Dallas Jefferson (0-5) |
103 | Clint Horizon (2-3) | 105 | vs *El Paso Riverside (3-2) |
104 | Fort Worth Polytechnic (2-4) | 98 | Open |
105 | El Paso Ysleta (3-2) | 106 | at *Canutillo (4-1) |
106 | Roma (1-5) | 102 | vs *Laredo Cigarroa (1-4) |
107 | Fort Worth Southwest (1-5) | 110 | vs *Fort Worth North Side (2-3) |
108 | Houston Madison (0-5) | 109 | at *Houston Sterling (3-3) |
109 | Pharr Valley View (2-4) | 104 | at *Sharyland Pioneer (4-1) |
110 | Marble Falls (0-5) | 115 | at *Brenham (4-1) |
111 | Kaufman (0-5) | 111 | at *North Forney (3-3) |
112 | San Antonio Memorial (1-4) | 112 | at *San Antonio Alamo Heights (1-4) |
113 | Plainview (1-4) | 113 | at *Lubbock-Cooper (4-1) |
114 | Joshua (0-6) | 118 | Open |
115 | Laredo Cigarroa (1-4) | 114 | at *Roma (1-5) |
116 | El Paso Jefferson (2-4) | 108 | at *El Paso Burges (4-1) |
117 | Fort Worth North Side (2-3) | 116 | at *Fort Worth Southwest (1-5) |
118 | El Paso Irvin (2-3) | 117 | vs *El Paso Bowie (3-1) |
119 | San Antonio Kennedy (0-5) | 119 | at *Castroville Medina Valley (1-4) |
120 | Cleveland (0-5) | 121 | vs *Montgomery Lake Creek (2-3) |
121 | Houston Sharpstown (0-5) | 120 | at Conroe Grand Oaks (3-3) |
122 | El Paso (0-6) | 122 | at *El Paso Austin (4-2) |
123 | Dallas Jefferson (0-5) | 123 | vs *Dallas Adamson (2-3) |
124 | Dallas Conrad (0-5) | 125 | at *Dallas South Oak Cliff (3-2) |
125 | FW Carter-Riverside (0-6) | 124 | at *Fort Worth Eastern Hills (3-3) |
CLASS 4A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | Carthage (5-0) | 2 | at *Van (4-1) |
2 | Waco La Vega (5-1) | 3 | Open |
3 | Argyle (5-0) | 1 | vs *Paris North Lamar (0-6) |
4 | Springtown (5-0) | 5 | vs *Mineral Wells (0-4) |
5 | Paris (4-2) | 8 | at *Celina (4-2) |
6 | Lampasas (4-1) | 7 | vs *Burnet (4-1) |
7 | Brownwood (6-0) | 6 | vs *Gatesville (0-6) |
8 | Sealy (4-1) | 4 | Open |
9 | West Columbia (5-0) | 10 | at *Needville (5-1) |
10 | La Feria (6-0) | 11 | at *Kingsville King (1-5) |
11 | Needville (5-1) | 9 | vs *West Columbia (5-0) |
12 | Decatur (5-0) | 12 | at *Wichita Falls Hirschi (3-1) |
13 | Henderson (4-1) | 14 | at *Palestine (2-3) |
14 | Melissa (3-2) | 15 | at *Anna (4-2) |
15 | Liberty Hill (2-2) | 16 | vs *Fredericksburg (2-3) |
16 | Van (4-1) | 17 | vs *Carthage (5-0) |
17 | Dumas (6-0) | 13 | at Big Spring (1-5) |
18 | Canyon (6-0) | 19 | at Andrews (5-1) |
19 | Alvarado (4-2) | 20 | vs *Dallas Carter (4-1) |
20 | Freeport Brazosport (4-1) | 32 | vs *El Campo (5-1) |
21 | Celina (4-2) | 24 | vs *Paris (4-2) |
22 | Kennedale (3-3) | 27 | at *Lake Worth (4-2) |
23 | La Vernia (4-2) | 28 | vs *Beeville Jones (6-0) |
24 | Stephenville (3-2) | 22 | at *China Spring (2-4) |
25 | Midlothian Heritage (2-3) | 23 | vs *Quinlan Ford (4-1) |
26 | Andrews (5-1) | 21 | vs Canyon (6-0) |
27 | Beeville Jones (6-0) | 26 | at *La Vernia (4-2) |
28 | Wichita Falls Hirschi (3-1) | 25 | vs *Decatur (5-0) |
29 | El Campo (5-1) | 18 | at *Freeport Brazosport (4-1) |
30 | Waxahachie Life (4-1) | 30 | vs *Athens (4-1) |
31 | Huffman Hargrave (5-0) | 31 | vs *Lumberton (3-1) |
32 | China Spring (2-4) | 29 | vs *Stephenville (3-2) |
33 | Pampa (5-1) | 37 | vs Clint (3-2) |
34 | Boerne (4-1) | 34 | Open |
35 | Kilgore (3-2) | 33 | vs *Tyler Chapel Hill (2-3) |
36 | Hereford (3-3) | 35 | at San Angelo Lake View (3-3) |
37 | Splendora (3-1) | 41 | vs *Livingston (2-2) |
38 | Gonzales (4-1) | 36 | vs *Pleasanton (6-0) |
39 | Fredericksburg (2-3) | 38 | at *Liberty Hill (2-2) |
40 | Gainesville (5-0) | 39 | vs *Burkburnett (2-3) |
41 | Lumberton (3-1) | 40 | at *Huffman Hargrave (5-0) |
42 | Carrollton Ranchview (5-1) | 58 | vs *Wilmer-Hutchins (3-2) |
43 | Dallas Carter (4-1) | 42 | at *Alvarado (4-2) |
44 | Burnet (4-1) | 43 | at *Lampasas (4-1) |
45 | Palestine (2-3) | 44 | vs *Henderson (4-1) |
46 | Crandall (3-2) | 46 | vs *Mabank (5-0) |
47 | Fischer Canyon Lake (4-1) | 47 | at *Taylor (0-5) |
48 | Tyler Chapel Hill (2-3) | 48 | at *Kilgore (3-2) |
49 | Navasota (2-4) | 57 | at *Houston Worthing (2-3) |
50 | Houston Wheatley (4-2) | 59 | at *Stafford (1-4) |
51 | Little Cypress-Mauriceville (2-2) | 50 | vs *Bridge City (1-3) |
52 | Stafford (1-4) | 65 | vs *Houston Wheatley (4-2) |
53 | Athens (4-1) | 51 | at *Waxahachie Life (4-1) |
54 | Wilmer-Hutchins (3-2) | 52 | at *Carrollton Ranchview (5-1) |
55 | Mabank (5-0) | 53 | at *Crandall (3-2) |
56 | Quinlan Ford (4-1) | 54 | at *Midlothian Heritage (2-3) |
57 | Pleasanton (6-0) | 55 | at *Gonzales (4-1) |
58 | Clint (3-2) | 56 | at Pampa (5-1) |
59 | Seminole (4-2) | 45 | at Brownfield (2-4) |
60 | Lake Worth (4-2) | 63 | vs *Kennedale (3-3) |
61 | Hidalgo (5-1) | 60 | at *Zapata (2-4) |
62 | Clint Mountain View (4-2) | 62 | vs McCamey (2-4) |
63 | Anna (4-2) | 61 | vs *Melissa (3-2) |
64 | Dallas Hillcrest (5-1) | 49 | vs *North Dallas (2-4) |
65 | Fulshear (0-6) | 72 | vs *Bay City (0-5) |
66 | Bay City (0-5) | 70 | at *Fulshear (0-6) |
67 | Burkburnett (2-3) | 66 | at *Gainesville (5-0) |
68 | Houston Furr (2-3) | 67 | at *Houston North Forest (1-5) |
69 | Zapata (2-4) | 71 | vs *Hidalgo (5-1) |
70 | Fort Worth Dunbar (1-4) | 76 | vs *Fort Worth Benbrook (3-3) |
71 | Fort Worth Benbrook (3-3) | 69 | at *Fort Worth Dunbar (1-4) |
72 | Fort Worth Castleberry (3-2) | 73 | at *Fort Worth Western Hills (2-4) |
73 | Houston North Forest (1-5) | 68 | vs *Houston Furr (2-3) |
74 | Houston Yates (1-4) | 64 | Open |
75 | RGC La Grulla (3-3) | 74 | Open |
76 | San Angelo Lake View (3-3) | 75 | vs Hereford (3-3) |
77 | Bridge City (1-3) | 79 | at *Little Cypress-Mauriceville (2-2) |
78 | Kingsville King (1-5) | 78 | vs *La Feria (6-0) |
79 | Livingston (2-2) | 81 | at *Splendora (3-1) |
80 | Gatesville (0-6) | 80 | at *Brownwood (6-0) |
81 | Fort Worth Western Hills (2-4) | 77 | vs *Fort Worth Castleberry (3-2) |
82 | Taylor (0-5) | 83 | vs *Fischer Canyon Lake (4-1) |
83 | Fabens (3-1) | 85 | at Anthony (2-4) |
84 | Paris North Lamar (0-6) | 82 | at *Argyle (5-0) |
85 | Sanger (1-5) | 87 | Open |
86 | Big Spring (1-5) | 86 | vs Dumas (6-0) |
87 | Mineral Wells (0-4) | 88 | at *Springtown (5-0) |
88 | Houston Worthing (2-3) | 84 | vs *Navasota (2-4) |
89 | Dallas Pinkston (1-5) | 89 | Open |
90 | North Dallas (2-4) | 90 | at *Dallas Hillcrest (5-1) |
91 | San Elizario (2-4) | 92 | vs Van Horn (3-3) |
92 | FW Diamond Hill-Jarvis (3-3) | 91 | Open |
CLASS 4A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | Texarkana Pleasant Grove (5-1) | 1 | at *Pittsburg (3-3) |
2 | Gilmer (4-2) | 2 | vs *Longview Spring Hill (3-3) |
3 | West Orange-Stark (3-1) | 3 | at *Silsbee (2-3) |
4 | Jasper (3-1) | 4 | at *Shepherd (1-4) |
5 | Lubbock Estacado (6-0) | 6 | vs *Borger (1-5) |
6 | Midland Greenwood (6-0) | 5 | at *Pecos (3-3) |
7 | Geronimo Navarro (5-0) | 8 | vs *Llano (4-1) |
8 | Sunnyvale (5-0) | 9 | at *Caddo Mills (4-1) |
