It's the final week of the 2018 Texas high school football regular season, and the Texas high school football playoffs are nearly upon us. So, how does each team stack up?
In conjunction with our partner Jerry Forrest at PigskinPrep.com, we're proud to bring you computer rankings of every Texas high school football team! Be sure to check back each week, as these will change significantly from week to week.
CLASS 6A
Rank | Team | Last Week | Week 11 Opponent |
1 | Galena Park North Shore (9-0) | 1 | vs *Channelview (4-5) |
2 | Katy (8-1) | 3 | at *Katy Taylor (5-4) |
3 | Allen (9-0) | 2 | vs *Plano West (0-9) |
4 | Duncanville (8-0) | 6 | at *Dallas Molina (0-9) |
5 | Longview (9-0) | 5 | vs *Mesquite (6-3) |
6 | Austin Westlake (8-1) | 4 | vs *Austin Bowie (7-2) |
7 | Converse Judson (8-0) | 7 | vs *Schertz Clemens (6-3) |
8 | Southlake Carroll (9-0) | 9 | vs *Keller Timber Creek (2-7) |
9 | Lake Travis (7-1) | 8 | vs *Austin Anderson (5-4) |
10 | Humble Atascocita (8-1) | 10 | vs *Humble (5-4) |
11 | Rockwall (7-2) | 12 | Open |
12 | DeSoto (8-1) | 23 | vs *Cedar Hill (8-1) |
13 | Cedar Hill (8-1) | 11 | at *DeSoto (8-1) |
14 | Cypress Ranch (9-0) | 14 | vs *Tomball Memorial (8-1) |
15 | Pearland (9-0) | 13 | at *Richmond George Ranch (4-5) |
16 | Hewitt Midway (7-1) | 19 | vs *Belton (7-2) |
17 | Arlington Lamar (9-0) | 24 | at *Arlington (9-0) |
18 | Dickinson (8-1) | 17 | vs *Alvin (0-9) |
19 | Clear Springs (6-3) | 31 | at *Clear Creek (4-5) |
20 | Odessa Permian (7-2) | 16 | at *Midland Lee (7-2) |
21 | Temple (8-1) | 15 | at *Copperas Cove (6-3) |
22 | Klein Collins (9-1) | 29 | Open |
23 | Pflugerville Hendrickson (6-2) | 28 | vs *Round Rock McNeil (4-5) |
24 | Spring Westfield (8-1) | 18 | at *Aldine Davis (6-3) |
25 | RR Cedar Ridge (7-2) | 20 | vs *Round Rock Westwood (4-5) |
26 | Arlington (9-0) | 25 | vs *Arlington Lamar (9-0) |
27 | Euless Trinity (7-1) | 22 | at *Fort Worth Richland (4-5) |
28 | San Antonio O'Connor (9-0) | 33 | at *San Antonio Stevens (4-5) |
29 | Beaumont West Brook (7-2) | 21 | at *Baytown Sterling (2-7) |
30 | Fort Worth Haltom (9-0) | 32 | at *San Angelo Central (7-2) |
31 | Cypress-Fairbanks (7-2) | 27 | at *Cypress Creek (5-4) |
32 | The Woodlands (6-3) | 30 | at *Klein Forest (1-8) |
33 | San Antonio Brandeis (7-2) | 39 | at *San Antonio Taft (3-6) |
34 | Austin Vandegrift (9-0) | 34 | at *Round Rock Stony Point (6-3) |
35 | Houston Strake Jesuit (8-1) | 38 | at *Alief Taylor (3-6) |
36 | San Antonio Madison (7-2) | 36 | vs *San Antonio Johnson (7-2) |
37 | Belton (7-2) | 41 | at *Hewitt Midway (7-1) |
38 | Edinburg Vela (9-0) | 35 | vs *Weslaco East (5-3) |
39 | Smithson Valley (4-4) | 43 | at *New Braunfels (4-5) |
40 | Mansfield Lake Ridge (6-2) | 48 | vs *Mansfield Summit (5-3) |
41 | Schertz Cibolo Steele (6-3) | 44 | vs *San Antonio East Central (4-5) |
42 | San Antonio Brennan (6-3) | 37 | at *San Antonio Holmes (1-8) |
43 | Fort Bend Ridge Point (8-1) | 46 | at *Fort Bend Dulles (8-1) |
44 | Amarillo Tascosa (6-3) | 47 | at *Wolfforth Frenship (3-6) |
45 | Midland Lee (7-2) | 50 | vs *Odessa Permian (7-2) |
46 | Garland Sachse (6-3) | 52 | at *Garland Rowlett (7-1) |
47 | Houston Lamar (6-3) | 45 | at *Houston Chavez (6-3) |
48 | Klein Oak (7-2) | 51 | vs *Klein Cain (2-7) |
49 | Denton Guyer (5-4) | 26 | at *Keller Fossil Ridge (5-4) |
50 | Jersey Village (8-1) | 42 | at *Houston Spring Woods (1-8) |
51 | Byron Nelson (2-7) | 95 | vs *Northwest Eaton (5-4) |
52 | Flower Mound (7-2) | 57 | vs *Irving MacArthur (4-5) |
53 | Mansfield (2-7) | 63 | vs *Grand Prairie (2-7) |
54 | Cypress Creek (5-4) | 55 | vs *Cypress-Fairbanks (7-2) |
55 | South Grand Prairie (4-5) | 40 | at *Waxahachie (1-8) |
56 | Prosper (7-2) | 54 | at *Plano (5-4) |
57 | Alief Hastings (5-4) | 119 | at *Clute Brazoswood (1-8) |
58 | Cypress Falls (8-1) | 49 | at *Cypress Ridge (6-3) |
59 | Keller (7-2) | 61 | at *Keller Central (2-7) |
60 | Mesquite Horn (2-7) | 85 | vs *Tyler Lee (2-7) |
61 | Austin Bowie (7-2) | 58 | at *Austin Westlake (8-1) |
62 | Brownsville Hanna (7-1) | 56 | vs *Harlingen South (4-5) |
63 | Langham Creek (5-4) | 68 | at *Cypress Springs (1-8) |
64 | Keller Fossil Ridge (5-4) | 59 | vs *Denton Guyer (5-4) |
65 | Plano (5-4) | 76 | vs *Prosper (7-2) |
66 | Laredo United (7-2) | 60 | at *Laredo Alexander (8-1) |
67 | Humble Summer Creek (6-3) | 62 | vs *Pasadena South Houston (6-3) |
68 | Schertz Clemens (6-3) | 53 | at *Converse Judson (8-0) |
69 | Weslaco (8-1) | 72 | vs *Edinburg North (2-7) |
70 | Tomball Memorial (8-1) | 81 | at *Cypress Ranch (9-0) |
71 | Buda Hays Consolidated (7-2) | 74 | at *Austin Del Valle (4-5) |
72 | Conroe Oak Ridge (4-5) | 112 | vs *Conroe (3-6) |
73 | Arlington Bowie (6-3) | 64 | vs *Arlington Martin (4-5) |
74 | Arlington Martin (4-5) | 82 | at *Arlington Bowie (6-3) |
75 | Fort Bend Travis (7-2) | 91 | vs *Fort Bend Bush (5-4) |
76 | El Paso Franklin (7-2) | 67 | at *El Paso Socorro (0-9) |
77 | Lewisville Hebron (5-4) | 65 | vs *Irving (0-9) |
78 | Odessa (5-4) | 75 | vs *Midland (3-6) |
79 | San Angelo Central (7-2) | 80 | vs *Fort Worth Haltom (9-0) |
80 | Mansfield Summit (5-3) | 66 | at *Mansfield Lake Ridge (6-2) |
81 | Fort Bend Dulles (8-1) | 78 | vs *Fort Bend Ridge Point (8-1) |
82 | Round Rock (5-4) | 71 | at *Cedar Park Vista Ridge (1-8) |
83 | New Braunfels (4-5) | 96 | vs *Smithson Valley (4-4) |
84 | San Antonio Reagan (7-2) | 69 | vs *South San Antonio (2-7) |
85 | Copperas Cove (6-3) | 73 | vs *Temple (8-1) |
86 | Humble Kingwood (7-3) | 79 | Open |
87 | San Antonio Johnson (7-2) | 87 | at *San Antonio Madison (7-2) |
88 | Cypress Woods (6-3) | 86 | vs *Bryan (4-5) |
89 | Weslaco East (5-3) | 84 | at *Edinburg Vela (9-0) |
90 | Plano East (7-2) | 94 | vs *Dallas Jesuit (2-7) |
91 | Coppell (6-3) | 83 | at *Irving Nimitz (4-5) |
92 | Katy Taylor (5-4) | 93 | vs *Katy (8-1) |
93 | San Antonio Warren (7-2) | 88 | vs *San Antonio Clark (3-6) |
94 | Dallas Skyline (6-2) | 89 | vs *Richardson Pearce (6-3) |
95 | Lewisville (7-2) | 101 | at *Flower Mound Marcus (5-4) |
96 | Katy Cinco Ranch (3-6) | 102 | vs *Katy Seven Lakes (5-4) |
97 | Garland Rowlett (7-1) | 97 | vs *Garland Sachse (6-3) |
98 | Mission (7-2) | 130 | vs *La Joya (6-3) |
99 | Sheldon C.E. King (7-2) | 107 | at *La Porte (2-7) |
100 | Northwest Eaton (5-4) | 90 | at *Byron Nelson (2-7) |
101 | The Woodlands College Park (6-3) | 99 | vs *Klein (5-4) |
102 | San Benito (5-4) | 116 | vs *Los Fresnos (3-6) |
103 | Flower Mound Marcus (5-4) | 126 | vs *Lewisville (7-2) |
104 | Laredo Alexander (8-1) | 115 | vs *Laredo United (7-2) |
105 | Round Rock Stony Point (6-3) | 113 | vs *Austin Vandegrift (9-0) |
106 | Garland Naaman Forest (4-5) | 105 | vs *Lakeview Centennial (4-4) |
107 | Klein (5-4) | 70 | at *The Woodlands College Park (6-3) |
108 | Eagle Pass (7-2) | 109 | vs *Del Rio (2-7) |
109 | Alief Taylor (3-6) | 106 | vs *Houston Strake Jesuit (8-1) |
110 | Wylie (4-5) | 108 | at *South Garland (2-7) |
111 | Fort Bend Elkins (6-3) | 118 | at *Fort Bend Austin (3-6) |
112 | Fort Worth Richland (4-5) | 120 | vs *Euless Trinity (7-1) |
113 | Katy Tompkins (8-2) | 100 | Open |
114 | San Antonio Churchill (4-5) | 110 | vs *San Antonio Roosevelt (4-5) |
115 | Killeen (4-5) | 92 | at *Waco (1-8) |
116 | Cypress Ridge (6-3) | 127 | vs *Cypress Falls (8-1) |
117 | San Antonio John Jay (5-4) | 114 | vs *San Antonio Marshall (2-7) |
118 | Richmond George Ranch (4-5) | 117 | vs *Pearland (9-0) |
119 | Mesquite (6-3) | 124 | at *Longview (9-0) |
120 | Deer Park (3-6) | 134 | vs *Beaumont United (2-7) |
121 | Katy Morton Ranch (4-5) | 151 | at *Katy Mayde Creek (3-6) |
122 | Killeen Ellison (4-6) | 159 | Open |
123 | McAllen Memorial (5-4) | 140 | at *McAllen Rowe (5-4) |
124 | Pasadena Dobie (6-3) | 125 | at *Pasadena Memorial (3-6) |
125 | McKinney (3-6) | 155 | vs *McKinney Boyd (2-7) |
126 | Abilene (5-5) | 136 | Open |
127 | Aldine Davis (6-3) | 132 | vs *Spring Westfield (8-1) |
128 | Spring (4-5) | 171 | vs *Aldine MacArthur (1-8) |
129 | Bryan (4-5) | 129 | at *Cypress Woods (6-3) |
130 | San Antonio East Central (4-5) | 131 | at *Schertz Cibolo Steele (6-3) |
131 | Pharr-San Juan-Alamo (6-3) | 98 | at *La Joya Juarez-Lincoln (0-9) |
132 | Cypress Lakes (5-5) | 133 | Open |
133 | Weatherford (3-6) | 128 | at *Hurst Bell (1-8) |
134 | San Antonio Roosevelt (4-5) | 137 | at *San Antonio Churchill (4-5) |
135 | Clear Lake (4-5) | 111 | at *Clear Brook (3-6) |
136 | Pasadena South Houston (6-3) | 138 | at *Humble Summer Creek (6-3) |
137 | Dallas Jesuit (2-7) | 104 | at *Plano East (7-2) |
138 | El Paso Coronado (6-3) | 146 | at *El Paso Pebble Hills (5-4) |
139 | Houston Heights (3-6) | 149 | at *Houston Westbury (1-8) |
140 | PSJA North (5-4) | 123 | vs *McAllen (2-7) |
141 | Keller Central (2-7) | 152 | vs *Keller (7-2) |
142 | Keller Timber Creek (2-7) | 122 | at *Southlake Carroll (9-0) |
143 | Harlingen (4-4) | 150 | vs *Brownsville Rivera (0-9) |
144 | Aldine Eisenhower (5-4) | 103 | at *Spring DeKaney (4-5) |
145 | Clear Brook (3-6) | 164 | vs *Clear Lake (4-5) |
146 | Pearland Dawson (5-4) | 77 | vs *Alief Elsik (0-9) |
147 | Austin Del Valle (4-5) | 144 | vs *Buda Hays Consolidated (7-2) |
148 | Clear Falls (5-5) | 154 | Open |
149 | Spring DeKaney (4-5) | 172 | vs *Aldine Eisenhower (5-4) |
150 | Austin Anderson (5-4) | 156 | at *Lake Travis (7-1) |
151 | North Garland (5-4) | 147 | vs *Garland (1-8) |
152 | Austin High (3-7) | 198 | Open |
153 | El Paso Americas (5-4) | 139 | vs *El Paso Montwood (4-5) |
154 | McKinney Boyd (2-7) | 135 | at *McKinney (3-6) |
155 | El Paso Pebble Hills (5-4) | 162 | vs *El Paso Coronado (6-3) |
156 | San Antonio Clark (3-6) | 143 | at *San Antonio Warren (7-2) |
157 | San Antonio Stevens (4-5) | 157 | vs *San Antonio O'Connor (9-0) |
158 | Midland (3-6) | 148 | at *Odessa (5-4) |
159 | Channelview (4-5) | 176 | at *Galena Park North Shore (9-0) |
160 | Richardson Pearce (6-3) | 167 | at *Dallas Skyline (6-2) |
161 | Katy Seven Lakes (5-4) | 121 | at *Katy Cinco Ranch (3-6) |
162 | El Paso Montwood (4-5) | 160 | at *El Paso Americas (5-4) |
163 | Clear Creek (4-5) | 145 | vs *Clear Springs (6-3) |
164 | Edinburg (6-3) | 169 | at *Donna North (0-9) |
165 | Rockwall-Heath (2-7) | 158 | vs *North Mesquite (3-5) |
166 | Aldine Nimitz (3-6) | 178 | vs *Aldine (1-8) |
167 | Round Rock Westwood (4-5) | 161 | at *RR Cedar Ridge (7-2) |
