Class 6A
DIVISION I
Region I
W1 El Paso Franklin vs. R2 Odessa
W3 Euless Trinity vs. R4 Arlington Martin
W5 Southlake Carroll vs. R6 Coppell
W7 DeSoto vs. R8 Dallas Skyline
R1 El Paso Coronado vs. W2 Odessa Permian
R3 San Angelo Central vs. W4 Arlington Lamar
R5 Keller vs. W6 Lewisville
R7 South Grand Prairie vs. W8 Duncanville
Region II
W9 Allen vs. R10 Rowlett
W11 Rockwall vs. R12 Killeen
W13 Round Rock Cedar Ridge vs. R14 Houston Langham Creek
W15 The Woodlands vs. R16 Aldine Davis
R9 Plano East vs. W10 Sachse
R11 Mesquite vs. W12 Belton
R13 Round Rock vs. W14 Cypress Woods
R15 Klein Oak vs. W16 Spring
Region III
W17 Jersey Village vs. R18 Houston Chavez
W19 Katy vs. R20 Fort Bend Travis
W21 Galena Park North Shore vs. R22 Pasadena Dobie
W23 Pearland vs. R24 Dickinson
R17 Cy-Fair vs. W18 Houston Lamar
R19 Katy Tompkins vs. W20 Fort Bend Ridge Point
R21 Channelview vs. W22 Humble Atascocita
R23 Alief Hastings vs. W24 Clear Springs
Region IV
W25 Lake Travis vs. R26 Smithson Valley
W27 San Antonio Madison vs. R28 San Antonio Warren
W29 Laredo United vs. R30 Mission
W31 Weslaco vs. R32 Harlingen
R25 Buda Hays Consolidated vs. W26 Converse Judson
R27 San Antonio Reagan vs. W28 San Antonio O’Connor
R29 Laredo United South vs. W30 PSJA North
R31 Edinburg vs. W32 San Benito
DIVISION II
Region I
W1 El Paso Americas vs. R2 Midland Lee
W3 Haltom vs. R4 Arlington Bowie
W5 Denton Guyer vs. R6 Lewisville Hebron
W7 Cedar Hill vs. R8 Richardson Pearce
R1 El Paso Pebble Hills vs. W2 Amarillo Tascosa
R3 Weatherford vs. W4 Arlington
R5 Keller Fossil Ridge vs. W6 Flower Mound
R7 Mansfield Lake Ridge vs. W8 Richardson Lake Highlands
Region II
W9 Prosper vs. R10 Wylie
W11 Longview vs. R12 Temple
W13 Austin Vandegrift vs. R14 Tomball Memorial
W15 Klein Collins vs. R16 Aldine Eisenhower
R9 McKinney vs. W10 Garland Naaman Forest
R11 Mesquite Horn vs. W12 Waco Midway
R13 Pflugerville Hendrickson vs. W14 Cypress Ranch
R15 Klein vs. W16 Spring Westfield
Region III
W17 Cypress Falls vs. R18 Houston Westside
W19 Katy Cinco Ranch vs. R20 Fort Bend Elkins
W21 Beaumont West Brook vs. R22 Humble Kingwood
W23 Houston Strake Jesuit vs. R24 Clear Brook
R17 Cypress Creek vs. W18 Houston Heights
R19 Katy Taylor vs. W20 Fort Bend Dulles
R21 Houston King vs. W22 Humble Summer Creek
R23 Pearland Dawson vs. W24 Clear Lake
Region IV
W25 Austin Westlake vs. R26 Schertz Clemens
W27 San Antonio Johnson vs. R28 San Antonio Brennan
W29 Laredo Alexander vs. R30 McAllen Memorial
W31 Edinburg Vela vs. R32 Harlingen South
R25 Austin Bowie vs. W26 Cibolo Steele
R27 San Antonio Churchill vs. W28 San Antonio Brandeis
R29 Eagle Pass vs. W30 PSJA
R31 Weslaco East vs. W32 Brownsville Hanna
Class 5A
DIVISION I
Region I
W1 El Paso Eastwood vs F2 Amarillo
R4 Birdville vs T3 Crowley
W2 Lubbock Coronado vs F1 El Paso Eastlake
R3 Saginaw Boswell vs T4 Grapevine
W3 Azle vs F4 Colleyville Heritage