9 | Waco Connally (6-0) | 10 | vs *Madisonville (2-4) |
10 | Robinson (4-1) | 11 | vs *Lorena (3-3) |
11 | Iowa Park (4-1) | 12 | vs *Graham (2-3) |
12 | Wimberley (4-1) | 13 | at *Austin Eastside Memorial (0-5) |
13 | Caddo Mills (4-1) | 15 | vs *Sunnyvale (5-0) |
14 | Silsbee (2-3) | 7 | vs *West Orange-Stark (3-1) |
15 | Graham (2-3) | 14 | at *Iowa Park (4-1) |
16 | Fairfield (5-1) | 17 | vs *Mexia (2-2) |
17 | Wharton (2-3) | 16 | at *Houston Washington (0-4) |
18 | Longview Spring Hill (3-3) | 35 | at *Gilmer (4-2) |
19 | Lorena (3-3) | 18 | at *Robinson (4-1) |
20 | Salado (4-2) | 26 | Open |
21 | Glen Rose (1-5) | 21 | vs *Hillsboro (2-4) |
22 | Raymondville (5-1) | 19 | Open |
23 | Pittsburg (3-3) | 20 | vs *Texarkana Pleasant Grove (5-1) |
24 | Giddings (1-4) | 22 | vs *Caldwell (2-3) |
25 | Levelland (2-4) | 36 | Open |
26 | Sweeny (3-2) | 23 | at *La Marque (2-3) |
27 | La Grange (4-1) | 24 | at *Brookshire Royal (3-2) |
28 | Bellville (3-2) | 25 | at *Smithville (3-2) |
29 | Llano (4-1) | 27 | at *Geronimo Navarro (5-0) |
30 | Center (3-3) | 29 | vs *Cleveland Tarkington (3-2) |
31 | Rockport-Fulton (2-3) | 30 | vs *Sinton (1-4) |
32 | Liberty (3-2) | 34 | Open |
33 | Mexia (2-2) | 32 | at *Fairfield (5-1) |
34 | Madisonville (2-4) | 31 | at *Waco Connally (6-0) |
35 | Texarkana Liberty-Eylau (0-6) | 33 | Open |
36 | Godley (5-1) | 37 | vs *Ferris (1-5) |
37 | Caldwell (2-3) | 38 | at *Giddings (1-4) |
38 | Bandera (5-0) | 40 | at *Cuero (1-4) |
39 | Hamshire-Fannett (4-1) | 39 | vs *Hardin-Jefferson (0-5) |
40 | Sinton (1-4) | 41 | at *Rockport-Fulton (2-3) |
41 | Rio Hondo (3-3) | 45 | Open |
42 | Cuero (1-4) | 43 | vs *Bandera (5-0) |
43 | Fort Stockton (5-1) | 28 | Open |
44 | Wills Point (3-3) | 54 | vs *Bullard (1-5) |
45 | Aubrey (1-4) | 46 | at *Vernon (0-4) |
46 | Nevada Community (3-2) | 47 | at *Farmersville (0-5) |
47 | Rusk (0-6) | 49 | Open |
48 | Perryton (1-5) | 48 | vs *Dalhart (3-3) |
49 | Dalhart (3-3) | 44 | at *Perryton (1-5) |
50 | La Marque (2-3) | 50 | vs *Sweeny (3-2) |
51 | Hillsboro (2-4) | 42 | at *Glen Rose (1-5) |
52 | Bridgeport (3-2) | 51 | vs *Krum (0-5) |
53 | Smithville (3-2) | 52 | vs *Bellville (3-2) |
54 | Bullard (1-5) | 55 | at *Wills Point (3-3) |
55 | Ferris (1-5) | 53 | at *Godley (5-1) |
56 | Brownsboro (1-5) | 56 | at *Canton (1-5) |
57 | Hondo (1-4) | 57 | at *Devine (1-4) |
58 | Devine (1-4) | 59 | vs *Hondo (1-4) |
59 | Port Isabel (2-4) | 58 | Open |
60 | Sweetwater (1-4) | 60 | at *Lamesa (0-6) |
61 | Snyder (1-4) | 75 | vs *Monahans (1-5) |
62 | Corpus Christi West Oso (2-3) | 62 | at *Orange Grove (0-5) |
63 | Crystal City (3-2) | 61 | vs *Pearsall (1-4) |
64 | Pecos (3-3) | 65 | vs *Midland Greenwood (6-0) |
65 | Shepherd (1-4) | 66 | vs *Jasper (3-1) |
66 | Dallas Lincoln (0-5) | 67 | at *Dallas Roosevelt (3-2) |
67 | Monahans (1-5) | 64 | at *Snyder (1-4) |
68 | Ingleside (1-4) | 68 | vs *Robstown (2-3) |
69 | Brookshire Royal (3-2) | 69 | vs *La Grange (4-1) |
70 | Cleveland Tarkington (3-2) | 70 | at *Center (3-3) |
71 | Pearsall (1-4) | 63 | at *Crystal City (3-2) |
72 | Hardin-Jefferson (0-5) | 71 | at *Hamshire-Fannett (4-1) |
73 | Vernon (0-4) | 72 | vs *Aubrey (1-4) |
74 | Poteet (1-4) | 74 | vs *Carrizo Springs (1-4) |
75 | Borger (1-5) | 76 | at *Lubbock Estacado (6-0) |
76 | Dallas Roosevelt (3-2) | 73 | vs *Dallas Lincoln (0-5) |
77 | Canton (1-5) | 77 | vs *Brownsboro (1-5) |
78 | Krum (0-5) | 78 | at *Bridgeport (3-2) |
79 | Orange Grove (0-5) | 79 | vs *Corpus Christi West Oso (2-3) |
80 | Farmersville (0-5) | 80 | vs *Nevada Community (3-2) |
81 | Carrizo Springs (1-4) | 81 | at *Poteet (1-4) |
82 | Progreso (2-4) | 82 | vs Harlingen Marine Military (0-5) |
83 | Robstown (2-3) | 86 | at *Ingleside (1-4) |
84 | Houston Washington (0-4) | 87 | vs *Wharton (2-3) |
85 | Huntington (0-6) | 85 | Open |
86 | Houston Kashmere (0-5) | 83 | at *Houston Scarborough (2-3) |
87 | Venus (1-5) | 84 | Open |
88 | Lamesa (0-6) | 88 | vs *Sweetwater (1-4) |
89 | Houston Scarborough (2-3) | 89 | vs *Houston Kashmere (0-5) |
90 | Austin Eastside Memorial (0-5) | 90 | vs *Wimberley (4-1) |
CLASS 3A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | Diboll (5-0) | 5 | vs *Coldspring-Oakhurst (3-2) |
2 | Wall (5-0) | 1 | vs *Clyde (4-1) |
3 | Grandview (6-0) | 2 | Open |
4 | Malakoff (4-1) | 3 | vs *Dallas Life Oak Cliff (5-0) |
5 | Rockdale (5-0) | 6 | vs *Lago Vista (5-1) |
6 | Bushland (5-0) | 4 | vs *Slaton (3-2) |
7 | Atlanta (4-2) | 9 | vs *Hughes Springs (5-1) |
8 | Jefferson (5-1) | 7 | vs *Mount Vernon (5-0) |
9 | Troy (5-1) | 8 | at *Little River Academy (2-4) |
10 | Pottsboro (6-0) | 11 | vs *Howe (2-4) |
11 | Franklin (4-1) | 15 | vs *Palestine Westwood (1-4) |
12 | Jourdanton (5-0) | 19 | vs *Marion (4-2) |
13 | Dallas Madison (4-1) | 12 | at *Dallas A+ Academy (1-4) |
14 | Eastland (5-0) | 13 | vs *Early (3-2) |
15 | Brock (4-2) | 18 | Open |
16 | Tuscola Jim Ned (5-0) | 14 | at *Breckenridge (0-5) |
17 | Hughes Springs (5-1) | 20 | at *Atlanta (4-2) |
18 | Gladewater (4-2) | 16 | vs *Mineola (2-3) |
19 | Mount Vernon (5-0) | 17 | at *Jefferson (5-1) |
20 | Cameron Yoe (4-1) | 25 | at *Jarrell (3-3) |
21 | George West (5-0) | 21 | at *San Diego (4-1) |
22 | Yoakum (2-3) | 22 | at *Vanderbilt Industrial (4-1) |
23 | Pilot Point (5-1) | 23 | vs *Ponder (2-4) |
24 | Columbus (3-2) | 24 | at *Hitchcock (2-3) |
25 | Edna (4-1) | 26 | at *Hallettsville (3-1) |
26 | Gladewater Sabine (5-0) | 27 | vs *Winnsboro (4-2) |
27 | East Chambers (4-1) | 28 | at *Orangefield (5-0) |
28 | Crockett (3-2) | 10 | at Tomball Christian H/School (1-4) |
29 | Lago Vista (5-1) | 29 | at *Rockdale (5-0) |
30 | Whitney (4-1) | 30 | at *Maypearl (3-3) |
31 | Vanderbilt Industrial (4-1) | 31 | vs *Yoakum (2-3) |
32 | Clyde (4-1) | 38 | at *Wall (5-0) |
33 | New London West Rusk (5-1) | 33 | at *White Oak (0-6) |
34 | Denver City (5-1) | 32 | at Crane (6-0) |
35 | Boyd (4-1) | 34 | at *Paradise (4-2) |
36 | Shallowater (2-3) | 35 | vs *Amarillo River Road (2-3) |
37 | Hallettsville (3-1) | 37 | vs *Edna (4-1) |
38 | Tatum (2-4) | 36 | Open |
39 | Marion (4-2) | 43 | at *Jourdanton (5-0) |
40 | Altair Rice Consolidated (2-2) | 39 | vs *Palacios (4-1) |
41 | San Diego (4-1) | 41 | vs *George West (5-0) |
42 | Hitchcock (2-3) | 40 | vs *Columbus (3-2) |
43 | Elkhart (4-2) | 42 | at *Trinity (0-6) |
44 | Boling (1-3) | 44 | vs *Hempstead (4-1) |
45 | Universal City Randolph (4-2) | 48 | vs *Lytle (1-4) |
46 | Goliad (0-5) | 45 | vs *Luling (0-5) |
47 | Woodville (2-3) | 51 | at *Buna (2-3) |
48 | Winnsboro (4-2) | 46 | at *Gladewater Sabine (5-0) |
49 | Slaton (3-2) | 47 | at *Bushland (5-0) |
50 | Hempstead (4-1) | 49 | at *Boling (1-3) |
51 | Emory Rains (3-3) | 66 | vs *Bonham (1-4) |
52 | Hooks (4-1) | 65 | vs *New Boston (0-6) |
53 | Palacios (4-1) | 52 | at *Altair Rice Consolidated (2-2) |