168 | Round Rock McNeil (4-5) | 177 | at *Pflugerville Hendrickson (6-2) |
169 | Houston Stratford (4-6) | 180 | Open |
170 | Irving MacArthur (4-5) | 142 | at *Flower Mound (7-2) |
171 | Houston Memorial (3-6) | 166 | at *Houston Northbrook (0-9) |
172 | Richardson Lake Highlands (5-4) | 165 | at *Richardson (5-4) |
173 | Fort Bend Bush (5-4) | 141 | at *Fort Bend Travis (7-2) |
174 | Katy Mayde Creek (3-6) | 163 | vs *Katy Morton Ranch (4-5) |
175 | Los Fresnos (3-6) | 179 | at *San Benito (5-4) |
176 | Lakeview Centennial (4-4) | 168 | at *Garland Naaman Forest (4-5) |
177 | Hurst Bell (1-8) | 174 | vs *Weatherford (3-6) |
178 | Beaumont United (2-7) | 173 | at *Deer Park (3-6) |
179 | New Braunfels Canyon (3-6) | 170 | at *San Marcos (1-8) |
180 | Wolfforth Frenship (3-6) | 182 | vs *Amarillo Tascosa (6-3) |
181 | Killeen Shoemaker (1-8) | 184 | at *Killeen Harker Heights (1-8) |
182 | North Crowley (2-7) | 186 | at *Fort Worth Paschal (2-7) |
183 | Tyler Lee (2-7) | 181 | at *Mesquite Horn (2-7) |
184 | La Joya (6-3) | 153 | at *Mission (7-2) |
185 | Houston Chavez (6-3) | 183 | vs *Houston Lamar (6-3) |
186 | Laredo United South (2-7) | 189 | vs *Laredo Johnson (3-6) |
187 | Grand Prairie (2-7) | 175 | at *Mansfield (2-7) |
188 | San Antonio Marshall (2-7) | 190 | at *San Antonio John Jay (5-4) |
189 | Arlington Sam Houston (2-7) | 194 | at *Fort Worth Trimble Tech (1-8) |
190 | Waxahachie (1-8) | 200 | vs *South Grand Prairie (4-5) |
191 | McAllen Rowe (5-4) | 205 | vs *McAllen Memorial (5-4) |
192 | San Marcos (1-8) | 187 | vs *New Braunfels Canyon (3-6) |
193 | San Antonio Taft (3-6) | 193 | vs *San Antonio Brandeis (7-2) |
194 | Houston Westside (4-5) | 192 | at *Houston Sam Houston (0-8) |
195 | Humble (5-4) | 197 | at *Humble Atascocita (8-1) |
196 | Harlingen South (4-5) | 191 | at *Brownsville Hanna (7-1) |
197 | Killeen Harker Heights (1-8) | 196 | vs *Killeen Shoemaker (1-8) |
198 | La Porte (2-7) | 185 | vs *Sheldon C.E. King (7-2) |
199 | Fort Bend Austin (3-6) | 213 | vs *Fort Bend Elkins (6-3) |
200 | Richardson (5-4) | 199 | vs *Richardson Lake Highlands (5-4) |
201 | North Mesquite (3-5) | 188 | at *Rockwall-Heath (2-7) |
202 | Conroe (3-6) | 201 | at *Conroe Oak Ridge (4-5) |
203 | San Antonio Holmes (1-8) | 206 | vs *San Antonio Brennan (6-3) |
204 | Pasadena Memorial (3-6) | 204 | vs *Pasadena Dobie (6-3) |
205 | Houston Bellaire (4-6) | 202 | Open |
206 | Aldine MacArthur (1-8) | 203 | at *Spring (4-5) |
207 | San Antonio MacArthur (1-8) | 212 | at *San Antonio Lee (0-9) |
208 | South San Antonio (2-7) | 208 | at *San Antonio Reagan (7-2) |
209 | Irving Nimitz (4-5) | 209 | vs *Coppell (6-3) |
210 | Bridgeland (2-7) | 211 | at *Cypress Park (0-9) |
211 | Edinburg Economedes (4-6) | 207 | Open |
212 | Cypress Springs (1-8) | 210 | vs *Langham Creek (5-4) |
213 | Klein Forest (1-8) | 218 | vs *The Woodlands (6-3) |
214 | Cedar Park Vista Ridge (1-8) | 217 | vs *Round Rock (5-4) |
215 | Del Rio (2-7) | 215 | at *Eagle Pass (7-2) |
216 | Fort Bend Kempner (1-8) | 214 | at *Fort Bend Clements (1-8) |
217 | Klein Cain (2-7) | 219 | at *Klein Oak (7-2) |
218 | La Joya Juarez-Lincoln (0-9) | 216 | vs *Pharr-San Juan-Alamo (6-3) |
219 | Richardson Berkner (2-7) | 220 | vs *Dallas White (1-8) |
220 | Clute Brazoswood (1-8) | 223 | vs *Alief Hastings (5-4) |
221 | Alief Elsik (0-9) | 225 | at *Pearland Dawson (5-4) |
222 | Austin Akins (3-6) | 195 | at *Kyle Lehman (0-9) |
223 | Laredo Nixon (4-6) | 224 | Open |
224 | Fort Worth Paschal (2-7) | 222 | vs *North Crowley (2-7) |
225 | Fort Bend Clements (1-8) | 226 | vs *Fort Bend Kempner (1-8) |
226 | South Garland (2-7) | 221 | vs *Wylie (4-5) |
227 | Plano West (0-9) | 227 | at *Allen (9-0) |
228 | McAllen (2-7) | 232 | at *PSJA North (5-4) |
229 | Edinburg North (2-7) | 235 | at *Weslaco (8-1) |
230 | Waco (1-8) | 228 | vs *Killeen (4-5) |
231 | Leander (1-9) | 230 | Open |
232 | Laredo Johnson (3-6) | 231 | at *Laredo United South (2-7) |
233 | Baytown Sterling (2-7) | 229 | vs *Beaumont West Brook (7-2) |
234 | Garland (1-8) | 233 | at *North Garland (5-4) |
235 | Kyle Lehman (0-9) | 237 | vs *Austin Akins (3-6) |
236 | San Antonio Lee (0-9) | 238 | vs *San Antonio MacArthur (1-8) |
237 | El Paso Socorro (0-9) | 236 | vs *El Paso Franklin (7-2) |
238 | Aldine (1-8) | 234 | at *Aldine Nimitz (3-6) |
239 | Irving (0-9) | 239 | at *Lewisville Hebron (5-4) |
240 | Cypress Park (0-9) | 240 | vs *Bridgeland (2-7) |
241 | Dallas White (1-8) | 241 | at *Richardson Berkner (2-7) |
242 | Brownsville Rivera (0-9) | 242 | at *Harlingen (4-4) |
243 | Alvin (0-9) | 243 | at *Dickinson (8-1) |
244 | Houston Spring Woods (1-8) | 245 | vs *Jersey Village (8-1) |
245 | Fort Worth Trimble Tech (1-8) | 244 | vs *Arlington Sam Houston (2-7) |
246 | Houston Westbury (1-8) | 246 | vs *Houston Heights (3-6) |
247 | Houston Sam Houston (0-8) | 247 | vs *Houston Westside (4-5) |
248 | Pasadena (0-9) | 248 | at *Pasadena Sam Rayburn (0-9) |
249 | Houston Northbrook (0-9) | 249 | vs *Houston Memorial (3-6) |
250 | Pasadena Sam Rayburn (0-9) | 251 | vs *Pasadena (0-9) |
251 | Donna North (0-9) | 250 | vs *Edinburg (6-3) |
252 | Dallas Molina (0-9) | 252 | vs *Duncanville (8-0) |
CLASS 5A DIVISION I
Rank | Team | Last Week | Week 11 Opponent |
1 | Denton Ryan (9-0) | 6 | vs *N. Richland Hills Birdville (9-0) |
2 | Lufkin (8-1) | 1 | at *Waller (3-6) |
3 | Hutto (8-0) | 2 | at *Leander Rouse (3-6) |
4 | Highland Park (9-0) | 3 | at *Mansfield Timberview (5-4) |
5 | San Antonio Wagner (9-1) | 5 | Open |
6 | Alvin Shadow Creek (9-0) | 4 | at *Rosenberg Terry (2-7) |
7 | Angleton (8-1) | 7 | vs *Friendswood (6-3) |
8 | College Station (8-1) | 11 | at *Magnolia West (7-2) |
9 | Lancaster (5-3) | 9 | vs *Dallas Wilson (6-3) |
10 | New Caney (8-1) | 14 | at *New Caney Porter (6-3) |
11 | Tyler John Tyler (6-2) | 15 | vs *Sherman (4-5) |
12 | Frisco Lone Star (7-2) | 10 | at *Frisco Heritage (1-8) |
13 | The Colony (8-1) | 13 | vs *Little Elm (4-5) |
14 | Mesquite Poteet (7-2) | 12 | at *McKinney North (6-3) |
15 | Grapevine (7-2) | 8 | at *Carrollton Turner (0-8) |
16 | Port Arthur Memorial (8-1) | 16 | at *Houston Austin (4-5) |
17 | Lubbock Coronado (8-1) | 17 | at *Amarillo Caprock (6-3) |
18 | Mansfield Legacy (5-4) | 20 | at *Dallas Sunset (1-8) |
19 | CC Veterans Memorial (9-0) | 18 | at *Corpus Christi Carroll (0-9) |
20 | Cedar Park (6-3) | 24 | at *Manor (4-5) |
21 | Friendswood (6-3) | 22 | at *Angleton (8-1) |
22 | Magnolia West (7-2) | 21 | vs *College Station (8-1) |
23 | Richmond Foster (5-4) | 19 | at *Fort Bend Hightower (3-6) |
24 | N. Richland Hills Birdville (9-0) | 28 | at *Denton Ryan (9-0) |
25 | Austin LBJ (7-2) | 23 | at *Seguin (7-2) |
26 | Georgetown (6-3) | 26 | at *Pflugerville Connally (1-8) |
27 | Abilene Cooper (5-4) | 27 | vs *Amarillo (6-3) |
28 | Dripping Springs (7-2) | 25 | at *Austin Crockett (4-5) |
29 | Fort Bend Hightower (3-6) | 31 | vs *Richmond Foster (5-4) |
30 | Magnolia (4-5) | 29 | at *Conroe Caney Creek (2-7) |
31 | Seguin (7-2) | 34 | vs *Austin LBJ (7-2) |
32 | San Antonio Southwest (8-1) | 30 | vs *Eagle Pass Winn (6-3) |
33 | Azle (9-1) | 32 | Open |
34 | Mansfield Timberview (5-4) | 36 | vs *Highland Park (9-0) |
35 | Manor (4-5) | 37 | vs *Cedar Park (6-3) |
36 | Colleyville Heritage (4-5) | 33 | vs *Denton (2-7) |
37 | Tomball (5-4) | 35 | vs *Willis (2-7) |
38 | El Paso Del Valle (6-2) | 41 | at *El Paso Chapin (4-5) |
39 | New Caney Porter (6-3) | 45 | vs *New Caney (8-1) |
40 | Saginaw Boswell (6-3) | 40 | at *Crowley (6-3) |
41 | Galveston Ball (3-5) | 38 | at *Texas City (1-8) |
42 | Mission Memorial (8-1) | 39 | at *Brownsville Lopez (2-7) |
43 | Frisco Wakeland (5-4) | 47 | at *Frisco Liberty (0-9) |
44 | El Paso Eastwood (6-3) | 42 | vs *El Paso El Dorado (1-8) |
45 | Amarillo Caprock (6-3) | 54 | vs *Lubbock Coronado (8-1) |
46 | McKinney North (6-3) | 44 | vs *Mesquite Poteet (7-2) |
47 | CC Flour Bluff (6-3) | 46 | at *Corpus Christi King (2-7) |
48 | Little Elm (4-5) | 43 | at *The Colony (8-1) |
49 | Frisco Independence (5-4) | 49 | at *Frisco Centennial (4-5) |
50 | West Mesquite (3-5) | 55 | vs *Texarkana Texas (3-6) |
51 | Amarillo (6-3) | 52 | at *Abilene Cooper (5-4) |
52 | Humble Kingwood Park (5-4) | 53 | at *Baytown Goose Creek Memorial (2-7) |
53 | Texas City (1-8) | 56 | vs *Galveston Ball (3-5) |
54 | Sherman (4-5) | 50 | at *Tyler John Tyler (6-2) |
55 | Victoria West (5-4) | 57 | vs *Corpus Christi Ray (5-4) |
56 | Corpus Christi Miller (6-3) | 48 | vs *Corpus Christi Moody (3-6) |
57 | SA Veterans Memorial (6-3) | 51 | vs *San Antonio Sam Houston (5-4) |
58 | Corpus Christi Ray (5-4) | 67 | at *Victoria West (5-4) |
59 | El Paso Chapin (4-5) | 60 | vs *El Paso Del Valle (6-2) |
60 | Frisco Centennial (4-5) | 58 | vs *Frisco Independence (5-4) |
61 | Crowley (6-3) | 63 | vs *Saginaw Boswell (6-3) |
62 | Dallas Wilson (6-3) | 69 | at *Lancaster (5-3) |
63 | Rosenberg Terry (2-7) | 62 | vs *Alvin Shadow Creek (9-0) |
64 | Fort Worth Brewer (5-4) | 65 | at *Fort Worth South Hills (4-5) |
65 | Pflugerville (4-6) | 61 | Open |
66 | Texarkana Texas (3-6) | 64 | at *West Mesquite (3-5) |
67 | Victoria East (5-5) | 66 | Open |
68 | Houston Austin (4-5) | 68 | vs *Port Arthur Memorial (8-1) |
69 | Lubbock Monterey (3-6) | 59 | at *Lubbock (1-8) |
70 | Austin McCallum (5-4) | 75 | at *Austin Travis (0-9) |
71 | Brownsville Veterans Memorial (7-2) | 72 | at *La Joya Palmview (5-4) |
72 | Laredo Martin (6-3) | 71 | vs *Northside Harlan (6-3) |
73 | Brownsville Pace (6-3) | 70 | vs *Rio Grande City (3-6) |
74 | FW Arlington Heights (5-4) | 73 | vs *Fort Worth Chisholm Trail (1-8) |
75 | Leander Rouse (3-6) | 77 | vs *Hutto (8-0) |
76 | Fort Worth South Hills (4-5) | 74 | vs *Fort Worth Brewer (5-4) |
77 | Northside Harlan (6-3) | 78 | at *Laredo Martin (6-3) |
78 | Frisco Heritage (1-8) | 82 | vs *Frisco Lone Star (7-2) |
79 | El Paso Eastlake (4-5) | 76 | vs *El Paso Bel Air (0-9) |
80 | Waller (3-6) | 86 | vs *Lufkin (8-1) |
81 | Granbury (2-7) | 80 | vs *Saginaw (2-7) |
82 | San Antonio Harlandale (5-4) | 81 | at *San Antonio McCollum (1-8) |
83 | Amarillo Palo Duro (3-7) | 84 | Open |
84 | Donna (6-3) | 85 | vs *PSJA Memorial (3-6) |
85 | Eagle Pass Winn (6-3) | 87 | at *San Antonio Southwest (8-1) |
86 | Carrollton Creekview (3-6) | 91 | at *Carrollton Smith (2-7) |