R2 Abilene Cooper vs T1 El Paso Chapin
W4 Denton Ryan vs F3 White Settlement Brewer
R1 El Paso Del Valle vs T2 Amarillo Caprock
Region II
W5 The Colony vs F6 Mansfield Timberview
R8 Magnolia West vs T7 Sherman
W6 Highland Park vs F5 Frisco Independence
R7 Mesquite Poteet vs T8 College Station
W7 Tyler John Tyler vs F8 Tomball
R6 Lancaster vs T5 Frisco Wakeland
W8 Lufkin vs F7 McKinney North
R5 Frisco Lone Star vs T6 Mansfield Legacy
Region III
W9 New Caney vs F10 Fort Bend Hightower
R12 Dripping Springs vs T11 Georgetown
W10 Alvin Shadow Creek vs F9 New Caney Porter
R11 Cedar Park vs T12 Austin LBJ
W11 Hutto vs F12 Austin McCallum
R10 Angleton vs T9 Humble Kingwood Park
W12 Seguin vs F11 Manor
R9 Port Arthur Memorial vs T10 Richmond Foster
Region IV
W13 San Antonio Wagner vs F14 Eagle Pass Winn
R16 Brownsville Veterans Memorial vs T15 Corpus Christi Ray
W14 San Antonio Southwest vs F13 San Antonio Brackenridge
R15 Corpus Christi Flour Bluff vs T16 Brownsville Pace
W15 Corpus Christi Veterans Memorial vs F16 Donna
R14 Laredo Martin vs T13 San Antonio Sam Houston
W16 Mission Veterans Memorial vs F15 Victoria East
R13 San Antonio Veterans Memorial vs T14 San Antonio Harlandale
DIVISION II
Region I
W1 El Paso Parkland vs F2 El Paso Irvin
R4 Fort Worth Wyatt vs T3 Canyon Randall
W2 El Paso Andress vs F1 El Paso Hanks
R3 Wichita Falls Rider vs T4 Fort Worth Southwest
W3 Lubbock Cooper vs F4 Fort Worth Eastern Hills
R2 El Paso Burges vs T1 Canutillo
W4 Justin Northwest vs F3 Wichita Falls
R1 Clint Horizon vs T2 El Paso Austin
Region II
W5 Aledo vs F6 Seagoville
R8 Kaufman vs T7 Lake Dallas
W6 Dallas South Oak Cliff vs F5 Everman
R7 Lovejoy vs T8 Sulphur Springs
W7 Frisco Reedy vs F8 Ennis
R6 Red Oak vs T5 Midlothian
W8 Corsicana vs F7 Denison
R5 Burleson Centennial vs T6 Dallas Kimball
Region III
W9 Marshall vs F10 Rosenberg Lamar
R12 Nederland vs T11 Fort Bend Willowridge
W10 Huntsville vs F9 Nacogdoches
R11 Manvel vs T12 Barbers Hill
W11 Fort Bend Marshall vs F12 Santa Fe
R10 College Station A&M Consolidated vs T9 Whitehouse
W12 Port Neches-Groves vs F11 Houston Northside
R9 Lindale vs T10 Montgomery
Region IV
W13 Leander Glenn vs F14 Boerne Champion
R16 Mission Pioneer vs T15 Port Lavaca Calhoun
W14 Kerrville Tivy vs F13 Bastrop
R15 San Antonio Southside vs T16 Mercedes
W15 Corpus Christi Calallen vs F16 Pharr Valley View
R14 Alamo Heights vs T13 Georgetown East View
W16 Mission Sharyland vs F15 Somerset
R13 Brenham vs T14 Medina Valley
Class 4A
DIVISION I
Region I
W1 Clint vs F2 San Angelo Lake View
R4 Springtown vs T3 Hereford
W2 Andrews vs F1 San Elizario
R3 Canyon vs T4 Decatur
W3 Dumas vs F4 Gainesville
R2 Seminole vs T1 Fabens
W4 Wichita Falls Hirschi vs F3 Pampa
R1 Clint Mountain View vs T2 Big Spring
Region II
W5 Waco LaVega vs F6 Lake Worth
R8 Alvarado vs T7 Melissa
W6 Kennedale vs F5 Gatesville
R7 Paris vs T8 Dallas Carter
W7 Argyle vs F8 Carrollton Ranchview