54 | Breckenridge (0-5) | 53 | vs *Tuscola Jim Ned (5-0) |
55 | Van Alstyne (2-4) | 54 | at *Lone Oak (1-4) |
56 | Teague (1-4) | 50 | vs *Groesbeck (2-4) |
57 | Mathis (3-2) | 58 | vs *Bishop (0-5) |
58 | Mineola (2-3) | 56 | at *Gladewater (4-2) |
59 | Little River Academy (2-4) | 55 | vs *Troy (5-1) |
60 | Coldspring-Oakhurst (3-2) | 62 | at *Diboll (5-0) |
61 | Littlefield (2-3) | 59 | vs *Muleshoe (0-5) |
62 | Aransas Pass (2-3) | 60 | vs *Lyford (1-4) |
63 | McGregor (3-3) | 57 | at *West (1-5) |
64 | Whitesboro (3-3) | 61 | at *Bowie (0-5) |
65 | Orangefield (5-0) | 63 | vs *East Chambers (4-1) |
66 | San Antonio Cole (3-3) | 64 | vs *Cotulla (5-1) |
67 | West (1-5) | 67 | vs *McGregor (3-3) |
68 | Paradise (4-2) | 71 | vs *Boyd (4-1) |
69 | Maypearl (3-3) | 70 | vs *Whitney (4-1) |
70 | Dallas Life Oak Cliff (5-0) | 68 | at *Malakoff (4-1) |
71 | Brownfield (2-4) | 75 | vs Seminole (4-2) |
72 | Amarillo River Road (2-3) | 74 | at *Shallowater (2-3) |
73 | Jarrell (3-3) | 77 | vs *Cameron Yoe (4-1) |
74 | Hardin (3-2) | 72 | at *Kirbyville (0-5) |
75 | Cotulla (5-1) | 73 | at *San Antonio Cole (3-3) |
76 | Warren (2-3) | 78 | at *Anahuac (2-3) |
77 | Karnes City (3-3) | 76 | Open |
78 | New Boston (0-6) | 79 | at *Hooks (4-1) |
79 | Kemp (1-4) | 80 | at *Eustace (1-4) |
80 | Palestine Westwood (1-4) | 82 | at *Franklin (4-1) |
81 | Anahuac (2-3) | 85 | vs *Warren (2-3) |
82 | Commerce (2-4) | 86 | Open |
83 | White Oak (0-6) | 83 | vs *New London West Rusk (5-1) |
84 | Lyford (1-4) | 90 | at *Aransas Pass (2-3) |
85 | Howe (2-4) | 69 | at *Pottsboro (6-0) |
86 | Buna (2-3) | 81 | vs *Woodville (2-3) |
87 | Early (3-2) | 88 | at *Eastland (5-0) |
88 | Kermit (0-4) | 89 | at Reagan County (0-6) |
89 | Falfurrias (3-2) | 87 | vs *Santa Gertrudis Academy (0-5) |
90 | Luling (0-5) | 91 | at *Goliad (0-5) |
91 | Lytle (1-4) | 93 | at *Universal City Randolph (4-2) |
92 | Redwater (1-5) | 84 | Open |
93 | Lone Oak (1-4) | 92 | vs *Van Alstyne (2-4) |
94 | Bowie (0-5) | 94 | vs *Whitesboro (3-3) |
95 | Bonham (1-4) | 98 | at *Emory Rains (3-3) |
96 | Groesbeck (2-4) | 96 | at *Teague (1-4) |
97 | Bishop (0-5) | 97 | at *Mathis (3-2) |
98 | Muleshoe (0-5) | 99 | at *Littlefield (2-3) |
99 | Trinity (0-6) | 95 | vs *Elkhart (4-2) |
100 | Eustace (1-4) | 101 | vs *Kemp (1-4) |
101 | Ponder (2-4) | 100 | at *Pilot Point (5-1) |
102 | Kirbyville (0-5) | 103 | vs *Hardin (3-2) |
103 | Manor New Tech (1-5) | 102 | Open |
104 | Santa Gertrudis Academy (0-5) | 104 | at *Falfurrias (3-2) |
105 | Dallas A+ Academy (1-4) | 106 | vs *Dallas Madison (4-1) |
106 | Tornillo (0-5) | 105 | vs Wink (3-3) |
CLASS 3A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | Newton (4-1) | 1 | at *Kountze (1-3) |
2 | Canadian (5-0) | 3 | vs *Tulia (3-2) |
3 | East Bernard (6-0) | 2 | at *Schulenburg (4-2) |
4 | Gunter (5-1) | 4 | at *Holliday (3-2) |
5 | Rogers (6-0) | 8 | Open |
6 | Cisco (4-1) | 5 | at *Coleman (3-2) |
7 | Abernathy (4-1) | 6 | vs *Stanton (1-4) |
8 | Clifton (4-2) | 12 | vs *Hamilton (5-1) |
9 | Crane (6-0) | 11 | vs Denver City (5-1) |
10 | Daingerfield (3-2) | 10 | at *Ore City (1-4) |
11 | Holliday (3-2) | 7 | vs *Gunter (5-1) |
12 | Poth (4-1) | 9 | vs *Nixon-Smiley (2-3) |
13 | Friona (5-0) | 13 | at *Childress (0-5) |
14 | Van Vleck (2-2) | 14 | at *Tidehaven (2-4) |
15 | Idalou (3-2) | 15 | at *Coahoma (4-1) |
16 | Palmer (5-0) | 25 | at *Corsicana Mildred (5-0) |
17 | Ganado (4-1) | 20 | vs *Danbury (0-5) |
18 | Wichita Falls City View (5-1) | 27 | Open |
19 | Tidehaven (2-4) | 22 | vs *Van Vleck (2-2) |
20 | Childress (0-5) | 16 | vs *Friona (5-0) |
21 | Paul Pewitt (5-0) | 18 | at *New Diana (4-1) |
22 | Anson (3-2) | 21 | at *Merkel (1-4) |
23 | Ballinger (3-2) | 19 | vs *Bangs (3-2) |
24 | Anderson-Shiro (5-0) | 23 | at *Hemphill (3-2) |
25 | Coahoma (4-1) | 24 | vs *Idalou (3-2) |
26 | Blanco (2-3) | 26 | vs *Sonora (2-3) |
27 | Dublin (4-1) | 28 | at *Tolar (3-2) |
28 | Buffalo (3-2) | 17 | vs *Rice (3-2) |
29 | Sonora (2-3) | 29 | at *Blanco (2-3) |
30 | DeKalb (5-0) | 30 | vs *Waskom (1-4) |
31 | Alpine (4-2) | 40 | at Iraan (0-6) |
32 | Corrigan-Camden (3-2) | 31 | at *New Waverly (4-1) |
33 | Hemphill (3-2) | 33 | vs *Anderson-Shiro (5-0) |
34 | Comfort (3-2) | 32 | vs *Johnson City (1-4) |
35 | Gilmer Harmony (2-3) | 37 | vs *Winona (3-2) |
36 | New Diana (4-1) | 34 | vs *Paul Pewitt (5-0) |
37 | Comanche (2-3) | 38 | at *Jacksboro (2-3) |
38 | Cooper (3-3) | 61 | at *Blue Ridge (3-2) |
39 | Arp (2-3) | 36 | at *Alba-Golden (1-4) |
40 | Jacksboro (2-3) | 39 | vs *Comanche (2-3) |
41 | Edgewood (4-1) | 35 | vs *Dallas Gateway Charter (0-5) |
42 | Natalia (4-1) | 41 | vs *Stockdale (1-4) |
43 | Elysian Fields (3-2) | 42 | vs *Queen City (0-5) |
44 | Odem (4-1) | 43 | at *Hebbronville (3-3) |
45 | Hamilton (5-1) | 63 | at *Clifton (4-2) |
46 | Spearman (3-2) | 45 | at *Dimmitt (1-4) |
47 | Grand Saline (4-1) | 49 | at *Frankston (2-2) |
48 | Brady (1-4) | 47 | vs *Ingram Moore (3-2) |
49 | Corpus Christi London (4-1) | 46 | at *Banquete (1-4) |
50 | Blue Ridge (3-2) | 62 | vs *Cooper (3-3) |
51 | Hebbronville (3-3) | 53 | vs *Odem (4-1) |
52 | Waskom (1-4) | 48 | at *DeKalb (5-0) |
53 | Winona (3-2) | 55 | at *Gilmer Harmony (2-3) |
54 | Santa Rosa (3-3) | 44 | at *Monte Alto (2-4) |
55 | Millsap (3-2) | 50 | vs *Rio Vista (2-3) |
56 | Tulia (3-2) | 54 | at *Canadian (5-0) |
57 | Troup (1-4) | 51 | at *Quitman (0-5) |
58 | Schulenburg (4-2) | 52 | vs *East Bernard (6-0) |
59 | Bangs (3-2) | 56 | at *Ballinger (3-2) |
60 | Lexington (0-6) | 59 | at *Florence (1-5) |
61 | Tolar (3-2) | 58 | vs *Dublin (4-1) |
62 | Ingram Moore (3-2) | 60 | at *Brady (1-4) |
63 | Henrietta (4-2) | 67 | at *Sadler S&S Consolidated (0-6) |
64 | Bells (2-3) | 65 | at *Pattonville Prairiland (2-4) |
65 | New Waverly (4-1) | 66 | vs *Corrigan-Camden (3-2) |
66 | Rice (3-2) | 69 | at *Buffalo (3-2) |
67 | Frankston (2-2) | 70 | vs *Grand Saline (4-1) |
68 | Nixon-Smiley (2-3) | 68 | at *Poth (4-1) |
69 | Coleman (3-2) | 71 | vs *Cisco (4-1) |
70 | Taft (3-3) | 77 | Open |
71 | Corsicana Mildred (5-0) | 75 | vs *Palmer (5-0) |
72 | Skidmore-Tynan (3-2) | 73 | at *Dilley (0-5) |
73 | Pattonville Prairiland (2-4) | 88 | vs *Bells (2-3) |
74 | Merkel (1-4) | 74 | vs *Anson (3-2) |
75 | Johnson City (1-4) | 76 | at *Comfort (3-2) |
76 | Paris Chisum (2-4) | 57 | vs *Leonard (2-4) |
77 | Colorado City (0-5) | 79 | vs *Lubbock Roosevelt (1-4) |
78 | Whitewright (3-3) | 64 | Open |
79 | Lubbock Roosevelt (1-4) | 81 | at *Colorado City (0-5) |
80 | Blooming Grove (2-3) | 80 | vs *Scurry-Rosser (2-3) |
81 | Ore City (1-4) | 82 | vs *Daingerfield (3-2) |
82 | Nocona (2-4) | 78 | vs *Callisburg (0-5) |
83 | Stockdale (1-4) | 83 | at *Natalia (4-1) |
84 | Danbury (0-5) | 84 | at *Ganado (4-1) |
85 | Stanton (1-4) | 86 | at *Abernathy (4-1) |