87 | San Antonio Brackenridge (5-4) | 89 | vs *San Antonio Highlands (2-7) |
88 | San Antonio Sam Houston (5-4) | 79 | at *SA Veterans Memorial (6-3) |
89 | Corpus Christi Moody (3-6) | 90 | at *Corpus Christi Miller (6-3) |
90 | PSJA Southwest (3-6) | 88 | vs *Brownsville Porter (1-8) |
91 | Galena Park (3-6) | 83 | at *Houston Wisdom (1-7) |
92 | Denton (2-7) | 93 | at *Colleyville Heritage (4-5) |
93 | Dallas Samuell (3-6) | 92 | vs *Dallas Adams (1-8) |
94 | San Antonio Burbank (5-4) | 98 | at *San Antonio Lanier (2-7) |
95 | La Joya Palmview (5-4) | 97 | vs *Brownsville Veterans Memorial (7-2) |
96 | Pflugerville Connally (1-8) | 96 | vs *Georgetown (6-3) |
97 | Rio Grande City (3-6) | 100 | at *Brownsville Pace (6-3) |
98 | Frisco Liberty (0-9) | 104 | vs *Frisco Wakeland (5-4) |
99 | Willis (2-7) | 95 | at *Tomball (5-4) |
100 | Corpus Christi King (2-7) | 101 | vs *CC Flour Bluff (6-3) |
101 | Baytown Goose Creek Memorial (2-7) | 94 | vs *Humble Kingwood Park (5-4) |
102 | Carrollton Smith (2-7) | 99 | vs *Carrollton Creekview (3-6) |
103 | Conroe Caney Creek (2-7) | 103 | vs *Magnolia (4-5) |
104 | El Paso El Dorado (1-8) | 102 | at *El Paso Eastwood (6-3) |
105 | Brownsville Lopez (2-7) | 105 | vs *Mission Memorial (8-1) |
106 | Wylie East (1-9) | 107 | Open |
107 | PSJA Memorial (3-6) | 106 | at *Donna (6-3) |
108 | Austin Crockett (4-5) | 108 | vs *Dripping Springs (7-2) |
109 | San Antonio Edison (3-6) | 117 | vs *San Antonio Jefferson (1-8) |
110 | Saginaw (2-7) | 111 | at *Granbury (2-7) |
111 | San Antonio Lanier (2-7) | 119 | vs *San Antonio Burbank (5-4) |
112 | Fort Worth Chisholm Trail (1-8) | 115 | at *FW Arlington Heights (5-4) |
113 | Brownsville Porter (1-8) | 112 | at *PSJA Southwest (3-6) |
114 | Dallas Adams (1-8) | 110 | at *Dallas Samuell (3-6) |
115 | El Paso Bel Air (0-9) | 113 | at *El Paso Eastlake (4-5) |
116 | San Antonio Highlands (2-7) | 109 | at *San Antonio Brackenridge (5-4) |
117 | Corpus Christi Carroll (0-9) | 114 | vs *CC Veterans Memorial (9-0) |
118 | Lubbock (1-8) | 116 | vs *Lubbock Monterey (3-6) |
119 | San Antonio McCollum (1-8) | 118 | vs *San Antonio Harlandale (5-4) |
120 | SA Southwest Legacy (0-10) | 121 | Open |
121 | San Antonio Jefferson (1-8) | 120 | at *San Antonio Edison (3-6) |
122 | Carrollton Turner (0-8) | 122 | vs *Grapevine (7-2) |
123 | Austin Reagan (1-8) | 124 | vs *Austin Lanier (2-7) |
124 | Dallas Sunset (1-8) | 123 | vs *Mansfield Legacy (5-4) |
125 | Austin Lanier (2-7) | 125 | at *Austin Reagan (1-8) |
126 | Houston Wisdom (1-7) | 126 | vs *Galena Park (3-6) |
127 | Austin Travis (0-9) | 127 | vs *Austin McCallum (5-4) |
CLASS 5A DIVISION II
Rank | Team | Last Week | Week 11 Opponent |
1 | Manvel (7-2) | 2 | vs *Houston Waltrip (3-6) |
2 | Aledo (9-0) | 1 | vs *Arlington Seguin (0-9) |
3 | Fort Bend Marshall (9-0) | 3 | at *Houston Madison (3-6) |
4 | Huntsville (8-1) | 4 | vs *Bryan Rudder (4-5) |
5 | Dallas South Oak Cliff (8-0) | 5 | vs *Dallas Jefferson (0-8) |
6 | A&M Consolidated (8-1) | 8 | vs *Cleveland (0-9) |
7 | CC Calallen (8-1) | 6 | vs *Port Lavaca Calhoun (7-2) |
8 | Frisco Reedy (9-0) | 7 | vs *Princeton (3-6) |
9 | Marshall (7-2) | 10 | at *Longview Pine Tree (5-4) |
10 | Burleson Centennial (9-1) | 9 | Open |
11 | San Antonio Southside (7-2) | 27 | vs *Floresville (4-5) |
12 | Port Neches-Groves (6-3) | 13 | vs *Nederland (9-0) |
13 | Lubbock-Cooper (9-0) | 11 | at *Canyon Randall (4-5) |
14 | Nederland (9-0) | 14 | at *Port Neches-Groves (6-3) |
15 | Kerrville Tivy (8-1) | 15 | vs *Castroville Medina Valley (7-2) |
16 | Boerne Champion (6-3) | 18 | at *San Antonio Alamo Heights (7-2) |
17 | El Paso Parkland (8-0-1) | 17 | vs *Canutillo (4-5) |
18 | Midlothian (7-2) | 20 | vs *Waco University (3-6) |
19 | Justin Northwest (7-2) | 19 | at *Fort Worth North Side (3-6) |
20 | Lucas Lovejoy (7-1) | 25 | vs *Frisco (5-4) |
21 | San Antonio Alamo Heights (7-2) | 21 | vs *Boerne Champion (6-3) |
22 | Red Oak (8-1) | 22 | at *Dallas Seagoville (5-4) |
23 | Barbers Hill (6-3) | 23 | at *Santa Fe (5-4) |
24 | Kaufman (6-2) | 29 | vs *Forney (3-6) |
25 | Denison (5-4) | 24 | at *Denton Braswell (3-6) |
26 | Corsicana (8-2) | 12 | Open |
27 | Castroville Medina Valley (7-2) | 26 | at *Kerrville Tivy (8-1) |
28 | Longview Pine Tree (5-4) | 49 | vs *Marshall (7-2) |
29 | Houston Sterling (4-5) | 32 | vs *Fort Bend Willowridge (6-3) |
30 | Crosby (6-3) | 30 | vs *Baytown Lee (4-5) |
31 | Whitehouse (6-3) | 34 | vs *Hallsville (4-5) |
32 | El Paso Andress (7-2) | 35 | at *El Paso Irvin (6-3) |
33 | Everman (4-5) | 39 | vs *Joshua (2-7) |
34 | Santa Fe (5-4) | 31 | vs *Barbers Hill (6-3) |
35 | Ennis (4-4) | 62 | at *Greenville (2-6) |
36 | Fort Bend Willowridge (6-3) | 33 | at *Houston Sterling (4-5) |
37 | Port Lavaca Calhoun (7-2) | 16 | at *CC Calallen (8-1) |
38 | Sulphur Springs (6-2) | 28 | at *North Forney (3-6) |
39 | Burleson (5-4) | 37 | vs *Cleburne (5-4) |
40 | Mission Sharyland (7-3) | 36 | Open |
41 | Georgetown East View (5-4) | 47 | vs *Elgin (4-5) |
42 | Frisco (5-4) | 44 | at *Lucas Lovejoy (7-1) |
43 | Lake Dallas (6-3) | 40 | at *Frisco Lebanon Trail (1-8) |
44 | Royse City (5-4) | 45 | at *Terrell (1-7) |
45 | Lamar Consolidated (6-3) | 50 | at *Katy Paetow (3-6) |
46 | Vidor (3-6) | 43 | vs *Dayton (0-9) |
47 | Wichita Falls Rider (4-5) | 53 | at *Wichita Falls (4-5) |
48 | Dallas Kimball (7-2) | 38 | at *Dallas Conrad (1-8) |
49 | Montgomery (4-5) | 46 | vs *Montgomery Lake Creek (2-7) |
50 | Baytown Lee (4-5) | 51 | at *Crosby (6-3) |
51 | Floresville (4-5) | 79 | at *San Antonio Southside (7-2) |
52 | Nacogdoches (4-5) | 59 | vs *Mount Pleasant (3-6) |
53 | North Forney (3-6) | 48 | vs *Sulphur Springs (6-2) |
54 | Leander Glenn (6-3) | 57 | at *Bastrop (5-4) |
55 | Sharyland Pioneer (6-3) | 52 | at *Edcouch-Elsa (2-7) |
56 | El Paso Burges (6-2-1) | 64 | at *El Paso Austin (7-2) |
57 | Wichita Falls (4-5) | 58 | vs *Wichita Falls Rider (4-5) |
58 | Denton Braswell (3-6) | 61 | vs *Denison (5-4) |
59 | Brenham (5-4) | 55 | vs *Pflugerville Weiss (0-9) |
60 | Jacksonville (3-6) | 68 | at *Lindale (5-4) |
61 | Alice (4-5) | 60 | at *Gregory-Portland (5-4) |
62 | Lockhart (4-5) | 65 | at *Uvalde (2-7) |
63 | Canyon Randall (4-5) | 54 | vs *Lubbock-Cooper (9-0) |
64 | El Paso Austin (7-2) | 67 | vs *El Paso Burges (6-2-1) |
65 | Somerset (6-3) | 41 | vs *CC Tuloso-Midway (2-7) |
66 | Fort Worth Wyatt (4-4) | 56 | at *Fort Worth Eastern Hills (3-6) |
67 | Pharr Valley View (6-3) | 69 | at *Laredo Cigarroa (0-9) |
68 | Lindale (5-4) | 42 | vs *Jacksonville (3-6) |
69 | Forney (3-6) | 71 | at *Kaufman (6-2) |
70 | Cleburne (5-4) | 66 | at *Burleson (5-4) |
71 | Gregory-Portland (5-4) | 63 | vs *Alice (4-5) |
72 | Fort Worth Southwest (6-3) | 76 | vs *Fort Worth Polytechnic (4-4) |
73 | Marble Falls (4-5) | 81 | vs *Bastrop Cedar Creek (4-5) |
74 | Dallas Seagoville (5-4) | 78 | vs *Red Oak (8-1) |
75 | Greenville (2-6) | 73 | vs *Ennis (4-4) |
76 | Dayton (0-9) | 82 | at *Vidor (3-6) |
77 | Bastrop (5-4) | 74 | vs *Leander Glenn (6-3) |
78 | Hallsville (4-5) | 72 | at *Whitehouse (6-3) |
79 | Houston Northside (5-5) | 75 | Open |
80 | Princeton (3-6) | 84 | at *Frisco Reedy (9-0) |
81 | Elgin (4-5) | 86 | at *Georgetown East View (5-4) |
82 | Mount Pleasant (3-6) | 80 | at *Nacogdoches (4-5) |
83 | Bryan Rudder (4-5) | 77 | at *Huntsville (8-1) |
84 | Uvalde (2-7) | 89 | vs *Lockhart (4-5) |
85 | El Paso Hanks (4-5) | 98 | vs *El Paso Riverside (3-6) |
86 | Mercedes (4-5) | 85 | at *Roma (3-6) |
87 | Canutillo (4-5) | 70 | at *El Paso Parkland (8-0-1) |
88 | Houston Waltrip (3-6) | 88 | at *Manvel (7-2) |
89 | Terrell (1-7) | 90 | vs *Royse City (5-4) |
90 | Bastrop Cedar Creek (4-5) | 87 | at *Marble Falls (4-5) |
91 | Clint Horizon (4-5) | 101 | vs *El Paso Ysleta (7-2) |
92 | El Paso Bowie (2-7) | 91 | vs *El Paso Jefferson (1-8) |
93 | Abilene Wylie (0-9) | 97 | vs *Plainview (1-8) |
94 | Dallas Adamson (4-4) | 95 | at *Dallas Spruce (2-7) |
95 | Edcouch-Elsa (2-7) | 94 | vs *Sharyland Pioneer (6-3) |
96 | El Paso Irvin (6-3) | 92 | vs *El Paso Andress (7-2) |
97 | El Paso Ysleta (7-2) | 83 | at *Clint Horizon (4-5) |
98 | Houston Madison (3-6) | 96 | vs *Fort Bend Marshall (9-0) |
99 | Waco University (3-6) | 93 | at *Midlothian (7-2) |
100 | CC Tuloso-Midway (2-7) | 100 | at *Somerset (6-3) |
101 | Fort Worth Eastern Hills (3-6) | 99 | vs *Fort Worth Wyatt (4-4) |
102 | Joshua (2-7) | 104 | at *Everman (4-5) |
103 | Roma (3-6) | 103 | vs *Mercedes (4-5) |
104 | Arlington Seguin (0-9) | 107 | at *Aledo (9-0) |
105 | Plainview (1-8) | 102 | at *Abilene Wylie (0-9) |
106 | El Paso (4-6) | 105 | Open |
107 | Fort Worth North Side (3-6) | 113 | vs *Justin Northwest (7-2) |
108 | Dallas Spruce (2-7) | 106 | vs *Dallas Adamson (4-4) |
109 | El Paso Riverside (3-6) | 108 | at *El Paso Hanks (4-5) |
110 | Katy Paetow (3-6) | 109 | vs *Lamar Consolidated (6-3) |
111 | Houston Milby (1-7) | 114 | vs *Houston Sharpstown (0-8) |
112 | Montgomery Lake Creek (2-7) | 111 | at *Montgomery (4-5) |
113 | Pflugerville Weiss (0-9) | 112 | at *Brenham (5-4) |
114 | Laredo Cigarroa (0-9) | 117 | vs *Pharr Valley View (6-3) |
115 | San Antonio Memorial (1-8) | 115 | at *San Antonio Kennedy (0-9) |
116 | Frisco Lebanon Trail (1-8) | 116 | vs *Lake Dallas (6-3) |
117 | Frisco Memorial (1-9) | 118 | Open |
118 | Fort Worth Polytechnic (4-4) | 110 | at *Fort Worth Southwest (6-3) |
119 | San Antonio Kennedy (0-9) | 120 | vs *San Antonio Memorial (1-8) |
120 | Cleveland (0-9) | 119 | at *A&M Consolidated (8-1) |
121 | Dallas Conrad (1-8) | 121 | vs *Dallas Kimball (7-2) |
122 | Houston Sharpstown (0-8) | 122 | at *Houston Milby (1-7) |
123 | El Paso Jefferson (1-8) | 123 | at *El Paso Bowie (2-7) |
124 | FW Carter-Riverside (0-10) | 124 | Open |
125 | Dallas Jefferson (0-8) | 125 | at *Dallas South Oak Cliff (8-0) |
CLASS 4A DIVISION I
Rank | Team | Last Week | Week 11 Opponent |
1 | Waco La Vega (7-2) | 1 | at *Gatesville (3-6) |
2 | Liberty Hill (7-1) | 3 | vs *Fischer Canyon Lake (7-2) |
3 | Argyle (9-0) | 2 | at *Celina (5-3) |
4 | Carthage (9-0) | 5 | vs *Kilgore (3-6) |
5 | Stephenville (6-3) | 4 | Open |
6 | Midlothian Heritage (8-1) | 6 | at *Mabank (2-6) |
7 | Wichita Falls Hirschi (7-2) | 19 | vs *Mineral Wells (6-3) |
8 | Sealy (9-0) | 8 | at *Needville (6-3) |
9 | Kennedale (8-2) | 14 | Open |