R6 Benbrook vs T5 Brownwood
W8 Wilmer-Hutchins vs F7 Celina
R5 Stephenville vs T6 Fort Worth Dunbar
Region III
W9 Midlothian Heritage vs F10 Kilgore
R12 Navasota vs T11 Huffman-Hargrave
W10 Carthage vs F9 Waxahachie Life
R11 Lumberton vs T12 Houston North Forest
W11 Splendora vs F12 Houston Furr
R10 Henderson vs T9 Crandall
W12 Houston Wheatley vs F11 Little Cypress-Mauriceville
R9 Athens vs T10 Van
Region IV
W13 Sealy vs F14 Taylor
R16 Zapata vs T15 Gonzales
W14 Liberty Hill vs F13 Bay City
R15 LaVernia vs T16 Kingsville
W15 Boerne vs F16 Rio Grande City Grulla
R14 Lampasas vs T13 Brazosport
W16 LaFeria vs F15 Beeville Jones
R13 Needville vs T14 Canyon Lake
DIVISION II
Region I
W1 Midland Greenwood vs F2 Perryton
R4 Ferris vs T3 Vernon
W2 Lubbock Estacado vs F1 Monahans
R3 Iowa Park vs T4 Hillsboro
W3 Graham vs F4 Godley
R2 Levelland vs T1 Fort Stockton
W4 Glen Rose vs F3 Aubrey
R1 Snyder vs T2 Dalhart
Region II
W5 Sunnyvale vs F6 Texarkana Liberty-Eylau
R8 Fairfield vs T7 Wills Point
W6 Texarkana Pleasant Grove vs F5 Dallas Lincoln
R7 Bullard vs T8 Waco Connally
W7 Rusk vs F8 Robinson
R6 Pittsburg vs T5 Dallas Roosevelt
W8 Lorena vs F7 Brownsboro
R5 Caddo Mills vs T6 Gilmer
Region III
W9 Jasper vs F10 Hamshire-Fannett
R12 LaGrange vs T11 LaMarque
W10 West Orange-Stark vs F9 Huntington
R11 Sweeny vs T12 Caldwell
W11 Wharton vs F12 Bellville
R10 Silsbee vs T9 Shepherd
W12 Giddings vs F11 Houston Washington
R9 Center vs T10 Liberty
Region IV
W13 Cuero vs F14 Pearsall
R16 Rio Hondo vs T15 Orange Grove
W14 Crystal City vs F13 Llano
R15 Ingleside vs T16 Port Isabel
W15 Rockport-Fulton vs F16 Progreso
R14 Devine vs T13 Wimberley
W16 Raymondville vs F15 Corpus Christi West Oso
R13 Geronimo Navarro vs T14 Hondo
Class 3A
DIVISION I
Region I
W1 Denver City vs F2 Littlefield
R4 Whitesboro vs T3 Tuscola Jim Ned
W2 Shallowater vs F1 Tornillo
R3 Eastland vs T4 Pilot Point
W3 Wall vs F4 Boyd
R2 Bushland vs T1 Kermit
W4 Brock vs F3 Breckenridge
R1 Brownfield vs T2 Slaton
Region II
W5 Van Alstyne vs F6 Eustace
R8 Tatum vs T7 Mount Vernon
W6 Malakoff vs F5 Lone Oak
R7 Atlanta vs T8 West Rusk
W7 Jefferson vs F8 Mineola
R6 Kemp vs T5 Pottsboro
W8 Gladewater vs F7 Hughes Springs
R5 Bonham vs T6 Dallas Madison
Region III
W9 West vs F10 Little River-Academy
R12 East Chambers vs T11 Crockett
W10 Cameron Yoe vs F9 Groesbeck
R11 Diboll vs T12 Buna
W11 Franklin vs F12 Hardin
R10 Troy vs T9 Teague
W12 Woodville vs F11 Coldspring
R9 Grandview vs T10 Rockdale
Region IV
W13 Rice Consolidated vs F14 Vanderbilt Industrial
R16 Lyford vs T15 Jourdanton
W14 Yoakum vs F13 Palacios
R15 San Antonio Cole vs T16 Aransas Pass
W15 Marion vs F16 San Diego
R14 Edna vs T13 Hitchcock
W16 George West vs F15 Universal City Randolph
R13 Columbus vs T14 Goliad
DIVISION II
Region I
W1 Crane vs F2 Coahoma
R4 Merkel vs T3 Tulia
W2 Abernathy vs F1 Anthony
R3 Childress vs T4 Ballinger