86 | Rio Vista (2-3) | 87 | at *Millsap (3-2) |
87 | Scurry-Rosser (2-3) | 89 | at *Blooming Grove (2-3) |
88 | Leonard (2-4) | 72 | at *Paris Chisum (2-4) |
89 | Alba-Golden (1-4) | 85 | vs *Arp (2-3) |
90 | Dilley (0-5) | 91 | vs *Skidmore-Tynan (3-2) |
91 | Reagan County (0-6) | 93 | vs Kermit (0-4) |
92 | Callisburg (0-5) | 92 | at *Nocona (2-4) |
93 | Florence (1-5) | 104 | vs *Lexington (0-6) |
94 | Banquete (1-4) | 90 | vs *Corpus Christi London (4-1) |
95 | Kountze (1-3) | 94 | vs *Newton (4-1) |
96 | Sadler S&S Consolidated (0-6) | 101 | vs *Henrietta (4-2) |
97 | Monte Alto (2-4) | 100 | vs *Santa Rosa (3-3) |
98 | Dimmitt (1-4) | 99 | vs *Spearman (3-2) |
99 | San Angelo Grape Creek (1-4) | 97 | vs *San Angelo TLCA (0-5) |
100 | Bloomington (2-4) | 95 | Open |
101 | Dallas Gateway Charter (0-5) | 98 | at *Edgewood (4-1) |
102 | Quitman (0-5) | 96 | vs *Troup (1-4) |
103 | Anthony (2-4) | 103 | vs Fabens (3-1) |
104 | Queen City (0-5) | 102 | at *Elysian Fields (3-2) |
105 | San Angelo TLCA (0-5) | 105 | at *San Angelo Grape Creek (1-4) |
CLASS 2A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | Shiner (6-0) | 1 | vs *Yorktown (3-3) |
2 | Refugio (5-0) | 2 | vs *Riviera-Kaufer (2-3) |
3 | San Augustine (4-0) | 3 | vs *Hull-Daisetta (2-2) |
4 | San Saba (5-0) | 4 | vs *Goldthwaite (1-4) |
5 | Holland (6-0) | 5 | at *Marlin (1-4) |
6 | Panhandle (4-1) | 6 | at *Boys Ranch (0-5) |
7 | Alto (5-0) | 7 | at *Big Sandy (1-4) |
8 | Hawley (6-0) | 8 | vs *Winters (4-2) |
9 | Stinnett West Texas (3-2) | 9 | vs *Amarillo Highland Park (2-3) |
10 | Mason (3-2) | 10 | at *Brackettville (3-2) |
11 | Weimar (6-0) | 13 | at *Kenedy (4-2) |
12 | Post (5-0) | 12 | at *Hale Center (3-2) |
13 | Joaquin (4-1) | 15 | at *Linden-Kildaire (2-4) |
14 | Hearne (3-3) | 17 | vs *Milano (0-5) |
15 | Crawford (3-2) | 16 | at *Valley Mills (3-2) |
16 | New Deal (5-0) | 19 | vs *Olton (4-1) |
17 | Sundown (3-2) | 20 | at *Floydada (2-3) |
18 | Ozona (4-2) | 14 | at *Stamford (4-2) |
19 | Thorndale (4-2) | 18 | vs *Thrall (4-2) |
20 | Bogata Rivercrest (6-0) | 21 | Open |
21 | Groveton (4-1) | 22 | vs *Pineland West Sabine (2-2) |
22 | Valley View (3-2) | 23 | vs *Collinsville (3-3) |
23 | Garrison (2-3) | 24 | at *Timpson (2-4) |
24 | Shelbyville (4-1) | 25 | at *Deweyville (4-1) |
25 | Honey Grove (6-0) | 26 | at *Wolfe City (5-1) |
26 | Tenaha (4-2) | 11 | Open |
27 | Lindsay (4-2) | 31 | at *Chico (2-4) |
28 | Price Carlisle (3-2) | 27 | vs *Cushing (1-4) |
29 | Wolfe City (5-1) | 28 | vs *Honey Grove (6-0) |
30 | Bruceville-Eddy (5-1) | 33 | at *Italy (4-2) |
31 | Brackettville (3-2) | 32 | vs *Mason (3-2) |
32 | Bosqueville (2-4) | 30 | at *Riesel (2-3) |
33 | Stamford (4-2) | 29 | vs *Ozona (4-2) |
34 | Wallis Brazos (2-4) | 40 | Open |
35 | Thrall (4-2) | 34 | at *Thorndale (4-2) |
36 | Seymour (2-4) | 41 | at *Olney (0-5) |
37 | Santa Maria (4-1) | 36 | vs *Three Rivers (3-2) |
38 | Winters (4-2) | 35 | at *Hawley (6-0) |
39 | Pineland West Sabine (2-2) | 37 | at *Groveton (4-1) |
40 | Three Rivers (3-2) | 39 | at *Santa Maria (4-1) |
41 | Italy (4-2) | 51 | vs *Bruceville-Eddy (5-1) |
42 | DeLeon (1-4) | 42 | at *Hico (0-5) |
43 | Valley Mills (3-2) | 43 | vs *Crawford (3-2) |
44 | Beckville (2-3) | 66 | vs *Harleton (4-2) |
45 | Normangee (1-4) | 44 | at *Jewett Leon (0-5) |
46 | Olton (4-1) | 46 | at *New Deal (5-0) |
47 | Big Sandy (1-4) | 52 | vs *Alto (5-0) |
48 | Centerville (1-3) | 47 | at *Cayuga (2-3) |
49 | Yorktown (3-3) | 50 | at *Shiner (6-0) |
50 | Harleton (4-2) | 62 | at *Beckville (2-3) |
51 | Freer (3-2) | 49 | at *Ben Bolt (4-1) |
52 | Celeste (1-5) | 53 | at *Trenton (3-2) |
53 | Kenedy (4-2) | 61 | vs *Weimar (6-0) |
54 | Collinsville (3-3) | 38 | at *Valley View (3-2) |
55 | Forsan (3-3) | 48 | Open |
56 | Cayuga (2-3) | 54 | vs *Centerville (1-3) |
57 | Alvord (3-3) | 56 | Open |
58 | Center Point (3-2) | 59 | vs *Harper (1-4) |
59 | Deweyville (4-1) | 67 | vs *Shelbyville (4-1) |
60 | Riesel (2-3) | 58 | vs *Bosqueville (2-4) |
61 | Timpson (2-4) | 45 | vs *Garrison (2-3) |
62 | Floydada (2-3) | 60 | vs *Sundown (3-2) |
63 | Trenton (3-2) | 55 | vs *Celeste (1-5) |
64 | Jewett Leon (0-5) | 63 | vs *Normangee (1-4) |
65 | Itasca (2-4) | 57 | vs *Axtell (1-4) |
66 | Ben Bolt (4-1) | 64 | vs *Freer (3-2) |
67 | Linden-Kildaire (2-4) | 65 | vs *Joaquin (4-1) |
68 | Marlin (1-4) | 71 | vs *Holland (6-0) |
69 | Gladewater Union Grove (3-2) | 68 | vs *Hawkins (0-5) |
70 | Sunray (0-5) | 69 | at *Sanford-Fritch (0-5) |
71 | Como-Pickton (3-3) | 76 | at *Quinlan Boles (1-5) |
72 | Amarillo Highland Park (2-3) | 70 | at *Stinnett West Texas (3-2) |
73 | Hale Center (3-2) | 72 | vs *Post (5-0) |
74 | Milano (0-5) | 73 | at *Hearne (3-3) |
75 | Sanford-Fritch (0-5) | 74 | vs *Sunray (0-5) |
76 | Junction (2-3) | 75 | at *Sabinal (0-5) |
77 | Hull-Daisetta (2-2) | 77 | at *San Augustine (4-0) |
78 | Tom Bean (2-4) | 82 | Open |
79 | Goldthwaite (1-4) | 78 | at *San Saba (5-0) |
80 | Harper (1-4) | 79 | at *Center Point (3-2) |
81 | Riviera-Kaufer (2-3) | 80 | at *Refugio (5-0) |
82 | Hawkins (0-5) | 81 | at *Gladewater Union Grove (3-2) |
83 | Cushing (1-4) | 84 | at *Price Carlisle (3-2) |
84 | Chico (2-4) | 83 | vs *Lindsay (4-2) |
85 | Kerens (0-5) | 85 | vs *Malakoff Cross Roads (0-5) |
86 | Moody (1-5) | 86 | Open |
87 | Axtell (1-4) | 88 | at *Itasca (2-4) |
88 | Hico (0-5) | 87 | vs *DeLeon (1-4) |
89 | Sabinal (0-5) | 90 | vs *Junction (2-3) |
90 | Quinlan Boles (1-5) | 89 | vs *Como-Pickton (3-3) |
91 | Malakoff Cross Roads (0-5) | 92 | at *Kerens (0-5) |
92 | Rosebud-Lott (0-6) | 91 | Open |
93 | Boys Ranch (0-5) | 93 | vs *Panhandle (4-1) |
94 | Olney (0-5) | 94 | vs *Seymour (2-4) |
CLASS 2A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | Wellington (4-1) | 1 | vs *Quanah (1-4) |
2 | Stratford (5-1) | 2 | at *Clarendon (4-2) |
3 | Mart (2-3) | 3 | vs *Meridian (0-5) |
4 | Hamlin (3-2) | 4 | vs *Roscoe (1-4) |
5 | Falls City (4-1) | 5 | vs *La Pryor (2-3) |
6 | Albany (4-2) | 7 | Open |
7 | Gruver (4-2) | 6 | Open |
8 | Wheeler (4-1) | 10 | at *Munday (1-2) |
9 | Muenster (4-2) | 9 | at *Cumby (4-2) |
10 | Flatonia (5-1) | 8 | vs *Burton (3-3) |
11 | Vega (5-1) | 14 | at *Booker (1-4) |
12 | Burton (3-3) | 11 | at *Flatonia (5-1) |
13 | Eldorado (5-1) | 13 | Open |
14 | Windthorst (3-2) | 16 | at *Archer City (4-1) |
15 | Ralls (5-0) | 18 | vs *Lockney (0-5) |
16 | Grapeland (5-1) | 12 | at *Colmesneil (1-4) |
17 | Christoval (6-0) | 17 | at *Rocksprings (3-3) |
18 | Archer City (4-1) | 20 | vs *Windthorst (3-2) |
19 | Santo (4-1) | 19 | vs *Electra (3-2) |
20 | Wink (3-3) | 22 | at Tornillo (0-5) |
21 | Cross Plains (5-1) | 30 | vs *Haskell (2-4) |
22 | La Pryor (2-3) | 21 | at *Falls City (4-1) |
23 | Sudan (5-0) | 25 | vs *Bovina (2-3) |
24 | Bremond (5-1) | 15 | at *Bartlett (0-6) |