10 | Melissa (6-3) | 12 | vs *Paris North Lamar (1-8) |
11 | La Vernia (8-1) | 11 | vs *Pleasanton (5-4) |
12 | Canyon (8-1) | 15 | at *Pampa (4-5) |
13 | Henderson (6-3) | 9 | at *Van (7-2) |
14 | Paris (7-2) | 10 | Open |
15 | Springtown (7-2) | 7 | at *Burkburnett (3-6) |
16 | Hereford (6-3) | 13 | vs *Dumas (7-2) |
17 | Van (7-2) | 17 | vs *Henderson (6-3) |
18 | Boerne (8-1) | 16 | at *Gonzales (4-5) |
19 | Andrews (7-2) | 20 | at *Seminole (5-3) |
20 | Dumas (7-2) | 18 | at *Hereford (6-3) |
21 | Lampasas (5-4) | 23 | vs *Fredericksburg (5-4) |
22 | Brownwood (4-4) | 22 | vs *China Spring (4-5) |
23 | Celina (5-3) | 24 | vs *Argyle (9-0) |
24 | China Spring (4-5) | 25 | at *Brownwood (4-4) |
25 | Alvarado (4-5) | 21 | vs *Dallas Pinkston (4-5) |
26 | Wilmer-Hutchins (8-1) | 28 | at *Dallas Hillcrest (2-7) |
27 | Kilgore (3-6) | 26 | at *Carthage (9-0) |
28 | La Feria (9-1) | 27 | Open |
29 | Needville (6-3) | 31 | vs *Sealy (9-0) |
30 | Gatesville (3-6) | 32 | vs *Waco La Vega (7-2) |
31 | Fischer Canyon Lake (7-2) | 29 | at *Liberty Hill (7-1) |
32 | Freeport Brazosport (4-5) | 30 | at *Fulshear (2-7) |
33 | Beeville Jones (6-4) | 36 | Open |
34 | Athens (5-3) | 38 | at *Crandall (6-2) |
35 | Bay City (4-6) | 35 | Open |
36 | Crandall (6-2) | 39 | vs *Athens (5-3) |
37 | Palestine (2-7) | 34 | vs *Tyler Chapel Hill (1-8) |
38 | Splendora (8-1) | 41 | vs *Bridge City (2-7) |
39 | Navasota (5-5) | 40 | Open |
40 | West Columbia (5-4) | 42 | vs *El Campo (3-6) |
41 | Gonzales (4-5) | 44 | vs *Boerne (8-1) |
42 | Fort Worth Benbrook (7-2) | 37 | at *Fort Worth Castleberry (5-4) |
43 | Dallas Carter (5-4) | 45 | vs *Carrollton Ranchview (5-3) |
44 | Fredericksburg (5-4) | 43 | at *Lampasas (5-4) |
45 | Decatur (4-5) | 46 | at *Gainesville (3-6) |
46 | Pampa (4-5) | 54 | vs *Canyon (8-1) |
47 | Fort Worth Dunbar (4-4) | 49 | at *Lake Worth (5-4) |
48 | Carrollton Ranchview (5-3) | 56 | at *Dallas Carter (5-4) |
49 | Seminole (5-3) | 52 | vs *Andrews (7-2) |
50 | Houston Wheatley (7-1) | 53 | at *Houston Furr (6-3) |
51 | Mineral Wells (6-3) | 33 | at *Wichita Falls Hirschi (7-2) |
52 | El Campo (3-6) | 48 | at *West Columbia (5-4) |
53 | Lumberton (5-4) | 50 | at *Little Cypress-Mauriceville (3-6) |
54 | Pleasanton (5-4) | 55 | at *La Vernia (8-1) |
55 | Taylor (3-6) | 47 | at *Burnet (2-7) |
56 | Waxahachie Life (4-4) | 57 | vs *Quinlan Ford (2-7) |
57 | Kingsville King (4-5) | 62 | vs *Hidalgo (2-7) |
58 | Gainesville (3-6) | 65 | vs *Decatur (4-5) |
59 | Houston North Forest (3-6) | 67 | vs *Houston Yates (0-9) |
60 | Huffman Hargrave (4-5) | 59 | at *Livingston (0-9) |
61 | Zapata (6-3) | 58 | vs *RGC La Grulla (3-6) |
62 | Houston Furr (6-3) | 60 | vs *Houston Wheatley (7-1) |
63 | Stafford (3-6) | 51 | at *Houston Worthing (3-5) |
64 | Anna (4-5) | 68 | vs *Sanger (0-9) |
65 | Fulshear (2-7) | 63 | vs *Freeport Brazosport (4-5) |
66 | Clint (3-6) | 66 | vs *Clint Mountain View (6-3) |
67 | Little Cypress-Mauriceville (3-6) | 61 | vs *Lumberton (5-4) |
68 | Tyler Chapel Hill (1-8) | 69 | at *Palestine (2-7) |
69 | Burnet (2-7) | 72 | vs *Taylor (3-6) |
70 | Big Spring (2-7) | 70 | at *San Angelo Lake View (1-8) |
71 | RGC La Grulla (3-6) | 64 | at *Zapata (6-3) |
72 | Houston Yates (0-9) | 71 | at *Houston North Forest (3-6) |
73 | Burkburnett (3-6) | 73 | vs *Springtown (7-2) |
74 | Lake Worth (5-4) | 74 | vs *Fort Worth Dunbar (4-4) |
75 | Clint Mountain View (6-3) | 75 | at *Clint (3-6) |
76 | Paris North Lamar (1-8) | 79 | at *Melissa (6-3) |
77 | Fabens (3-5) | 76 | at *San Elizario (5-4) |
78 | Mabank (2-6) | 77 | vs *Midlothian Heritage (8-1) |
79 | Fort Worth Western Hills (3-6) | 80 | vs *FW Diamond Hill-Jarvis (3-6) |
80 | Quinlan Ford (2-7) | 78 | at *Waxahachie Life (4-4) |
81 | Houston Worthing (3-5) | 81 | vs *Stafford (3-6) |
82 | Bridge City (2-7) | 83 | at *Splendora (8-1) |
83 | Fort Worth Castleberry (5-4) | 82 | vs *Fort Worth Benbrook (7-2) |
84 | Hidalgo (2-7) | 84 | at *Kingsville King (4-5) |
85 | San Angelo Lake View (1-8) | 85 | vs *Big Spring (2-7) |
86 | Sanger (0-9) | 86 | at *Anna (4-5) |
87 | San Elizario (5-4) | 87 | vs *Fabens (3-5) |
88 | Dallas Hillcrest (2-7) | 88 | vs *Wilmer-Hutchins (8-1) |
89 | Dallas Pinkston (4-5) | 90 | at *Alvarado (4-5) |
90 | FW Diamond Hill-Jarvis (3-6) | 91 | at *Fort Worth Western Hills (3-6) |
91 | North Dallas (2-7) | 89 | Open |
92 | Livingston (0-9) | 92 | vs *Huffman Hargrave (4-5) |
CLASS 4A DIVISION II
Rank | Team | Last Week | Week 11 Opponent |
1 | Glen Rose (7-1) | 1 | vs *Venus (1-8) |
2 | Texarkana Pleasant Grove (8-2) | 3 | Open |
3 | Cuero (8-1) | 4 | at *Wimberley (4-5) |
4 | Fairfield (7-2) | 5 | vs *Salado (4-5) |
5 | Jasper (9-0) | 2 | at *Center (6-3) |
6 | Pittsburg (6-3) | 8 | vs *Longview Spring Hill (2-7) |
7 | Lorena (8-1) | 12 | at *Mexia (2-7) |
8 | West Orange-Stark (5-4) | 6 | at *Hamshire-Fannett (5-4) |
9 | Sweeny (8-1) | 15 | vs *Houston Washington (3-6) |
10 | Raymondville (8-1) | 10 | Open |
11 | Lubbock Estacado (7-2) | 11 | vs *Levelland (6-2) |
12 | Geronimo Navarro (6-2) | 7 | vs *Bandera (2-6) |
13 | Silsbee (6-4) | 9 | Open |
14 | Midland Greenwood (8-2) | 16 | Open |
15 | Graham (6-3) | 13 | at *Vernon (4-5) |
16 | Sunnyvale (8-0) | 18 | vs *Farmersville (1-7) |
17 | Waco Connally (6-3) | 17 | vs *Robinson (5-4) |
18 | Gilmer (4-5) | 19 | vs *Texarkana Liberty-Eylau (2-7) |
19 | Rio Hondo (8-1) | 22 | Open |
20 | Texarkana Liberty-Eylau (2-7) | 14 | at *Gilmer (4-5) |
21 | Levelland (6-2) | 21 | at *Lubbock Estacado (7-2) |
22 | Rockport-Fulton (5-4) | 23 | at *Robstown (1-7) |
23 | Giddings (8-1) | 20 | at *La Grange (6-2) |
24 | Bellville (5-4) | 27 | at *Brookshire Royal (2-7) |
25 | Robinson (5-4) | 24 | at *Waco Connally (6-3) |
26 | Wharton (6-3) | 25 | at *Houston Scarborough (1-8) |
27 | Iowa Park (4-5) | 33 | vs *Krum (0-9) |
28 | Dalhart (6-4) | 26 | Open |
29 | Ferris (6-3) | 36 | Open |
30 | Center (6-3) | 29 | vs *Jasper (9-0) |
31 | La Grange (6-2) | 32 | vs *Giddings (8-1) |
32 | Caldwell (3-6) | 34 | at *Smithville (4-5) |
33 | Liberty (5-4) | 35 | vs *Hardin-Jefferson (2-7) |
34 | Madisonville (5-5) | 31 | Open |
35 | Longview Spring Hill (2-7) | 30 | at *Pittsburg (6-3) |
36 | Salado (4-5) | 50 | at *Fairfield (7-2) |
37 | Monahans (4-5) | 37 | at *Sweetwater (1-8) |
38 | Hamshire-Fannett (5-4) | 41 | vs *West Orange-Stark (5-4) |
39 | Caddo Mills (5-3) | 38 | vs *Dallas Lincoln (1-7) |
40 | Rusk (3-6) | 39 | at *Wills Point (5-3) |
41 | Mexia (2-7) | 28 | vs *Lorena (8-1) |
42 | Snyder (7-2) | 49 | at *Pecos (1-8) |
43 | Wimberley (4-5) | 51 | vs *Cuero (8-1) |
44 | Orange Grove (4-5) | 45 | vs *Sinton (2-7) |
45 | Vernon (4-5) | 44 | vs *Graham (6-3) |
46 | La Marque (2-7) | 48 | vs *Houston Kashmere (1-8) |
47 | Fort Stockton (7-2) | 42 | at *Lamesa (3-6) |
48 | Wills Point (5-3) | 46 | vs *Rusk (3-6) |
49 | Llano (5-4) | 40 | at *Austin Eastside Memorial (0-9) |
50 | Ingleside (5-4) | 60 | vs *Corpus Christi West Oso (5-4) |
51 | Shepherd (5-4) | 47 | vs *Huntington (3-6) |
52 | Port Isabel (4-5) | 43 | Open |
53 | Dallas Roosevelt (4-4) | 62 | vs *Nevada Community (3-6) |
54 | Corpus Christi West Oso (5-4) | 53 | at *Ingleside (5-4) |
55 | Devine (5-4) | 54 | vs *Carrizo Springs (2-7) |
56 | Smithville (4-5) | 59 | vs *Caldwell (3-6) |
57 | Godley (4-5) | 57 | vs *Hillsboro (4-5) |
58 | Aubrey (2-7) | 63 | vs *Bridgeport (5-4) |
59 | Perryton (1-8) | 55 | vs *Borger (1-8) |
60 | Hillsboro (4-5) | 52 | at *Godley (4-5) |
61 | Crystal City (7-2) | 61 | vs *Hondo (5-4) |
62 | Bridgeport (5-4) | 56 | at *Aubrey (2-7) |
63 | Hondo (5-4) | 64 | at *Crystal City (7-2) |
64 | Hardin-Jefferson (2-7) | 65 | at *Liberty (5-4) |
65 | Sinton (2-7) | 58 | at *Orange Grove (4-5) |
66 | Bullard (2-7) | 66 | at *Canton (2-6) |
67 | Brownsboro (3-7) | 69 | Open |
68 | Nevada Community (3-6) | 67 | at *Dallas Roosevelt (4-4) |
69 | Pearsall (3-6) | 70 | vs *Poteet (0-9) |
70 | Dallas Lincoln (1-7) | 71 | at *Caddo Mills (5-3) |
71 | Lamesa (3-6) | 68 | vs *Fort Stockton (7-2) |
72 | Canton (2-6) | 73 | vs *Bullard (2-7) |
73 | Borger (1-8) | 74 | at *Perryton (1-8) |
74 | Sweetwater (1-8) | 75 | vs *Monahans (4-5) |
75 | Houston Washington (3-6) | 86 | at *Sweeny (8-1) |
76 | Cleveland Tarkington (2-8) | 85 | Open |
77 | Bandera (2-6) | 79 | at *Geronimo Navarro (6-2) |
78 | Huntington (3-6) | 82 | at *Shepherd (5-4) |
79 | Farmersville (1-7) | 72 | at *Sunnyvale (8-0) |
80 | Krum (0-9) | 77 | at *Iowa Park (4-5) |
81 | Progreso (3-7) | 80 | Open |
82 | Pecos (1-8) | 81 | vs *Snyder (7-2) |
83 | Carrizo Springs (2-7) | 78 | at *Devine (5-4) |
84 | Houston Kashmere (1-8) | 76 | at *La Marque (2-7) |
85 | Brookshire Royal (2-7) | 83 | vs *Bellville (5-4) |
86 | Poteet (0-9) | 84 | at *Pearsall (3-6) |
87 | Robstown (1-7) | 87 | vs *Rockport-Fulton (5-4) |
88 | Venus (1-8) | 88 | at *Glen Rose (7-1) |
89 | Houston Scarborough (1-8) | 89 | vs *Wharton (6-3) |
90 | Austin Eastside Memorial (0-9) | 90 | vs *Llano (5-4) |
CLASS 3A DIVISION I
Rank | Team | Last Week | Week 11 Opponent |
1 | Franklin (7-1) | 1 | vs *Crockett (7-2) |
2 | Jefferson (9-0) | 4 | vs *Redwater (1-8) |
3 | Goliad (7-2) | 2 | vs *Yoakum (8-1) |
4 | Edna (8-1) | 10 | at *Vanderbilt Industrial (5-4) |
5 | Grandview (7-2) | 5 | at *Maypearl (0-8) |
6 | Gladewater (8-1) | 3 | vs *Tatum (6-2) |
7 | Cameron Yoe (8-1) | 11 | vs *Lago Vista (2-7) |
8 | Woodville (9-0) | 8 | vs *Hardin (7-2) |
9 | Shallowater (9-0) | 6 | at *Slaton (7-2) |
10 | Wall (6-2) | 7 | at *Early (4-5) |
11 | Yoakum (8-1) | 9 | at *Goliad (7-2) |
12 | Malakoff (7-1) | 13 | vs *Kemp (6-2) |
13 | Brock (8-1) | 12 | at *Paradise (5-4) |
14 | George West (8-1) | 15 | vs *Falfurrias (1-7) |
15 | East Chambers (8-1) | 14 | vs *Warren (0-9) |
16 | Atlanta (4-5) | 16 | vs *Hooks (4-5) |
17 | Troy (8-2) | 24 | Open |
18 | Altair Rice Consolidated (8-1) | 18 | vs *Hempstead (3-6) |
19 | Tatum (6-2) | 21 | at *Gladewater (8-1) |
20 | Whitesboro (6-3) | 17 | at *Boyd (6-3) |
21 | Rockdale (6-3) | 19 | vs *Little River Academy (4-5) |
22 | Diboll (8-1) | 20 | at *Trinity (2-7) |
23 | Bushland (6-3) | 22 | vs *Muleshoe (1-8) |
24 | Mount Vernon (5-3) | 23 | vs *New Boston (0-9) |
25 | Tuscola Jim Ned (7-2) | 28 | at *Eastland (7-2) |
26 | Van Alstyne (6-3) | 26 | at *Bonham (8-1) |
27 | Marion (8-1) | 25 | at *Lytle (4-5) |