W3 Canadian vs F4 Anson
R2 Colorado City vs T1 Reagan County
W4 Cisco vs F3 Spearman
R1 Alpine vs T2 Idalou
Region II
W5 Gunter vs F6 Millsap
R8 Lexington vs T7 Palmer
W6 Comanche vs F5 Nocona
R7 Edgewood vs T8 Rogers
W7 Buffalo vs F8 Hamilton
R6 Jacksboro vs T5 Henrietta
W8 Clifton vs F7 Rice
R5 Holliday vs T6 Dublin
Region III
W9 Cooper vs F10 Winona
R12 Corrigan-Camden vs T11 Elysian Fields
W10 Big Sandy Harmony vs F9 Bells
R11 Daingerfield vs T12 Anderson-Shiro
W11 Waskom vs F12 Hemphill
R10 Troup vs T9 Blue Ridge
W12 Newton vs F11 Omaha Pewitt
R9 Paris Chisum vs T10 Grand Saline
Region IV
W13 Blanco vs F14 Schulenburg
R16 London vs T15 Stockdale
W14 East Bernard vs F13 Comfort
R15 Skidmore-Tynan vs T16 Hebbronville
W15 Poth vs F16 Santa Rosa
R14 Van Vleck vs T13 Sonora
W16 Odem vs F15 Dilley
R13 Ingram Moore vs T14 Tidehaven
Class 2A
DIVISION I
Region I
W1 Panhandle vs F2 Post
R4 Chico vs T3 Winters
W2 New Deal vs F1 Sunray
R3 Stamford vs T4 Lindsay
W3 Hawley vs F4 Alvord
R2 Sundown vs T1 Sanford-Fritch
W4 Seymour vs F3 Ozona
R1 Stinnett West Texas vs T2 Floydada
Region II
W5 Collinsville vs F6 Como-Pickton
R8 Riesel vs T7 Crawford
W6 Wolfe City vs F5 Tom Bean
R7 DeLeon vs T8 Axtell
W7 San Saba vs F8 Italy
R6 Bogota Rivercrest vs T5 Valley View
W8 Bosqueville vs F7 Hico
R5 Celeste vs T6 Honey Grove
Region III
W9 Centerville vs F10 Cushing
R12 Shelbyville vs T11 Tenaha
W10 Price Carlisle vs F9 Cayuga
R11 Joaquin vs T12 West Sabine
W11 Garrison vs F12 Groveton
R10 Alto vs T9 Normangee
W12 San Augustine vs F11 Timpson
R9 Jewett Leon vs T10 Big Sandy
Region IV
W13 Holland vs F14 Center Point
R16 Three Rivers vs T15 Wallis Brazos
W14 Mason vs F13 Milano
R15 Weimar vs T16 Freer
W15 Shiner vs F16 Santa Maria
R14 Brackettville vs T13 Hearne
W16 Refugio vs F15 Yorktown
R13 Thorndale vs T14 Junction
DIVISION II
Region I
W1 McCamey vs F2 Seagraves
R4 Tahoka vs T3 Clarendon
W2 Farwell vs F1 Van Horn
R3 Stratford vs T4 Smyer
W3 Gruver vs F4 Crosbyton
R2 Sudan vs T1 Wink
W4 Ralls vs F3 Vega
R1 Iraan vs T2 Bovina
Region II
W5 Wellington vs F6 Electra
R8 Miles vs T7 Cross Plains
W6 Windthorst vs F5 Memphis
R7 Albany vs T8 Christoval
W7 Hamlin vs F8 Rocksprings
R6 Santo vs T5 Quanah
W8 Eldorado vs F7 Haskell
R5 Wheeler vs T6 Archer City
Region III
W9 Muenster vs F10 Mount Enterprise
R12 Lovelady vs T11 Hubbard
W10 Clarksville vs F9 Tioga
R11 Frost vs T12 Evadale
W11 Mart vs F12 West Hardin
R10 Simms Bowie vs T9 Cumby
W12 Grapeland vs F11 Dawson
R9 Era vs T10 Detroit
Region IV
W13 Granger vs F14 Louise
R16 LaVilla vs T15 Runge
W14 Burton vs F13 Chilton
R15 La Pryor vs T16 Agua Dulce
W15 Falls City vs F16 Bruni
R14 Snook vs T13 Bremond
W16 Woodsboro vs F15 Charlotte
R13 Iola vs T14 Flatonia
This article is available to our Digital Subscribers.
Click "Subscribe Now" to see a list of subscription offers.
Already a Subscriber? Sign In to access this content.