25 | Granger (4-2) | 24 | vs *Iola (3-3) |
26 | Tahoka (3-2) | 26 | vs *New Home (2-3) |
27 | Cumby (4-2) | 23 | vs *Muenster (4-2) |
28 | Dawson (4-1) | 27 | at *Hubbard (4-1) |
29 | Clarendon (4-2) | 28 | vs *Stratford (5-1) |
30 | Evadale (3-2) | 29 | at Beaumont Msgr. Kelly (4-1) |
31 | Mount Enterprise (4-0) | 31 | vs *Simms Bowie (1-4) |
32 | Agua Dulce (5-0) | 35 | at *La Villa (0-5) |
33 | Hubbard (4-1) | 34 | vs *Dawson (4-1) |
34 | Lovelady (3-3) | 37 | Open |
35 | McCamey (2-4) | 32 | at Clint Mountain View (4-2) |
36 | Seagraves (2-3) | 38 | vs *Farwell (3-2) |
37 | D'Hanis (3-2) | 39 | at *Charlotte (4-1) |
38 | Haskell (2-4) | 40 | at *Cross Plains (5-1) |
39 | Electra (3-2) | 41 | at *Santo (4-1) |
40 | Roscoe (1-4) | 42 | at *Hamlin (3-2) |
41 | Iola (3-3) | 43 | at *Granger (4-2) |
42 | Van Horn (3-3) | 44 | at San Elizario (2-4) |
43 | Snook (2-4) | 47 | vs *Somerville (2-3) |
44 | Miles (5-1) | 33 | at *Menard (2-4) |
45 | Detroit (2-3) | 46 | at *Overton (0-5) |
46 | Tioga (2-4) | 45 | Open |
47 | Farwell (3-2) | 49 | at *Seagraves (2-3) |
48 | Saratoga West Hardin (2-4) | 50 | at *Burkeville (0-5) |
49 | Shamrock (1-4) | 51 | vs *Memphis (1-4) |
50 | Chilton (4-2) | 36 | Open |
51 | Charlotte (4-1) | 53 | vs *D'Hanis (3-2) |
52 | Memphis (1-4) | 52 | at *Shamrock (1-4) |
53 | Smyer (3-2) | 48 | at *Crosbyton (1-4) |
54 | Quanah (1-4) | 54 | at *Wellington (4-1) |
55 | Wortham (4-1) | 56 | vs *Frost (2-3) |
56 | New Home (2-3) | 57 | at *Tahoka (3-2) |
57 | Menard (2-4) | 59 | vs *Miles (5-1) |
58 | Munday (1-2) | 58 | vs *Wheeler (4-1) |
59 | Maud (2-3) | 63 | vs *Clarksville (2-3) |
60 | La Villa (0-5) | 60 | vs *Agua Dulce (5-0) |
61 | Somerville (2-3) | 55 | at *Snook (2-4) |
62 | Frost (2-3) | 61 | at *Wortham (4-1) |
63 | Bovina (2-3) | 62 | at *Sudan (5-0) |
64 | Simms Bowie (1-4) | 64 | at *Mount Enterprise (4-0) |
65 | Bruni (0-5) | 65 | vs *Woodsboro (0-5) |
66 | Clarksville (2-3) | 66 | at *Maud (2-3) |
67 | Premont (2-3) | 67 | at *Benavides (1-4) |
68 | Runge (0-5) | 69 | vs *Pettus (1-4) |
69 | Lockney (0-5) | 70 | at *Ralls (5-0) |
70 | Petrolia (2-3) | 76 | vs *Ranger (1-4) |
71 | Iraan (0-6) | 71 | vs Alpine (4-2) |
72 | Booker (1-4) | 74 | vs *Vega (5-1) |
73 | Pettus (1-4) | 75 | at *Runge (0-5) |
74 | Era (0-6) | 68 | Open |
75 | Louise (0-6) | 77 | Open |
76 | Colmesneil (1-4) | 72 | vs *Grapeland (5-1) |
77 | Rocksprings (3-3) | 78 | vs *Christoval (6-0) |
78 | Crosbyton (1-4) | 79 | vs *Smyer (3-2) |
79 | Benavides (1-4) | 80 | vs *Premont (2-3) |
80 | Woodsboro (0-5) | 73 | at *Bruni (0-5) |
81 | Ranger (1-4) | 81 | at *Petrolia (2-3) |
82 | Bartlett (0-6) | 82 | vs *Bremond (5-1) |
83 | Burkeville (0-5) | 85 | vs *Saratoga West Hardin (2-4) |
84 | Overton (0-5) | 83 | vs *Detroit (2-3) |
85 | Springlake-Earth (1-4) | 84 | vs *Plains (0-5) |
86 | Meridian (0-5) | 86 | at *Mart (2-3) |
87 | Plains (0-5) | 87 | at *Springlake-Earth (1-4) |
CLASS 1A DIVISION I
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | Balmorhea (6-0) | 1 | vs Midland Trinity (4-1) |
2 | Garden City (4-2) | 12 | Open |
3 | Borden County (5-0) | 2 | vs *O'Donnell (2-3) |
4 | McLean (5-1) | 3 | at Baird (4-1) |
5 | Paducah (5-1) | 5 | Open |
6 | Sterling City (6-0) | 4 | vs *Water Valley (4-2) |
7 | Ira (6-0) | 6 | at *Rotan (2-4) |
8 | Gilmer Union Hill (5-1) | 16 | at Trinidad (2-3) |
9 | White Deer (5-1) | 10 | vs Claude (3-3) |
10 | Rankin (5-1) | 7 | Open |
11 | Leakey (6-0) | 11 | at Evant (4-2) |
12 | May (5-1) | 9 | vs Strawn (4-2) |
13 | Milford (4-2) | 8 | vs Calvert (3-2) |
14 | Blum (4-2) | 14 | at *Aquilla (1-5) |
15 | Turkey Valley (4-2) | 15 | at Motley County (3-3) |
16 | Spur (5-1) | 17 | Open |
17 | Avalon (6-0) | 13 | at Apple Springs (4-2) |
18 | Knox City (4-2) | 19 | at *Crowell (3-3) |
19 | Coolidge (4-2) | 23 | vs Oakwood (3-3) |
20 | Jonesboro (5-1) | 24 | vs Iredell (1-5) |
21 | Gorman (4-2) | 22 | vs Waco Parkview Christian (4-2) |
22 | Ropesville Ropes (4-2) | 20 | vs *Morton (0-6) |
23 | Lamesa Klondike (4-1) | 26 | vs *Ackerly Sands (0-6) |
24 | Aspermont (4-2) | 27 | at *Hermleigh (2-4) |
25 | Happy (4-2) | 25 | vs *Hart (1-5) |
26 | Saint Jo (5-0) | 28 | at *Savoy (0-3) |
27 | Crowell (3-3) | 18 | vs *Knox City (4-2) |
28 | Roscoe Highland (4-2) | 21 | vs *Westbrook (3-3) |
29 | Evant (4-2) | 30 | vs Leakey (6-0) |
30 | Nazareth (2-2) | 31 | vs Lubbock Home School Christian (1-5) |
31 | Eden (3-3) | 29 | at *Bronte (1-5) |
32 | Perrin-Whitt (4-1) | 32 | vs *Newcastle (2-4) |
33 | Nueces Canyon (4-1) | 34 | at Spring Branch Living Rock (4-0) |
34 | Covington (6-0) | 35 | vs *Abbott (2-4) |
35 | Newcastle (2-4) | 37 | at *Perrin-Whitt (4-1) |
36 | Westbrook (3-3) | 36 | at *Roscoe Highland (4-2) |
37 | Water Valley (4-2) | 38 | at *Sterling City (6-0) |
38 | Bryson (4-2) | 49 | Open |
39 | Petersburg (2-3) | 40 | at *Lorenzo (4-2) |
40 | Aquilla (1-5) | 33 | vs *Blum (4-2) |
41 | Abbott (2-4) | 39 | at *Covington (6-0) |
42 | Leverett's Chapel (5-0) | 42 | Open |
43 | Fort Davis (4-2) | 41 | vs EP Faith Christian (3-3) |
44 | O'Donnell (2-3) | 43 | at *Borden County (5-0) |
45 | Hermleigh (2-4) | 48 | vs *Aspermont (4-2) |
46 | Robert Lee (3-2) | 52 | vs *Veribest (1-5) |
47 | Meadow (2-4) | 46 | Open |
48 | High Island (3-2) | 47 | vs Orange Community Christian (2-2-1) |
49 | Lorenzo (4-2) | 55 | vs *Petersburg (2-3) |
50 | Gholson (5-1) | 45 | Open |
51 | Zephyr (1-5) | 50 | vs Stephenville Faith (4-1) |
52 | Lometa (2-4) | 44 | at Bynum (3-2) |
53 | Rotan (2-4) | 51 | vs *Ira (6-0) |
54 | Penelope (3-3) | 53 | vs Kopperl (1-5) |
55 | Chillicothe (3-2) | 60 | at *Vernon Northside (4-1) |
56 | Miami (4-1) | 54 | vs Groom (3-2) |
57 | Vernon Northside (4-1) | 56 | vs *Chillicothe (3-2) |
58 | Medina (1-5) | 59 | vs Richland Springs (4-0) |
59 | Whiteface (3-3) | 57 | vs *Wellman-Union (3-3) |
60 | Lingleville (4-2) | 64 | vs Rochelle (5-1) |
61 | Wellman-Union (3-3) | 58 | at *Whiteface (3-3) |
62 | Savoy (0-3) | 61 | vs *Saint Jo (5-0) |
63 | Morton (0-6) | 63 | at *Ropesville Ropes (4-2) |
64 | Marfa (2-4) | 73 | Open |
65 | Paint Rock (1-5) | 65 | Open |
66 | Lenorah Grady (2-4) | 62 | Open |
67 | Veribest (1-5) | 68 | at *Robert Lee (3-2) |
68 | Fruitvale (3-3) | 67 | Open |
69 | Hart (1-5) | 66 | at *Happy (4-2) |
70 | Bronte (1-5) | 69 | vs *Eden (3-3) |
71 | Santa Anna (1-5) | 71 | vs Blackwell (6-0) |
72 | Ackerly Sands (0-6) | 72 | at *Lamesa Klondike (4-1) |
73 | Prairie Lea (2-3) | 70 | vs Buckholts (0-5) |
CLASS 1A DIVISION II
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | Jayton (6-0) | 2 | vs *Guthrie (1-5) |
2 | Richland Springs (4-0) | 4 | at Medina (1-5) |
3 | Grandfalls-Royalty (5-1) | 6 | vs *Sanderson (2-2) |
4 | Calvert (3-2) | 3 | at Milford (4-2) |
5 | Blackwell (6-0) | 5 | at Santa Anna (1-5) |
6 | Gordon (5-1) | 7 | vs Morgan (1-5) |