28 | Eastland (7-2) | 30 | vs *Tuscola Jim Ned (7-2) |
29 | Columbus (5-4) | 27 | at *Boling (2-7) |
30 | West (6-3) | 29 | vs *Teague (5-4) |
31 | Breckenridge (3-6) | 31 | vs *Clyde (3-6) |
32 | New London West Rusk (8-2) | 38 | Open |
33 | Hitchcock (6-3) | 32 | at *Palacios (5-4) |
34 | Crockett (7-2) | 36 | at *Franklin (7-1) |
35 | Bonham (8-1) | 39 | vs *Van Alstyne (6-3) |
36 | Kemp (6-2) | 34 | at *Malakoff (7-1) |
37 | Teague (5-4) | 37 | at *West (6-3) |
38 | Denver City (6-3) | 41 | vs *Tornillo (0-8) |
39 | Mineola (5-3) | 33 | vs *Winnsboro (2-7) |
40 | Buna (7-2) | 48 | at *Kirbyville (1-8) |
41 | Clyde (3-6) | 35 | at *Breckenridge (3-6) |
42 | Slaton (7-2) | 47 | vs *Shallowater (9-0) |
43 | Pilot Point (6-3) | 40 | vs *Bowie (2-7) |
44 | Vanderbilt Industrial (5-4) | 51 | vs *Edna (8-1) |
45 | San Diego (7-2) | 45 | vs *Mathis (3-6) |
46 | Groesbeck (6-3) | 42 | at *Whitney (5-4) |
47 | Pottsboro (5-4) | 44 | vs *Lone Oak (4-4) |
48 | Whitney (5-4) | 43 | vs *Groesbeck (6-3) |
49 | Gladewater Sabine (5-4) | 50 | at *White Oak (3-6) |
50 | Hughes Springs (5-5) | 52 | Open |
51 | San Antonio Cole (8-1) | 46 | vs *Jourdanton (7-2) |
52 | Boyd (6-3) | 49 | vs *Whitesboro (6-3) |
53 | Dallas Madison (4-3) | 53 | vs *Eustace (2-7) |
54 | Brownfield (6-3) | 56 | vs *Kermit (4-4) |
55 | Boling (2-7) | 57 | vs *Columbus (5-4) |
56 | Lyford (6-3) | 55 | vs *Bishop (4-5) |
57 | Orangefield (5-4) | 60 | at *Anahuac (3-6) |
58 | White Oak (3-6) | 58 | vs *Gladewater Sabine (5-4) |
59 | Jourdanton (7-2) | 59 | at *San Antonio Cole (8-1) |
60 | Hallettsville (2-7) | 54 | at *Luling (0-9) |
61 | Little River Academy (4-5) | 61 | at *Rockdale (6-3) |
62 | Lone Oak (4-4) | 65 | at *Pottsboro (5-4) |
63 | Aransas Pass (4-5) | 62 | vs *Santa Gertrudis Academy (3-6) |
64 | Universal City Randolph (4-5) | 63 | vs *Karnes City (1-8) |
65 | Palacios (5-4) | 74 | vs *Hitchcock (6-3) |
66 | Coldspring-Oakhurst (2-7) | 64 | at *Palestine Westwood (1-8) |
67 | Paradise (5-4) | 75 | vs *Brock (8-1) |
68 | Hooks (4-5) | 68 | at *Atlanta (4-5) |
69 | Anahuac (3-6) | 69 | vs *Orangefield (5-4) |
70 | McGregor (4-6) | 73 | Open |
71 | Hempstead (3-6) | 67 | at *Altair Rice Consolidated (8-1) |
72 | Early (4-5) | 66 | vs *Wall (6-2) |
73 | Bowie (2-7) | 70 | at *Pilot Point (6-3) |
74 | Elkhart (3-7) | 77 | Open |
75 | Emory Rains (3-5) | 72 | vs *Commerce (1-7) |
76 | Cotulla (3-7) | 80 | Open |
77 | Mathis (3-6) | 79 | at *San Diego (7-2) |
78 | Lytle (4-5) | 82 | vs *Marion (8-1) |
79 | Commerce (1-7) | 76 | at *Emory Rains (3-5) |
80 | Hardin (7-2) | 71 | at *Woodville (9-0) |
81 | Kirbyville (1-8) | 84 | vs *Buna (7-2) |
82 | Littlefield (2-7) | 85 | vs *Amarillo River Road (1-8) |
83 | Eustace (2-7) | 83 | at *Dallas Madison (4-3) |
84 | Kermit (4-4) | 81 | at *Brownfield (6-3) |
85 | Lago Vista (2-7) | 78 | at *Cameron Yoe (8-1) |
86 | Jarrell (3-6) | 89 | vs *Manor New Tech (1-8) |
87 | Winnsboro (2-7) | 86 | at *Mineola (5-3) |
88 | Redwater (1-8) | 87 | at *Jefferson (9-0) |
89 | Bishop (4-5) | 88 | at *Lyford (6-3) |
90 | Santa Gertrudis Academy (3-6) | 91 | at *Aransas Pass (4-5) |
91 | Amarillo River Road (1-8) | 90 | at *Littlefield (2-7) |
92 | New Boston (0-9) | 93 | at *Mount Vernon (5-3) |
93 | Howe (3-7) | 94 | Open |
94 | Maypearl (0-8) | 95 | vs *Grandview (7-2) |
95 | Muleshoe (1-8) | 92 | at *Bushland (6-3) |
96 | Ponder (2-8) | 96 | Open |
97 | Trinity (2-7) | 97 | vs *Diboll (8-1) |
98 | Luling (0-9) | 99 | vs *Hallettsville (2-7) |
99 | Karnes City (1-8) | 98 | at *Universal City Randolph (4-5) |
100 | Palestine Westwood (1-8) | 100 | vs *Coldspring-Oakhurst (2-7) |
101 | Falfurrias (1-7) | 101 | at *George West (8-1) |
102 | Dallas Life Oak Cliff (1-7) | 103 | at *Dallas A+ Academy (2-7) |
103 | Manor New Tech (1-8) | 102 | at *Jarrell (3-6) |
104 | Warren (0-9) | 104 | at *East Chambers (8-1) |
105 | Dallas A+ Academy (2-7) | 106 | vs *Dallas Life Oak Cliff (1-7) |
106 | Tornillo (0-8) | 105 | at *Denver City (6-3) |
CLASS 3A DIVISION II
Rank | Team | Last Week | Week 11 Opponent |
1 | Newton (8-0) | 1 | vs *Anderson-Shiro (6-2) |
2 | Gunter (9-0) | 2 | at *Callisburg (2-7) |
3 | Cisco (8-0) | 6 | at *Bangs (3-6) |
4 | Van Vleck (8-1) | 5 | vs *Danbury (3-5) |
5 | Canadian (8-1) | 3 | vs *Spearman (6-3) |
6 | Childress (8-1) | 4 | vs *Tulia (6-3) |
7 | Lexington (7-2) | 7 | Open |
8 | Clifton (9-0) | 8 | vs *Rogers (6-3) |
9 | Waskom (8-1) | 10 | vs *Ore City (3-6) |
10 | Gilmer Harmony (8-1) | 9 | at *Grand Saline (6-2) |
11 | Buffalo (9-0) | 13 | vs *Scurry-Rosser (3-5) |
12 | Holliday (8-1) | 11 | at *Sadler S&S Consolidated (0-9) |
13 | Abernathy (8-1) | 14 | vs *Idalou (7-2) |
14 | East Bernard (9-1) | 12 | Open |
15 | Daingerfield (5-3) | 15 | at *New Diana (3-6) |
16 | Idalou (7-2) | 18 | at *Abernathy (8-1) |
17 | Blanco (7-2) | 21 | vs *Johnson City (2-7) |
18 | Colorado City (8-1) | 16 | at *Stanton (1-8) |
19 | Comanche (6-3) | 20 | at *Tolar (4-5) |
20 | Jacksboro (5-4) | 19 | vs *Rio Vista (1-7) |
21 | Edgewood (7-1) | 17 | at *Corsicana Mildred (3-5) |
22 | Troup (7-2) | 24 | vs *Arp (3-6) |
23 | Elysian Fields (5-4) | 25 | at *DeKalb (4-5) |
24 | Poth (8-1) | 23 | at *Stockdale (4-5) |
25 | Palmer (6-2) | 27 | vs *Blooming Grove (5-4) |
26 | Odem (9-0) | 26 | vs *Corpus Christi London (7-1) |
27 | Corrigan-Camden (7-2) | 22 | at *Hemphill (4-5) |
28 | Tidehaven (3-6) | 29 | vs *Bloomington (1-8) |
29 | Tulia (6-3) | 32 | at *Childress (8-1) |
30 | Dublin (7-2) | 28 | vs *Millsap (3-6) |
31 | Spearman (6-3) | 31 | at *Canadian (8-1) |
32 | Rogers (6-3) | 33 | at *Clifton (9-0) |
33 | Merkel (4-5) | 36 | vs *Coleman (2-7) |
34 | Paul Pewitt (7-2) | 30 | vs *Queen City (0-9) |
35 | Corpus Christi London (7-1) | 39 | at *Odem (9-0) |
36 | Ballinger (6-3) | 37 | vs *San Angelo TLCA (1-8) |
37 | Sonora (4-5) | 35 | vs *Brady (2-7) |
38 | Crane (6-3) | 34 | at *Alpine (5-4) |
39 | Schulenburg (6-3) | 38 | vs *Ganado (4-5) |
40 | Cooper (7-1) | 44 | at *Bells (4-5) |
41 | Hebbronville (4-4) | 40 | vs *Taft (3-6) |
42 | Tolar (4-5) | 46 | vs *Comanche (6-3) |
43 | Coahoma (3-6) | 45 | vs *Lubbock Roosevelt (1-8) |
44 | Anson (4-5) | 43 | vs *San Angelo Grape Creek (3-6) |
45 | Alpine (5-4) | 48 | vs *Crane (6-3) |
46 | Santa Rosa (5-5) | 41 | Open |
47 | Friona (4-5) | 42 | vs *Dimmitt (1-8) |
48 | Rice (3-5) | 49 | vs *Dallas Gateway Charter (0-8) |
49 | Hemphill (4-5) | 51 | vs *Corrigan-Camden (7-2) |
50 | Grand Saline (6-2) | 50 | vs *Gilmer Harmony (8-1) |
51 | Ingram Moore (7-2) | 47 | at *Comfort (3-6) |
52 | New Diana (3-6) | 52 | vs *Daingerfield (5-3) |
53 | Henrietta (5-5) | 53 | Open |
54 | Paris Chisum (5-3) | 56 | vs *Blue Ridge (5-4) |
55 | Taft (3-6) | 55 | at *Hebbronville (4-4) |
56 | Millsap (3-6) | 58 | at *Dublin (7-2) |
57 | Alba-Golden (4-5) | 60 | at *Frankston (1-8) |
58 | Ganado (4-5) | 54 | at *Schulenburg (6-3) |
59 | Winona (5-4) | 57 | at *Quitman (1-7) |
60 | Anderson-Shiro (6-2) | 61 | at *Newton (8-0) |
61 | Nocona (3-6) | 62 | vs *Wichita Falls City View (4-5) |
62 | DeKalb (4-5) | 65 | vs *Elysian Fields (5-4) |
63 | Arp (3-6) | 66 | at *Troup (7-2) |
64 | Skidmore-Tynan (7-2) | 63 | at *Natalia (4-5) |
65 | Danbury (3-5) | 67 | at *Van Vleck (8-1) |
66 | Wichita Falls City View (4-5) | 68 | at *Nocona (3-6) |
67 | Natalia (4-5) | 71 | vs *Skidmore-Tynan (7-2) |
68 | Johnson City (2-7) | 69 | at *Blanco (7-2) |
69 | Scurry-Rosser (3-5) | 70 | at *Buffalo (9-0) |
70 | Corsicana Mildred (3-5) | 64 | vs *Edgewood (7-1) |
71 | Comfort (3-6) | 59 | vs *Ingram Moore (7-2) |
72 | Blue Ridge (5-4) | 79 | at *Paris Chisum (5-3) |
73 | Bells (4-5) | 74 | vs *Cooper (7-1) |
74 | Brady (2-7) | 82 | at *Sonora (4-5) |
75 | Blooming Grove (5-4) | 81 | at *Palmer (6-2) |
76 | Callisburg (2-7) | 73 | vs *Gunter (9-0) |
77 | Hamilton (4-5) | 76 | at *Florence (2-7) |
78 | Reagan County (3-6) | 75 | at *Anthony (1-8) |
79 | Bangs (3-6) | 80 | vs *Cisco (8-0) |
80 | Dilley (1-8) | 77 | vs *Nixon-Smiley (0-9) |
81 | Ore City (3-6) | 72 | at *Waskom (8-1) |
82 | Stockdale (4-5) | 78 | vs *Poth (8-1) |
83 | Rio Vista (1-7) | 83 | at *Jacksboro (5-4) |
84 | Banquete (2-7) | 85 | at *Monte Alto (1-8) |
85 | San Angelo Grape Creek (3-6) | 84 | at *Anson (4-5) |
86 | Dallas Gateway Charter (0-8) | 86 | at *Rice (3-5) |
87 | Lubbock Roosevelt (1-8) | 91 | at *Coahoma (3-6) |
88 | Florence (2-7) | 87 | vs *Hamilton (4-5) |
89 | Dimmitt (1-8) | 95 | at *Friona (4-5) |
90 | Stanton (1-8) | 89 | vs *Colorado City (8-1) |
91 | New Waverly (0-9) | 90 | vs *Kountze (1-8) |
92 | Coleman (2-7) | 92 | at *Merkel (4-5) |
93 | Bloomington (1-8) | 96 | at *Tidehaven (3-6) |
94 | Pattonville Prairiland (1-8) | 88 | vs *Whitewright (1-7) |
95 | Frankston (1-8) | 98 | vs *Alba-Golden (4-5) |
96 | Leonard (2-7) | 93 | Open |
97 | Whitewright (1-7) | 94 | at *Pattonville Prairiland (1-8) |
98 | Kountze (1-8) | 99 | at *New Waverly (0-9) |
99 | Queen City (0-9) | 100 | at *Paul Pewitt (7-2) |
100 | Anthony (1-8) | 101 | vs *Reagan County (3-6) |
101 | Quitman (1-7) | 97 | vs *Winona (5-4) |
102 | Sadler S&S Consolidated (0-9) | 103 | vs *Holliday (8-1) |
103 | Nixon-Smiley (0-9) | 102 | at *Dilley (1-8) |
104 | Monte Alto (1-8) | 105 | vs *Banquete (2-7) |
105 | San Angelo TLCA (1-8) | 104 | at *Ballinger (6-3) |
CLASS 2A DIVISION I
Rank | Team | Last Week | Week 11 Opponent |
1 | Shiner (8-1) | 1 | vs *Wallis Brazos (5-3) |
2 | Mason (9-0) | 2 | vs *Sabinal (0-9) |
3 | Price Carlisle (9-0) | 5 | vs *Hawkins (2-7) |
4 | Refugio (7-2) | 4 | at *Three Rivers (7-1) |
5 | Sundown (8-1) | 3 | at *New Deal (8-0) |
6 | San Saba (9-0) | 6 | vs *DeLeon (6-3) |
7 | Panhandle (7-2) | 7 | at *Sanford-Fritch (3-6) |
8 | New Deal (8-0) | 8 | vs *Sundown (8-1) |
9 | Hawley (8-1) | 11 | vs *Ozona (2-6) |
10 | Garrison (8-2) | 9 | Open |
11 | Stamford (7-2) | 14 | vs *Forsan (1-8) |
12 | San Augustine (7-2) | 13 | vs *Shelbyville (5-4) |
13 | Tenaha (6-3) | 10 | at *Linden-Kildaire (6-3) |
14 | Celeste (9-1) | 12 | Open |
15 | Holland (8-1) | 17 | at *Milano (4-4) |
16 | Stinnett West Texas (6-3) | 15 | vs *Sunray (3-6) |
17 | Thorndale (6-1) | 16 | vs *Marlin (0-9) |
18 | Joaquin (7-2) | 21 | vs *Harleton (1-8) |
19 | Collinsville (7-1) | 19 | at *Trenton (3-6) |
20 | Wolfe City (8-1) | 23 | vs *Como-Pickton (3-4) |
21 | Bosqueville (6-3) | 25 | at *Axtell (6-3) |
22 | Weimar (7-2) | 20 | Open |
23 | Valley View (3-4) | 22 | vs *Tom Bean (5-4) |
24 | Seymour (8-1) | 18 | at *Chico (5-4) |
25 | Hearne (3-4) | 26 | vs *Rosebud-Lott (2-7) |
26 | Bogata Rivercrest (7-1) | 24 | vs *Honey Grove (6-3) |
27 | DeLeon (6-3) | 28 | at *San Saba (9-0) |
28 | Alto (6-3) | 32 | at *Gladewater Union Grove (6-3) |
29 | Big Sandy (4-5) | 27 | vs *Cushing (6-2) |
30 | Riesel (7-2) | 30 | at *Italy (4-4) |
31 | Jewett Leon (7-2) | 31 | vs *Centerville (6-3) |
32 | Wallis Brazos (5-3) | 34 | at *Shiner (8-1) |
33 | Shelbyville (5-4) | 33 | at *San Augustine (7-2) |
34 | Linden-Kildaire (6-3) | 29 | vs *Tenaha (6-3) |
35 | Three Rivers (7-1) | 39 | vs *Refugio (7-2) |
36 | Crawford (4-5) | 35 | at *Hico (3-6) |
37 | Centerville (6-3) | 40 | at *Jewett Leon (7-2) |
38 | Floydada (7-2) | 41 | vs *Post (4-5) |
39 | Timpson (3-6) | 36 | vs *Beckville (5-4) |
40 | Beckville (5-4) | 44 | at *Timpson (3-6) |
41 | Post (4-5) | 37 | at *Floydada (7-2) |
42 | Groveton (4-5) | 38 | vs *Hull-Daisetta (5-4) |
43 | Winters (7-3) | 42 | Open |
44 | Tom Bean (5-4) | 45 | at *Valley View (3-4) |
45 | Pineland West Sabine (4-5) | 47 | vs *Deweyville (3-6) |
46 | Milano (4-4) | 43 | vs *Holland (8-1) |
47 | Lindsay (5-5) | 50 | Open |
48 | Brackettville (5-4) | 52 | vs *Harper (2-6) |
49 | Yorktown (5-4) | 48 | vs *Kenedy (0-9) |
50 | Axtell (6-3) | 51 | vs *Bosqueville (6-3) |
51 | Hull-Daisetta (5-4) | 46 | at *Groveton (4-5) |
52 | Ozona (2-6) | 49 | at *Hawley (8-1) |
53 | Alvord (5-4) | 53 | at *Olney (2-7) |
54 | Cushing (6-2) | 55 | at *Big Sandy (4-5) |
55 | Como-Pickton (3-4) | 57 | at *Wolfe City (8-1) |
56 | Chico (5-4) | 56 | vs *Seymour (8-1) |
57 | Hico (3-6) | 54 | vs *Crawford (4-5) |
58 | Sanford-Fritch (3-6) | 60 | vs *Panhandle (7-2) |
59 | Valley Mills (4-5) | 62 | at *Goldthwaite (1-8) |
60 | Olton (3-6) | 61 | vs *Hale Center (3-6) |
61 | Honey Grove (6-3) | 59 | at *Bogata Rivercrest (7-1) |
62 | Normangee (4-5) | 65 | at *Kerens (2-7) |
63 | Junction (2-7) | 58 | at *Center Point (4-5) |
64 | Gladewater Union Grove (6-3) | 64 | vs *Alto (6-3) |
65 | Cayuga (4-5) | 63 | at *Malakoff Cross Roads (0-9) |
66 | Center Point (4-5) | 69 | vs *Junction (2-7) |
67 | Italy (4-4) | 66 | vs *Riesel (7-2) |
68 | Forsan (1-8) | 68 | at *Stamford (7-2) |
69 | Thrall (3-7) | 67 | Open |
70 | Deweyville (3-6) | 71 | at *Pineland West Sabine (4-5) |
71 | Rosebud-Lott (2-7) | 74 | at *Hearne (3-4) |
72 | Harper (2-6) | 72 | at *Brackettville (5-4) |
73 | Sunray (3-6) | 75 | at *Stinnett West Texas (6-3) |
74 | Hale Center (3-6) | 73 | at *Olton (3-6) |
75 | Bruceville-Eddy (5-5) | 70 | Open |
76 | Santa Maria (3-5) | 77 | vs *Freer (3-6) |
77 | Kerens (2-7) | 78 | vs *Normangee (4-5) |
78 | Hawkins (2-7) | 76 | at *Price Carlisle (9-0) |
79 | Freer (3-6) | 79 | at *Santa Maria (3-5) |
80 | Quinlan Boles (3-6) | 80 | Open |
81 | Harleton (1-8) | 85 | at *Joaquin (7-2) |
82 | Marlin (0-9) | 81 | at *Thorndale (6-1) |
83 | Itasca (2-7) | 84 | vs *Moody (1-8) |
84 | Trenton (3-6) | 82 | vs *Collinsville (7-1) |
85 | Moody (1-8) | 83 | at *Itasca (2-7) |
86 | Sabinal (0-9) | 87 | at *Mason (9-0) |
87 | Kenedy (0-9) | 88 | at *Yorktown (5-4) |
88 | Goldthwaite (1-8) | 86 | vs *Valley Mills (4-5) |
89 | Ben Bolt (2-6) | 89 | vs *Riviera-Kaufer (0-9) |
90 | Amarillo Highland Park (1-8) | 90 | vs *Boys Ranch (0-9) |
91 | Riviera-Kaufer (0-9) | 92 | at *Ben Bolt (2-6) |
92 | Boys Ranch (0-9) | 91 | at *Amarillo Highland Park (1-8) |
93 | Olney (2-7) | 93 | vs *Alvord (5-4) |
94 | Malakoff Cross Roads (0-9) | 94 | vs *Cayuga (4-5) |
CLASS 2A DIVISION II
Rank | Team | Last Week | Week 11 Opponent |
1 | Wellington (9-0) | 1 | vs *Wheeler (7-2) |
2 | Mart (8-1) | 2 | vs *Frost (7-2) |
3 | Muenster (8-1) | 3 | at Windthorst (6-3) |
4 | Falls City (9-0) | 5 | vs *Pettus (6-3) |
5 | Burton (6-2) | 4 | vs *Snook (8-1) |
6 | Hamlin (9-0) | 6 | at *Albany (4-5) |
7 | Grapeland (8-1) | 8 | at *Sabine Pass (0-7) |
8 | Lovelady (7-2) | 7 | at *Evadale (6-2) |
9 | Gruver (8-1) | 9 | vs *Stratford (5-4) |
10 | Snook (8-1) | 11 | at *Burton (6-2) |
11 | Stratford (5-4) | 10 | at *Gruver (8-1) |
12 | Windthorst (6-3) | 14 | vs Muenster (8-1) |
13 | Iraan (8-1) | 12 | vs *Van Horn (2-7) |
14 | La Pryor (7-2) | 17 | vs *Charlotte (7-2) |
15 | Woodsboro (9-0) | 13 | at *Benavides (1-8) |
16 | Granger (8-1) | 15 | vs *Chilton (1-8) |
17 | Farwell (8-1) | 19 | at *Sudan (9-0) |
18 | Santo (8-1) | 16 | vs *Ranger (2-7) |
19 | McCamey (6-3) | 21 | at *Wink (6-3) |
20 | Wheeler (7-2) | 20 | at *Wellington (9-0) |
21 | Albany (4-5) | 18 | vs *Hamlin (9-0) |
22 | Eldorado (6-3) | 22 | at *Christoval (6-3) |
23 | Flatonia (4-5) | 23 | vs *Louise (3-6) |
24 | Archer City (7-2) | 24 | vs *Electra (3-6) |
25 | Sudan (9-0) | 25 | vs *Farwell (8-1) |
26 | Evadale (6-2) | 30 | vs *Lovelady (7-2) |
27 | Clarendon (6-2) | 26 | at *Vega (4-5) |
28 | Wink (6-3) | 27 | vs *McCamey (6-3) |
29 | Ralls (8-1) | 29 | at *New Home (1-8) |
30 | Cross Plains (6-3) | 28 | vs *Roscoe (3-6) |
31 | Bovina (5-4) | 31 | vs *Springlake-Earth (4-5) |
32 | Tahoka (5-4) | 33 | vs *Smyer (3-6) |
33 | La Villa (5-4) | 36 | vs *Premont (2-6) |
34 | Christoval (6-3) | 34 | vs *Eldorado (6-3) |
35 | Bremond (5-5) | 32 | Open |
36 | Haskell (2-6) | 37 | at *Baird (4-5) |
37 | Iola (3-4) | 41 | at *Bartlett (0-9) |
38 | Agua Dulce (7-2) | 39 | vs *Bruni (3-5) |
39 | Quanah (5-4) | 35 | vs *Shamrock (3-6) |
40 | Louise (3-6) | 38 | at *Flatonia (4-5) |
41 | Roscoe (3-6) | 49 | at *Cross Plains (6-3) |
42 | Miles (6-3) | 42 | at *Rocksprings (5-4) |
43 | Era (6-3) | 45 | at *Cumby (4-5) |
44 | Vega (4-5) | 44 | vs *Clarendon (6-2) |
45 | Frost (7-2) | 43 | at *Mart (8-1) |
46 | Rocksprings (5-4) | 46 | vs *Miles (6-3) |
47 | Seagraves (3-6) | 53 | vs *Plains (3-6) |
48 | Charlotte (7-2) | 40 | at *La Pryor (7-2) |
49 | Saratoga West Hardin (5-5) | 47 | Open |
50 | Cumby (4-5) | 54 | vs *Era (6-3) |
51 | Shamrock (3-6) | 56 | at *Quanah (5-4) |
52 | Clarksville (5-4) | 55 | at *Mount Enterprise (4-4) |
53 | Memphis (3-6) | 48 | at *Munday (0-9) |
54 | Runge (3-6) | 60 | vs *D'Hanis (2-6) |
55 | Bruni (3-5) | 50 | at *Agua Dulce (7-2) |
56 | Simms Bowie (5-4) | 51 | vs *Overton (2-6) |
57 | D'Hanis (2-6) | 57 | at *Runge (3-6) |
58 | Menard (3-6) | 52 | vs *Irion County (2-7) |
59 | Hubbard (5-4) | 61 | at *Meridian (1-8) |
60 | Detroit (3-5) | 69 | at *Maud (0-9) |
61 | Pettus (6-3) | 59 | at *Falls City (9-0) |
62 | Dawson (4-4) | 62 | at *Wortham (2-7) |
63 | Van Horn (2-7) | 63 | at *Iraan (8-1) |
64 | Baird (4-5) | 58 | vs *Haskell (2-6) |
65 | Electra (3-6) | 65 | at *Archer City (7-2) |
66 | Somerville (1-9) | 70 | Open |
67 | Meridian (1-8) | 67 | vs *Hubbard (5-4) |
68 | Munday (0-9) | 66 | vs *Memphis (3-6) |
69 | Springlake-Earth (4-5) | 68 | at *Bovina (5-4) |
70 | Mount Enterprise (4-4) | 64 | vs *Clarksville (5-4) |
71 | Plains (3-6) | 71 | at *Seagraves (3-6) |
72 | Smyer (3-6) | 75 | at *Tahoka (5-4) |
73 | Maud (0-9) | 72 | vs *Detroit (3-5) |
74 | Overton (2-6) | 74 | at *Simms Bowie (5-4) |
75 | Colmesneil (2-7) | 73 | at *Burkeville (2-7) |
76 | Premont (2-6) | 77 | at *La Villa (5-4) |
77 | Tioga (0-9) | 76 | at *Campbell (1-8) |
78 | Irion County (2-7) | 78 | at *Menard (3-6) |
79 | Sabine Pass (0-7) | 79 | vs *Grapeland (8-1) |
80 | Chilton (1-8) | 83 | at *Granger (8-1) |
81 | Booker (1-8) | 82 | Open |
82 | Wortham (2-7) | 80 | vs *Dawson (4-4) |
83 | Ranger (2-7) | 81 | at *Santo (8-1) |
84 | Crosbyton (1-8) | 84 | vs *Lockney (0-9) |
85 | Benavides (1-8) | 88 | vs *Woodsboro (9-0) |
86 | Lockney (0-9) | 87 | at *Crosbyton (1-8) |
87 | Bartlett (0-9) | 85 | vs *Iola (3-4) |
88 | New Home (1-8) | 86 | vs *Ralls (8-1) |
89 | Roby (0-5) | 89 | Open |
90 | Burkeville (2-7) | 90 | vs *Colmesneil (2-7) |
91 | Petrolia (0-8) | 91 | at Windthorst HS |
92 | Campbell (1-8) | 92 | vs *Tioga (0-9) |
CLASS 1A DIVISION I
Rank | Team | Last Week | Week 11 Opponent |
1 | McLean (9-0) | 1 | at *Miami (3-5) |
2 | Garden City (9-0) | 2 | at *Sterling City (9-0) |
3 | Milford (7-1) | 3 | vs *Avalon (5-3) |
4 | Gilmer Union Hill (9-1) | 4 | Open |
5 | Coolidge (6-1) | 5 | at *Penelope (4-5) |
6 | Sterling City (9-0) | 6 | vs *Garden City (9-0) |
7 | White Deer (7-2) | 7 | at *Turkey Valley (3-6) |
8 | Borden County (7-2) | 8 | vs *Lenorah Grady (8-1) |
9 | Ira (8-0) | 9 | at *Hermleigh (4-5) |
10 | Balmorhea (7-2) | 10 | vs *Rankin (6-2) |
11 | Aspermont (8-2) | 12 | Open |
12 | Blum (8-2) | 15 | Open |
13 | Leakey (8-1) | 11 | at *Medina (3-5) |
14 | Rankin (6-2) | 16 | at *Balmorhea (7-2) |
15 | Roscoe Highland (6-3) | 14 | vs *Water Valley (4-5) |
16 | Spur (6-3) | 19 | at *Rotan (4-4) |
17 | Jonesboro (6-3) | 17 | at *Evant (6-3) |
18 | Paducah (5-3-1) | 28 | at *Vernon Northside (5-2) |
19 | Aquilla (4-5) | 34 | vs *Abbott (4-4) |
20 | Ropesville Ropes (5-3) | 22 | vs *Wellman-Union (4-4) |
21 | May (6-3) | 29 | vs *Lingleville (0-8) |
22 | Hermleigh (4-5) | 18 | vs *Ira (8-0) |
23 | Knox City (6-4) | 20 | Open |
24 | Crowell (7-2) | 13 | vs *Chillicothe (1-7) |
25 | Newcastle (7-3) | 23 | Open |
26 | Nueces Canyon (6-2) | 21 | vs *Prairie Lea (0-8) |
27 | Lenorah Grady (8-1) | 26 | at *Borden County (7-2) |
28 | Zephyr (6-3) | 24 | at *Lometa (2-7) |
29 | Petersburg (7-2) | 36 | vs *Nazareth (7-1) |
30 | Water Valley (4-5) | 33 | at *Roscoe Highland (6-3) |
31 | Turkey Valley (3-6) | 32 | vs *White Deer (7-2) |
32 | Robert Lee (7-2) | 35 | vs *Eden (5-3) |
33 | Nazareth (7-1) | 37 | at *Petersburg (7-2) |
34 | Gorman (5-4) | 25 | at *Santa Anna (3-6) |
35 | Avalon (5-3) | 40 | at *Milford (7-1) |
36 | Happy (3-6) | 27 | at *Lorenzo (4-4) |
37 | Abbott (4-4) | 30 | at *Aquilla (4-5) |
38 | Lamesa Klondike (6-3) | 38 | vs *O'Donnell (3-6) |
39 | Eden (5-3) | 44 | at *Robert Lee (7-2) |
40 | Evant (6-3) | 41 | vs *Jonesboro (6-3) |
41 | Bryson (3-6) | 49 | at *Savoy (4-3) |
42 | Medina (3-5) | 45 | vs *Leakey (8-1) |
43 | Perrin-Whitt (5-3) | 39 | vs *Saint Jo (7-2) |
44 | Morton (3-7) | 52 | Open |
45 | Westbrook (2-8) | 43 | Open |
46 | Gholson (7-2) | 31 | at *Covington (3-6) |
47 | Saint Jo (7-2) | 46 | at *Perrin-Whitt (5-3) |
48 | Rotan (4-4) | 47 | vs *Spur (6-3) |
49 | O'Donnell (3-6) | 50 | at *Lamesa Klondike (6-3) |
50 | Wellman-Union (4-4) | 42 | at *Ropesville Ropes (5-3) |
51 | Lorenzo (4-4) | 51 | vs *Happy (3-6) |
52 | High Island (4-6) | 58 | Open |
53 | Veribest (4-6) | 48 | Open |