7 | Strawn (4-2) | 1 | at May (5-1) |
8 | Motley County (3-3) | 9 | vs Turkey Valley (4-2) |
9 | Groom (3-2) | 10 | at Miami (4-1) |
10 | Brookesmith (6-0) | 11 | vs *Blanket (4-2) |
11 | Apple Springs (4-2) | 14 | vs Avalon (6-0) |
12 | Oakwood (3-3) | 8 | at Coolidge (4-2) |
13 | Cranfills Gap (5-1) | 13 | Open |
14 | Whitharral (4-2) | 12 | at *Cotton Center (0-5) |
15 | Blanket (4-2) | 15 | at *Brookesmith (6-0) |
16 | Sanderson (2-2) | 17 | at *Grandfalls-Royalty (5-1) |
17 | Loop (5-1) | 20 | vs Silverton (1-5) |
18 | Anton (3-3) | 18 | at *Lazbuddie (4-2) |
19 | Trinidad (2-3) | 21 | vs Gilmer Union Hill (5-1) |
20 | Rochelle (5-1) | 26 | at Lingleville (4-2) |
21 | Amherst (4-2) | 19 | Open |
22 | Sierra Blanca (3-2) | 25 | Open |
23 | Lefors (2-3) | 23 | at *Follett (0-3) |
24 | Bynum (3-2) | 24 | vs Lometa (2-4) |
25 | Throckmorton (2-4) | 22 | at Loraine (3-2) |
26 | Woodson (3-2) | 28 | vs Moran (3-2) |
27 | Loraine (3-2) | 16 | vs Throckmorton (2-4) |
28 | Ladonia Fannindel (1-3) | 29 | vs Tyler Willowbend (0-5) |
29 | Silverton (1-5) | 35 | at Loop (5-1) |
30 | Lueders-Avoca (2-4) | 43 | Open |
31 | Follett (0-3) | 31 | vs *Lefors (2-3) |
32 | Kress (3-3) | 40 | Open |
33 | Bluff Dale (3-3) | 33 | vs Eagle Christian Academy (2-4) |
34 | Oglesby (1-4) | 52 | vs Gustine (4-2) |
35 | Iredell (1-5) | 37 | at Jonesboro (5-1) |
36 | Cherokee (0-6) | 39 | Open |
37 | Wilson (2-3) | 36 | at Rule (2-4) |
38 | Lazbuddie (4-2) | 32 | vs *Anton (3-3) |
39 | Gustine (4-2) | 34 | at Oglesby (1-4) |
40 | Moran (3-2) | 30 | at Woodson (3-2) |
41 | Morgan (1-5) | 38 | at Gordon (5-1) |
42 | McDade (2-3) | 41 | at Williamson County Home School (4-2) |
43 | Sidney (1-5) | 44 | vs *Mullin (1-5) |
44 | Chester (2-3) | 45 | vs Houston Sanchez (0-6) |
45 | Imperial Buena Vista (1-5) | 27 | Open |
46 | Valera Panther Creek (2-3) | 46 | Open |
47 | Walnut Springs (1-5) | 42 | vs Mount Calm (0-6) |
48 | Kopperl (1-5) | 49 | at Penelope (3-3) |
49 | Forestburg (2-4) | 47 | Open |
50 | Harrold (0-0) | 48 | Open |
51 | Lohn (0-0) | 53 | Open |
52 | Rising Star (1-3) | 54 | at Zephyr JV |
53 | Afton Patton Springs (1-3) | 56 | vs Southland (1-5) |
54 | Rule (2-4) | 57 | vs Wilson (2-3) |
55 | Mount Calm (0-6) | 51 | at Walnut Springs (1-5) |
56 | Three Way (1-5) | 58 | Open |
57 | Southland (1-5) | 55 | at Afton Patton Springs (1-3) |
58 | Guthrie (1-5) | 59 | at *Jayton (6-0) |
59 | Buckholts (0-5) | 50 | at Prairie Lea (2-3) |
60 | Benjamin (0-5) | 60 | vs Trent (0-5) |
61 | Cotton Center (0-5) | 62 | vs *Whitharral (4-2) |
62 | Higgins (1-5) | 61 | vs *Hedley (0-6) |
63 | Hedley (0-6) | 66 | at *Higgins (1-5) |
64 | Trent (0-5) | 63 | at Benjamin (0-5) |
65 | Bowie Gold-burg (0-6) | 64 | Open |
66 | Mullin (1-5) | 65 | at *Sidney (1-5) |
PRIVATE SCHOOLS — 11-MAN
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | Cedar Hill Trinity Christian (4-1) | 1 | Open |
2 | Fort Worth Nolan Catholic (6-0) | 2 | vs *Argyle Liberty Christian (2-4) |
3 | Dallas Parish Episcopal (4-1) | 3 | vs *Dallas Bishop Dunne (4-2) |
4 | Austin Regents School (5-1) | 6 | Open |
5 | Dallas Bishop Dunne (4-2) | 5 | at *Dallas Parish Episcopal (4-1) |
6 | Houston Second Baptist (5-0) | 4 | at *Victoria St. Joseph (3-1) |
7 | Dallas Plano Prestonwood (5-1) | 7 | at *Plano John Paul II (5-1) |
8 | San Antonio Cornerstone (6-0) | 8 | Open |
9 | Dallas Christian School (5-0) | 9 | at *Bullard Brook Hill (4-1) |
10 | Midland Christian (3-3) | 10 | vs *Addison Trinity Christian (0-6) |
11 | Fort Worth All Saints Episcopal (3-2) | 11 | Open |
12 | Grapevine Faith Christian (4-1) | 14 | at *Frisco Legacy Christian (5-1) |
13 | The Woodlands Christian (6-0) | 12 | vs *Houston Lutheran North (4-0) |
14 | Dallas Bishop Lynch (3-3) | 13 | Open |
15 | Bellaire Episcopal (4-1) | 17 | at *Dallas St. Mark's (2-3) |
16 | Houston Kinkaid (3-3) | 16 | vs *Dallas Greenhill Prep (1-5) |
17 | Plano John Paul II (5-1) | 15 | vs *Dallas Plano Prestonwood (5-1) |
18 | Houston St. Thomas (3-3) | 18 | vs *Tomball Concordia Lutheran (1-4) |
19 | San Antonio Antonian Prep (4-2) | 20 | Open |
20 | Argyle Liberty Christian (2-4) | 21 | at *Fort Worth Nolan Catholic (6-0) |
21 | Bullard Brook Hill (4-1) | 22 | vs *Dallas Christian School (5-0) |
22 | San Antonio Holy Cross (3-3) | 19 | at *CC John Paul II (6-0) |
23 | Episcopal School of Dallas (3-1) | 30 | at Austin Saints (4-2) |
24 | Houston Lutheran South (4-1) | 23 | at *Fort Bend Christian (3-1) |
25 | Fort Worth Country Day (2-4) | 25 | at *Irving Cistercian Prep (3-3) |
26 | Frisco Legacy Christian (5-1) | 24 | vs *Grapevine Faith Christian (4-1) |
27 | Fort Worth Southwest Christian (4-1) | 29 | at *Fort Worth Christian (3-3) |
28 | San Antonio Central Catholic (3-3) | 26 | at *Houston St. Pius X (1-5) |
29 | The Woodlands John Cooper (4-2) | 35 | vs *Oklahoma City (Okl.) Casady (1-4) |
30 | Houston Legacy (2-3) | 31 | Open |
31 | Tomball Concordia Lutheran (1-4) | 28 | at *Houston St. Thomas (3-3) |
32 | Lubbock Christian (6-0) | 32 | at *Flower Mound Coram Deo (2-4) |
33 | Houston Christian (4-2) | 52 | at *Houston St. John's (3-2) |
34 | Austin Brentwood Christian (6-0) | 37 | vs Shiner St. Paul (3-3) |
35 | Houston St. John's (3-2) | 27 | vs *Houston Christian (4-2) |
36 | Arlington Pantego Christian (5-1) | 36 | at *Arlington Grace Prep (4-1) |
37 | Houston St. Pius X (1-5) | 38 | vs *San Antonio Central Catholic (3-3) |
38 | Austin Saints (4-2) | 39 | vs Episcopal School of Dallas (3-1) |
39 | Oklahoma City (Okl.) Casady (1-4) | 59 | at *The Woodlands John Cooper (4-2) |
40 | Dallas Shelton School (4-1) | 41 | Open |
41 | Victoria St. Joseph (3-1) | 44 | vs *Houston Second Baptist (5-0) |
42 | Tyler Grace Community (4-2) | 40 | vs *McKinney Christian (4-1) |
43 | Addison Trinity Christian (0-6) | 46 | at *Midland Christian (3-3) |
44 | Fort Worth Lake Country (4-1) | 47 | vs Colleyville Covenant Christian (1-4) |
45 | Boerne Geneva School (2-4) | 55 | at *Schertz John Paul II (2-4) |
46 | Fort Worth Christian (3-3) | 42 | vs *Fort Worth Southwest Christian (4-1) |
47 | CC John Paul II (6-0) | 50 | vs *San Antonio Holy Cross (3-3) |
48 | Fort Worth Trinity Valley (2-4) | 51 | vs *Arlington Oakridge (3-2) |
49 | Dallas St. Mark's (2-3) | 33 | vs *Bellaire Episcopal (4-1) |
50 | Arlington Oakridge (3-2) | 48 | at *Fort Worth Trinity Valley (2-4) |
51 | McKinney Christian (4-1) | 49 | at *Tyler Grace Community (4-2) |
52 | Katy St. John XXIII (5-1) | 45 | vs *Houston Cristo Rey Jesuit (1-4) |
53 | Irving Cistercian Prep (3-3) | 34 | vs *Fort Worth Country Day (2-4) |
54 | League City Bay Area Christian (2-3) | 53 | at *Pasadena First Baptist (2-3) |
55 | Arlington Grace Prep (4-1) | 56 | vs *Arlington Pantego Christian (5-1) |
56 | Shiner St. Paul (3-3) | 43 | at Austin Brentwood Christian (6-0) |