54 | Vernon Northside (5-2) | 54 | vs *Paducah (5-3-1) |
55 | Savoy (4-3) | 55 | vs *Bryson (3-6) |
56 | Lometa (2-7) | 56 | vs *Zephyr (6-3) |
57 | Leverett's Chapel (5-3) | 53 | Open |
58 | Miami (3-5) | 61 | vs *McLean (9-0) |
59 | Penelope (4-5) | 59 | vs *Coolidge (6-1) |
60 | Meadow (1-7) | 57 | at *Whiteface (2-7) |
61 | Hart (3-7) | 60 | Open |
62 | Whiteface (2-7) | 62 | vs *Meadow (1-7) |
63 | Fort Davis (3-5) | 64 | at *Marfa (0-8) |
64 | Bronte (3-6) | 63 | vs *Paint Rock (0-8) |
65 | Santa Anna (3-6) | 66 | vs *Gorman (5-4) |
66 | Ackerly Sands (1-9) | 65 | Open |
67 | Covington (3-6) | 67 | vs *Gholson (7-2) |
68 | Fruitvale (2-6) | 69 | Open |
69 | Marfa (0-8) | 68 | vs *Fort Davis (3-5) |
70 | Paint Rock (0-8) | 71 | at *Bronte (3-6) |
71 | Lingleville (0-8) | 70 | at *May (6-3) |
72 | Chillicothe (1-7) | 72 | at *Crowell (7-2) |
73 | Prairie Lea (0-8) | 73 | at *Nueces Canyon (6-2) |
CLASS 1A DIVISION II
Rank | Team | Last Week | Week 11 Opponent |
1 | Strawn (7-2) | 1 | vs *Gordon (4-5) |
2 | Iredell (8-0) | 2 | at *Three Way (0-7) |
3 | Follett (7-2) | 4 | vs *Hedley (0-8) |
4 | Richland Springs (8-1) | 3 | vs *Rochelle (2-7) |
5 | Blackwell (9-0) | 7 | vs *Loraine (2-7) |
6 | Calvert (6-2) | 6 | at *McDade (6-2) |
7 | Oakwood (6-3) | 8 | at *Trinidad (6-2) |
8 | Motley County (8-1) | 9 | vs *Silverton (3-6) |
9 | Whitharral (9-0-1) | 12 | Open |
10 | Groom (7-2) | 10 | at *Higgins (3-6) |
11 | Anton (7-2) | 5 | at *Cotton Center (0-9) |
12 | Grandfalls-Royalty (7-2) | 15 | vs *Dell City (2-6) |
13 | Blanket (9-0) | 13 | at *Sidney (7-2) |
14 | Jayton (5-3) | 11 | vs *Haskell Paint Creek (0-0) |
15 | Amherst (6-3) | 16 | at *Lazbuddie (2-6) |
16 | Gordon (4-5) | 17 | at *Strawn (7-2) |
17 | Morgan (5-3) | 18 | at *Kopperl (6-3) |
18 | Imperial Buena Vista (4-5) | 14 | at *Sierra Blanca (5-2) |
19 | Cranfills Gap (6-3) | 19 | at *Walnut Springs (5-4) |
20 | Ladonia Fannindel (4-2) | 20 | vs *Forestburg (0-9) |
21 | Sanderson (5-3) | 24 | Open |
22 | Lueders-Avoca (4-5) | 30 | at *Rule (0-6) |
23 | Brookesmith (5-3) | 21 | vs *Rising Star (0-8) |
24 | Sierra Blanca (5-2) | 22 | vs *Imperial Buena Vista (4-5) |
25 | Walnut Springs (5-4) | 23 | vs *Cranfills Gap (6-3) |
26 | Trinidad (6-2) | 26 | vs *Oakwood (6-3) |
27 | Sidney (7-2) | 25 | vs *Blanket (9-0) |
28 | Valera Panther Creek (4-4) | 28 | at *Cherokee (3-6) |
29 | Throckmorton (5-2) | 29 | at *Woodson (3-4) |
30 | Lefors (5-4) | 27 | Open |
31 | McDade (6-2) | 33 | vs *Calvert (6-2) |
32 | Cherokee (3-6) | 32 | vs *Valera Panther Creek (4-4) |
33 | Apple Springs (4-4) | 31 | at *Chester (0-6) |
34 | Silverton (3-6) | 34 | at *Motley County (8-1) |
35 | Kopperl (6-3) | 35 | vs *Morgan (5-3) |
36 | Guthrie (0-2) | 37 | Open |
37 | Loraine (2-7) | 42 | at *Blackwell (9-0) |
38 | Southland (2-5) | 38 | vs *Wilson (5-2) |
39 | Bluff Dale (4-5) | 41 | at *Gustine (3-6) |
40 | Wilson (5-2) | 39 | at *Southland (2-5) |
41 | Moran (4-4) | 36 | vs *Trent (0-5) |
42 | Buckholts (3-6) | 43 | vs *Oglesby (1-8) |
43 | Bynum (2-7) | 40 | vs *Mount Calm (0-9) |
44 | Bowie Gold-burg (2-6) | 49 | Open |
45 | Mullin (3-7) | 44 | Open |
46 | Haskell Paint Creek (0-0) | 45 | at *Jayton (5-3) |
47 | Woodson (3-4) | 52 | vs *Throckmorton (5-2) |
48 | Kress (2-6) | 48 | at *Afton Patton Springs (2-4) |
49 | Gustine (3-6) | 46 | vs *Bluff Dale (4-5) |
50 | Dell City (2-6) | 47 | at *Grandfalls-Royalty (7-2) |
51 | Trent (0-5) | 50 | at *Moran (4-4) |
52 | Welch Dawson (0-0) | 51 | Open |
53 | Lazbuddie (2-6) | 53 | vs *Amherst (6-3) |
54 | Harrold (0-0) | 54 | Open |
55 | Higgins (3-6) | 56 | vs *Groom (7-2) |
56 | Rochelle (2-7) | 61 | at *Richland Springs (8-1) |
57 | Afton Patton Springs (2-4) | 57 | vs *Kress (2-6) |
58 | Benjamin (2-5) | 55 | Open |
59 | Three Way (0-7) | 59 | vs *Iredell (8-0) |
60 | Oglesby (1-8) | 58 | at *Buckholts (3-6) |
61 | Chester (0-6) | 62 | vs *Apple Springs (4-4) |
62 | Loop (0-7) | 63 | Open |
63 | Cotton Center (0-9) | 64 | vs *Anton (7-2) |
64 | Forestburg (0-9) | 60 | at *Ladonia Fannindel (4-2) |
65 | Hedley (0-8) | 66 | at *Follett (7-2) |
66 | Rule (0-6) | 67 | vs *Lueders-Avoca (4-5) |
67 | Lohn (0-6) | 65 | Open |
68 | Mount Calm (0-9) | 68 | at *Bynum (2-7) |
69 | Rising Star (0-8) | 69 | at *Brookesmith (5-3) |
PRIVATE SCHOOLS — 11-MAN
Rank | Team | Last Week | Week 11 Opponent |
1 | Dallas Plano Prestonwood (8-1) | 1 | vs *Dallas Bishop Dunne (6-3) |
2 | Cedar Hill Trinity Christian (9-0) | 2 | at *Bullard Brook Hill (6-3) |
3 | Dallas Bishop Lynch (4-4) | 6 | vs *Plano John Paul II (4-4) |
4 | Houston St. Pius X (8-1) | 4 | at *Houston St. Thomas (4-5) |
5 | Dallas Bishop Dunne (6-3) | 3 | at *Dallas Plano Prestonwood (8-1) |
6 | Grapevine Faith Christian (8-0) | 5 | at *Fort Worth Christian (5-3) |
7 | Dallas Parish Episcopal (7-2) | 7 | Open |
8 | Fort Worth Nolan Catholic (8-1) | 8 | vs *Addison Trinity Christian (1-8) |
9 | Dallas Christian School (8-1) | 9 | at *Tyler Grace Community (5-4) |
10 | Houston Kinkaid (8-1-1) | 10 | at Bellaire Episcopal (6-1-1) |
11 | Austin Regents School (8-1) | 11 | Open |
12 | Bellaire Episcopal (6-1-1) | 12 | vs Houston Kinkaid (8-1-1) |
13 | Argyle Liberty Christian (5-4) | 13 | Open |
14 | Houston St. Thomas (4-5) | 15 | vs *Houston St. Pius X (8-1) |
15 | The Woodlands John Cooper (9-0) | 14 | at Fort Worth Country Day (6-4) |
16 | Fort Worth All Saints Episcopal (2-6) | 16 | at *Midland Christian (7-2) |
17 | Fort Worth Country Day (6-4) | 17 | vs The Woodlands John Cooper (9-0) |
18 | Irving Cistercian Prep (6-3) | 22 | Open |
19 | Episcopal School of Dallas (5-3) | 20 | Open |
20 | Midland Christian (7-2) | 19 | vs *Fort Worth All Saints Episcopal (2-6) |
21 | Houston Second Baptist (8-1) | 21 | at *Houston Lutheran South (8-1) |
22 | Fort Worth Christian (5-3) | 25 | vs *Grapevine Faith Christian (8-0) |
23 | Houston St. John's (5-4) | 18 | Open |
24 | San Antonio Holy Cross (5-3) | 24 | at *Brownsville St. Joseph (2-6) |
25 | Tyler T. K. Gorman (5-4) | 27 | at *McKinney Christian (2-6) |
26 | Dallas St. Mark's (4-4) | 23 | Open |
27 | Houston Lutheran South (8-1) | 29 | vs *Houston Second Baptist (8-1) |
28 | San Antonio Antonian Prep (5-4) | 26 | vs *San Antonio Central Catholic (3-6) |
29 | Fort Worth Trinity Valley (4-5) | 28 | Open |
30 | Tyler Grace Community (5-4) | 31 | vs *Dallas Christian School (8-1) |
31 | Austin Hyde Park Baptist (6-3) | 35 | Open |
32 | Plano John Paul II (4-4) | 33 | at *Dallas Bishop Lynch (4-4) |
33 | Tomball Concordia Lutheran (4-6) | 37 | Open |
34 | Addison Trinity Christian (1-8) | 30 | at *Fort Worth Nolan Catholic (8-1) |
35 | Willow Park/Aledo Trinity (6-3) | 38 | at *Flower Mound Coram Deo (9-0) |
36 | Bullard Brook Hill (6-3) | 32 | vs *Cedar Hill Trinity Christian (9-0) |
37 | Austin Brentwood Christian (7-2) | 34 | vs San Antonio Christian (2-6) |
38 | San Antonio Central Catholic (3-6) | 36 | at *San Antonio Antonian Prep (5-4) |
39 | Flower Mound Coram Deo (9-0) | 39 | vs *Willow Park/Aledo Trinity (6-3) |
40 | Boerne Geneva School (6-3) | 41 | at *Waco Reicher (4-5) |
41 | Cypress Community Christian (6-3) | 40 | at *Victoria St. Joseph (6-3) |
42 | Fort Worth Southwest Christian (2-7) | 43 | at Arlington Grace Prep (7-2) |
43 | San Antonio Cornerstone (6-2) | 45 | Open |
44 | Frisco Legacy Christian (4-4) | 46 | vs *Carrollton Prince of Peace (6-3) |
45 | Arlington Grace Prep (7-2) | 42 | vs Fort Worth Southwest Christian (2-7) |
46 | Lubbock Trinity Christian (4-4) | 49 | at *Lubbock Christian (5-4) |
47 | Lubbock Christian (5-4) | 47 | vs *Lubbock Trinity Christian (4-4) |
48 | Tomball Rosehill Christian (8-0) | 57 | at *Beaumont Legacy Christian (5-4) |
49 | Arlington Pantego Christian (5-3) | 53 | at *Kennedale Fellowship (0-9) |
50 | Houston Westbury Christian (1-8) | 44 | at *Fort Bend Christian (1-7) |
51 | Austin SPC Combined (3-6) | 54 | Open |
52 | Houston Christian (2-8) | 50 | Open |
53 | Austin Texas Sch for the Deaf (6-3) | 72 | at *Schertz John Paul II (3-6) |
54 | Oklahoma City (Okl.) Casady (4-5) | 52 | Open |
55 | Arlington Oakridge (2-7) | 51 | Open |
56 | Carrollton Prince of Peace (6-3) | 48 | at *Frisco Legacy Christian (4-4) |
57 | Hallettsville Sacred Heart (7-2) | 69 | vs *Temple Central Texas Chr. (8-1) |
58 | Katy St. John XXIII (8-1) | 55 | Open |
59 | Colleyville Covenant Christian (3-5) | 56 | vs *Dallas Shelton School (3-5) |
60 | Victoria St. Joseph (6-3) | 68 | vs *Cypress Community Christian (6-3) |
61 | Dallas Greenhill Prep (0-9) | 59 | Open |
62 | League City Bay Area Christian (6-3) | 66 | vs *Houston Lutheran North (2-5) |
63 | San Antonio Christian (2-6) | 65 | at Austin Brentwood Christian (7-2) |
64 | Austin St. Michael's (2-7) | 61 | Open |
65 | Dallas First Baptist Academy (7-2) | 71 | at *Red Oak Ovilla Christian (2-6) |
66 | Fort Worth Lake Country (5-4) | 78 | at *Fort Worth Calvary Academy (2-7) |
67 | Beaumont Msgr. Kelly (5-4) | 73 | Open |
68 | Beaumont Legacy Christian (5-4) | 63 | vs *Tomball Rosehill Christian (8-0) |
69 | McKinney Christian (2-6) | 60 | vs *Tyler T. K. Gorman (5-4) |
70 | CC John Paul II (4-5) | 58 | Open |
71 | The Woodlands Christian (6-3) | 74 | at *Houston Northland Christian (4-5) |
72 | SA Saint Mary's Hall (6-1) | 62 | Open |
73 | Dallas Shelton School (3-5) | 70 | at *Colleyville Covenant Christian (3-5) |
74 | Tomball Christian H/School (6-3) | 79 | Open |
75 | Houston ProVision Academy (5-3) | 77 | Open |
76 | Brownsville St. Joseph (2-6) | 75 | vs *San Antonio Holy Cross (5-3) |
77 | Temple Central Texas Chr. (8-1) | 80 | at *Hallettsville Sacred Heart (7-2) |
78 | Magnolia Legacy Prep (3-6) | 82 | vs *Bryan Brazos Christian (3-4) |
79 | Shiner St. Paul (1-8) | 64 | at *San Antonio St. Gerard (2-6) |
80 | Bryan Brazos Christian (3-4) | 76 | at *Magnolia Legacy Prep (3-6) |
81 | DasCHE (7-2) | 83 | Open |
82 | Houston Legacy (6-0) | 84 | Open |
83 | Waco Reicher (4-5) | 67 | vs *Boerne Geneva School (6-3) |
84 | Houston Northland Christian (4-5) | 86 | vs *The Woodlands Christian (6-3) |
85 | Conroe Grand Oaks (6-3) | 81 | Open |
86 | Houston The Village (5-4) | 88 | Open |
87 | SA Texas Military Institute (5-4) | 89 | Open |
88 | Muenster Sacred Heart (4-4) | 85 | at *Sherman Texoma Christian (3-6) |
89 | Dallas Covenant (5-4) | 87 | Open |
90 | Fort Bend Christian (1-7) | 90 | vs *Houston Westbury Christian (1-8) |