57 | Muenster Sacred Heart (6-0) | 68 | vs Founders Classical Academy (0-5) |
58 | Carrollton Prince of Peace (4-2) | 60 | Open |
59 | Cypress Community Christian (1-4) | 57 | vs *Houston Westbury Christian (1-4) |
60 | Conroe Grand Oaks (3-3) | 63 | vs Houston Sharpstown (0-5) |
61 | Tomball Rosehill Christian (5-1) | 62 | Open |
62 | Austin St. Dominic Savio (4-0) | 65 | vs Hallettsville Sacred Heart (2-4) |
63 | DasCHE (5-1) | 73 | vs Dallas First Baptist Academy (1-5) |
64 | Fort Worth Calvary Academy (3-1) | 66 | vs Tyler T. K. Gorman (1-4) |
65 | SA Saint Mary's Hall (0-0) | 67 | Open |
66 | Beaumont Msgr. Kelly (4-1) | 54 | vs Evadale (3-2) |
67 | Austin Texas Sch for the Deaf (2-3) | 61 | vs Waco Texas Wind (1-5) |
68 | San Antonio Christian (2-3) | 72 | vs Austin Hyde Park Baptist (0-5) |
69 | Colleyville Covenant Christian (1-4) | 69 | at Fort Worth Lake Country (4-1) |
70 | Houston The Village (5-1) | 64 | Open |
71 | Bryan Brazos Christian (4-2) | 78 | at *Galveston O'Connell (0-5) |
72 | Fort Bend Christian (3-1) | 71 | vs *Houston Lutheran South (4-1) |
73 | Flower Mound Coram Deo (2-4) | 70 | vs *Lubbock Christian (6-0) |
74 | Dallas Covenant (3-3) | 58 | at Temple Central Texas Chr. (3-2) |
75 | Brownsville St. Joseph (2-4) | 74 | Open |
76 | Cedar Hill Newman (3-1) | 75 | Open |
77 | Temple Central Texas Chr. (3-2) | 79 | vs Dallas Covenant (3-3) |
78 | Waco Reicher (2-4) | 101 | vs *San Marcos Baptist Academy (5-1) |
79 | Lubbock Trinity Christian (1-4) | 77 | vs Austin St. Michael's (1-5) |
80 | Houston Lutheran North (4-0) | 84 | at *The Woodlands Christian (6-0) |
81 | Houston ProVision Academy (2-3) | 82 | Open |
82 | Austin St. Michael's (1-5) | 76 | at Lubbock Trinity Christian (1-4) |
83 | Peaster (2-4) | 81 | vs Dallas Inspired Vision (1-5) |
84 | Dallas Greenhill Prep (1-5) | 80 | at *Houston Kinkaid (3-3) |
85 | San Antonio St. Anthony's (3-3) | 88 | at San Antonio Brooks Academy (1-5) |
86 | Beaumont Legacy Christian (1-4) | 85 | vs *Magnolia Legacy Prep (1-5) |
87 | Hallettsville Sacred Heart (2-4) | 87 | at Austin St. Dominic Savio (4-0) |
88 | San Marcos Baptist Academy (5-1) | 89 | at *Waco Reicher (2-4) |
89 | Austin Hyde Park Baptist (0-5) | 86 | at San Antonio Christian (2-3) |
90 | Tyler All Saints (4-2) | 90 | vs Arlington Newman (1-3) |
91 | Magnolia Legacy Prep (1-5) | 91 | at *Beaumont Legacy Christian (1-4) |
92 | Houston Northland Christian (2-3) | 92 | vs *Spring Frassati Catholic (1-5) |
93 | Buda Johnson (3-3) | 93 | vs Buda Hays JV |
94 | Tomball Christian H/School (1-4) | 98 | vs Crockett (3-2) |
95 | Dallas First Baptist Academy (1-5) | 94 | at DasCHE (5-1) |
96 | Houston Westbury Christian (1-4) | 96 | at *Cypress Community Christian (1-4) |
97 | Willow Park Trinity Christian (0-6) | 95 | at *Fort Worth Temple Christian (1-5) |
98 | Schertz John Paul II (2-4) | 97 | vs *Boerne Geneva School (2-4) |
99 | El Paso Cathedral (1-5) | 99 | vs Chaparral, NM |
100 | Fort Worth Temple Christian (1-5) | 103 | vs *Willow Park Trinity Christian (0-6) |
101 | SA Texas Military Institute (1-4) | 102 | Open |
102 | Arlington Newman (1-3) | 104 | at Tyler All Saints (4-2) |
103 | Dallas Home School AA (2-3) | 100 | at Houston Northside HomeSchool (1-4) |
104 | Tyler T. K. Gorman (1-4) | 83 | at Fort Worth Calvary Academy (3-1) |
105 | Pasadena First Baptist (2-3) | 106 | vs *League City Bay Area Christian (2-3) |
106 | Spring Frassati Catholic (1-5) | 105 | at *Houston Northland Christian (2-3) |
107 | Houston KIPP Northeast (0-4) | 109 | Open |
108 | Founders Classical Academy (0-5) | 111 | at Muenster Sacred Heart (6-0) |
109 | San Antonio St. Gerard (1-4) | 110 | Open |
110 | Kennedale Fellowship (1-3) | 107 | at Atlas HomeSchool (0-6) |
111 | Houston KIPP Sunnyside (1-4) | 108 | Open |
112 | Houston Kipp Generations (0-4) | 112 | vs Grand Oaks JV |
113 | Houston Cristo Rey Jesuit (1-4) | 115 | at *Katy St. John XXIII (5-1) |
114 | Atlas HomeSchool (0-6) | 116 | vs Kennedale Fellowship (1-3) |
115 | Waco Texas Wind (1-5) | 113 | at Austin Texas Sch for the Deaf (2-3) |
116 | Galveston O'Connell (0-5) | 114 | vs *Bryan Brazos Christian (4-2) |
117 | Houston Kipp Academy (0-4) | 118 | vs Sabine Pass (0-4) |
118 | Houston Northside HomeSchool (1-4) | 120 | vs Dallas Home School AA (2-3) |
119 | San Antonio Brooks Academy (1-5) | 117 | vs San Antonio St. Anthony's (3-3) |
120 | Sabine Pass (0-4) | 119 | at Houston Kipp Academy (0-4) |
121 | Harlingen Marine Military (0-5) | 121 | at Progreso (2-4) |
122 | Dallas Inspired Vision (1-5) | 122 | at Peaster (2-4) |
PRIVATE SCHOOLS – 6-MAN
Rank | Team (Record) | LW | Week 7 |
1 | Bastrop Tribe Consolidated (5-1) | 1 | at Bryan Christian Homeschool (2-4) |
2 | Watauga Harvest Christian (6-0) | 2 | vs *Longview Christian Heritage (3-2) |
3 | Baytown Christian (6-0) | 5 | Open |
4 | Dallas Lakehill Prep (4-0) | 3 | vs *Rockwall Heritage Christian (1-4) |
5 | Gainesville State School (3-2) | 6 | at *Denton Calvary (3-2) |
6 | Houston Emery-Weiner School (4-1) | 4 | vs *Giddings State School (1-3) |
7 | New Braunfels Christian (5-1) | 7 | vs *Kerrville Our Lady of the Hills (1-2) |
8 | Abilene Christian (6-0) | 8 | vs *Plano Coram Deo (2-4) |
9 | Fredericksburg Heritage Sch. (5-0) | 13 | at *San Marcos Hill Country (3-3) |
10 | Weatherford Christian (4-1) | 10 | vs *Longview Trinity S/of TX (3-3) |
11 | Austin Veritas Academy (3-2) | 9 | vs *Marble Falls Faith Academy (4-1) |
12 | Irion County (5-1) | 26 | vs Roby (1-4) |
13 | Bryan Allen Academy (6-0) | 12 | at *Bryan St. Joseph (4-2) |
14 | San Antonio FEAST Homesch. (4-1) | 11 | vs Austin Royals (3-3) |
15 | Huntsville Alpha Omega (3-1) | 15 | vs *Houston Grace Christian (3-2) |
16 | Haslet Heritage Christian (3-1) | 14 | Open |
17 | Spring Branch Living Rock (4-0) | 18 | vs Nueces Canyon (4-1) |
18 | Bulverde Bracken Christian (4-1) | 16 | at *Temple Holy Trinity (1-4) |
19 | Garland Christian Academy (5-1) | 25 | vs *Dallas Academy (3-2) |
20 | Baird (4-1) | 22 | vs McLean (5-1) |
21 | Midland Trinity (4-1) | 23 | at Balmorhea (6-0) |
22 | FW Covenant Classical (6-0) | 30 | vs *Wylie Prep Academy (5-0) |
23 | Wylie Prep Academy (5-0) | 24 | at *FW Covenant Classical (6-0) |
24 | Bryan St. Joseph (4-2) | 19 | vs *Bryan Allen Academy (6-0) |
25 | Westlake Academy (6-0) | 31 | at *Azle Christian School (3-3) |
26 | Seguin Lifegate Christian (4-2) | 21 | vs Red Oak Ovilla Christian (3-3) |
27 | FW THESA H/School (2-4) | 20 | at Melissa CHANT (4-2) |
28 | Waco Methodist Children's Home (6-0) | 28 | at Granbury NCTA (1-4) |
29 | Wichita Falls Notre Dame (3-1) | 29 | vs Dallas Tyler Street Christian (3-1-1) |
30 | Giddings State School (1-3) | 17 | at *Houston Emery-Weiner School (4-1) |
31 | Cedar Park Summit Christian (4-2) | 27 | vs Leander Sterling Classical HS |
32 | Red Oak Ovilla Christian (3-3) | 32 | at Seguin Lifegate Christian (4-2) |
33 | Lakeland Christian (3-3) | 36 | vs *Haslet Legacy Classical (2-2) |
34 | Irving Faustina Academy (3-1-1) | 33 | at Irving Universal Academy (0-5) |
35 | Denton Calvary (3-2) | 34 | vs *Gainesville State School (3-2) |
36 | Stephenville Faith (4-1) | 38 | at Zephyr (1-5) |
37 | Lake Jackson Brazosport (3-3) | 35 | at Alvin Living Stones Christian (0-2) |
38 | Conroe Covenant (3-2) | 44 | Open |
39 | Williamson County Home School (4-2) | 45 | vs McDade (2-3) |
40 | Azle Christian School (3-3) | 40 | vs *Westlake Academy (6-0) |
41 | Lubbock Kingdom Prep (5-0) | 37 | at *Wichita Falls Christian (1-4) |
42 | Waco Parkview Christian (4-2) | 39 | at Gorman (4-2) |
43 | Dallas Tyler Street Christian (3-1-1) | 46 | at Wichita Falls Notre Dame (3-1) |
44 | Waco Vanguard College Prep (2-3) | 42 | at *Austin Hill Country (2-3) |
45 | Austin Hill Country (2-3) | 41 | vs *Waco Vanguard College Prep (2-3) |
46 | Marble Falls Faith Academy (4-1) | 52 | at *Austin Veritas Academy (3-2) |
47 | Claude (3-3) | 47 | at White Deer (5-1) |
48 | Greenville Christian (3-2) | 49 | vs *Tyler East Texas Christian (0-5) |
49 | Victoria Home School (4-1) | 48 | at Austin NYOS Charter School (3-3) |
50 | Austin Royals (3-3) | 66 | at San Antonio FEAST Homesch. (4-1) |
51 | Round Rock Concordia (3-2) | 51 | vs *Round Rock Christian (1-4) |
52 | Kerrville Our Lady of the Hills (1-2) | 50 | at *New Braunfels Christian (5-1) |
53 | Nazarene Christian Academy (1-5) | 60 | vs Irving The Highlands School (2-3) |
54 | McKinney The Cornerstone (3-2) | 43 | Open |
55 | Tyler HEAT (4-2) | 55 | at Joshua Johnson County (2-4) |
56 | Melissa CHANT (4-2) | 64 | vs FW THESA H/School (2-4) |
57 | Dallas UME Prep (1-4) | 54 | at Campbell (1-4) |
58 | CC Coastal Christian (4-2) | 61 | Open |
59 | Austin NYOS Charter School (3-3) | 69 | vs Victoria Home School (4-1) |
60 | Amarillo San Jacinto Christian (3-3) | 56 | Open |
61 | Plano Coram Deo (2-4) | 65 | at *Abilene Christian (6-0) |
62 | Bryan Christian Homeschool (2-4) | 53 | vs Bastrop Tribe Consolidated (5-1) |
63 | Longview Trinity S/of TX (3-3) | 57 | at *Weatherford Christian (4-1) |
64 | Granbury NCTA (1-4) | 63 | vs Waco Methodist Children's Home (6-0) |
65 | Lucas Christian Academy (3-3) | 89 | at *Dallas Lutheran (1-4) |
66 | Irving The Highlands School (2-3) | 58 | at Nazarene Christian Academy (1-5) |
67 | Arlington St. Paul Prep (1-4) | 59 | Open |
68 | Waco Live Oak (0-6) | 67 | vs *Victoria Faith Academy (1-4) |
69 | Campbell (1-4) | 62 | vs Dallas UME Prep (1-4) |
70 | Dime Box (4-1) | 98 | Open |
71 | EP Faith Christian (3-3) | 72 | at Fort Davis (4-2) |
72 | Roby (1-4) | 71 | at Irion County (5-1) |
73 | San Marcos Hill Country (3-3) | 75 | vs *Fredericksburg Heritage Sch. (5-0) |
74 | Sugar Land Logos Prep (2-4) | 80 | Open |
75 | San Antonio Lutheran (1-4) | 73 | at *Katy Faith West Academy (0-4) |
76 | Dallas Lutheran (1-4) | 76 | vs *Lucas Christian Academy (3-3) |
77 | Joshua Johnson County (2-4) | 74 | vs Tyler HEAT (4-2) |
78 | Fort Bend Chargers Home Sch (2-3) | 82 | at San Antonio Winston (0-6) |
79 | Longview Christian Heritage (3-2) | 81 | at *Watauga Harvest Christian (6-0) |
80 | C.C. Arlington Heights (3-2) | 77 | vs Corpus Christi Annapolis (0-5) |
81 | Austin Achieve (3-3) | 70 | vs Smoking for Jesus Ministry (2-4) |
82 | The Brigade of St. Michael (0-0) | 85 | Open |
83 | SA Atonement Academy (0-0) | 87 | Open |
84 | Houston Grace Christian (3-2) | 88 | at *Huntsville Alpha Omega (3-1) |
85 | Eagle Christian Academy (2-4) | 78 | at Bluff Dale (3-3) |
86 | Orange Community Christian (2-2-1) | 86 | at High Island (3-2) |
87 | Plainview Christian (0-0) | 91 | Open |
88 | Dallas Academy (3-2) | 79 | at *Garland Christian Academy (5-1) |
89 | Tyler Kings Academy (2-3) | 92 | at Carrollton T.A.C.A (1-5) |
90 | Rockwall Heritage Christian (1-4) | 68 | at *Dallas Lakehill Prep (4-0) |
91 | C.C. WINGS Home School (0-0) | 93 | Open |
92 | Granbury Cornerstone Christian (0-0) | 94 | Open |
93 | SA Jubilee (2-3) | 95 | Open |
94 | Haslet Legacy Classical (2-2) | 84 | at *Lakeland Christian (3-3) |
95 | Wichita Falls Christian (1-4) | 96 | vs *Lubbock Kingdom Prep (5-0) |
96 | Killeen Memorial Christian (0-0) | 97 | Open |
97 | Temple Holy Trinity (1-4) | 90 | vs *Bulverde Bracken Christian (4-1) |
98 | Katy Faith West Academy (0-4) | 99 | vs *San Antonio Lutheran (1-4) |
99 | SA Brooks Collegiate Academy (2-2) | 102 | Open |
100 | Bellville Faith Academy (2-3) | 105 | Open |
101 | Mineral Wells Community (3-3) | 101 | vs *Fort Worth Hill School (0-4) |
102 | Houston Mount Carmel (1-4) | 83 | vs Houston Texas Christian (2-3) |
103 | Alvin Living Stones Christian (0-2) | 103 | vs Lake Jackson Brazosport (3-3) |
104 | Lubbock Home School Christian (1-5) | 100 | at Nazareth (2-2) |
105 | San Antonio Winston (0-6) | 111 | vs Fort Bend Chargers Home Sch (2-3) |
106 | Henderson Full Armor (0-0) | 104 | Open |
107 | Arlington TLCA (2-2) | 106 | at Waco Methodist JV |
108 | Carrollton T.A.C.A (1-5) | 110 | vs Tyler Kings Academy (2-3) |
109 | Fort Hancock (0-4) | 108 | at El Paso Immanuel Baptist (0-3) |
110 | Wildorado (5-0) | 109 | Open |
111 | Victoria Faith Academy (1-4) | 112 | at *Waco Live Oak (0-6) |
112 | Lubbock All Saints (1-5) | 116 | Open |
113 | San Antonio River City (0-0) | 114 | Open |
114 | San Antonio Castle Hills (0-6) | 107 | Open |
115 | Olfen (0-1) | 115 | Open |
116 | Temple Centex H/Sch (3-3) | 117 | at Fayette County HomeSchool (1-4) |
117 | Houston Texas Christian (2-3) | 128 | at Houston Mount Carmel (1-4) |
118 | Decatur Victory Christian (0-4) | 118 | vs Haslet Heritage JV |
119 | West Texas Homeschool (0-4) | 119 | Open |
120 | Mesquite Founders Classical (2-4) | 125 | Open |
121 | Tyler East Texas Christian (0-5) | 120 | at *Greenville Christian (3-2) |
122 | Dallas Fairhill School (0-4) | 121 | Open |
123 | Smoking for Jesus Ministry (2-4) | 113 | at Austin Achieve (3-3) |
124 | Tyler Willowbend (0-5) | 127 | at Ladonia Fannindel (1-3) |
125 | Corpus Christi Annapolis (0-5) | 124 | at C.C. Arlington Heights (3-2) |
126 | New Braunfels Calvary Baptist (1-3) | 126 | at Bastrop Tribe JV |
127 | Round Rock Christian (1-4) | 133 | at *Round Rock Concordia (3-2) |
128 | Fayette County HomeSchool (1-4) | 123 | vs Temple Centex H/Sch (3-3) |
129 | Lubbock Christ The King (0-4) | 129 | vs Valley JV |
130 | Irving Universal Academy (0-5) | 122 | vs Irving Faustina Academy (3-1-1) |
131 | Fort Worth Hill School (0-4) | 130 | at *Mineral Wells Community (3-3) |
132 | El Paso Immanuel Baptist (0-3) | 131 | vs Fort Hancock (0-4) |
133 | Houston Sanchez (0-6) | 132 | at Chester (2-3) |
This article is available to our Digital Subscribers.
Click "Subscribe Now" to see a list of subscription offers.
Already a Subscriber? Sign In to access this content.