91 | Fort Worth Temple Christian (1-8) | 91 | vs *Midland Trinity (2-6) |
92 | Waco Texas Wind (3-4) | 93 | Open |
93 | Tyler All Saints (2-6) | 92 | Open |
94 | Schertz John Paul II (3-6) | 94 | vs *Austin Texas Sch for the Deaf (6-3) |
95 | San Antonio St. Anthony's (4-5) | 97 | Open |
96 | Fort Worth Calvary Academy (2-7) | 95 | vs *Fort Worth Lake Country (5-4) |
97 | Sherman Texoma Christian (3-6) | 100 | vs *Muenster Sacred Heart (4-4) |
98 | Houston KIPP Northeast (4-4) | 99 | vs Houston KIPP Sunnyside (2-6) |
99 | El Paso Cathedral (0-7) | 96 | Open |
100 | Cedar Hill Newman (5-3) | 98 | Open |
101 | Dallas Home School AA (3-3) | 101 | Open |
102 | Austin St. Dominic Savio (0-5) | 102 | Open |
103 | Peaster (6-2) | 103 | at Muenster JV |
104 | Houston KIPP Sunnyside (2-6) | 104 | at Houston KIPP Northeast (4-4) |
105 | Houston Lutheran North (2-5) | 107 | at *League City Bay Area Christian (6-3) |
106 | Midland Trinity (2-6) | 105 | at *Fort Worth Temple Christian (1-8) |
107 | Galveston O'Connell (2-6) | 106 | Open |
108 | Red Oak Ovilla Christian (2-6) | 110 | vs *Dallas First Baptist Academy (7-2) |
109 | San Marcos Baptist Academy (1-8) | 109 | Open |
110 | Nazarene Christian Academy (3-6) | 108 | Open |
111 | Arlington Newman (3-5) | 112 | Open |
112 | San Antonio St. Gerard (2-6) | 111 | vs *Shiner St. Paul (1-8) |
113 | Spring Frassati Catholic (1-7) | 113 | Open |
114 | Irving The Highlands School (1-5) | 114 | Open |
115 | Kennedale Fellowship (0-9) | 117 | vs *Arlington Pantego Christian (5-3) |
116 | Harlingen Marine Military (4-4) | 116 | Open |
117 | Good Samaritan Home Sch (0-0) | 119 | Open |
118 | Eagle Christian Academy (0-0) | 120 | Open |
119 | Houston Kipp Academy (1-8) | 118 | Open |
120 | Founders Classical Academy (2-7) | 121 | Open |
121 | Pasadena First Baptist (1-7) | 115 | Open |
122 | Dallas Inspired Vision (1-7) | 123 | Open |
123 | Houston Kipp Generations (1-8) | 122 | Open |
124 | Houston Cristo Rey Jesuit (0-7) | 124 | Open |
125 | Houston Northside HomeSchool (1-5) | 125 | Open |
126 | San Antonio Brooks Academy (0-10) | 126 | Open |
PRIVATE SCHOOLS — 6-MAN
Rank | Team | Last Week | Week 11 Opponent |
1 | Bulverde Bracken Christian (8-0) | 1 | at *Victoria Faith Academy (3-6) |
2 | Dallas Lutheran (7-1) | 2 | vs *Dallas Lakehill Prep (5-3) |
3 | Bastrop Tribe Consolidated (8-1) | 3 | Open |
4 | Stephenville Faith (6-1) | 5 | Open |
5 | Baytown Christian (9-0) | 4 | at *Orange Community Christian (1-4) |
6 | Gainesville State School (5-2) | 6 | vs *Rockwall Heritage Christian (1-7) |
7 | Houston Emery-Weiner School (8-1) | 8 | at *Katy Faith West Academy (4-4) |
8 | Waco Vanguard College Prep (7-1) | 9 | at *Austin Veritas Academy (7-3) |
9 | New Braunfels Christian (7-2) | 7 | vs *Temple Holy Trinity (2-7) |
10 | Fort Bend Chargers Home Sch (7-1) | 11 | Open |
11 | Watauga Harvest Christian (6-2) | 16 | at *Lubbock All Saints (5-4) |
12 | Seguin Lifegate Christian (7-0) | 14 | at Corpus Christi Annapolis (1-4) |
13 | Giddings State School (7-1) | 10 | at *Sugar Land Logos Prep (6-2) |
14 | Cedar Park Summit Christian (8-0) | 12 | vs *Spring Branch Living Rock (5-3) |
15 | Weatherford Christian (9-0) | 13 | at *Dallas Tyler Street Christian (3-3-1) |
16 | San Antonio FEAST Homesch. (6-2) | 19 | Open |
17 | Marshall Christian Academy (0-0) | 17 | Open |
18 | Haslet Heritage Christian (5-1) | 31 | at FW Covenant Classical (5-1) |
19 | FW THESA H/School (5-4) | 18 | Open |
20 | Fredericksburg Heritage Sch. (6-1) | 15 | vs *San Marcos Hill Country (0-9) |
21 | Azle Christian School (8-1) | 20 | vs Arlington St. Paul Prep |
22 | Sugar Land Logos Prep (6-2) | 21 | vs *Giddings State School (7-1) |
23 | Austin Veritas Academy (7-3) | 23 | vs *Waco Vanguard College Prep (7-1) |
24 | Amarillo San Jacinto Christian (5-4) | 25 | at *Denton Calvary (5-4) |
25 | Waco Live Oak (4-5) | 30 | vs *Kerrville Our Lady of the Hills (6-3) |
26 | Abilene Christian (5-3) | 24 | Open |
27 | Huntsville Alpha Omega (4-3) | 34 | vs *Bryan Allen Academy (7-2) |
28 | Lakeland Christian (5-2) | 28 | vs Granbury Cornerstone Christian |
29 | Dallas Lakehill Prep (5-3) | 26 | at *Dallas Lutheran (7-1) |
30 | Dallas UME Prep (7-2) | 27 | Open |
31 | McKinney The Cornerstone (5-1) | 29 | Open |
32 | Katy Faith West Academy (4-4) | 35 | vs *Houston Emery-Weiner School (8-1) |
33 | Bryan Christian Homeschool (5-4) | 33 | Open |
34 | Irving Faustina Academy (6-2) | 38 | vs Irving Universal Academy (0-5) |
35 | Longview Trinity S/of TX (7-2) | 32 | vs *Greenville Christian (2-6) |
36 | Williamson County Home School (4-5) | 37 | Open |
37 | Kerrville Our Lady of the Hills (6-3) | 40 | at *Waco Live Oak (4-5) |
38 | Austin NYOS Charter School (6-4) | 36 | Open |
39 | Westlake Academy (5-3) | 22 | Open |
40 | Wylie Prep Academy (5-3) | 39 | Open |
41 | Austin Royals (3-6) | 42 | Open |
42 | Wichita Falls Notre Dame (5-2-1) | 55 | Open |
43 | Longview Christian Heritage (5-4) | 43 | at *Granbury NCTA (1-7) |
44 | Lucas Christian Academy (3-6) | 41 | Open |
45 | Claude (5-3) | 45 | Open |
46 | Denton Calvary (5-4) | 50 | vs *Amarillo San Jacinto Christian (5-4) |
47 | Waco Methodist Children's Home (5-5) | 46 | Open |
48 | Bryan Allen Academy (7-2) | 44 | at *Huntsville Alpha Omega (4-3) |
49 | Bryan St. Joseph (6-4) | 49 | Open |
50 | Spring Branch Living Rock (5-3) | 48 | at *Cedar Park Summit Christian (8-0) |
51 | Waco Parkview Christian (4-6) | 56 | vs Haslet Legacy Classical |
52 | Houston Mount Carmel (6-3) | 47 | Open |
53 | Lubbock Home School Christian (3-4) | 54 | Open |
54 | Lubbock All Saints (5-4) | 59 | vs *Watauga Harvest Christian (6-2) |
55 | Austin Hill Country (3-6) | 60 | at *Round Rock Concordia (3-6) |
56 | Lubbock Kingdom Prep (4-4) | 63 | Open |
57 | Conroe Covenant (3-4) | 51 | Open |
58 | Dallas Tyler Street Christian (3-3-1) | 58 | vs *Weatherford Christian (9-0) |
59 | Granbury NCTA (1-7) | 53 | vs *Longview Christian Heritage (5-4) |
60 | Tyler Kings Academy (6-2) | 57 | vs C.C. Arlington Heights (3-2) |
61 | San Marcos Hill Country (0-9) | 62 | at *Fredericksburg Heritage Sch. (6-1) |
62 | Spring Providence (0-0) | 64 | Open |
63 | Carrollton T.A.C.A (1-7) | 61 | Open |
64 | C.C. Arlington Heights (3-2) | 66 | at Tyler Kings Academy (6-2) |
65 | Wichita Falls Christian (6-3) | 52 | vs *Plainview Christian (1-7) |
66 | FW Covenant Classical (5-2) | 68 | vs Haslet Heritage Christian |
67 | Melissa CHANT (4-4) | 73 | Open |
68 | San Antonio Lutheran (0-8) | 69 | at *San Antonio Castle Hills (1-8) |
69 | SA Atonement Academy (4-2) | 71 | Open |
70 | Marble Falls Faith Academy (2-7) | 67 | at *Round Rock Christian (2-6) |
71 | San Antonio Castle Hills (1-8) | 72 | vs *San Antonio Lutheran (0-8) |
72 | The Brigade of St. Michael (5-4) | 65 | Open |
73 | Rockwall Heritage Christian (1-7) | 79 | at *Gainesville State School (5-2) |
74 | Temple Holy Trinity (2-7) | 70 | at *New Braunfels Christian (7-2) |
75 | Garland Christian Academy (5-4) | 74 | Open |
76 | Decatur Victory Christian (3-5) | 77 | Open |
77 | Round Rock Christian (2-6) | 75 | vs *Marble Falls Faith Academy (2-7) |
78 | San Antonio Winston (3-6) | 87 | Open |
79 | Lake Jackson Brazosport (1-7) | 78 | at *Houston Clear Lake Christian (0-6) |
80 | C.C. WINGS Home School (2-3) | 80 | Open |
81 | Arlington St. Paul Prep (1-7) | 81 | at Azle Christian School (1-7) |
82 | El Paso Home School (0-0) | 82 | at West Texas Homeschool (0-9) |
83 | EP Faith Christian (2-3) | 83 | Open |
84 | Plainview Christian (1-7) | 76 | at *Wichita Falls Christian (6-3) |
85 | Temple Centex H/Sch (4-0) | 97 | Open |
86 | Killeen Memorial Christian (0-0) | 84 | Open |
87 | Granbury Cornerstone Christian (1-5) | 85 | at Lakeland Christian (1-5) |
88 | Victoria Home School (2-6) | 90 | Open |
89 | Round Rock Concordia (3-6) | 89 | vs *Austin Hill Country (3-6) |
90 | Corpus Christi Annapolis (1-4) | 88 | vs Seguin Lifegate Christian (7-0) |
91 | Victoria Faith Academy (3-6) | 86 | vs *Bulverde Bracken Christian (8-0) |
92 | Alvin Living Stones Christian (0-0) | 93 | Open |
93 | Lockhart Lighthouse Christian (0-1) | 94 | Open |
94 | Plano Coram Deo (1-4) | 91 | Open |
95 | Houston St. Francis (0-0) | 95 | Open |
96 | Greenville Christian (2-6) | 111 | at *Longview Trinity S/of TX (7-2) |
97 | Houston Sanchez (2-4) | 96 | Open |
98 | El Paso Jesus Chapel (0-0) | 98 | Open |
99 | Austin Achieve (1-6) | 92 | Open |
100 | San Antonio Sunnybrook (0-0) | 99 | Open |
101 | Longview East Texas Christian (0-1) | 100 | Open |
102 | Carrollton Christian Academy (0-0) | 101 | Open |
103 | Crosby Victory in Praise (0-0) | 102 | Open |
104 | Joshua Johnson County (1-8) | 108 | Open |
105 | San Antonio Town East Chr. (0-0) | 103 | Open |
106 | Joshua Christian Academy (0-0) | 104 | Open |
107 | Paris Trinity Christian (0-0) | 105 | Open |
108 | Brownwood Victory Life (0-0) | 106 | Open |
109 | Orange Community Christian (1-4) | 107 | vs *Baytown Christian (9-0) |
110 | Arlington Flint Academy (0-0) | 109 | Open |
111 | El Paso Immanuel Baptist (0-0) | 110 | Open |
112 | Fort Hancock (2-5) | 112 | Open |
113 | Tyler HEAT (2-7) | 113 | Open |
114 | Mineral Wells Community (0-0) | 114 | Open |
115 | Cass County (0-0) | 115 | Open |
116 | Canton EXEL (0-1) | 116 | Open |
117 | Haslet Legacy Classical (1-4) | 117 | at Waco Parkview Christian (1-4) |
118 | Arlington TLCA (1-8) | 122 | Open |
119 | New Braunfels Calvary Baptist (2-4) | 119 | Open |
120 | Henderson Full Armor (0-4) | 121 | Open |
121 | Houston Clear Lake Christian (0-6) | 124 | vs *Lake Jackson Brazosport (1-7) |
122 | Tyler East Texas Christian (1-7) | 125 | vs *Dallas Fairhill School (1-6) |
123 | Dallas Fairhill School (1-6) | 118 | at *Tyler East Texas Christian (1-7) |
124 | Fayette County HomeSchool (2-6) | 120 | Open |
125 | Irving Universal Academy (0-5) | 123 | at Irving Faustina Academy (6-2) |
126 | Dallas Academy (1-7) | 126 | Open |
127 | Houston Texas Christian (0-6) | 127 | Open |
128 | Bellville Faith Academy (0-4) | 130 | Open |
129 | Fort Worth Hill School (0-8) | 129 | Open |
130 | West Texas Homeschool (0-9) | 128 | vs El Paso Home School (0-0) |
131 | San Antonio River City (0-4) | 131 | Open |
This article is available to our Digital Subscribers.
Click "Subscribe Now" to see a list of subscription offers.
Already a Subscriber? Sign In to access this content.